Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Avicularia válasza nbware (#1050) üzenetére


Avicularia
veterán

Akkor nem ennyi lenne az ára. Meg lehet nézni a lenovo yoga3-t ,vagy a surface pro3-at, 3x-4x ennyibe kerülnek.

(#1052) nbware válasza Avicularia (#1051) üzenetére


nbware
senior tag

igaz, de attól még adhatnák ennyiért, csak nekünk, csak most :D

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1053) htc07


htc07
addikt

sziasztok!

tempered glass-t lehet valahol kapni a 8'-as változathoz? :)

holnap hozza a futár a tabot, úgyhogy valószínűleg én is topiclakó leszek :DDD

(#1054) hito


hito
nagyúr

Sziasztok!

1080p videók akadás nélkül mennek miracast kapcsolaton keresztül?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1055) NGA válasza hito (#1054) üzenetére


NGA
addikt

Nekem ment.

(#1056) hito válasza NGA (#1055) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! Én amit eddig próbáltam, mindegyikkel gond volt. 1080p@60fps teljesen esélytelen volt. Valami olyan miracast dongle-m van, amit tud DLNA-t is. De eddig úgy vettem észre, hogy egy rakat sz@r. Kíváncsi vagyok, hogy ezzel menni fog-e.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1057) Zsolaf válasza hito (#1056) üzenetére


Zsolaf
addikt

Ekkora képernyőn minek akkora felbontás? Értem, hogy kiadod a képet, de ez nem egy erőmű az biztos. :N

Elnézést h beleszóltam :R

[ Szerkesztve ]

(#1058) hito válasza Zsolaf (#1057) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintem átsikottál a lényeg felett ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1059) hito válasza Zsolaf (#1057) üzenetére


hito
nagyúr

Dehogy baj, csak azt hittem, hogy nem látod: külső képernyőn kell a fHD felbontás :) Sajátján tényleg fölösleges, bár itt jegyezném meg, hogy azért én látok különbséget 800p felbontású panelen HD és fHD tartalom lejátszásánál az utóbbi javára. Élesebb, részletesebb a kép, hiába nem tudja natívban megjeleníteni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1060) NGA válasza hito (#1056) üzenetére


NGA
addikt

Én valamilyen tv-n próbáltam, annak a Miracastjával. A dongle lassú, az nálam is akadozott. Pl Az asphalt 8 is élvezhető volt, alig volt késleltetés. Csak egy dolog nem tetszett, hogy a tablet nem FullHD, hanem magasságra nagyobb, és amikor felkapcsolódok, akkor visszaveszi a felbontást FullHD-ra.

[ Szerkesztve ]

(#1061) hito válasza NGA (#1060) üzenetére


hito
nagyúr

Tehát akkor a dongle általában lassabb, mint a beépített vevő?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1062) NGA válasza hito (#1061) üzenetére


NGA
addikt

Nekem ez a személyes tapasztalatom.

(#1063) nbware válasza NGA (#1062) üzenetére


nbware
senior tag

én nem tudtam a tvmel összehozni, pedig elvileg tudnia kéne. wifi keresztül látja, de nem jelenik meg kép, legalábbis a tv nem vált át, hdmi kábelt meg nem veszek :)
a tvmel van a baj, vagy én vagyok a béna?
tudtok valami leírást adni, hogy mit kell csinálni a gépen és a tvn, hogy menjen?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1064) NGA válasza nbware (#1063) üzenetére


NGA
addikt

Nálam simán ment, be lett kapcsolva a tv-n a miracast, a tableten a második képernyő, itt hozta a tv-t, és amikor ráböktem, vitte is a képet.

(#1065) nbware válasza NGA (#1064) üzenetére


nbware
senior tag

Akkor a tvm a szar, ilyen opciot nem lattam eddig, pedig okos tv.. :(

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1066) NGA válasza nbware (#1065) üzenetére


NGA
addikt

Úgy keresd, hogy WiDi/Miracast. Ezt be kell kapcsolni

(#1067) peterk


peterk
senior tag

Lenovo MiiX 2 10": Csináltam hozzá egy olyan win8.1 pro telepítőt, ami tartalmazza a drivereket, így nem szükséges hozzá OTG, egér, bill, stb. Csak simán bedugod a pendrive-ot, bootolsz róla, és a saját képernyőjén touchscreenen lehet telepíteni. Mivel a win8.1 iso szabadon letölthető, és az általam készített sem tartalmaz természetesen semmi kulcsot, gondolom nem ütközik licenszelési problémákba, ha itt nyilvánosan felajánlom, hogy akinek kell annak megosztom letöltésre.

