Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:17

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) gonorrea


gonorrea
senior tag

Most vettem csak észre, hogy wifi mellett megy csak a letöltés pl gmailból akartam letölteni egy csatolmányt és mobilnetnél csak tekert amíg át nem váltottam wifire! Letöltések beállításnál az van írva, hogy letöltés csak wifivel, de nem tudok mást beállítani hozzá :F az van még ott hogy 1M alatta 512K alatta zöldel Letöltések tiltása, de nem tudok semmire sem nyomni! Mit tegyek hogy mobilnettel is menjen a letöltés?

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#4352) gonorrea válasza gonorrea (#4351) üzenetére


gonorrea
senior tag

Ok megvan lejjebb kellet húzni a csúszkát hogy ne legyen korlát letöltéshez

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#4353) Fehi85 válasza szitaati (#4349) üzenetére


Fehi85
tag

A többi ROM-ról nem tudok nyilatkozni, de Aureel-é kifejezetten jól bírja nálam. Reggel vettem le a töltőről kb 90%-ról, de zene, netezés meg telefonálás után is 50%-on van jelenleg.

(#4354) jemy


jemy
tag

lineage romot próbálta valaki?

(#4355) gonorrea válasza Fehi85 (#4353) üzenetére


gonorrea
senior tag

nekem volt vele kb 6 óra 40 perc SOT :DDD

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#4356) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

A gyári alapú romok nálam tök ugyanazt tudják aksiidőben, próbáltam elég sokat. 80%-os fényerő mellett kb. 3, jó esetben 3.5 óra SOT. Ebben van vagy 40-60 perc mobilnet, 30-40 perc ágyban fekvő YouTube esténként, kis telefon, kis Whatsapp, ez-az. Tudom hogy ha levenném 50-60%-ra a fényerőt azzal még legalább egy órát nyernék, de mivel alapból nem a legjobb a telefon fényereje, nem akarom lejjebb venni. Sőt, legszívesebben inkább feljebb tolnám. Az előző telefonom kb.60-65%-on tudhatta ugyanazt, amit ez 80%-on, és azt 85-ön használtam.
20%-os aksival szoktam töltőre tenni, tehát ha nagyon kéne még egy fél-háromnegyed órát azért bírna.

(#4357) gonorrea válasza Fitzgerald (#4356) üzenetére


gonorrea
senior tag

Nálam a fényerő 45-50 %on van időm 95 %ban beltében vagyok bőven jó ez, régebb couco romoknál nekem sem felelt meg a fényerő, mokeenál sokkal jobb volt, viszont az újabb aurel romoknál már teljesen jó!
Ha egy nap alatt merítem a telefont akkor 5-6,5 SOT, ha 2 nap alatt (36óra) 3-3,5 SOT! Múlt héten szabin voltam asztali gépet használtam telefot 3 nap 18 óra után etettem 2 óra kijelzőidővel :DDD Tény hogy nem játszom, de van két kártya, folyamatosan mobilnet/wifi 2 gmail szinkron, fb, messenger, viber
Most van telefon 47%on, 1n12ó33p 1ó35 SOT

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#4358) rozsay


rozsay
csendes tag

Magyar Spemall szerviz !!!

https://www.spemall.com/help/Guarantee.html

Cég: Sultan mobilszerviz
Cím: Magyarország, 1135. Budapest, Domus környéke
Telefonos elérhetőségem nincs, az alábbi címeken érsz el:
- sultanmobilszerviz@gmail.com
- www.facebook.com/sultanmobilszerviz
- http://hardverapro.hu/apro/csajnafoon_szerviz
Kapcsolattartó: Zoli
Teendők:

1> Kérlek bármilyen problémád van a készülékkel, elsősorban vedd fel a kapcsolatot a Spemall-el: service@spemall.com add meg az RMA számot és a hibát.
2>Technikai segítségnyújtás: service@spemall.com
3>A Spemall engedélyezés után kérlek, egyeztess velem a fenti elérhetőségeimen, időpontot vagy postázási címet.
Szállítási költség a vevőt terheli (oda-vissza szállítás, mindenkori postaköltség). Általános hazai szervizelési idő maximum 15 nap hibától függően. Alaplap hiba esetén a szervizelési idő akár a 60 napot is elérheti.
A garanciális szervizelések előzetes időpontegyeztetés alapján történik!

