Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) bala6120 válasza dodicsaba (#12400) üzenetére


bala6120
senior tag

4.0.3 + Slim Zero GAPPS nagyon rendben van.

(#12402) snow2014 válasza reap3r (#12365) üzenetére


snow2014
aktív tag

cloudy g2 2.2 ala melyik dori kernelt ajanlod es esetleg ha mellekelnel hozza beallitast akkor megkoszonnem !!

Mindég legyetek rosszak ;)

(#12403) reap3r válasza snow2014 (#12402) üzenetére


reap3r
aktív tag

Az alá én anno Optimus kernelt használtam. Optimus 1.3ra keress rá itt vagy a másik fórumon, meg fogod találni. A doriból az utolsó KK-ra való is jó állítólag, de én azt nem használtam és beállítást sem tudok hozzá.

Más:
Cloudy 3.3+Dorimanx 6.4 első már belakott rendes akksiidő :

5ó 10p kijelzőidő.
26 óra használat.
Sok wifi és volt mobilnet is.
Főként messenger, chrome, youtube meg pdf olvasás ment.
Teljesen default beállítással.

Sztem teljesen rendben van defaultnak jó, de ugye ez még nagyon korai kijelentés az akksiidőre, de más szempontból szépen és gyorsan megy a telefon szerintem.

(#12404) snow2014


snow2014
aktív tag

valaki itt regebben linkelt egy oldalt a dori beallitasaihoz...ha jol emlekszem akkor valami xda oldal volt ahol rengeteg beallitas volt....esetleg ha be tudna valaki linkelni azt az oldalt megkoszonnem !!

Mindég legyetek rosszak ;)

(#12405) 75lion válasza reap3r (#12403) üzenetére


75lion
tag

Meg tudom erősíteni. Cloudy 3.3+Dorimanx 6.4 alap beállításokkal 46 perc játék, állandó wifi, mobilnet, szinkron, 4 óra 50 perc kijelző időnél járok 13%-on.

Xiaomi 11t pro

(#12406) cam383xxx válasza reap3r (#12403) üzenetére


cam383xxx
csendes tag

Cloudy 3.2 alá is jó lehet a dorimanx 6.4 kernel?

[ Szerkesztve ]

(#12407) Indiant válasza cam383xxx (#12406) üzenetére


Indiant
addikt

Igen, két napja azt használom.

(#12408) reap3r


reap3r
aktív tag

Amúgy nem csak placebo ez a 6.4es kernel,ugye? :D Nekem most elég gyorsnak tűnik a rendszer, főleg váltásoknál/kilépésnél/megnyitásnál... Még nem nyúltam a beállításokhoz, de kéne lassan. Ma 1 óráig bevásárlás közben ment a mobilnet és az akksi diagram szerint töltődött a G2 :D Gondolom valami kis bug a kernellel :D

(#12409) Rasnac válasza reap3r (#12408) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Melegedés vagy bármi egyéb tapasztalható a 6.4 el? Előre is köszi

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#12410) ToomyC


ToomyC
aktív tag

Sziasztok , CM 12.1 nightly-n mikor van automatán a fényerő ? Van az alkalmazkodó fényerő + LiveDisplay ... egyik bekapcsolva másik meg automatán van , de nem nagyon veszem észre hogy változna a fényerő ....

(#12411) cam383xxx válasza Indiant (#12407) üzenetére


cam383xxx
csendes tag

Köszi!
És hogy kell felrakni? Csak egyszerűen flashelem, mint egy romot, aztán újraindítok?

(#12412) bakkir


bakkir
tag

CM 12.1 naponta többször újraindul a telefon.
Mi lehet a baj? Valakinél fordult már elő?

(#12413) snake32 válasza szala86 (#12308) üzenetére


snake32
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!! :C :R

(#12414) ToomyC válasza bakkir (#12412) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Nálam a legújabb nightly rendesen megy eddig , viszont a fényérzékelő nem tudom mikor automatikus ...

(#12415) reap3r válasza Rasnac (#12409) üzenetére


reap3r
aktív tag

Nem tapasztaltam túlzott melegedést, de talán egy idő után biztos ez is melegszik. De a sima Cloudy kernelhez képest biztos, hogy hűvösebb. Teszem hozzá, hogy én nem játszom a telón, csak chrome, messenger, youtube meg ilyen kaliberű dolgok mennek rajta...

