Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9651) redwhite78 válasza Sheld (#9650) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Szerintem innentől kezdve mindenki külföldre fog költözni, aki géped ad le javításra. :D

never go full retard

(#9652) M.T. válasza M.T. (#7210) üzenetére


M.T.
senior tag

Sziasztok régen írtam már, és mivel ide általában a problémákkal küzdők írnak így szeretném leírni, hogy továbbra is elégedett tulajdonosa vagyok az Y500 -amnak (KOPP,KOPP) kis tisztítással a gép úgy néz ki mintha vadi új lenne.

U.I.:
Az SSD -t szerintem kötelező tartozékká kellene tenni egy ilyen kategóriás gépnél gyártó és típusfüggetlenül...

[ Szerkesztve ]

(#9653) Sheld válasza redwhite78 (#9651) üzenetére


Sheld
senior tag

Az azért necces lenne. :)

Bár mondom, szerintem közre játszott az is, hogy július 30án tettem meg a hibabejelentést, azóta nem kevés idő telt el (2hónap), és emiatt mentek bele ilyen hamar a cserébe. Az, hogy külföldre költözöm, csak hab volt a tortán... Meg nem hinném, hogy mindenki tudná igazolni is. :P

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9654) marilllyo válasza Sheld (#9653) üzenetére


marilllyo
veterán

Zsíros :) Akkor y50?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9655) Sheld válasza marilllyo (#9654) üzenetére


Sheld
senior tag

99.99%, hogy igen. :D Méghozzá i7-4710HQ, 8GB Ram, és 4GB-os GTX 860m

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9656) kisza25 válasza M.T. (#9652) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

csak alapon SSD lenne benne az az áron is meglátszana a, kérheted ssd kiszereléssel (nézd meg hozzá az árakat), rakhatsz bele te is utólag SSD-t, ja és én a legolcsóbb 190eFt gépet vettem és 1TB SSHD vel volt amihez tulajdonképpen tartozik egy 8GB SSD :)
Sheld: az rendben van, hogy kedvesek, de 2hónap gép nélkül? én a gariba küldésre tutira összerántanék egy asztali gépet, aztán visszakapom gariból akkor meg eladnám (mostani gép alkatrészeit is 2nap alatt kiárultam)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9657) marilllyo válasza Sheld (#9655) üzenetére


marilllyo
veterán

:C

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9658) Sheld válasza kisza25 (#9656) üzenetére


Sheld
senior tag

Működött az, csak vissza kellett huzigálni az órajeleket. Meg az egy dolog, hogy július 30án jelentettem be a hibát, de csak szept. 16-án vitték el. :D

Július 30.: Hibabejelentés, amiről utólag kiderült, hogy rossz helyre, ezért nem válaszoltak. (Csak az automata.)
Augusztus 20.: Második bejelentés, immáron jó helyre, automatikus választ kaptam, a futárszervezésről, hogy elintézhetem én is, és akkor hamarabb is jöhetnek a gépért, mintha ők szerveznék. A régi számukon hívtam őket, ezért nem jártam sikerrel. Ők (mivel én nem jelentkeztem), ezért hívtak szeptember 8-án, hogy jönnének a gépért. Nem tudtam felvenni, hívtam őket, de továbbra is a rossz számon, mert nem volt kirakva szám sehova (azóta már kirakták). Szeptember 12-én hívtak, akkor elértek már engem, megbeszéltük a futár eljövetelét szeptember 15-ére, jött is, de nem szóltak neki, hogy vinnie is kell a notit. Emiatt hívtam őket, aznapra ígérték ismét a futárt, de csak másnapra ért oda, vitte a notit is (szept. 16-án). Szeptember 18-án már a weblapukon is fenn volt, ekkor kezdtem e-mailezni velük, hogy mikorra várható, meg ilyenek. Nyugtattak, hogy majd szólnak stb... én meg persze elégedetlenségemet fejeztem ki a történtek iránt, megbeszéltük ki, mit hibázott. Amit ők javítottak azóta:

-Kitették az új elérhetőségüket. lenovo@tmx.hu és +36-23\801-723 (A futárszolgálathoz engem innen irányítottak át, szóval annak sajnos nem tudom az elérhetőségét, de állítólag fent van valahol.)
-A futárnak bővebb tájékoztatást adnak! (Ezt már tapasztaltuk is!)
-Az automatikus e-mail-es válasznál felhívják a figyelmet a futár rendeléses mizériára. (Ha te küldenéd be, és ha kész és neked küldenék vissza is egyszerűbb, ha magadnak intézed a futárt.)

