Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Qasam válasza T. Almeida (#50) üzenetére


Qasam
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Kipróbálom.

(#52) huskydog17 válasza Qasam (#47) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Esetleg talán érdemes lehet átnézni ezt a könyvet.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#53) paramedic


paramedic
aktív tag

Win 7 és Ubuntu 13.04 rendszerre is felraktam a legfrissebb LO-t. Míg Win 7 alatt tökéletesen olvassa az adott ppt file-t, Ubuntu alatt nem. :( Mi lehet a gond?

(#54) kispx válasza paramedic (#53) üzenetére


kispx
addikt

Ha a csomagtárolóból raktad fel a LOt, akkor annak a verziószáma csak 4.0.2.2 ellentétben a Wines verzióval, ahol 4.1.0 a verziószám.

(#55) paramedic válasza kispx (#54) üzenetére


paramedic
aktív tag

A 4.1.0.4-t raktam fel.

(#56) spammer


spammer
veterán

Valencia régió közigazgatása sikeresen migrált LibreOffice-ra

"A spanyol autonóm régió, Valencia vezetése sikeresen befejezte a szabad és nyílt forráskódú LibreOffice irodai programcsomagra történő migrációját. A régió informatikai osztálya bejelentette, hogy az irodai programcsomag a régió 120 ezer számítógépére került fel, köztük iskolák és bíróságok gépeire. A migráció éves szinten 1,5 millió euró megtakarítást jelent a helyi kormányzat számára a szoftverlicencek költségében" (folytatás)

:R

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#57) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Kicsit megkésve, de azért nem árt, ha itt is szerepel:
Megjelent a Libre Office 4.1.1

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#58) King Unique


King Unique
titán

Látom elég sűrűn adnak ki hozzá updte-eket, win alatt ezeket csak simán lehet a már meglévőre rátelepíteni letöltés után (mert ugye közvetlenül nem frissíti ár probramon belül), v régit mindig le kell szedni és utána másikat fel, v nem oszt, nem szoroz :F

(#59) Gubek-Einste válasza King Unique (#58) üzenetére

Nyugodtan rá lehet telepíteni a korábbi, verzió váltásnál ajánlott a friss telepítés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60) King Unique válasza Gubek-Einste (#59) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg verzióváltásnál (v fő 3-4 verziókra gondolsz?) 4.0.5-öt leszedtem csak úgy és tisztán tettem fel az 1.0-át, arra meg most rátelepítettem az 1.1-et, akkor ez így ok gondolom.
Köszönöm :R

Amúgy úgy tudom ez jobb is, mint az OpenOffice, olvastam Valaencia városvezetése is átállt rá teljesen. Bár azt nem tudom "Excell" részében hogyan kell makrókat hozzáadni, mert MD féle officeben be van építve VB Editor, de ebben nincs, esetleg hozzáadható?

[ Szerkesztve ]

(#61) Gubek-Einste válasza King Unique (#60) üzenetére

Jó lesz így a telepítési menet.
Makrót még nem használtam benne így erről nem tudok nyilatkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

sziasztok!
ezt hogy lehetne megoldani?:

van egy diagramom, aminél a tengelyen dátumok vannak. A dátumok közötti távolság nem egyforma, viszont a diagramon egyforma távolságra vannak. Hogy tudnám megoldani, hogy a LibreOffice ezt is figyelembe vegye?

(egyébként a 3.5.7.2 van fent.)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#63) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#62) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

azt hogy kell beállítani, hogy a " karaktert ne javítsa ki „-ra és ”-ra?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#64) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy Excel macrot szeretnék liberofficba átvinni, de sajnos hibát jelez, nem tudom hol van a hiba.
A cellahivatkozások hivatkozások jól vannak beállítva.

=IF(AND(C1>=18.5,C1<25),"Normal",
IF(AND(C1>=25,C1<30),"Overweight",
IF(C1>=30,"Obesity","No Result")))

Előre is köszönöm a válaszokat!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#65) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

nem az a baj, hogy angolul van?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#66) Kékes525 válasza sz.balazs.95 (#65) üzenetére


Kékes525
félisten

Erre nem is gondoltam, a program nyelveket tudomásom szerint nem fordítják. De kipróbálom, remélem a If=ha és AND=és.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67) Kékes525 válasza Kékes525 (#66) üzenetére


Kékes525
félisten

Kicseréltem HA és ÉS -re. 501 hibát kaptam:

501= Érvénytelen karakter. A képletben érvénytelen karakter van. :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#68) kispx válasza Kékes525 (#64) üzenetére


kispx
addikt

- 18.5 tizedespont helyett tizedesvessző
- paraméterek közötti vessző helyett pontosvessző

=IF(AND(C1>=18,5;C1<25);"Normal";
IF(AND(C1>=25;C1<30);"Overweight";
IF(C1>=30;"Obesity";"No Result")))

A függvényneveket pedig megnézheted az Input Line előtti fx feliratú ikonra kattintva. Ha angolul vannak ott akkor angolul írd be.