[ Szerkesztve ]

(#12416) fery02


fery02
addikt

Hátha valaki csak ezt a topikot követi, megosztom ide is az áltanános topikba megosztott CloudyG2 3.2 vs CM 12.1-es fénykép összehasonlításos hozzászólásomat:

[link]

(#12417) sanyika987 válasza fery02 (#12416) üzenetére


sanyika987
aktív tag

Sikerült a melegedést szinte totál megszüntetnem ezzel az alul feszelésel és beton stabil gyors a rendszerem
Dorinpapa 6.4+ stock lolli ;)
Üzem időt meg ki toltam 30 percel
Nekem apszolute király

[ Szerkesztve ]

iphone 14

(#12418) sanyika987


sanyika987
aktív tag

Üzem időben a LP vagy a KK a jobb eredetileg??

iphone 14

(#12419) Rasnac válasza sanyika987 (#12418) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Egyértelműen KK :) bár használati szokásoktól is függ mert ha valaki csak böngészik Lpn de KK n meg sokat játszik akkor nyilván jobban merül
De átlagos használat mellett a KK nyer

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#12420) Elec


Elec
csendes tag

Sziasztok!
Az október 8-án kiadott SlimSaber romot használom, eléggé meg vagyok vele elégedve, de van egy kis problémám:
Ha ki van hangosítva akivel beszélek, akkor szinte semmit nem hall abból, amit mondok, míg ha nincs kihangosítva, és ugyanolyan távolságból beszélek, akkor tökéletesen hall.
Nem tud erre valamelyikőtök megoldást?
A kernel adiutorban már felhúztam a microphone gaint és az csak a kihangosítatlan állapotra volt hatással.
Köszi előre is!

(#12421) Furmany


Furmany
csendes tag

Sziasztok!
Véletlenül kitöröltem egy fénykép albumot, vissza lehet ezt valahogy varázolni?
LG G2 4.4.2 gyári rendszer rootolva.
Köszi.

(#12422) tirszin válasza Furmany (#12421) üzenetére


tirszin
senior tag

Ne írj rá semmi új adatot!
Keress egy file-undelete (talán recovery) progit a PC-re és usb-n keresztül futtasd a telefon sd tárhelyét kijelölve!
Én így csinálnám.

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#12423) Furmany válasza tirszin (#12422) üzenetére


Furmany
csendes tag

Mikor a telefont beüzemeltem valahol olvastam talán hogy a törölt képeket nem tudom már meddig de vissza lehet állitani. Annyira nem fontos amugy mert fel szinkronizálja, csak kiváncsiságbol kérdezem, hogy lehet e.

(#12424) Danny365


Danny365
őstag

Most látom, hogy Rashed pár napja már elkezdett dolgozni a cm13.0-n. Kíváncsi vagyok, mi fog kisülni belőle.

(#12425) fery02 válasza sanyika987 (#12417) üzenetére


fery02
addikt

Akkor szerencsés vagy valóban, hogy enged ennyit a procid.

Én meg mióta váltottam CM 12.1-e azt kérdezgetem magamtól, hogy mégis miért vártam ezzel ennyit? :)
Mondtam már ezt egyszer régebben (mikor még CM 12-n voltam), hogy "én már nem térek vissza stock LG ROM-ra".
Aztán végülis csak visszatértem, mikor jött hivatalosan is G2-re a lolli és arról meg a lollis Cloudy-s kiadások.

Ez a jelenlegi CM iszonyatosan pattogós és sokkal kevésbé melegedős (nem turkálok kernel beállításokban, Cloudy ROM-on is alapon használtam minden ilyen haladó dolgot) és ami számomra új funkciók vannak benne, tetszenek is és használom is őket.

Érdekes egyébként, hogy itt még a gyári bill-t sem cseréltem még a jól megszokott Swiftkey-re, teljes jól használható.
UC Browser helyett is tökre bejön itt a gyári böngésző (UC csak azért esik ki, mert valamiért itt CM-en is pocsék teljesítményt nyújt fórum hozzászólás írás közben).

Egyedül annyi hiányzik, hogy a Home előlapi gombbal lehessen duplakoppra zárni a képernyőt (pedig régebben ez CM fícsör volt, emlékszem rá).
Meg valamiért nem találom a módját, hogy az értesítési panel jobb felső sarkába egyedi profilképet adhassak meg (régebbi CM-en még ez is ment).

