Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Sziasztok!
Le szeretném törölni a LibreOffice-t, de nem engedi. Se setup, se uninstall, a programok eltávolítása ablakban se engedi... törölhető valahogy? :F

(#502) lev258 válasza pulyka jocó (#501) üzenetére


lev258
veterán

A hibát én nem a programban, hanem a Windows-ban keresném. Egy telepítő nem igazán tud "elromlani".

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#503) Gubek-Einste válasza pulyka jocó (#501) üzenetére

Próbáld meg valami uninstall programmal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#504) BonFire válasza movax (#499) üzenetére


BonFire
veterán

Ütsz két vesszőt, majd írás végén a dupla vesszőket kicserélteted pontosvesszőre.

Vagy csinálsz egy egyéni billentyűzet-kiosztást, ami amúgy is nagyon tanácsos, ha a magyar helyesírási szabályoknak megfelelően akarunk írni. MS Keyboar Layout Creator – Nekem a gondolatjel és a magyar idézőjelek vannak kézre állítva, csak ajánlani tudom ezt a módszert.

A különféle nyelvi kiosztások között meg egyszerűen Win+szóközzel lehet váltani.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#505) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Feltelepítetem egy eltávolító programot, de így sem tudom letörölni! Rákattolok hogy eltávolítás, aztán szép rizsát ír ki: A telepítőcsomagot nem lehet megnyitni. Ellenőrizze, hogy a csomag létezik-e, és van-e hozzáférési engedélye, vagy lépjen kapcsolatba az alkalmazás forgalmazójával, és ellenőriztesse, hogy a csomag érvényes Windows Installer telepítőcsomag-e.... :W LE lehet valahogy ezt a sz@rt törölni? :F

(#506) CanibelZ válasza pulyka jocó (#505) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Ez tipikus windows-os betegség, nem a libreoffice a szar. Nekem nem egy alkalmazásnál volt ilyen, ilyenkor vagy az segített, hogy a saját telepítőjét újra elindítottam és fel bírtam újra telepíteni, vagy ha volt javítási lehetőség benne, akkor azzal megcsináltam, vagy ha ez sem jött be, akkor maradt a kézi törlés utána a regisztrációs adatbázisban való turkálás.

(#507) pulyka jocó válasza CanibelZ (#506) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

És esetleg az nem lenne megoldás ha újabb verzióra frissítem?

(#508) CanibelZ válasza pulyka jocó (#507) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Megpróbálhatod, hátha tud valamit segíteni neki.

(#509) pulyka jocó válasza CanibelZ (#508) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Na elvileg sikerült letörölni, megtaláltam a telepítőjét!
AZt hittem letöröltem... :D
Köszönöm a segítséget!

(#510) #40553216


#40553216
törölt tag

Hali!
Azt tudja valaki, hogy lehet beállítani, hogy egy hiperhivatkozásként megnyíló képet melyik program nyissa? Linuxot használok, bár szerintem ez nem lényeges.
Köszi
T

[ Szerkesztve ]

(#511) kispx válasza #40553216 (#510) üzenetére


kispx
addikt

A hiperhivatkozás nem oprendszer szinten van az adott programhoz társítva?

(#512) #40553216 válasza kispx (#511) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem tudom. De ez az „oprendszer szinten” mit jelentene? Arra gondolsz, hogy egy (mondjuk az adott DE alap)fájlkezelőből mi van hozzárendelve? Megnézem.
Nálam képet kellene nyitnia.

[ Szerkesztve ]

(#513) Gubek-Einste válasza #40553216 (#512) üzenetére

Azt, hogy a használt OS-ben van megadva, hogy mi legyen az alapértelmezett program bizonyos fájlok megnyitása esetén.
Egy dokumentumban nem is érdemes megadni, a megjelenítő programot mivel nem lehet tudni, hogy az adott gépen milyen alkalmazások vannak telepítve, pont emiatt vannak a szabványok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#514) #40553216 válasza Gubek-Einste (#513) üzenetére


#40553216
törölt tag

Jaja, utólag szerkesztettem az előzőt, pont erre kérdezve rá. Köszi.
Viszont sajna nem jött be. Lubuntut van fenn, az alap FM a PCManFM, jpg-hez az alap képmegjelenítő van beállítva, csakúgy mint a Krusaderben. De hiperhivatkozásként a Kritával nyitja.
Nem is a dokumentumra gondoltam, hanem magára a LO-ra.