Amit a felhasználóknak javítani kéne:
-Pontosan kitölteni minden részt a hibabejelentésnél. (Valahol van is egy sablon, most így hirtelen passzolom, hogy hol, én is az alapján küldtem be.)

Lényegében én 2 hetet voltam gép nélkül, de az én esetemet teljesen külön kezelték...

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9659) kisza25 válasza Sheld (#9658) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

puncsos ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9660) Sheld válasza kisza25 (#9659) üzenetére


Sheld
senior tag

AZ :D Mint kiderült a Laptopszalonosok is tunkolták az ügyemet. Külön köszönet érte! :D

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9661) M.T. válasza kisza25 (#9656) üzenetére


M.T.
senior tag

Hát én is utólag tettem bele 1 db 64Gb os msata -s samsung SSD-t de nem bántam meg az tuti. :)
Igaz csak a rendszer fut róla de nagyon érződik így is.

[ Szerkesztve ]

(#9662) Sefneni


Sefneni
őstag

Akinek esetleg garancia gondjai lennének a gépével:

Szeptember elején megvettem a gépet, amihez járt +1 év Laptopszalonos garancia is.
Ezt nem tudtam aktiválni, mivel a serial-omat mindig visszadobta a rendszer. 2-3 levelezgetés után sikerült kideríteni, hogy rossz S/N van a gépem papírján (?!), emiatt nem ismeri fel sem a Laptopszalon, sem a hivatalos Lenovo oldal.
Kaptam új számot, azzal sikerült beregisztrálniuk (manuálisan) a gépemet + a Lenovo-s oldal is felismeri (bár oda kéne még valami szám hogy megnézhessem az ottani garanciám :U )

Csak azért írtam le, hátha valakit érdekel hogy ilyen is van (a Laptopszalonnál meg úgy általában is)

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#9663) csoresz2


csoresz2
tag

Olyankor pl mi van, ha én egy éve már nyúzom a gépet, és 750 SLI-s, de a papíron 755 SLI szerepel? :D

(#9664) tpv válasza Sefneni (#9662) üzenetére


tpv
csendes tag

Hol kell regisztrálni a +1 év Laptopszalonos garanciáért?

(#9665) Sheld válasza csoresz2 (#9663) üzenetére


Sheld
senior tag

Hogy-hogy mivan? Örülj neki. Kb teljesítményben nincs különbség a két kártya között, viszont pár fokkal hűvösebb, mint a 755 SLI, és sokkal stabilabb is! :D

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9666) Sefneni válasza tpv (#9664) üzenetére


Sefneni
őstag

Elvileg itt, de én már semmit nem merek biztosra mondani. :D
Mondom, nekem manuálisan ők csinálták meg.

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#9667) metalbambi


metalbambi
tag

Sziasztok! Gondoltam megosztom veletek, h aki SSDre akar váltani, az most 1 jó ajánlattal válthat :D
Kb 1 hónapja használom, és nagyon fain cucc
HyperX 240GB FURY 27.990 Ft

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#9668) Cyber_Bird válasza metalbambi (#9667) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Mostmar nem :)
34.496 Ft

(#9669) metalbambi válasza Cyber_Bird (#9668) üzenetére


metalbambi
tag

loooooooool :D reggel még annyi volt

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#9670) Sheld


Sheld
senior tag

Y50 telepítés alatt. :D

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9671) istvan1226 válasza Sheld (#9670) üzenetére


istvan1226
csendes tag

Jó neked.Melyik verzió?ssd van benne?Írtam emailt LSZ-nak ,ha y50 kell akkor csak 1-2hét .

[ Szerkesztve ]

(#9672) Sheld válasza istvan1226 (#9671) üzenetére


Sheld
senior tag

Én már múlthéten intézkedtem, hogy legyen y50-es noti, de nekem is csúszott.

