Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) togateam válasza Murphistic (#3148) üzenetére


togateam
senior tag

Mondjuk én sose akartam volna 2 tápot,egy csatlakozó 2 ág. A rajz csak az átláthatóság miatt van külön ábrázolva :)

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#3152) bunnybugs


bunnybugs
újonc

Először is köszönet togateam-nek a winboot telepítést és a leírást. Minden tökéletesen működik ezek alapján.
Több Lark 7i-t vettem céges felhasználásra. Van amelyikre simán felment a win 10 a gyári update-tel, természetesen OTG külső kártyát használva mivel kevés a belső tárhely ugye. És kb eddig az 50%-ra egyszerűen nem hajlandó felmenni a sima update-tel, ezeknél a daraboknál tökéletesen működött a winboot megoldás hiba nélkül. Viszont ami microsoft update-tel frissült azoknál a daraboknál van "hibernate üzemmód", a winboot frissítés után viszont ezt egyszerűen nem tudtam elővarázsolni. A szokásos powecfg.exe /hibernate on vagy a powercfg -h on sajnos nálam valamiért nem működik, 2db-on próbáltam de egyiken sem megy. Ebben szeretnék segítséget vagy ötleteket kérni, hogyan tudnám előcsalni a hibernálást a winboot-os frissítést követően? Előre is köszönöm :)

(#3153) $p@rr0w válasza geri005 (#3128) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Ennél ezerszer bonyolultabb a dolog, és úgy tűnik hogy nem megoldható, azért kérdeztem rá hátha valaki szintén ezzelpróbálkozik...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#3154) Norbi88hun


Norbi88hun
csendes tag

sziasztok. segítséget szeretnék kérni. tudom lerágott csont, de megakadtam.. szombat óta olvasok próbálgatom, de csak nem akar jó lenni a tuch.. lark 8i win 10 et frissítettem a fórumon is megtalálhatóra lépéseket szerintem betartottam és nem tűnt bonyolultnak mégis kb 5cm másfelé érzékeli az érintést ez a nyavalyás... próbáltam azt is, hogy eszközkezelőben letöröltem a bma 2x2-t illesztőprogramjával és feltettem azt amit itt találtam lark 8i sterowniki ben, de ugyan az. aztán próbáltam azt, hogy bemásolom a system32 mappába, de a sys kiterjesztésűt nem engedi hozzáférés megtagadva. most ott tartok, hogy feltelepítettem azt a win10et is ami az asztali gépemen van (nem hivatalos) és wifit nem engedtem csatlakozni helyette a sterowniki mappából rendszergazdaként elindítottam a drivertelepítőt, de így sem ott érzékel.. próbáltam leírni mindent hátha tudtok segíteni, mert szeretném használni végre a tabomat :) ja és tescoban kiárusítás volt 16000 ért bontatlanul. első bontva volt és be se kapcsolt így már azzal kezdődtek a problémák. vettem másnak 7i set 2db ot az 13000 ft volt. arra fel tudtam tenni a win10et ahogy itt is szerepel. Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#3155) togateam válasza bunnybugs (#3152) üzenetére


togateam
senior tag

Ó igen,erre mindenkinek szüksége lenne,de szerintem sőt biztosa hogy egy acpi driver hiányzik,amit nem tudtam meglelni,ha az updételt tabon rajta van akkor onnan kéne kimenteni :)

Itt található ) c:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\ de ha az egész könyvtárat megkaphatnám.... :)

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#3156) togateam válasza Norbi88hun (#3154) üzenetére


togateam
senior tag

:) rossz drivert próbáltál,a 2x2bma az a képernyő fordítás driver.
800-as hsz és ott a lark_8i_win10_x86_touch .rar fált töltsd le date 2016.01.10 ,olvasd el a benne lévő leírást.

u.i: először töröld le az illesztöt teljesen.

[ Szerkesztve ]

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#3157) thespilertm


thespilertm
csendes tag

8i-vel működik ez a hub:
http://www.aliexpress.com/item/Free-Ship-OTG-Hub-Cable-Connector-Spliter-4-Port-Micro-USB-Power-Charging-Charger-For-Smartphone/32351972034.html
Mivel ezen csak egy micro usb bemenet van így muszáj volt bepróbálnom. Usb-s egér és a töltés is megy egyszerre tökéletesen.

