Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) adika4444 válasza laposonly11 (#3300) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

USB OTG adapterrel felismeri, illetve 1-2 hsz-vel fenntebb még azt is megtalálod hogyan megy ez egyszerre. Javaslom egy aktív USB hub használatát, h stabilabb legyen a kapcsolat.

üdv, adika4444

(#3302) HunSasa71


HunSasa71
újonc

Mint írtam sikeresen telepítettem a Win 10-et, a leírt módon, annyi különbséggel, hogy a biosban nincs uefi usb boot lehetőség, azonban volt parancssor. Most elvarázsoltam a tv kártyám meghajtóját, gondoltam ismét felrakom a win 10-et, azonban nincs parancssori lehetőség, mint a win 8-ban. Mit javasoltok, hogyan tudnám pendrivéről telepíteni a windowst? Lark 8i-ről lenne szó.

(#3303) Slapy válasza ozakila (#3298) üzenetére


Slapy
aktív tag

Közben képed alapján átvariáltam hogy mit mivel dugok össze és eljutottam odáig hogy már nem csak kikapcsolt állapotban tölti hanem állandóan viszont tovább nem tudom próbálni mert kell szereznem egy mikro usb anya-anya fejet :) viszont 2A helyett 0.45A-el tölt, de úgy emlékszem ezt írtad is annak idején!

[ Szerkesztve ]

(#3304) ozakila válasza Slapy (#3303) üzenetére


ozakila
tag

A számokat más írta,de az tény hogy lassabban tölt,tulajdonképpen "asztali" gépnek használom és így soha nem merült még le,megy éjjel nappal. Amúgy külső írót is kezel szépen,akkor annyi a teendő,hogy a tápba az író y-kábelének a vékony ágát kell dugni,a másikat a hub-ba,és még ilyenkor is megy a töltés.

(#3305) laposonly11 válasza ozakila (#3304) üzenetére


laposonly11
senior tag

Én asztalinak laptopot használok, külső monitor, bill, egérrel!

Ezt a "vágódeszkát" azért vettem, hogy egy büfé pultjánál is tudjak pötyögni vele, nem aktív usb-s tokos-billentyűzettel, esetleg még egérrel is, fel kéne az 7i nek ismernie a kapható billentyűzeteket mint pl. ezt: [link] ?!

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#3306) geri005 válasza laposonly11 (#3300) üzenetére


geri005
tag

Mánhogy miért is ne ismerné vala fel?

(#3307) Darth_Revan válasza ozakila (#3284) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na es ilyen kabelt honnan lehet beszerezni?

(#3308) laposonly11 válasza geri005 (#3306) üzenetére


laposonly11
senior tag

Nem is tudom mié' pánikoltam! Mán' csak azt vóna jó mögtduni hogyha egy cincogót is rákötnék a billentyőzet mellé, nem aktív usb megosztóval, mennyire enné a gíp aksiját?

Ordo est anima rerum.

(#3309) HunSasa71 válasza togateam (#3289) üzenetére


HunSasa71
újonc

Mostanra sikerült kipróbálnom, sajna a tablettel kék halál ez is. Az asztalival szuper. Szerintem ez nem a lejátszó hibája, nem lehet, hogy eszköz meghajtó probléma, vagy túl nagy áramot vesz fel?

[ Szerkesztve ]

(#3310) ozakila válasza Darth_Revan (#3307) üzenetére


ozakila
tag

Ha az y-usb kábelre gondolsz,Én a Zóna computerben vettem,590.- volt,az usb toldót pedig egy antenna boltban vettem 270.- ért. a rövid micro usb kébelt meg Tescoba 640.- ért.

(#3311) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

8i-hez tudtok olyan kábelt ajánlani,amire egy időben köthetek mondjuk egeret,és közben tölthetem a tabot? :B
Vagy anno láttam valahol házilagos megoldást. az is jó lenne,de már nem tudom hol láttam.

[ Szerkesztve ]

(#3312) Jovanny2 válasza BRIKLY (#3311) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ne zavarjon, hogy konkrétan ezen az oldalon is erről van szó. Csak párat kell visszaolvasnod... :DDD

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3313) BRIKLY válasza Jovanny2 (#3312) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ha a szemem kiesik sem találok beszerzési linket. :U

(#3314) togateam válasza HunSasa71 (#3309) üzenetére


togateam
senior tag

Nekem is :( Nekem 10i van külön portról üzemel.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#3315) mekkGyver válasza BRIKLY (#3313) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

A macskaszem!? :DDD
Egy hozzászólással feletted részletezik éppen...