+36307554677

(#4359) tibcsi0407 válasza rozsay (#4358) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Bizony.
Viszont a Le Max 2-nél Kína lesz az uticél továbbra is, ha az ujjlenyomat megfő.
Sajnos azt csak a gyártó tudja megjavítani.

https://utdetailing.hu/

(#4360) ssgk válasza tibcsi0407 (#4359) üzenetére


ssgk
aktív tag

De ez miért van ???
Ez akkora bonyolultságot okoz az európaiaknak ??? kicserélni egy modult ... Otthon megcsinálom ha van alkatrész. Meg még ha ez egy szakmai titok lenne akkor oké... Na de minden mai telefonon van már Újlenyomatolvasó........

(#4361) tibcsi0407 válasza ssgk (#4360) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerinted egy modul? :) Ha csak annyi lenne, akkor nem fulladt volna bele a spanyol szerviz..

https://utdetailing.hu/

(#4362) EG0


EG0
aktív tag

eFox-os Le Max 2 szerintetek x820, x822 vagy x829? Vagyis van benne B20-as LTE? Érdemes ezt és innen megvenni?
Egy Le 1 Pro -t cserélnék le rá.

update: egy komment szerint ez x829, ha jól értem, ebben akkor nincs B20. Hol van most legjobb áron B20-as verzió?

[ Szerkesztve ]

(#4363) ssgk válasza tibcsi0407 (#4361) üzenetére


ssgk
aktív tag

Ha meg ennyire érzékeny akkor miért építik alaplapra miért nem moduláris ? De ezt nem tudtam, azt gondoltam volt annyi eszük(aztán biztos volt valami oka)

(#4364) ssgk válasza EG0 (#4362) üzenetére


ssgk
aktív tag

Leírást nem árt elolvasni LTE B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B17
Ergó nincs B20-800MHz
Valószínű x829

Szerk:
Látom te is megtaláltad a kérdésre a választ :D

Ui.: Én aliról rendeltem ... nézz körül.

[ Szerkesztve ]

(#4365) tibcsi0407 válasza ssgk (#4363) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem az alaplapra van építve, de az alaplappal van gond.
Nincs kedvem tovább magyarázni, a lényeg az, hogy Le Max 2 ujjlenyomat csak Kínában javítható.

https://utdetailing.hu/

(#4366) fehermokus válasza tibcsi0407 (#4365) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Nekem a kijelzős problémámat is ott javították (alaplap csere lett belőle) és szénné is szoptam az agyam mire visszaküldték... Gyakorlatilag most 15 ropival olcsóbban tudnám megvenni a telót, mint 5 hónappal ezelőtt. Ja akkor még nem ért véget a dolog, mert lenyúlták a dobozt, meg a tartozékokat. Azt írták vissza ne aggódjak, majd szólnak az Ymovilnak. Köszi :). Aztán mivel tölteném, ha nem lenne kábelem meg töltőm?
Csak egy kis kitérő volt...

(#4367) tibcsi0407 válasza fehermokus (#4366) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Itthon Zoli biztos visszaadta volna a dobozt. :D De alaplapot Ő sem tud cserélni.

https://utdetailing.hu/

(#4368) fehermokus válasza tibcsi0407 (#4367) üzenetére


fehermokus
aktív tag

A doboz csak közepesen zavar, de a tartalma annál inkább :).
Amúgy nagyon örülök egy magyar szervizlehetőségnek. Ez alapjaiban erősíti a márkát itthon!

(#4369) tibcsi0407 válasza fehermokus (#4368) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Elég sokat kellett nyomulnom, hogy ez megtörténhessen. Bár igaz, hogy kellett hozzá a ti "szerencsétlen helyzetetek" a Le Max-okkal. Jobban belátták, hogy egy helyi szerviz mellett ez nem fordulhatott volna elő.
Persze azóta az is kiderült, hogy csak LeEco tudja javítani.
A Grossoshop is sorra küldi őket vissza.

https://utdetailing.hu/

(#4370) fehermokus válasza tibcsi0407 (#4369) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Akkor nagy köszönet neked a többiek nevében is :C .

(#4371) tibcsi0407 válasza fehermokus (#4370) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Köszönöm. :)
Igyekszik az ember. Persze a Le Max problémát ez nem oldja meg, de a későbbi telefonvásárlásoknál nagyon is megnyugtató a hazai garancia.

https://utdetailing.hu/

(#4372) fehermokus válasza tibcsi0407 (#4371) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Akkor, ha jól értem nem a Spemall hazai szervize lesz, hanem bármelyik kereskedőtől vásárolt LeEco-ra jó?