Annak is örülök, hogy lehet váltani Kiegyensúlyozott és Teljesítménycentrikus mód között, így játékok alatt pl utóbbi módban érezhető rögtön a futásbeli különbség.
Bár elvileg automatikusan is feltudná ismerni, hogy alkalmazástól függően állítja magának a teljesítményt, manuálisan állítva mégis érződik különbség.

----------------------------------------

@Danny365: Alig várom!
Gondolom hivatalos verzió megint február környékén lesz csak, szóval megint olyasmi kísérletezgetős hangulatban lehet majd részünk így év végén, mint ahogyan tavaly volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#12426) stefi68 válasza fery02 (#12425) üzenetére


stefi68
addikt

Én amikor próbálgattam CM alapúakat a pár dolog közül ami nem tetszett nekem bennük, két dolog jut most hirtelen eszembe.

Az egyik a hívásrögzítés. Egyszerűen nem találtam olyan alkalmazást ami normális minőségben alkalmas lett volna erre.

A másik, az automata fényerőszabályzás. Sötétebb viszonyok közt annyira levette a képernyő fényerejét, hogy alig láttam. Ha jól emlékszem nem lehetett állítani a csúszkával az automata szintet úgy mint a stock romokon.

Ezekkel mi a helyzet mostanság?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#12427) tirszin válasza stefi68 (#12426) üzenetére


tirszin
senior tag

App-ot nem próbáltál a fényerő szabályozásra? Én eddig mindig ezt használtam, ezen beállítható minden: Velis Auto Brightness
A G2-nél maradtam eddig egyedül a gyárin, mert a stock rom-jaiban tényleg jól működik mindenféle paraméterezhetőség nélkül.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#12428) Meggyi001 válasza stefi68 (#12426) üzenetére

Na ugyanezért töröltem anno én is a CM-et, kb 50 jó hívásrögzítő közül egy sem volt jó.És ez kell a munkámhoz. Pedig nagyon szerettem a CM-et.

https://gamergep.hu/

(#12429) stefi68 válasza tirszin (#12427) üzenetére


stefi68
addikt

Háát odáig nem jutottam el, hogy ilyen appokat keresgéljek, de most már tudom, hogy ilyen is van.
És igen, ahogy írod stock Lollin nem kell semmilyen app, teljesen jól működik.

(#12428) Meggyi001: Én meg egyre feledékenyebb vagyok, úgyhogy jó dolog az a hívásrögzítés.
Meg aztán volt már olyan szitu, hogy a hívó lecseszett a későbbi találkán, hogy nem ez volt megbeszélve. Na erre elővettem a felvételt. Csak ámult és bááámult. Persze igazam volt... :K

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#12430) fery02 válasza stefi68 (#12426) üzenetére


fery02
addikt

Na ládde hívásrögzítő téma engem nem érint, egyéb ROM-okon sem használtam, így ehhez végképp nem tudok hozzáfűzni semmit sem.

Fényerő csúszka itt van, szóval alkalmazkodó fényerő módban (ez ugye itt az automata fényerő, sajátos néven) megadható a minimum érték.
Akár beállítható olyan is, hogy az értesítési sávon csúsztatva az ujjunkat változtathassuk a fényerőt. Ez is nagyon kényelmes, még akkor is, ha egyáltalán nem új dolog már ez.

(#12431) Haugland válasza stefi68 (#12429) üzenetére


Haugland
aktív tag

Gyári vagy Cloudy ROM-on pl. milyen hívásrögzítést használsz?

Van olyan, aminél be lehet állítani, hogy alapból vegyen fel minden beszélgetést és ne a beszélgetés megkezdésekor kelljen elindítani a felvételt?
(Az már csak hab lenne a tortán, ha a beszélgetés befejeztével az alkalmazás megkérdezné, hogy szeretném-e megtartani a felvételt vagy törölhető..)

(#12432) Meggyi001 válasza Haugland (#12431) üzenetére

Minden fajta van, olyan is, ami a végén kérdezi meg, hogy rögzíted e a hívást. És működik. Stock romokon persze, ott jó a hangmínőség.

https://gamergep.hu/

(#12433) viccaa


viccaa
csendes tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy aki szolgáltatótól vett g2t az kapott értesítést telefonszoftver frissités lehetőségről (lollipoppra gondolok) vagy mindenkinek csak a pc suite-n érhető el a lollipop??