Annyi előnye van még az iso-nak, hogy pro verzióról készült, így akinek van pro kulcsa, az egyszerűen bemehet a control panel, rendszer-be és upgrade nagyobb verzióra gombra kattintva megadhatja a pro kulcsot, és pár perc alatt full pro lesz belőle. (Alapból a sima verzió települ, felszedi a biosból a kulcsot, úgyhogy aktiválni sem kell.)

Ha érdekel valakit akkor irjon privit, és pár napon belül, ahogy szélessáv mellett leszek, kirakom valahova letöltésre. (A letöltési linket is majd priviben küldöm.)

Cserébe egy gyors kérdés. :) Megcsináltam első boot után a gépen levő gyári win8 full recovery-jét pendrive-ra, a beépített funkcióval. El is készítette sikeresen, majd felkínálta, hogy törölhetem is a recovery partíciót. Amit meg is tettem. Na, ezek után hogyan lehet visszaállítani a gyári rendszert? Mert én megpróbáltam, a recovery menüből, ahogy elvileg kell - a recovery forrás megadásával -, de nem működött. Csak újrabootolt ugyanoda a recovery menübe....

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1068) Muksie92 válasza peterk (#1067) üzenetére


Muksie92
csendes tag

Valaki tudna segíteni hogyan kell és mit beállítani hogy a miix 2 8 -as bootoljon USB-ről is ? KEresgéltem de nem találtam sajna

(#1069) Akron99 válasza zoltan6 (#994) üzenetére


Akron99
aktív tag

Mitől lágyul ki vagy mozdul el egy szalagkábel, ami elvileg mozdulatlan???

(#1070) hito


hito
nagyúr

Na tegnap kézhez kaptam a Miix8 3G-met. Megy is vissza a Telekomnak, mert kb. 5 pixelhiba van egy negyed kijelzőnyi területen :O

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1071) zoltan6 válasza Akron99 (#1069) üzenetére


zoltan6
őstag

talán a melegtől kilágyul a lenovo fórumban írták.

eredeti hozzászólás:
Folks - I have been dealing with this touchscreen issue for the past 3 months or more. Done a few factory resets, etc. Since I was ready to sell it for parts, I just did the trick mentioned here about unplugging the cables inside. Instead of a credit card, I used the flat head screwdriver from my swiss army knife. It's a little more delicate than a straight up flat head from the garage. Back popped off cleanly with no issues at all. Was surprisingly easy. Once inside, I noticed two cables were in a position that could be interfering with the TS and MB inputs, just like the poster said. I put another piece of tape on those to move them, Could be the original tape dried up on the adhesive, which allows the wires to move over to the TS and MB inputs. Which also fits with some posters thinking heat was involved. I then unplugged and plugged in the TS input. Et voila. Touch is working like a charm. Now, I dont think it's right that this has to be done and Lenovo has to address this, but its wicked easy to do, don't be afraid to try it. Literally took me 3 minutes. I don't know if it will last, but we shall see. Any way since this is so infuriating, I wanted to post and let people know that it worked, just like the man said. Happy fixing, all.

