Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:17

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) ssgk


ssgk
aktív tag

Az x829 esek b20 at felejtsék el ?
Vagy van valami mód arra hogy ne tiltson le ? Hanem aktiválni lehessen.

(#4702) tibcsi0407 válasza ssgk (#4701) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem inkább vedd úgy, hogy nincs és nem is valószínű, hogy lesz.
Ha lesz is, akkor nagyon komoly NVRAM piszkálással lehet majd elővarázsolni.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#4703) Maotun


Maotun
őstag

Üdv mindenkinek!
Az X-820 elővételben 68k-ért jónak tűnik...."ideálistiniknél"
Még nemvettem tőlük. Ha előbb van (postabontás a tervezettnél) az azmegnézik
hogy nem egy b@zi nagy mp3 lejátszó van benn 10 euroért, hanem egy 220 euros
Telefon akkor ki bukik és mennyit?
Illetve bünti is van vagy csak a vám ?
Még mindig nem jól kérdem :W
Legrosszabb esetbe mennyi lesz az x-820 mire a kezembe lesz?
Nem vagyok mobilguru de 260 k 7 almáért? 200k hüvelyes p-10 ért sok.
Az X-820 ha 85_90 be megáll vámmal még jó lehet.
Az megmázli ha 68k ér frisiping :Y
Megkösszönnék egy linket ahol s tinydeal tapasztalatok vannak.
Köszönet előre is ha valaki válaszol.

(#4704) tibcsi0407 válasza Maotun (#4703) üzenetére


tibcsi0407
félisten

ár*1,27+ 2500 Ft.

https://utdetailing.hu/

(#4705) gonorrea válasza Maotun (#4703) üzenetére


gonorrea
senior tag

Spemall 4/32 gray 2 eu gari, szállítással kb 83000 JMF + ktg elvileg nincs de topikjában tudsz érdeklődni, cím tibcsi aláírásában található

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#4706) robertone2 válasza Maotun (#4703) üzenetére


robertone2
tag

Szia!

Büntetés nincs csak 27 százalék áfa és 2500 postai vámkezelési díj. Úgy tudom átvilágítják a csomagokat és látják ha telefon van benne, szóval nem fog átcsúszni mint régebben.

Amikor én vettem (több mint egy hónapja) az x-829 még nem volt európai raktáron, így Kínából rendeltem a tiniktől , éppen 19 napja van az országban, múlt szerdán végre bekérték a vámadatokat, azonnal küldtem és még mindig nyammognak rajta, ha nem ragaszkodsz az x-820-hoz érdemes megkímélni magad ettől. (De amúgy érdemes chaten megkérdezni tőlük, nem tervezik-e a közeljövőben azt is eu raktárba küldeni, ha nekem ez akkor eszembe jut már régen a kezemben lenne a masina és olcsóbban.)

(#4707) fehermokus válasza Rozmika (#4558) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Utána néztem a dolognak, azt írják, hogy a hardver tudja a B20-t, de egy pár csatorna lockolva van a készülékben, amit kis ügyeskedéssel fel lehet "szabadítani".
Lecseréltettem kék mobilos kártyámat korszerűbbre és nálam megy a 4G. Sajnos azt nem tudom melyik csatornán, kéne rá egy teszt program.

(#4708) Fehi85 válasza fehermokus (#4707) üzenetére


Fehi85
tag

Én a CellMapper progival megnéztem, band3 az eredményem.

(#4709) fehermokus válasza Fehi85 (#4708) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Nekem ez progi nem írja ki a Band számát.

(#4710) Fehi85 válasza fehermokus (#4709) üzenetére


Fehi85
tag

"Admin" jogot kell adni neki, addig nekem sem írta ki. Valahol még linkelték is nekem, hogyan kell, pár oldallal visszább. Azóta kiírja, hogy melyik sávra meg, fel épp a 4g-hez.

(#4711) robertone2 válasza fehermokus (#4707) üzenetére


robertone2
tag

Nem teljesen világos miért éri meg lebutítással vesződni a gyártónak ha a hardver alapból tudná.

