Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Mutant78


Mutant78
újonc

Sziasztok! Nem rég szereztem be én is egy 10-est, és nagyon tetszik. Sokat olvasgattam, és belefáradt a szemem, remélem nem baj ha inkább kérdezek. A mikro usb-re szeretnék csatlakoztatni rs232-usb kábelt, pendriveot,bármit, de nem történik semmi. Sima otg kábellel próbálkozom. Így nem fog működni? Olyan otg kellene amit külön meg lehet táplálni? Milyen megoldások léteznek? Csak azt ne mondjátok, hogy nem fog menni..

(#1452) Zsolaf válasza Mutant78 (#1451) üzenetére


Zsolaf
addikt

De fog! :D sima otg-n mennie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#1453) fook válasza peterk (#1187) üzenetére


fook
csendes tag

sport streameket nekem nem nagyon sikerült találnom. tudnál segíteni ? elsősorban foci érdekelne. köszi

(#1454) htc07 válasza Mutant78 (#1451) üzenetére


htc07
addikt

én az otg kábelre gyanakszom, nálam az volt a hibás. érdemes kipróbálni a kábelt másik készülékkel (teló v. akármi, ami támogatja)

(#1455) Mutant78


Mutant78
újonc

Az otg lenne a rossz? Sose gondoltam volna hisz csak két csati meg 5 cm vezeték. De akkor szerzek másikat, mert próbáltam másik 2 telóval is, de azt hittem azok nem támogatják. Érdemes külön tápos otg kábelt, vagy mennie kell a simával is?

(#1456) htc07 válasza Mutant78 (#1455) üzenetére


htc07
addikt

Nem kell neki külső tápos kábel, billentyűzetet viszi, wireless egeret viszi, mást nem próbáltam még. Bár gondolom külső vinyót nem hajt meg, ahhoz már biztosan kelleni fog.

(#1457) sanyci válasza Mutant78 (#1451) üzenetére


sanyci
senior tag

még usb-s tv-tunerral is próbáltam. nem volt semmi gond...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#1458) peterk válasza fook (#1453) üzenetére


peterk
senior tag

Én sportsdevil-t használom, de ahogy hallom új telepítésre nem megy már fel, mert valamit frissíteni kéne a telepítőben vagy mi. Viszont ha fent van működni működik rendesen továbbra is. Annyit tudok segíteni, hogy ha megkeresel priviben, akkor összecsomagolom a saját feltelepített verziómat amiben minden telepítve van, és te telepítsd fel szűzen, majd írd felül azzal amit én összecsomagoltam. Így előtelepítve lesz és menni fog. A másik opció, hogy a forum.xmbc.org-on körbenézel, hogy milyen sportstreamek vannak újabban. Tuti, hogy van másik opció is.

Más. Megjött az ebay-en rendelt slim folio case-em, nagyon jó, vékony, mutatós, pont illeszkedik, így stabilan tartja a tabot a keretben. Méretre is pont akkora, nem lóg túl, mint az universal tartók szoktak, minden gomb jól elérhető, és a kamerának is van lyuk, szóval még fényképezéshez sem kell levenni.
Viszont állított helyzetben nem stabil, mert a vadi új (mű?)bőr felület eléggé csúszik, elcsúszik egymáson a befordított külső és a hátlapi bőrfelület.. Ahogy használom egyre jobb, szóval valószínűleg be fog kopni annyira, hogy tartson. De azt hiszem kipróbálom, hogy teszek a front oldali belső oldalra egy vékony kis öntapadós gumi csíkot (olyant mint amiket manapság autós tartókhoz is árulnak, sima gumi, és nyom nélkül tapad fémhez, bőrhöz, üveghez, mindenhez). Annyi előnye lenne, hogy az összehajtva az tablet üvegére is tapad, stabilabb lesz összezárva is.

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1459) peterk válasza Mutant78 (#1455) üzenetére


peterk
senior tag

Külön tápos csak akkor kell, ha nagy teljesítmény-igényű cuccot akarsz rádugni (floppy, CD/DVD író/olvasó, 3.5-ös HDD, stb.). Bill-t, egeret, pendriveot, 2.5-ös vinyót nálam simán visz, még hubra kötve többet is egyszerre. (Sima pár száz forintos hazai bolti noname/ócsó/alap OTG kábellel.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1460) sanyci válasza peterk (#1411) üzenetére


sanyci
senior tag

Üdv, nekem ez a
"powercfg /batteryreport /output %tmp%\battery-report.html
ping localhost -n 2 >nul
explorer %tmp%\battery-report.html" -dolog csak cmd ablakból fut. Batch, vagy cmd-fájlból hibaüzenettel elszáll.

