Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) lev258 válasza t72killer (#300) üzenetére


lev258
veterán

Ismerve a Microsoft-ot, sosem lesz. Majd kitalálnak megint valamit.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#302) BonFire válasza t72killer (#300) üzenetére


BonFire
veterán

Próbálkozni kell, mert lehet, hogy van megoldás, csak kerülőúton. Én szándékosan kerestem ingyenes alternatívát, és a feladataim nagy részét meg is tudtam oldani benne. Az igaz, hogy a Word parancsait kukáznom kellett, de megtanultam helyette már más, LibreOffice-specifikusakat. Meg vannak beépülők, amelyek segítenek: ilyen a már említett Alternative Seach and Replace is.

Néhány dologra még nem találtam teljes értékű megoldást, de folyamatosan keresem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#303) MichaelSD válasza t72killer (#292) üzenetére


MichaelSD
őstag

Maradj office-on. Amiket leírtál pontosan körbejárja, hogy miért ne válts.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#304) t72killer válasza MichaelSD (#303) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kár, lehet párhuzamosan felteszem, próbálgatom egy kicsit.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#305) #41133696


#41133696
törölt tag

No végre sikerült a párbeszédpaneleket teljesen honosítani:

(#306) Dumi86 válasza #41133696 (#305) üzenetére


Dumi86
senior tag

Igen már a 4.4.2 verzióban elkészült a 100%os honosítás :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#307) #41133696 válasza Dumi86 (#306) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hmm, nekem most tűnt fel :DDD

(#308) Dumi86 válasza #41133696 (#307) üzenetére


Dumi86
senior tag

Íme majdnem két hónapja én írtam a hírt "A LibreOffice magyar fordítása az FSF.hu Alapítvány jóvoltából ismét 100%-os (a hamarosan megjelenő 4.4.2-es verziótól). :C Végre nem lesz félig angol félig magyar :)" :C

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#309) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Nekem "jönnek-mennek" a helyesírás ellenőrzők a LOban. Lehet, hogy az updatek zavarnak be? Van valakinek hasonló tapasztalata?

Ahhoz gyakran kell updatelni, hogy mindig mind a 4 helyesírás ellenőrzőt is újratelepítsem. :(((

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#310) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintetek a Calc-ot fel lehet használni igazán nagy (26.000 sor, jó pár oszlop) táblázatokból grafikon rajzolásához? Néhány ezer sorig nincs baj, gyorsan működik, viszont 26k sor, 4 oszlop esetén több percig tart egy művelet, miközben egy Core i3 egyik magja 100%-on pörög. Azt látom, hogy nem tud több magot használni a Calc, de vannak benne memória beállítások, csak nem tudom, hogy mivel lenne érdemes próbálkozni.
Ha valakinek van kedve, megosztom az adat táblát vele. Egy napelemes rendszer termelési adatai vannak benne nagyon sűrű mintavételezéssel.

MichaelSD: én is azt hittem hogy nem jó, pedig csak ki kellett választani a nyelvet az ellenőrzéshez, mert több is volt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#311) kispx válasza CPT.Pirk (#310) üzenetére


kispx
addikt

Nagyon nagy táblázatot nem csinálnák Calc-ban. Tipikus hibája ez. Elsőre inkább a R nyelvvel próbálkoznék. (Vagy esetleg RapidMiner De ez már adatbányászati eszköz)

(#312) CPT.Pirk válasza kispx (#311) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Huhh, úgy érzem ez az R nyelv pilótavizsgás...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#313) kispx válasza CPT.Pirk (#312) üzenetére


kispx
addikt

Az bizony, az egyetemen szerettem :)

(#314) Rimuru válasza CPT.Pirk (#310) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha csak grafikon kell és egyszerű adathalmazról van szó akkor gnuplot is elég lehet.

Vigyázat, csalok!

(#316) sz.balazs.95 válasza kispx (#315) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekem tetszik, jópofa ötlet. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#317) CPT.Pirk válasza Rimuru (#314) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen ismerem, a szakdogámban azt használtam anno. Azt nem tudom, hogy képes-e ilyen sok adat kezelésére.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#318) Rimuru válasza CPT.Pirk (#317) üzenetére


Rimuru
veterán

Simán, nálam 1 hónap alatt milliós nagyságrendű adat jön létre, de mivel csak 1 állapotról van szó, nem is megterhelő kirajzolnia. Oké ez már kicsit azért megfogja a procit, de az a ~100k szerintem "pikk pakk" menne nálad, legalábbis calcnál gyorsabb lenne.

kispx által javasolt R-t meg nem ismerem, lehet az lenne a legjobb. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#319) CPT.Pirk válasza Rimuru (#318) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak a céges környezetben a gépen nincs Linux, az úgy lett h. einstandoltam a laptopunkat és raktam rá Debiant. :D Lehet, hogy tudnék a fejlesztéses gépemre is rakatni az IT-val Debiant, de az fájdalmas kategória, meg nincs net se, szóval majd a lapton megpróbálom a gnuplotot holnap. Amúgy is azon szoktam leválogatni a minden N. sort ha ritkítani szeretnék. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#320) Sonja


Sonja
veterán

Már letölthető az 5.0.0 Beta 1, ha érdekel valakit. :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#321) MichaelSD válasza Sonja (#320) üzenetére


MichaelSD
őstag

Letöltöttem. Elindítottam és a Writer elszáll, mint az olajtó. :(

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#322) Gubek-Einste válasza MichaelSD (#321) üzenetére

Ilyen a beta verzió, sok még benne a hiba :(

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#323) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Azzal kapcsoltban vannak infók, hogy a LibreOffice mikor kap többszálas feldolgozást?

