Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) csoresz2 válasza Bozso68 (#4497) üzenetére


csoresz2
tag

Internetes archívumokon lehet érdemes lenne kutatni az esetleges későbbi érveléshez.

(#4502) danyboyö1 válasza chill73 (#4474) üzenetére


danyboyö1
újonc

http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U-V-Z-and-P-series/NO-NGFF-in-Lenovo-Y510p/td-p/1192425/page/4
A remèny

(#4503) csoresz2 válasza danyboyö1 (#4502) üzenetére


csoresz2
tag

a forrasztásra :D

(#4504) Ghoula


Ghoula
senior tag

FYI: Ha valaki belefut abba a hibába, hogy a bal oldali hangszóró halkabb, bill.-ről emeld fel a hangerőt, és egy idő után a bal hangszóró hirtelen hangosabb lesz. Innentől lehet csökkenteni a hangerőt, balanszban marad.
Több driverrel is próbáltam, így leginkább EC bugra gyanakszom, (bios V1.07) de a fenti megoldás eddig mindig működött.
A forrasztásról: Ha gondoljátok, csinálhatok majd egy képet a lapról, nekem van rajta csati, így össze tudjátok hasonlítani a "naked" verzióval( ha nem csak a csati hiányozna...)

(#4505) chill73 válasza Ghoula (#4504) üzenetére


chill73
csendes tag

szia, leirnad mikor vetted a gepet es honnan? koszi!

(#4506) chill73 válasza danyboyö1 (#4502) üzenetére


chill73
csendes tag

hello,

ezt a threadet mar olvastam en is anno, de magarol a forrasztasrol egyaltalan nem ir. Sajnos.

(#4507) Ghoula válasza chill73 (#4505) üzenetére


Ghoula
senior tag

Laptopszalon-os ez is, de ez még a nem SSHD-s, sima freedos-os verzió. PN:59377255

(#4508) teguran


teguran
tag

manapság 2 problémával küzdök, de nem tudom mitévő legyek:

1. win 8.1 bekapcsoláskor mihelyst megjelenik a kezdőképernyő, nyomok egy gombot, beírom a jelszót, tölt és ugrik egyet a képernyő, egy sima kis villanás, mintha elvesztené, majd újra megtalálná a fonalat - aztán minden oké, csak nem tetszik ez nekem. próbáltam a korábban említett gyorsindítás ki-bekapcsolásával, semmi.

2. az nvidia vezérlőpultban a win8 alatt látta a 2 videókártyát, sli engedélyezve - letiltva be lehetett állítani. most 8.1 szintén feltettem a legújabbat, és sehol semmi. mit kellene még letölteni, hogy lássa? vagy tegyem újra a drivert??

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4509) chill73 válasza teguran (#4508) üzenetére


chill73
csendes tag

szia,
2. problemadra annyit tudok mondani, hogy nekem 8.1 van fenn es a 2. vidikari BIOS frissitese utan jelent csak meg a kari a device managerben. Utana es azota az Nvidia alkalmazasban vigan lehet valtogatni SLI es Disabled SLI kozott. Az uj Driver letoltese utan (asszem 331.82) mar BF3 es BF4 is megy SLI-ben, ez kulon boldogsag nekem. Szoval neked is mukodnie kellene.

(#4510) teguran válasza chill73 (#4509) üzenetére


teguran
tag

bios-t honnan tudok letölteni vagy telepíteni?
előre is köszi!

(amúgy vszn ez lesz,mert újratettem a nvidia drivert és semmi)

(#4511) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Játékok alatt megy a cpu turbo a y510p tulajoknak? Valaki megnézné? Nagy terhelésen nem hogy nem megy de még 800 mhz-re is lecsökken az i7 sebessége. [link]

(#4512) csoresz2 válasza teguran (#4510) üzenetére


csoresz2
tag

http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?DocID=DS038407

Igen ez lesz a bajod.

(#4513) kacsip válasza pokers (#4500) üzenetére


kacsip
tag

Szia
Honnan vetted a wifi kártyát?

(#4514) csoresz2 válasza ->Raizen<- (#4511) üzenetére


csoresz2
tag

Ez a turbo funkció egyrészt csak egy magon működik (nem tudom miért), másrészt függ a hőmérséklettől. Ha melege van, nem fog begyorsítani, hanem inkább visszavesz.