(#4712) tibcsi0407 válasza robertone2 (#4711) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Két okból. Ez egy USA-ba szánt telefon és ott nincs B20.
Második ok pedig az, hogy bizonyos frekvenciák után, így a B20 után is jogdíjakat kell fizetni. Miért is fizetne olyat, amit egy olyan piacra szán, ahol nincs rá szükség?
Lehet engedélyezni tudjátok majd a B20-at, de ez nem egy egyszerű folyamat és nem fog hirtelen 1-2 tárcsázókódtól működni.
Az NVRAM-ban kell QFIL-lel, meg 1-2 hasonló Qualcomm programmal bűvészkedni, de még az sem garancia arra, hogy az RF (ami a jelet fogja) B20 kompatibilis. Ehhez szét kellene szedni egy X829-et, hogy kiderüljön.
Ki vállalja?... :U
Aki B20 nélküli telefont vesz, az tudjon rá, hogy nem lesz neki B20.
A Mi Note 2-nél már végigfutottuk ezeket a köröket, ugyanis ott adott hozzá még az RF is, de nem sikerült aktiválni..

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#4713) Maotun


Maotun
őstag

köszönöm a válaszokat :R
akkor Eu raktárról keresek :K

(#4714) ssgk válasza tibcsi0407 (#4712) üzenetére


ssgk
aktív tag

Szia.
Látom te mélyebben benne vagy a témába...
Gondolom több éves tapasztalat. :D
De ha a hardware elvileg ugyanaz. Akkor valahogy meg lehet oldani. Biztos nem könnyű...
Írtad hogy mi note 2 vel csináltátok...

Tudnál egy rövid útmutatót írni hogy min mentetek végig ?

Köszi :)

(#4715) tibcsi0407 válasza ssgk (#4714) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem tudhatod, hogy ugyanaz-e a hardver, amíg nem szeded szét. Le is írtam.
Mi Note 2-ről volt szétszedés cikk, pontosan a nem global változatról és olyan RF volt benne, ami tudja a B20-at.
Az X829-ről nincs szétszedős cikk tudtommal, max az X820-ról.
Az X800 USA változata is eltért hardveresen az X800 CN változattól, pedig ugyanúgy nézett ki, a specifikációk is ugyanazok voltak, a hang, a bluetooth még is más volt belül. ( azt is azért szórták ki olcsón a webshopok. Nincs itt sem másképp. :U )
Amit csinálni kell, arról van egy raklap fórum az XDA-n, mondanom sem kell, hogy 99% kudarcba fulladt. Snapdragon 820 és újabb SoC verziókon tudtommal egy telefonban sem tudták még aktiválni a B20-at.
A Qualcomm sem hülye azért, hogy ezt csak úgy lazán a közösség kezébe adja.
Megpróbálhattok első körben QCN mentést készíteni egy X820 és egy X829 NVRAM-járól és összehasonlítani betűről betűre az benne található kódokat.
Kis utánaolvasás után talán tudjátok szűkíteni a kört, hogy melyik sorokat is kell keresni.
Nem mondom, hogy lehetetlen a feladat, de maximum 1% esélyt adok rá. Ahhoz pedig legalább 1-1 olyan tulaj kellene a topikban, aki valóban ért is hozzá, nem csak hülyeségeket ír. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#4716) Lepeke válasza gonorrea (#4034) üzenetére


Lepeke
csendes újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Tőletek, hátha van valami ötletetek.
A férjemnek LeMax 2 telefonja van. Tegnap szólt, hogy valami baj van. Folyton szétkapcsol a töltés (főleg ha megnyomja a kapcsolót, tehát megnézi hány %-on áll, vagy bekapcsolja a kijelzőt). Közben világít a töltést jelző lámpa, csak épp nem nő a töltöttség. Gondoltuk, a töltő lehet rossz, hazajött, és feltette az én töltőmre. Azzal se ért el jobb eredményt. Egész éjjel töltött, hozzá sem értünk, így sikerült 70%-ra feltornázni. A sokk reggel ért, amikor feltettem a LeEco2-met töltőre, és most ugyanazt csinálja, mint a férjemé.
Mi történhetett? Van egy Eset vírusirtóm a telefonon, nem talált semmit. Létezik, hogy a telefon tönkretette a töltőt? Vagy valami komolyabb vírusirtót keressek?

(#4717) tibcsi0407 válasza Lepeke (#4716) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Cseréljétek ki a Type-C kábelt.

(#4718) robertone2

Kétlem, hogy egy szimpa TWRP patch meg fogja oldani. Ha át kell írni az NVRAM adatait, azt mindenkinek külön-külön kell megcsinálni, hiszen egymás NVRAM mentéseit nem használhatjátok.
Abban van az IMEI, a MAC cím, stb.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#4718) robertone2 válasza tibcsi0407 (#4712) üzenetére


robertone2
tag

Köszönöm a választ.
Én mondjuk megleszek nélküle, ha van is rá megoldás de bonyolult akkor valószínűleg nem fogom erőltetni.