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3316) BRIKLY


BRIKLY
veterán

A másik amiért jöttem:

Frissíteném win 10-re,de sehogy nem akar sikerülni.. Csináltam újratelepítést,hogy tiszta legyen minden, rögtön fel is ajánlotta a win 10 frissítést. Kevés a hely.. ok, akkor jöjjön ez. Kevés a hely... Külső vinyót ha rádugom,hogy ugye oda pakoljon, azt meg eldobálja.

Hogy a fenébe lehet így frissíteni? :F

(#3315) mekkGyver: Azzal,hogy " Y kábel a Zóna computerből " nem vagyok kisegítve. Tudomásom szerint nem mindegy,hogy milyen.. De szerintem beszólós hozzászólás helyett konkrét segítséget is lehetett volna írni. :U

[ Szerkesztve ]

(#3317) HunSasa71 válasza togateam (#3314) üzenetére


HunSasa71
újonc

Ja, igaz, akkor az áram kilőve. Az mitől lehet, hogy a totalmedia 3.5 alatt a koax antenna nélkül üzemel, csak akkor fagy ki kb 10 mp. után a gép, mikor rádugom az antennát. Pedig jó lenne, ha működne, ez egy kép a képben dupla tuneres tv.

(#3318) barca75


barca75
csendes tag

Sziasztok! Esetleg valaki tud segíteni nekem? Van egy Lark ultimate 7i típusú tablet amivel a problémám a következő.HDMI kimenetén ha rákötöm a tv-re nem reagál semmire, se kép se hang.Esetleg valaki tudna tippet adni, hogy mi a megoldás, kell e állitani valamit windowsban.

Köszönöm a segítő válaszokat! :R

(#3319) norkol válasza ozakila (#3284) üzenetére


norkol
csendes tag

nekem is megy így a töltés a HUB és az abba dugott eszközök egyidejűleg (7i). A lényeg, hogy nem OTG kábelt, hanem normál USB adatkábelt kell használni, ami meglepőnek tűnik. Némi szépséghiba, hogy "alvó" módból bill/egér eseményre nem éled fel, marad a power gomb, neked is?

[ Szerkesztve ]

(#3320) mekkGyver válasza norkol (#3319) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Ez kicsit sem meglepő, hiszen az OTG lényege, hogy az eszköz táplálja a perifériát. Az OTG kábelben 2 láb összezárását érzékeli a tablet, innen tudja, hogy nem befelé, hanem kifelé kell mennie a feszültségnek, ilyenkor nem tud tölteni, mivel ugyanazt a (+) lábat/vezetéket használja.
Én inkább azt nem értem miért nem így működik minden tablet. Régebben rengeteget keresgéltem az autós projektemhez, de minden microUSB-s tablet vagy töltött és akkor nem ment az USB, vagy OTG, de akkor meg nem lehetett tölteni.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3321) mekkGyver válasza barca75 (#3318) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Képernyő tulajdonságainál aktiválni kell a második kijelzőt, mint egy asztali gépnél. Olvass utána.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3322) mekkGyver válasza BRIKLY (#3316) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Talán ha vennéd a fáradtságot, hogy 10-15 hozzászólást visszaolvass, ahelyett hogy követelőzöl, meg lenne a megoldás a problémáidra. Minden fórum alapszabálya, hogy előbb olvass, aztán kérdezz. Senki nem fogja a kedvedért újra leírni, amit 1-2 órával előtte már elmagyaráztak.
De a kedvedért:
Beledugsz egy legalább 8GB SD kártyát, és amikor a frissítés reklamál, hogy nincs hely, akkor megadod neki a D: meghajtót. Ennyi, és akkor nem kell szórakozni a kábelekkel.
Ha valami csoda folytán nem menne, vagy később kell a töltés USB használattal, akkor keress egy közeli szaküzletet, ahol segítenek, mert ha nem értesz hozzá könnyen kinyírhatod a portot a tableten az össze-vissza kábelezéssel. Mivel ez nem teljesen szabvány kábelezés nem fog senki típust/márkát mondani neked a kábelre.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3323) norkol válasza mekkGyver (#3320) üzenetére


norkol
csendes tag

volt egy miix 8-asom, annál csak OTG (USB 2.0) kábellel ment a töltés és host egyszerre, de ennek előfeltétele volt, hogy az OTG (Y kábel táp kombináció) csatlakoztatásakor a két adat láb rövidre legyen zárva (ami a tápegységén úgy is volt). Ezért kellett csinálnom egy USB AM (anya) csatlakozót rövidrezárt középső érintkezőkkel ami az Y kábel adat csatlakozoján kellett, hogy legyen amikor a (ha jol emlékszem kikapcsolt) tabletre dugtam. Utána cseréltem le a HUB-ra. A toshiba encore 8 vagy dell ... 8 is így működött. Ezzel próbálkoztam a 7i-nél is, de az nem segített. Maradt a NO OTG és az megy.