Csak mert baromi idegesítő, amikor egy nagyobb diagram miatt kifagy az egész LOo, mert egy szálon dolgoz fel mindent, a többi 5 processzormag meg közben malmozik meg lógatja a lábát.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#324) MichaelSD válasza sz.balazs.95 (#323) üzenetére


MichaelSD
őstag

2013 óta folyamatosan jön... :)

@Gubek-Einste
Csak visszajelzés részemről, mielőtt valaki letörli a 4.x-et.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#325) Gubek-Einste válasza MichaelSD (#324) üzenetére

Pontosan mitől szállt el a Writer? Csak egy sima, üres dokumentumos indítástól vagy megnyitottál valamit?

Én továbbra is maradok a jól megszokott 3.6.6-nál, anno kipróbáltam a 4.0-t de nem jött be, pl a MO fájlok megnyitásával voltak gondok amiket a 3.6 simán megtett minden gond nélkül + volt még vele valamilyen más bajom is de már nem emlékszem, hogy mi volt az de elég okot adott a visszaváltáshoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#326) MichaelSD válasza Gubek-Einste (#325) üzenetére


MichaelSD
őstag

Elindít Writer. Bejön Writer. 0,5 mp kb. és Writer elszáll.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#327) lev258 válasza sz.balazs.95 (#323) üzenetére


lev258
veterán

Hivatalosan nem élvez prioritást, egyéb dolgokra fókuszálnak. Így konkrét céldátum sincs.
MichaelSD: nekem elegendő a fresh tároló, abban még nem csalódtam.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#328) sz.balazs.95 válasza lev258 (#327) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Tehát dolgoznak rajta, csak nem tudnak gyors tempóban haladni?
Oké, az nekem már elég is, főként erre voltam kíváncsi, hogy érdemes-e várni rá. :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#329) lev258 válasza sz.balazs.95 (#328) üzenetére


lev258
veterán

Egyszer biztos lesz, de addig még sok idő kell. A Microsoft Office-nak bőven volt ideje, hogy kiforrja magát, mielőtt megjelentek volna a többmagos megoldások. Ettől a teljességtől még messze van a LibreOffice.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#330) sz.balazs.95 válasza lev258 (#329) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

És az várható, hogy az OpenXML-lel való kompatibilitás javul?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#331) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Hogy lehet beállítani, hogy az időpontok az x tengelyen megfelelő távolságban legyenek egymáshoz képest? :F

Se itt, se a Microsoft Officenál nem jöttem rá erre. :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#332) BonFire válasza sz.balazs.95 (#331) üzenetére


BonFire
veterán

Melyik nincs egyforma távolságra? Szemre minden jónak tűnik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#333) lev258 válasza sz.balazs.95 (#331) üzenetére


lev258
veterán

Valahol nincs olyan, hogy skála? Amúgy az időpontokat számként kezeli?
Biztos javul majd a támogatottsága, de mint tudod, a másik probléma, hogy a Microsoft nem tartja magát a saját szabványaihoz se. Így aztán ott van minden, ahol a part szakad.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#334) lev258 válasza lev258 (#333) üzenetére


lev258
veterán

Az X-tengely beállításainál először is állítsd be a számformátumot, illetve aztán még a skálát és jelöléseket kell finomhangolni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#335) sz.balazs.95 válasza BonFire (#332) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor a grafikon miért nem egyenest ábrázol? :P

17: 29 - 18:20 = 51 perc
18:20 - 18:59 = 39 perc
18:59 - 19:16 = 17 perc
19:16 - 20:05 = 49 perc
20:05 - 20:20 = 15 perc
20:20 - 20:36 = 16 perc
20:36 - 20:49 = 13 perc

Ezt nem mondanám egyenletesnek...

lev258:

Igen, rendesen számként kezeli őket, sőt, ha pl. azt írom, hogy 26:00, akkor azt a cellában 02:00-ként jeleníti meg, tehát felismeri, hogy időről van szó.

