Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) peterk válasza Akron99 (#1487) üzenetére


peterk
senior tag

Aki meg nem arra, az meg nem sz*rja le. Hű de megmondtuk most aztán egymásnak a tutit. :D

Egy első kézbeli tapasztalat lenne valóban érdekes. Ha lesz valakinek akkor ossza meg a tapasztalatait ha van kedve.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1502) Akron99 válasza peterk (#1501) üzenetére


Akron99
aktív tag

Csak azért írtam, mert az eredeti kérdés feltevésben nem volt ilyen kikötés. Feleslegesnek éreztem, hogy megkeressük azt a pontot, hogy miért nem jó ami jó.

Nem életszerű, hogy aki kényes a film minőségére, fullHD mozit akar nagy kijelzőn, az egy 8"-os alsó-kategóriás tabletettel akarja ezt megoldani, amin nincs HDMI vagy USB3 kimenet.

Amúgy jogos lenne az észrevételed.
Biztos van benne trükközés, mert egy blogban olvastam egy tesztet (amit most nem találok), hogy USB3toVGA adapterrel nem működik csak USB2-es adapterrel.

(#1503) NGA válasza gretzky77 (#1500) üzenetére


NGA
addikt

Miracast simán megy, nekem a 10-es van, és a Sony tv-re simán kirakja.

(#1504) gretzky77 válasza NGA (#1503) üzenetére


gretzky77
veterán

köszi sajna ma nem volt időm játszani vele,de gondolom gond nélkül megy! A 2. képernyő menünél kell beállítani ugye?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1505) NGA válasza gretzky77 (#1504) üzenetére


NGA
addikt

Igen. Eszközök stb.

(#1506) gretzky77 válasza NGA (#1505) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszkösz

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1507) Régi Motoros


Régi Motoros
csendes tag

Bocs, ha ez a téma is biztosan volt már, de egy Régi Motorosnak minden vicc új :) !
Szóval hogyan lehet a legegyszerűbben feltenni fájlokat erre a tabletre? Mert pl. hiába kötöm össze USB kábellel a tabletet és egy laptopot, egyik sem látja a másikat. A Skydrive-ra kipakolás, és onnan letöltés meg kicsit macerásnak tűnik. Meg az is, hogy kiteszem a memóriakártyára, aztán azt be a tabletbe. Vagyis úgy is kérdezhetném, hogy direktben hogyan tudok fájlokat másolni a Miix-re? Előre is köszönöm a tanácsokat! RM

(#1508) Bogyó bá' válasza Régi Motoros (#1507) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Otthoni hálózat létrehozása az asztali gépen (szerk: notebookon), majd csatlakozás WiFi-n ehhez.
Megfelelő könyvtárak megosztása, és mondjuk Totalcommanderrel másolás.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1509) Zsolaf válasza Bogyó bá' (#1508) üzenetére


Zsolaf
addikt

Én is pont így használom, vagy még pendrive.

(#1510) Bogyó bá' válasza Zsolaf (#1509) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pendrive-val még lassabb, mert az asztali gép és a pen ugyan USB3-as, de a tablet csak USB2-es, azaz majd' fél óra, míg a 16 GB "átfolyik" róla.... :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1511) nbware válasza Bogyó bá' (#1510) üzenetére


nbware
senior tag

Haaat, ha wifin keresztul hasznalod, akkor az meg lassabb, mint a pendrive, de ez csak az en velemenyem...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1512) Bogyó bá' válasza nbware (#1511) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem talán egy picivel gyorsabbnak is tűnik, de legalább nem kell OTG-madzaggal, meg egyebekkel tökölni...
(Router a tablettől fél méterre, itt az asztalon. Másolgatni mindig itt szoktam, nem a lakás másik végéből, ahonnan valóban nagyon belassul a Miix2 WiFi-je... )

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1513) sanyci válasza Bogyó bá' (#1512) üzenetére


sanyci
senior tag

...én ezt a pendrive-ot használom adatmozgatásra...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#1514) htc07 válasza sanyci (#1513) üzenetére


htc07
addikt

sebességre milyen?