(#3324) User64476 válasza norkol (#3323) üzenetére


User64476
őstag

Én meg vettem egy brútúszos egeret és billentyűt. :D

(#3325) ozakila válasza norkol (#3319) üzenetére


ozakila
tag

Igen,de nem szoktam alvó módra állítani ha úgyis töltőn van.

(#3326) ozakila válasza BRIKLY (#3316) üzenetére


ozakila
tag

Ha visszaolvasol,tegnap képet is raktam ki az összekötésről,amin minden látszik. Itt a fórumon van kint egy,az enyémnél gyengébb minőségű kép Én az alapján jöttem rá mire van ehhez szükség. Aztán google,egy kis mászkálás a kábelek után Újpesten ahol lakok,és már működött is...

(#3327) adika4444 válasza User64476 (#3324) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A billentyűn van home+end+page up/down gombok?
Mert én rég óta ilyen billentyűre vadászok amin ezek elérhetőek...

üdv, adika4444

(#3328) encoder válasza BRIKLY (#3313) üzenetére


encoder
tag

(#3329) BRIKLY válasza encoder (#3328) üzenetére


BRIKLY
veterán

Az első az biztató :)
Magyar boltból nem tudsz ilyet ? :B

(#3330) 3shae válasza User64476 (#3324) üzenetére


3shae
aktív tag

Szia!

Hol,milyet,mennyiért?

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#3331) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

En most csereltem ki a 8i-t es ennel sem jo az office.
Tolto mar jonak tunt, de az office szerintem a megmaradt 2db-nal sem menne. :(

(#3332) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

A legfelso, konnyen lehuzhato folia alatt van meg egy folia, ami alatt van legbuborek...az a foliat le tudom a kijelzo megsertese nelkul szedni?

(#3333) iff válasza Darth_Revan (#3331) üzenetére


iff
senior tag

Miért ne menne az office [regisztrálás]? Nekem is sikerült, csinálni kell egy fiókot és onnan telepíteni.

..........""..........

(#3334) Jovanny2 válasza Darth_Revan (#3332) üzenetére


Jovanny2
őstag

Az csak egy sima ajándék védőfólia. Természetesen le tudod szedni. De amúgy hasznos, próbáld meg kinyomkodni a levegőt alóla egy bankkártyával úgy, hogy addig tedd vissza a feliratos fóliát.

@iff: szerintem is simán mennie kéne, nekem is felajánlotta... :U

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3335) motoflug


motoflug
őstag

Kezemben a 7-es, jó kis ketyere így első blikkre. Láma kérdés: pontosan mi a neve a hdmi-nek amit vennem kell hozzá? Érdemes ebay-ről, vagy vannak itthon is korrektebb darabok? :R

A héten megpróbálom sd kártyával a hivatalos windows update-t, remélem menni fog...

(#3336) Casoli válasza motoflug (#3335) üzenetére


Casoli
őstag

miniHDMI-HDMI kábel kell neked.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#3337) Darth_Revan válasza iff (#3333) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azért, mert azt írta, hogy lejárt az ajánlat és csak megvásárlásra vagy próbaverzió letöltésre volt lehetőség.

Most már a 3. 8i van nálam, eddig így néz ki a lista:

1. példány: rossz töltő, lejárt office (sértetlen hologramos matrica)
2. példány: lejárt office (sérült hologramos matrica)
3. példány: már aktiválható az Office (sérült hologramos matrica)

Úgy hogy szépen kiürítettem a készletet és az utolsó zöld színű példánynál sikerült működő Office-t találni.
Pirosból is már csak 1db maradt. (Fekete meg alapból nem volt)

[ Szerkesztve ]

(#3338) Jovanny2 válasza Darth_Revan (#3337) üzenetére


Jovanny2
őstag

Csak nehogy beszopd a sérült matrica miatt. Én a Tescoban már megjöttem ebből. Az a biztos, amit te bontasz fel. :F Talán még a másodikkal jártál volna legjobban, de ne legyen igazam.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3339) Darth_Revan válasza Jovanny2 (#3338) üzenetére


Darth_Revan
veterán

2.-nál is sérült volt.
1.-nél nem volt sérült, de ott meg a töltő rossz volt és az Office se működött ...

