Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) bigrock válasza peterk (#1650) üzenetére


bigrock
addikt

Egy homokszemcse épp úgy megkarcolhatja, ha azon csúszik meg...

(#1652) Zsolaf válasza htc07 (#1647) üzenetére


Zsolaf
addikt

Kösz, rendeltem fóliát is meg állványt is 2db-ot olcsók. Nincs meg karcom de ne is legyen.

[ Szerkesztve ]

(#1653) nbware válasza bigrock (#1651) üzenetére


nbware
senior tag

hát ha az a homokszem megkarcolja a fóliát, azzal a lendülettel le is szedi és karcolja a képernyőt is, tehát ez nem indok, más? azt hittem felnőtt vagy már és nem homokozol :)
én szét hajtom a telefont, még autó is átment már rajta és még sincsen karc, se fólia... de ti tudjátok. gonfolom monitorra is veszitek még a szűrőt, mint régen 10 éve majdnem mindenki.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1654) bigrock válasza nbware (#1653) üzenetére


bigrock
addikt

Örülök neki hogy átmentél rajta autóval. Lehet, hogy a te telefonodat csak T-72-es harckocsival lehet megkarcolni? ja értem, amikor az Aliexpress-ről vetted, bepipáltad az "extra hard display" checkboxot :DDD
Kérhetnék annyit, hogy a MIIX-en is átmégy, és egy laza videoval dokumentálod? Szeretnék mosolyogni.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1655) nbware válasza bigrock (#1654) üzenetére


nbware
senior tag

bocs, azt hittem telefonról van szó, tableten még nem ment át autó, de azon még a fólia sem segítene. Bár egy tabletet nem hordasz zsebedben sem, tehát karcolódni sem tud, ráadásul az enyémnek van billentyűzete, így az védi mindentől. vagy ha van laptopod, Te arra is veszel fóliát??? Nem hiszem, így sztem le is zárhatjuk a témát. Ha neked a fólia a mindened, ám legyen, csak érdekesnek tartom, ennyi. :D

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1656) Uzi74 válasza bigrock (#1646) üzenetére


Uzi74
senior tag

Én matt foliát használok, mert az nem türöződik annyira napfényben meg az ujjlenyomatok is kevésbe látszanak.

(#1657) bigrock válasza Uzi74 (#1656) üzenetére


bigrock
addikt

Melyik fajtát használod ?

(#1658) Uzi74 válasza bigrock (#1657) üzenetére


Uzi74
senior tag

dipos márkájú, de már biztos van olcsóbb is
[link]

(#1659) hroberto


hroberto
veterán

Mostanában egyre gyakrabban előfordul, hogy nem érzékeli az érintést a Miixem. Szerintetek egy alaphelyzetbe állítás segít, vagy szervíz lesz?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1660) zoltan6 válasza hroberto (#1659) üzenetére


zoltan6
őstag

(#1661) hroberto válasza zoltan6 (#1660) üzenetére


hroberto
veterán

Köszi. Én inkább nem nyúlok hozzá, de felveszem a kapcsolatot egy telefon szervizessel, neki biztos kenni fog.
De gondolom ebben az esetben ugrik a garancia.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1662) nbware válasza hroberto (#1659) üzenetére


nbware
senior tag

én elvittem a szervizbe, 1 nap alatt meg is csinálták.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1663) doggie válasza zoltan6 (#994) üzenetére


doggie
aktív tag

Nekem is megint előjött a touchscreen-es problémám és most a recovery (system refresh) sem rakta rendbe, így zoltan6 leírása alapján szedtem szét és igazítottam meg a szalagkábeleket, utána egyből érzékelt. Gyorsabb is mint a recovery :-) Köszönjük!

[ Szerkesztve ]

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#1664) doggie válasza hroberto (#1661) üzenetére


doggie
aktív tag

Simán úgy szét lehet szedni, mintha a szerviz tette volna, szóval nem hiszem meg tudnák állapítani, hogy már kinyitottad. Így a garancia sem ugrik.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#1665) zoltan6 válasza doggie (#1664) üzenetére


zoltan6
őstag

így van,a videón gitárpengetővel szedték szét.én körömmel letudtam könnyen pattintani,arra kell figyelni,stabil felületen kell csinálni nehogy kiugorjon az ember kezéből,én franciaágyon álltam neki.
én nem is ragasztgattam celluxal mint a videóba,csak egy vékony szivacsdarabot raktam oda,meg megigazgattam a szalagkábelt.

(#1666) gerii


gerii
addikt

Azt más is észrevette már, hogy (a 8"-oson) 15-20% akku töltöttség alatt visszavesz a teljesítményből (pl rtlmost akadozik)? Hogy lehet átállítani, mert energiasémáknál nincs semmi ilyen?

