Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9801) rezadam81


rezadam81
csendes tag

Én úgy vettem észre, hogy nincs throttle egyáltalán, ha az energiagazdálkodási lehetőségeknél energiatakarékosról teljesítménycentrikusra, vagy akár kiegyensúlyozottra állítom. Alapból energiatakarékoson volt, és volt úgy h 800mhz-re visszahúzta magától a procit, emiatt kezdtem használni a throttlestopot, aztán leesett, hogy egyszerűbb a fent említett módon megoldani-3500 mhz játék alatt, a legmagasabb hőfok eddig 78fok volt cooler pad nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#9802) Hawnin


Hawnin
tag

Halihó!
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok ma srácok vagyis többel :)
Az első az lenne hogy ez a Thortle stop progi járhat e garanciavesztéssel ha esetleg nagyon béna lennék és valamit csúnyán elállítanék és meghalna tőle a gépe
Illetve milyen progival tudom visszamenőleg is figyelemmel kísérni hogy egy játék alatt hány% tolta procit meg VGA t?

Jelenlegi problémám hogy Diablo 3 alatt nagy partykba kegyetlenül be szaggat néha pedig a hardver nek elégnek kell hogy legyen hozzá. Esetleg a 4gb ram ami miatt beszólhat.

Én elsősorban CPU ra gyanakszom hogy visszafogja a dolgokat.
Y510P ről beszélünk jelenleg i5 4GB ram 1xGT755m.

Válaszokat előre is köszönöm :)

(#9803) rezadam81 válasza Hawnin (#9802) üzenetére


rezadam81
csendes tag

Nekem WOW-nál szaggatott be nagyon és így jutottam arra, amit előtted írtam. Próbáld ki, lehet a Throttlestop nélkül is ugyanazt az eredményt éred el, mint én.

(#9804) Hawnin válasza rezadam81 (#9803) üzenetére


Hawnin
tag

Sajnos y510p nél nem ezt tapasztaltam de lehet az lesz hogy az energia gazdálkodásos progikat le törlöm a fenébe aztán kipróbálom mi a helyzet :) köszi az ötletet

U.I nekem Teljesítménycentrikuson van mindíg :)

(#9805) kisza25 válasza Hawnin (#9802) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

lehet a +4GB megoldaná, mert szerintem sokat olvas és ír a HDD-re virtuális memóriát használva és azért kezdesz el lagolni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9806) Sheepczx válasza Hawnin (#9802) üzenetére


Sheepczx
tag

msi afterburner
hőmérsékletet is ir meg kihasználtságot is

(#9807) Sheld válasza Sárpac (#9800) üzenetére


Sheld
senior tag

Neeem, ez "csak" a Full HD-s. :) De nekem ez is sok. :)

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9808) Hawnin


Hawnin
tag

Na vettem bele ramot mostmár 8GB van benne Kingstone de nem ez a baja így is van hogy 10 FPS re le esik... de a poén hogy csak ennél a játéknál csinálja ezt :-/

U.I am tényleg kevés volt ram 3,9 en volt folyton szóval reméltem hogy ez meg oldja a problémát de nem

Illetve MSI Afterburn el nézegettem kb 50% át se használja a játék a gépemnek... Így tud e valaki valami okosságot mondani ? mitől lehet ekkora FPS drop? Elsősorban én HDD re gondolok de azt se eszi meg semmi még csak vírusírtóm sincs fent ami folyton szívná a merevlemezt. Vírus kizárva kb pár napja futtattam le egy teljes Scant.

(#9809) kisza25 válasza Hawnin (#9808) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na, most, hogy megvan a 8GB RAM a virtuális memóriát vedd le 512MB-1024MB fixre
számítógépen jobb egér-> tulajdonságok->speciális rendszertul-> teljesítménynél a beállítások gomb->speciális fül-> módosítás gomb

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9810) Sárpac válasza Hawnin (#9808) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A gond az nvidia videókártya illetve a kétmagos proci.
Nálam is csak 4 magos procival megy simán, 2 magossal van, hogy 7fps-re is leesik, a rengeteg effekt+x millió hang(egyébként ezen tudsz állítani 16bitesre leveszed és nem fog úgy akadni) és megugró internetsávszél igény együttesen terítik le az amúgy nem gyenge gépedet.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9811) dragoners


dragoners
tag

Voltam ma Laptopszalonban puhatolózni a y510p csere ügyében, mi mennyi ideig tart, és hogy mi hogyan működik. A munkalapra és a típusra ránézve rögtön mondta az eladó, hogy 100%, hogy 30 napot ki kell várnom. 30 nap után meg a TMX bénasága, hogy mikor küldik ki a csereigazolást.

