Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9351) buborekosviz válasza Sheld (#9343) üzenetére


buborekosviz
tag

Az mi durva!! :Y :(
Direkt sem tudnám így összekarcolni!

Nagyon kíváncsi leszek a végére! Ez eddig nagyon gusztustalan! :(((

(#9352) marilllyo válasza Sheld (#9348) üzenetére


marilllyo
veterán

Hihetetlen! Volt már itt egy fórumtárs akinek szintén összekaristolták. Azért verd majd ki a hisztit...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9353) Sheld válasza kzolee216 (#9350) üzenetére


Sheld
senior tag

Ennyi erővel adják a notit 100k-val olcsóbban, és ne adjanak rá garanciát. Akkor azt mondom, hogy oké...

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9354) kisza25 válasza Sheld (#9343) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezért biztos kiverném a balhét :Y nagyon durva, frizbiztek vele vagy mi? :(
én most azt nem értem, hogy most vitték el, akkor honnan tudod, hogy ilyen lett a gép :F
2 nap alatt visszakaptad?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9355) marilllyo válasza kisza25 (#9354) üzenetére


marilllyo
veterán

Volt már erre egy ugyanilyen példa itt a topicban. Olyan február körül. A fórumtárs még le is fotózta mielőtt elküldte... De még így sem foglalkoztak vele. Hiába verte ki a balhét.

Mondjuk Sheld.. Te a laptopszalonnál adtad le nem?! Vagy csak ott jelentetted? Én arra gondoltam, hogy ha nekem bármi gondja lesz a vasnak akkor az egész fedlapot leragasztom celluxxal. Úgy küldöm el.
A balhét mindenképp verd ki.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9356) kisza25 válasza marilllyo (#9355) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

de ez mi, hogy tökéletes külső állapotú lapost elküldök és úgy kapom vissza, hogy vihetem autófényezőhöz, így kb eladhatatlanná válik a gép, vagy csak nagyon nyomott áron :(
a laptopszalonnál van a +1év gari, akkor, ha minden évben elküldöm takarításra akkor így kapom vissza? köszi akkor inkább cserélek én benne alaplapot, procit, memóriát, HDD-t, kijelzőt, ha kell, mert még ennél akkor is szebb lenne a végeredmény, hogy életemben nem csináltam még a felét :(((

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9357) marilllyo válasza kisza25 (#9356) üzenetére


marilllyo
veterán

A garit a TMX végzi. Csak mintha valami olyasmit írt volna, hogy náluk adta le. a TMX karistolta össze neki.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9358) Sheld válasza marilllyo (#9357) üzenetére


Sheld
senior tag

Végül a TMX vitte el végül. Mert hétfőn reklamáltam a Laptopszalonosoknál, és másnap újra jött a futár. Tehát Laptopszalonos rásegítéssel vitte el a TMX, és ők karistolták össze a gépet.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9359) Sárpac válasza Sheld (#9358) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ugyan az a gép? Lehet átrakták a winyót ebbe a karcosba és kész.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9360) Sheld válasza Sárpac (#9359) üzenetére


Sheld
senior tag

Még nem kaptam meg. A TMX ezeket a képeket rakta fel a weboldalra, ahol nyomon lehet követni. Meg ott azt írja, hogy "status: Repairing"

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9361) Sárpac válasza Sheld (#9360) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ahham a kövi kép mi lesz? Testing:

Végül Status Repaired!

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9362) Sheld válasza kisza25 (#9356) üzenetére


Sheld
senior tag

Az előző két képre jár a like! :D Rég nevettem ilyen jót!

Kisza25: A Laptopszalonnál memóra bővítésem volt. Ahol szerencsétlenkedtek ugyan egy kicsit. (8Gigára akartam bővíteni, de 4GB helyett 8-at raktak bele, így 12 gigám lett, de én becsületes voltam, és szóltam nekik, hogy valamit elnéztek, utána meg a dobozban levő ram nem olyan volt, mint amit feltűntettek rajta. Alacsonyabb volt az órajele. Szóltam nekik, és szó nélkül cseréték is.) Mindárom alkalommal törölközőre fektették a gépet, és nagyon óvatosan csavarozták szét, és rakták össze. Nagyon korrektül dolgoztak és nagyon segítőkészek is voltak. (Mind Spyduck, akin keresztül történt a vásárlás, mind a Győrben levő Laptopszalonos srác. A Laptop.hu boltjaiban és az e-digitalnal sem találkoztam ilyen szintű ügyintézéssel. Ez most nagyon csöppöggős let... xD)

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9363) Battis85


Battis85
csendes tag

Sziasztok.