(#1667) Zsolaf válasza gerii (#1666) üzenetére


Zsolaf
addikt

Valaki nem tudja h egy Lenovo notin, hibernált állapotból ha felkeltem fekete marad a képernyő müködik minden csak az nem. :F Kösz (Win7)

[ Szerkesztve ]

(#1668) Zsolaf válasza Zsolaf (#1667) üzenetére


Zsolaf
addikt

Bocsánat nem ide akartam írni :R

(#1669) bigrock válasza gerii (#1666) üzenetére


bigrock
addikt

Még nem tapasztaltam ilyet, igaz, nem is figyeltem. Lecsekkolom én is.

(#1670) bazsika89


bazsika89
tag

Miix 2 10 esetén aki használ fóliát találkozott már olyannal, hogy nem működik a windows gomb? Ilyen fóliát tettem rá.

Illetve nálam is megjelent a baloldali hangszóró probléma, de nem csak alacsony hangerőn torzít, hanem teljesen más lett a hangzása és recseg is egy kissé nagyobb hangerőn. Minden driverrel próbáltam megoldani ami a témával kapcsolatban előjött. Valami ötlet, hogy mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#1671) nbware válasza bazsika89 (#1670) üzenetére


nbware
senior tag

szervizbe megcsinálják, de ezért én nem fogom beadni.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1672) NGA válasza bazsika89 (#1670) üzenetére


NGA
addikt

1 hónapja javítják vele az enyémet

(#1673) bazsika89


bazsika89
tag

Akkor marad az enyém is, nem különösebben használom kihangosítva, csak érdekes, hogy az elején szépen szólt, aztán egyszer csak elromlik a semmitől. Amúgy én egy frissítésre gondolok, ami valahol kizártnak tűnik, de a sok auto update után lett ilyen. Ha majd lesz időm megpróbálom újrarakni, hátha megoldja a dolgot.

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#1674) gg72


gg72
veterán

A Miix2 10" létezik billentyűzetes és billentyűzet nélküli verzióban?
[59-380076]
[59-412772]

(#1675) bazsika89 válasza gg72 (#1674) üzenetére


bazsika89
tag

Ez a gyári, Lenovo Miix 2 10 billes változata, ami az oldalon van az Lenovo Ideatab Miix 10. A kettő nem ugyan az. A sima Miix 2 természetesen van dokkoló nélkül is a másikat nem tudom

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#1676) gg72 válasza bazsika89 (#1675) üzenetére


gg72
veterán

Kösz. Akkor kezdem az egészet nem érteni... [Ennek] mi a pontos típusa és hol lehet megvenni? A lényeg, hogy legyen hozzá billentyűzet és Miix2 legyen...

[ Szerkesztve ]

(#1677) bigrock válasza gg72 (#1676) üzenetére


bigrock
addikt

Ha így írod be a keresőbe:
Lenovo Miix 2 59-412776 64GB Tablet+Billentyűzet
akkor elő fog hozni egy pár találatot, de nagyon keveset. Ahol meg kapni lehet, ott szerintem nagyon drága, 125-130K. Én bill. nélkül vettem 80-ért, meg vettem hozzá 5K-ért egy BT-s billentyűzetet.
Azért azt kell mondjam, így nem az igazi, bár jóval olcsóbb...
Karácsony előtt voltak jó akciók, mostanra vagy kifogytak, vagy már nyomatni akarják a 3-as szériát.

(#1678) zoltan6 válasza gg72 (#1676) üzenetére


zoltan6
őstag

így keress rá ez a dokkolós változat:
Lenovo IdeaPad Miix2 10 59-412776

(#1679) gg72 válasza bigrock (#1677) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz. ;) zoltan6-nak is.

[ Szerkesztve ]

(#1680) nbware válasza zoltan6 (#1678) üzenetére


nbware
senior tag

Nekem a dokkolós van és a laptopszalonból vettem 130kért :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1681) bazsika89 válasza gg72 (#1676) üzenetére


bazsika89
tag

Én ezt a helyet ajánlom, a bill ami hozzá jár nagyon jó minőségű és jól működik.

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#1682) gg72


gg72
veterán

Kösz mindkettőtöknek. ;)

(#1683) Sanya válasza bazsika89 (#1681) üzenetére


Sanya
nagyúr

ilyen billentyűm van, a legjobb a piacon.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1684) Akybron válasza bazsika89 (#1670) üzenetére


Akybron
aktív tag

A hanghiba oka:
Bizonyos helyzetekben a hangszórón kint marad egy bizonyos feszültségszint (driver hiba + ilyesmi ellen hardveresen védtelen DA és erősítő). A hangszóró egy mágneses térben mozgó tekercs, azaz egy valamekkora ellenállással (pl. 8 Ohm) rendelkező rézhuzal guriga, ami egy membránra van ragasztva. A tekercs és membrán kitérésének mértéke a hangerőtől függ.

