Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8451) Balázzs


Balázzs
senior tag

#8396-os kérdésemre valaki? Küldjem hetekre szervízbe?

(#8452) Sárpac válasza marilllyo (#8445) üzenetére


Sárpac
nagyúr

y50-et könnyű modellnek tervezték ezért a gumibevonatú izé meg a fémes de nem fém burkolat. Kicsit aggaszt, hogy nem elég masszív, enyhébb ütődésre is elpattanhat pl a sarka.

Másik dolog az sli-s karik-nál a tdp 2x50W míg a gtx860m-nél 1x60w. Ez notiban óriási különbség, arról nem beszélve, hogy az sli a buszt is megterheli hisz mind2 vga felé kel adatokat mozgatni ez hevíti az egész masinát. Gtx860m-nél nincs ilyen gond ezért a nagy hőfokbeli különbség is. Mivel kevesebb a fogyi kevésbé vágja le a procit is a rendszer így jobban kihajtható. :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8453) marilllyo válasza jeklib (#8450) üzenetére


marilllyo
veterán

Az én véleményem az, hogy egyelőre nincs szükség játéknál a 4 magra. 2 mag+ HT is elég. Ahova meg már kevés lesz a 2 mag...ott meg már kevés lesz a 2,5 Ghz és a 860M GTX is.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#8454) baro32 válasza Sárpac (#8452) üzenetére


baro32
aktív tag

Teljesen jól látod a helyzetet én is a gtx860m-re szavazok.
A 60w-os TDP vel üti a gt755 sli-t és még helyenként jobban is muzsikál azt olvasgattam.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#8455) baro32 válasza marilllyo (#8453) üzenetére


baro32
aktív tag

Szerintem meg sokkal jobb egy i7 mint egy i5 nekem az előbbi van és szerintem nem mindegy az hogyha egy adott játéknál mondjuk 30-40%-al megy mind a 4mag vagy 50-80%-on vagy esetleg full-on megy 2mag mert akkor sokkal több lessz a leadott hő mert nagyon pörög az i5-t :)
Mondjuk nekem személyesen csak i3-380m es procival volt tapasztalatom a RAGE nevű játéknál.
99-100%-on pörgette a procit az i7-4700hq nál meg csak 30-40%-on szerintem ez nem mindegy.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#8456) Hawnin válasza baro32 (#8455) üzenetére


Hawnin
tag

ÉN személy szerint azt tanácsolnám hogy a kedves Vásárlás előtt álló kolléga olyat vegyen mint az enyém
sima képernyővel /NE FULL HD/ sokkal könnyebben kihajthatod a vidikarod én pl y510p men ami i5 ös 1x 755m és 4gb ram-al crysis 3 mat majdnem fullon futtatom és nem lagol illetve most toltam egy benchmarkot is
http://www.3dmark.com/3dm/3682006

ő itt az eredmény akinek esetleg lenne sima i5 ös verziója FULL HD kijelzővel és 1x755m el és 4gb rammal lenne olyan kedves egy 3dmarkot lefuttatni összehasonlítás képp azt megköszönném

/nem biztos hogy lesz változás pontok közt mert a teszt felbontása adott de azért megnézném van e külömbség/

illetve tudtommal y50 ben nincs olyan verzió ami sima HD kijelzővel van és nem FULL HD de javítsatok ki ha tévedek és szerintem ez is sokat nyom a latba fps nél.

[ Szerkesztve ]

(#8457) metalbambi


metalbambi
tag

Nos, a leendő vásárlókkal osztanám meg az első tapasztalatom...
(Sajnos) Hitelre rendeltem 1 Y50et a laptopszalontól... a hitelhez 50 oldalt kellett elküldeni, és macarás dolog...
Hétfőn délelőtt adtam fel a papírjaimat elsőbbségivel és ajánlottként! Gyakorlatilag másnap ott kellett volna lennie!
Az első dolog ami bosszantó: tegnap, azaz 3 munkanap alatt vették a fáradtságot, és bontották ki a levelem, holott időben odaért :((
Viszont kiakasztó, hogy a megadott 2 telefonszámon senki nem elérhető, 1 kócsag robothang mondja hogy várjak kapcsolásig, és egyből megszakad -.- :(((