[ Szerkesztve ]

(#515) Gubek-Einste válasza #40553216 (#514) üzenetére

LO az OS alapértelmezettet használja.
A hiperhivatkozás az webes forrás így az ehhez rendelt programot fogja megnyitni, ami általában a böngésző szokott lenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#516) #40553216 válasza Gubek-Einste (#515) üzenetére


#40553216
törölt tag

A hiperhivatkozás nem csak webes lehet, hanem bármilyen fájl. Ez spec egy „szakdolgozat”, képekkel, más dokumentumokkal teletűzdelve, kiírva egy CD-re. És pont az a bajom, hogy nem az alapértelmezettel nyitja. De most letörlöm a Kritát, úgysem használom, csak valamihez kellett, és megnézem így.
Na, jó, ez lehet, valami Lubuntu baromság, de a Krita törlése után az Okularral, utána az imagemagick-kel nyitja. :DDD Mondjuk utóbbival már kibékülök.

[ Szerkesztve ]

(#517) kispx


kispx
addikt

(#518) Sonja


Sonja
veterán

5.1.2.2 verziót használok Linux alatt, és szeretném a Google Drive-on tárolt dokumentumokat közvetlenül megnyitni. Sehogy sem sikerül beállítani a Google Drive szolgáltatást, mert hiába írom be a nevet/jelszót, mindig ez a válasz: :(

Mit rontok el? Vagy van még valami beállítás? Vagy? :F

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#519) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Sziasztok!

Letöltöttem a legfrissebb LO-t és a következőt vettem észre. A képen látszik, hogy az MS Office-hoz képest randák a betűk, konkrétan összecsúsznak. Ezt lehet orvosolni valahogy?
Bal: LO
Jobb: MS Office

[ Szerkesztve ]

(#520) lev258 válasza muszurkefal (#519) üzenetére


lev258
veterán

Pontosan melyik betűtípus?
Talán ezzel lehetne elindulni (tudom, hogy nem LibreOffice).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#521) BonFire válasza muszurkefal (#519) üzenetére


BonFire
veterán

Ha a betűtípus nem tartalmaz kerning értékeket, akkor nem tudja a program egalizálni őket. Ha nincs a betűpár alávágása kipipálva, ezt kapcsold be mindenképp.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#522) rjg


rjg
őstag

Talán van tippetek az alábbi jelenségre. A mostani frissítést - 5.1.1.2 - OSX alatt feltettem, azóta a táblázatkezelőben a ' karakter helyett a » jelenik meg a shift + 1 billentyűkombinációra. Ugyanez a Súgóban már rendesen működik. A beállításokban nem találtam lehetőséget ezt korrigálni és a Google-ban sem találtam utalást hasonló hibára. ;-(

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#523) muszurkefal válasza BonFire (#521) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Tudod mi az érdekes?
Hogy eredetileg be volt pipálva, és szebb lett, amikor kivettem. :Y

(#524) BonFire válasza muszurkefal (#523) üzenetére


BonFire
veterán

Én elhiszem, de még nem írtad le, melyik betűtípusról van szó. OS? Nekem is a legfrissebb LO van fenn, és elhiheted, én aztán rögtön kiszúrtam volna, ha így bugzik. ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#525) #40553216 válasza rjg (#522) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hali!
Megnéztem: enyémben is. Ubuntu 14.04. Ha utána akár még egyszer megnyomod ugyanezt vagy ha szöveget írsz, és a végén nyomod újra, akkor a nyitó és záró másodlagos idézőjel jön fel

»hó ha hó«

Ha a shift+2 pedig „”, vagyis a helyes magyar elsődleges időzőjel lesz.

