Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) nOvOp válasza nOvOp (#700) üzenetére


nOvOp
senior tag

Közben megoldottam ez alapján.

(#702) escsé


escsé
tag

Sziasztok!
Csinálok egy bútortervezőt. Több lapon lesznek számolandó adatok. Kellene egy gomb, amit megnyomva egy gyüjtő lapra a kiszámolt méreteket atvinné az első üres helyre. Hogyan tudom megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#703) kezdosql válasza BonFire (#698) üzenetére


kezdosql
tag

Eleg erdekes, LO a kompatibilitas alapjan tud csak terjedni, valahogy megse mukodik, es senkit se erdekel.

(#704) kezdosql válasza #40553216 (#699) üzenetére


kezdosql
tag

A LO evekig ugy hirdette magat, hogy minden verzioju excellel kompatibilis.
Hat ez nagyon nem igaz.

(#705) BonFire válasza kezdosql (#704) üzenetére


BonFire
veterán

Egyrészt engem felhasználóként érdekel a LO mint ingyenes alternatíva. Használom is évek óta, és eszembe sem jut az MS Office. Persze anno MS Office-ból szereztem a bizonyítványom, és az első időkben szopóka volt, hogy az összes alkalmazható kifejezés és kulcs használhatatlan, mert a LO-nak más a szintaktikája. Szépen lassan megtanultam, amire szükségem volt.

Nagy hátránya, hogy nincsenek olyan átfogó tananyagok, tutorialok, mint az MS Office-hoz. Legtöbb különleges megoldást kerülőúton, ilyen-olyan pluginok telepítésével kell megoldani, vagy angol nyelvű fórumokat kell túrni és sokat küszködni. De ez nem csak a LO-ra jellemző, hanem úgy általában minden szabad szoftverre. Nincs terméktámogatás, ügyfélszolgálat, hivatalos segédanyag. Csak felhasználók által összegereblyézett wiki.

Nekem minimális szövegszerkesztésre van szükségem. Néha írok vele egy-egy hivatalos levelet, amit aztán PDF-be mentek és úgy nyomtatok ki a könyvtárban. De még könyveket is korrektúrázok vele. Összetettebb számításokra szeretem a Calc-ot használni, de van benne egy rakás dolog, ami ellenkezőleg működik, mint Excelben, ezért nem is hiszem, hogy lenne valamilyen ultimate megoltás, ami pikk-pakk átjárhatóságot biztosít a két program között. Már csak azért sem, mert az MS Office forráskódja ugye nem nyilvános.

Ennek ellenére a munkahelyen, amikor arra van szükség, nem felejettem el, hogy kell Excelt használni, és nem származott hátrányom abból sem, hogy megtanultam a LO azon részét, amire nekem szükségem volt. Sok szabad szoftvert használok, és rátudok, hogy fapados, ronda, és néha az ujjamból kell kiszopnom a működését.

Akinek ez a cécó nem éri meg, kész megoldásokat akar, az megfizeti a kereskedelmi szoftvert, ahol mindent tálcán kínálnak.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#706) lev258 válasza kezdosql (#704) üzenetére


lev258
veterán

Én még sosem olvastam, hogy így hirdette volna magát, pedig a kezdetek óta használom.
A kompatibilitás meg egyébként a Microsoft-nak hála sosem lesz tökéletes. Olvass utána, ne légből kapott állításokkal dobálózz.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#707) #40553216 válasza kezdosql (#704) üzenetére


#40553216
törölt tag

Te sem nagyon vagy jártas az MS szemétkedéseiben, az sw-harcok történelmében. Ezt a két hülyeséget teljesen felesleges volt iderittyenteni.

(#708) lev258 válasza lev258 (#684) üzenetére


lev258
veterán

Megvan a 12 legtöbb szavazatot kapott, már csak a végső döntés van hátra.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#709) BonFire válasza lev258 (#708) üzenetére


BonFire
veterán

Mind elég gáz. Amelyik nem, az kísértetiesen emlékeztet egy másik vállalat logójára.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#710) leviske


leviske
veterán

Ezt érdemes megpróbálnom telepíteni, vagy az OOo és LO már annyira messze áll egymástól, hogy felejtős?