A hangszórók nem igazán kedvelik, ha egyenfeszültséggel táplálják őket, erős melegedéssel reagálnak, ami a csévetest deformálódását okozza. Ezután a tekercs mozgás közben nagyobb hangerőnél hozzáérhet a környezetében lévő alkatrészekhez (mágnes), és zörög, serceg.
Az enyém is eljátszotta ezt egyszer. Képernyő feloldáskor kattant egyet a hang, de nem is foglalkoztam vele.
Egyszer csak azt tapasztaltam, hogy baromi meleg a két hangszórónál a hátlap. Azóta nekem is zörgősek lettek a hangszórók

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#1685) bazsika89 válasza Akybron (#1684) üzenetére


bazsika89
tag

Pontosan ugyan ez történt, egy katt aztán tűzforróság fogadott. Boldogabb nem lettem, de legalább tudom, hogy mi a baja, és azt is hogy hardver probléma és az újrarakás nem oldja meg :(

Nekem legalább csak az egyik oldal ment tönkre, igaz az is elég..

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#1686) bazsika89 válasza Sanya (#1683) üzenetére


bazsika89
tag

Én is megvagyok elégedve vele, főleg úgy, hogy grátisz volt :)

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#1687) tlac válasza Akybron (#1684) üzenetére


tlac
nagyúr

ez összefüggésbe hozható azzal, hogy a gyári driverrel alacsony hangerőn recseg a hang?
viszont egy friss netről összevadászottal elmúlik az előbbi hiba, de helyette minden esetben, amikor hanghoz hozzáférést kérhet valamilyen program, egy kis tompa kattanást lehet hallani
a vajon a friss driverrel megakadályoztam a hangszóró megdöglését?

(#1688) Akybron válasza tlac (#1687) üzenetére


Akybron
aktív tag

Lehetséges, passz.
Nekem az eredeti drivert frissítette a windows update, de nem emlékszem már, hogy az eredeti, vagy a frissített driverrel jött elő a probléma. A hangját nagyon ritkán használom, közepes hangerő környékén, így nem recseg.

73&DX HA5OJN

(#1689) bazsika89 válasza tlac (#1687) üzenetére


bazsika89
tag

A kis tompa kattanás más készülékeknél is előfordul, egyeseknél halhatóbb másoknál kevésbé. Pl az én 930-as nokiám is megteszi. Tulajdonképpen addig készenléti állapotban van a hangszóród és mikor valamelyik alkalmazásnak szüksége van rá akkor "bekapcsol".

Nekem a gyári windows update után halt meg, próbálkoztam én is valószínűleg azzal a megoldással amit találtál, de nekem nem segített. Igaz a hibajelenség nem ugyan az, az alacsony hangerős probléma az valószínűleg driver hiba, míg a magas az már az előzőekben említett hardver.

A fóliás kérdésemre esetleg válasz, aki azzal használja működik a windows "gombja"?

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#1690) NGA válasza Akybron (#1684) üzenetére


NGA
addikt

Nekem pont így ment tönkre, beforrósodott a hátlapnál a bal oldali hangszórónál. Hozzá sem lehetett érni.

(#1691) NGA


NGA
addikt

Ma felhivtam az edigitalt, hogy lejárt az 1 hónap, hol a tablet. Válasz: a jövő héten telefonáljak, hátha akkor kész lesz.

(#1692) bigrock


bigrock
addikt

Akinek ez a hiba előjött, az gyakran hallgatta a külső hangszórókkal a tabletet? Én általában fülessel hallgatom, de nem vagyok nyugodt, hogy mikor ér el engem is ez a malőr... :-(

(#1693) NGA válasza bigrock (#1692) üzenetére


NGA
addikt

Én sokat skypeolok. Ott kell a külső

(#1694) Zsolaf válasza NGA (#1691) üzenetére


Zsolaf
addikt

Ilyen nincs, 15 munkanap utána vagy csere készülék, vagy csere, ha nincs olyan pénz vissza. :K

[ Szerkesztve ]

(#1695) NGA válasza Zsolaf (#1694) üzenetére


NGA
addikt

Már rég nincs ilyen. Törekedni kell rá, ez van írva.

(#1696) tlac válasza NGA (#1695) üzenetére


tlac
nagyúr

lejárt az 1 hónap, hol a tablet. Válasz: a jövő héten telefonáljak, hátha akkor kész lesz

és ebben hol törekednek?

(#1697) Zsolaf válasza NGA (#1695) üzenetére


Zsolaf
addikt

Akkor várd meg, én biztos kérném a pénzem.

(#1698) zoltan6


zoltan6
őstag

6-8 hetet nyugodtan rá lehet számolni a szervizre,ritka ha előbb megvan.főleg ha üzletbe adod le.pld.extreme digital.egy héten egyszer szállítanak az üzletből szervizbe.

(#1699) nbware válasza zoltan6 (#1698) üzenetére


nbware
senior tag

En elvittem a szakszervizbe Budaorsre., 1-2 nap alatt megcsinaltak, amikor a kepernyoje rossz volt

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1700) zoltan6 válasza nbware (#1699) üzenetére


zoltan6
őstag

én is elvittem volna,csak sajnos nálunk vidéken nem 2-3 BKV megállónyira van Budaörs. :(
nekem el kellett autóznom a megyeszékhelyre leadni az extreme digitalba 2x60km,aztán ott jeleztem hogy futárral kérem ha kész van hazáig.majd közölték az üzletbe kb.1500ft lesz a hazaszállítás. :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.