Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:17

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) jano_77 válasza milapsy (#3333) üzenetére


jano_77
nagyúr

honnan lehet leszedni a MIUI romot ehhez a telóhoz és hogyan kell feltenni? Kell másfajta TWRP vagy csak simán ZIP file a telóra és install a TWRP menüből!? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#3352) milapsy válasza jano_77 (#3351) üzenetére


milapsy
aktív tag

ugyanugy mint a többi romot twrp-ből :R itt a legujabb mandfx-es miui
MIUI8-乐视max2_X820_61213.zip

ez pedig a nian féle miui8 lex2-6.12.15-6.0_1bc29b.zip ezt még nem próbáltam énsem :R

illetve itt mindig megtalálni a legfrisebb kiadásokat http://4pda.ru/

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#3353) jano_77 válasza milapsy (#3352) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm! :R
És melyikben van magyar nyelv!? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#3354) milapsy válasza jano_77 (#3353) üzenetére


milapsy
aktív tag

jelenleg semelyikbe mandfx-es ben nincs a nian félét nem tudom de szerintem abban sincs. morelocale2 viszont tökéletesen magyaritja :R

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#3355) jano_77 válasza milapsy (#3354) üzenetére


jano_77
nagyúr

khm...mi ez a morelocal2?!? :F :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#3356) milapsy válasza jano_77 (#3355) üzenetére


milapsy
aktív tag

play aruház beirod morelocale és letöltöd a progit ott átváltod a nyelvet magyarra és kész is szinte az egész miui magyar lesz :R

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#3357) ->Raizen<- válasza milapsy (#3356) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ott van a kutya elásva hogy szinte az egész. Valaki írna végre véleményt a miui romokról? :D

[ Szerkesztve ]

(#3358) milapsy válasza ->Raizen<- (#3357) üzenetére


milapsy
aktív tag

nincs elásva semmi ami nem lett magyar aza mitools beállítás ahol a kijelző felbontását lehet állítani 98% magyar :R nekem eddig nagyon tetszik :R működik minden, pöpec az akku idő semmilyen hibával nem találkoztam eddig. talán kicst szenvedősebb mint a többi rom a google play miatt alapból ugye nincs de ez pár perc alatt orvosolható :)) 2,4 GB szabadon van a memoriábol nagyon smooth az egész rendszer :R

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#3359) szitaati válasza Kaneven (#3347) üzenetére


szitaati
aktív tag

Köszi! :R
Úgy tűnik a jogosultság volt a para, amit nem gondoltam volna, hiszen más progikat meg simán feltett.
Mindenesetre így nekem is ment, és egész jó a játék is. :))

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#3360) Sanyesz. válasza milapsy (#3358) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Mindenesetre furcsa, hogy a választható nyelvek között nincs a magyar, viszont az egyes programkomponensek mégis tartalmazzák a magyar nyelvet. :F

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#3361) milapsy válasza Sanyesz. (#3360) üzenetére


milapsy
aktív tag

passzolok szerintem aureeel biztos tudja hogyan működik ez lokalizációs kérdés illetve a morelocale hogyan magyarít

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#3362) Sumptuous válasza milapsy (#3361) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Én úgy tudom, hogyha a framework-res.apk-ban ha a (decompile után) res/values-hu mappa létezik, akkor automatikusan felsorolódik a magyar nyelv is. És amelyik appnak szintén van values-hu mappájában magyar string, az onnan tölti be, és magyarul jelenik meg.

De Tibcsi mégjobban tudja ezt. Ő és a 'csapata' csinálta a fordítást. :)

(#3363) Sanyesz. válasza milapsy (#3361) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A morelocale sehogy se "magyarít", csak "kihozza" a magyar nyelvet az ezt eleve tartalmazó alkalmazásokból. :)
Fordításokat sokat csináltam, de annak már több, mint négy éve.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#3364) luxi6894 válasza Rozmika (#3350) üzenetére


luxi6894
újonc

Köszönöm szépen a segítségedet! :R A telefonom végre működik! (tesztelem)

(#3365) tibcsi0407 válasza Sumptuous (#3362) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A csapat két fő volt. :) Aztán 1 :D 1-1 apphoz kaptam segítséget még.
Ez úgy működik, hogy bekapcsolja a lokalizációt a settings-hez a Morelocale, ezáltal az összes Res\Values-HU-t elkezdi a rendszer keresni az alkalmazásokban. Ha megtalálja, akkor onnan tölti be a stringeket, ha nem, akkor a sima values mappából.
Így fordulhat elő, hogy pl a ZUK-nál sok alkalmazás kínaira váltott, mert a sima values kínai nyelvet tartalmazott. :)

https://utdetailing.hu/

(#3366) csapee


csapee
senior tag

Megjelent az 5.9.020s frissítés. Esetleg tudja vki hogy twrp alól felmegy-e, vagy gyári recoveryt hogy lehet visszaállítani a 18-ra?