(#711) lev258 válasza leviske (#710) üzenetére


lev258
veterán

Talán ezen el tudsz indulni.
De pl. Linuxon ott van a hunspell-en-med csomag is.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#712) kezdosql válasza lev258 (#706) üzenetére


kezdosql
tag

Minden eloadason, vagy tajekoztaton azt hallottam, hogy ezt erdemes hasznalni, mert a ms minden verzioja inkompatibilis a korabbival, mig bezzeg ez minden ezcel verziot tokeletesen kezel.
Hat ez nagy humbug. :o :o :o

(#713) lev258 válasza kezdosql (#712) üzenetére


lev258
veterán

Aki ezt mondta, vagy nem ért hozzá, vagy nem az Excel-ről beszélt, hanem az LO Calc verzióiról. Utóbbi esetén a kijelentés teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#714) izmoswp


izmoswp
újonc

Sziasztok csináltem egy ilyen táblázatot
B oszlopba lefelé seria számok vannak mellette lévő oszlopba beirja az időt mellé azt hogy OK/NOK
és a megjegyzés.

Van egy debug és egy result fül
Debug fülön ha beirom amit keresk sn számot rányomok a keres gombra keresse meg nekem a táblázat összes fülön jelen esetbe a user1/user2/user3 és ha megtalálta akkor jelölje ki azt a sort és másolja át result fül x oszlopába user fül alá meg irja oda hogy meik táblába találta user 1 vagy user2 vagy user 3

táblázat amiről szó van: [link]
Előre is köszi segitségeteket

kijelölés és másolás ugytudom hogy erre az jo
sub j2
rem ----------------------------------------------------------------------
rem define variables
dim document as object
dim dispatcher as object
rem ----------------------------------------------------------------------
rem get access to the document
document = ThisComponent.CurrentController.Frame
dispatcher = createUnoService("com.sun.star.frame.DispatchHelper")

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args1(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args1(0).Name = "ToPoint"
args1(0).Value = "$A$7:$E$7"

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoToCell", "", 0, args1())

rem ----------------------------------------------------------------------
dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:Copy", "", 0, Array())

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args3(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args3(0).Name = "Nr"
args3(0).Value = 5

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:JumpToTable", "", 0, args3())

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args4(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args4(0).Name = "ToPoint"
args4(0).Value = "$A$2"

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoToCell", "", 0, args4())

rem ----------------------------------------------------------------------
dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:Paste", "", 0, Array())


end sub

(#715) BonFire válasza izmoswp (#714) üzenetére


BonFire
veterán

"Előre is köszi segitségeteket"

Igazan nincs mit, hiszen nem tettél fel kérdést.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#716) izmoswp válasza BonFire (#715) üzenetére


izmoswp
újonc

Jaj :( Elnézést kérdésem a következő lenne megcsináltam az alaptáblázatot

Vannak userek user1/user2 ods meglenne osztva hálozaton

pl ha user1 megnyitja a ods filt csak az ő fülét lássa és ne lássa pl user 2 fület

ide értelemszerüen feltöltik az adatokat
debug fülön lenne ahova a lekérdezés megy beiíja (becsippantja az sn számot rányom hogy keres
ami a táblázatban az összes user fülön keres ha van eredmény másolja át azta sort a result fülre csatolva mellé hogy pl ki csinálta vagyis meik fülön találta meg
Ennek esetleg valaki tudná a mgoldását ?

