Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) kispx válasza BenJoe80 (#250) üzenetére


kispx
addikt

Beállítások -> LibreOffice -> Speciális menüpontban add hozzá a Java JRE mappáját. (Én vártam 3 másodpercet, és magától is megtalálta.)

[ Szerkesztve ]

(#252) BenJoe80 válasza kispx (#251) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Aha. Köszi. Mivel viszont én még ilyet sosem csináltam egy kicsit részletesebb segítséget tudnál adni? A Java könyvtár melyik alkönyvtára tartalmazza szóban forgó JRE-t? Nekem nem találta meg automatikusan. A következő alkönyvtárak vannak:

jre1.8.0_31 \

- bin \

- client
- dtplugin
- plugin2

- lib \

- applet
- cmm
- deploy
- ext
- fonts
- i386
- images
- jfr
- management
- securiy

Az összes létező almappát kiválasztottam/kipróbáltam - nem fogadja el egyiket sem; mindig azt írja ki, hogy:

"A kiválasztott mappa nem tartalmaz Java futtatási környezetet. Válasszon egy másik mappát."

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#253) kispx válasza BenJoe80 (#252) üzenetére


kispx
addikt

jre1.8.0_31 mappát kell megadni.
A libre és a java is legyen 32 bites. (Ha jól emlékszem lo-ból nincs 64 bites, így 32 bites java kell neki)

(#254) #41133696


#41133696
törölt tag

LO-nál be lehet valahol állítani, hogy például az igekötők helyesírására is figyeljen? Például javítsa, vagy jelezze ha ilyen hibát észlel: tönkre tették - tönkretették.

(#255) Gubek-Einste válasza #41133696 (#254) üzenetére

Ilyesmit a Lightproof tud nézni, ott kellene beállítani.
Érdemes feltenni mellé a Numbertext kiegészítőt a számok írásának ellenőrzése miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#256) #41133696 válasza Gubek-Einste (#255) üzenetére


#41133696
törölt tag

4.3.5.2-höz melyik való? Mert amiket én találtam azok elég régi verziók.

(#257) Cyrin


Cyrin
addikt

megjelent a 4.4.0
[link]

(#258) #41133696 válasza Cyrin (#257) üzenetére


#41133696
törölt tag

503 Service Temporarily Unavailable

Szerk: már jön... :)

[ Szerkesztve ]

(#259) kispx válasza #41133696 (#258) üzenetére


kispx
addikt

Nálam még mindig 503. Pedig 5 perce nyomogatom a frissítést :D

[ Szerkesztve ]

(#260) Gubek-Einste válasza #41133696 (#256) üzenetére

Mivel elég egyszerű így nincsen értelme az újabb verzióknak.
Tedd fel ami ITT van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#261) #41133696


#41133696
törölt tag

Köszi, egyébként itt a megoldás a mondat és szószerkezeti témára:

A kiterjesztéskezelőben.

Egyébként másnál is félig angol lett itt-ott a 4.4:

?

(#262) kispx válasza #41133696 (#261) üzenetére


kispx
addikt

Ez a dialógusablak nekem is angol.

(#263) Gubek-Einste válasza #41133696 (#261) üzenetére

Ezt mondtam, hogy Lightproof-ban kell beállítani az ilyen hibakeresést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#264) llaszlo


llaszlo
veterán

Van alternatív letöltési link vagy torrent link? Mert sehol sem elérhető. "Failed to open page"

(#265) lev258 válasza llaszlo (#264) üzenetére


lev258
veterán

Nagyon úgy tűnik, hogy lehaltak a szerverek, vagy valahol nem stimmel a névszerver. Próbáld holnap. :K

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#266) Cyrin válasza llaszlo (#264) üzenetére


Cyrin
addikt

tedd fel ppa-ból:
[link]

bocs, csak linuxhoz :)

[ Szerkesztve ]

(#267) BonFire


BonFire
veterán

Sziasztok!

Könyvet szeretnék korrektúrázni Writerrel. Több problémám is van.

1. Hiába formázok címsorokat, a Navigátorban nincs címsor. Egy sem.
2. Nem működnek a keresési kifejezések. Sok hibát nem tudok kijavítani, hiányzik belőle a behelyettesítéses cserefunkció. Így pl a szétszakított sorok javítása és egyebek nem lehetségesek. A súgóban nem találok normális expressiont rá. Hogyan lehet bekezdést keresni meg a többi dolgot.

