Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) tibor72 válasza ZsocaLink (#4649) üzenetére


tibor72
tag

Erősen javallott addig nyomni a bekapcsoló gombot, míg ki nem kapcsol, újraindít és ha akkor is megvan a hiba, mehet a szervízbe, 3 napon belüli beszerzés esetén, pedig a vételárat javallom kérvényezni "pszichés állagmegóvás" érdekében :DD :DD :DD
Imádom ezt az atomi üzem biztos "valamit", és remélem most már a vételárat tudom felvenni a pénztárból, ami a sajátomat illeti.........sokadik szerviz után, mivel állandóan csak a probléma van vele, lefagy, melegszik mint állat stb.

[ Szerkesztve ]

(#4652) Syl


Syl
nagyúr

Tegnap este lefuttattam az anniversary update-t az eddig hibátlanul működő masinán megkergült az érintésérzékelés. Hiába végzem el a kalibrálást, össze-vissza érzékel.
Valakinek hasonló tapasztalata az anniversary update-tel?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4653) motoflug


motoflug
őstag

Rég jártam erre, a nagy akciózás időszakában vettük a 7i-t. Azonban nem tudom én jártam-e pórul, de konkrétan 20 percig használható a tab. Utána lemerült, felraktam tölteni, de felforrósodott és elkezdett önállóan működni. Wiifje sem volt egy nagy betyár, szépen visszavittem a tescoba gariztatni. Ezeket cserélik/javítják, mire számítsak?

(#4654) jksx válasza motoflug (#4653) üzenetére


jksx
senior tag

Kikapcsolva töltötted?
Én találkoztam már occó kínai hamisított töltővel ami ha be van dugva telefonba, tabletba akkor meghülyíti a kijelzőt, készüléket. Én úgy tudom, hogy már nem forgalmazzák ezeket a tabokat, valószínűleg visszaadják az árát.

(#4655) motoflug válasza jksx (#4654) üzenetére


motoflug
őstag

Gyári (= atomgagyi) töltőjét használtam bekapcsolt állapotban. Igazából már én is abban reménykedem, hogy visszaadják az árát, mert ez így használhatatlan.

(#4656) jksx válasza motoflug (#4655) üzenetére


jksx
senior tag

Nekem 10i van. Ritkán használom bekapcsolva, töltés mellett. Annak a töltője nem hülyíti meg a tabot.
De van samsung töltő 1A, és 2A-es kivitel, azok simán kifektetik a Lumia telefont, Asus tabletet, mindent ami be van kapcsolva. Ez szerintem nem a tablet hibája, hanem a gagyi, vagy hamisított töltőké (mindkét "samsung" mobilboltban vásárolt, nem gyári tartozék).

(#4657) vgyuri válasza Syl (#4652) üzenetére


vgyuri
őstag

Indítsd újra, hátha megjavul.

(#4658) Syl válasza vgyuri (#4657) üzenetére


Syl
nagyúr

Többszöri újraindítás és többszöri kalibrálás után sem volt jó. Visszaraktam Macrium mentésből a win8.1-et.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4659) iff válasza Syl (#4652) üzenetére


iff
senior tag

Nálam sem volt tökéletes az érintés érzékelés frissítés után, kb. egy cm-el volt elcsúszva az érintés win8.1 driverrel (saját) (aztán újratelepítettem), de ha ráfrissítettem, akkor már jó volt.

..........""..........

