Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) Kavinton75 válasza Kavinton75 (#4350) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Megoldva.
Még jó hogy van itthon még egy 7i és azon még 8.1 van, mert így lementettem az összes drivert (ha valakinek kell jelezze) és arról felraktam.
Ezt fogom tenni a még hibátlanul működő (igaz Win10-es) és nem újrarakott tablettel is.
Így annak is meglesznek a driverei.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#4352) anov válasza Kavinton75 (#4346) üzenetére


anov
újonc

Nagyon köszönöm, mindenkinek. Ezt már én is letöltöttem, csak akkor belenyugodtam, hogy nem lehet megnyitni, új totallal sikerült és ezzel működik. Köszi

(#4353) togateam


togateam
senior tag

Ha lesz egy kis időm akkor ezt a drivert integrálom a 8i wimbootba (a héten nem várható) és mellécsapom a gyárit is.Sajnos 8i-m nincs (miért is lenne a 10i mellé) ezért majd egy önkéntesnek kell tesztelnie :)

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#4354) PapaMaci válasza togateam (#4331) üzenetére


PapaMaci
őstag

Kéne csinálni neki egy kezdőhozzászólást, amiben benne vannak a legfőbb tudások! Nekem sem volt türelmem átolvasni az 1000 hsz-t.

...mint az közismert...

(#4355) d@vee válasza Kavinton75 (#4345) üzenetére


d@vee
őstag

Az van :) Az USB hub meg úton még

Ja

(#4356) togateam válasza Kavinton75 (#4345) üzenetére


togateam
senior tag

Szerencséd van hogy nem kellet a biosba belépned.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#4357) Kavinton75 válasza d@vee (#4355) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Csak egeret használtam, hisz virtuális billentyű meg van, de nem is kellett.
Ha kell segítség keres nyugodtan telefonon is.
A számom az aláírásomnál.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#4358) d@vee válasza Kavinton75 (#4357) üzenetére


d@vee
őstag

Az a gond, hogy bootol az pendrive-ról, de mikor kellene az egér, kihúzom a pent, rá az egeret és úgy már nem ismeri fel o.O

Ja

(#4359) Jovanny2 válasza d@vee (#4358) üzenetére


Jovanny2
őstag

Egy USB HUB kb. 1000 forintos tétel, és amúgy is jó, ha van otthon.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#4360) d@vee válasza Jovanny2 (#4359) üzenetére


d@vee
őstag

Mint írtam, 1hsz-el ezelőtt, úton van :) De eddig nem kellett, mert csak a laptopomat használtam, azon meg van elég lik :DDD

Ja

(#4361) Jovanny2 válasza d@vee (#4360) üzenetére


Jovanny2
őstag

:DDD Nem raktam össze a képet. :B

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#4362) cabriobarat


cabriobarat
tag

Sziasztok! Valaki tudja, vagy megtudná nézni, hogy boldogul a tab online játékokkal? Pédául: honfoglaló, meg ilyen gagyi online flash alapú játékkal? És ha a hdmi kimenetre dugok eszközt, állítható e a felbontás, hogy a monitor natív felbontásán menjen.Hdmi vga átalakíróval kötném egy 1440x900 as vagy 1280x720 as monitorra.Hdmi re állítható a hangkimenet?
Olvastam többféle próbálkozást, hub használatra és töltésre egy időben, de nem volt túl érthető.
Van aki tudna adni tuti megoldást? 2A es 5V töltőm van több is. Valaki nem mászott bele jobban a kütyübe? Lehetne direk az alaplapra forrassztani egy vezetéket amivel menne a töltés? Van egy külső tápos hub om is, de az az eszköz felé nem enged áramot.Vagy simán összeköthetem a töltőkábel 5V ját a hub usb kimenetére vagy bemenetére....közösíteni? Sajnos nem tudom a tab vagy a hub ennek, hogy örülne.Gondolkodtam azon is, hogy az akku helyett csinálnék stabil 3.7V ot, de ahhoz nem találtam pl 2A tudó szabályozható stab ic t., meg így nem lenne hordozható...

Köszönöm szépen!

