Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) peterk


peterk
senior tag

A bitlockerrel tessék vigyázni! Nem csak arra jó, hogy más ne tudja leolvasni az adatokat, ha elveszne a gép, de arra is remek, hogy a saját adataiadat elveszítsd, ha nem figyelsz oda. :)

A bitlocker egyébként azt csinálja, hogy kódolva tárolja az adatokat a háttértáron. Azaz, ha kiveszik belőle a belső memkártyát, akkor nem lehet leolvasni róla az adatokat egy másik gépen. Aki nem tárol a tableten üzleti vagy egyéb nagyon fontos tartalmat, az javaslom kapcsolja ki. Nem nyer vele semmit, igen valószínűtlen, hogy ha ellopnák v. elveszne akkor az "új birtokos" azzal játszana, hogy kimazsolázza a belső kártyát és adatokat próbálna meg leszedni. Inkább gyalul mindent és kész. (Üzleti, fontos tabletnél fordulhat csak az elő, hogy azért viszik/lopják el, mert az adatok kellenek róla.)

Ki/bekapcsolni egyébként itt lehet: Gépház => Gép és eszközök => Gépadatok => Eszköztitkosítás (legalul)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1402) peterk válasza hito (#1400) üzenetére


peterk
senior tag

Nézve a changelogot, az új BIOS egy EC (embedded controller) update-et tartalmaz. Az EC felel többek között a külső (nem oprendszer által vezérelt) perifériákért (gombok, ledek, töltés, ilyesmi). És van egy ilyen bejegyzés is: "Fixed sometimes Crisis fail after long press power button.". Namost, meglehetősen jól beszélek angolul, de ezt a mondatot nem biztos, hogy értem. :D Feltételezem, hogy a "Crisis fail" kritikus hibára utal, de borzasztó a megfogalmazás. Szóval tippem szerint a kikapcsolás hibát javítja ez az update többek között. (Volt már szó erről a hibáról itt: kikapcsoláskor nem kapcsolódik ki, hanem kifagy.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1403) tlac válasza tlac (#1392) üzenetére


tlac
nagyúr

hibakód alapján lehet, hogy a secure boot kavart be
találtam egy fórumon egy tippet, hogy kapcsoljuk ki a frissítésnél, aztán később vissza lehet
ami akár még meg is oldhatja a problémát, a többi tableten azt hiszem ki volt kapcsolva gyárilag és csak később kapcsolódott be
este megpróbálom

(#1404) nbware válasza peterk (#1401) üzenetére


nbware
senior tag

köszi, kikapcsoltam :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1405) peterk válasza tlac (#1403) üzenetére


peterk
senior tag

A secure boot az UEFI feature, az "csak" annyit csinál, hogy bebootolni se engedi az eszközt. Ha telepítés közben vagy utána frissítéskor szállt el, akkor az nem secure boot probléma.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1406) tlac válasza peterk (#1405) üzenetére


tlac
nagyúr

ha az nem segít, akkor nem sok lehetőségem marad
ráadásul egy frissítés, visszaállítás több mint 2 óra

(#1407) Akybron válasza NGA (#1204) üzenetére


Akybron
aktív tag

Eszközkezelőben Helybeállítások, ott "Windows helymeghatározási platform bekapcsolása" pipa, és lesz GPS. Megjelenik az eszközkezelőben is utána.

73&DX HA5OJN

(#1408) NGA válasza Akybron (#1407) üzenetére


NGA
addikt

be volt kapcsolva, de szerintem a 10-esben nincs gps

(#1409) peterk válasza NGA (#1408) üzenetére


peterk
senior tag

Nekem is ilyen van, nincs benne.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1410) icezozo


icezozo
addikt

kozben megvaltam a 8" Miix2-tol. beruhazok majd egy 10"-ra !
( hosszabbtavon fajt a szemem, szemuveg kellene mar :) )

http://qwankido.hu/

(#1411) peterk


peterk
senior tag

Aki akar összeszedett, részletes adatokat látni az akksival kapcsolatban, és nem akar külső programokat telepíteni, az csinálja a következőt:

1. Hozzon létre egy új szöveges fájlt, nevezze el mondjuk PowerInfo.cmd-nek, és másolja bele az alábbiakat:
powercfg /batteryreport /output %tmp%\battery-report.html
ping localhost -n 2 >nul
explorer %tmp%\battery-report.html

2. Mentse el, és rákattintva, elindítva a böngészőben kap egy formás kis összefoglalót a teleppel történtekről. Haználati, töltési előzmények, várható működési idő, stb.