Rákérdeztem arra is, hogy mi van akkor, ha az előző gép 16gb ramra ki volt bővítve (320k volt összesen, 300 + 20k), aztmondták, hogy kiszedték belőle a RAMot, tehát ha megveszem a 305k y50 -et, történjen bármi, 16GB rammal kapom meg (ha ráfizetek 20k -t a 4K IPS verzióra, akkor 4GB helyett 16GB -vel kapom meg). Azért jó tudni, hogy nem bukom el a RAM -ot a csere dologgal.

A másik pedig, fentebb volt róla szó, hogy milyen az anyaga. Media Marktban, és a Laptopszalonban is megnéztem, nekem a gumi szerű anyag sokkal, de sokkal jobban bejön, mint a fém, a billentyűzet is jobbnak tűnt. Lehet, tartós használat mellett mind a kettőnek a minősége romlik, nekem 5 perc folyamatos külső piszkálás után valahogy jobban bejött (egyedül az összekaristolt hátlap nem jön be). Röviden tömören ennyi, ha pár hét múlva a kezembe lesz, lehet az anyagra majd én is fogok panaszkodni :)

(#9812) marilllyo válasza dragoners (#9811) üzenetére


marilllyo
veterán

Nem kellett volna "OFF"-ba rakni. Eléggé "ON" amit írtál :)

Ez a gumiszerű műanyag előnye többek között az isi, hogy nem érzed ha nem földelt konnektorba dugod.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9813) kisza25 válasza dragoners (#9811) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nálam a piszkos anyagiak döntöttek, y510p 190eFt-volt, +4GB RAM és SSD-vel 220eFt az y50 260 lett volna és ott 30eFt lett volna az SSD, mert nincs benne bővítési lehetőség, csak a HDD helyére mehet, amúgy nekem is tetszik y50 is(y510p jobban) de a 860m az nagyon bejövős, pláne, hogy asztaliban 750ti-m volt ami ugyanaz és nagyon megvoltam vele elégedve :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9814) dragoners válasza marilllyo (#9812) üzenetére


dragoners
tag

Bocsánat, nálam az ON akkor van, amikor a topikban zajló témához való, elnézést mégegyszer :D

A gumis anyag nálam 10/10 pont, a billentyűzet is, ha valaki odafent (nagyon fent) kedvel, akkor esélyt ad arra, hogy az IPS paneles verzióhoz hozzájussak. Nagyon odáig vagyok érte, sajnálom, hogy olyat már nem raktak ki megtekintésre.

(#9815) dragoners válasza kisza25 (#9813) üzenetére


dragoners
tag

Nálam a y510p nagy vásárlás volt, akkor apait anyait beleadtam, spóroltam ezerrel. 1 éve egyáltalán nem gondoltam volna, hogy lecserélném, az a szerelem ami a laptop és köztem volt, te jó ég... :D

(#9816) Hawnin válasza Sárpac (#9810) üzenetére


Hawnin
tag

Hm hát nem tudom na m1 lényeg hogy kicsit furcsállom az egészet mivel MSI afterburn szerint 30 40% hardver kihasználtságnál nem megy feljebb.

(#9817) nmy1212


nmy1212
tag

Továbbra is érdekelne valami jól bekalibrált ICC profil. :D

(#9818) Danex válasza nmy1212 (#9817) üzenetére


Danex
addikt

ICC profilt minden kijelzőre külön érdemes(kell) készíteni, mivel nincs kettő ugyan olyan, így ha mástól megkapod akkor se feltétlen fogod megkapni a helyesnek ítélt színeket.

Persze szórakozni, kipróbálni jó, de ha fontos a szín hű megjelenés akkor biza saját gépedre kell kalibrálni.