(#4373) tibcsi0407 válasza fehermokus (#4372) üzenetére


tibcsi0407
félisten

De a SPEmall EU garanciája nála lesz érvényesíthető.
Nyilván pénzért bármelyik kereskedőtől vásárolt telefont megcsináltathatod vele.
De a Le Max 2 problémája annyira komoly, hogy azt nem fogják elvállalni itthon. (az én kérésemre, mivel úgy is az a vége, hogy Kínában köt ki)
Minden más márkájú telefon küldhető oda, ami a SPEmall 2 éves EU garancia keretében lett vásárolva.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#4374) fehermokus válasza tibcsi0407 (#4373) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Így már lehet örülni az EU garinak, végre van értelme :).

(#4375) tibcsi0407 válasza fehermokus (#4374) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hát eddig is volt. Nem volt baj a spanyolokkal, míg nem jött a Le Max 2 baki. De az is inkább a LeEco sara. Nem gyakori ekkora gyártási hibasorozat. :(

https://utdetailing.hu/

(#4376) fehermokus válasza tibcsi0407 (#4375) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Lehet neked nem baj, hogy az én tartozékaimat lenyúlták, de nekem az ;) .

(#4377) EG0 válasza tibcsi0407 (#4375) üzenetére


EG0
aktív tag

Ez a fingerprint sensor probléma érinti X820/X822/X829 -et is, minden memória kiépítésben? Kb. hány százalékánál megy tönkre?

(#4378) tibcsi0407 válasza fehermokus (#4376) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Meg kell Sergio-t piszkálni.

https://utdetailing.hu/

(#4379) ->Raizen<- válasza EG0 (#4377) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem lehet tudni hány szézalékát, január óta enyém is szervizben van reméljük a legjobbakat, nem tudok erről mire váltani tartósan vastagon legjobb ár/érték arányú eszköz.

(#4380) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Beszéltetek róla, hogy hogyan lehetne b20-at aktiválni az x829-en.

Töltsétek le az "Activity Launcher"-t, majd felül válasszátok ki, hogy 'Minden tevékenység' aztán 'Beállítások'. Ezen belül keressétek meg a 'com.android.settings.BandMode' csomagot, és indítsátok el, ki fog adni egy ablakot. (Nekem) lehet választani az "USA band" és a "Band mode 6" közzül. Nálam az utóbbi van bekapcsolva és van B20 (x822-m van).

Ha az x829 is tudja a B20-at, akkor szvsz. megjelenik ott is a B6 mode.

Barátnőmnek sima Le2- van, ott nincs ez az opció, csak az USA band. De abban ugye nincs B20.

Más: Dolgozom a v7.1-en. Sikerült hotplugolni a processzorokat, ezzel jelentősen megnövelve az akkuidőt. Illetve mostmár a messenger lesz alul a live gomb helyén. (erre várok egyéb ötleteket, hogy mi lenne még hasznosabb - sajnos teljesen kikapcsolni még nem tudom. )

Szerk: Ha bámilyen hibát, vagy zavaró jelenséget tapasztaltok a rom-al kapcsolatban azt is jelezhetitek. :)

@Tibcsi: Napokon belül küldöm a kért fordításokat is. :)

[ Szerkesztve ]

(#4381) hacseki válasza ssgk (#4330) üzenetére


hacseki
tag

Megjött a telefonod x829?Ha igen mit tapasztaltál? :) Én is rendeltem a x 822 mellé egyet a párocskámnak!

[ Szerkesztve ]

(#4382) hacseki válasza Sumptuous (#4380) üzenetére


hacseki
tag

Jövő héten kipróbálom ezt a módszert !Fel kell hozzá raknom a romodat vagy maradhat a "gyári"Vagy úgyis felrakom mert a mostanin is az van és nagyon jó! :R

(#4383) tibcsi0407 válasza Sumptuous (#4380) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A 1S tulajoknak ezt szeretném már beletenni, kicsit jobban ki van már egészítve.
A másik kérésem az lenne, hogy a creditnél azért Keeperv85-öt és engem is megemlíthetnél, ha már jópár éjszakánk belement a fordításba. :) :R

https://utdetailing.hu/

(#4384) ssgk válasza hacseki (#4381) üzenetére


ssgk
aktív tag

Hello.
Fizettem kiszállításra 12dodót így 9 20 nap között van a szállítási idő.
5. Én rendeltem szóval jövőhéttől várható au érkezés.
De ha megjön írok.