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#1461) peterk válasza sanyci (#1460) üzenetére


peterk
senior tag

próbáld ki úgy, hogy beírod a teljes elérési utját a parancsoknak:
c:\windows\system32\powercfg.exe és
c:\windows\explorer.exe

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1462) sanyci válasza peterk (#1461) üzenetére


sanyci
senior tag

Nálam ez vált be:

PowerInfo.cmd

powercfg.exe /batteryreport /output %tmp%\battery-report.html
ping localhost -n 2 >nul
explorer c:\Users\Felhasználónevem\AppData\Local\Temp\battery-report.html

Egyébként ez a "ping localhost -n 2 >nul" miért kell bele? Mert anélkül is megy...

Ja, és az explorer parancs a chrome-ban nyitja meg, mert az az alapértelmezett böngészőm ;)

[ Szerkesztve ]

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#1463) peterk válasza sanyci (#1462) üzenetére


peterk
senior tag

A ping vár kicsit, ill. megnézi, hogy a localhostról nyitott-e a 80-as port (hogy megnyitható-e helyi fájl). Igazából kihagyható.

És igen, direkt explorer.exe-vel nyitom az eredmény html-t, hogy mindenkinek a beállított default browserben jelenjen meg. Aki a metro/full screen IE-ben szeretné látni, az állítsa be ezt.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1464) hkari válasza peterk (#1458) üzenetére


hkari
őstag

Köszi a beszámolót, akkor rendelek én is :)

(#1465) peterk válasza hkari (#1464) üzenetére


peterk
senior tag

Jelentem, közben be is kopott. :) Már stabilan tart, nem csúszkál. Úgy látszik vadonat újan, csomagból kiszedve csúszott csak, de 1-2 napos használat alatt "beérdesedett" a felület. Ránézésre persze nem látszik, nincs kopás, csak olyan minimális, ami miatt megszűnt a csúszkálás. (Az is lehet, hogy volt valami csomagolási kence féle rajta, és az jött le, affene tudja. A lényeg, hogy már stabilan tart. :) )

A battery infóhoz: akinek nem megy ikonból, csak direktben rákattintva, próbálja ikonból rendszergazdaként futtatni (jobb klikk, vagy hosszú tapi és futtatás rendszergazdaként). Ha úgy megy, akkor desktop módban meg kell keresni a cmd fájlt (nem az lnk fájlt, hanem magát a cmd fájlt!), jobb klikk, tulajdonságok, és ott be kell pipálni, hogy rendszergazdaként fusson. Onnantól mindig úgy fog.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1466) NGA válasza peterk (#1465) üzenetére


NGA
addikt

Nekem is ilyen tok van, barnát kértem, bronzot kaptam :-)

(#1467) hito


hito
nagyúr

Van mar valami ertelmes, mukodo megoldas HDMI kimenet varazslasara? Eleg a mukodo, nem kell ertelmesnek lennie :D

Ez a miracast egy hasznalhatatlan szar. Amellett hogy instabil a kapcsolat csak kiterjesztett modban hajlando mukodni.

A drotos megoldas lenne az igazi.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1468) sanyci válasza hito (#1467) üzenetére


sanyci
senior tag

Pl.: usb to vga adapter

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#1469) zoltan6


zoltan6
őstag

Akinek a 3g-s készüléke van járt már úgy hogy elfelejti a tablet az APN beállításokat egyszer csak? mert én már nem egyszer jártam úgy,alapértelmezetten az APN-hez NET van írva,ha jól rémlik, és arra áll vissza.a beállított DIGI-ről.és olyankor természetesen nem megy fel a netre.ujra be kell állítani.

(#1470) Bogyó bá' válasza sanyci (#1468) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Fél éve írta valaki, hogy az a Niix2-vel nem működik (vagy legalábbis neki nem működött).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1471) hito válasza sanyci (#1468) üzenetére


hito
nagyúr

Khmm....hdmi-t írtam :U Nem szeretnék még 10eFt-ot költeni egy analóg-digi fordítóra.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1472) htc07 válasza hito (#1471) üzenetére


htc07
addikt

ebayen vannak ilyen mhl kábelek samsung telefonokhoz, (usb-hdmi) csak nem biztos hogy jó a tabhoz. Linkelni most nem tudom, de mhl cable a kulcsszó.

[ Szerkesztve ]

(#1473) hito válasza htc07 (#1472) üzenetére


hito
nagyúr

Azok nem jók. Nem MHL kompatibilis a Miix :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1474) ruskop


ruskop
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, talán valaki használ ilyet. Vett a cégünk jó pár Mixx 2 10"-os win8.1-es tabletet. Honnan tudok szerezni hozzá tollat? Olyan kellene aminek a hegye is mondjuk hasonlít egy tollhoz. Már kipróbáltam jó párat és egyiket sem érzékelte. Honnan tudnék szerezni?
Köszi

(#1475) hito válasza ruskop (#1474) üzenetére


hito
nagyúr

Sehonnan. Nem működik vele. Ha ez szempont, akkor előtte kellett volna körbejárni a dolgot. Ha működik is toll vele, akkor maximum a sima kapacitív lekerekített, gömbölyű végű.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1476) ruskop válasza hito (#1475) üzenetére


ruskop
senior tag

Csak akkor nem értem ,hogy a menüben is miért úgy van, hogy toll és bevitel, meg minek rajzprogram, meg minden olyan lehetőség amivel lehet rajzolni?