Üdv: Attila

(#4363) jksx válasza cabriobarat (#4362) üzenetére


jksx
senior tag

Szia a felbontás állítható, fullHD-s monitorral is használtam (Lark 10i). A hangot nem próbáltam.
Melyik típusod van? A 10i-nek külön töltő bemenete van. Ha szétszeded akár rá is forraszthatsz az alaplapi csatlakozóra, csak akkor, hogy fog kinézni a cucc :)

(#4364) cabriobarat válasza jksx (#4363) üzenetére


cabriobarat
tag

Szia! Köszönöm a választ!
Nincs még ilyen tabom, ha lesz tab akkor 7i, de azon csak egy micro usb van töltés/otg. Olvasom a fórumot, érveket / ellenérveket keresek, hogy érdemes e megvenni ezt a tabot, vagy inkább vegyek ilyen procis mini pc-t 2Gb ram és 32Gb ill. 64Gb tárhellyel, amin eleve megoldot a tápgond.Egyenlőre nem tudok dönteni.Ha a "mini pc"-t veszem akkor nincs hordozhatóság...ha a tabletet akkor félek kevés lesz az 1Gb ram és a 16Gb hely, + sok "gányolás" mert szeretnék a procira hűtőbordát rakni, hogy tovább bírja a cucc, mert a nagy hőingadozástól hátha elenged egyszer a bga forrasztás.Mini pc-n is "gányolás", de könnyebb megoldani. Csak böngészésre kellene, de jó lenne ha tárolhatnék rajta pár dolgot is. Jó, van micro sd is...Jah meg a mini pc 2x es ár. i7 meg beszerezhető már 11-14e ft körül használtan.Még a tablet hátulját is kivágnám a hűtőkocka miatt:), de azt sem tudom, hogy merre néz a proci, gondolom nem a kijelző felé... Egyenlőre passz mit vegyek.Az egész dologban a rendkívül alacsony fogyasztás fogott meg leginkább, meg persze az ehhez tartozó arányában nagyon jó teljesítmény.

Üdv:Ati

[ Szerkesztve ]

(#4365) togateam válasza cabriobarat (#4362) üzenetére


togateam
senior tag

Lark hdmi video

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#4366) togateam válasza cabriobarat (#4364) üzenetére


togateam
senior tag

Te most egy tízen x forintos 7"-os tabrol beszélsz,amitől olyan teljesítmény vársz el aminél egy asztali pc legolcsóbb alkatrésze is többe kerül? Egy olyan eszközöl beszélünk amit ha kiakarsz bővíteni mondjuk 64 giga rammal akkor az az ár a tablet árának 50%?.
Ez a készülék sokkal többet ér és tud mint amibe kerül. Nem kell gányolni,fel kell tenni a wimbootot és örülni neki. Leolvad a bga? Ugye ezt csak viccből és kötekedésből gondolod(hogy valami kifogást találj a vásárlás ellen :) ? Hallottál már a Chromium oprenszerröl? Ott az a "titok" hogy minden a felhőbe van,na egy ilyen tabnál is ezt kell alkalmazni :)
A hűtésről és a cpu elhelyezéséről itt találsz fotókat az simán megoldható nagyon egyszerűen :)

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#4367) d@vee válasza cabriobarat (#4364) üzenetére


d@vee
őstag

Na figyu :)
Nem kell hűtőborda :) Nincs ebben i7-es processzor, meg Gtx Titan videókártya :D Annyira melegszik fel, amit a semmi is el tud vezetni.
Tölteni akarod miközben megy az usb-n pl. egér és billenytű? 600ft. és itt van ez. :R
Lehet hogy tölteni nem fogja, de legalább az áramot nem a tabletről veszik el a külsőleg csatlakoztatott eszközök ;)

[ Szerkesztve ]

Ja

(#4368) Kavinton75 válasza d@vee (#4367) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Lehet tölteni és mehet rá egér és billentyű is közben egy másik kábel kombóval is, mert nekem is olyan van.
A 7i-hez és a 8i-hez is jó.
Kb. 1500-2000 Ft-ból kijön (attól függ, hogy hol és milyet veszel).
Kell egy Y kábel és egy anya-anya fordító.