„Azaz »így« néz ki.”

Gondolom, a változások listájában benne van, de azt ki a fene olvassa el. :DDD

(#526) rjg válasza #40553216 (#525) üzenetére


rjg
őstag

Köszönöm, hogy ránéztél. Igen, ez nálam is így van, de nekem a szimpla ' kellene, nem a ". ;-(

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#527) #40553216 válasza rjg (#526) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az Unicode-ban 2019, ez Linux esetében Ctrl-stift-u 2019-cél hozható elő magyar szöveghez.

(#528) #40553216 válasza rjg (#526) üzenetére


#40553216
törölt tag

És persze az alapkérdés:
magyar vagy angol aposztróf (' vagy ’) kell?

(#529) rjg válasza #40553216 (#528) üzenetére


rjg
őstag

Az zavar, hogy indokolatlanul megváltozott és nem találom, hogyan tudnám "visszahozni". A magyar ' lenne a jó.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#530) #40553216 válasza rjg (#529) üzenetére


#40553216
törölt tag

Neked biztos, hogy magyar aposztróf volt? Ez?

És nem ez?

'

Utóbbi az angol, és minden billentyűzeten ez van a magyar kiosztásnál is.

Mondjuk, ettől még nem tudok más megoldást, mint amit írtam fentebb. Neked option billentyű lenyomva tartásával 2019-et ütsz be. Linuxon utána szóközt kell ütni, akkor jelenik meg a karakter. Ezzel a magyar aposztróf jelenik meg. Az angolhoz vagy különleges karakter bevitele, vagy angol kiosztásra váltasz, és szerintem visszakerül a „helyére”.

(#531) pilisilen


pilisilen
újonc

Tisztelt Fórum társak!

Mostanában kezdtem el csak használni a LO-t,és első blikre tetszik is,no meg mindig értékeltem a non profit összefogással létrejövő projekteket!
Segitséget szeretnék kérni a writerben egy visszatérően jelentkező hiba orvoslásához!A LO 5.1 et használom win 10 alatt.A hiba az hogy dolgozom,irom a szöveget,és mentésnél"Bad allocation" hiba üzenettel leáll!Sajnos a dokumentum helyre állítása után a frissen begépelt anyag elvész.Próbáltam rá keresni a neten erre a hibára,illetve az okára de érdemleges megoldást sajnos nem találtam!
Bízva a kollektív bölcsesség erejében kérem aki tud segítsen!
Köszönettel,szép délutánt:Gábor :)

(#532) lev258 válasza pilisilen (#531) üzenetére


lev258
veterán

5.1-esből is a legújabbat használod? Valószínű, hogy valami bug, amit javítani kell. Esetleg tehetsz hibabejelentést az oldalukon.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#533) pilisilen


pilisilen
újonc

Igen az újat nemrég frissitettem!Külföldi oldalakon kutakodva,másnak is jelentkezett ez a hiba.Ott inkább olyasmiket irnak hogy nagyobb fileok beillesztésénél jelentkezett,pl képek stb.De nekem már sima kb 20 sornyi szöveg mentése után is jelentkezett.A beállitásaim a programban alapon vannak,nem változtattam rajta semmit.Írtam már a LO hiba bejelentő oldalára is.Már tiszta csengö frászos vagyok,nem merek vele dolgozni,mert elszáll a munkám.Az a bosszanto hogy nem minden mentésnél csinálja,olyan kicsit mint az orosz rulett.Köszönöm a válaszod,és a rám szánt idödet,üdvözlettel:Gábor :)

(#534) lev258 válasza pilisilen (#533) üzenetére


lev258
veterán

Én azt sem zárnám ki, hogy ez esetleg Windows specifikus (netán Windows 10 specifikus). Nálam Linuxon nincs vele gond, érdemes lenne megkérdezni a kollégákat, mi a helyzet ugyanezzel a verzióval a 7-esen.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#535) MichaelSD válasza pilisilen (#531) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nem hiszem, hogy W10 probléma. Nekem W10 alatt nem csinál ilyen hibát.