Csapee

(#3367) tibcsi0407 válasza csapee (#3366) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Felmegy, de rögtön falashelj utána egy SuperSU-t újraindítás előtt. Így kiüti a verity védelmet. Különben nem biztos, hogy bootolna.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#3368) msanyi67


msanyi67
csendes tag

A következő problémámra hátha van valakinek ötlete: egyéni csengőhang van beállítva általánosan + teljesen más a családtagoknak, nekik mindenkihez más hang, a probléma az az, hogy az általánosan beállított hangot szelektálja úgy, hogy néha az néma lesz de nem mindenkinél, viszont a családtagoknál ez soha nem fordul elő, és hogyha az egyéb személyeknél egyedileg beállítom ugyan azt az általános csengőhangot akkor már nem néma. A csengőhangok ugyan abban a mappában vannak a megfelelő jogokkal, gyári egysincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#3369) hacseki


hacseki
tag

Tudna nekem valaki segíteni romot szeretnék cserélni a mélyvízben leírtak szerint.De nem tudok adb kapcsolatot létrehozni ezek a képek jelennek meg
Ez után újraindítom mert nem csinál semmit betölt a gyári most már 5.09 eui . Valami 5let?

[ Szerkesztve ]

(#3370) Waikiki válasza hacseki (#3369) üzenetére


Waikiki
tag

A Mélyvízben van szó a Win10 x64-es problémáról. Azokat a lépéseket megcsináltad?

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#3371) gonorrea


gonorrea
senior tag

gmail email címeket csak akkor kapom meg ha belépek az alkalmazásba, de régen nem volt ez, csak most tűnt fel aurel romjánál. Másnál is ez van?

szerk. most néztem a szinkronizálást (fiókok/gmail), alkalmazásadatok pl utoljár 12.11-én szinkronizáltak, névjegyek 12.16-án!!! Ezmiez? Be van kapcsolva a szinkronizálás akkor miért nem csinálja?

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#3372) tibcsi0407 válasza gonorrea (#3371) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Állítsd be a background resources-t.
Tárcsázd a *#*#46360000#*#* és kapcsold ki az “Enable background resource control opciót.

https://utdetailing.hu/

(#3373) gonorrea válasza tibcsi0407 (#3372) üzenetére


gonorrea
senior tag

Köszi meg is van rem jó lesz, kerestem ezt a kódot itt meg a le2 topikba is de nem talált rá semmit (bár lehet nem jól fogalmaztam meg), be kellene rakni összefoglalókba is

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#3374) tibcsi0407 válasza gonorrea (#3373) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Érdemes lenne valahová betenni, ha már a LeEco olyan hülye, hogy nem kapcsolja ki alapból :D

https://utdetailing.hu/

(#3375) hacseki válasza Waikiki (#3370) üzenetére


hacseki
tag

Megcsináltam de semmi még mindig. :O

(#3376) gonorrea válasza tibcsi0407 (#3374) üzenetére


gonorrea
senior tag

gmail még sem jó, csináltam egy restartot, alapból be van kapcsolva az indulás, mégsem kapom meg az emailt :(
na beléptem gmailbe, kb rá 2 percre meg is jött az email, amit 14 perce küldtek :(((

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#3377) tibcsi0407 válasza gonorrea (#3376) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Phone manager is be van állítva?

https://utdetailing.hu/

(#3378) gonorrea válasza tibcsi0407 (#3377) üzenetére


gonorrea
senior tag

melyikre gondolsz, hogy ne zárja be autómatikusan? akkor is meg kellene kapnom, ha be van kapcsolva az autómatikus indulás ugyanúgy mint vibernél meg fb messengernél nem?
Meg az ugyanaz mint ha főképernyőn lelakatolom, hogy ne törölje?

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#3379) tibcsi0407 válasza gonorrea (#3378) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem feltétlenül. Attól még a háttérben egyből kiüti az EUI, ha nem szimpatikus neki. Érdemes az automatikus bezárást is kikapcsolni róla, valamint lockolni az alkalmazásváltóban.

https://utdetailing.hu/

(#3380) csapee válasza tibcsi0407 (#3367) üzenetére


csapee
senior tag

Az OTA nem ment fel, de ha a teljes romot letöltve Twrp alól installáltam minden ok. Természetesen nem böktem a reboot gombra, hanem hosszan kikapcs.