(#1515) Régi Motoros válasza sanyci (#1513) üzenetére


Régi Motoros
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat. Elsőre ez a pendrive-os megoldás tűnik a legvonzóbbnak, és az ára sem olyan vészes, ha meg még rendelek hozzá egy 64-es memóriakártyát, akkor a szállításért sem kell fizetni és lesz 128 G tárhelyem. Üdv.: RM

(#1516) Régi Motoros


Régi Motoros
csendes tag

Meg a wi-fin keresztüli megosztásos átvitelt is meg fogom próbálni. Azért a jövő idő, mert most éppen nincs nálam a tablet. (nem szervízben van :N , a lányom vitte magával)

(#1517) sanyci válasza Régi Motoros (#1515) üzenetére


sanyci
senior tag

...nem ingyenes a szállítás, ha rendelsz mellé, viszont onnantól már vám és áfa-köteles, ha átléped a 30-35 dollárt!!!

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#1518) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Teszteltem a készülék WiDi, miracast tudását. Alap helyzetben mindkettő katasztrófa. Nincs megkettőzés miracast egyszer kapcsolódik utána már csak ha vagy a tabot vagy a vevő eszközt újra indítottam után volt hajlandó megint kapcsolódni. Nem műkődött a kurzor megjelenítése stb. Mivel ezen eszközökre nincs nagyon támogatás csak amit a lenovo ad ezért a driver cserébe ez miatt mindenki csak saját felelőségreóvágjon bele! Én neki álltam wifi és vga driver kombinációkkal kisérletezni volt, hogy pld a WiDi abszolút megszünt működni és voltak még anomáliák. Egy fix dolog volt csak végig a miracast nem működött csak 1 kapcsolódásra utána újra kellet indítani az eszközt . Végül megtaláltam a nekem megfelelő driver kombinációt :
Wifi:5.93.103.4
video kártya:10.18.10.3958

Ezekkel a WiDi 100% -osan működik. Tehát van kiterjesztett asztal, klón, és csak a másikra kijelző használata. A kurzor megjelenik a másik kijelzőn. Működik visza felé az eszköz vezérlése ( értsd ez alatt hogy az LG tv- re dugott beviteli eszközzel / magic távval lehet irányítani a tabot. )
Nálam van a - s wifi ha ahoz van csatlakozva a tab akkor érezhetően javul a stabilitás mivel a teljes n -es sáv ott marad neki a kép küldésére. A vevő nem lehet messzebb mint 2-3 méter.

Mindenapos használatra így sem jó a kép tömörítés - küldés-megjelenítésből eredő lag miatt.
Egy prezentációt meg lehet tartani így simán. Ha bármi meg kell mutatni egy nagyobb megjelenítőn arra tökéletes. Mindent meg lehet így is csinálni amit amúgy dlna -n lehet csak itt van egy tömörítés pluszban ezért ennek csak akkor van értelme ha dlna nincs.
Hatalmas móka a tv ből win 8,1-es "okos" tv -t csinálni...

A fent felsoroltak miracaston is mennek csak ott egy kapcsolat bontása után újra kell indítani a tabot mielőtt újra kapcsolódnánk és a kép tömörítése kicsit rosszabb.

Drivert frissíteni telepítő exe-vel csak úgy lehet ha a lenovo driver előtte törölve van. Különben nem megy fel a gyári frissebb .

(#1519) gretzky77 válasza gyugyo79 (#1518) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia! Hát nem tudom én most szórakoztam vele kicsit! Samsung Smart Led tv lenovo miix 2 8"! Router kint a konyhában ,második képernyő bekapcsol és gond nélkül neteztem a tv-n! Egyszer lezártam a tabot akkor eldobta a tv-t de utána simán újra tudtam csatlakozni nem kellett semmit újraindítanom!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1520) gyugyo79 válasza gretzky77 (#1519) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem ebből nem derül ki, hogy milyen driverekkel. WiDi vagy miracast? A második képernyőn belül mind a 3 opció működött? Az a távolság számít nagyon ami a miix és a te esetedbe a tv közt van. Router - gép kapcsolatnak más a jelentősége márha a konyhával egy távolsági mértékegységet helyetesítettél be és arra céloztál, hogy messze van nagyon.
Ha neked alap driverekel jól megy minden akkor baromi szerencsés vagy mert külföldi fórumokon is mindenki panaszmodik, hogy a lenovos driverekel nem megy és ha vissza olvasol más is ezt tapasztalta itt a fórumon . Én LG tv -vel (WiDi / miracast) és 5 ft -os kínai adapterrel (csak miracast) teszteltem...