(#4719) fecosrac válasza robertone2 (#4718) üzenetére


fecosrac
tag

Én is ugyanígy vagyok vele. Mondjuk én azért felhívtam a szolgáltatót és konkrétan rákérdeztem, hogy a lakhelyemen milyen frekvencián működik a 4G/LTE szolgáltatás, ugyanis ahol élek ott is dolgozom szóval a legtöbb időt itt töltöm. Bemondta a csóka, hogy 800 és 1800 MHz, úgyhogy megnyugodtam. :)

(#4720) fehermokus válasza Lepeke (#4716) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Sajnos a LeEco olyan töltővel adja a telefont, ami nem bírja azt az áramot tartósan, ami a gyorstöltéshez kell. Ha be van kapcsolva a telefonon a gyorstöltés funkció, akkor nagyobb árammal tölt, amit egyes töltők nem bírnak és lekorlátozzák az áramot (talán végleg) ekkor max 70%-ig lehet vele tölteni. Sajnos nekem sem sikerült (még) az ilyen töltőmet rendes munkára bírni, így szereztem egy másikat.
Gyorstöltés kikapcs és azóta semmi bajom sincs. A funkciót a Beállítások/Akkumulátor menüpontban lehet elérni. Lehet szerezni minőségi QC3 kompatibilis töltőket a piacon, ezekkel lehet aktiválni a gyorstöltést is.
Mindemellett a kábel is lehet ludas...

(#4721) Fitzgerald válasza fehermokus (#4720) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nekem gyorstöltés nélkül, és új kábellel is ugyanezt csinálja. Holnap jön a Tronsmart quick charge 3.0 töltőm, kíváncsi vagyok azzal tölt-e majd rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#4722) tibcsi0407 válasza Fitzgerald (#4721) üzenetére


tibcsi0407
félisten

PC USB-ről is?

https://utdetailing.hu/

(#4723) fehermokus válasza Fitzgerald (#4721) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Igen, mint írtam a gyorstöltés kinyírja a töltőt. Utána még úgy néz ki, mintha jó lenne a töltő, de nem tölt semmit, vagy nem tölt csak egy kicsit.
Az új töltővel meglátod minden rendben lesz :). (Már ha jó a töltő :O )

(#4724) Biggeszkij válasza fehermokus (#4723) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Pl. a Blitzwolf töltők is nagyon jók. Nekem annak idején Tibcsi ajánlotta, a gyárit soha elő sem vettem. Pedig minden éjjel két teló lóg rajta. :C

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#4725) tibcsi0407 válasza Biggeszkij (#4724) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem is azóta is megvan. Bár az Honor-t kb 1000 mAh-rel tölti. Köszi Huawei... :D

https://utdetailing.hu/

(#4726) Fitzgerald válasza tibcsi0407 (#4722) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az az érdekes, hogy PC USB-ről általában úgy tűnik, mintha nem lenne gond, aztán néha mégis kialszik a töltést jelző led, ki-be kapcsolgat a töltés. De PC-n sokkal ritkább ez, ott tényleg lehet hogy csak a gépen lévő portok miatt csinálja, eléggé lazák sajnos.
Az én sztorim amúgy annyi, hogy én a gyári töltőt használom az EU-s adapterrel, és a gyorstöltést nem használom. Már nem. Nekem ez a második Le Max 2-m, az első elégett. Ezzel a másodikkal a gyorstöltést kb. kétszer használtam amióta megvan (kb. 2 hónapja), és az utolsó alkalom óta már legalább 1 hónap telt el.
Mégis csak kb. 1 hete kezdte el csinálni ezt a dolgot, hogy bedugom, nem világít a led és nem tölt, vagy világít a led, de nem tölt. Kábelt már cseréltem egy elég jó minőségűre.
Viszont ha a töltőfejet elkezdem mozgatni, mindig találok egy olyan pozíciót, amiben elkezd tölteni normál sebességgel, és ha nem nyúlok hozzá, nem szakad meg a töltés.
Egyszer kipróbáltam a töltést még az előző kábellel és a húgom töltőfejével. Egy darabig működött, de egy idő után elkezdte ugyanezt a dolgot.
Mivel ahogy írtam az új kábel az eredeti töltőfejjel is csinálja, így az egyetlen logikus magyarázat az, hogy a kábel is, és a töltőfej is beszart (mert ha a töltő IC szart be, akkor magam gyújtom majd fel ezt a készüléket :D ).
Viccelek, nem lehet a töltő IC. Ez egyértelműen valamilyen kontakt hiba.
Új kábel ugye már van, új töltő meg holnap jön, úgyhogy most már ki fog derülni, hogy mi is a gond.