3. Ha start screenről akarod indítani, akkor készítsd a fájlról egy parancsikont az asztalra, nevezd el ahogy akarod (mondjuk "Akksi infó"). Jobb klikk tulajdonságok, ikoncsere, keress egy jó kis akksi ikont neki, majd mozgasd be a parancsikont a C:\Users\Felhasználóneved\Start Menu\Programs mappába. Utána már megtalálod a metros programok között, és kitűzheted akár a start screenre is.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1412) hroberto válasza peterk (#1411) üzenetére


hroberto
veterán

Köszi! :R

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1413) zoltan6 válasza peterk (#1411) üzenetére


zoltan6
őstag

köszönjük ez hasznos volt,mehet az 1.hozzászólásba :C ha lesz majd.LG akksi van benne?
ez a 166% mi akar lenni nálam?

:R

(#1414) gerii válasza zoltan6 (#1413) üzenetére


gerii
addikt

nem bírta 16 óráig, ezért haladta meg a 100%-ot. 16h-ra vetített fogyasztást mér.
Tétlen állapotban nálam 200 órát ír, ami a szutyok droidos tabletem után maga a csoda :R

(#1415) tlac válasza tlac (#1403) üzenetére


tlac
nagyúr

úgy néz ki ez lett a megoldás
az első kör frissítés lement (csak egy defender update halt el), tegnap szinte mind, második neki futásra is

(#1416) Akron99


Akron99
aktív tag

Egy ilyen tokot szeretnék venni a Miix 2 8-hoz. Csak sajnos a szállítási költség az árhoz viszonyítva sok.

Keresek olyanokat akik beszállnának egy ilyen tok vásárlásába. Egyben megrendelnénk több tokot. Ha 4-5 felé oszlik a szállítási költség akkor már jó.

(#1417) htc07 válasza Akron99 (#1416) üzenetére


htc07
addikt

Nálam most ez a konfiguráció lesz:

folio tok, alu állvány (ezt még nem rendeltem meg), bluetooth billentyűzet touchpaddal (ez már úton van).

A folio tok nem igazán szereti megtartani a tabletet, néha összecsuklik. Viszont a kivitelezése nálam 5* ezzel a mágneses megoldással (a másik vége is mágnessel tapad a tabhoz, így nem hajlik el róla hanem folyamatosan illeszkedik).

Simán odaver így egy netbookot szerintem, leszámítva hogy nagyobb a billentyűzet és így kényelmesebb is használni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1418) Akron99 válasza htc07 (#1417) üzenetére


Akron99
aktív tag

Az állvány és a billentyűzet tényleg jó combo.

(#1419) peterk


peterk
senior tag

Nem lesz zavaró, hogy a billentyűzet nem magyar? Úgy értem tablethez az ember azért vesz billentyűzetet, hogy produktívan sokat gépeljen, ahhoz meg nem tudom mennyire optimális egy nem magyar kiosztású bill?...

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1420) gerii válasza htc07 (#1417) üzenetére


gerii
addikt

Ehhez a tokhoz nem adnak stylust! (Már ha érdekel)

Egyébként a kérdésemre még nem találtam választ, miszerint a gyári stylus normálisan működik, vagy nyomni kell, hogy érzékeljen?

(#1421) hito válasza gerii (#1420) üzenetére


hito
nagyúr

Nyomni semmiképpen nem kell, ez nem rezisztív panel. De ha arra gondolsz, hogy hozzáérintés nélkül érzékel-e, akkor nem, sajnos aktív tollal nem működik, csak passzívval. De én ezt a kérdésed már múltkor megválaszoltam :U Bocs, az nem Te voltál :B

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1422) htc07 válasza gerii (#1420) üzenetére


htc07
addikt

abszolút nem kell nyomni, elég ha hozzáér, és nekem fólia is van rajta. kemény hegyű fekete félgömb vége van.

egyébként nem hiszem hogy kiveszik belőle a stylust, tudtommal pedig stylus nélkül nem gyártják, mivel a tokban a szürke részben van neki kivágva hely: kép1, kép2

/én iponról vettem még olcsóbban a tokot, csak annak felszaladt az ára, azért linkeltem ezt/

[ Szerkesztve ]

(#1423) gerii


gerii
addikt

Köszi a válaszokat! Azt írták sok helyen visszajelzésnek, hogy nem működik megfelelően a toll, és hogy nyomni kell mint a rezisztív kijelzőknél. Így lehet megveszem az eredetit, egy "állvány" mindenképp kell, és a toll sem árt.

(#1424) htc07 válasza gerii (#1423) üzenetére


htc07
addikt

szerintem ez összefüggésben lehet a touchpanel kilazulásos hibával, amit beszéltünk itt pár oldallal korábban.

(#1425) NGA válasza htc07 (#1417) üzenetére


NGA
addikt

Én Logitech K400-at vettem, nagyon tetszik a multitouch-os touchpadja. Igaz, nem a tablethez, mivel ahhoz van egy MS Wedge bill+egér, hanem a laptophoz, ami a tv-re van kötve fixen. (így lett okostv-m)

(#1426) Avicularia válasza NGA (#1425) üzenetére


Avicularia
veterán

Én is k400-at használok a HTPC-hez, főleg XBMC-s filmnézéshez. Ami hiányzik róla a billvilágítás. A sötét hálószobában néha nehéz eltalálni a gombokat ágyban fekve.