Rövid keresés után próbáld meg:
- ha nagy a fájlod, adj több memóriát a LOnak
- nevezd át a régi profil könyvtárat és indítsad őjra a LOt (teljesen!)
- mentsed máshova a fájlt

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#536) pilisilen


pilisilen
újonc

Tisztelt Fórum Társak!
Köszönöm a válaszokat a kérdésemre!Kiprobálom az ajánlott megoldásokat!

Üdv:Gábor

(#537) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sziasztok!
Az a problémám, hogy hiába állítok be 125%-os skálázást a felületre, és a legnagyobb választható ikonméretet mellé, mégis kicsik maradnak a felső menüsávban az ikonok, míg a feliratok számos helyen meg aránytalanul nagyok lesznek, és a sorok is néhol zavaróan közel vannak egymáshoz a felületen.

Vagy pl. ez az ablak mire fel ilyen nagy, ha az 1/3-a üres? :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#538) ph2012


ph2012
senior tag

Androidos mobiltelefonnal készített .xlsx formátumú táblázatot küldtek nekem. Megnézni meg tudom, de szerkeszteni nem. Mentés után szétesik minden.A Libreoffice nem kezeli az xlsx formátumot?

(#539) lev258 válasza ph2012 (#538) üzenetére


lev258
veterán

Bizonyos formázásokkal, függvényekkel lehetnek problémák. Ebből nem sokat tudunk mondani.
És akkor azt még nem is említettük, hogy a Microsoft folyamatosan változtatja a formátumait (nem egyetlen xlsx van).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#540) #40553216 válasza lev258 (#539) üzenetére


#40553216
törölt tag

Saját maguknak is csak az Office 2013-ban sikerült elérni a saját szabványukkal való teljes kompatibilitást. Pedig 2006-ban erőltették szabvánnyá a szutykukat.

(#541) brugo


brugo
aktív tag

Szervusztok,
melyik mappaba vannak a betuk linux alatt ? mert szeretnek uj betukeszletet berakni .

(#542) brugo válasza brugo (#541) üzenetére


brugo
aktív tag

Elnezest de lusta voltam googlizni .
Megoldottam .

(#543) brugo


brugo
aktív tag

A #519 - uzenetre.
Nekem is ezt csinalja de csak Linux alatt . Windows 10 alatt kifogastalan. Vajon hogyan lehetne kijavitani linuxra ?

[ Szerkesztve ]

(#544) lev258 válasza brugo (#543) üzenetére


lev258
veterán

Nálam meg nem csinálja Linux alatt.
Vagyis beállítás kérdése lehet.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#545) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Sziasztok, kis gondom volna a calc háza táján. Ha készítek egy árfolyam-diagramot (az 1-es változatot), abban be lehet ugye állítani, hogy az egyes vonalkák külön-külön milyen színűek legyenek. Be is tudom színezni, amelyiket be szeretném, csakhogy a munkalap minden egyes újratöltésénél a színek eltűnnek, minden visszaáll alaphelyzetbe. Ezt mind a mai napig csinálja a program. Előfordulhat, hogy én siklottam el valamilyen opció/beállítás felett :F

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#546) Ayg0


Ayg0
senior tag

Sziasztok!

Önéletrajzot szeretnék szerkeszteni Writerrel. Az alábbi vízszintes elválasztást, hogyan tudom kivitelezni a programmal?

Előre is köszönöm!

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#547) lev258 válasza Ayg0 (#546) üzenetére


lev258
veterán

Beszúrás/Vízszintes vonal?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#548) BonFire válasza lev258 (#547) üzenetére


BonFire
veterán

Az hol van? :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#549) lev258 válasza BonFire (#548) üzenetére


lev258
veterán

Gondolom attól is függ, melyik verzió. De valahol a régebbiekben is meg fogod találni.
Stílusok/Új stílus?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#550) Thocy a ZAGY válasza Ayg0 (#546) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Három kötőjel egymás után, majd [enter]. Elvileg ugyanezt tudja, ha menüben nem találod.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.