Üdv izmoswp
(lenne user)kivétel admin aki mindeggyiket látja

(#717) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv

A fenti dolog, ami előjön Ubuntu - n is és WINDOWS -ON IS.

ami képen látható bármely újabb libreoffice, illetve openoffice - nál előjön

ha beírom pl . "---" 3 karaktert a "-" betűt lenyomva, majd utána entert nyomva,

arra lennék kiváncsi, hogy hol lehet ezt a feature - t kikapcsolni, és hogy miért nem tudom sem backspace - el,
sem pedig delete - vel kitörölni a vonalat, amit legenerált.

Köszönet

[ Szerkesztve ]

(#718) kispx válasza laszlohu (#717) üzenetére


kispx
addikt

Három azonos karakter beírása során keletkező vonal létrejöttének leállításához

A LibreOffice automatikusan egy vonalat rajzol, ha az alábbi karakterek közül hármat egymás után ír, és megnyomja az Enter billentyűt: - _ = * ~ #

Válassza az Eszközök - Automatikus javítás - Automatikus javítás beállításai menüparancsot.
Kattintson a Beállítások fülre.
Törölje a „Automatikus szegély létrehozása” jelölőnégyzet jelölését.

Forrás

(#719) laszlohu válasza kispx (#718) üzenetére


laszlohu
addikt

Hálás köszönet,
mivel ubuntun angol nyelvű,
az angol nyelvűnél az apply border -nél kell kivenni a pipát.

(#720) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!

Feltelepítettem a legutolsó 5.4.3-at (WIN7-re) Hát elsőre már van gond...
Ez mitől lehet?

A számozás elejét "levágja". :F

Update:
Megvan, lehet hogy nem jó veziót töltöttem le :W
:B

[ Szerkesztve ]

(#721) Jimmy8 válasza Jimmy8 (#720) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Még sem ez volt a baj. A (64bit-es) változattal is ugyanez a gond.
Mint látható, másik párbeszéd ablakban is "vágja" a szavak-számok elejét:

[ Szerkesztve ]

(#722) cigam


cigam
félisten

Ha beírom ezt: =FKERES(E67;E:E;1)
Akkor az E67 cella tartalmát megkeresi az E oszlopban, és visszaadja az értékét.

Ha beírom ezt: =FKERES(E67;A:E;1)
Akkor az E67 cella tartalmát megkeresi az A,B,C,D,E oszlopokba, és visszaadja az A oszlophoz tartozó értéket. Viszont nem működik

Mit csinálok rosszul?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#723) Jimmy8 válasza Jimmy8 (#721) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Megtaláltam a problémát, bár nem tudom miért volt ez a gond:
Kikapcsoltan az OpenGL használatát, és megjavult a megjelenítés :K

(#724) movax


movax
őstag

Felment a legújabb, 5.4.3/as verzió, 64 bites, windows 10-esre, de nem akar elindulni. Az update előtt kifogástalanul működött. Villog a kurzor mellett a kis kör, hogy dolgozik, de semmi. Az a fura, hogy system restore sem oldotta meg a problémát. Vírus nincs, ellenőriztem.

[ Szerkesztve ]

(#725) movax válasza movax (#724) üzenetére


movax
őstag

Sajnos csak a profiltörlés és nulláról kezdés segített.

(#726) movax válasza movax (#725) üzenetére


movax
őstag

A mai profilösszeomlás miatt nulláról újra kellett telepítenem az egész LibreOffice-t (5.4.3.2, 64 bites verziót windows 10-re).

Namármost: korábban az AltSearch kiegészítőt használtam szövegformázásra és automatikus karaktercserékre. Ehhez készítettem egy AltSearch batchet, amit gombbal kiraktam az eszköztárba és gombnyomásra kezelte a szöveget. Működött is nagyszerűen, csakhogy az újrainstall után valami karakter-kódolási probléma akadt.

Részlet a batchból:

; kezdo-idezojel
[Find]"\<
[Replace]„
[Parameters] MsgOff Regular NoSummary
[Command] ReplaceAll

Namármost, ez ugye cseréli a rossz kezdő idézőjelet. Csakhogy míg korábban nagyszerűen működött, most már csak a fekete rombuszban megjelenő kérdőjelre, azaz ismeretlen karakterre cserél.