(#9819) bartha94


bartha94
újonc

Sziasztok,
Nekem egy lenovo y510p-s gépem van i7 16gb ram 128 gb ssd 1tb hdd 2xgt750 és az a bajom ,hogy felraktam ra az nba 2k15-t és a jatek csak az egyik videokarit hasznalja es igy szaggat, pedig a sli engedelyezve van. Esetleg valami otlet hogy ne szaggasson barmilyen felbontason???

(#9820) Sheld válasza bartha94 (#9819) üzenetére


Sheld
senior tag

Valószínűleg nem támogatja az SLI-t az a játék, emiatt szaggat. Javaslom vedd lejjebb a játék részletességét, a felbontást hagyd FHD-n, vagy vedd vissza a felbontást 1366*768-ra, a részletességet pedig mediumra.

Hasznos tippek:
Energiagazdálkodás teljesítménycentrikus-ra kell állítani!
Dugd be a laptopot a konnektorba.
Frissítsd a drivereket!

Különben is. Miért baj ha szaggat? Csinálj vele nokedlit!

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9821) hjanos1


hjanos1
senior tag

Y50 tulajok: billentyűzet alatti részt mivel tisztítjátok?

The Factory Must Grow

(#9822) Sheld


Sheld
senior tag

Feltelepítettem a windows 7-et, és "megszenvedtem" a driverekkel.

A helyes sorrend:
1. Intel Chipset driver
2. Intel VGA Driver (HD4600, a legújabb az intel oldaláról, a lenovó oldaláról használhatatlan!!!)
3. Nvidia VGA Driver, szintén a legújabb az Nvidia oldaláról!

Mondhatni gond nélkül "Pöcc-Röff" települtek, és szépen megy is a gép. :D

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9823) marilllyo válasza Sheld (#9822) üzenetére


marilllyo
veterán

Az is jó megoldás, ha a windowst koppra felfrissíted. Amiket leszed, hozzá driverek teljesen jók. Nekem az intelből az van fenn.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9824) nmy1212 válasza Danex (#9818) üzenetére


nmy1212
tag

Igen ezt tudom próbáltam is beállítgatni, de azért megnézném más beállítását is. :) Hátha...

(#9825) marilllyo


marilllyo
veterán

Csak, hogy továbbra is legyenek ilyenek is.

Y50

Alien: Isolation: Minden szir szart ultrára rakva sem esik le 30 fps alá. Viszont a játék alapértelmezésben belövi a Vsync-et. Kell lazítani annyit rajta, hogy 60 legyen mert droppolgat.
SLI-t ahogy olvasom támogat.
Egyébként 28 éves koromra értem meg azt, hogy félek egy játékban. Iszonyat jó lett.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9826) nmy1212 válasza marilllyo (#9825) üzenetére


nmy1212
tag

Shadow of mordor alatt is high-ultra(FHD) és nincs semmi akadás. :D

(#9827) telefonfulke


telefonfulke
tag

Most hogy már az 510p 1-2 éve kint van a piacon, volt valakinek a melegedés miatt kialakult meghibásodása? Csak mert az ára egész kedvező már, és nekem a dupla háttértár mindenképpen kéne a gépbe, de a melegedéstől féltem kicsit. Merevlemez, SSD hőfokokat is tudunk amúgy?

(#9828) L4mie


L4mie
veterán

Srácok!
Y50 4GB os alapfelszereltséggel hogy működik, azt lehet majd 16GB ra bővíteni, úgy hogy dualban menjen majd a Ram? Vagy az valami el****tt hibrid bigyó?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#9829) kisza25 válasza marilllyo (#9825) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én is beszereztem még nem volt időm játszani vele, megmondanád mennyi helyet foglal?
Furkoo: mivel 2db foglalat van és max 8GB RAM-ot gyártanak, ezért 2x8GB al és a 4GB kivételével lehet megoldani

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9830) marilllyo válasza kisza25 (#9829) üzenetére


marilllyo
veterán

27 GB. De nem kell, hogy az SSD-n legyen.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9831) kisza25 válasza marilllyo (#9830) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azt értem, de csak ssd van a gépben:P
külső vinyóról megy rendesen?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9832) Xeon7 válasza Sheld (#9822) üzenetére


Xeon7
aktív tag

Nem tudom, hogy Win 8.1-el próbáltad e az Y50-t?
Az lenne a kérdésem, hogy Win 7 vagy Win 8.1 ?

