Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) nbware válasza hito (#1349) üzenetére


nbware
senior tag

akkor nálad lesz valami baj, nálam simán lejátssza youtube alatt is és simán is, ha innen töltöd le: 4k videók

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1352) peterk válasza hito (#1349) üzenetére


peterk
senior tag

Éppen az a baj, hogy letöltötted és telepítetted az említett codeceket. :) Jelenleg egyik 3rd party codec sem támogatja a 4k hardveres gyorsítást, mert lényegében mindegyik az ffmpeg-re épül, ami még nem tudja. (Legalábbis ez az utolsó infóm).
A windowsos gyári lejátszók a saját ms codecjüket használják, az viszont tudja. Ha olyan lejátszót használsz, amiben be lehet állítani hogy melyik codecet használja, akkor állítsd be a "line 21 decoder"-t a 4k videókhoz, és menni fog minimális procival mint a kisangyal. :)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1353) hito válasza peterk (#1352) üzenetére


hito
nagyúr

Ezzel kapcsolatban Neked is azt tudom mondani, mint fórumtársunknak. Be vagyunk csapva a beépített lejátszóval:

"Amire Te azt hiszed, hogy lejátsza, az sajnos csak szoftveres trükk. Lebutítja a felbontást, nem valós 4k-ban játsza vissza. Hasonlítsd össze nyugodtan a Metro-s alkalmasát képének a részletességét mondjuk a VLC-ben látott képminőséghez, ugyanannál a 4k videónál."

Nézd meg, Te is látni fogod a különbséget. A többit amit mondtatok otthon kipróbálom, kíváncsi vagyok rá.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1354) Bogyó bá' válasza hito (#1353) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha nem 4K-s a megjelenítő, akkor hogyan máshogy tudná lejátszani? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1355) hito válasza Bogyó bá' (#1354) üzenetére


hito
nagyúr

Direkt nem értitek amit mondok? Nem baj, akkor ne értsétek, csak szöveg helyett nézzétek meg pls!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1356) peterk


peterk
senior tag

Na, közben kicsit utánanéztem, úgyhogy update az előző postomhoz:

Az ffmpeg már tudja a 4K-t az AVC (H.264) videók esetében, csak a HEVC-t (H.265) nem támogatja még. Emiatt az újabb verziójú 3rd party codecek (LAV, ffdshow) is tudják. Viszont be kell helyesen állítani, mert alapból nem feltétlenül van engedélyezve a hardveres gyorsítás használata. A LAV video codecnél konkrétan van erre egy "UDH" checkbox ami engedi a hardveres gyorsítást. Ezt bekapcsolva DXVA2-vel megy gyorsítva szépen a 4K videó a MiiX-en pl. MPC HC-ből. A VLC-t és a többi lejátszót nem ismerem, nem használom, meg kell keresni a megfelelő beállítást abban is.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1357) hito válasza peterk (#1356) üzenetére


hito
nagyúr

Hasznos, köszi!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1358) peterk válasza hito (#1355) üzenetére


peterk
senior tag

Nincs lebutítva semmi. LAV codeccel néztem, MPC HC-ban, a MS codec a közelébe se szagolhatott a lejátszásnak. Az MS kejátszó amúgy is Media Foundationt használ, a többi lejátszó meg általában directshow-t, úgyhogy már ezért is nem egyről beszélünk. A lényeg, hogy megy a 4K, csak be kell kapcsolni a gyorsítást.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1359) Bogyó bá' válasza hito (#1355) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Asztali gépen néztem, fullHD monitoron, mivel jobb nincs. A minta valóban jobbnak "tűnik", de szoftveres trükknek kell lennie, mert ez a monitor az 1920x1080-nál nagyobb felbontású jelnél simán kikapcsol (na). :F