[ Szerkesztve ]

(#69) Kékes525 válasza kispx (#68) üzenetére


Kékes525
félisten

Magyarul volt. Most Minden OK! Kösz! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#70) kispx válasza Kékes525 (#69) üzenetére


kispx
addikt

Azt meg tudnád mondani, hogy angolul is elfogadja? Én mindent angolul telepítek, szóval nem tudom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#71) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

miért van az, hogy Ubuntunál a LibreOffice sokszor „inaktívvá” válik?
Ha lerakom kis méretbe vagy egy másik programot hozok elő, akkor egyszerűen nem tudom úja előhozni a LibreOffice-t se Alt+Tab-bal se úgy, hogy rákattintok az ikonjára a dokkolóban.
ráadásul az alkalmazásváltó menüben meg se jelenik. :F
Ubuntu 12.04 & LibreOffice 3.5

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#72) kispx válasza sz.balazs.95 (#71) üzenetére


kispx
addikt

Szerintem Ubuntu bug, más programmal jött nekem elő.

(#73) Qasam


Qasam
aktív tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy LibreOffice-hoz lehet-e letölteni különböző nyelvi-helyesírási ellenőrzőket, úgy, mint MS Office-hoz?
Köszönöm!

(#74) kispx válasza Qasam (#73) üzenetére


kispx
addikt

(#75) Qasam válasza kispx (#74) üzenetére


Qasam
aktív tag

Köszönöm!

(#76) sz.balazs.95 válasza kispx (#72) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

remélem a következő LTS-ben már nem lesz ilyen. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#77) kispx válasza sz.balazs.95 (#76) üzenetére


kispx
addikt

Jelenleg a 13.10 még rosszabb... :((( A Canonical manapság nem a stabilitásáról híres.

(#78) sz.balazs.95 válasza kispx (#77) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

amúgy ezt nem nagyon értem, mert pl. a 10.10-es (vagy akörül, pontosan már nem emlékszem, melyiket próbáltam) béta2-es változata stabilabb volt, mint a mostani „véglegesek”. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#79) Fire/SOUL/CD válasza sz.balazs.95 (#71) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt megkérdezhetem, hogy miért nem frissíted a LibreOffice-t, miért használsz egy régi verziót? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#80) sz.balazs.95 válasza Fire/SOUL/CD (#79) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

mert a szoftverközpontban ez a legfrissebb jelenleg 12.04 LTS-re?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#81) Fire/SOUL/CD válasza sz.balazs.95 (#80) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A szoftverközpontban a 4.0.4-es is ott van. Előtte a régit le kell takarítani, pl így terminálban az alábbi parancsokat add ki ehhez.

sudo apt-get remove --purge libreoffice*
sudo apt-get clean
sudo apt-get autoremove

A jelenleg legújabb (4.1.3) LO-t 12.04 alatt nem lehet szoftverközpontból felpakolni (legalábbis anno nem lehetett, amikor a 4.13 megjelent). Szoftverforrást hozzáadva fel lehet pakoltatni autimatikusan is a legújabbat, de ott meg az volt a gebasz(még1x hangsúlyoznám, hogy amikor megjelent a 4.1.3), hogy angol verzió települ, de nem jött hozzá sehonnan magyar nyelvi fájl és manuálisan sem lehetett telepíteni a nyelvi fájlt/súgot. (Látszólag simán feltelepült, de mégsem lett magyar az LO)

Ha gondolod ettől függetlenül kipróbálhatod, hátha azóta javították ezt a bugot avagy nálad elő sem jönne, stb.
Szóval a korábban/fentebb leírt takarítást ez előtt is meg kell tenned, majd így folytasd

sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install libreoffice

A 3. lehetőség (ami 100% működik és valóban minden szuperál) az a manuális módszer, azaz letöltöd a megfelelő verziót, nyelvi fájlt, súgót és magad telepíted fel(a legfentibb takarítást ez előtt is el kell végezni), ami alapvetően annyiból áll, hogy kitömöríted egyenként a fájlokat(jobb egér / kibontás ide), így a tömörített állománnyal azonos néven jönnek létre mappák, amelyek mindegyikében lesz egy DEBS mappa. Ezekbe a mappákba kell belépni és kiadni a sudo dpkg -i *.deb parancsot.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#82) sz.balazs.95 válasza Fire/SOUL/CD (#81) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