Remélem nem sokan vásároltok hitelre, de mindenhol ilyen csiga tempóban dolgoznak?
Vagy hitelnél ez mindig így van?
2 hét eltellik mire az ember majd megkapja a kívánt gépet? :F

Esetleg valakinek tapasztalat a laptopszalonnal? :W

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#8458) metalbambi válasza marilllyo (#8423) üzenetére


metalbambi
tag

Èn úgy olvastam, hogy csak a 7mm-esek mennek bele. Az evo pont 7mm-es. Esetleg próbáltad másikkal is?
Evon és hyper-x fury-n gondolkodom még... Ahogy néztem, utóbbi sokkal tartósabb

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#8459) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok.
Van egy y510P notim 755SLI i7 4700 8g 1TB SSHD
Gyári windows 8.1 van rajta
Vettem bele egy m.2 NGFF 128GB_os SSD-t benne a slot is.
hogy tudom az egész win8.1-et át tenni az ssd-re?
ha lehet újra telepítéssel.
vagy ha kell újra telepítem.
Googliztam de nem egeszén tiszta minden.
Aki csinált már ilyet kérem írja meg mit hogyan és mit kell csinálni a biosba.

köszönöm előre is.

(#8460) baro32 válasza ZPKing (#8459) üzenetére


baro32
aktív tag

Macrium HDD-SSD Cloner!

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#8461) depe95


depe95
tag

Valaki aki vett már Y50-70-et HDD-vel, abban sima HDD volt vagy SSHD? Egyszerűen már nem lehet bízni egyik bolt specifikációjában sem :(

(#8462) marilllyo válasza depe95 (#8461) üzenetére


marilllyo
veterán

Sima HDD sajnos. :(
Laptopszalonnál csak 1 fajta specifikációval árulják :( Minden egyéb felár ellenében.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#8463) dragoners válasza marilllyo (#8462) üzenetére


dragoners
tag

Ugye legalább 7200rpm?

(#8464) marilllyo válasza dragoners (#8463) üzenetére


marilllyo
veterán

Háhh... nem :)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#8465) dragoners válasza marilllyo (#8464) üzenetére


dragoners
tag

Gondoltam :DDD :W

(#8466) marilllyo válasza dragoners (#8465) üzenetére


marilllyo
veterán

Mondjuk nekem még nem volt notim amibe 7200-es vinyó lett volna.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#8467) metalbambi válasza marilllyo (#8464) üzenetére


metalbambi
tag

most hívott az üzletvezető, most adja át a futárnak a gépem... közben megrendeltem a hyper-x fury ssd-m is :)
de behalok milyen hülyének néz ez az üzletvezető...
"Ha nálunk vásárolt volna SSD-t, akkor olcsóbb szervízelési díj= beszerelés lett volna, és kb ugyanott tartanék mint a FURY-val.."
hát azért nem egészen, mert neten az evo basic 250es 33ért kapható, erre náluk 45ért van!!!! én meg direkt FURY-t akartam, ami náluk nincs is. de megemlítette hogy ha a címke sérül a vinyón, azonnal elutasítják a gariztatást! szóval csak ők cserélhetik.
mind1 is, ezután úgysem kell már hozzányúlniuk többet, garim maradjon meg :U
Laptopszalon-t meg erős "SZAR-ral" megbélyegzem... de szerintem nem vagyok egyedül :(((

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#8468) marilllyo válasza metalbambi (#8467) üzenetére


marilllyo
veterán

Nekem olyat is mondott az egyik szerivzes, hogy a lenovo UV lámpákkal világítja meg a csavarokat, hogy szét lett e szedve. De azért vidd el évente egyszer szétszedetni kiportalanítani. :)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#8469) Sárpac válasza marilllyo (#8468) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Persze meg röntgengéppel is nézik, hogyne. Csavarok koszolódhatnak cipelészéstől kophat stb, hőtágulástól lazulhat stb. Eleve meleg gépek winyóról is úgy lepottyanhat mint a huzat, szedtem már szét nem egy notit, és bizony sok cimke pl memórián már csak fityegett vagy ahogy elvettem a burkolatat úgy esett ki belőle szal nonszensz. Aki ilyen dolgok miatt visszadobja gariból az soha nem is gondolta a komolyan a garanciáztatást. Egy két suttyó viszonteladó próbálkozik, hogy egy egy gépen többet kaszáljon, de a szervíz mindenkinek ua.