Nincs benne SSD, és SSHD-sat vettem, és bővítőhely sincs.
i7-4710HQ, 8GB Ram, és GTX 860M (4GB os verzió :O, és igen, maxwell-es)

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9673) kisza25 válasza Sheld (#9672) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

és miért sírsz, hogy 4GB verzió :F grat akkor ez igen jól végződött, mennyit kellett ráfizetned? :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9674) Sheld válasza kisza25 (#9673) üzenetére


Sheld
senior tag

:Y Ez akart lenni, nem ez: :O, csak még mindig nem szoktam hozzá az itteni emoteokhoz. :D Igen, nagyon jól jött ki minden végül. 15ezret kellett még hozzátennem és hozhattam is el a kicsikét.

Érzésre gagyibb a billentyűzete, mint az y510-é, a kijelző viszont nem vészes. Sonak szidják, szerintem rendben van.

[ Szerkesztve ]

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9675) nmy1212 válasza Sheld (#9674) üzenetére


nmy1212
tag

Ne is fájdítsátok a szívemet, nekem még várnom kell fizetésig, az meg még 10 nap :(

(#9676) marilllyo válasza Sheld (#9674) üzenetére


marilllyo
veterán

Te használtál throttlestop-ot az y510p-n is. Ránézhetnél majd y50 esetében is. Én sehogy sem bírom működésre.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9677) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

ma vettem egy y510p

kérdésem az hogy ha az inteles vga kártyát próbálom telepíteni akkor ez az üzenet fogad

minden más driver felmegy ez miért nem!?

(#9678) Sheld válasza marilllyo (#9676) üzenetére


Sheld
senior tag

Rendben! IMÁDOM AZ Y50-et!!! :D Annyira jó gép egyébként! :D

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9679) nmy1212 válasza Sheld (#9678) üzenetére


nmy1212
tag

Na jó valaki vegye meg a vesémet! :D:D:D Holnap menni akarok a gépért!!! :D

(#9680) marilllyo válasza Sheld (#9678) üzenetére


marilllyo
veterán

Na akkor várom. Egy print screent is dobj majd róla ha tudsz ok? Előre is köszi :)

(#9677) Kisfundy: Vedd ki a másodlagos GPU-t

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9681) Kisfundy válasza marilllyo (#9680) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Ergo tiltsam le a 755 sli-t?

(#9682) marilllyo válasza Kisfundy (#9681) üzenetére


marilllyo
veterán

Nem! Ki kell venni.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9683) Kisfundy válasza marilllyo (#9682) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Tehát akkor ez nem úgy működik hogy a prociba integrált hd4600 működik minden 3d munkát nem igénylő energiagazdaságos üzemmódban,és csak utána kapcsol be a nagyobb teljesítményű kártya?
vagy ezt rosszul tudom?

Közben rájöttem,ennél ténylegesen kiszedhető,bocsi a zavarásért :D

[ Szerkesztve ]

(#9684) buborekosviz válasza Kisfundy (#9683) üzenetére


buborekosviz
tag

Normál esetben igen, de y510p-nél ha ultrabay-ben bent van a kártya akkor alapból tiltja a HD4600-ot.

Fizikailag ki kell venni a 2. kártyát hogy aktív legyen a integrált hardver.

[ Szerkesztve ]

(#9685) Sheld válasza marilllyo (#9680) üzenetére


Sheld
senior tag

Helló! Kipróbáltam a throttlestop-ot. Annyi tudok csak vele csinálni, hogy 2.5GHz-re lockolom az órajelet, sajnos feljebb nem tudom állítani magát a szorzót.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9686) marilllyo válasza Sheld (#9685) üzenetére


marilllyo
veterán

Jó! Akkor nem én vagyok a láma....

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9687) palielod


palielod
újonc

Sziasztok!

Mit kell tenni abban az esetben, ha a Lenovo y510p SLI-je nem működik win 8.1 alatt? Geforce GT 750M-es a kártya. A VGA Biost letöltöttem a lenovo siteról, és megpróbáltam fríssíteni (adminként is), de semmi. Amikor a sietról letölthető driver volt telepítve a .bat fájl elindítása után a következő hibaüzenet jelenik meg: "ERROR: No NVIDIA display adapters gound." Ugyanez a helyzet akkor is, ha régebbi vagy esetleg win 8.0-ás drivert rakok...

Azonban, ha legújabb drivert rakom fel, a hiba üzenet a következő: "ERROR: Invalid display adapter index specified." ugyan ez akkor, ha egyáltalán nincs driver instalálva.

