Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Blackmate válasza Blackmate (#949) üzenetére


Blackmate
senior tag

Az idevonatkozó részek:

(3) Amennyiben a szülők lakóhelye nem azonos, a (2) bekezdés szerinti feltételnek is megfelelőa) azon szülő jogosult az 5. § szerinti támogatási összegre, akinél az összes közös gyermek lakóhelye van, vagyb) mindkét szülő az 5. § szerinti támogatási összeg 50%-os mértékére jogosult, amennyiben külön-külön mindkettejük lakóhelye megegyezik legalább az egyik gyermekük lakóhelyével.

(4) A (3) bekezdés b) pontja szerinti esetben a szülők egyike az 5. § szerinti támogatási összeget igényelheti, ha a másik szülő teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt nyilatkozatban lemond a támogatás saját nevében történő igényléséről.

Tehát magánokiratba kell apának foglalni, hogy lemond a a támogatás saját nevében történő igényléséről?

(#952) Jovanny2 válasza Blackmate (#951) üzenetére


Jovanny2
őstag

Akkor viszont anyának nem lesz meg az 50% tulajdonrésze.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#953) axioma válasza Blackmate (#949) üzenetére


axioma
veterán

Hat igy szivas, jelen felallasban sztem nem jar:( Altalaban nem tartom jo otletnek a tulajdoni viszonyokba jogosultsagok miatt belenyulast, de ha komoly ok van hogy ne jelentkezzen at az apa, akkor talan az 1/6 hianyzot apa ajandekozhatna' a gyerekeknek.

(#954) Smiro válasza Jovanny2 (#950) üzenetére


Smiro
senior tag

Állandó lakcímnek kell lennie, az ideiglenes lehet tart.hely. Szerintem.

(#955) hurenzon


hurenzon
senior tag

Mennyire kell részletezni az anyagot, ha vállalkozó végezte a felújítást?
Komplett lakás felújítás.
Pl. Kell hány nm csempe, hány zsák ragasztó, hány liter festék, hány beltéri ajtó stb.
Vagy elég csak bele írni, hogy mit végeztünk el?

(#956) Jovanny2


Jovanny2
őstag

Sziasztok, aki már adott le papírokat, és volt átutalása: az utalásról pontosan milyen banki bizonylatot csatolt? Mert a netbanknál lehet mindenfélét letölteni, kimásolni. Ami nyomtatható, az viszonylag kevés adatot tartalmaz, a részleteknél egy felugró ablakban viszont még a belső tranzakciós azonosító, egyedi azonosító, stb. is benne van. Ehhez képest a nyomtatásra kattintáskor már csak pár adat. Ez elég lehet nekik?

Számlaszám 117733xxxxxx
Devizanem HUF
Számla elnevezése
Könyvelési dátum 2021.03.10.
Tranzakció típusa AZONNALI ÁTUTALÁS BANKON
BELÜL
Összeg
Ellenoldali név
Ellenoldali számlaszám
Közlemény

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#957) Kozy10 válasza Kozy10 (#928) üzenetére


Kozy10
tag

Sziasztok, a munkadíj számlán "kiszállási díjat" is feltüntetett a vállalkozó. Ezt el fogják fogadni?

A MÁK válaszolt a kérdésemre: Amennyiben a vállalkozói szerződésben, mint munkadíj szerepel, elszámolható a kiszállás díja is.

[ Szerkesztve ]

(#958) Blackmate válasza Kozy10 (#957) üzenetére


Blackmate
senior tag

Te is a otthonfelujitas@allamkincstar.gov.hu -ra küldtél levelet?
Kb mennyi idő alatt válaszoltak?

(#959) balkoger válasza Jovanny2 (#956) üzenetére


balkoger
tag

Szia MÁK Gyík 70. pont, nem szükséges átutalásos bizonylat, ha a számlán egyértelműen látható, hogy fizetve.
Kifizetést az általad felsorolt adatok alapján be lehet azonosítani, szerintem elég.

(#960) Kozy10 válasza Blackmate (#958) üzenetére


Kozy10
tag

igen , március 5. pénteken reggel küldtem és ma reggel kaptam választ.