(#4385) Dawee válasza Sumptuous (#4380) üzenetére


Dawee
tag

Ötlet középső gombra: szerintem írjon mindenki egyet ami neki jó lenne és a legtöbb nyer, na?
Nekem: gmail

A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#4386) Lilifee válasza Dawee (#4385) üzenetére


Lilifee
tag

lehet hülye kérdés, de a "Telefon" vagy esetleg "Kapcsolatok" nem lehet ott? A "Telefon" úgy gondolom minden készüléken alap h ott legyen alsó sávban, most annyi h középen lenne fixen nem oldalt, de felszabadulna egy hely másnak..

(#4387) ssgk válasza Sumptuous (#4380) üzenetére


ssgk
aktív tag

Köszi hogy ilyen rugalmasan segítesz minket a munkáddal!!![persze meg aki segít a romban].

A gombra én egy filemanagger vagy camera alkalmazást tudnék legszivesebben fogadni az új rommal.

Írtad hogy nem tudod egyenlőre teljesen eltüntetni.
Nem lehet megoldani úgy hogy a gomb parancsa ne egy apk. Nyisson meg hanem kiírjon egy szöveget...?

(#4388) b-csigabiga


b-csigabiga
csendes tag

Sziasztok!
Mostanság honnan érdemes vásárolni a Le Max 2 6/128 modelt? A "coolicool" mennyire biztonságos?
Köszönöm!
BCsB

(#4389) Solarium válasza b-csigabiga (#4388) üzenetére


Solarium
csendes tag

Tinydeal most 6GB/128 GB elvileg 283 $

(#4390) EG0 válasza b-csigabiga (#4388) üzenetére


EG0
aktív tag

Hello, én is kb. ezt nyomozom 2 napja, erre jutottam:

Az x829-esben nincsen B20-as LTE, tehát pl. Vodafone-on az ország nagyobb részén, Pestet is beleértve nem lesz 4G... (tapasztalat, jelenleg Le 1 Pro -m van) Plusz pl. Németországban extra nagy szívás.

Kínálat:
- Cool1, 360 N5, Nubia #: nincs B20 és én félek a későbbi SW támogatás hiányától

- 190-200 USD LeEco Max 2 x829 4/64 silver/grey (kuponnal) - Banggood-ról vagy Tomtop-ról, de erre még simán jöhet egy ÁFA, és máris közel ott van az ár, mint egy 6/128-asé itt:

- 270 EUR (kuponnal) LeEco Max 2 x829 6/128 grey - eFox-shop (=Antelife =Coolicool)

- 505 USD (plusz szállítás, minusz tibcsi0407 kupon) LeEco Max 2 x820 6/128 grey - Spemall (van B20)
(A 6/64-es x820-as 400 USD). Ez horror ár, ennél lényegesen olcsóbban van pl. ZUK EDGE vagy OnePlus 3T.

Érdekes még:
~ 370 EUR LeEco Le Pro 3 6/64 arany - Gizchina /Giztop EU (nincs ÁFA és van B20)

A saját döntésem végül is ezek mentén hoztam meg:
- 130-240 USD különbséget nekem nem ér meg a B20, mert ennyiért már kapok akár egy elég jó Xiaomi telefont B20-al... Egyébként szívesen vettem volna Spemall-ról a magyar gari miatt, de az ujjlenyomat olvasó nekem nem is fontos igazán, ha baj lenne vele.
- Nem akartam arany meg rózsaszín telefont, csak ezüstöt vagy szürkét (Le 3 Pro -t nem találtam...)
- Az Le 3 Pro igazából csak a B20 miatt tetszett volna, mert a SnapDragon 820/821 nem akkora különbség, viszont ROM méret, kijelző méret és felbontás, kamera terén még jobb is nála a Le Max 2. Azonos áron ezt vettem volna, de 30.000 Forinttal drágábban már nem.

És megrendeltem most az efox-os 6/128-as x829-est.

- A Xiaomi Redmi Note 4X 4/64 hasonló áron lett volna, ugyanúgy nem tudja 800 MHz-et, de kevesebb RAM/ROM és gyengébb SOC.

u.i.: Solarium: A TinyDeal-es LeEco szerintem nem EU raktár, arra még rájön simán egy 27% áfa.