(#3340) togateam válasza Darth_Revan (#3337) üzenetére


togateam
senior tag

Hm..nekem 2017 júliusban jár le,nem tudom hogy mi a gond.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#3341) Jovanny2 válasza Darth_Revan (#3339) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ja, benéztem. Akkor visszaszívom. A töltő miatt én is visszavittem, csak az Office nem érne nekem annyit, hogy ha minden más jó, akkor amiatt visszamenjen, ha még bontatlan is volt (de esetedben nem ez a helyzet). :N

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3342) togateam válasza Jovanny2 (#3341) üzenetére


togateam
senior tag

Ez így van az Office-ét meg úgyis lopni "kell" x idő után,akkor nem mindegy? Mert én még nem láttam senkit aki otthonra megvette volna.

[ Szerkesztve ]

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#3343) gabor_01


gabor_01
senior tag

A 7i-re tudtok valami jól illeszkedő tokot?
Ez esetleg ?

(#3344) Casoli válasza togateam (#3342) üzenetére


Casoli
őstag

Ne magadból indulj ki. Én is legális Office-t használok, illetve mivel kereskedelemben dolgozom, és a munkahelyem forgalmaz Microsoft szoftver termékeket, látom mennyi Windows és Office megy el. És nem kevés. Én is csak az egy éves Office miatt vettem meg a táblagépet. Mondhatni így nekem ingyen volt a tábla :DDD

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#3345) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#3339) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Update: 3.-nál is ROSSZ a töltő :W

Fenébe vele, inkább használom a minőségibb Shield Tablet töltőmmel, mint ezzel a kínai ipari hulladékkal ...

[ Szerkesztve ]

(#3346) ZsocaLink válasza #50677760 (#2896) üzenetére


ZsocaLink
csendes tag

Hello!

Ha meg van még a tablet, lehet érdekelne :)

(#3347) Casoli válasza Darth_Revan (#3345) üzenetére


Casoli
őstag

Ha ez boldogít, én ki sem csomagoltam a töltőt, a Lenovo minőségi 2A-es töltőmmel töltöm. Ha jól láttam a gyári is 2A töltőáramos, de a gép egyébként 1A-nél nem vesz fel többet.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#3348) togateam válasza Casoli (#3344) üzenetére


togateam
senior tag

Most irtad hogy kereskedelemben dolgozol..De az emberek 95%-nem használja,talán évente 2 doc-kot és 1 excel táblát néz meg,nekem havi 2 percre kell hogy egy excel táblát meg írjak.Ezért nem kell az office sok pénzért.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#3349) ZsocaLink válasza togateam (#2666) üzenetére


ZsocaLink
csendes tag

Kedves togateam kolléga!

Visszanéztem fórumot, igaz nem végig olvastam, de ha jól értelmezem a leírást, és pár előző kommentet, akkor, az általad elkészített iso-t úgy kell telepíteni, hogy még a szűz 8.1 van a tableten, és nem kell frissíteni a 10-re netről, igaz? Most vettem egy 8i-t, most töltődik a 3,6 Gb-os ISO-d is. Illetve hallottam már olyat is, hogy nem lehet a 10-ben jelenleg beállítani, hogy az SD kártya legyen az alapértelmezett meghajtó az áruházból letöltött, és egyéb dolgok telepítésére/tárolására?

Üdvözlettel: Zsolti

(#3350) Jovanny2 válasza Darth_Revan (#3345) üzenetére


Jovanny2
őstag

:( Rád jár a rúd. Ezek után már a Tacskónak is éghet kicsit az arca, mert hétszentség, hogy nem véletlen volt felbontva, valaki visszavitte, aztán kirakták megint. Nálunk amikor elfogyott a 7i egyik este, és másnap délben sem volt, estére csak előkerült egy, és ott árválkodott a polcon... Nincs másik Tesco a közelben? Még őket esetleg "kifoszthatod". :D

Office téma: informatikus vagyok, és már kinőttem a warezból (a Win ugye már nem számít annak ;) ), otthon meg annyira nem is vagyok az MS Office-ra utalva, nem rosszak az ingyenes megoldások sem annyira. Cégnél meg persze jogtiszta minden.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.