Twrp és SU most nekem nem kell :U

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#3381) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Megjelent az 5.9.020s frissítés: Van itt még olyan akinek döglött a fingerprint? És kipróbálta a telóját ezzel a rommal hátha életre kelti?

(#3382) tibcsi0407 válasza ->Raizen<- (#3381) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A frissítés nem cseréli ki az alaplapot.

https://utdetailing.hu/

(#3383) Kaneven


Kaneven
tag

Van valahol egy leírás, hogy mit tartalmaz az 5.9.20s ? Mert én nem nagyon vettem észre különbséget, azon kívül hogy bekerült két felesleges app. (Mintha gyorsabb lenne a fingerprint sensor , de lehet csak placebo :D )

Más: A play store-ból Istennek se tudok letölteni alkalmazást mobil neten kereszül, pedig a Downloadsban No limitre van állítva és minden engedélyezve van. Kétszer újra raktam a storet, nem segített. És pár alkalmazás se tud kommunikálni mobil neten pl. BKK futár (google maps pedig tud) vagy bluemail. Nem nagy érvágás csak kicsit zavar.

(#3384) Sanyesz. válasza Kaneven (#3383) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A Phone Manager -> Data usage control -> Connection control pontban is engedélyezted?

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#3385) Kaneven válasza Sanyesz. (#3384) üzenetére


Kaneven
tag

Természetesen. :K

(#3386) matyics válasza Kaneven (#3383) üzenetére


matyics
őstag

Nálam is ugyanez a probléma jelen van. Akármit állítgatok mobil nettel nem tudok letölteni.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#3387) matyics válasza lehem (#3341) üzenetére


matyics
őstag

Kösz, felraktam megnézem milyen.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#3388) sd6 válasza gonorrea (#3371) üzenetére


sd6
tag

Nálam is ez van, pedig minden engedélye megvan, clear data is volt :(

(#3389) Waikiki


Waikiki
tag

Sziasztok!

Van egy egyszerű funkció, de jól látom, hogy az EUI ezt nem tudja?

Alaphelyzet: játszom egy játékkal, ami amúgy eléggé tudja enni az akkut. Teljesen kilépni nem lehet belőle, csak berakja magát a háttérbe, de sajnos úgy, hogy 10 esetből 7-szer "Resuming game" üzenettel újratölti magát, pedig memória lenne dögivel. Eddig használt Androidokon ráböktem a megfelelő gombra, ott feljöttek a futó alkalmazások (recent apps), és onnan valamilyen módon ki tudtam lőni ("X", jobbra/balra suhintás, összes futó alkalmazás kilövése).

Ezzel szemben úgy tűnik, hogy az EUI-nak van egy (két) rém idegesítő szokása:
1. Amikor feljön a futó alkalmazások listája, de ha csak ez az egyetlen van, akkor ezt az egyet nem tudom kilőni.
2. Amikor rábökök a "0"-ra középen azzal a szándékkal, hogy jó, akkor maradjál háttérben, én pedig visszalépnék a home screen-re / menübe, akkor pedig ehelyett az alkalmazásra ugrik vissza.

Mi az öreg halált kell beállítani ebben a nyomorult szoftverben, hogy ki tudjam lőni az egyetlen futó alkalmazást is, és utána vissza tudjak lépni a home screen-re?

U.i.: Mondjuk nem ez lenne az egyetlen idiótasága. Kisebb lutri, hogy egy háttérben futó, időnként frissítő alkalmazás amiatt nem működik, mert:
a) memóriakezelés kilövi mondjuk lock screen-nél;
b) valami beépített, akkuidő-növelő algoritmus teszi ugyanezt;
c) valami beépített, netforgalom-csökkentő algoritmus teszi ugyanezt.

A "pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve" mondást gyönyörű formában valósították meg a kínaiak. :(((

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#3390) Kaneven


Kaneven
tag

Fejlemények: sikerült működésre bírni a mobilneten keresztül a letöltést play storeban. Connection controlban engedélyezni kell mobil net hozzáférést a Media Storage és a Google Servicesnek.
Így már működik a bluemail, futár stb.

[ Szerkesztve ]

(#3391) Fitzgerald válasza Waikiki (#3389) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nincs köze az EUI-hoz. Kb. 4-5 napja kezdte nálam is ugyanezt csinálni a készülék, addig ki tudtam lőni minden t a ramból. Mielőtt elkezdte ezt csinálni, előtte Play Store-ból több alkalmazást is frissítettem, de már meg nem mondom melyeket. Az biztos, hogy az Android System Webview köztük volt.