[ Szerkesztve ]

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#4369) cabriobarat válasza togateam (#4365) üzenetére


cabriobarat
tag

Szia!
Köszi szépen!

Üdv:Ati

(#4370) cabriobarat válasza Kavinton75 (#4368) üzenetére


cabriobarat
tag

Köszönöm szépen!

Tehát ezek szerint nem kell ide a 100k ellenállás amit írnak sokan.

Jó lenne ellenállás nélkül is.
Magyarul csak simán rákötöm a töltő áramát az usb kábelre valami módon...(persze pirost pirosra- feketét feketére)

Találtam itt prohardveren egy ilyen leírást.
Jó, itt telefonról írnak, de gondolom nincs különbség attól ami nekünk kell.
Amit nem értek, hogy van akinek nem kell a 100k ellenállás mégis működik.
Ők simán vehetnek egy Y OTG kábelt. Ha volna ilyen tabletem ki is próbálnám, de még nincs.
Ilyen kábelt:

(apa micro usb tabletebe, anya micro usb-be töltő, normál usb anyába meg, hub, vagy egér stb.)

Ez meg a leírás amit írnak, hogy jó...

A telefon OTG kábele a microUSB csatlakozójánál az 5 lábból a 4-5-ös rövidre van zárva.(de ilyenkor nem lehet tölteni, még OTG-n keresztül sem)

Kép OTG alap bekötése

A megoldás, hogy a 4-5-ös lábat nem zárjuk rövidre.
Hanem 1 ellenállással kötjük össze, és így külső tápot lehet bekötni.

Kép Y OTG+Töltő

Egyetlen változás van, ha nincs megtápálva akkor nem működik a hub amit rákötsz.

Valaki írja le miért kell, vagy nem kell az a 100k ellenállás.

Köszi!

Üdv:Ati

[ Szerkesztve ]

(#4371) cabriobarat


cabriobarat
tag

Lehet ez OFF ... bocsi
Ha valakinek kell USB csatik lábkiosztása, és sok más hasznos elektronikai dolog akkor itt egy androidos okostelóra egy ingyenes magyar progi.Reklámok vannak benne...de van pro verzió is.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4372) cabriobarat válasza togateam (#4366) üzenetére


cabriobarat
tag

Szia! Köszi a képeket! Nem kötekedek, már vettem is egy 7i tabot ;) remélem a héten ideér... nem várok tőle sokat(ne értsd félre, nagyon jó ez a cucc,nagyon jónak tartom!) Írtam is, hogy teljesítmégy ár arányban nagyon jó!!

(#4373) cabriobarat válasza d@vee (#4367) üzenetére


cabriobarat
tag

Szia! Köszi! Lehet tölteni, ha megjön a tabom(7i) rakok fel képet ha sikerül összehozni.

(#4374) cabriobarat válasza togateam (#4366) üzenetére


cabriobarat
tag

Szia! Elfelejtettem írni... nem azt írtam, hogy leolvad a bga forrasztás, hanem, hogy megteped a hőingadozástól az ón.Pl mint az xbox 360 nál meg hasonló bga forrasztásos pl laptop vga vezérlői stb.Egy idő után
ahogy, hül melegszik, megrepeg a forrszem.Persze ez nem törvényszerű.Nem kötekedek:)

(#4375) jksx válasza cabriobarat (#4374) üzenetére


jksx
senior tag

Ilyen volt az Nvidia egyes szériáin, hogy vissza kellett hívni bizonyos lapkával szerelt kártyákat. De ez nem egy erőgép, nem játékgép. Az Office meg a youtube miatt nem valószínű hogy gond lesz a chipset forrasztásával :)
Bár occó kínai termék révén belefuthatsz egy selejtes darabba.

(#4376) cabriobarat válasza jksx (#4375) üzenetére


cabriobarat
tag

Majd figyelem, hogy mennyire megy fel a hőfok.Veszek rá hyper 212 evo t(2db 12cm es ventivel), vagy rakok rá vízhűtést, esetleg beszerzek cseppfolyós nitrogént :D Kell a hűtés mert akarok vele játszani. Witcher 3-at 1080p ben full grafikán vinnie kell 60fps el stabilan, ez a minimun elvárásom tőle.