Sima winyó? 2féle kiszerelés van az 1tb ssd-hdd(hddnek látja) kombós meg az ssd only én úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8470) marilllyo válasza Sárpac (#8469) üzenetére


marilllyo
veterán

Én is úgy gondolom, hogy a laptopszalon elsősorban arra törekszik, hogy náluk költsd el a pénzed. Ami persze nem feltétlenül gond. A 6000 pénzes munkadíj azért kicsit talán túlzás. BTW semmilyen "Warranty void if removed" matrica nincs a gép alján. Vagy ha volt akkor úgyis leszedték a ram upgrade miatt.

Eléggé új gép még. Előbb vagy utóbb jönnek majd visszajelzések...innen onnan.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#8471) marilllyo


marilllyo
veterán

Egyébként a neten fenn van azY40-50, Y50-70 (és a többi ebből a szériából) szervizkönyve. Van benne egy rész a garanciáról. De nagyjából annyi van benne, hogy akkor buktad a garit, ha a hiba sérülés/beázás vagy helytelen használat következtében történt.

During the warranty period, the customer may be
responsible for repair costs if the computer damage was caused by misuse,
accident, modification, unsuitable physical or operating environment, or
improper maintenance by the customer.

Szóval biztos van valami abban amit itt a laptopszalonosok mondanak...de valószínű ez megint csak nálunk gázos. Gondolom a TMX amit tud visszadobál, hogy fizess a javításért.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#8472) marilllyo válasza marilllyo (#8471) üzenetére


marilllyo
veterán

Bocs...megint én.

Dettó ugyanez van beleírva a magyar jótállási könyvbe is.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#8473) telefonfulke


telefonfulke
tag

Többen is írtátok, hogy a Y50 könnyebb az 510p-nél, és hogy emiatt az anyaghasználat is kicsit gyengébb.
A talált specifikációkban én 2,4 illetve 2,6-2,8 kg-os adatokat találtam. Mennyire hihetek ezeknek? Mert ezek szerint nincs óriási különbség.
Igazából tetszene a kisebb tömeg, viszont a nagy mennyiségű fotó és film feldolgozáshoz mindenképpen cipelnem kéne az Y50 mellé egy külső winyót, ami egyre kevésbé tűnik szimpatikus megoldásnak, és tömegben már megint ugyanott leszek így...
Ezen kívül a melegedésről esetleg nincs vkinek konkrét összehasonlító tesztje? Ha abban sokkal jobb az új modell, talán megpróbálnám elviselni a pluszban cipelendő HDD-t...:)

[ Szerkesztve ]

(#8474) Mukih


Mukih
tag

Hali!
Hát én még mindig nem tudom eldönteni, hogy mi legyen :/ Sok helyen azt olvasom, hogy a Y50 kijelzője nagyon rossz - és videókon ez át is jön nekem, mert szerintem olyan kékes rajta minden vagy nem tudom - és ez a rugalmas anyag aminek nem tudom mi a neve, nagyon benyomódik középen, viszont a GPU meg tetszik benne.

Most ott tartok, hogy vagy ASUS vagy Y50. Az a baj, hogy nem tudom, hogy ez a 850M gpu mennyire jó, mert igazából nem vagyok az a grafika mániás, szóval nem ultrán tolnám hanem mediumon.

Valakinek vmi vélemény, hogy melyik éri meg jobban és miért?

Köszi!

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#8475) marilllyo válasza Mukih (#8474) üzenetére


marilllyo
veterán

Tessék!

Fene tudja....Az asus összerakottabbnak tűnik.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#8476) hjanos1 válasza Mukih (#8474) üzenetére


hjanos1
senior tag

Mediumra elég a 850M is, biztos, hogy az ASUS-ban lévő IPS messze jobb mint az Y50 kijelzője. (nekem nincs gondom az Y50 kijelzőjével - bevállalható kompromisszum, azért ennyi pénzért elvárható lett volna itt is egy IPS panel)

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#8477) Mukih válasza marilllyo (#8475) üzenetére


Mukih
tag

Köszi mindkettőtöknek. Szerintem maradok az ASUS-nál, mert telefonnál is elég nagy ugrás volt az ócska (szó szerint ócska :D) kijelzőről az IPS-re ugrani. És igen, ennyiért már elvárja az ember, hogy IPS kijelző legyen és legyen strapabíró és jól összerakott. Azért még alszok rá párat :D

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#8478) telefonfulke válasza hjanos1 (#8476) üzenetére


telefonfulke
tag

És Asusnál tudtok a hűtésről infót? i5-tel találtam csak tesztet, ott jónak találták, de az i7 nyilván jóval több hőt ad le.