(#4660) Syl válasza iff (#4659) üzenetére


Syl
nagyúr

Melyik az a 8.1-es driver? Lehet megpróbálom újra a tízest.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4661) nicu71 válasza Syl (#4652) üzenetére


nicu71
addikt

na már csak ez hiányzott....én még nem frissitettem de ha ilyen lesz akkor megőrülök.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#4662) Syl válasza nicu71 (#4661) üzenetére


Syl
nagyúr

Számomra is nagy csalódás. A 8.1 és az "alap" win10 tökéletesen működik rajta. Nincs gond se az orientációval se az érintés érzékelésével. Ám az anniversary update valamit nagyon elqrt a rendszerben.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4663) nicu71 válasza Syl (#4662) üzenetére


nicu71
addikt

nekem wimboot telepítéssel lett a 10-es feltéve..attol félek hogy ez nem igazán számit ezügyben
amúgy rákeresve manuálisan a frissítésre ,még mindig up to date,gondolom te a media creation tool-al tetted fel.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#4664) Syl válasza nicu71 (#4663) üzenetére


Syl
nagyúr

> nekem wimboot telepítéssel lett a 10-es feltéve

Amikor azt írtam, hogy "alap" win10, pontosan erre gondoltam. Togateam által készített wimbootra.

> media creation tool-al tetted fel.

Ha a gépházban megnyomtam a Frissítés keresése gombot, akkor itt is azt mondta, hogy nincs újdonság. De van ott egy "További indormáció" link, ami behozza ezt az oldalt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4665) iff válasza Syl (#4660) üzenetére


iff
senior tag

Innen le tudod tölteni az én driveremet. Nekem az itt mások által használt driverek nem voltak jók. Nálam a kezdetektől fogva a BMA 2x2-vel vannak gondok. A win frissítés nekem sem akart lejönni, kézzel frissítéskor meg 16GB szabad hely kell, letöröltem mindent megvolt a 16 GB és akkor is azt írta, kevés a hely. Ezért inkább újratelepítettem. Sima win 10 Home, utána egyesével felraktam a drivereket. Kettővel volt gondom, a videokártya és az érintő, de ráfrissítve jók lettek. Még ami nálam sz@r a "billentyűzet" állandóan törölni akar. :(( ill. ez
ha újraindítom van hogy jó, de legtöbbször sárga háromszög és volt, hogy átfordult a képernyő, és nem tudtam visszafordítani csak ha újra telepítettem a windowst.

..........""..........

(#4666) Syl válasza iff (#4665) üzenetére


Syl
nagyúr

A vicc az, hogy nálam a togateam által készített wimboot-os win10 tökéletesen és hibátlanul működik. Semmit nem kell vele vacakolni. Feltelepül és megy (just works ;] ). Nincs érintési probléma, nincs képernyő átfordulás, nincs sárga felkiáltójel az eszközkezelőben.
Az anniversary update meg elbacta az érintést. Persze akkor sem volt sárga felkiáltójel az eszközök között, csak éppen használhatatlan volt a touch. Többszöri kalibrálás után is csak a bal alsó sarokban érzékelt pontosan, máshol 4-6 centit félrehordott.
Már csak az a kérdés, hogy ha ismét nekiugrok, feltolom a wimboot-ot, rá az anniversary update-t és lecserélem ezt a BMA 2x2 drivert, vajon működni fog hibátlanul? És ha igen, vajon melyik következő (kikapcsolhatatlan) windows frissítés fog elbacni valamit a rendszerben. :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4667) Syl


Syl
nagyúr

Valaki próbált már nem wimbootos, "normál", media creation toollal készített windows 10-et telepíteni?
Ha igen, milyen eredménnyel?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4668) iff válasza Syl (#4667) üzenetére


iff
senior tag

Én úgy telepítettem. :) Fentebb már írtam. Nekem csak a driverekkel van bajom. ;] Próbáltam a wimbootos változatot is, de maradtam a tiszta telepítésnél.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#4669) Syl válasza iff (#4668) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor a hétvégén teszek egy próbát a "tiszta" telepítővel.
A driverpackot hogy raktad fel? Be kell másolgatni valahová a fájlokat? Hová? Jogosultság? Stb.
Csak mert itt korábban volt szó érdekes fájlműveletekről :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4670) iff válasza Syl (#4669) üzenetére


iff
senior tag

"Tiszta" telepítés után, elég sok mindent nem fog felismerni a windows10, érdemes a drivereket pendrive-ra másolni és onnan hozzáadni az eszközkezelőben. Nem kell semmit se másolgatni. Nálam valamiért csak a sajátommal működik. Valószínű utána nálad is a videó kártya és az érintő (HID-KMDF HID Minidriver for Touch I2C Device) illesztőprogramját kell majd frissíteni. Ráfrissítesz és működnie kell. (Frissített illesztőprogramok automatikus keresése)