A tegnapi nappal személyemmel tovább bővült a Lenovo-sok tábora :))

Gép adatai: i7-4710 HQ, 8Gb ram, 256 SSD, IPS 4K

Első benyomások pár szóban:

- Sokat hallottam, hogy rossz az összeszerelés minősége....hát akkor, ha ez igaz szerencsém volt, mert nagyon összerakott a kicsike. Remélem később sem lesz nyekergős
- Teljesítményben ezen a szinten (ár) szerintem teljesen a helyén van a gép. A versenytársak sem tudnak jobbat. (bf3, fullhd, ultra (minden maxon), 40-50 FPS között) Másra eddig még lehetőségem nem volt.
- Túlmelegedési gondom eddig nem volt.....nem égette le a kezem :) , persze fagyasztás sem volt...bf3 2-3 óra...Azért majd egy hűtő nem árt alá
- Mivel nem TN paneles, hanem IPS 4K így a monitor is teljesen rendben van
- Laptophoz képest a hangélmény egyszerűen pazar.
- Az akksi az ami egy kicsit gyenge pontja, de ez nem az üzleti szegmens....
- Amire igazából kíváncsi vagyok, hogy hosszabb távon a kijelző vagy a vezetékelése nem-e fogja kárát látni a rávezetett nagy hőnek.

Összességében azt mondhatom egyáltalán nem bántam meg, hogy ez a gép mellett tettem le a voksom. És számomra hiába nem az a lényeg, de akkor is számít a külső (persze a belső után) és nekem egyszerűen a designban a jelenlegi piacon verhetetlen.

Ui.: az itt olvasottak után remélem szervizbe nem kell vinnem soha, mert szétkaristolás esetén tekéznék az illető golyóival...

Lenovo Ideapad Y50 (i74710HQ, GTX860M, UHD IPS, 8GB Ram, 256SSD,)

(#9364) Sárpac válasza Battis85 (#9363) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szuper, és a kijelzőt lehet 1080p-ben 48hznél magasabbra tenni?
Valamint mennyire zavaró a 48hz? (fpst tuti limitálja max 48ra)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9365) Battis85 válasza Sárpac (#9364) üzenetére


Battis85
csendes tag

Nem lehet. Minden felbontáson 48 Hz fix. Ami engem illet abszolút nem zavaró a szememnek. Nem fárad jobban, nem érzékelek villódzást, elmosódást.

Lenovo Ideapad Y50 (i74710HQ, GTX860M, UHD IPS, 8GB Ram, 256SSD,)

(#9366) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Mai napon tulajdonosa lettem egy Y50-s gépnek. Olyan kérdésem lenne, hogy ha rádugok egy egeret akkor lehet valahogy tiltani a tapipadot?

(#9367) Battis85 válasza Xeon7 (#9366) üzenetére


Battis85
csendes tag

Fn+F6

Lenovo Ideapad Y50 (i74710HQ, GTX860M, UHD IPS, 8GB Ram, 256SSD,)

(#9368) Xeon7 válasza Battis85 (#9367) üzenetére


Xeon7
aktív tag

:R :R :R

(#9369) texriddick


texriddick
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap vettem meg az új Lenovo Y510p -s laptopomat. 8gb ram, i5 4200m, 755gt vga, full hd, 1tb hdd+8gbssd.
A problémám csupán annyi vele, hogy ha terhelés alá helyezem, legyen a játék, vagy akár az egyszerűbb feladatok is mint hogy fel telepítek egy programot, olyan szinten melegszik,(aida64 el néztem, és cpuz vel) hogy 5s alatt fel megy 100fokra, és automatikusan 3ghz ről le dobja magát 800mhz re a procit. és ez játékba is így van, fps alapján látszik. konkrétan cod2 vel néztem, egyedül vagyok a pályán (nem netes szerón, hanem indítottam egyet multiba, lan szervert) és míg fel nem melegszik a proci addig van pl 500 fpsem, ami tart 5sec ig, aztán fel melegszik, le dobja 800mhzre, fps le esik 140 re kb, 5s után le hűl annyira hogy a venti le áll, az órajelet vissza dobja 2.5ghz re, aztán bírja megint 5s ig, és kezdi az egészet előről. lag úgymond nincs, de most ezt ha egy újabb játéknál néztem volna, akkor azzal játszhatatlan lenne. mert kb 50 fps ről dobna le 15 re kb. szóval ez így nagyon nem pálya. mi lehet a gond? már fel emeltem az asztalról, van 10cm hely alatt, szóval szellőzik. hibás lenne? ismerősömnek is ilyen van, csak i7 el és SLi 750 el, neki 100% os terhelés alatt max 86fokra ment fel. (aida 64 be van ilyen terhelés teszt) nekem 5s alatt fel dobja magát 100 fokra, és asztalon is, szinte semmit nem csinálok de 80-55 között ugrál. ötlet?