Nincsenek ezek valahonnan összegyűjtve?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#268) Gubek-Einste válasza BonFire (#267) üzenetére

ITT vannak könyvek a LibreOffice-ról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#269) BonFire válasza Gubek-Einste (#268) üzenetére


BonFire
veterán

Köszi, közben nagy nehezen megszültem a dolgokat. Bár az angol nyelvű szakirodalom eléggé száraz olvasmány lenne, tekintve, hogy a magyar nyelvűt is elég nehéz megérteni, ha az ember nem programozó. Mindenesetre sikerült, amit szerettem volna, csak három napig szoptam vele. :))

Arra nem sikerült rájönnöm, hogy bizonyos megnyitott dokumentumokba miért nem hajlandó címsorokat tenni – de nem is érdekel. Bug. Vágólapra tettem és bepakoltam egy új dokumentumba, és máris jó lett a címsor.

Ekszpressönöket meg olyan esetlegesen programoztam, ahogy tőlem telt, mindenesetre használhatók lettek.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#270) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Calc-ban ha egy cella nagyobb mint ami kifér a képernyőre, tele van szöveggel, a kurzorral mész lefelé, akkor rá lehet venni, hogy görgesse a képet is? Most ilyet nem csinál, a képernyő nem látható részére megy a kurzor. A workaround rá az, hogy csökkentem a nagyítást, amíg bele nem fér a képbe a cella, de az úgy nem túl jó.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#271) kispx válasza CPT.Pirk (#270) üzenetére


kispx
addikt

A nagy cellánál kapcsold be a scroll lock-ot. Akkor nem a táblázat cellái között fog ugrálni, hanem görgetni fogja, mint egy weblapot.

(#272) CPT.Pirk válasza kispx (#271) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bekapcsoltam, nincs változás, nem görget.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#273) Dumi86


Dumi86
senior tag

Sziasztok. Az imént kaptam egy sokunk számára fontos facebookos libreoffice frissitést ami így szól: A LibreOffice magyar fordítása az FSF.hu Alapítvány jóvoltából ismét 100%-os (a hamarosan megjelenő 4.4.2-es verziótól). :C Végre nem lesz félig angol félig magyar :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#274) BonFire válasza Dumi86 (#273) üzenetére


BonFire
veterán

Arra tud valaki megoldást, hogy a helyesírás ellenőrző ne vegye figyelembe a tulajdonneveket? Rohadt idegesítő egy ötvenszereplős regény minden egyes ragozott alakját kivételként kezelni, aztán ha félbeszakítjuk és másnap újra folytatjuk, akkor ismét elkezdi a hülyéskedést a nevekkel.

Oké, ez nem Writer-hülyeség, mert a Word is ezt csinálja, de gondoltam, hátha van valakinek erre ötlete.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#275) szundybence


szundybence
aktív tag

Sziasztok!

Különös kérdésem volna:

Van egy doc-fájl ami tele van matematikai képletekkel, görög betűkkel felsővonásos betűkkel, stb. Fel szeretném ezt másolni egy weblapra, de nem sikerül. A görög betűkből például apró-pici kínai, vagy egyéb alakzatú valamik lesznek. Tudtok erre nézve valami kivitelezhető megoldást?

Egyenlőre képként tettem be, de szövegként szeretném, hogy a Google megtalálhassa. Példának itt van egy oldal, mindjárt az első lep, hogy lássátok miről is van szó.

Segítsetek légyszíves, ha tudtok.

[ Szerkesztve ]

(#276) lev258 válasza szundybence (#275) üzenetére


lev258
veterán

Ezzel az a gond, hogy amennyiben a böngésző nem képes feldolgozni a képleteket, karaktereket, akkor nem fog megjelenni. Ha magát a fájlt teszed fel, letölthető formában, akkor nem lesz gond. Vagy pdf-et csinálsz, az ma már böngészőn belül is meg tud nyílni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#277) szundybence válasza lev258 (#276) üzenetére


szundybence
aktív tag

Tudom, hogy mi a gond. A kontolvé-kontrollcé megoldással nem megy át rendesen. Hanem akkor hogyan?