(#9833) Sheld válasza Xeon7 (#9832) üzenetére


Sheld
senior tag

Nem tudom még eldönteni. Én a win7-et jobban szeretem, de ez megint olyan, mint anno az XP volt. Amíg támogatott volt, meg voltak hozzá driverek, addig azt használtam. Aztán eljött a windows7-es éra, azóta tart a "szerelmem". Jó, mondjuk nagyrészt szerepet játszik az is, hogy a Sam Broadcaster legújabb verziója valamiért nem hajlandó windows 8/8.1 alatt működni. Meg valahogy kényelmesebb a win7 használata. (NEM A STARTMENU MIATT!!!) Továbbá van pár bugja a windows 8/8.1-nek az általam játszott MMO-k alatt, így egyértelmű a Win7 jogosultsága. Nehezebb feldriverezni az y50-et win7 alatt, mint win8 alatt, de nem lehetetlen. Valóban mindenből a legfrissebb kell, és menni fog. FPS eredményeket nem tudnék közölni jelenleg.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9834) Xeon7 válasza Sheld (#9833) üzenetére


Xeon7
aktív tag

Köszi a választ. Akkor még várok egy kicsit míg lesz több tapasztalat. Többnyire én is MMO-al játszok, így engem is ez a része érdekelne.

(#9835) rezadam81 válasza Xeon7 (#9834) üzenetére


rezadam81
csendes tag

Nekem 8.1 van fent és eddig még tökéletesen muzsikál. Nagyon nem szívesen tennék csak fel win7-et rá.

(#9836) Sheld válasza Xeon7 (#9834) üzenetére


Sheld
senior tag

Akkor a konkrét tapasztalataim:

Aion:
Ha a menüben mászkálok megakad a gép, mintha lefagyna, gondolkodik rövid ideig, majd megy tovább, mintha misem történt volna.

SW:TOR:
Ha videót rögzítek mindig visszaveszek a felbontásból. Win8 alatt elcsúszik, szétmászik az egész. A régi notijaimon is tapasztaltam, így nem driveres a probléma.

Sam Broadcaster nem működik windows 8alatt (Az új verziók.)

Nekem ez a három probléma bőven elég.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#9837) marilllyo válasza kisza25 (#9831) üzenetére


marilllyo
veterán

Jaja! Arra akartam célozni. Nekem is úgy van.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9838) marilllyo


marilllyo
veterán

Közben azért nézegettem itt a dolgokat Throttlestoppal. 37T az ugye felengedi ~3,7 Ghz-re. Hát a hőfokok érdekesen alakulnak. Nagyon nem mindegy, hogy milyen játékkal játszunk. Nekem a BF4 az felfűti mint az állat. 88 fok volt a csúcs amit elértem vele. . De ezt a hőfokot eléri 3Ghz felett. Alien,Batman valamivel kevesebb. 90-et nem érte még el egyetlen órajelen bár 3,6 -on sokáig nem pörgettem. Érdekes, hogy Hwinfó pár fokkal kevesebbet mutat mint a Throttlestop. ~3 Ghz körül pörgetve olyan 80 fokon megáll.

Viszont ami a lényeg, hogy én ebben a 3 játékban nem vettem észre sebességnövekedést. Mutatta az fps-t a fraps de konkrét mérést nem csináltam...mert az igazából lényegtelen...de érzetre nem lett smooth-abb egyik játék sem. Mondjuk a Batmant még mindig az Unreal 3-mas motor hajtja. Tehát a proci untig elég neki. Ellenben (hogy ne szidják őket) raktak bele pár nvidiára optimalizált fényeffektet ...ami röhejes szintre veri vissza a képkockasebességet. 80-ról 30-ra.
Alien-nél detto. Egy fps különbség sincs emelt órajelen. Jól fut mert 3rd gen konzolport. Az utólag belemókolt élsimítás az ami kinyírja a GPU-t.
Frostbite enginbe semmit. Bár szerintem ott is GPU limit miatt állt meg a dolog. Még egy HD+low teszt visszavan.