(#9370) kisza25 válasza texriddick (#9369) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem jól pasztázták, vagy nem jól illeszkedik a hűtés a procin

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9371) Sheepczx válasza texriddick (#9369) üzenetére


Sheepczx
tag

HA tegnap vetted akkor a legjobb az ha visszaviszed, elmeséled hogy melegszik és kérsz egy másikat, majd megköszönöd és hazamész! : )

(#9372) kisza25 válasza Sheepczx (#9371) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

+1

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9373) Sheld válasza kisza25 (#9372) üzenetére


Sheld
senior tag

Bizony szerintem is ez lenne az egyik legjárhatóbb út.

Kérdés: Mennyire vagytok kíváncsiak, hogy a TMX miat alkot? Beszámoljak minden egyes mozzanatról?

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9374) buborekosviz válasza Sheld (#9373) üzenetére


buborekosviz
tag

Be-be! Mindenről.. tanulságos lehet! :R

(#9375) marilllyo válasza texriddick (#9369) üzenetére


marilllyo
veterán

Vidd szépen vissza.

Jött új nvidia driver.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9376) kisza25 válasza pmheros (#9172) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

had kérdezzem meg te mennyiért vetted azt a plextort, mert 35eFt ért találtam, más gyártónak 128Gb-os van 20eFt-ért is :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9377) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Tegnap tulajdonosa lettem egy Lenovo IdeaPad Y50-70 59-425029 notinak.
Az lenne a kérdésem, hogy jelenleg egy 1TB 5400RPM SATA HDD van benne, érdemes e SSD-t berakni (melyik típust)?
Asztali gépembe egy 120-s Samsung EVO van, ott igen meggyőző a teljesítmény :)
Illetve gondolom a HDD helyére menne az SSD, akkor a 1TB-s HDD-t miképpen tudnám használni a notihoz?

(#9378) Battis85 válasza Xeon7 (#9377) üzenetére


Battis85
csendes tag

Hali.

Igazából nem is értem ilyen gépbe miért raknak HDD-t, főleg 5400-ast. Rossz pont a Lenovonak (meg a többi gyártónak is). Egy ilyen gépnél szerintem már alapnak kéne lennie az SSD-nek, mert a gyorsasága jelentős részét biztosítja, igaz nem lesz akkora tárkapacitása az embernek, de ilyen árkategória mellet, már szerintem egy külső HDD-nek is bele kell férnie a költségvetésbe. Ez kb olyan dolog, hogy ne vegyen BMW-t, aki nem tudja szervizeltetni. De lehet van aki rámcáfol :)
Én azt mondom mindenképpen érdemes bele azt tenni. Samsung EVO sorozata az jóféle. A HDD-hez meg lehet venni pár ezresért külső racket, amibe bele tudod rakni.

Lenovo Ideapad Y50 (i74710HQ, GTX860M, UHD IPS, 8GB Ram, 256SSD,)

(#9379) kisza25 válasza Battis85 (#9378) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mondjuk, ha csak SSD-vel lenne akkor meg drágább lenne, akkor meg az lenne a baj...
az Y50-nél azt rontották el, hogy se mSATA, se M.2, se ODD, tehát, vagy HDD, vagy SSD választani kell :N
én most azt csinálom Y510p-nél, hogy veszek bele egy M.2-őt, ha lehet rá rakni oprendszert akkor marad a HDD is a gépben, ha nem akkor a helyére meg rakok egy 2,5" SSD-t és arra rakok wint, így lesz 248GB az csak elég lesz külső rackbe, meg megy a HDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9380) Xeon7 válasza Battis85 (#9378) üzenetére


Xeon7
aktív tag

Hali,

Köszi a választ. Akkor hétfőn megnézem, hogy milyen lehetőségek vannak.
Esetleg, ki milyen SSD-t használ?
Egyébként Notiba speciális SSD kell vagyok ugyanolyanok mint ami az asztali gépekbe meg? Notebookba nem igazán vagyok otthon :D

[ Szerkesztve ]

(#9381) marilllyo válasza Battis85 (#9378) üzenetére


marilllyo
veterán

Végülis alap...mert minden cégnél aki forgalmazza, elérhető SSD -s kiszerelésben. Csak hát úgy sokkal drágább. Olcsóbb ha te és olyat veszel bele amit akarsz. Enyémben is EVO döcög. Kell...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9382) pmheros válasza kisza25 (#9376) üzenetére


pmheros
senior tag

Szia,

pont annyiért amennyiért írod. Ez sajnos ilyen drága :(

nem vagyok tökéletes

(#9383) Sheld


Sheld
senior tag

Ajánlottak nekem egy notebookot, ha megkapom a papírt a TMX-től, hogy levásárolhatom, akkor gondolkozzak el az MSI GE60 -7-el és GTX850m Maxwellel, GDDR5-el. Szerintetek? Vélemény?

