Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Zsolaf válasza hito (#1150) üzenetére


Zsolaf
addikt

Elképzeltem ahogy mész az utcán a tabbal a füleden, viszont nyáron nem ég le az arcod ;)

(#1152) Akron99 válasza acelos (#1148) üzenetére


Akron99
aktív tag

Elképzelhető, hogy ezért nincs túl reklámozva? ...és az egyszerűen elérhető készülék listában nincs is feltüntetve.

(#1153) NGA


NGA
addikt

(#1154) Bogyó bá' válasza NGA (#1153) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem is jó. Az 1GB RAM elírás lehet?! :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1155) hito válasza Zsolaf (#1151) üzenetére


hito
nagyúr

Nem, odáig nem fajulnék. :) Csak SOS helyzetekben jól jöhet.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1156) hito válasza htc07 (#1149) üzenetére


hito
nagyúr

Telepítettem a programot, tényleg működhet benne a GSM hívás elvileg, viszont sajnos nem látja az eszközt :(

Más appal működhet a dolog, de én nem nagyon ismerem ezeket a programokat. Ne kímélj ha van más tipped ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1157) NGA válasza Bogyó bá' (#1154) üzenetére


NGA
addikt

Igen, elírás. 2 gb-al van. Miért nem jó az ár?

(#1158) Bogyó bá' válasza NGA (#1157) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mert nem régen, egy egész hónapon keresztül 89.900,- ért adták az edigitalban, egy 20 ezer forintot érő Microsoft BT-s billentyűzettel együtt. Na, az volt a jó ár!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1159) NGA válasza Bogyó bá' (#1158) üzenetére


NGA
addikt

Azt tudom, én is akkor vettem meg. De azért egy 10 colos fullHD tabletért ez is igen jó. Nincs alternatíva ilyen felbontáson Win-es tabletek között.

(#1160) htc07 válasza hito (#1156) üzenetére


htc07
addikt

szerintem ez lenne a legegyszerűbb módja, talán valami mókolt driverrel tuti menne, de most nincs időm az orosz/kínai fórumokat bújni. :DDD

(#1161) icezozo


icezozo
addikt

nekem is megerkezett a motyo :)
majd este belakom :)

http://qwankido.hu/

(#1162) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy miix 2-t 10 colos verzióba. Ahogy nézem, ennyiért még mindig ez a legjobb amit tudok venni. Hol érdemes megvenni? Holnap edigitálnál akció lesz, azt megvárom, de egyébként sokan írtátok, hogy a T-nél vettétek.

Lehet hogy béna vagyok, de bárhogy is keresem, én nem találom náluk.

(#1163) icezozo válasza hkari (#1162) üzenetére


icezozo
addikt

a t-nel a 8" vettuk itt tobben Brutto 51000.- Ft-ert.

http://qwankido.hu/

(#1164) hkari válasza icezozo (#1163) üzenetére


hkari
őstag

Köszi!

Akkor tényleg hiába keresem :D Megvárom a holnapot, hátha nagy akció lesz edigitálnál.

(#1165) nbware válasza hkari (#1164) üzenetére


nbware
senior tag

En a 10 colosat 130ert vettem eredeti billenytuzetevel laptopszalonnal

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1166) zoltan6 válasza hkari (#1164) üzenetére


zoltan6
őstag

az extreme digitalnal fekete péntek lesz,tehát már most éjfél után csapjál le rá,mert ilyen 30,50,70%-os akciók lesznek,és gondolom korlátozott készletek lesznek,tehát hamar elfogy.

(#1167) hkari válasza zoltan6 (#1166) üzenetére


hkari
őstag

Hát az a terv. Remélem erre is lesz kedvezmény. A hírlevélbe úgy van írva eleve, hogy lenovo tabletek, szóval remélem igen :)

(#1168) icezozo válasza hkari (#1167) üzenetére


icezozo
addikt

akkor ezt a 4 órát már kibírod :D

http://qwankido.hu/

(#1169) peterk válasza hkari (#1164) üzenetére


peterk
senior tag

Érdemes megvárnod hátha akciós lesz. Én talán 3 hete vettem ugyanott, szintén akcióban, ugyanezt bruttó 72 ezerért. Nem mindegy azért - bár én megvettem volna 90-ért is -, abból a 16-18-ból egy wedge billentyűzet is kijön hozzá. Már, ha kell. (Nekem pl. nem, én csak tabletként használom.)