(#3158) forest_ns


forest_ns
tag

Valami nem oké a Onedrive, meg általában a képnézegetés körül. Be van állítva, hogy offline is elérhetőek legyenek a képek.

Ha a fájlkezelőből nyitom meg, (úgy tűnik) minden rendben, leszámítva, hogy a Fénykép (vagy mi a neve ennek a gyári alkalmazásnak) nem léptethető, külön-külön meg kell nyitni. Ebben a Win10-ben nincs benne a régi képnézegető? Vagy nem állítható be?
Ha a Fényképek csempéről indulok, akkor meg a felét meg sem nyitja, arra hivatkozva, hogy nincs letöltve. Amelyiket meg megnyitja, az nagyításkor életlen marad. (De amit meg tudok nyitni, azt engedi lapozni.)
Van valakinek ötlete?

(#3159) tibor72 válasza thespilertm (#3157) üzenetére


tibor72
tag

Nos, elviekben az egyidejű töltés és adatkapcsolatot a szabvány szerint nem lehet megoldani, ugyanazon csatlakozón(USB 2.0). De usb3.0 esetében már van erre lehetőség. Az hogy esetedben működik, számodra kedvező, de nem biztos hogy tartós, vagy megbízható(mivel az eset műszaki háttere ismeretlen jelenleg).

[ Szerkesztve ]

(#3160) Ferling7 válasza forest_ns (#3158) üzenetére


Ferling7
tag

Ezzel visszaállítható win10-ben a képnézegető.

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#3161) gabor_01 válasza togateam (#3150) üzenetére


gabor_01
senior tag

A legolcsóbb magyar billentyűzet az Auchanban (Qilive) van. Kb. 5eFt. (Bluetyúkos.)
Ha valaki tud hasonlót, gyűjtsük itt össze.

[ Szerkesztve ]

(#3162) pusihusi válasza togateam (#3156) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia azt hiszem te írtad, hogy hol lehet és mit kell állítani, ha kevés az 1 gb. ram. De nem találom. Köszi!

Üdv. Feri!!

(#3163) novoszath


novoszath
senior tag

erdemes insiderezni a tabon vagy inkabb hagyam?

t.nap neztem hogy a kamera nem mukodik csak sötetseget mutat ez mitol lehet?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#3164) pusihusi válasza novoszath (#3163) üzenetére


pusihusi
addikt

Szerintem ezen a tabon csak a normális Windwst használnám!

Üdv. Feri!!

(#3165) motoflug válasza bunnybugs (#3152) üzenetére


motoflug
őstag

Ezt nem értem. Ugyanolyan készülékek, és egyikre felmegy az official, a másikra meg nem? Ez mitől függ?

(#3166) zzzn válasza novoszath (#3163) üzenetére


zzzn
csendes tag

Én is csak a normális windows-t használnám, októberben a notebookomon elég sokat szívtam az Insiderrel, nem hiányozna egy ugyanolyan sorozat egy tabon.

Nekem a driverek eltávolítása és egy újraindítás után működnek rendben 7i-n, Windows Update-es Windows 10-zel.

Eszközkezelő/Rendszerezközök/Camera OV2680 és Camera sensor GC310 drivereket kellett eltávolítani. Én nem pipáltam rendszerről törlést, így újraindítás után visszatelepítette magát, nekem onnantól jó.

[ Szerkesztve ]

(#3167) zzzn


zzzn
csendes tag

7i + USB hub - hiba?

Minden rendben volt, amikor passzív USB hubra kötöttem egy egeret, billentyűzetet, illetve egy pendrive-ot.

A gond akkor kezdődött, amikor két pendrive-ot kötöttem rá. Onnantól kb. 30 másodpercenként újracsatlakoztatta vagy az egyiket, vagy mindkettőt. Sőt, egy idő után az egyikre ki is írta, hogy ismeretlen USB eszköz.

Viszont ha egyesével csatlakoztattam a fenti pendrive-okat, akkor minden tökéletesen működik..

Lehet, hogy a "ZS kategóriás", de amúgy működőképes USB hub és a 4 eszköz már túl sok neki?

(#3168) adika4444 válasza zzzn (#3167) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

Ha passzív akkor a tab USB-je adja az áramot, ezért simán lehet hogy 2 darab pen már sok neki. Még néha egy laptopnak is sok... Próbáld aktív hubbal!