Sem UEFI, sem pedig Legacy módban nem ment/megy. Továbbá, a Secure Boot ki/be kapcsolásával sem változik a helyzet...

Lehet gond az, hogy a napokban frissítettem a BIOS-t és a VGA Bios nem kompatibilis ezzel? Jelenleg 3.05 verzióm van.

Hja, ami még fontos: device managerben megjelenik mindkét videókártya. BIOS-ban egyiket sem láttam...

Minden ötletlet, segítséget előre is köszönök! :)

(#9688) kisza25 válasza palielod (#9687) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem gyárilag 3.05 BIOS van rajta, mondjuk nem SLI, de gt755m tökéletesen működik, a driver lemezen lévő drivert próbáltad? Az win 8-as.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9689) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Sziasztok

Idáig vártam hogy megjelenjen a G551, de tovább már nem tudok várni, kell egy gép.
Y50re gondoltam, és a segítségeteket kérném.
SSD-vel, 16GB ram-al hogy-hol érdemes megvenni?
ezen agyalok, vagy a fullhdverzión még és bővíteni a memóriát..
Mi a véleményetek róla?

(#9690) Sheepczx válasza Tufa_ (#9689) üzenetére


Sheepczx
tag

ssd-t utólag tegyél bele, olcsóbban kijössz.

(#9691) metalbambi válasza Sheepczx (#9690) üzenetére


metalbambi
tag

és jobb SSD-je lesz :K

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#9692) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Próbált már valaki Y50-re Win7-t rakni? Vagy Win 8.1 megy csak fel rá?

(#9693) marilllyo válasza Xeon7 (#9692) üzenetére


marilllyo
veterán

A weboldalon vannak hozzá driverek. A driver cd-je az már 8.1-hez van.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9694) rosand86 válasza Xeon7 (#9692) üzenetére


rosand86
csendes tag

Én próbáltam (igaz 2,5 hónapja), akkor nem sikerült a drivereket (VGA, meg talán az alaplap) telepíteni. Azóta lehet javították. Mindenesetre én most win8.1-et használok, azzal megy minden, de erős késztetést érzek a win10-re.

(#9695) metalbambi válasza rosand86 (#9694) üzenetére


metalbambi
tag

Nvidiával még tesztelve sem volt.
Bár nem értem miért az ati driverekkel tesztelték előbb :F
No mind1
Ha felnyomtad, szeretnénk hallani a beszámolódat róla :D

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#9696) palielod válasza kisza25 (#9688) üzenetére


palielod
újonc

olyant nem kaptam. Tavaly vettem. Előtelepített win. 8 volt rajta.

(#9697) kisza25 válasza palielod (#9696) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

recoveryről próbáltad újra húzni?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9698) rosand86 válasza metalbambi (#9695) üzenetére


rosand86
csendes tag

Na felkúszott, a win 8.1-es drivereket feltelpítettem, látszólag jó, játékot majd hétvégén próbálok rajta.
A felbontást elég érdekesen értelmezi, egyes alkalmazások minik, míg mások mérete normális.
1-2 anomália van a működésben(a start menü egyszer a bal felső sarokban jelent meg), de használhatónak tűnik.
Dual Boot-al csináltam, de a win8.1-re alig akart visszatérni, de csak sikerült.

(#9699) palielod válasza kisza25 (#9697) üzenetére


palielod
újonc

igen, próbáltam. Hardware gond nem lehet, mert ment 7-es és 8-as windows alatt is. Még a napokban próbáltam. Az érdekes az, hogy a Device Manger szerint két adaperem van. A GPU-Z is felismeri, és beadja az adatokat. Az SLI résznél Disabled van... Az Nvidaia GPU figyelő pesig 0 aktivitást mutat. érdekes mindenesetre. :P Esetleg tudsz olyan progit, amivel meg lehet próbálni felébreszteni a téli álomból?

(#9700) kzolee216 válasza palielod (#9699) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Kapcsold be az Nvidia vezérlőpultjában az SLI-t. Megnyitod, majd ott kiválasztod az "SLI és PhysX konfiguráció beállítását", majd engedélyezteted az SLI-t. Azon az oldalon van egy kis gomb. Valami frissítés. Arra kattints rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.