(#278) lev258 válasza szundybence (#277) üzenetére


lev258
veterán

Épp ezt mondom. Ha a képlettel nem tud mit kezdeni a böngésző értelmezője, akkor az nem fog átmenni semmilyen másolási módszerrel se. Főleg úgy, hogy a képletszerkesztő alkotásai lényegében külön, nem szövegnek minősülő egységek a dokumentumon belül. Ha pdf-ként teszed fel, abban úgy tudom, Google bácsi is tud keresni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#279) BonFire válasza szundybence (#277) üzenetére


BonFire
veterán

Egyébként sem keresnek rá az emberek matematikai képletekre, nem tudják a gyökvonást vagy görög betűket normál billentyűzeten leírni. A Wikipédián is az összes matematikai és kémiai képlet képként van beillesztve.

Azonban, hogy ne romoljon a minőség nagyítás esetén, sima jpeg vagy png helyett vektoros képet kell használni, mondjuk SVG-t, és akkor úgy fog viselkedni a kép, hogy az oldal nagyítására sem válik homályossá.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#280) szundybence válasza BonFire (#279) üzenetére


szundybence
aktív tag

Karakter kódolásban kértem segítséget, de másban adtok tanácsot. Ezt is köszönöm, de a kérdésem továbbra is fennáll.

(#281) lev258 válasza szundybence (#280) üzenetére


lev258
veterán

[link]
Mi eddig az alapvető problémával foglalkoztunk. Elnézést, ha nem ez derült ki belőle.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#282) szundybence válasza lev258 (#281) üzenetére


szundybence
aktív tag

Hálás köszönet! :R :R :R

Még a felsővonásos betűkkel nem tudom mit kezdjek. Esetleg arra is van valami ötleted?

(#283) kispx válasza szundybence (#275) üzenetére


kispx
addikt

Ha matematikai képleteket akarsz a webre tenni, akkor a MathML-t vagy a MathJax-ot használnék a helyedben. Ez viszont nem copy-paste munka lesz és egy kis időbe bele fog telni a munka.

(#282) hszben lévő kérdésed a MathML-ben így alakulna: link

[ Szerkesztve ]

(#284) szundybence válasza kispx (#283) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszönöm szépen! Istenkirály vagy! :R :R :R

(#285) beni26k


beni26k
csendes tag

Sziasztok,
érettségire készülök és a libreoffice baset választottam. Nos, az adatok importálásával van egy kis problémám.
Videó

Nos nekem így nem sikerül számként (integer, decimális stb.) importálnom a frekvencia és a teljesítmény mezőket, mert a frekvenciánál a vesszőre allergiás(SQL állapota: 22001 Hibakód: 1292 Data truncation: Truncated incorrect DECIMAL value: '87,6'), a teljesítménynél szintén (SQL állapota: 22001 Hibakód: 1292 Data truncation: Truncated incorrect DECIMAL value: '7,6') Ilyenkor mit lehet tenni?

4.1.0.4 verzió.

(#286) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok!

Táblázatban függőlegesen hogy lehet írni? A Microsoft Word-ben tudom hol van, de itt nem találom.

Köszi!

(#287) Rimuru válasza ph2012 (#286) üzenetére


Rimuru
veterán

Cellák formázása -> igazítás, innen szerintem rájössz.

Vigyázat, csalok!

(#288) sz.balazs.95 válasza Rimuru (#287) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

(ezt most speciel MS Office-szal csináltam. :B)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#289) kispx válasza ph2012 (#286) üzenetére


kispx
addikt

Teljes táblázatban:
táblázat menü -> táblázat tulajdonságai -> szövegbeosztás fül -> szövegirány

Egyes cellák esetén:
táblázat menü -> táblázat tulajdonságai -> szövegbeosztás fül -> szövegirány legyen szülőobjektum beállításainak használata (ez az alapértelmezett)
Formátum menü -> Stílusok és formázás -> táblázattartalomra jobb egérgomb -> új -> pozíció fül -> forgatás és méretezés

(#287) colomb2
Szerintem a writerben akarja, nem a calc-ban. (merta wordöt emlegette.)

(#290) Rimuru válasza kispx (#289) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezt nem is figyeltem, akkor sorry. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#291) kispx válasza kispx (#289) üzenetére


kispx
addikt

Szer.:
A második esetben mielőtt leokézod a dialógusablakot a szervező fülnél adj egy nevet a stílusnak. Majd jelöld ki az elforgatandó cellákat és add rá a stílust.