@fehermokus

Reméljük így lesz. Azt mondjuk fel nem foghatom, hogy hogyan kerülhet kereskedelmi forgalomba ilyesmi, ha ennyire kiforratlan, problémás ez a technológia.

(#4727) fehermokus válasza Fitzgerald (#4726) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Nálam az a jó minőségű kábel, amelyik működik :K .
Alapvetően a "drága" teló elég jól le van védve, hogy a töltés része ne menjen tönkre, inkább a töltő. Az még számomra sem egyértelmű, hogy elég-e a telefon magában, hogy elpusztítsa a töltőt, vagy egy rossz minőségű kábel is kell hozzá...
Elképzelhető, ha egy kicsit kontaktos a kábel/type c csati, akkor ez meghülyíti a töltőt és megpurnyad. Ebben az esetben cserélni kell mindkettőt. Értelemszerűen ez gyorstöltésnél könnyebben fordul elő.

(#4728) kungzi


kungzi
veterán

én ilyen töltőt szeretnék venni, de sehol sincs EU-s :W

[link]

(#4729) bzsolt99 válasza kungzi (#4728) üzenetére


bzsolt99
tag

nekem legalább 3db van és eu-s
Innen rendeltem.

(#4730) kungzi válasza bzsolt99 (#4729) üzenetére


kungzi
veterán

de csak 1 csatlakozós van, vagy quick charge 2.0-s

(#4731) fehermokus válasza kungzi (#4728) üzenetére


fehermokus
aktív tag

És ez sem rossz....

(#4732) bandriska


bandriska
csendes tag

Hol tudnék venni most legjobb áron max 2t? Nem feltétlenül lényeg a b20. Ram rom is majdnem mindegy lenne a 4/32 is eleg, viszont ha nincs nagy különbség árban akkor a többi is játszana. 6/128 at talaltam a coolicoolnal olcson. Mennyire megbizható cég és a készülék? Valaki vett mar innen?

(#4733) Lepeke válasza fehermokus (#4720) üzenetére


Lepeke
csendes újonc

Köszönöm a segítséget!
Próbáltuk az új kábellel a LeMaxot is töltetni, és eddig úgy néz ki, hogy rendesen tölt. Már 80%-nál jár! Megúsztunk egy garanciás postát. :)
Rendelünk egy pár töltőkábelt hozzá tartalékba, és pár új töltőt.
Mi nem használtuk egyébként a gyorstöltés funkciót. Ahogy megérkeztek, és személyre szabtuk a telefonokat, egyből kikapcsoltuk. Így is jelentkezett ez a probléma. Nem tudom, összefüggésben lehet-e vele, de mindkét gyári kábel hagyományos USB része el van repedve, pedig nem hurcoltuk őket. Még ilyet nem tapasztaltam más hasonló kábelekkel.

[ Szerkesztve ]

(#4734) hacseki válasza Lepeke (#4733) üzenetére


hacseki
tag

Nálunk kettő Le 2Max van egyik(x822) 4 hónapos a másik 2 hónapos (x829) az elejétől be van kapcsolva a gyors töltés és semmi gondom nincs vele :DD Egyszer melegedett mert beragadt 1 app de a fórumon segítő emberkéknek köszönhetően hamar megoldódott ez is . :R

(#4735) gonorrea válasza Lepeke (#4733) üzenetére


gonorrea
senior tag

Nekem volt egy Zte Grand X In telefonom, annak az usb-s része forgácsolódott szét mindkét végén! Műanyag sz*r :(((

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#4736) msanyi67


msanyi67
csendes tag

Szerintem egy jó töltő nem árt, ha van, nekem pl. Blitzwolf, 5 telefont tölt egyszere, ha kell, 3.0 gyorstöltés, kíválóan működik, ja és nem árt a jó minőségű kábel, ami rendesen átviszi a cuflát (Pisen, Blitzwolf stb).

[ Szerkesztve ]

(#4737) Lepeke válasza hacseki (#4734) üzenetére


Lepeke
csendes újonc

A férjem LeMax telefonja most 4 hónapos kb. Meg van elégedve vele, de már volt töltés gondja. Nekünk is van egy Blitzwolf töltőnk, amivel 2 telefont lehet egyszerre tölteni. Azzal már kb. 2 hónapja nem akart rendesen működni, pedig a többi telefonhoz jó.