Lehet hogy a codec skálázza át, lehet hogy a VGA-m, de a monitorra tuti hogy csak fullHD jel megy ki.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1360) peterk


peterk
senior tag

Jah, konkrétan ezt a panasonic demo clipet teszteltem. A youtube kliensben is megy szépen UHD felbontással, és letöltve (kb. 420 MB) a fájlt MPC HC-ban és a metro-s lejátszóban is szépen lejátssza.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1361) peterk válasza Bogyó bá' (#1359) üzenetére


peterk
senior tag

Dekódoláskor nincs olyan, hogy lebutítás srácok. Egy 4K-s videót nem lehet "lebutítani" azelőtt, hogy dekódolnák. Előbb dekódolni kell, és max utána lehet "butítani" (már ha van értelme). Viszont a procit a dekódolás eszi meg, illetve a gyorsítás segít rajta. Utána már csak a scaling van a megjelenítés előtt, ami a már dekódolt képet érinti, és töredéke processzort eszi, mint a dekódolás. Ráadásul az jellemzően szinte teljesen hardveres (réges rég óta). Downscaling esetén (márpedig itt az történik, hiszen a forrás felbontása nagyobb, mint a megjelenítőé) nincs értelme trükközni, vagy lejjebb butítani, hiszen az inkább több erőforrást enne, mint kevesebbet. Ha a kép minőségben eltérést tapasztaltok, az a lejátszó beállítás eltérése lehet (kontraszt, hue, saturation, stb.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1362) Bogyó bá' válasza peterk (#1361) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Értettem. Azt viszont fel nem foghatom, hogy ha nem rendelkezem valós UHD felbontású kijelzővel, akkor milyen előnyöm származik belőle (hogy internet-sávszélességet, vagy tárhelyet nem kímélve) UHD felbontású videókat nézegessek egy "arra alkalmatlan" eszközön? :F
Csak költői kérdés volt...

szerk: Kicsit arra emlékeztet a dolog, amikor valaki arra recskázik, hogy a mobiltelóján akadás nélkül mennek a fullHD Youtube videók a 854x480 pixeles kijelzőjén... :W Már bocs... :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1363) nbware válasza Bogyó bá' (#1362) üzenetére


nbware
senior tag

a kérdés az volt, hogy lejátsza-e a 4k filmet a miix2. lejátsza. az hogy nem tudod mivel megjeleníteni az már más tészta... ennyi :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1364) Zsolaf


Zsolaf
addikt

Nekem még az i5-ös laptopom sem játssza le, megakad az elején és lefagy a kép.. hát akkor ez a hegedűtok hogy birná? :N

(#1365) peterk válasza Bogyó bá' (#1362) üzenetére


peterk
senior tag

Erre azt tudom mondani, hogy általában igazad van, semmi értelme. Annak semmiképp, hogy egy ilyen méretű felbontás-eltérésnél - telefon 852x400 vs fullhd - értelme legyen a dolognak. Bizonyos esetekben viszont lehet. Például egy 720P-s képernyőn egy 1080P-s film jobban mutathat, mint ugyanannak a filmnek a 720P-s verziója, de csak akkor, ha a filmet amatőrök átkonvertálták. (Pl. a letölthető torrenteknél ált. amatőrök konvertálják blurayről mkv-ba. Ilyenkor az amatőr által művelt downconvert lehet roszabb minőségű, mint a downscaling.) Professzionális anyagnál viszont semmi értelme, azoknál szinte biztos, hogy a képernyőhöz jobban passzoló felbontású forrás adja a legjobb minőséget. (A youtube engine-t professzionálisba sorolom, szóval ott sincs igazán értelme a képernyő felbontásnál nagyobb felbontásban nézni videókat.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1366) nbware válasza Zsolaf (#1364) üzenetére


nbware
senior tag

hát akkor a gépedben van a hiba, mert a miix2 biza lejátssza :D

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1367) Zsolaf válasza nbware (#1366) üzenetére


Zsolaf
addikt

Lehet, 2 hónapos... eddig nem volt baja :Y kidobom

(#1368) Sperafico válasza nbware (#1341) üzenetére


Sperafico
tag

A saját kijelzőjén vagy kitolva tv-n?

(#1369) nbware válasza Sperafico (#1368) üzenetére


nbware
senior tag

saját kijelzőjén és kitolva is ment a tvn :) de inkább fullhd videókat nézek :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1370) WASP26 válasza tlac (#1336) üzenetére


WASP26
csendes tag

Köszönöm válaszaidat!
Írtam az ügyfélszolgálatnak, hogy van-e ilyen jellegű termékük!

"Mindenki jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának!"

(#1371) Zsolaf válasza nbware (#1366) üzenetére


Zsolaf
addikt

Nekem egy 4K-s videó 10 másodperc hosszú 900Mb , megnézem azt a miix 2-t ami ezt lejátssza :C

[ Szerkesztve ]

(#1372) peterk válasza Zsolaf (#1371) üzenetére


peterk
senior tag

Az egy közel 800mbit/s-os video. Az minden, csak nem normális, még UHD-ban sem. :) Sima HD-ban már a 70mbit/s-os clip is durva, semmi értelme. Peak bitrate-ben még oké, de átlag bitrate-ben értelmetlen. Ugyanígy az a 800 mbit/s is az. Akkor már inkább tömörítetlenül.

