Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

LibreOffice

Ingyenes alternatívája a Microsoft Office programcsomagjának, amely magyar nyelven is elérhető. Kezeli az MS Office dokumentumait. Nyílt forráskódú, így szabadon fejleszthető bárki számára.

Részei:

Writer - Szövegszerkesztő
Calc - Táblázatkezelő
Impress - Prezentációkészítő
Draw - Grafikon és illusztráció készítő
Base - Adatabázis kezelő

Hivatalos oldal
Magyar oldal

Letöltés

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Én még Open Office korából ismerem, de az ominózus Oracle incidens óta (természetesen) ezt használom! :K
Azért váltottam, mert az MS Office valahogy nem volt szimpatikus és az azóta eltelt időben erre még rá is erősített a szalagos menüvel, ami szerintem használhatatlan.
Nem vagyok egy nagy office zsonglőr, de mezei felhasználóként azt tapasztalom, hogy sokkal jobban használható/kézenfekvőbb, mint bármi más.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#3) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok! Látom új topk nyílt, nekem webes suliba kell beadandó táblázatot készítenem, amibeen függvényeket is kell használni. Kb 15 függvényt kellene használnom, de annyi van a listában, ráadásul rövidítve, hogy gőzöm sincs melyik micsoda. Szeintetek hogyan szűrjem ki, hogy melyik dolog hogyan van rövidítve? Köszönöm előre is!!!

F1

(#4) kispx válasza szabeska (#3) üzenetére


kispx
addikt

A rövidítéseket elmondod?

(#5) szabeska válasza kispx (#4) üzenetére


szabeska
addikt

Ponthogy a nevek vannak csak meg. Egy egész feladatsor... Pl ez egy:

Számítsd ki a D oszlopba, hogy az összpontszám hány százalékát adja a beugrón elért pontszám!

F1

(#6) kispx válasza szabeska (#5) üzenetére


kispx
addikt

D oszlopba beírod:

= ide_a_beugrót_tartalmazo_cella_jön / összpontszámot tartalmazó_cella

És a cella formátumát százalékra átállítod. Ide nem kell képlet.

[ Szerkesztve ]

(#7) szabeska válasza kispx (#6) üzenetére


szabeska
addikt

Köszi! Az a gond, hogy levelezőn kérik ezt, órán a kutya sem mondta hogy melyikhez mi kell, mert alig van óraszámunk. És 10 kérdés van, bajban vagyok mert le kell adni ma holnap :S:S:S És nem találok semmi leírást neten, vagy bármit ami segítene...photoshop tutorialból bezzeg annyi van mint a szemét... :S

F1

(#8) kispx válasza szabeska (#7) üzenetére


kispx
addikt

Könyvek

Függvények leírása

A feladatok megoldásának többi része inkább logikát/általános műveltséget igényel, mint pl.: hogyan számítunk százalékot. Ezeket tutorial formában nem fogod megtalálni.

(#9) szabeska válasza kispx (#8) üzenetére


szabeska
addikt

Lol :DD Az egyszerű dolgokat nyilván értem, hülye azért nem vagyok :) Köszönöm!

F1

(#10) Qasam


Qasam
aktív tag

Sziasztok! Nem tudom hogyan kell a Libre Office-ban függőlegesről vízszintesbe állítani egy oldalt. Tudna valaki segíteni ebben?

(#11) Geri Bátyó válasza Qasam (#10) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Formátum/oldal/oldal/tájolás

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) Qasam válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére


Qasam
aktív tag

Köszönöm! Azért eléggé eldugták ezt az alapfunkciót :)

(#13) Geri Bátyó válasza Qasam (#12) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nincs mit! :)

Szerintem logikusabb itt, mint az MS féle elhelyezés a file menüpont alatt.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) #41133696


#41133696
törölt tag

Ez egy hiánypótló topic :R Magam is LibreOffice-t használok :K

(#15) Taszillo válasza kispx (#8) üzenetére


Taszillo
tag

Köszi az olvasnivalókat :C

A kolléga megvádolta a nyomtatót öngyilkosságra való felbujtással: "Rendeljen cián patront!”

(#16) erhas01


erhas01
tag

A táblázatkezelőben találtam egy magyar jellegű elválasztási hibát.
Szeretném bejelenteni, hol lehet magyarul?
Vagy küldje el nekik valaki angolul. Köszönöm előre is.

A hiba többször is megismételhető a másik cellában is!
Az oszlop kijelölés. Szűkítéskor, egy bizonyos pontján átvált a szöveg hibásra! Véletlenül, nagyon nehezen vettem észre! Van, ahol megint jó!

v.3.6.4.3 (Build az.: 2ef5aff)
Cella formázás:
Elrendezés: visz: alap függ: fel
Automatikus tördelés, elválasztás aktív, pipa mindkettő előtt.
Arial 12 NAGYBETŰKKEL ÍRVA!
Eredeti szöveg:
- FESTETT FAKAZETTÁS MENNYEZET.
Oszlop összehúzása >>>>
- FESTETT FAKAZETTÁS MEyNYEZET.
Ha a szöveg végén nincs pont>>>
- FESTETT FAKAZETTÁS MEYNYEZET.