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#4671) Syl válasza iff (#4670) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4672) togateam válasza Syl (#4671) üzenetére


togateam
senior tag

Azért probáld meg az első win 10-es touch drivert,az érintöhöz semmi köze az acceleronak,mert a 2x2 az a forgatáshoz van.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#4673) tibor72 válasza tibor72 (#4651) üzenetére


tibor72
tag

Végre... Nem javítható, csere utalványra jogosult.. - mondta a telefonáló ügyintéző az áruházból. ....További kitartó, türelmes időtöltést kívánok mindenkinek, ezekhez a készülékekhez, és sok szerencsét. :R

(#4674) motoflug válasza tibor72 (#4673) üzenetére


motoflug
őstag

Engem visszahívtak ma és azt mondták, hogy elkészült a tablet. Nemá'.

(#4675) Syl


Syl
nagyúr

motoflug és tibor72

Milyen hibával adtátok be a szervizbe?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4676) tibor72 válasza Syl (#4675) üzenetére


tibor72
tag

Ha én azt ide leírnám, meg kellene téged @#@&{@{}} és ez csak a kezdet :DDD :DDD :DDD
A melegedése szimpla egyablakos böngészés esetében is komoly gondot produkált, youtube- videóknál is nagyon melegedett, fagyogatott, őrületesen belassult, szimplán a rendszer futás is nehezére esett, a képernyő túlérzékeny volt meleg állapotban. És nagyon megkeserítette a mindennapjaim amikor igazán szükségem volt rá. Ezen kívül már 3 kört futottam vele szervizügyben, 2x pedig NFH hoz is éltem panasszal (min.) emlékeim szerint. És mivel mindig be lehetett kapcsolni eddig, és az alapvető működést ki tudta hozni telepítgetéssel a szerviz, ezért visszakaptam, mondván javították - volt mikor tényleg cseréltek alkatrészt, mert a kijelző és az üveg közé, középtájékon szennyeződés is került - és a gyártói teszteken megfelelt !!.....Összegzés: amíg be lehet kapcsolni és eldöcög a rendszer, addig mindig visszajön a "drágasszááág"....
jah ..és utoljára win10-et tettem rá hátha megdöglik és bejött :DD :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#4677) Syl válasza tibor72 (#4676) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4678) tibor72 válasza tibor72 (#4676) üzenetére


tibor72
tag

.... majd elfelejtettem, hogy az utolsó 2 hétben az akksi üzemideje drasztikusan lecsökkent (100%-ról, 1/2 óra alatt 50%-ra csökkent) és a melegedéssel párhuzamosan vált instabillá a wifi működése is, ami a az "üzemi"hőmérsékleten való leállással járt. Szóval nem volt annyira vészes ...... :W :F :U ...

(#4679) Faith


Faith
aktív tag

Üdv!

Beszereztem egy 7i tabletet, vadonat új volt. De olyan problémám van vele hogy a windows bejelentkezésnél mikor megadom a jelszót folyton hibás jelszóval visszadob majd nem tudom hány próba után beenged. Már kikapcsoltam a jelszavas beléptetést is de továbbra is jelszót kér de így elég körülményes, hogy legalább 15 alkalommal be kell írni a jelszót hogy végre egyszer beengedjen. Találkozott már valaki hasonlóval?