üdv, adika4444

(#3169) encoder válasza gabor_01 (#3161) üzenetére


encoder
tag

Akinek elég a notebookon megszokott tapipad, annak bluetoothos egeret már nem kell vennie. Ha találtok olyan appot vagy megoldást, amivel a keyboard is tökéletesen működik, akkor szóljatok! Ennek az a különlegessége, hogy wifi mellett BT-n is tud működni:
http://andromouse.com

[ Szerkesztve ]

(#3170) gabor_01 válasza encoder (#3169) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nálam fel sem merül, hogy ne egeret használjak :D

(#3171) Slapy


Slapy
aktív tag

Nos én az alábbiakat rendeltem, ma próbálgattam még és a tab teljesen kikapcsolt állapotában töltik , de így ebben a formában semmi értelmük.... :) Ha be van kapcsolva akkor még úgy sem töltik hogy csak áramot adok neki semmi egyebet...

[link]
[link]

Viszont ez az otg hub tökéletesen teszi a dolgát:

[link]

(#3172) geri005 válasza novoszath (#3163) üzenetére


geri005
tag

Teljesen felesleges, max slow ringen.

(#3173) Jovanny2


Jovanny2
őstag

Sziasztok,

valaki cserélt már 8i-n digitizert? Ha igen, melyik lehet kompatibilis? Használtam a keresőt, találtam két kollégát törött érintő problémával, és láttam a szervizek linkjeit is, de ezt inkább magamnak oldanám meg...

Köszi.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3174) togateam válasza gabor_01 (#3161) üzenetére


togateam
senior tag

Miért a legolcsóbbat kell gyűjteni, miért nem a jókat?

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#3175) togateam válasza Jovanny2 (#3173) üzenetére


togateam
senior tag

Ha már magadnak akarod csinálni,akkor már rég szét kellet volna kapni ,és akkor már tudnod kéne a típusát,a helyettesítő darabot stb.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#3176) togateam válasza togateam (#3175) üzenetére


togateam
senior tag

Az a baj hogy egy képen sem látszik a szalag kábelen a típusa,így csak szétszedve olvasható le. Amig nem tudni a tippszámát addig semmit sem lehet tudni.Az a tudás rád vár.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#3177) gabor_01 válasza togateam (#3174) üzenetére


gabor_01
senior tag

Félreértettél.
Én az összes magyar billentyűzetre gondoltam. Eddig nem sokakkal találkoztam.
Ettől függetlenül nagyon jó az a Qilive. Régóta megvan.

[ Szerkesztve ]

(#3178) tibor72 válasza Slapy (#3171) üzenetére


tibor72
tag

Ha az utolsó linkben szereplő bevált, kimérhetnéd hogy melyik érintkező hova csatlakozik. (eddig elsiklottam a bejegyzés utolsó linkje felett) :K Ezáltal gyorsan véget vetnél a műszaki találgatásoknak is.

[ Szerkesztve ]

(#3179) AliasB válasza togateam (#3138) üzenetére


AliasB
senior tag

Üdv :)
Kicsit nem figyelek ide és 200 üzenet van amit nem olvastam :D na szép :D
Néztem ezt a képet de miből gondolod, hogy host módba lehet tölteni a tabot?

Járj nyitott szemmel.

(#3180) gabor_01


gabor_01
senior tag

A 7i-nél a kamera programnak működnie kéne?
Sötét a kép minden gépen.
(Vagy megint nem figyelek...)
:R

(#3181) Slapy válasza tibor72 (#3178) üzenetére


Slapy
aktív tag

Az utolsó egy otg hub és arra írtam hogy tökéletesen teszi a dolgát ...mármint otg és hub is, de akkor félre érthetően fogalmaztam :)

[ Szerkesztve ]

(#3182) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Hi!
Az Office az aktivalasnak a biosbol olvassa ki a kulcsot?

Sikerult beaktivalnia valakinek az Officet, aki az utobbi napokban vasarolta?

Szerintem en olyan tablagepet vettem, aminel lejart a license es gondolkodom, hogy megprobaljam-e visszavinni.. Mert ha meg van forgalomban olyan, aminel aktivalhato az Office, akkor egyertelmu a valasz...

(#3183) Jovanny2 válasza Darth_Revan (#3182) üzenetére


Jovanny2
őstag

Vidd vissza, ha 3 napon belül vagy. Én nem nyomtam rá, de felajánlotta, hogy aktiválhatom július 23-ig.