A 10-esről - erről az alapverzióról amit 89-ért árulnak több helyen is - érdemes tudni annak akit érdekel, hogy se 3G, se GPS egység nincs benne. Van olyan kiszerelés is - tök ugyanez, így árulják, csak drágább - amiben van GPS is, sőt 3G-s verzió is létezik, de még itthon nem láttam ilyent.

Engem sem a 3G sem a GPS nem érdekel, úgyhogy én elégedett vagyok vele 72 ezerért. :) A 10-esen a 8"-as T-seknél emlegetett hibákról sem nagyon hallottam. Nem recseg, de rezeg (a gombra), nincs érintő probléma, nekem pixelhibám sincs (bár az lesz, csak idő kérdése). Szóval jó kis kütyü ennyiért.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1170) gerii


gerii
addikt

Megkaptam én is a gépet, semmi hiba kivéve, hogy a bal oldala recseg/ropog. Lehet, hogy lekapom a hátlapot megnézni mivan... ezért nem szívesen vinném vissza.
Refurbished a gép egyértelműen, dobozon nincs fólia, lenovos ragszalaggal van lezárva, és a bal oldalán a gépnek a krómkereten van pár csavarhúzónyom szerűség (alig látni), egyébként nincs különgség a csomagolásban sem.
Éppen 120 frissítést telepít, már rohadtul unom, viszont piszok gyors, szépen szól a hangszóró, és a kijelző is jó.
A töltőre 2013/12 van írva, úgyhogy nem mai csirke. Akksinál lehet hogy ez problémás lesz? Régi tulajok, nálatok hogy teljesít az akksi?

Kérdés:
Gondolom egy vírusirtót megérdemel a cucc?
Csempés alkalmazást akarok leszedni, de win accountot kér, amit nem akarok csinálni (minek). Nem lehet kikerülni?

(#1171) Bogyó bá' válasza gerii (#1170) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A W8.1 beépített Defendere elég jó, kár volna ilyen McAfee-szerű bloatware-ekkel lassítani... ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1172) Akron99 válasza gerii (#1170) üzenetére


Akron99
aktív tag

win accountot kér, amit nem akarok csinálni (minek). Nem lehet kikerülni?

Nem mindenhol tudod kikerülni, de nem is érdemes. Kb. az elérhető szolgáltatások nagy részéről mondanál le, amik nélkül csak egy olcsó "kvarcjáték" a tablet.
Droidnal Google ID, IOS-nél Apple ID, Win-nél LiveID :)

[ Szerkesztve ]

(#1173) nbware válasza Akron99 (#1172) üzenetére


nbware
senior tag

nyugodtan kikerülheted, a fióknál válaszd ki, hogy őjat szeretnél létrehozni, majd ott felajánlja a helyi felhasználót.
az áruháznál kell csak belépned az MSID-val.
én nem használok vírusírtót, eléggé visszafogja, olyan oldalra meg nem megyek. amúgy meg mindig router mögött vagyok :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1174) Akron99 válasza gerii (#1170) üzenetére


Akron99
aktív tag

Az akku kérdés tényleg izgalmas refurbished gépnél.
Meg lehet valahogy nézni, hogy a kapacitása hány százalékon áll az eredetihez képest?
Bár a refurbished-be nem a több hónapos lehasznált gépeket veszik be szerintem.

(#1175) Pferi válasza Akron99 (#1174) üzenetére


Pferi
senior tag

Az Aida64 laptopon mutatja az elhasználódás mértékét, lehet hogy tableten is.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1176) hito válasza Akron99 (#1174) üzenetére


hito
nagyúr

Battery Care alkalmazással mindent megtudsz az akksiról. Enyém 0.00% elhasználódású és 0 ciklus volt benne, amikor először bekapcsoltam. Nekem is átfutott ez a dolog az agyamon, azért is néztem meg egyből.

Viszont én cseréltetem 2x is a gépem. Egyszerűen nem tudom elviselni azt a kurv@ pöttyöt a kijelzőn. Mindig odatéved a tekintetem. :O

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1177) gerii


gerii
addikt

Köszi a válaszokat, csináltam végül egy fiókot.
Akksit megnéztem, 0,0%-ot ír az aida is, holnap megnézem mennyit bír.

Hito: ezt én is visszavinném :((

szerk: 5 óta frissít a win :O

[ Szerkesztve ]

(#1178) hkari


hkari
őstag

2 óra szórakozás után csak sikerült megvennem edigitálnál. :) Holnap futok is érte :)

(#1179) zoltan6 válasza hkari (#1178) üzenetére


zoltan6
őstag

mennyi volt?
szerk. már látom 76415ft a 10"-os

[ Szerkesztve ]

(#1180) -atesz- válasza zoltan6 (#1179) üzenetére


-atesz-
aktív tag

Miix 2 8 mennyibe kerül ma az edigtalnál?