Ilyen lesz ponttal a végén!
- FESTETT
FAKAZET-
TÁS MEy-
NYEZET.

Ilyen lesz pont nélkül!
- FESTETT
FAKAZET-
TÁS MEY-
NYEZET

Köszönettel: erhas01

[ Szerkesztve ]

(#17) erhas01 válasza erhas01 (#16) üzenetére


erhas01
tag

Tárgytalan, megtaláltam, elküldtem! :)

(#18) #41133696


#41133696
törölt tag

Az miért van, hogy bár be van kapcsolva az automatikus helyesírás ellenőrzés / magyar nyelven / nem teszi meg?

[ Szerkesztve ]

(#19) Fecogame válasza #41133696 (#18) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha jól látom, nincs benne magyar szótár, csak angol.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20) #41133696 válasza Fecogame (#19) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja igen, innen : http://libreoffice.hu/kiterjesztesek/ telepíteni kellett külön :)

Még frissítettem is, köszi :K

(#21) netpeti98


netpeti98
addikt

Kijött a 4.0

Üdv netpeti98

(#22) atesss


atesss
addikt

Üdv !

Mi is a különbség pontosan a LibreOffice és az OpenOffice között ?
Csak a nevet "lecserélték" ?

Talán ez a topic nem annyira halott, ezért itt is felteszem a kérdésemet: [link]

(#23) Gubek-Einste válasza atesss (#22) üzenetére

Amikor Az Oracle felvásárolta az SUN-t akkor hozzá került az OpenOffice.org is. A fejlesztőknek sok minden nem tetszett az Oracle hozzáállásában így a 2010-es Budapest konferencián létrehozták a LibreOffice-t.
A LibreOffice-t egy teljesen cég függetlenül fejlesztik, egy alapítvány koordinálásával elég nagy tempóban, sok régi bajt kiküszöbölve.
Az Oracle végül átadta az irányítást a Apeche-nek aki tovább viszi a OpenOffice-t a LibreOffice-től függetlenül.
Az utóbbi 2,5 évben rengeteg módosítás történ így már eléggé különbözőek egymástól, több extension nem is kompatibilis a másikkal, estem már ezért pofára.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24) truptik


truptik
csendes tag

Azért egy kicsit modernizálhatnák az LO-t. Nekem bejön a a szalagos menü.

Have gun, will travel. Paladin.

(#25) Gubek-Einste válasza truptik (#24) üzenetére

Szerintem meg elég ronda, nekem nem kellene. Eddig kétszer próbáltam ki és egyáltalán nem jött be, sokkal jobban tetszik a LO és MSO 2003 menüje.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26) kispx válasza Gubek-Einste (#25) üzenetére


kispx
addikt

MS Word 2003-an OKTV-ztem. Az idő alatt úgy megszoktam annak a menüjét, hogy a szakdolgozatomat rohadt sok idő alatt tudtam csak megformázni MSO 2007 szalagos menüjével. Ezek után kerülöm azt a szalagos menüt ahogy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#27) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sziasztok! Nekem az lenne a problémám, hogy ha LO Calc-ban egy meglévő dokumentumba beszúrok egy képet, akkor az egyrészt nem jelenik meg rendesen, másrészt baromira belassítja az egész LibreOffice-t.
Ha egy új dokumentumot létrehozok, ott ez a probléma nem jelentkezik. De ha onnan át akarom másolni a képet abba a dokumentumba, amit korábban létrehoztam, akkor megint nem működik. Ha az egész munkalapot átmásolom 1:1-be, akkor megjelenik rendesen mindkettő dokumentumban, de abban a dokumentumban, amibe másoltam nem tudom a dokumentumon belül más munkalapokba másolni, úgy, hogy normálisan meg is jelenjen ott.

Egyébként mindkét dokumentum .ods formátumú.
Mi lehet a probléma és hogy lehetne megoldani?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#28) Qasam


Qasam
aktív tag

Sziasztok! LO 3.5.4-es verzióm van, de szeretném felrakni a 4.0.2-est. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e rátelepíteni, vagy a régit uninstall és úgy fel az új? Köszönöm!

(#29) Gubek-Einste válasza Qasam (#28) üzenetére

Lehet rá telepíteni is. Nálam a 4.0 telepítése után eltűntek az általam felrakott extension-ök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30) Qasam válasza Gubek-Einste (#29) üzenetére


Qasam
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Rátelepítettem és kiválóan működik. :R

(#31) ftc


ftc
nagyúr

Üdv egy kis segítség kellene.

Be lehet valahol állítani azt, hogy calcban ne szum legyen hanem angolul sum? Szóval átteni az egészet angolra?