(#12434) fectin válasza stefi68 (#12429) üzenetére


fectin
csendes tag

[link]

Call Recorder

Tökéletesen működik CM alatt

[ Szerkesztve ]

(#12435) stefi68 válasza fectin (#12434) üzenetére


stefi68
addikt

Én pont ezt használom évek óta minden telefonon és legutóbb még nem működött CM alapú romokon.
Igaz az volt már vagy fél éve...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#12436) fectin válasza stefi68 (#12435) üzenetére


fectin
csendes tag

Nálam okés... ☺

(#12437) Indiant


Indiant
addikt

Ha esetleg valaki sikeresen átparticionálta a G2-t az kérem jelezze felém, mert piszkosul unom, h. alig pár appot lehet csak a telóra feltelepíteni, mert elfogy a hely. (de bármilyen hack érdekel ez ügyben)
App2sd vagy hasonló...

(#12438) reap3r


reap3r
aktív tag

A Dorimanx 6.4 kernel Stabillá lett nyilvánítva, szóval tegye fel mindenki, akinek van root és twrp... Nem fog csalódni. Tegnap egy ismerősöm mellettem a buszon mondta, hogy vesz egy új telefont(amúgy Z3asa van) és nézte a G2esemet és mondta, hogy ez baromi gyors, ő is vesz egy ilyet :D Mondtam, hogy custom kernel van ráhegesztve, de tényleg úgy pattog a rendszer, ahogy kell...

(#12439) Rasnac válasza reap3r (#12438) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Szia
Az lenne a kérdésem hogy esetleg egy cloudy 3.2 alá is felheggesztheto ? Úgy értem hogy az a rendszer is megtáltosodhat ? :) előre is köszi

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#12440) [lAyCsI] válasza Rasnac (#12439) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

mivel az is gyári rom alapú így sztem igen

-= No way back from Here =-

(#12441) Haugland válasza [lAyCsI] (#12440) üzenetére


Haugland
aktív tag

és esetleg F320L verzió alá valamit lehet betenni?

(#12442) [lAyCsI] válasza Haugland (#12441) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

A gugli ezt dobta ;)
[link]

-= No way back from Here =-

(#12443) reap3r válasza Rasnac (#12439) üzenetére


reap3r
aktív tag

Persze, rengetegen használják Cloudy-val, köztük én is. Cloudy 3.3+Dorimanx 6.4 elég jó kombó szerintem.

(#12444) stefi68


stefi68
addikt

Dorimanx kernelhez még mindig LISTA nézetbe kell tenni a beállításokat?
Telepítés után sem lehet visszaállítani kategória nézetbe?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#12445) Rasnac válasza stefi68 (#12444) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Tudnátok légyszíves egy 6.4 es kernel linket dobni mert most valamiért folyamat csak a 6.6 ot találja meg :\ telefonról legalábbis
Előre is kőszi

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#12446) reap3r válasza Rasnac (#12445) üzenetére


reap3r
aktív tag

[Itt megtalálod]
D802-es szekcióból szedd le a 6.4-et...

@stefi68 Csak akkor kell, ha a SElinux Permissive-re van állítva, bár nekem Cloudy 3.3 alatt Permissive-n van és semmi gond a Beállításokkal az ég világon...

[ Szerkesztve ]

(#12447) stefi68 válasza reap3r (#12446) üzenetére


stefi68
addikt

Ááá, kössz!

Mért nem olvasom végig rendesen a leírásokat... :W

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#12448) Haugland válasza [lAyCsI] (#12442) üzenetére


Haugland
aktív tag

Nagyon osszezavar engem ez a "Simple Kernel
For 4.4.2 stock based roms and stock variants" felirat a legelso hozzaszolasban.
:(((

(#12449) Busterftw válasza reap3r (#12446) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezt a zipet csak twrp-ből flashelem és kész? Alap Cloudy 3.3hoz képest milyen az akkuidő?

(#12450) Rasnac válasza reap3r (#12446) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Köszi köszi köszi :)

Más ... Kijelző sárgulással is muszáj gyári rommal visszavinni a telot szervizbe ? Vagy azért maradhat a cloudy ?

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.