[ Szerkesztve ]

(#1181) Akron99


Akron99
aktív tag

hito: köszi

Az edigital honlapja már hajnalban is csak néha-néha volt elérhető. Jó kis forgalom lehet :)

A jelzés értesítések milyenek a Win8-on ...és a tableten (email, fb, viber, stb...)?
WP-én voltak ezzel problémák, de én még abból is 7.8-nál tartok :)

(#1182) NGA válasza Akron99 (#1181) üzenetére


NGA
addikt

Nekem minden megjelenik, kivéve a csendespihenő időszaka alatt, amit lehet állítani

(#1183) zoltan6 válasza -atesz- (#1180) üzenetére


zoltan6
őstag

egy 10-essel olcsóbb tehát 59900ft a miix 2 8

(#1184) hito válasza zoltan6 (#1183) üzenetére


hito
nagyúr

3G-s? Csak mert ha igen, akkor meg is veszem tőlük. Elegem van a Telekomos refurbished gépekből.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1185) zoltan6 válasza hito (#1184) üzenetére


zoltan6
őstag

3g-s nincs magyarországon forgalomban,csak a telekom árulja,nekem nincs vele gondom,nekem is van egy kicsit fehérebb pixel mint a tiedén,de nem érdekel.

(#1186) Pferi válasza hito (#1184) üzenetére


Pferi
senior tag

Nem 3g-s, csak wifi. Egyébként én is visszamondom a telekomos rendelésemet, nagy az esély rá hogy valamilyen kisebb hibával visszavitt tabletet kapok (magánvélemény)

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1187) peterk


peterk
senior tag

Csináltam egy kis videolejátszásos akksitesztet. XBMC-ben lejátszva az Avatart, kb. bő két és félszer meg lehet nézni, úgy 6.5-7 órát bírta folyamatosan, aktív, kb. 75%-os fényerejű képernyővel. (MiiX 10").

u.i.:
Ha már szóba jött: Az XBMC-t ajánlom mindenkinek tabletre. Helyből mindent lejátszik codec pakk telepítgetősdi nélkül - mkv-t természetesen de egyéb nem kommersz formátumokat is -, tökéletesen kezel feliratokat, akár belerakott akár mellérakottat, stb. Van több touch screenre optimalizált skinje is, amivel kényelmesen ujjal is kezelhető, még szerintem kényelmesebb is, mint a metrós-tileos alkalmazások. Az alapértelmezett a Confluence skin, ami asztali, de azzal is el lehet boldogulni. De érdemes átváltani a "re-Touched" nevű skinre, az a touchra való. Az a skin is benne van a telepítőben, csak át kell váltani rá. Én ennek a korábbi verzióját - sima Touched, "re" nélkül - jobban kedvelem, szerintem az még jobban eltalált, mint az "upgradelt" verzió. A régebbi skin nem telepedik alapból, de sok helyről leszedhető és egy perc alatt telepíthető. (Oda is tudom adni csak írj egy privit.) Ráadásul a filmek (zenék, stb.) felismertethetőek vele és utána szép felületen, borítóval, ismertető szöveggel, stb. lehet kiválasztani, nem csak fájlnév alapján.

Én még zenehallgatásra is ezt használom, kényelmesebb, szebb, többet tud, mint a beépített music hub. Az is előnye, hogy nem csak a "képek, zenék, video" mappából szedi össze a zenéket, filmeket, hanem akárhány mappa/hely megadható ahol zene, clip, film, stb. van és összerakja egy listába őket.

Arról nem is beszélve, hogy van hozzá millió könnyen telepíthető további plugin is. Pl. olyan video plugin amivel online streameket - filmek, sorozatok, küldöldi, nálunk nem fogható csatornák, sportcsatornák (ESPN, Sky, Fox, NBC, ABC, stb.) lehet nézni. Én gyak. ezzel nézek élőben egy csomó sportközvetítést. Amcsi sportok - NFL, NHL, NBA -, tenisz, motorsportok - MotoGP, Nascar, Indycar, F1, de minden más is -, box, kézimeccsek, darts, minden az ég világon. És persze foci minden mennyiségben, a kínai NB2-ig bezárólag. :) Lényegében szinte minden sportesemény megtalálható és nézhető vele élőben. Ha itthon nem közvetítenek egy kézi, kosár, vizilabda, akármi más meccset, akkor ezzel 88%-ban élőben meg tudom nézni, legyen bárhol, bármilyen sport. És van még millió más hasznos pluginje (HD filmek streamelve, sky fm-től elkezve minden).