google fordítós:
Emberek - Én már évek óta foglalkozik e érintőképernyővel kérdés az elmúlt 3 hónapban, vagy több. Kész néhány gyár visszaáll, stb Mivel én kész eladni az alkatrészek, én csináltam a trükk itt említett körülbelül kihúzza a vezetékek. Ahelyett, hogy egy hitelkártya, használtam a lapos fejű csavarhúzót az én svájci bicska. Ez egy kicsit több, mint egy finom, egyenesen felfelé lapos fej a garázsban. Vissza bukkant ki tisztán nem kérdés egyáltalán. Meglepően könnyű. Odabent, észrevettem két kábel volt abban a helyzetben, hogy lehet zavaró a TS és MB bemenetek, mint a plakát mondta. Tettem egy darab ragasztószalagot e mozgatni őket, Lehet, hogy az eredeti szalag kiszáradt a ragasztó, amely lehetővé teszi, hogy a vezetékeket áttérni a TS és MB bemenetek. Melyik is illik némi gondolkodás plakátok hőség volt szó. Aztán unplugged, és csatlakozik a TS bemenet. Et íme. Touch működik, mint a karikacsapás. Nos, nem hiszem, hogy így van, hogy ezt meg kell tenni, és a Lenovo, hogy foglalkozzon ezzel, de a gonosz könnyen megoldható, ne félj, hogy próbálja ki. Szó elvitt 3 perc. Nem tudom, ha ez lesz az utolsó, de majd meglátjuk. Bármilyen módon, mivel ez olyan dühítő, azt akartam, hogy tegye, és hogy az emberek tudják, hogy ez működött, mint a férfi. Boldog rögzítés, minden.

itt is van képes leírás a javításról.

24 oldal van a lenovo forumán az érintőproblémáról,a 22-23 oldalon rakták ki rá a megoldást.utána már mindenki csak azt írja,hogy sikerült megoldani ezzel a módszerrel az érintőproblémát.amiről a lenovo is tud.

(#1072) hito


hito
nagyúr

Nektek a kapacitív windows gonb megnyomására rezzen egyet a készülék? Előző Miix8-amnál úgy emlékszem rezgett.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1073) kovsol válasza hito (#1072) üzenetére


kovsol
titán

Rezzen.

May the Force be with you!

(#1074) hito válasza kovsol (#1073) üzenetére


hito
nagyúr

Tök jó, akkor a vibramotor is hibás. Mit adtak ezek el nekem :W

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1075) _ak_ válasza hito (#1072) üzenetére


_ak_
addikt

Én pont most küldtem be az enyémet ezzel a hibával, vagyis hétfőn jönnek érte.. Ha odaemelem a fülemhez a hátulját, akkor hallok ugyan valami rezzenést, de érezni már nem lehet.

Kíváncsi vagyok, hogy most mennyi időbe fog telni ennek a javítása.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1076) hito válasza _ak_ (#1075) üzenetére


hito
nagyúr

Én szerencsére 3napon belül vagyok. Úgy adom vissza, mint a huzat!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1077) dcenter


dcenter
csendes tag

Remélem, még nem volt, ha igen, bocsi.

Jönni fog miix 2-re hivatalos windows 10 update szerintetek? Mármint értem ezalatt a driverek frissítését. Vagy úgyis kb hasonló az architektúra, úgyhogy elméletileg elfutkosna majd stabilan a 8.1es driverekkel?

(#1078) Djmarko


Djmarko
tag

Sziasztok!

Most már ráveszem magam hogy beadom szervízbe...Hova vittétek?

Előre köszi!

(#1079) gerii


gerii
addikt

(#1080) nbware válasza dcenter (#1077) üzenetére


nbware
senior tag

jó kérdés, ha abból indulunk ki, hogy a win8ról is lehetett 8.1re, akkor lehet a 10el is megjátszák majd ugyanezt

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1081) Zsolaf válasza gerii (#1079) üzenetére


Zsolaf
addikt

Engem a keyboard fogott meg, de nagyon..

[ Szerkesztve ]

(#1082) kovsol válasza Zsolaf (#1081) üzenetére


kovsol
titán

Ez lehet az a billentyűzet. Többen is árulják ebayen. 5k körüli áron van.

May the Force be with you!

(#1083) Zsolaf válasza kovsol (#1082) üzenetére


Zsolaf
addikt

Ja kösz, én is megtaláltam csak windows gomb nincs rajta...