[ Szerkesztve ]

(#4377) togateam válasza cabriobarat (#4376) üzenetére


togateam
senior tag

Ugye ezt a Witcher 3-at nem komolyan írtad?
Mert ez az asztali gépek 90%-a nem felel meg nem hogy egy tablet.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#4378) Jovanny2 válasza togateam (#4377) üzenetére


Jovanny2
őstag

Érzek benne némi iróniát. :DDD

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#4379) cabriobarat válasza togateam (#4377) üzenetére


cabriobarat
tag

togateam válasza "Ugye ezt a Witcher 3-at nem komolyan írtad? Mert ez az asztali gépek 90%-a nem felel meg nem hogy egy tablet."

Dehogy komoly :D Ha böngészésre, online flash alapú játékokra jó, az kiváló ennyi pénzért.Nekem 7i lesz, már megrendeltem.
Ezek a hűtési módok amiket írtam az is poén akart lenni.

Witcher 3-at ezen játszom, csak kicsit feljebb húzam a procit, hogy 64 bites legyen stb.
Már csak a ram nem elég, jelenleg 16Mb van benne. ( edo )
Intel Pentium 120Mhz @ 12000Mhz
16Mb edo Ram
ESS Audio Sound
S3 Virge Video (1Mb, ide még kell kb 2Gb, meg pár Mhz stb)

Valamit kell még javítani a konfigon mert néha leesik 50fps re.Jó, ez 4K ban, full hd ban kb 100-120fps van.

Köszi!

(#4380) Syl válasza cabriobarat (#4379) üzenetére


Syl
nagyúr

Te Bacsis klónregje vagy? ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4381) shield válasza cabriobarat (#4379) üzenetére


shield
őstag

Beee...én S3 Trio 64 V+ on tolom. :P

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#4382) mmarcim


mmarcim
újonc

Sziasztok! A Lark 7i-vel csak nekem jelentkezik az a probléma, hogy mindig véletlenszerű helyeken elkezd érzékelni az érintőképernyő, és csak a letiltás segít? A SileadTouch.fw fájl cseréje nem orvosolta a problémát, viszont, ha togateam wimboot-os win 10 telepítőjével újrateszem, akkor néha 5-10 percre elmúlik, de utána megint elkezdi, így kénytelen vagyok letiltani az érintőképernyőt, és billentyűzettel és egérrel használni. :O

(#4383) cabriobarat válasza Syl (#4380) üzenetére


cabriobarat
tag

Szia! Nem, nem tudom Ő ki.

(#4384) togateam válasza mmarcim (#4382) üzenetére


togateam
senior tag

Az az elkezd érzékelni az mit jelent? Magától kijelölget,magától klikkelget? 5-10 perc bekapcsolás után? Lehet hogy túl melegszik? és ahogy "deformálodik" a hőtől úgy érzékel?

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#4385) mmarcim válasza togateam (#4384) üzenetére


mmarcim
újonc

Így csinálja: [link]
Ha ezt egyszer elkezdi, akkor csak a wimbootos újratelepítés oldja meg max. 5-10 percre, de mostanában az se segít rajta. Lehet, hogy ez hardveres hiba?

(#4386) togateam válasza mmarcim (#4385) üzenetére


togateam
senior tag

Erre nem tudok megoldást,azt nem mondom hogy szed szét és pucold meg.
Nem ázott be vagy egyéb külső tényező?