(#4680) tibor72 válasza Faith (#4679) üzenetére


tibor72
tag

Ha üzletből vetted, és számít a pénz amit elköltöttél rá, akkor gyorsan vidd vissza :DDD Ha mindezek ellenkezője, és ráérsz molyolni vele, akkor helyreállítási menü, és próbálkozások sora..... sok türelmet és sikert mindkét verzióhoz! :DD :R

(#4681) motoflug válasza Syl (#4675) üzenetére


motoflug
őstag

A listám elég hosszú volt:
-Lefagy, wi-fi jel gyenge, gyorsan merül, forrósodik...

Megoldás: software frissítés 8.1-re. Még nem volt módom tesztelni, de szerintem kb. ugyanaz lesz minden...

(#4682) Casoli


Casoli
őstag

Létezik erre a gépre valamiféle alternatív OS? Erre a hardverre katasztrófa a windows 10 is. Kevés a rendszermemória, egyfolytában felugró sikertelen frissítés ablak (kevés a háttértár). Az előző androidos táblagépem összességében sokkal jobb élmény volt, pedig a háttértár és a memória is kevesebb volt benne.

(#4683) Syl válasza motoflug (#4681) üzenetére


Syl
nagyúr

A forrósodás (és egyben a belassulás) nálam is megvan, de itt a wifivel nincs gond és nem is fagyott még.

(#4682) Casoli

32 bites uefi-vel elvileg más OS-t is tudsz rá telepíteni, de drivert szerintem nem fogsz találni. Gyakran a win10 frissítése is bekavar ennél a gépnél :(((
Win10-et pedig nem frissítésként kell felrakni, hanem "üresen": [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4684) Casoli válasza Syl (#4683) üzenetére


Casoli
őstag

Üresen lett felrakva a linkelt módszerrel, de egy idő után elfogyott a hely. Gondolom nőtt folyamatosan a mérete az apró frissítésekkel.

(#4685) Syl válasza Casoli (#4684) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem véletlen van nálam még mindig a 8.1 a gépen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4686) tibor72 válasza Casoli (#4684) üzenetére


tibor72
tag

Nálam beledöglött a 10-be :DD :DD :DD (1.5 napig csinálta, de meg lett az eredménye)

(#4687) Casoli válasza Syl (#4685) üzenetére


Casoli
őstag

Neked ez a gyári 8.1? Most szembesültem, hogy amim nekem van mentés (netről leszedett) az a 8i-hez való.

Valakinek nincsen meg letölthető formában az ultimate 7i Win gyári oprendszere? :O

Még egy dolog, régen volt itt linkelgetés, hogyan lehet egyszerre tölteni és használni az USB portot. Jelentem, nálam világít a piros LED, az OS alatt is írja, hogy töltődik, ettől függetlenül szépen merül lefele a TAB, mintha nem is töltene :O

[ Szerkesztve ]

(#4688) Casoli válasza Casoli (#4687) üzenetére


Casoli
őstag

Felraktam úja a Win10-et. Inkább maradok ennél. A 8.1 az tiszta kőkorszak. 10 telepítése után most van 9Gigányi szabad tárhely. Hogy ez hogy a fenébe fogyott el fél év alatt? Mi falta fel vajon? Ez már nem fog kiderülni. Így végre újra gyors a tábla.

(#4689) ödönbéla válasza Casoli (#4687) üzenetére


ödönbéla
csendes tag

Lehet, hogy a perifériák annyi áramot visznek el, hogy a maradék nem elég a használat közbeni fogyasztás pótlására.

(#4690) Casoli válasza ödönbéla (#4689) üzenetére


Casoli
őstag

Egy billentyűzet, egér és pendrive nem hiszem, hogy annyit fogyasztana, hogy egy 10Wattos töltő ne legyen elég.

(#4691) Joker88


Joker88
őstag

hosszú szünet után elővettem a tabot. (7i WIN ) akkoriban ráraktam a W10-et,tökéletesen ment.
Most azonban ha bejelentkezik, tök fekete képernyő,majd egy szomorú smiley. Majd újraindul..
És ez pörög állandóan.