egyébként most nemrég jöhetett egy hibajavítás, mert „magától” megoldódott a probléma. :))
a jelenlegi pontos verzió egyébként 3.5.7.2 Build ID: 350m1(Build:2)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#83) róland


róland
veterán

Hogy lehet megoldani LibreOffice-ban, hogy naponta ismétlődően ugyanazon űrlapot töltse ki valaki, és az adatok egy táblázatba/adatbázisba kerüljenek? A kitöltés helye fizikailag nem egyezik meg a táblázat helyével. (Intranet összeköttetés van 2 gép között.) A kitöltő nem szerkesztheti a "Végleges" táblázatot.

(Részmegoldásként a Google Űrlapokat fogjuk használni, de szeretnénk házon belül tartani az adatáramlást.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#84) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Egy diagramon belül egy adott értékhez hogyan tudok tetszőleges címkét beszúrni?
2 diagram-vonal van, és a pontok közelébe kellene beszúrni címkéket.
Ha rámegyek arra, hogy „Adatfeliratok beszúrása, akkor csak az értékeket írja ki, de azokat nem nem tudom árírni. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#85) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

a diagramoknál egy ideje a jelmagyarázat tök üres. most ez miért van? :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#86) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

magyar nyelvet hogy lehet beállítani 4.2-re?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#87) kispx válasza sz.balazs.95 (#86) üzenetére


kispx
addikt

tools -> options -> language settings -> languages -> Language of user interface := magyar

Telepítésnél felraktad a magyar nyelvet?

(#88) sz.balazs.95 válasza kispx (#87) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ott csak USA van.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#89) kispx válasza sz.balazs.95 (#88) üzenetére


kispx
addikt

ahh, linux... valamivel leegyszerűsíti a helyzetet.

Terminálba írd be:
sudo apt-get install libreoffice-l10n-hu

Ekkor ott meg fog jelenni a magyar.

(#90) sz.balazs.95 válasza kispx (#89) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

most az alkalmazás listában két LibreOffice van: egy sima „LibreOffice”, ami magyar. és egy „LibreOffice 4.2”, ami meg angol. :DDD
amikből a magyar nem is működik. :( (elindul, de semmit nem lehet kiválasztani a menüben, és maga a menü is furcsán jelenik meg)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#91) kispx válasza sz.balazs.95 (#90) üzenetére


kispx
addikt

Akkor ezek szerint nem a tárolóból raktad fel az LO-t. Itt akkor most nincs választás. Uninstaláld le mindkettőt, és a magyar 4.2-t töltsd le.

(#92) sz.balazs.95 válasza kispx (#91) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

én innen töltöttem le, ami magyarnak van kikiáltva.
ezen kívül hol lehet még beszerezni a (remélhetőleg) ténylegesen magyar nyelvűt?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#93) kispx válasza sz.balazs.95 (#92) üzenetére


kispx
addikt

Onnan :)

Telepítésnél semmit sem kérdett, hogy milyen összetevőkkel szeretnéd installálni?
Szerk.: Naná, hogy nem mivel külön adják a nyelvi fájlokat.

Amit adtál a linket. A letöltéseknél a második opció:
Lefordított felhasználói felület
2.6 MB (Torrent, Információ)

Csomagold ki, a megfelelő .deb csomagokat rakd fel.

[ Szerkesztve ]

(#94) sz.balazs.95 válasza kispx (#93) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#95) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#94) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

most már minden oké. :C

ha egy diagramnál a jelmagyarázat nem jelenik meg rendesen, akkor mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#96) kispx válasza sz.balazs.95 (#95) üzenetére


kispx
addikt

Jobb egérgomb a diagramra -> Címek beszúrása
Itt ki vannak töltve a mezők?

(#97) sz.balazs.95 válasza kispx (#96) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nincsenek, viszont más diagramnál, ahol szintén nincs kitöltve, ott gond nélkül megjelenik minden. :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#98) kispx válasza sz.balazs.95 (#97) üzenetére


kispx
addikt

Ha kitöltöd akkor sem működik?

(#99) sz.balazs.95 válasza kispx (#98) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a „Tengelyek”-hez mit kell írni? :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#100) kispx válasza sz.balazs.95 (#99) üzenetére


kispx
addikt

Mit ábrázol a tengely. Ár, hónapok, ..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.