(#4515) ->Raizen<- válasza csoresz2 (#4514) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem csak 1 maggal működik. ;) Most tényleg nem mondtál újat, viszont a kérdésemre nem válaszoltál.

(#4516) Ghoula válasza ->Raizen<- (#4511) üzenetére


Ghoula
senior tag

A 800 Mhz-s Throttling az túlmelegedés miatt van. A turbo nem megy, ha a GPU hőmérésklete 65 fok fölé emelkedik. Utóbbin Throttlestoppal lehet segíteni, de ha alapból túlmelegszik, nem javaslom.Újrapasztázás a megoldás, vagy ha az sem segít, a hűtő leszorításán kell moddolni. Techinferno-n csináltam egy rövid leírást, hogyan kell, katt, így akár 3,4Ghz-re húzva sem melegszik túl a gép. Úgy értem 3,4Ghz 4core terhelés, 1 szálon 3,6.

[ Szerkesztve ]

(#4517) csoresz2 válasza ->Raizen<- (#4515) üzenetére


csoresz2
tag

Én még Win 8-on néztem, egy maggal lazán felugrik 3 GHz felé, ha már többet használ akkor marad 2.4 GHz-en. Megnézem neked akkor most hogy reagál, hátha a 8.1-es Win hozott neki valami ujat, esetleg időközben észheztért, vagy nem tudom. De XTU-ban is csak az első magra tudsz beállítani Turbo Boostnak megfelelő értéket, ettől függetlenül lehet, hogy nálam van a baj.

(#4518) ->Raizen<- válasza Ghoula (#4516) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hm köszi!

(#4519) Ghoula válasza ->Raizen<- (#4518) üzenetére


Ghoula
senior tag

Szívesen! Csak óvatosan, mert meg tudod roppantani vele a magokat, illetve a garit azt ugye bukod a szétszedéssel. XTU-val meg csökkentsd a feszt, azzal is lehet 5-10 fokot nyerni.

(#4520) orgik


orgik
csendes tag

sziasztok
Érdeklődnèk hogy 200.000Ft körül van y szériás notebook eladó? vagy ez drágább kategoria?

(#4521) ->Raizen<- válasza Ghoula (#4519) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem fogom megbontani. Alulfesz+ turbo off és szerintem nem kéne throttingolnia!

(#4522) zlac800531 válasza ->Raizen<- (#4511) üzenetére


zlac800531
csendes tag

Próbáld meg az energy managment-et feltenni.
Ott ha kiegyensúlyozottra teszed akkor 800 on pötyög,terhelésnél pedig a plafonra megy fel.
A teljesitménycentrikuson pedig állandó magas órajelen megy,nekem.
Igen a turbót használja nekem ha esetleg gamelek.

(#4523) Ghoula válasza ->Raizen<- (#4521) üzenetére


Ghoula
senior tag

Ha mákod van, és jó a pasztázás, de ahogy az enyém kinézett... Majd' 2 mm vastag volt a szikkadt paszta a blokk és a chip között, mert eszetlenül egy tubussal rá kell nyomniuk, a leszorító meg f.o.s. és nem nyomja ki.

Mit ér a gari, ha vigyázol a notidra, de szétég, a szervízben ok, hogy kicserélik a belsejét, de közben összeb@sszák. Nem egy ilyen horror story-t hallani a Lenovo-ról. Akkor inkább köszi, de nem kell a garijuk.
1 hónap nyúzás alatt ami gyártási hibás, az tönkre is megy, nem tette, meg is kapta a kezelést.
Aztán a 95 fokos cpuból lett 70. Játek kozben persze, szintetikussal feljebb is megy, de max 85. ( tuningolva...)
Ami tönkremehet ezután, az max a venti, csapágyas lesz, ebay-ről veszek hozzá 5K-ért.

Persze nem vagyunk egyformák, van akinek többet ér a gari, nekem fontosabb az, hogy 5 év múlva is ugyanígy használjam a notit.

Csak hogy ne legyek nagyon offtopic, első körben próbálkozhatsz -70mV-al, és onnan mehetsz akár -130-ig is, ha bírja. Az uncore, azaz L3 cache feszkót-t külön teszteld. Illetve ne csak szintetikussal tesztelj, mert így az idle fesz is csökken.