(#8479) Mukih válasza telefonfulke (#8478) üzenetére


Mukih
tag

ROG-oknál állítólag nincs gond a hűtéssel

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#8480) marilllyo válasza Mukih (#8479) üzenetére


marilllyo
veterán

Y50 esetében sincs. Legalábbis 75 fölé nem nagyon megy semmi.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#8481) Mukih válasza marilllyo (#8480) üzenetére


Mukih
tag

Tudom, nem is a hűtési probléma miatt választanám az ASUS-t, hanem az összeszerelés és a kijelző miatt :)

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#8482) Draken válasza Mukih (#8481) üzenetére


Draken
őstag

Talán erre is érdemes vetni egy pillantást(860m, ac wifi, m.2 foglalat), bár a hűtés az ilyen vékony gépekbe nem biztos, hogy jól szerepel..

[ Szerkesztve ]

(#8483) Mukih válasza Draken (#8482) üzenetére


Mukih
tag

Láttam már, de ez nem most fog kijönni, hanem majd valamikor ősszel (ezt írta asus fb-n), ami nekem már nem jó :/

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#8484) Sheld válasza Draken (#8482) üzenetére


Sheld
senior tag

Gaming kategória, UHD kijelző, és GTX 860m. Passziánsz menni fog stabil 60fps-el.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#8485) Sárpac válasza Sheld (#8484) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen az, mivela full HD 2x-se simán leskálázható 1920x1080-ra mindenféle torzulás nélkül. :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8486) gygalilei


gygalilei
tag

Sziasztok ! Az 1 Tb vinyót külsőre tettem, de nem működik jól.Meg meg szakad a kapcsolat majd visszajön.
Akár filmnézés közben is többször.Játék közben is.Elég idegesítő.
Feltettem a Lenovos drivereket , állítólag frissebb sincs.Ez a probléma , ha jól vettem észre ennél a laptopnál jelentkezik win 8.1-nél. Ha valakinek volt ilyen problémája és megoldotta, szívesen fogadom a segítségét. Köszönöm.

(#8487) Danex válasza gygalilei (#8486) üzenetére


Danex
addikt

Húzz ki minden más USB-s eszközt és úgy nézd meg, illetve az USB3-as portot próbáld, ha így is leáll akkor valószínűleg a HDD tartó lesz a hibás vagy a kábel.

(#8488) marilllyo válasza gygalilei (#8486) üzenetére


marilllyo
veterán

Mind a 3 porton?!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#8489) marilllyo


marilllyo
veterán

Közben beszélgettem egy laptopszalonossal a lenovo garanciával kapcsolatban. Ennyire nem drasztikus a helyzet mint amennyire hallani. Ezt elsősorban a problémás,nehezen kezelhető ügyfelek miatt mondják akik hülyék és össze-vissza szerelgetik a készüléket..

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#8490) domiromm válasza marilllyo (#8489) üzenetére


domiromm
tag

Én is beszélgetem a laptop szalonal és azt mondták hogy szabadon szerelhető de nemszabad belűről kárt tenni benne és nincs garancia vesztés. :)

(#8491) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Érdekesség:[link]
Egyébként létezik állítólag sima fullhds IPS-es panellal szerelt is. :)

Itt is van: [link]

Szóval többféle kijelzővel van szerelve, ips nyilván drágább! :)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8492) marilllyo válasza Sárpac (#8491) üzenetére


marilllyo
veterán

Én már annak is örülnék, ha tényleg maradt volna az y510p masszív design.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#8493) gygalilei válasza Danex (#8487) üzenetére


gygalilei
tag

nem a tartó és nem a kábel, mert a másik laptopon amin win7 van simán működik

(#8494) gygalilei válasza marilllyo (#8488) üzenetére


gygalilei
tag

Igen mindhármon
próbáltam már elég sok módszert, driver reinstall, szerkesztettem a registry-t is, de mindhiába.
Itt a Win 8.1 vagy az usb driver lehet a ludas, mert másik laptopon amin win7 van, semmi probléma nem volt.