(#1521) gretzky77 válasza gyugyo79 (#1520) üzenetére


gretzky77
veterán

Alap driverek vannak a tv Samsung smart led ami tudja a miracast funkciót ( már ha a tv-ben levő hálózat>all sharing funkció ezt takarja) a konyhát távolságra értettem igen a tv meg a Tab nem volt messze egymástól! Nem próbáltam mind3 opciót csak simán 2.képernyő tv kiválaszt és Ennyi! Közben a Tab kijelzője is ment és amikor lezártam akkor valóban eldobta a tv-t de utána simán tudtam újra csatlakozni! A többi opciót majd még kipróbálom mert ugye jobb volna ha közben nem menne feleslegesen a miix kijelzője! Az egér érzékenységén sebességén lehet valahol állítani az egy kicsit szokatlan és fura!

Wifi direct meg miracast között kb mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1522) gyugyo79 válasza gretzky77 (#1521) üzenetére


gyugyo79
addikt

WiDi =Wireless Display Intel szabvány vezetéknélküli képátvitelre 3.5 ös verziótól miracast kompatibilis.Wifi direct direkt kapcsolat 2 eszköz között router stb kihagyva . A Widi is Wifi direct kapcsolatot használ (miracast is).
Egér sebeség az ilyen mivel a képet le kell tömöríteni el kell küldeni meg kell jeleníteni és még ha mindez hardveresen is zajlik akkor is van benne lag.

(#1523) gretzky77 válasza gyugyo79 (#1522) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi a felvilágosítást! Jelenleg nem tudom próbálgatni a dolgot de ránézek majd mindhárom opcióra! A 3 opció a lejátszás menü alatt van és külön van egy második képernyő menüpont nem? Nincs most elöttem a Tab.

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1524) gretzky77


gretzky77
veterán

Volna egy kérdésem! A belső memóriát lehetne particionálni? Alap állapotban a 64 gb-ból mennyi a szabad memória,nekem jelenleg azt irja, hogy 46-47 gb-ból 21 a szabad! Nekem a 46-47 is kevésnek tűnik a 64-ből! Tudom,hogy a 64 ténylegesen nem 64 de közel 15 giga lenne a rendszer? Illetve 1 filmem van fent valamint egy nagyobb játék ill. Office és csak 20 giga szabad! Ha újrahúzom mennyi lesz a szabad memória szűz állapotban?Köszi

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1525) nbware válasza gretzky77 (#1524) üzenetére


nbware
senior tag

hát nekem, hogy csak az office van fent, kb 30 giga a szabad helyem a 47 gigából, mert 11 giga a helyreállító része

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1526) gretzky77 válasza nbware (#1525) üzenetére


gretzky77
veterán

Ez a helyreállító rész mit takar,te ezt hol látod? Ha csak Office van fent akkor mi foglalja a többit?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1527) peterk válasza gretzky77 (#1526) üzenetére


peterk
senior tag

Van több partíció is a lemezen, boot, ilyesmi. És van egy rendszer visszaállítási partíció, ami - ha jól emlékszem - 7-8GB körül van. Ha nem kellene a lenovos előtelepített cuccok, van win8, office telepítőd, akkor tulajdonképpen nem kell, le lehet törölni és lehet rá tenni szűz sima win8.1-et. Én ezt is tettem, letöröltem minden partíciót, majd szűzen újratelepítettem (a win automatikusan aktiválódik, a kulcsot a biosból veszi). Így a teljes tárterület kihasználható, nyerhetsz kb. 10-12GB-ot, illetve talán kicsit többet is, mert a szűzen telepítve pár GB-al kisebb helyet foglal a rendszer is, mint a gyári előtepített + 1 évnyi windows frissítés.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1528) Akron99 válasza gretzky77 (#1524) üzenetére


Akron99
aktív tag

Nálam az első indítás óta (kb. 3 hét alatt) 10 GB-al csökkent a szabat terület. Office-t telepítettem csak ami nagyobb, ezen felül csak néhány pár megás alkalmazást, böngészek és megy a levelezés, frissítések... Ez megevett 10 gigát. Úgy tűnik itt megállt és már nem fogy tovább (26GB free).