(#1477) hito válasza ruskop (#1476) üzenetére


hito
nagyúr

Windows sajátosság. Ha érintőképernyő van, akkor azt ott látni fogod a vezérlőpult alatt, ha tudja az aktív tollat, ha nem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1478) sanyci válasza hito (#1471) üzenetére


sanyci
senior tag

Khmm. Nincs hdmi kimenet a miix 2 8-on, csak a 10-esen...
Van usb to hdmi adapter is, a linkelt vga csak egy példa volt...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#1479) peterk válasza sanyci (#1478) üzenetére


peterk
senior tag

Ezek a konverterek a valóságban mennyire használhatóak? Úgy értem, hogy az USB adatátviteli sebessége azért elég korlátos. Egy fullHD, 60fps-es RGB32 kép átvitele kb. 460MB/s sávszélességet igényel. Ennyit az USB nem tud, úgyhogy valami be-ki tömörítéses eljárás nyilván be lehet iktatva, hogy átférjen a buszon. Vajon ez milyen minőség esést és lagot produkál?

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1480) hito válasza sanyci (#1478) üzenetére


hito
nagyúr

Te mindig le vagy maradva egy lépéssel? Miix 8-am van már egy ideje és Miix 2 10-em is volt. Szerinted nem vettem észre, hogy a 8-on nincs HDMI kimenet? Illetve miért kérdeztem volna, hogy van-e valami mód rá, ha azt hinném, hogy van rajta HDMI kimenet? Tényleg nem tudlak követni esküszöm.

De a linket köszi.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1481) Bogyó bá' válasza hito (#1480) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem mi sem téged: ha tudtad, hogy szükséged lesz a HDMI kimenetre, akkor miért cserélted le a 10"-os Miix2-t a 8-asra? :F :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1482) hkari válasza peterk (#1465) üzenetére


hkari
őstag

Valahol meg lehet ezt a tokot gyorsabban venni? Mennyi idő alatt jött meg neked?

(#1483) gerii válasza hito (#1467) üzenetére


gerii
addikt

Ezt találtam régebben

Videó 2:35-nél látszik

[ Szerkesztve ]

(#1484) peterk válasza hkari (#1482) üzenetére


peterk
senior tag

November 5.-én rendeltem meg Honkongból, és kb. 1 hete lehet nálam. Szóval olyan 3-3.5 hét alatt jött meg.

Gyorsabb beszerzési forrást sajnos nem tudok. Magyarországon hasonlót nem láttam 10-eshez, Én az ebay.co.uk-t használom, éppen azért, mert EU/UK-ból átlag 1 hét alatt itt szokott lenni a rendelt csomag, és bár drágább, mint a kínai/honkongi, de a német, olasz, francia-nál viszont általában olcsóbb, mert UK-ból általában olcsóbb a szállítás (1-2-3 euroért szállítanak kisebb dolgokat, míg az ebay.de-n nem ritka a 10-15 eur szállítás ugyanazért). Sajnos EU/UK-s eladót sem találtam aki ilyen slim, pont ráillő tokot árult volna, csak hongkongit. Az amazonon láttam még hasonlót (az amazon.com-on, nem az uk-n), esetleg nézd meg ott is. USA-ból 2 hét alatt is ideérhet a csomag, ha kicsit többet fizetsz a szállításért. (Sőt 3-4 nap alatt is, ha a DHL expresst, vagy hasonlót választas, de az k**** drága.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1485) peterk válasza gerii (#1483) üzenetére


peterk
senior tag

Köszi. Sajna ebből a minőséget nemigen lehet megítélni, max. elhinni a video feltöltőjének, hogy jó.:) A lagot meg inkább játékkal, vagy böngészéssel, stb. lehetne érzékelni, nem filmmel.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1486) hito válasza Bogyó bá' (#1481) üzenetére


hito
nagyúr

Mert biztos semmi okom nem volt rá. Ettől a kérdéstől azért tőled többet várnék.

gerii: köszi! Én is nézegettem ezt. Kérdés, hogy tényleg hibátlanul funkcionál vele HDMI kimenetként. De ez úgyis csak élesbe derül ki.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1487) Akron99 válasza peterk (#1485) üzenetére


Akron99
aktív tag

Aki viszont prezentációhoz használja, az pont lesz@rja, hogy játéknál van-e lag vagy pixel romlás ;)

(#1488) sanyci válasza hito (#1480) üzenetére


sanyci
senior tag

A #1467-es hozzászólásod alapján nehéz lett volna eldönteni, hogy mit akarsz...
Az USB to VGA/HDMI/DVI meg ezeréves technológia, ha ilyen tájékozott vagy, akkor ismerned kellene...
Mellesleg a miix 2 8-as alapkeresések között az első találatok egyike ez a blog

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#1489) hito válasza sanyci (#1488) üzenetére


hito
nagyúr

Basszus most ezt komolyan mondod??? :DD Ezt tényleg nem hiszem el.