Próbáltam USB-re tenni egy W10 telepítőt a Rufussal, rá is ment, de amikor próbálnám az OTG kábellel,billentyűzettel elindítani majd belépni a bootolási eszközbe,nem látja az USB kulcsot... Tud valaki segíteni ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#4692) topas100ec válasza Casoli (#4690) üzenetére


topas100ec
csendes tag

Akkor is gond lehet a töltéssel ha hosszúak az usb kábelek.

(#4693) Syl válasza Joker88 (#4691) üzenetére


Syl
nagyúr

Rufus helyes beállítása: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4694) Joker88 válasza Syl (#4693) üzenetére


Joker88
őstag

Istenkirály vagy !!!

:R :R

In loving memory of Garrett Lockhart

(#4695) Syl válasza Joker88 (#4694) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem én!
Togateam, aki a videót készítette (meg a sok win10-es telepítőt) :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4696) Joker88 válasza Syl (#4695) üzenetére


Joker88
őstag

nem emlékeztem arra hogy ez a tablet ennyire tud melegedni.. :))
lehet valami épkézláb módszerrel hűteni,vagy legalább lejjebb vinni a hőfokot.
csak zenét (igaz online) hallgattam , W10-es rendszer, de olyan forró volt a hátsó - kamera résznél,hogy uhh.. vagy valami tokot tudtok ajánlani hozzá ? Esetleg védőfólia (biztos ami biztos alapon) kapható-e hozzá ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#4697) Syl válasza Joker88 (#4696) üzenetére


Syl
nagyúr

Szintén togateam-nek volt nagyon "jó" hűtési megoldása, igaz 10i-re. Fotókat valahol 1000 alatti hsz-számoknál kell keresni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4698) jksx válasza Joker88 (#4696) üzenetére


jksx
senior tag

w10-est nem használok, mert az asztali gépen és a laptopon is egy megbízhatatlan és erőforrás zabáló valami.
togateam fórumtárs leszedte a tab hátlapját és egy fémlemezt aplikált be némi celluxal rögzítve. Azért melegszik mert a procin szinte semmi hűtőfelület nincs. kb 0.8mm vastag alu, vagy rézlemezt érdemes beleépíteni hőpaszta használattal. A szétszedésnél vigyázni kell, mert a tab alján a billentyűzet csatoló csatlakozásnál eléggé vékony a hátlap, nekem sikerült elrepeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#4699) iff


iff
senior tag

Ez a LARK Ultimate 10i egy rakás ..... a Windows 10-el együtt!!! Most azt csinálja, hogy álltó helyében (elvileg alvó módban) lemeríti az akkut.Tegnap kikapcsoltam (elvileg kikapcsolt állapotban volt) reggel 100% töltve és este már nem kapcsolt be. Töltőt rádugtam és 1%-on volt az akku. Rákerestem és másnál is voltak ilyen gondok laptopnál ill. win10-nél. Most visszaraktam egy előző mentésemet, ezzel megnézem mit csinál. Sajnos szerintem a win10 frissítés újra el fogja cseszni.... akkor végül a win 8.1 kerül rá aztán nem tudom mit fogok ezzel csinálni a sz@rral!!!! :W

..........""..........

(#4700) tibor72 válasza iff (#4699) üzenetére


tibor72
tag

....Jó reggelt... Szerintem 8.1 el sem sokkal jobb, idő kérdése és sorra fognak a problémák jelentkezni, ami nem a koncepció miatt, hanem a "gyenge alkatrészek" miatt. A melegedéssel párhuzamosan a akku kapacitása is csökkenni fog. Én már váltottam másik eszközre, ami nem okoz problémát működésbeli hiányosságokkal, természetesen nem egy árban van ezzel, egy kicsit nagyobb, nehezebb, de sokkal jobb számomra......
haven nice day :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.