[ Szerkesztve ]

(#1529) gretzky77 válasza peterk (#1527) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszönöm esetleg ebben tudsz segíteni? Bár ha jól értem kell,hogy legyen egy sima win 8.1-em amit feltelepítek!? Újrarakás nélkül nem lehet kipucolni,sajna nincs hivatalos win-em!?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1530) NGA válasza gyugyo79 (#1520) üzenetére


NGA
addikt

Nálam a Miix 2 10 a Sony 50w828-al hibátlanul megy, apró kis laggal.

(#1531) gretzky77 válasza gyugyo79 (#1520) üzenetére


gretzky77
veterán

Ez az 5 ft-os kinai cucc minek kell amúgy? Nem lehet,hogy azzal van a gond?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1532) peterk válasza gretzky77 (#1529) üzenetére


peterk
senior tag

Újrarakás nélkül nem lehet kipucolni. Hivatalos wined pedig van, mert a tablethez jár, és a BIOS tartalmazza hozzá a kulcsot. :) Egyszerűen tölts le egy windows 8.1 32 bites verziót (nem törtet! a win8 iso legálisan letölthető! például innen), készíts belőle bootoolható usb kulcsot (például ezzel). Kapcsold ki a tabletet, dugd rá a telepítő usb kulcsot, és indítsd el hangerő le + bekapcsológombbal. Ez fel fogja hozni a bios beállításokat, illetve itt tudsz boot médiát választani. Innentől normál win 8.1 telepítés. A cél megadásánál fel fogja hozni a partíciókat, amiket kitörölhetsz (az összeset), aztán készíthetsz egyetlen egy nagyot. Ennyi. :)

Ja, és telepítéskor NINCS még touch support, mert nincsenek fent a driverek! Ezért USB hubot dugj rá, amire egeret, billt és a telepítőt is rá tudod tenni egyszerre!

Ha végeztél a telepítéssel, töltsd le a Lenovo oldaláról a drivereket (ha 8"-asod van, itt a link, ha 10"-esed, akkor a linkről indulva azt is megtalálod), és telepítsd fel mindet. Reboot és kész, van egy friss ropogós tiszta wined. Kulcsot nem kell megadni, a win automatikusan aktiválva is lesz.

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1533) gretzky77 válasza peterk (#1532) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszönöm még meglátom,hogy neki ugrok e egyelőre szerintem marad igy aztán majd meglátom! Köszi a segítséget meg a linkeket!

Ez a boot kulcs készítés megoldható Tabon mert jelenleg pc-m nincs,ezért is vettem ezt a tabot!? Illetve ezt az usb kulcsot csak pendrive-ra lehet tenni memóriakártyáról nem telepíthető?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1534) Muksie92


Muksie92
csendes tag

Nekem mostanáig nem hozza fel az USB boot lehetőséget. Egyszerűen nem tudom miért :S

(#1535) gyugyo79 válasza gretzky77 (#1531) üzenetére


gyugyo79
addikt

1.Kütyü
2.Olyan megjelenítőbe amibe nincs beépített.
Van Chromecastom is haonló megfontolásból. :)
Abban van a legtöbb fantázia, kár hogy kevés eszközzel kompatibilis 100%-ra.

(#1536) gretzky77 válasza peterk (#1532) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia! Amikor hangerő fel + bekapcs gombbal inditom,ott vannak különböző menük azon belü,hol tudom beállítani,hogy az usb-ről telepítsen,mert nem találtam ilyet! Bocs a lámaságért köszi

Illetve ha nekem csak wifis verzió van akkor kihagyhatom a wwan drivert,elég csak a wlan driver?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1537) peterk válasza gretzky77 (#1536) üzenetére


peterk
senior tag

A "Boot Menu" menöpontot válaszd, ott ha rá van dugva a pendrive, akkor fel kell hozza mint boot forrást. Memóriakártyával még nem próbáltam. Lehet, hogy működik, lehet, hogy nem, nem tudom.