Aki médiaplayeren használja az XBMC-t az úgyis tudja mindezt. Aki viszont eddig még nem használta, az feltétlenül próbálja ki, az egyik kedvence lesz tableten.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1188) tlac


tlac
nagyúr

Sikerült már valakinek venni hibátlan Miix 2 8-at a T-mobile-tól?
Nekem az első pixelhibás és nagyon recseg az egyik oldala. Ezért rendeltem egy másodikat is azzal a céllal, hogy amelyik jobb lesz, azt majd megtartom, de ez még rosszabb lett. Bár talán pixelhiba nincs rajta és kevésbé recseg is az oldala, viszont ez meg fagyogat...
Most nem tudom mit csinálják, szerettem volna egy ilyen gépet, de kicsit már az agyamra megy.

(#1189) gerii


gerii
addikt

Lekaptam a hátoldalát, nem láttam semmit. Az akksit borító fólia egy kicsit laza pár helyen, ezt nyomogatva hangot ad ki, de szerintem feszültség van a hátlap és a váz között (ugyebár pattanókötések tartják össze őket), gondolom rossz tűrésméretű darabokat tettek össze. Vagy/és a csavarokat túlhúzták a gyárban.
Ezt leszámítva jó a cucc, csak idegesítő hogy hozzáérve recseg. Eladásnál is "díjazni" fogják.
Egyébként lemértem, 1,5mm hézag van az akksi és a hátlap belseje között kb.

Kérdés:
Gmail kellene csempés felületre, viszont amik vannak a Store-ban nem a Google adta ki, hanem kis cégek akiknek nem biztos, hogy szívesen kiadom a jelszavam stb. Ötlet?

(#1190) nbware válasza peterk (#1187) üzenetére


nbware
senior tag

én sima lejátszót használok, zoom playert :D
de általában a netről nézem a filmeket a plexel :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1191) NGA válasza gerii (#1189) üzenetére


NGA
addikt

Én a beépített levelezőt használom erre.

(#1192) htc07 válasza gerii (#1189) üzenetére


htc07
addikt

az alap postaládába beállítottam a gmail-emet, ott mutatja csempén ha jött levél.

(#1193) Régi Motoros


Régi Motoros
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Tegnap óta van egy t-s 8"-os tabletem, eddig nem tapasztaltam semmilyen gondot vele. Viszont próbáltam venni hozzá tokot, de eddig nem találtam bp-i üzletekben. Van persze az e-bayen, amazonon, viszonylag jó árért, de jó lenne minél hamarabb. Ha esetleg van valakinek, vagy tud valahol, örömmel venném. További szép napot! RM

(#1194) htc07 válasza Régi Motoros (#1193) üzenetére


htc07
addikt

folio tokot vettem iponról, 5 ezer körül volt plusz posta. Mágnesesen rögzül de egész jól tartja.

(#1195) Bogyó bá' válasza htc07 (#1194) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az csak fedél, és van benne toll, ugye? Én ilyet kaptam hozzá ajándékba 2 hónapja... [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1196) htc07 válasza Bogyó bá' (#1195) üzenetére


htc07
addikt

igen ez az, úgy látom a grafikonon hogy megugrott iránta a kereslet :DDD

ebayes billentyűzetes bőrszerű tokot néztem még, de azzal kb. kétszer vastagab lenne az egész, nem lenne túl kényelmes tabletnek, inkább laptopnak.

Vettem még rá ebayről kijelzővédő fóliát, 3 darab kb. 1200 forint volt, itt volt egy hét alatt amerikából. Ha otthon leszek és érdekel valakit akkor belinkelem, valami ezguard az eladó neve. Teljesen átlagos fólia, csinálok róla fotót, hogy hogy mutat a tableten (szintén otthon). :D

[ Szerkesztve ]

(#1197) Zsolaf válasza NGA (#1182) üzenetére


Zsolaf
addikt

Azt hol kell állítani?

Meg van...

[ Szerkesztve ]

(#1198) hkari


hkari
őstag

10 colosnál mit érdemes ellenőrizni mielőtt elhozom? Mindjárt megyek érte :)

(#1199) NGA válasza hkari (#1198) üzenetére


NGA
addikt

Hogy benne legyen a dobozban :-) Nekem tökéletes, semmi baja

(#1200) tlac válasza hkari (#1198) üzenetére


tlac
nagyúr

a 10-es edigitalos-ban van gps?

valaki meg tudná nézni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.