A skálánál maximum dátumot lehet beállítani, de mivel az időpontok egy napon belül vannak, emiatt ilyenkor az egészet egymás alá rakja, és csinál egy szép függőleges csíkot, ami vitathatatlanul szép, csak leolvasni nem lehet róla semmit. :D

Egyébként végül az lett a megoldás, hogy minden perchez csináltam saját oszlopot, így egyenletes a skála, csak ez nem a legszebb megoldás.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#336) lev258 válasza sz.balazs.95 (#335) üzenetére


lev258
veterán

Elkészíted a grafikont. Jobb gomb az X-tengelyre, Tengely formázása. Skála menünél adsz manuális főbeosztást, pl. 00:04:00. Számok menünél Idő, HH:MM formátumkód.
Nálam most épp A oszlop az időpontok, B az értékek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#337) sz.balazs.95 válasza lev258 (#336) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

De a főbeosztásnál az 1 nap a minimum. :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#338) lev258 válasza sz.balazs.95 (#337) üzenetére


lev258
veterán

Ezt nem értem. Mire gondolsz?
Valamiért magától mindig 24:00:00-t ír be, amikor bemész a beállításokba (nem jegyzi meg az előző értéket), de ha átírod és okézod, elfogadja.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#339) sz.balazs.95 válasza lev258 (#338) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#340) lev258 válasza sz.balazs.95 (#339) üzenetére


lev258
veterán

Dátum helyett próbáld Időt, ha van. Meg a Felbontást is nézd meg. Nálam mondjuk nem pont így néz ki. Ez épp 4.2.8-as verzió de egy pillanat, és felfrissítem a fresh tárolóból.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#341) sz.balazs.95 válasza lev258 (#340) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nincsen idő.

Nekem 4.4.3 van.
ez akkor ezek szerint rosszabb lenne? :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#342) lev258 válasza sz.balazs.95 (#341) üzenetére


lev258
veterán

Na szép.
Verzió ugyanaz, de nálam máshogy néz ki Linux alatt.
Próbáld valahol a Calc alapbeállításai között megváltoztatni a számformátumot Időre.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#343) BonFire válasza sz.balazs.95 (#335) üzenetére


BonFire
veterán

„Akkor a grafikon miért nem egyenest ábrázol? :P
17: 29 - 18:20 = 51 perc
18:20 - 18:59 = 39 perc
18:59 - 19:16 = 17 perc
19:16 - 20:05 = 49 perc
20:05 - 20:20 = 15 perc
20:20 - 20:36 = 16 perc
20:36 - 20:49 = 13 perc”

Bocs, de szerintem nem értjük egymást. Mivel mind a függőleges, mint a vízszintes beosztás egyenletes, a grafikon csak abban az esetben lehetne egyenes, ha a benne szereplő változók is egyformák lennének. Például mindenütt ugyanannyi percet ábrázolnának.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#344) sz.balazs.95 válasza BonFire (#343) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

de a probléma továbbra is az, hogy mondjuk a 17:29 nem olyan távolságra van a 18:20-tól, mint amekkora távolságra van a 20:05-től a 20:20.

tehát a grafikon rossz.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#345) lev258 válasza sz.balazs.95 (#344) üzenetére


lev258
veterán

Sikerült valahol lelned megfelelő beállítást? Csak arra tudok gondolni, hogy rendszerszinten van valami beállítás, amit próbál átvenni, miközben az pont nem jó.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#346) sz.balazs.95 válasza lev258 (#345) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem igazán; egyelőre maradok annál, hogy az adatoknál egyenletes számokat használok, azaz ilyen esetben minden perchez csinálok beosztást, ha már ez automatikusan nem megy a grafikonnál.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#347) lev258 válasza sz.balazs.95 (#346) üzenetére


lev258
veterán

Nálam működik, ahogy leírtam. :W
Mivel én Linuxon vagyok, ezért gondolom, hogy valami Windows specifikus dolog van a háttérben (rendszerbeállítás).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#348) BonFire válasza sz.balazs.95 (#344) üzenetére


BonFire
veterán

„de a probléma továbbra is az, hogy mondjuk a 17:29 nem olyan távolságra van a 18:20-tól, mint amekkora távolságra van a 20:05-től a 20:20.”

Komolyan mondom, nem értem. (Nem kötekedésből, de tényleg!) Most direkt a kedvedért lementettem a képet, beraktam Illustratorba, és rajzoltam rá egy négyzetet, ami vonaltól-vonalig ér. Ezt a négyzetet lemásoltam és ráillesztettem az általad említett mezőkre, és láss csodát: tökéletesen illeszkedik. Hogy úgy mondjam, pixelpontosan ugyanolyan távolságra vannak egymástól a beosztások.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#349) sz.balazs.95 válasza BonFire (#348) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Épp ez a probléma, hogy egyforma távolságra vannak a diagramon....

Vagy szerinted egy óra meg 15 perc egyforma hosszú? :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#350) BonFire válasza sz.balazs.95 (#349) üzenetére


BonFire
veterán

Aha! Jól van, leesett. Kétfelé beszéltünk. :R

Mindenesetre most, hogy így kutatok az emlékezetemben, nem emlékszem, hogy valaha is láttam volna időarányos ábrázolási módot életemben. Persze ettől még lehet, csak nem biztos, hogy olyan alapvető.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.