(#1084) kovsol válasza Zsolaf (#1083) üzenetére


kovsol
titán

cmd az a windows gomb. Ugyan ilyen kiosztású billentyűzetet használok én is hozzá. [link]
Van egy másik bt-s billentyűzetem is, és ott is a command gombot ismeri fel windows billnek.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1085) kovsol válasza Zsolaf (#1083) üzenetére


kovsol
titán

Nálam így néz ki a kis masina: [link]
Kis mini laptopnak is jó így. Vagy kiveszem a tokjából és akkor mint egy átlagos tablet.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1086) Zsolaf válasza kovsol (#1085) üzenetére


Zsolaf
addikt

Kezdek megbarátkozni a billentyűzettel, eddig ellene voltam. kösz

(#1087) htc07


htc07
addikt

na, kb. egy hete van nálam a tab, egyetlen egy szubpixelhibája van, nem világít kéken az egyik pötty.

ha 15 centinél közelebbről nézem pont azt a pontot teljesen kék képernyőn, akkor talán kicsit zavar. ;]

úgy olvastam a telekom topikban, hogy elég sokan szívnak ezzel, gondoltam megemlítem, hogy nem minden példány selejt. :)

a folio tok is tök jó hozzá, mágneses (de erről már nyilván volt itt szó).

Van pár dolog amit szokni kell még, hogy pl. a kijelölés weboldalakon dupla érintéssel működik.

Kicsit off, de nem nagyon találtam olyan csempéket, amivel lehetne ki/be kapcsolgatni a wifit, 3G-t, bluetoothot, léteznek ilyenek? Androidról meg win7-ről jövök, szóval kicsit idegen nekem ez a terep. :D

[ Szerkesztve ]

(#1088) dcenter


dcenter
csendes tag

Aki esetleg vmilyen kábeles-átalakítós (displaylink) cuccal megoldotta a külső monitorra kötést, leírná a tapasztalatait? (felbontás, minőség, esetleges késés) Meg, hogy mit rendelt hozzá és honnan?

Egyébként ha pl egy usb-s (külső tápos) hangkártyát szeretnék hozzákötni, ahhoz elég csak egy sima microUSB-USB átalakító vagy OTG átalakító kell?

(#1089) Zsolaf


Zsolaf
addikt

A windows gombon kívül rezeg még valamire a vibra, vagy csak ennyi?!

(#1090) hroberto válasza Zsolaf (#1089) üzenetére


hroberto
veterán

Ennyi szerintem. Legalábbis nyolc hónap használat alatt nem vettem észre, hogy máskor rezgett volna.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1091) Zsolaf válasza hroberto (#1090) üzenetére


Zsolaf
addikt

Kösz, ez érdekes minek kellett akkor bele :F

(#1092) hito válasza Zsolaf (#1091) üzenetére


hito
nagyúr

Hogy elromoljon.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1093) gerii válasza hito (#1092) üzenetére


gerii
addikt

Tényleg, te cseréled újra, vagy pénzt kérsz vissza? Egyébként ez hogy működik, személyesen elviszem egy T üzletbe és megmondom, hogy kösz de nem kell?

(#1094) hito válasza gerii (#1093) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, 8napon belül bármikor visszaviheted. Még nem tudom, hogy másikat kérek-e, vagy cash-t. Még nem is hívtak. Majd ha hívnak akkor kell A-t, vagy B-t mondani.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1095) kovsol válasza hito (#1094) üzenetére


kovsol
titán

Már 14 napos elállási jog van, de csak ha nem személyesen vetted, hanem neten rendelt cucc.

May the Force be with you!

(#1096) hito válasza kovsol (#1095) üzenetére


hito
nagyúr

Na mégjobb. Bár a legjobb lenne egy "hibátlan" darab. Pixelhibát még benyeltem volna, de hogy a vibramotor is szar legyen, az már sok volt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1097) htc07 válasza kovsol (#1095) üzenetére


htc07
addikt

kiegészíteném annyival, hogy legjobb tudomásom szerint ha neten rendelted, de személyesen vetted át, akkor nem él ez az elállási jog.

szerk.: úgy látom, már ezen is variáltak? :F [link]

és a szállítási költséget is vissza kell fizessék? ;] kabaré.

[ Szerkesztve ]

(#1098) hito válasza htc07 (#1097) üzenetére


hito
nagyúr

Ez butaság. Ha T pontban veszed át, akkor is ugyanúgy a webes vásárlási feltételek vonatkoznak rád.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1099) htc07 válasza hito (#1098) üzenetére


htc07
addikt

igen, de régen ez nem így volt (egy-két éve még biztosan).

vagy csak engem próbáltak meg átvágni vele egységesen mindenhol. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1100) Akron99


Akron99
aktív tag

A T-nél 64 Gigás verziót adják?
Nem találok semmi adatlapot a T-shopban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.