(#8495) Sheld


Sheld
senior tag

Nvidia GT750M5 Ultrabay-es kártyám cserélném GT755M5-re. :D (Nem szeretnék a szervízre várni, míg rendbeszedik a gépet.)

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#8496) Ghoula válasza Sheld (#8495) üzenetére


Ghoula
senior tag

Próbáltad már flash-elni 755re? :)

Apropó, ha már itt, nem tudom mennyire figyelitek a techinferno-t, kijött a bios modnak a 3.05-ös biosra szánt verziója.
Ami érdekes ebben, az az, hogy a gpu-nak fix1.1V-ot állít be és nagyobb mértékben tudod a feszültséget negatív irányba is vinni. Így most alapórajelen nekem 0.95V is elég mindkét gpu-nak, de perpill 1V-on használom 1124/13350-en és elég barátságosak a hőmérsékletek.
Igény szerint segíthetek abban is, hogy ezt feszültséget ( és órajelet) direktben beírd a biosba, és akkor még nvinspector sem fog kelleni.
Azt ne kérjétek, hogy tegyem fel máshova a mod-ot, ezt a részét oldjátok meg plz magatoknak. :)
katt

(#8497) bszabi89


bszabi89
csendes tag

Sziasztok!
Egy y510p vásárlása elött kérném a véleményeteket:
FHD
vagy
HD
Megéri az a plusz 30 ezer? Ha jol látom csak az a különbség hogy a drágább Full HD-s. Van ekkora különbség a Full HD és a HD kijelzö között?

(#8498) Ghoula


Ghoula
senior tag

Első lépésként a techinferno-ról letöltöd a moddolt ultrabay biost
USB-ről boot-olsz, nvflash -i1 filename.rom

Ultrabay alulfeszelés:

Először is kiteszteled, hogy az adott frekvenciát, azon a feszen amit szeretnél, stabil-e.
Ezt nvinspectorral tudod beállítani, teszteld le rendesen.

Megnyitod kepler bios editorral a bios-t, 1.26-os verzióval.

Itt a base és bost clock-ot beállítod az általad kívánt órajelre.


a P00 profilnál beállítod a kívánt feszültséget.

Itt a csúszkával beállítasz egy olyan boost clock-ot, ami annyi mint az órajeled, vagy magasabb.

Elmented a biost, és ahogy az elején flash-eled ezt. Előtte érdemes az összes software-es tuningot nullázni, nehogy az emelt órajelhez/csökkentett feszhez offszeteljen.

A belső nv gpu már fifikásabb, ott szét kell bontanod a biost, és úgy editálni. Én az alábbi tutoriallal meg tudtam csinálni, de nekem nincs SLIC-m így egy fokkal egyszerűbb, de mindenki csak saját felelősségre álljon neki.

[link]

A megfelelő bios azonosítása szerintem egyszerűbb ha text search-el keresel "nvidia"-ra a DUMP folderben.
Ezeket a file-okat megnyitod az editorban és a verziót összenézed a gpuz-vel.
Amire figyelni kell, 2 bios van a belső gpu-hoz, egy ami sli-ben megy, a másik ami single gpu-s üzemmódhoz van.

(Az általad moddolt biost ha fent már a 3.05 akkor nem tudod csak úgy beírni, előtte downgrade-elni kell 2.07-re és onnan vissza az új bios-ra és EC firmware-t is újra kell írni. )
Akinek a linkelt topik-ok és a fenti leírások alapján nem tiszta mit is kell csinálni, az inkább ne álljon neki egyedül.

(#8499) Hawnin válasza bszabi89 (#8497) üzenetére


Hawnin
tag

Helyedben sima HD kijelzővel venném jobban fognak futni a játékok és sima HD kijelző is igencsak szép :) nekem is sima HD-s

(#8500) marilllyo válasza Hawnin (#8499) üzenetére


marilllyo
veterán

Inkább úgy mondanám, hogy nincs szükség 15"-on FHD felbontásra. Aprók a betűk nagyon. A nagyítás meg nem az igazi win 8.1 alatt. 15"-on a sima HD dpi-je meg mérete pont ideális. Ha valaki FHD felbontást akar...az kösse rá legalább 22"-ra.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.