[ Szerkesztve ]

(#4391) Solarium


Solarium
csendes tag

Nekem olyan problémám van, hogy nem tölt a gyári kábellel, és a fülhallgatót sem érzékeli...remélem, hogy nem a type c kopott ki ilyen hamar!? Most rendeltem kábelt, meg új type c jack adaptert.
Esetleg valami biztató ötlet :DD

(#4392) Biggeszkij válasza EG0 (#4390) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Bocs, csak néhány észrevétel:

A Snapi 820-821 között tényleg nem sok a különbség, csak olyan 10%-nyi. A Pro3 a tavaly decemberig bezárólag gyártott telefonok közül a világ negyedik leggyorsabb készüléke. (Legalábbis a közreadott Antutu teszt sorrend alapján.) A két szifon hetes, meg az OnePlus 3T előzi meg, hangyányival. 10%-kal gyorsabb pl a boot, és az appok nyitása. Plusz ne felejtsük el, hogy a nagyobb felbontású kijelző meghajtása a LeEco X820-nál nagyobb erőforrás igénnyel is bír. Így a sebesség különbség még nagyobb.

Rom méretben nincs különbség, hisz Pro 3-ból is van 128GB-s változat.

A nagyobb méretű kijelző pl a kisebb markúaknak nem előny. A nagyobb felbontás ugyan valóban klassz, de ára van sebességben, mindennapi előnye viszont nem sok, max annak, aki VR-ezik. Sérülés, csere esetén pedig drágább lesz a javítás.

A kamerája, hogy jobb képeket készít-e azt nem tudom, de pusztán a MP szám alapján ezt nem lehet megítélni. Tapasztalatból írom, hogy nagyon elégedett vagyok a Pro 3 kamerájával.

Viszont tény, hogy azonos méretű rom esetén a 820-as olcsóbb.

Nem megszólni akartam a jelen fórum tárgyát képező telefont, én nagy LeEco fan vagyok, csak a véleményemet írtam le.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#4393) tibcsi0407 válasza Biggeszkij (#4392) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jól beszélsz kolléga.
Arról nem is beszélve, hogy a Le Pro 3 legalább a hátlapon szakít a LeEco formavilággal.
Az USA megjelenés miatt pedig a Pro 3 körül sokkal nagyobb a felhasználói bázis (mármint a hardcore user-ek bázisa).

https://utdetailing.hu/

(#4394) Solarium válasza Biggeszkij (#4392) üzenetére


Solarium
csendes tag

Mondjuk a 128 GB talán játékok miatt kritérium az embereknél ;)
Elég sok zenét pakoltam fel a 32 GB-os belsőbe így is. Most már azon az áron 6/128 is simán megvan :)

(#4395) b-csigabiga válasza EG0 (#4390) üzenetére


b-csigabiga
csendes tag

Köszönöm kimerítő válaszodat ! Most már csak az a kérdés, coolicool kupon hogyan lehet szerezni? 😀

BCsB

(#4396) LewSmith


LewSmith
csendes tag

Sziasztok!

Ezt fogok venni spemallról 2 év eu garancival, szállítással együtt kb 85e ft 4/64-es.

Átolvastam az összefoglalót és bele bele néztem az üzenetekbe.
És még mielőtt megvenném lenne két kérdésem:
1. Ha jól értelmeztem itt nem nagyon van OTA frissítés, nekem kell az új ROM-ot feltennem? (Láttam vannak akik nagyon benne vannak :) )

2. 4000 pár hozzászólást nem tudok most átnézni, de az ujjlenyomat olvasós problémán kívül amit olvastam, van e valami olyasmi hiba ami előfordulhat és meg kell gondolni a vásárlást?

Köszi előre is! :R

Ui.:
Xiaomi redmi Note 4-gyel szemeztem, de az elmúlt hetekben láttam hogy szinte egy ár sávba esett a leeco masinája és kihagyhatatlannak érzem a tudása alapján. :) :)) :DD

[ Szerkesztve ]

Meizu m1 note, az első okos, LeEco Le Max 2 X820, másodszorra

(#4397) Fehi85 válasza EG0 (#4390) üzenetére


Fehi85
tag

Tiny-ről rendeltem, de Franciaországba küldték a dpd raktárba, onnan az osztrákokhoz ment, onnan hozzánk. 7 nap alatt ért ide, és így kikerülte a vámot. :)

(#4398) kungzi


kungzi
veterán

Jöhetne már a gyári nougat frissítés! Mert ez, hogy nem jó a gmail frissítés, az idegeimre megy.

(#4399) tibcsi0407 válasza kungzi (#4398) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerinted azt a Nougat megoldja? :U
Ha ennyire zavar, akkor miért nem használsz alternatív email klienst?

https://utdetailing.hu/

(#4400) kungzi válasza tibcsi0407 (#4399) üzenetére


kungzi
veterán

Mivel a leeco cseszte el egy frissítésnél így merem remélni, hogy a nougat-nál már javítani fogják. :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.