Továbbá a Titanfall az amire kíváncsi lennék mert az source motor és az inkább procival számoltat. Plusz nekem y510p-n zavaróan kevés fps-em volt.

Addig is levonnám a személyes konlúziót. Előbb lesz szűk keresztmetszet a GTX860M (vagy GT 750M SLI) mint a 2,5-en pörgő i7.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9839) nmy1212 válasza marilllyo (#9838) üzenetére


nmy1212
tag

Este felrakom akkor a Titanfall-t és mérek 1-et ha kell. :)

(#9840) marilllyo válasza nmy1212 (#9839) üzenetére


marilllyo
veterán

Oxi! Ingyenes originen...de most nem volt kedvem ezért egy új reget csinálni és letölteni. :)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9841) kisza25 válasza marilllyo (#9838) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

aki már 1x kipróbálta titanfallt annak most nem megy?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9842) Kenvelo7


Kenvelo7
tag

!Hello

Par napja van egy y500 asom , I7 ,16gb ram , 2*gt650 es win8 , de vmitol ugy belassul a gep mint az allat, eleve lassan is kapcsol be a mozzilla lefagy, egy program inditasa neha fel perc nem ertem mi baja lehet, mivel teszteljem le ami kiszurne h van e baja?
Vagy csak a win 8 ilyen szar?
Az i5 os elitebookom 10 szer gyorsabb mint ez, ja es meg egy kerdes ez a onekey recovery nekem nem mukodik , meg a Biosba elmentett eredeti win8 kulcs se jo .
Hogy is kellene rendesen hasznalni ezt az egygombos javitast?

Elore is koszi mindenkinek ! :R

+36/706020979

(#9843) marilllyo válasza kisza25 (#9841) üzenetére


marilllyo
veterán

Tudod ilyen 48 órás gametime keretein belül lehetett kipróbálni.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9844) csiziktomi válasza Kenvelo7 (#9842) üzenetére


csiziktomi
senior tag

Első körben én a következőket tenném,megnézném milyen meleg a proci(hátha) másodszor a winyón gondolkodnék el.

(#9845) Sárpac válasza Kenvelo7 (#9842) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hasonlót csinált nekem is pár napja jöttem rá, hogy az akku okozza, kivettem visszatettem és száguld azóta.
Bootkor volt szembetűnő, hogy fél percig csak malmozott mielőtt a wint töltötte volna most meg 1 sec kb. :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9846) Kenvelo7 válasza csiziktomi (#9844) üzenetére


Kenvelo7
tag

Proci alapon 52-55 fok , vinyo hibatlan egyetlen hiba sincs rajta csak szar 5400 rpm es ! :R

+36/706020979

(#9847) Kenvelo7 válasza Sárpac (#9845) üzenetére


Kenvelo7
tag

Kiprobalom ! :R

Aksit kivettem fel perc alatt be bootolt betoltott mindent hasznalatra keszen, nem ertem igaz akksi kimelon van h allandoan 60 % on tartja de ez fogna azt a 16 gb ramot meg a negy magot ennyire :F
Koszi mindenkinek , bar meg ha van vmi tipp\trukk kiprobalnam.
Mar csak a watch dogsot kene megoldani h menjen :D :R :R
Koszönet :R :C

[ Szerkesztve ]

+36/706020979

(#9848) Sárpac válasza Kenvelo7 (#9847) üzenetére


Sárpac
nagyúr

:C
Ha gyakran használod az elalvást akkor egy idő után jön ilyen gebasz lassulás én ezt szűrtem le, és sajnos az újraindítás sem segít ezen, csak akksi ki be. :)

És nm.! :)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9849) Bomc


Bomc
aktív tag

Hello!

Lehet hogy volt már ilyen téma, azt kérdezném hogy veszek a gépembe (y500) egy mSata ssd-t, akkor azt külön meghajtónak látja a gép vagy csak cache drive lesz alapból?

(#9850) M.T. válasza Bomc (#9849) üzenetére


M.T.
senior tag

Természetesen külön meghajtó de csinálhatsz belőle cache drive -ot is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.