(#292) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudtok ajánlani egy jó bemutatót M$ office-ról áttérőknek? Elgondolkoztam a LO-on, csak pár dolog aggaszt:
1. Menni fognak-e az excel (VBA) makrók?
2. Menni fognak-e a M$ officehoz optimalizált kiegészítők (endnote, mathtype)
3. Elég gyors, pörgős lesz-e a LO a M$ officehoz képest?
4. Várható-e zűr a M$ formátumokkal (xls-xlsx, doc/x) - nagyobb, animált ppt/x előadásokkal, könyv méretű, kereszthivatkozásokkal, endnote cuccokkal telepakolt megafileokkal?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#293) lev258 válasza t72killer (#292) üzenetére


lev258
veterán

1. nem, mivel ez kifejezetten Microsoft Office-hoz kötött
újra kell írnod LibreOffice-ra a makróidat, ha használni akarod
2. nem ismerem őket, de ha 1. pontnak megfelőek, akkor természetesen ezek sem
valószínűleg van rá alternatíva
3. igen, elég gyors, valamint LibreOffice-szal is lehet előzetes betöltést csinálni, mint amit Windows-on tesz a másik (bár én még sosem igényeltem ilyen extra gyorsaságot)
4. az x-eseknél számíts kisebb-nagyobb megjelenítési gondokra, a sima rendben lesz
kivéve az 1., 2.-ben említett nem működő dolgokkal teletűzdelt fájlok

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#294) BonFire válasza t72killer (#292) üzenetére


BonFire
veterán

Én úgy vettem észre, hogy Writerben nagyobb mennyiségű szöveg korrektúrázása jelentősen lassú Wordhöz képest. Például egy keresés-csere lefuttatása. Wordben pillanatok alatt megvolt, Writerben azonban sokszor hosszú-hosszú percekig eltart a művelet.

Én is örülnék neki, ha ez nem így menne; ha valaki tud rá megoldást, kíváncsian várom.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#295) t72killer válasza lev258 (#293) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, köszi, tehát még mindíg vannak kompromisszumok:( Pont az x-es formátumokkal reméltem, hogy minden rendben lesz, hisz azt még egy 7zip-pel is ki lehet bontani :U . Amúgy windows alá menne, elegem lett az office 2013 eszméletlen helyigényéből (jelenleg a windows/installer mappába pakolt szeméttel kb 7GB-ot foglal az SSD-n + havonta lehúz kb 1giga frissítést).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#296) lev258 válasza t72killer (#295) üzenetére


lev258
veterán

Hogy jön a 7zip az x-es formátumokhoz? Egyáltalán a tömörítés hogy jön ide? :F
Egyeseknek kompromisszum, másnak egyszerűen egy másik élmény. Egyrészt nem célja a LibreOffice-nak, hogy egy nagyvállalat fizetős szoftverének ingyenes kiadása legyen. Célja viszont, hogy egy alternatív szöveg-, prezentáció-, ... szerkesztő legyen. Másrészt pedig, ha az is lenne a célja, a dolog nem menne a Microsoft formátumkavarásai miatt.
BonFire: én mondjuk Linuxon használom a LibreOffice-t, ott még nem tapasztaltam lassulást, de azt hiszem, valóban van még ilyen hiányossága, egyszerűen az optimalizáció még nincs azon a szinten.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#297) BonFire válasza lev258 (#296) üzenetére


BonFire
veterán

Az Alternative Find and Replace beépülő 1.4-et használom, mert a Wordben tanult makrók nem használhatók, és ebben van hozzá súgó. Nem kizárt, hogy maga a beépülő lassítja, de már nagyon régen használtam a saját Keresés és Cseréjét.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#298) t72killer válasza lev258 (#296) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszönöm, az olyan élményektől, hogy pl használhatatlanok lesznek a reportjaimba tett egyenletek inkább kímélném magam.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#299) lev258 válasza t72killer (#298) üzenetére


lev258
veterán

Mivel neked szükségesek a makróid, valamint x formátum specifikus dolgok, így nem kérdés. Maradnod kell a Microsoft-nál.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#300) t72killer válasza lev258 (#299) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kár, reméltem, hogy már meg van oldva az átjárás:(.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.