(#32) Fire/SOUL/CD válasza ftc (#31) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, be lehet, hogy az angol függvényneveket használhasd (értelem szerűen nem csak szum esetén)
Elindítod a Calc-ot, eszközök menü/beállítások/libreoffice calc/képlet és jobb oldalt bebipálod az angol függvények használata lehetőséget, leokézod és kész is.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#33) ftc válasza Fire/SOUL/CD (#32) üzenetére


ftc
nagyúr

THX ezzel most sokat segítettél, mivel én angolhoz vagyok szokva s nem találtam a beállításokat :)

[ Szerkesztve ]

(#34) LonGleY


LonGleY
veterán

Win7 x64-en eltoszódott az összes toolbar- és menüikon, pedig már újratelepítettem a 4.0.2.2-t. Mi lehet a baja?

[ Szerkesztve ]

(#35) Gubek-Einste

Betelt nálam a pohár, elegem van a 4.0-ból. Tegnap csináltam egy táblázatot, elmentettem ods-be és el akartam menteni xls-be is de nem engedte, mindig általános I/O hibára hivatkozva tagadta meg a mentést. Ez volt az utolsó csepp a pohárba, leszedtem a 4.0.2.2-t és ment fel helyette a 3.6.6.2, ezzel már minden gond nélkül ment az xls mentés és ráadásul újra tudom használni a Calendar for Calc-t is. Egyenlőre marad ez.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36) robagp


robagp
tag

Hello!
Tudnátok segíteni abban, hogy egy munkafüzetbe bemásoltam adatokat, és három oszlopban a számok nem számformátumúak.
Mind így néz ki 3,456.34 vagy 34.54. Ez a kétféle van, és szeretnék számolni velük, de először át kellene alakítanom őket, viszont több mint 1500-ról van szó, amit nincs kedvem átírkálni egyesével.
Lenne esetleg egy egyszerűbb megoldás?
Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

(#37) Fecogame válasza robagp (#36) üzenetére


Fecogame
veterán

Milyenné kell átalakítani, hogy számolni tudj velük?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#38) robagp válasza Fecogame (#37) üzenetére


robagp
tag

igen, számolni szeretnék vele

(#39) Fire/SOUL/CD válasza robagp (#38) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azok szám formátumúak, csak épp a tengerentúl használt formátumban(vessző az ezres elválasztó és pont a tizedes elválasztó)
Azért nem tudsz vele számolni, mert vélhetően az Excel-edben a vessző az a tizedeselválasztó éa szóköz az ezres elválasztó (Európában már csak ilyen)

Annyit lehet megpróbálni, hogy azt a 3 oszlopot kijelölöd, majd
1. CTRL+H és a vesszőt lecseréled szóközre
2. a pontot lecseréled vesszőre

Talán összejön így.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40) robagp válasza Fire/SOUL/CD (#39) üzenetére


robagp
tag

Van egy kis gond:
Most vettem észre, hogy átalakítás nélkül tud számolni a 1,234.56 formátummal, összeadás, kivonás, szorzás, osztás.
De a sum műveletet nem tudja... :-O
Pl ha ezt írom: +d2+d3 az eredmény ott mosolyog
De ha ezt írom: +sum(d2,d3) az eredmény nulla
Írtam így is: +sum(d2:d3) eredmény nulla

Nem akarok 1500 számot egyesével összeadni.....

(#41) robagp válasza robagp (#40) üzenetére


robagp
tag

Meg lett a hiba: A cella formája nem volt jó /bár érdekes, hogy nem számmal is számolt/
Így oldottam meg:
Kiszedtem a vesszőt, majd a pontot vesszőre alakítottam, majd a vesszőt vissza alakítottam ponttá, és tökéletes lett. :-)

(#42) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Hogyan lehet a felhasználói felületet (UI Language) más nyelvűre beállítani, ha nem szerepel a "Beállítások\Nyelvi beállítások\Nyelvek" listában?

A választ előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#44) Gubek-Einste válasza huskydog17 (#43) üzenetére

Én továbbra is maradok a 3.6.6-nál, a 4.0.x nem tetszik, sok bajom volt vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45) kispx válasza BenJoe80 (#42) üzenetére


kispx
addikt

Milyen oprendszer?

(#46) BenJoe80 válasza kispx (#45) üzenetére


BenJoe80
senior tag

LO. De már megoldódott. Azért köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#47) Qasam


Qasam
aktív tag

Sziasztok! LibreOffice 4.0-t használok. Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan funkció benne, mint az MS Office-ban a publisher, illetve ha nincs milyen alternatív program tudná ezt helyettesíteni? Köszönöm!

(#48) T. Almeida válasza Qasam (#47) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Mit szeretnél? Plakátot vagy újságot készíteni?

Mi a helyi újság szerkesztésére Scribust használunk, ez is Open Source.

(#49) Qasam válasza T. Almeida (#48) üzenetére


Qasam
aktív tag

Füzet kinézetű kiadványt, teljesen egyszerűet.

(#50) T. Almeida válasza Qasam (#49) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Nézd meg a Scribust.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.