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#4387) cabriobarat válasza mmarcim (#4382) üzenetére


cabriobarat
tag

Ez lehet hardveres hiba nem? Ha van rá gari érvényesítsd.Mivel még nincs ilyen tabom nem tudok segíteni.Lehet vissza tudod állítani "új" állapotába amit nem vesznek észre.Nincs ötletem...hardveres hiba alatt touch panel hibára gondolok, repedés amit nem látsz szabad szemmel.De ha repedt vagy elengedett a ragasztás valahol akkor feszülhet.Nagyon finoman ha a tab két oldalán megpróbálod ellentétes írányba feszíteni és elkezd szórakozni rögtön akkor én azt mondom tuti repedt, vagy a vezető ragssztása elengedett.Én régebben úgy jártam egy tabbal, hogy többször alkoholos szerrel pucoltam ami szép lassan feloldotta az érintkező ragasztását.Ahogy mindig a touchpanel szélén megállt a kis alkohol"ablaktisztító" úgy ette be magát a panel alá....Nem esett le a tab? Nem nyomtad túl erősen valamikor? Passzolok..m

[ Szerkesztve ]

(#4388) cabriobarat válasza shield (#4381) üzenetére


cabriobarat
tag

Jó hát akinek van pénze ilyen brutál vga-ra... :-O :-D

(#4389) cabriobarat válasza cabriobarat (#4388) üzenetére


cabriobarat
tag

Sorry

[ Szerkesztve ]

(#4390) mmarcim válasza cabriobarat (#4387) üzenetére


mmarcim
újonc

A bal felső sarka (fekvő helyzetben nézve) 0,5 mm-el kijjebb van, már a tablet 3. napi használata (valamikor decemberben) óta a processzor melege miatt. Vigyem vissza, garanciálisan megcsinálják?

[ Szerkesztve ]

(#4391) cabriobarat válasza mmarcim (#4390) üzenetére


cabriobarat
tag

Szia! Egy próbát megér.Esetleg megemlítheted a fogyasztóvédelmet, vagy ha nagyon nem tetszik nekik, kérd el a panaszkönyvet, az mindenhol van.Ha online vetted akkor kicsit bátrabbak, de ne hagyd magad, itt is említsd meg a fogyasztóvédelmet ha nem olyan a hozzállás, ember függő, cég függő...Alaposan gondold át, ne tudjanak belédkötni.Ha semmi külsérelmi nyom nincs a tableten akkor szerintem ok lesz, elvileg nem lehetne gond a gariztatással.Azt ne mond, hogy már rég ilyen volt a tab.Egy hónapig tuti tab nélkül maradsz.

[ Szerkesztve ]

(#4392) pusihusi


pusihusi
addikt

Szevasztok, azt szeretnem kérdezni hogy a tabletot kell-e regisztrálni mielőtt leadom javításra? Valahol olvastam csak azokat javítják amelyek regisztrálva van a szerviz honlapján. Ha igen akkor légyszíves linkelje be hogy hol kell! Köszönöm :K :C

Üdv. Feri!!

(#4393) pusihusi válasza pusihusi (#4392) üzenetére


pusihusi
addikt

Ne strapáljátok magatokat megvan :N :( :((( :DDD :K :U

Üdv. Feri!!

(#4394) togateam válasza pusihusi (#4392) üzenetére


togateam
senior tag

Micsoda? Beviszem és hozzájuk baszom a számlát,oszt jól van.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#4395) pusihusi válasza togateam (#4394) üzenetére


pusihusi
addikt

Most már nem, be kell regisztrálni különben nem javítják :N : :U A FIXIT-nél :Y

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#4396) togateam válasza pusihusi (#4395) üzenetére


togateam
senior tag

Fixit service

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#4397) pusihusi válasza togateam (#4396) üzenetére


pusihusi
addikt

[link]

Üdv. Feri!!

(#4398) jksx válasza pusihusi (#4397) üzenetére


jksx
senior tag

Ha a Tecsóba vetted, elég ha ott leadod javításra, a többi az Ő gondjuk.

(#4399) pusihusi válasza togateam (#4396) üzenetére


pusihusi
addikt

Igen :U :K :K Igen most is lehet vinni, d a Fixit visszaküldi ha nincs a tab regisztrálva!

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#4400) jksx válasza pusihusi (#4399) üzenetére


jksx
senior tag

Ha Te küldöd a szervizbe akkor az RMA-t ki kell tölteni, "regisztrálni", ha leadod a Tescóba, akkor ezt nekik kell intézni. Persze így jóval hosszabb lesz, mire visszakapod javítva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.