Ugyanígy a kötőjel-gondolatjel kombóval is:

; kotojel-gondolatjel
[Find]\s-\s
[Replace] –
[Parameters] MsgOff Regular NoSummary
[Command] ReplaceAll

Vagyis csak a � jelenik meg.

A szöveget kopizom Firefoxból (Copy plain text kiegészítővel, tehát csak a csupasz szöveget) és a formázás elhagyásával (Unformatted text) pésztelem LibreOffice writerbe.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#727) movax válasza movax (#726) üzenetére


movax
őstag

Közben megoldottam a karakterek decimális kódjaival. :)

(#728) BonFire


BonFire
veterán

Helló!

Valaki mondja el a titkot, mert megesz a fene.

A Calc-ban a Shift+F4 billentyűkombinációnak a dokumentáció szerint be kéne szúrnia a sztringeket a cellahivatkozásba, de akárhogy nyomkodom, nekem nem jelennek meg a $-ek. v5.4.3.2 x64 van telepítve Win10-en

A másik, a feltételes formázás, amivel nem boldogulok. Szeretnék bizonyos szövegtaralmat kiemelni. Pl, ha a cella ilyeneket tartalmaz:

17/05536
17/04856
17/05598
17/04369

Allor Excelben megadom, hogy a cella tartalmazza ezt: 55, és így az első és negyedik cellát színnel kiemeli. Na, most ezzel Calcban sehogy sem boldogulok, mert semmi nem történik. Kicsit teljesen másképp működik valami, és nem tudok rájönni, hogy mi a helyes módja ennek.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#729) movax válasza BonFire (#728) üzenetére


movax
őstag

Tools-Customize-Keyboard alatt kell hozzárendelni funkciót. A Shift+F4 defaultból üres, nincs semmi rajta.

(#730) BonFire válasza movax (#729) üzenetére


BonFire
veterán

Na, storno. Nem kell semmit beállítani, mert az F4 alapból hozzá van rendelve. Magyarul úgy hívják, hogy:
Végiglépkedés a cellahivatkozás-típusokon :W

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#731) movax válasza BonFire (#730) üzenetére


movax
őstag

A legfrissebb verzióval most a betűk élsimításával van gond (antialiasing). A korábbi verzióban nagyszerűen ment, most meg úgy néz ki, mint egy trágyadomb, lehetetlen bekapcsolni.

(#732) BonFire válasza movax (#731) üzenetére


BonFire
veterán

Az egész office ban, vagy csak egyik másik programban? Mert én is felraktam az újat, de nem tapasztaltam ilyesmit.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#733) movax válasza BonFire (#732) üzenetére


movax
őstag

Az egészben.

(#734) BonFire válasza movax (#733) üzenetére


BonFire
veterán

Mindjárt rápillantok.

Szerk: Én nem látok semmi rendellenességet.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#735) movax válasza BonFire (#734) üzenetére


movax
őstag

Sajnos a kép nem adja vissza, de élőben szálkásak a betűk.

[ Szerkesztve ]

(#736) BonFire válasza movax (#735) üzenetére


BonFire
veterán

Times New Roman?

Ereszd rá a Nagyítót és úgy csinálj screenshotot. Nekem ilyen. (200%) Win10 x64 v 1703 build15063.726

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#737) #40553216 válasza movax (#735) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nálam (Ubuntun) 5.4.3.2-es verzió van, Linux Libertine G fontkészlettel ilyen:

Amúgy is inkább használj Linux Libertine-t, sokkal szebb és jobb a tipográfiája! :D

[ Szerkesztve ]

(#738) BonFire válasza #40553216 (#737) üzenetére


BonFire
veterán

A betűkészlet nem fontos. Csak jobb egy talpas betűn az ilyet szemléltetni. Mondjuk ezen se látok rendellenességet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#739) #40553216 válasza BonFire (#738) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tudom. Csak esztétikai szempontok miatt nekem jobban tetszik. Igazából mindegy, melyik font, ha rendes a tipográfia. Csak TNR ne legyen! :DDD
Mármint az enyémen nem látsz? Éppen azért tettem be, mert szerintem sincs. Így inkább movaxnál lehet valami – nagy eséllyel – LO-n kívüli hiba.