(#4524) teguran válasza csoresz2 (#4512) üzenetére


teguran
tag

hmmm, feltettem, de semmi.

leírom hogyan, lehet ebben lesz a hiba:
letöltöm
kicsomagolom (letöltés mappába)
ott az nvflash alkalmazást megnyitom, kis fekete ablak elő
"y" gomb megnyom
enter
'q'
restart

semmi. aztán kivettem a helyéről a 2. videókarit, visszapattintottam, hátha csatlakozási hiba, semmi.
valakinek ötlet?
sem a win8.1 sem az nv vezérlőpult nem látja a 2.karit, pedig a 8.0alatt látta

[ Szerkesztve ]

(#4525) Sz4bolcs válasza teguran (#4524) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Az a semmi, ami restart után (közben) van, az eltart 3-4 percig. Addig nem kéne hozzányúlni...

(#4526) buborekosviz


buborekosviz
tag

Legújabb nvidia drivert használja valaki win 8.1 alatt? Jobb mint a lenovo által kiadott?

(#4527) csoresz2 válasza teguran (#4524) üzenetére


csoresz2
tag

Nekem annyi volt hogy rámentem, nyomtam egy Y-t, aztán valami lefutott és kilépett a program magától. Vártam egy-két másodpercig, nem történt semmi, mondom akkor restartolom. Újraindult a gép, közben se történt semmi, aztán ennyi, ott volt a 2. videokari.

[ Szerkesztve ]

(#4528) teguran válasza Sz4bolcs (#4525) üzenetére


teguran
tag

nekem nem töltött semmit. szóval mintha sima újraindítás lett volna. nem kellett várni. valami nem okés...

(#4529) Sheepczx


Sheepczx
tag

Sziasztok!

szeretném kiszedni a gyárilag berakott 16gb-s ssd-t az y500-ambol, de nem megy.
Nekem a csavar egyszerüen beragadt, kb ledaráltam már a csavar fejét de meg se moccan.
ilyenkor mi a teendő?
(nem merem jobban rányomni mert már igy is recsegett az alaplap... :( )

(#4530) pokers válasza kacsip (#4513) üzenetére


pokers
senior tag

e-bayről rendeltem. 8400Ft

(#4531) Sz4bolcs válasza teguran (#4528) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

hmm, érdekes. És tuti a megfelelő drivert raktad? (külön van a lenovo oldalán gt650-hez és gt750-hez is driver.
Ha igen, akkor nekem sok ötletem nincs. :/

(#4532) teguran válasza Sz4bolcs (#4531) üzenetére


teguran
tag

persze, 750M-eset tettem fel! újratettem most az nvidiát megint, mielőtt felraktam megint a drivert, semmi :S

(#4533) Sz4bolcs válasza teguran (#4532) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

hát passz. Én tennék vmi másik verziójú wint, aztán káromkodnék egy hosszút, ha arra sem megy föl..

(#4534) zlac800531 válasza Sheepczx (#4529) üzenetére


zlac800531
csendes tag

Precíz kézzel nagyon vékony fúróval kifúrod (de nem teljesen!).
én már hasonló helyzetben voltam,és bevált.Ha addig eljutsz,hogy egy sima csavarhúzó beleakad akkor ki tudod csavarni elvileg.
Vagy egy jó szervíz!

(#4535) ->Raizen<- válasza Ghoula (#4523) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ezek jó értékek?

(#4536) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Win 8.1 alatt megy már az sli y510p-vel? Ha igen melyik driverrel?

[ Szerkesztve ]

(#4537) nbware válasza ->Raizen<- (#4535) üzenetére


nbware
senior tag

Szerintem ez mar magas ertek, nekem nem megy 85 fok fole soha.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4538) Ghoula válasza nbware (#4537) üzenetére


Ghoula
senior tag

Ha ez az uj verzio, akkor nem sok. De azert erdemes megnezni hogy a teszt alatt throttlestop-al is visszaveszi magat 3ghz-re, mert eleri az aram limitet. Valoszinu ez mar avx-es.
Darky, milyen beallitasokkal csinaltad a tesztet? Turbo, gpu orajel, gpu temp target

[ Szerkesztve ]

(#4539) Ghoula válasza zlac800531 (#4534) üzenetére


Ghoula
senior tag

Vagy balos fúró, és ha belekap, akkor kifele tekeri a csavart. :)

(#4540) ->Raizen<- válasza Ghoula (#4538) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Újra csatlakozom közétek mától egy fullos új lenovo y510p-vel. Gt 750m sli verzió, :C Win 7-et használok vele mert majd vennem kell pendrive-ot a win 8.1-hez és nincs lehetőségem telepíteni. Az sli megy.