Megjegyzem, annál a videonál az akadást valószínűleg nem is a dekódolás okozza, hanem egyszerűen a felolvasás. A beépített flash nem bír 90MB/s sebességgel olvasni.

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1373) nbware válasza Zsolaf (#1371) üzenetére


nbware
senior tag

Hát ha szart nézel, akkor persze, hogy nem fog menni. csak megjegyzem a 10mpes videót ssdvel tudom lejátszani normálisan i7es gépen. de ott is csak a ssd miatt, egyébként nem menne...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1374) -atesz-


-atesz-
aktív tag

Helló! Az europarkba, a telekomhoz vitt valaki innen a fórumról vissza hibás miix 8 2? Ugyanis most van egy náluk eladáson.

(#1375) gerii


gerii
addikt

Nézegettem a tokokat a 8"-hoz, találtam is: ezt illetve ezt
Aztán láttam Amazonon eredetit 22 dodóért, na mondom négyezerpárszázért simán jó, aztán eljutottam a HUF kiírásig, 5700Ft :Y ... a kormány mindent elintéz :W

Akinek eredeti van, annak a stylus normálisan működik? Sokan írták, hogy nyomni kell, meg hasonlók. Ha nem jó semmire, akkor inkább a fenti kínai változatát megrendelem.

(#1376) hkari válasza gerii (#1375) üzenetére


hkari
őstag

Ez a 250-es dollár árfolyam kemény kicsit :(

[ Szerkesztve ]

(#1377) hkari


hkari
őstag

Bocsi Kifutottam az időből.

Milyen stylus-t lehet venni miix-hez? Ezek az aktív / vagy mi a nevük / verziók működnek vele vajon? Valami hegyesebb jól jönne nekem, mert szeretek rajzolni :D

(#1378) hito válasza hkari (#1377) üzenetére


hito
nagyúr

Nem működik aktív sylus-szal, csak sima kapacitívvel.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1379) Avicularia


Avicularia
veterán

Cseréltettem ma a miix10-et. Sajnos úgy néz ki el vagyok átkozva. A cseredarab dokkolója hulladék, alul az illesztésnél 2-3 mm-t mozog az egész alja, kattog mintha ott lenne a touchpad :(
3 win-es tabletból 3 hibás, azért nem kis teljesítmény.

(#1380) tlac válasza Avicularia (#1379) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem úgy néz ki, hogy a 4. miix 2 is rossz lesz
egyszer már újraindult magától, most meg épp vonja vissza a frissítéseket, gyanítom, akkor is újraindult magától...

[ Szerkesztve ]

(#1381) hito válasza tlac (#1380) üzenetére


hito
nagyúr

Ácsi! Azért egy balul sikerült frissítés akármilyen windows-os eszközön előfordul. ;) Ettől még nem hibás a gép.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1382) tlac válasza hito (#1381) üzenetére


tlac
nagyúr

tudom, ezért nem mondtam ki egyértelműen, hogy rossz
most várom, hogy befejezze a visszavonást és meg tudjam nézi, hogy mi volt a gond az eventviewerben
de mivel egyszer már volt egy critical error, és a jelenség hasonlít egy korábbi fagyósra, ezért nem tudok pozitív lenni

(#1383) hito válasza tlac (#1382) üzenetére


hito
nagyúr

Nyugi, az enyém is napi szinten szétfagy, hogy csak a SR segít. Ez benne van a pakliba sajnos. Bár az is igaz, hogy a Thinkpad Tablet 2-m több hónap használat alatt egyszer sem, azaz egyszer sem fagyott le.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1384) kovsol válasza hito (#1383) üzenetére


kovsol
titán

Nekem miix 2 se fagyott meg egyszer se több hónap alatt. Nem tudom mi van itt a topicba, de most valami összegyűjtött selejtes raktárkészletet sóznak rá a népre?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1385) tlac válasza hito (#1383) üzenetére


tlac
nagyúr

Nyugi, az enyém is napi szinten szétfagy, hogy csak a SR segít.