(#4738) fehermokus


fehermokus
aktív tag

Újabb töltési tapasztalataim: 2 napig hagytam az elvileg elpusztult LE töltőmet pihenni, nem is foglalkoztam vele. X829-en firware-t cseréltem, le a webshopost, fel helyére Cuoco92 v72 romja.
A mai beszélgetés után gondoltam kipróbálom a töltőmet, ami eddig halott volt, vagy legalábbis úgy viselkedett. Rádugtam X820-ra és töltötte rendesen. Felkapcsoltam a gyorstöltést, semmi probléma tömte a gépbe az elektronokat, elég tempósan. Ezek után rátettem az X829-et, ami két nappal ezelőtt elküldte a vadászmezőkre és azzal is szépen ment még gyorstöltéssel is.
Kábel, töltő ugyanazok, mint eddig. Na ezt fejtse meg vki :).

(#4739) jemy


jemy
tag

tölthető aureel v8 romja.

(#4740) mundzuk válasza jemy (#4739) üzenetére


mundzuk
csendes tag

már vártam :C :R

(#4741) hacseki válasza jemy (#4739) üzenetére


hacseki
tag

Tapasztalat?

(#4742) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Ahogy jemy jelezte, kint van a V8-as [ turbós, 32 szelepes, 1000 lóerős, keveset fogyasztó ] ROM az XDA-n és Leeco.re-n is.

Javítva lett a front kamerát érintő hiba különböző alkalmazásokban.
Sikerült tökéletesre csiszolnom a hotplug-ot, ez is beépítésre került.
Az animációs skála léptéke is bővítve lett 0.25 és 0.75-ös értékekkel.
Illetve apró módosítások, frissítések, javítások is történtek.

Ha a V7.x már fent van, akkor nem szükséges a data wipe, egyéb esetben viszont erősen ajánlom!

Sajnos az elmúlt időkben nem volt szinte semennyi szabadidőm, emiatt nem tudtam válaszolgatni, ezért elnézést kérek?! :))

Ha valakinek van valami kérése, nyűgje, aggodalma, a rom-al kapcsolatban, akkor azt nyugodtan jelezheti :R

Ui:.: Nagyon sokan írtok privát üzenetet, amivel nincs is semmi gond, de örülnék, ha ide írnátok, hogy a válasszal ne csak titeket, de a többi fórumtársat is segítsük,
- ha esetleg ugyanaz a probléma/kérdés több embernél is felmerülne.-

[ Szerkesztve ]

(#4743) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Megjött a Tronsmart QC 3.0 töltő, tölt is rendesen, probléma nélkül. Gyári megy a kukába.

(#4744) fehermokus válasza Fitzgerald (#4743) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Hallottam, ahogy leesett a kő :). Nálam is így volt, mikor kicseréltem a töltőt.

(#4745) Fitzgerald válasza fehermokus (#4744) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Jah megnyugodtam végre. Amúgy néztem a Blitzwolf töltőt is, külsőre tök ugyanez a cucc, szerintem ugyanaz az oem gyártja, amelyik a Tronsmartot.

(#4746) Racecam válasza Sumptuous (#4742) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

"Ui:.: Nagyon sokan írtok privát üzenetet, amivel nincs is semmi gond, de örülnék, ha ide írnátok, hogy a válasszal ne csak titeket, de a többi fórumtársat is segítsük,
- ha esetleg ugyanaz a probléma/kérdés több embernél is felmerülne."

Ezzel teljesen egyetértek! Különösen, ha nem egyedi, hanem általános problémáról van szó. Saját tapasztalatból is mondom, hogy elég macerás is külön-külön válaszolgatni mindenkinek privátban.

aureeel itt van és ha van ideje itt is válaszolni fog a kérdésekre. Ha pedig nincs, akkor gondolom, privátban sem fog. :N

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4747) Maotun


Maotun
őstag

[töltőnek jó elképzelés?] remeg a kezem az egéren :B
X-820 6/64Gb B 20 800 Mhz... 68k ha.... ha nem akkor x 1.27+2500 vám... :))

(#4748) Fitzgerald válasza Maotun (#4747) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Fogsz is egyszerre több eszközt tölteni róla? Csak mert a Tronsmart szállítással együtt 4 rongy EU stockból, tudja a Quick Charge 3.0-át, és egy nap alatt kihozzák.

(#4749) Maotun válasza Fitzgerald (#4748) üzenetére


Maotun
őstag

nagy a család, :K 5 mobil, 2 tab :B
Az a Tronsmart-ot nézem kösz!

[ Szerkesztve ]

(#4750) Fitzgerald válasza Maotun (#4749) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Akkor az kiesett, mert csak 1 port van rajta.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.