[ Szerkesztve ]

(#4541) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

lenne néhány kérdésem.

Előkerült ez a Enertgy management. Játékok alatt én teljesítménycentrikus módot használok, majd mikor végzek akkor általában visszateszem kiegyensúlyozottra. Ha hosszabb ideig teljesítménycentrikus módban van a gép akkor meghibásodhat, vagy tehet magában kárt?

Bármely módban is vagyok, ha elkezdek valami filmet nézi úgy hogy nincs bedugva aksira a gép akkor sokszor csinál olyat hogy filmnézés közben 1-2szer elmegy a kép 1-2 másodpercre.

Nagyon érdekes ez a gép, sokszor előfordul hogy kikapcsolva marad az SLI mert elflejtem bekapcsolni egy egy driver frissítés után, mégsem tapasztalok semmiféle teljesítménybeli visszaesést. Ami nagyon pozitívnak mondható, álmomban sem gondoltam volna hogy egy sima 750 gt notis kártya képes az új játékokat ilyen szépen vinni.

A hamarosan megjelenő újabb verzióban amiben már más wifi kártya lesz azt szerintetek külön is meglehet majd vásárolni, illetve mi magunk is beletudjuk tenni a gépbe? Bocsi ha hülye kérdés, de én nem igazán értek a notikhoz, leakadtam ott hogy nehezen lehet őket bővíteni. :D

(#4542) Sheepczx válasza zlac800531 (#4534) üzenetére


Sheepczx
tag

20perc tekergetés után 1x csak megindult...
pedig már csunyán semmi nem maradt a csavar fejéböl! :P

(#4543) zlac800531 válasza Ghoula (#4539) üzenetére


zlac800531
csendes tag

Ígen,talán ez az első jó lehetőség! :)

(#4544) Ghoula válasza ->Raizen<- (#4540) üzenetére


Ghoula
senior tag

Most hogy jobban megnéztem a képet, turbo nélkül, 2,4ghz-en 90 fokos? abban az esetben az úgy durva. :Y

(#4545) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hátha valakit érdekel NFS Rivals szépen fut egy kártyával max beállítások mellett :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#4546) ->Raizen<- válasza Ghoula (#4544) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Próbáld ki mokolas nélkül neked is annyi lesz a h of ok. Mert a stabilitas teszt meg a heaven egyszerre futott Több mint 10 percet.

(#4547) ->Raizen<- válasza nbware (#4537) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Teljesen MÁS géped van mint nekem. Ezeket a gépeket ezekre a h of okok r a terveztek.

(#4548) Ghoula válasza ->Raizen<- (#4546) üzenetére


Ghoula
senior tag

Mit ertesz mokolas alatt? Lehet hogy az intel szerint a cpu ezt kibirja, de van ott azert bga forrasztas es kondenzator is, azok meg ezt nem szeretik...

(#4549) ->Raizen<- válasza Ghoula (#4548) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ilyenre tervezték ember, :W Notebook check-en is nagy terheléskor inkább lefelé tendál az órajel mint sem 3.0 ghz fölé. Nem kell bebizonyítani nekem semmit. Tény hogy lehetne a hőcsöves hűtés felfekvésén segíteni de akkor ugrik a gar. Meg szét is kúrhatom az alaplapot könnyedén. Kösz nem. Használom így. Nem lesz semmi baja. ;) A mókoláson alulfeszelést értem.

(#4550) Ghoula válasza ->Raizen<- (#4549) üzenetére


Ghoula
senior tag

Nem foglak rabeszelni, ha ram hallgatsz azt csinalsz amit akarsz. En csak leirtam a velemenyem. Ha el is olvastad volna a notebookreview cikket, akkor feltunt volna hogy ok is serelmezik ezt a fajta limitaciot ebben a gepben, foleg hogy emiatt az elozo generacio gyorsabb. Ezt a software-es limitaciot nem az intel talalta ki, a lenovo a bena vagy inkabb spur. Ahelyett hogy javitanak a problema forrasat legyen az osszerakas vagy a leszorito, inkabb limitalnak igy talan nem eg romma gari alatt. "Nem lesz baja" ezt hallottuk mar az xbox-nal is.:p

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.