Ebben a kérdésben mi a nem egyértelmű neked??????

"Van mar valami ertelmes, mukodo megoldas HDMI kimenet varazslasara?"

De tényleg hagyjuk már. Nem fogjuk tudni megérteni egymást, a többinek meg semmi értelme. A google találatokat, meg blogokat én azért néha szoktam helyén is kezelni. Az a biztos infó, amit első kézből kerül megosztásra. Tehát sokkal inkább fogok hitelt adni egy olyan infónak, amit itt valaki kipróbált és letesztelt, mint egy számomra ismeretlen és idegen nyelvű blogban leírtakra.

Részemről ezzel lezártam, a további gumicsont rágásnak sok értelmét nem látom.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1490) sanyci válasza hito (#1489) üzenetére


sanyci
senior tag

pár héten belül megjön az usb to vga adapterem, ha leteszteltem, írok... (elvileg a hdmi-s problémamentesebb, így ha az megy, akkor az usb to hdmi/dvi is)
...eddig csak DLNA-t próbáltam, az simán ment, widi-s/miracast-os cuccom még nincs...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#1491) hito válasza sanyci (#1490) üzenetére


hito
nagyúr

Az jó, nagyon jó!

Nekem sajnos kínszenvedés a screen mirror. Measy nevű hulladékot vettem 10eFt-ért edigitalban, de eddig csak a gond volt vele. Egyetlen eszközzel ment normálisan, az pedig a K Zoom-om. Adatátvitel ott is lehetne fürgébb, csak a papírokon tudja amit tudnia kéne.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1492) gretzky77 válasza hito (#1489) üzenetére


gretzky77
veterán

Sziasztok a mai napon vásároltam én is egy miix 2 8-as tabot! Eddig nagyon tetszik jó kis gép! Az volna a kérdésem,hogyha 2,5- es külső vinyót szeretnék rákötni aminek nincs külön tápja,akkor azt ,hogy tudnám megvalósítani? köszönöm előre is!

Szia hito itt is!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1493) hito válasza gretzky77 (#1492) üzenetére


hito
nagyúr

Üdv! :D

Persze, minden további nélkül. Elég sokat elbír a kis hitvány microUSB bemenete :K

T-nél vetted?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1494) gretzky77 válasza hito (#1493) üzenetére


gretzky77
veterán

Nem edigitalos de használt nem simes! Minden buhera nélkül viszi a külső vinyót,tud neki annyi tápot adni?

Van a T-nél nem is tudtam!?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1495) hito válasza gretzky77 (#1494) üzenetére


hito
nagyúr

Basszus, remélem nem fogtál nagyon mellé árban, mert van bizony és nem is akármennyiért. Sokan itt tőlük vettük, webshopon keresztül mindenféle hűség és egyéb malacságok nélkül 51eFt-ért a 3G-s verziót.

Bár most úgy látom, hogy jelenleg nem rendelhető.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1496) gretzky77 válasza hito (#1495) üzenetére


gretzky77
veterán

Ilyet nem is találtam! 50-ért vettem szeptemberi hibátlan,háztól házig gari tokkal,ceruzával!
51 nagyon jó ár,hogy találtátok?

közbe megtaláltam! a 3g mondjuk nem érdekel viszont kaptam gyári tokot,ceruzát így kb jó vagyok sztem

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1497) hito válasza gretzky77 (#1496) üzenetére


hito
nagyúr

Az se rossz ár.

Itt kattints át a listaáron előfizetés nélkülre.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1498) gretzky77 válasza hito (#1497) üzenetére


gretzky77
veterán

Ezt a külső vinyó dolgot mindjárt kipróbálom,nagyot lepődnék ha kapna elég tápot a tabról!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1499) hito válasza gretzky77 (#1498) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor meg fogsz :) Mondom meghajtja.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1500) gretzky77 válasza hito (#1499) üzenetére


gretzky77
veterán

És tényleg! Nagyon szuper kis gép! Holnap majd a tévémmel kisérletezgetek,hogy a tab képét kitegyem rá! Samsung smart tv miracastot tudja így szerintem nem lesz gond!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.