[ Szerkesztve ]

(#740) BonFire válasza #40553216 (#739) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem is jobban bejön a Droid Serif, ha folyószöveget akarok írni, általában azt használom.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#741) kezdosql válasza BonFire (#738) üzenetére


kezdosql
tag

En is pont a talpas betutipust akartam javasolni.;)

Monitor gond nem lehet, vagy dpi beallitas?

(#742) ph2012


ph2012
senior tag

Készítettem néhány szöveges (Wold) dokumentumot amit ha meg akarok nyitni akkor ez a figyelmeztetés jelenik meg:

Nem minden szöveges dokumentumnál jelenik meg. Táblázatnál meg egyáltalán nem jelentkezik.

Miért ismeretlen a gyártó? Ezt hogy lehetne javítani?

Köszi a választ.

(#743) #73749248


#73749248
törölt tag

Úgy döntöttem, hogy nulláról újraépítem az itthoni hálózatot, szerverekkel és dokumentációval együtt.
Különös tekintettel arra, hogy eddig nem volt dokumentálva semmi. :D

LibreOffice Writerben hogy illik olyasmit csinálni, hogy ha mondjuk gépenként külön adatlapot csinálok, akkor a tartalomjegyzékből kattinthatóan tudjak hivatkozni minden adatlapra, esetleg abból a legfontosabb adatokat automatikusan áthúzni egy külön fejezetbe?

Példa:

"A" gép <-- ez kattintható
IP cím: 10.1.1.1/24 <-- ez, de csak ez, automatikusan megjelenik a teljes leírásból
"B" gép
IP cím: 10.1.1.2/24

"A" gép
IP cím: 10.1.1.1/24
... részletes leírás ...

"B" gép
IP cím: 10.1.1.2/24
... részletes leírás ...

Ezt az automatikus "másolást" meg lehet egyáltalán csinálni? (kb., olyasmire gondolok, mint egy iframe html-ben)
A kattintható hivatkozásra tényleg a Bookmark a megoldás vagy az valami másra szolgál és e célra van más?

(#744) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Linux Mint alatt használom a Libre Office 5-öt, de alapból angol. Van rá lehetőség, hogy magyar nyelven tudjam használni?
Köszi!

(#745) kispx válasza jackal79 (#744) üzenetére


kispx
addikt

Terminálba írd be:
sudo apt-get install libreoffice-l10n-hu

De az oprendszer nyelvi beállításinál fel kéne kínálnia, hogy telepíti a magyar nyelvi csomagokat.

(#746) jackal79 válasza kispx (#745) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszönöm!
Működik :)

(#747) ph2012


ph2012
senior tag

Munkalapok celláinak összeadásáról szeretnék kérdezni. Létrehoztam több munkalapot:

A munkalapok nevei ahogy a képen is látni: 2015, 2016, 2017, 2018.
Mindegyik munkalapon az S17 cellában lévő értéket szeretném összeadni és a végösszeget a 2018-as munkalapra beírni egy cellába.

Milyen képletet kell ehhez írnom?

Köszönöm a választ!

(#748) lev258 válasza ph2012 (#747) üzenetére


lev258
veterán

Ezen el tudsz indulni: [link]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#749) cigam válasza ph2012 (#747) üzenetére


cigam
félisten

=2015.S17+2016.S17+2017.S17

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#750) #40553216 válasza ph2012 (#747) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ahogy Cigam írta. Vagy úgy, hogy a 2018-as cellában egy = jel, majd a többi oldalon egymás után kattintasz az összeadandó mezőkre egy-egy + jelet nyomva két katt között.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.