(#3392) matyics válasza Kaneven (#3390) üzenetére


matyics
őstag

Köszi, nekem a Google Services-nek engedélyezve volt, arra gondoltam, hogy kéri, de a Media Storage-re nem gondoltam. Most így valóban működik.

Más: Tudna valaki abban segíteni, hogy fülesnél miért veszi le a hengerőt a rendszer 74%-ra?
Vagyis, a segítség inkább ahhoz kéne, hogy ne vegye le.
Előre is köszi a segítséget.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#3393) szitaati válasza Waikiki (#3389) üzenetére


szitaati
aktív tag

Most ez melyik ROM? Mert én a gyárin bizony az összes alkalmazást ki tudom lőni és bármikor vissza tudok lépni a főképernyőre. (Most épp 5.9.020S, de az előzőekkel is.)
A memóriacsökkentő, proc.kilövő alkalmazások meg egész jól testre szabhatók és nálam úgy működnek, ahogy kell.

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#3394) szitaati válasza Kaneven (#3383) üzenetére


szitaati
aktív tag

Mit tud az új EUI:
engem is érdekelne a lista. Egyszer tibcsi linkelt ilyet még egy korábbi gyári ROM-hoz, de én magamtól googlival semmit se találok. :O

Viszont azt észrevettem, hogy a fényképezőnél a gyári szoftverbe betettek egy csomó "matricát" vagy mit, amivel vicces képeket lehet generálni abból, amit éppen lőttél. Hát nem nagy cucc de legalább valami. :)

[ Szerkesztve ]

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#3395) Rozmika válasza Waikiki (#3389) üzenetére


Rozmika
tag

Ilyennel én is találkoztam mikor a launcert cserélgettem. Megoldás, hogy a fő képernyőt lakatold le ott a kis ikonoknál alul és akkor az megmarad és arra fog váltani. Ja meg előtte érdemes alapértelmezettnek beállítani a launchert, ha cserélve van és egy újraindítás sem árt. De amúgy én is gyűlölöm ezt az eui-t. Nem nagyon tudok vele megbarátkozni. Várom már aureeel stabil rom-ra épült fordítását. (persze egy jó stabil rom is jól jönne hozzá)

(#3396) Fitzgerald válasza Rozmika (#3395) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem lehet, mert az eltűnik azonnal ahogy megnyitod a task managert, meg amúgy is annak lakat nélkül sem szabad bezáródnia. Az EUI alapú romokban a home screen normál esetben taskként jelenik meg task managerben, és ez az egyetlen task amit sosem tudsz bezárni. Na itt az a probléma, hogy a home screen eltűnik a task managerből ahogy megnyitod azt, és ahogy elkezded szépen bezárogatni a dolgokat, helyette mindig ottmarad az utoljára megnyitott alkalmazás a végén, amit nem lehet bezárni.

[ Szerkesztve ]

(#3397) tibcsi0407 válasza szitaati (#3394) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Elvileg:

Second-generation super-phone EUI5.9 upgrade features Highlights:
The new housekeeper application accelerator helps improve application performance and fluency
New staging power saving mode, optimization of energy-saving program
Gallery Add a large head stickers add beauty effect
Add a picture to the gallery
Gallery Adds the ability to collage pictures
Add Smart Stickers to Gallery
Contacts Add a new feature to set up incoming call flash
One-touch replacement adds support for importing application data
A key change support new micro-sync data support
Yellow Pages new fast service entrance, support courier services and ticket inquiries
Yellow Pages Add my dynamic card to view order activity
User's Guide Add a suggestion square
The browser adds no graph mode, only Wi-Fi display pictures
File management New cloud disk module, support the file upload to the cloud storage
Wireless and network to add international roaming capabilities
Set the new ball function
Set up new eye protection mode (Music 2 Mobile Public Edition only)

https://utdetailing.hu/

(#3398) Rozmika válasza Fitzgerald (#3396) üzenetére


Rozmika
tag

Nálam lehetett. Azóta jól működik. De nekem akkor kezdett el rendetlenkedni, mikor megpróbáltam más launcher-eket, lehet véletlenül.

(#3399) szitaati válasza tibcsi0407 (#3397) üzenetére


szitaati
aktív tag

Köszi! :R
Ezeket honnan keresed elő amúgy? Csak, hogy legközelebb ne kelljen megkérni. :U

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#3400) tibcsi0407 válasza szitaati (#3399) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kínai sajtó :D

https://utdetailing.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.