én ezt nem tudom elfogadni

(#1386) Avicularia válasza kovsol (#1384) üzenetére


Avicularia
veterán

Várjál én svédben veszem őket, szóval nem magyar specifikus a dolog. Pedig múltkor valamelyik samsung topikban valaki kifejtette, hogy a gyengébb minőségű árut kelet Európába szállítják. Soha annyi hibás selejt dolgot nem sikerült vennem otthon mint itt svédben 6 év alatt. Ennyit kelet Európáról és a selejtről.

(#1387) Zsolaf válasza Avicularia (#1386) üzenetére


Zsolaf
addikt

Az északon van :DD nem nyugat eu.

[ Szerkesztve ]

(#1388) zoltan6 válasza tlac (#1385) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem is fagyogatott,volt egy csomó kékhalálom,az a titka,nem szabad felengedni az új windows drivereket,vagy vissza kell rakni az eredetieket,meg kikapcsolni a gyors rendszerindítást,így most nekem már jó egy ideje.

(#1389) tlac válasza zoltan6 (#1388) üzenetére


tlac
nagyúr

van egy olyan érzésem, hogy itt mindenki más mágiára esküszik

az első miix-et, amit megvettem, azzal semmi ilyesmit nem kellett csinálnom
persze ez is trehányul van összerakva (egyelőre még nem vittem vissza), de az legalább elég stabil (egyszer a gps szenzor hülyült)

(#1390) Avicularia


Avicularia
veterán

Csináltam róla videót, trehány összeszerelés. [link]

(#1391) tlac


tlac
nagyúr

hozzáteszek már valami értékesebbet is a topikhoz

miix 2 10-hez tegnap jelent meg friss bios
töltőt dugjátok rá a frissítéshez, máskülönben nem fog működni

(#1392) tlac válasza tlac (#1382) üzenetére


tlac
nagyúr

nem láttam hibát
helyette neki álltam újra nulláról: recoveryből újra húztam a win-t és neki estem a frissítésnek, és most sem sikerült megcsinálnia

(#1393) Akybron


Akybron
aktív tag

Tegnap átvettem a miix 2 10-esemet (edigitalban 76-ért jó bolt volt :) )
Ha valaki nem akar szívni azzal, hogy első win update-kor a felét visszavonja, inkább kézzel frissítsen kisebb adagokban (egy adagban egy fajta frissítés legyen), a nagy méretűeket a végére hagyva. . Ha vissza is von valamit, kevesebbet.
A Win még mindig képes arra, hogy ha egy újabb/bővebb frissítést rak fel először és utána a régebbit (pl. XP-nél tipikus először Explorer 8, majd 7 update. A 8-asra frissített explorerre értelemszerűen nem tudja feltenni a 7-es updatet), akkor visszavonja az egészet

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#1394) nbware válasza tlac (#1391) üzenetére


nbware
senior tag

nálam megadta magát a miix2 :(

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1395) hito válasza nbware (#1394) üzenetére


hito
nagyúr

Bios update miatt?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1396) nbware válasza hito (#1395) üzenetére


nbware
senior tag

- hát eleve mivel tököm bitlocker alapból rajta van, így újra kellett telepíteni a gépem, mert előtte nem mentettem le előtte a bitlocker kódját :)
- nem baj, újratelepítettem, mivel ms fiókot használok, az összes programot automatikusan onnan telepíti, ez működne is, de
- minden frissítésnél kék halál, elindulásnál, meg nehezen jön be a bejelentkező ablak :(

most megint frissít, de már tovább jutottam, még a végén lehet megjavítja magát :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1397) hito válasza nbware (#1396) üzenetére


hito
nagyúr

De most mi kékhalálozik? A bios update, vagy a sima update? És honnan indult ki ez az egész? Hogy bios-t akartál frissíteni? Nem tudom mi az a bitlocker.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1398) nbware válasza hito (#1397) üzenetére


nbware
senior tag

frissítettem a biost, az szépen le is futott, de utána újra kell telepíteni a gépoet, hacsak nincs bitlocker meghajtótitkosító jelszavad, újra kellett telepíteni és akkor volt a kék halál. de úgy néz ki (lekopogom) összeszedte magát most már, jó pár restart után

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1399) kovsol válasza nbware (#1398) üzenetére


kovsol
titán

Miért nem volt jó a gyári bios?

May the Force be with you!

(#1400) hito válasza kovsol (#1399) üzenetére


hito
nagyúr

Ez is gyári, csak újabb.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.