(#1427) NGA válasza Avicularia (#1426) üzenetére


NGA
addikt

Erre nem is gondoltam, hogy ilyen média centert telepítsek :-) Vettem egy i5 procis laptopot, aminek törött volt a kijelzője egy 20-asért. Ezt beállítottam a tv mögé, és hdmi-n megy a tv-re. A logitech bill-el vezérlem, vagy logitech egérrel, mivel unifyed a stick, és rá van kötve 2 merevlemez. Erről szoktam böngészni is. Minden okostv-t lever így :-)

[ Szerkesztve ]

(#1428) Avicularia válasza NGA (#1427) üzenetére


Avicularia
veterán

Jó megoldás

(#1429) tlac


tlac
nagyúr

A 10-es miix 2-n melyik drivert kell telepíteni, hogy alacsony hangerőn ne recsegjen a hangszóró? Valaki kitapasztalta már?

(#1430) hkari válasza tlac (#1429) üzenetére


hkari
őstag

Nálam is ez van néha, viszont friss drivert nem találtam hozzá sehol.

(#1431) Zsolaf


Zsolaf
addikt

Lenovo Yoga Kis nagy off. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1432) hkari válasza tlac (#1429) üzenetére


hkari
őstag

Én most feltoltam ezt: link

Egyelőre nincs recsegés :)

[ Szerkesztve ]

(#1433) tlac válasza hkari (#1432) üzenetére


tlac
nagyúr

köszi, ezzel tényleg jónak tűnik

(#1434) nbware


nbware
senior tag

Valaki szedte már szét? az emmc modul nem msata foglalatban van? cserélhető? ha msata lenne, akkor bele tudnék rakni 256os msata ssdt :D szakítana vele, mint állat

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1435) hito válasza nbware (#1434) üzenetére


hito
nagyúr

1000%, hogy alaplapra van forrasztva, nem cserélhető sajnos. Egyébként nem SSD van benne, hanem eMMC.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1436) nbware válasza hito (#1435) üzenetére


nbware
senior tag

tudom, de az emmc foglalata általában msata. nekem van msata ssdm és kicseréltem volna :D

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1437) Bogyó bá' válasza nbware (#1436) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tessék: hol látsz itt bármiféle foglalatot?

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1438) nbware válasza Bogyó bá' (#1437) üzenetére


nbware
senior tag

sajnos alaplapra van forrasztva, utána néztem. Miix 2 10esről beszélek. a miix 2 11 van már úgy megcsinálva, hogy bele lehessen tenni msata ssd-t :(

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1439) zoltan6 válasza Bogyó bá' (#1437) üzenetére


zoltan6
őstag

itt,csak nincs beforrasztva a panelra,a 3gs-be be van,ott van a 3g-s modem.

(#1440) zoltan6


zoltan6
őstag

illetve,bocsánat az nem Msata hanem m.2 port,de van m.2 ssd is.
[link]

(#1441) Bogyó bá' válasza zoltan6 (#1440) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gondolom ahhoz hogy működjön, erre alkalmas BIOS is kellene, nem? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1442) Zsolaf válasza Bogyó bá' (#1441) üzenetére


Zsolaf
addikt

1000 :K

(#1443) tlac válasza hkari (#1226) üzenetére


tlac
nagyúr

(#1444) Régi Motoros


Régi Motoros
csendes tag

2 napja nincs hozzászólás? Vagy csak én nem látom.

(#1445) icezozo válasza Régi Motoros (#1444) üzenetére


icezozo
addikt

en sem latom :D
valoszinu,hogy nincs,mindenki elegedett :))

http://qwankido.hu/

(#1446) Avicularia


Avicularia
veterán

Nincs mit írni, kettőből kettőt visszavittem, mert hibásak voltak. :D

(#1447) Zsolaf


Zsolaf
addikt

Én edigitalban vettem 69-ért, semmi baja..

[ Szerkesztve ]

(#1448) Avicularia válasza Zsolaf (#1447) üzenetére


Avicularia
veterán

Billel együtt?

(#1449) Zsolaf válasza Avicularia (#1448) üzenetére


Zsolaf
addikt

Nem, semmi nem volt hozzá.

10-es vagyél, nekem kicsi a nyolcas...

[ Szerkesztve ]

(#1450) Avicularia válasza Zsolaf (#1449) üzenetére


Avicularia
veterán

Black friday-on volt 79K-ért az új miix 10 3-as billel, de sajnos csak a 32 gigás volt leértékelve. Mondjuk microsd-vel azt is lehetne használni, de a kettes tapasztalataiból kiindulva nem mertem megrendelni.
Most filózok mit vegyek, megvárom hátha lesz valami akció cyber monday-en is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.