Más: sg8099-fpc a digitizer (érintőpanel) típusa. Hátha kell még valakinek. Kínában annyi van, hogy még árulják is. ;) Még jó, hogy elfelejtettem levágni a körmöm reggel. 1 perc alatt kipantitottam a hátlapból, és a digitizer is lejött körömmel. Masszívnak nem mondanám az összeszerelést, garit 1000%, hogy nem veszt aki szétszedi. Szerintem tőlem is kap egy kis extra hűtést. Ja, és ti jobban vigyázzatok a kijelzőre. ;)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3184) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok!
Pár napja írtam hogy mi baja van a tabnak és kaptam rá kiosztásokat [jogos] meg tanácsokat ...

A probléma ugyan az !
Nem lehet rányomni a yes vagy no feiratra :F
Próbáltam otg billentyűzettel egérrel hangerőgombal minden hogy és semmire nem reagál ... :S
Valami megoltás (peindrives szoftver vagy nemtom)??

[ Szerkesztve ]

(#3185) AliasB


AliasB
senior tag

nem tudom ti hogy vagytok vele de már kezd idegesíteni a ..szkóba a kiírás, hogy lark 10i 29995ft és csak az üres helye tátong már amióta kiírták mert azt az 1 darabot rögtön el is vitték :/ és kérdeztem lesz-e belőle valamikor de közölték, hogy soha többet mert kifuttatták a terméket. De akkor mi a fenének van még kint??? A 7i ugyan ez 12990ft és abból sincs és nem is lesz :/ viszont a 8i!!!! 32990 ft azt nem akarják kifuttatni?? Abból meg van kint dögivel.
Nem lehetett volna csak egy középutat választani ami az árat illeti??? Nem tűnik fel, hogy kell az embereknek mert rögtön elhordták az egészet az első percben és azóta csak a hűlt helye van?? Amúgy meg a laptopok is ott rohadnak rajtuk mert drágábbak, mint máshol és az ócska telefonok is 512MB rammal 2megapixeles kamerával amik már a kutyának sem kellenek NA azok tartják az árukat. Vannak itt bajok rendesen.

Járj nyitott szemmel.

(#3186) zzzn válasza gabor_01 (#3180) üzenetére


zzzn
csendes tag

Nálam működik, igaz, időnként az w10 eszközkezelőben le kell szednem a drivert, és újraindítani a tabletet, utána bizonytalan ideig működni fog, néha egész sokáig bírja.

Bár, finoman szólva, tényleg elég impresszionista stílusú képe van...

Ez a 7i hátsó (...azaz jobbik... :( ) kamera képe:

[ Szerkesztve ]

(#3187) Darth_Revan válasza AliasB (#3185) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Az valami eliras lehet a 8i-vel kapcsolatban, ugyanis 16.499 Ft az ara.

(#3188) Murphistic válasza zzzn (#3186) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Nekem a 8i kamerája akkor nem működik, ha bekapcsolt WiFi mellett indítom el a kamerát.
Az szokott segíteni, ha kikapcsolom a WiFi-t, újraindítom a tabletet. Ekkor már általában működik a kamera és még a WiFi-t is bekapcsolhatom.
Bár az vicces, hogy Win 8.1 alatt mindkét kamerát látta az asztali Skype, de 10-es alatt csak a hátlapit :D .

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#3189) zzzn válasza Murphistic (#3188) üzenetére


zzzn
csendes tag

Ez se semmi, kipróbálom.

Nem lehet, hogy azért nem megy, mert bekapcsolt Wifinél kukucskálni szokott téged a málykroszoft? :DD

Egyébként a kamera becsiholásával szerintem már elég közel járunk a sámándobos esőtánc rituáléhoz....

[ Szerkesztve ]

(#3190) Murphistic válasza zzzn (#3189) üzenetére


Murphistic
aktív tag

ÁÁÁ, kétlem, nem vagyok én annyira érdekes :P .

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#3191) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok!
Röviden leírnám pontról pontra hogy mit tegyél ha így néz ki a tabod!