Ha nincs 3G, akkor a wwan driver nem kell.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1538) gretzky77 válasza peterk (#1537) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszönöm! Az usb kulcsot megcsináltam,rádugom hang fel +bekapcs ott kiválasztom az usb-t és megcsinál mindent!? Plusz ugye egér meg bill rádugva! Ezek után driverek telepit és örül? A partíciót hagyhatom egyben vagy azért célszerű kettéosztani? Köszönöm

A drivereket másolhatom a pendrivera mert ugye a Tabon hiába hagyom azt törli!?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1539) szix96


szix96
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy nem kevés az a 2gb ram mert most állok egy Lenovo IdeaPad Miix 2 10"
vásárlása előtt.
Esetleg tudtok hasonló áron alternatívákat azt meg köszönném.

(#1540) gretzky77 válasza peterk (#1537) üzenetére


gretzky77
veterán

Hát csak nem sikerült! Megcsináltam az usb kulcsot de lehet valami gebasz volt mert a boot menü alatt csak a boot Manager opció volt! Arra nyomtam de csak újraindult a gép ott viszont feldobta a pendriveot én meg nyomtam egy futtatást! Na most az van,hogy Windows 8.1 Pro lett a Tabon viszont a particionálás elmaradt valamint ez aktiválatlan és az érintés rész is megy nem kellett se egér se billentyű! A lenovos cuccok eltűntek de maradt a 2x gb! Tudnál segiteni hogyan tovább! Hogy érem el,hogy a boot menü alatt legyen usb boot?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1541) tlac


tlac
nagyúr

A miix 2 10-et próbáltátok már usb-n keresztül feltölteni?

(#1542) NGA válasza szix96 (#1539) üzenetére


NGA
addikt

Nem kevés, és FullHD-ben nincs árban alternativa

(#1543) gretzky77 válasza peterk (#1532) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia itt amit linkeltél az a Windows 8.1 pro lehet ennek jelentősége abban,hogy nem tudja aktiválni?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1544) Sanya válasza tlac (#1541) üzenetére


Sanya
nagyúr

úgy emlékszem próbáltam, de nem tölt

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1545) tlac válasza Sanya (#1544) üzenetére


tlac
nagyúr

tegnap rányomtam gépre, és úgy mutatta, hogy tölt
de nem hagytam rajta, nem tudom, hogy feltöltötte-e volna

(#1546) nbware válasza tlac (#1541) üzenetére


nbware
senior tag

én már töltöttem úgy, csak nagyon lassan teszi és érdekes mód csak akkor, ha 30% felett van az akksija, azalatt már valamiért nem képes a töltésre, lehet túl sok áramot vesz fel

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1547) tlac válasza nbware (#1546) üzenetére


tlac
nagyúr

kösz, jó tudni

(#1548) peterk válasza gretzky77 (#1543) üzenetére


peterk
senior tag

Szerintem az lehet a gond, hogy nem újratelepítetted, hanem rátelepítetted a meglevőre (kvázi frissítetted). Ezért lett pro, és ezért nem volt partíció állítási lehetőséged.

A boot hiányára nincs ötletem más, minthogy a pendrive nem bootolható és ezért nem hozza fel. Nekem MiiX 2 10"-em van, ha azon megnyomom az említett gombokat, akkor 3 menupont jön fel, és az alsó a boot menu.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1549) gretzky77 válasza peterk (#1548) üzenetére


gretzky77
veterán

A pendrive volt a gond valószínű mert csere után jó lett! Most viszont bekapcsolásnál két opció van win 8.1 6.kötet vagy win 8.1 4.kötet ez mi a bánat hogy tudom eltűntetni? Nem frissítettem most mert újraparticionáltam!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1550) peterk válasza gretzky77 (#1549) üzenetére


peterk
senior tag

Szerintem meg nem partícionáltad újra, hanem letelepítettél egy második példányt is a meglevő mellé. :D Vagy pedig ha tényleg újratelepítetted, akkor sem törölted az eredeti boot partíciót, és így benne maradt az előző boot opció. Ez esetben törölj minden partíciót telepítés előtt és hozz létre újra. (Ha nem engedi valamelyik partíciót törölni, akkor addig rebootolj és próbáld, amíg engedni fogja.)

A problémád nem tablet specifikus, magával a win8 telepítéssel vannak gondjaid. Úgyhogy szvsz jobban járnál, ha kérnél egy ismerőstől helyszíni segítséget, aki telepített már windows 8-at. Onnantól, hogy bebootolsz, ugyanaz, mint PC-re. Fórumon keresztül semmi értelme ilyesmiben segíteni, mert úgyse lehet. És offtopic is.

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.