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9384) kisza25 válasza pmheros (#9382) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez szerinted ugyanaz? mert oldalukon csak 1 fajta van?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9385) pmheros válasza kisza25 (#9384) üzenetére


pmheros
senior tag

A jelentősen eltérő jelölés miatt azt mondanám: nem ugyanaz. Ellenben mind a méret (42mm), mind a csatolófelület (m2 ngff) jónak tűnik. Puding próbája az evés

nem vagyok tökéletes

(#9386) marilllyo válasza Sheld (#9383) üzenetére


marilllyo
veterán

Nézd meg notebookcheck -en a tesztet róla mert úgy rémlik, hogy forró az is és keményen throttlingol.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9387) adamch4 válasza pmheros (#9385) üzenetére


adamch4
tag

Hali! Tudnál pár sort írni erről az M.2-es Plextor-ról (talán ez az: N3-L2128-01), amit használsz? Sebesség, melegedés, feltelepítés, ilyesmi? Cache-elésre is használod, vagy csak op. rendszer? Köszi!

Ahol nincs alternatíva, ott az igazságból hiányzik valami.

(#9388) pmheros válasza adamch4 (#9387) üzenetére


pmheros
senior tag

Szia,

igen Plextor N3-L2128-01 használok.

Win7 x64 van ráhúzva, semmilyen kímélést nem kap. Nem éreztem szükségét hogy tesztprogramokban számadatokat olvasgassak, mert elég hogy érzetre gyors mint a szél. Melegedést sem néztem, kellően tágas helyen van, és mintha szellőző nyílás is lenne a környékén.

nem vagyok tökéletes

(#9389) Sheld válasza marilllyo (#9386) üzenetére


Sheld
senior tag

Sajnos nem találtam róla tesztet. :(

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9390) Sheld válasza Sheld (#9389) üzenetére


Sheld
senior tag

Bocsi a reposztolásért. Szlovák vagy lengyel tesztet találtam az MSI-ről.A throttling jelentkezik nála, de csak a turbo órajelre vonatkozik. Ha felmelegedik a profi 95 fok fölé, akkor lekapcsolja a turbót, és ennyi.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9391) marilllyo válasza Sheld (#9390) üzenetére


marilllyo
veterán

Y50-re nincs sansz?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9392) kisza25 válasza Sheld (#9383) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

MSI-t jó messzire kerüld el, 100x inkább asus g551, vagy y50

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9393) Sheld válasza marilllyo (#9391) üzenetére


Sheld
senior tag

Igazából azt választanám, csak félek, hogy Keplereset kapok belőle, az meg melegszik mint a hóhér, és a GDDR5-ös Maxwelles gtx850 erősebb nála.

[ Szerkesztve ]

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9394) marilllyo válasza Sheld (#9393) üzenetére


marilllyo
veterán

Kizárt dolog, hogy azt kapj. Eddig senkiről nem hallottam, hogy azt kapott volna.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9395) Sheld válasza marilllyo (#9394) üzenetére


Sheld
senior tag

Laptopszalonosok mondták (spyduck), hogy a 2GB-os 860m az Kepleres, és csak a 4GB-os Maxwelles.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9396) marilllyo válasza Sheld (#9395) üzenetére


marilllyo
veterán

De náluk csak maxwelles van nem? Egyébként én ebben sem lennék tuti biztos. Külföldi fórumon volt erről szó és volt ott 2-4 GB-s tulaj de senkire nem emlékszem, hogy Kepler -es tulaj lett volna. De ha gép előtt leszek kikeresem...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9397) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ma elkezdtem 2db 1TB USB3 külső vinyó között másolni, és hiába dugtam mindkettőt az USB 3.0-ra lassabban tud így másolni, mintha az egyiket USB 2.0 a másikat USB3.0-ra kötöm, ezt már korábban is tapasztaltam más gépnél, de ez így elég gáz, mert mindkettő 90-100MB/s tudna, de így max 28-30 :(
ha a gépre másolok akkor ok

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9398) Sheld


Sheld
senior tag

Sziasztok! Egy GPU-Z-t linkelne nekem, akinek y50-e van?

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9399) Sztenn válasza Sheld (#9398) üzenetére


Sztenn
tag

gpu-z :P :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#9400) kisza25 válasza Sztenn (#9399) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.