1. Szerezz egy otg kábelt vagy tablethez készült billentyűzetet !
2. Eleinte nem fogja érzékelni de ha lenyomod hosszan a Shiftet akkor igen [ha így se akkor Shift + bekapcs gomb (ujraindul stb stb és menni fog).
3 navigálj a nyilakkal a NO gombra
4 nyomj entert.
5 ujraindul és bedob a boot menübe .
6 ha nem akkor elkezdi telepíteni a windows ot .
7 mivel ezelött se ment most se fog [logikus] de lehet hogy igen XD.
8 ha nem jó azt írja ki hogy hiba adódott a telepítéssel stb. És csak egy ok gomb van amire nyomva újraindul malyd megin bedobja örökre szórakozik veled ...
9. Ha entert nyomsz újrainduláskor amint bekapcsol a kijelző nyomd meg az Esc et !
Akkor bedob ide !

Eddig jutottam el de aki tudja hogy boot olhatnánk tovább annak nagyon hálás lennék !!!

(#3192) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Az a touch driverben bug, hogy ha akkurol megy akkor jo a touch, de ha taprol, akkor ez van: [link] ?
Azaz ossze-vissza erzekel.

Felraktam a linkelt Win10 drivert, de kb felesleges volt, mivel datum alapjan ugyanaz, mint a gyari 8.1es.
Probaltam a Win 10 es (es linkelt Win 8.1-es) sileadtouch.fw-t is de azzal meg rosszabb lett, mivel azokkal mar akkun is azt muvelte, amit a videon, nem csak a tolton.

Bar erdekes, hogy a Win10es es a linkelt gyarin Win8.1es sileadtouch.fw 97kb, nekem viszont a gyari az (ami ugy ahogy mukodik) az 103kb :U

(#3193) Murphistic válasza Darth_Revan (#3192) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Akku esetén nálam sincs gond., de tápról hülyén érzékel. Bővebben: 2557 és encoder hozzászólása 3021

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#3194) adika4444 válasza AliasB (#3185) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

29900 Huf? Az 30000 Huf, amit nekem akár rögvest megér Win8-cal a 10i Win... 32 gigás mennyi?

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#3195) Ferling7 válasza ssgk (#3191) üzenetére


Ferling7
tag

Legyalultad a tabodat majdnem csontig. A billentyűzet Esc gombjával beléptél az uefi biosba. Ha lenne rendszered a gépen, akkor a Continue-val folytathatnád a rendszerbetöltést. A Boot Manager és a Boot From File szolgál a bootolható rendszer betöltésére és/vagy telepítésére.

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#3196) ssgk válasza Ferling7 (#3195) üzenetére


ssgk
aktív tag

Ok.
Ezzel tisztába vagyok , de nem tudom hogy oldjam meg hogy a billentyűzet is és a peindrive is csatlakoztatva legyen a tab hoz .
És elsősorban egy leírást szerettem volna azoknak akik itt ragadnak mint én ...
Esetleg ha tudnál segíteni hogy oldjam meg azt megköszönném:)

(#3197) Jovanny2 válasza ssgk (#3196) üzenetére


Jovanny2
őstag

Hallottál már a gonoszról? A csúf, kopasz...USB HUBról? :P

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3198) 3shae válasza adika4444 (#3194) üzenetére


3shae
aktív tag

Szerintem azt írja hogy 10i-ből nincs már, csak az árcédula van kint.

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#3199) Darth_Revan válasza Murphistic (#3193) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ez a tab olyan, mint egy allatorvosi lo :DD

Bele sem merek gondolni, hogy volt aki meg full aron vette meg ezeket...

(#3200) Jovanny2 válasza Darth_Revan (#3199) üzenetére


Jovanny2
őstag

Aminek olyan baja volt, mint a tiednek, azt fél óra után visszavittem a boltba (nagyon amatőr hiba a táp szűrőproblémája, ami miatt ugrál a kurzor töltés közben). Az egy bontott doboz volt, a Tesco szemrebbenés nélkül kitette. Találtam egy bontatlant, és az tökéletes volt. Az más kérdés, hogy én nem bűvészkedtem a 10-zel egyáltalán. A 8.1 egy Classic shellel hozza az elvárt szintet. Nekem jó. Minden máson 10 van itthon. Sajnálom, hogy belenyúltál, de ne általánosíts. Megint más kérdés, hogy fél ár előtt eszembe se jutott WIN tabot venni, de tetszik (ezzel a ratyi 8.1-gyel is). :K

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.