(#961) Blackmate válasza Kozy10 (#960) üzenetére


Blackmate
senior tag

Akkor Te nyertél :) Én március 4.-én küldtem egy levelet, de még nincs válasz :((

(#962) geleati


geleati
tag

Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy adott egy ikerház, egy hrsz-en, osztatlan közös tulajdon, de van megosztási szerződés, egyrészről a jelenlegi 2 tulajdonos (szomszédok) másrészről az előző 2 tulajdonos között (akiktől vettük), és van egy olyan kitétel, hogy a jogutódokra is érvényes. Ezt még megspékelve, ez a szerződés 2007-es keltezésű (tehát 10 évnél régebbi), akkor ezt vajon elfogadják? A MÁK-nak írtam már erről, de hátha valaki már találkozott ilyennel. :R

A másik kérdésem, hogy ha ezt mégsem fogadják el, akkor azt elfogadják-e, ha 2021. márciusban lesz egy beadható számlám és vállalkozói szerződésem, de az új megosztási szerződés ennél későbbi keltezésű? Vagy itt is az igénylés dátuma számít? :R

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#963) hurenzon válasza hurenzon (#955) üzenetére


hurenzon
senior tag

Valaki esetleg, aki már beadta?

(#964) dzsordzsó


dzsordzsó
csendes tag

Ha webshopban vásároltam utánvéttel akkor azt a számlát elfogadják?
Nem szerepel rajta a fizetve szó.Most akkor erről kellene egy kifizetést igazoló dokumentum?Jelentsen bármit :D Posta szállította ki,postásnak fizettem kápéban. Mi a teendőm?

(#965) Ryder1 válasza dzsordzsó (#964) üzenetére


Ryder1
senior tag

Nincs teendő, elfogadják simán. Legtöbb helyen amúgy is a csomaggal együtt kapod meg az utánvétes számlát, azt meg ugye akkor már kifizetted. :DDD

(#966) dzsordzsó válasza Ryder1 (#965) üzenetére


dzsordzsó
csendes tag

Köszi

(#967) siege5 válasza hurenzon (#963) üzenetére


siege5
aktív tag

Igen voltak már páran, én is múlt hét vasárnap adtam be. Várom a megváltást>°<

[ Szerkesztve ]

(#968) siege5 válasza siege5 (#967) üzenetére


siege5
aktív tag

Közben most érkeztem visszanézni az előtte lévő kérdésedet.
Nem szükséges darabra pontos értékeket adni. Annyi a lényeg, hogy a vállalkozói szerződésben lévő adott pontban leírtaknak megfeleljen. Az anyagokról pedig úgy is lesz külön számlád. Abban az esetben ha azt is vállalkozó hozza házhoz, akkor pedig az adott pontnak megfelelő összegre vonatkozóan kell megadni az anyagköltséget.
De ha ügyfélkapun adod le látni fogod a dolgot és egyértelmű lesz (ezt akár félkészen el is kezdheted és később töltöd csak ki)

(#969) daviid válasza siege5 (#967) üzenetére


daviid
újonc

En is vasarnap kuldtem be az ugyfelkapun keresztul. Nekem a munka szamlaja munkafazisokra tetelezve lett kiallitva. Pl. Keritesepites kivitelezese helyett betonozas, zsaluko rakas, keritesburkolat szerelese es stb. Gondolom ez csak meg jobb, ha az is le van bontva, mint az anyag tetelek.

(#970) siege5 válasza daviid (#969) üzenetére


siege5
aktív tag

Persze, kicsit nehezebben alakítható, elenben áttekinthetőbb.

(#971) hurenzon


hurenzon
senior tag

Ki mennyire részletezte az anyagköltséget?
A vállalkozó nem akarja tételesen leírni, csak tömören.
Pl. beltéri ajtók cseréje, vízveteék szerelés, burkolás stb.

Szerintetek ez jó?

(#972) daviid válasza siege5 (#970) üzenetére


daviid
újonc

Kerlek majd irj, ha jeleztek vissza neked a kincstartol! ☺️

(#973) siege5 válasza hurenzon (#971) üzenetére


siege5
aktív tag

Nekem csak munkadíj költségeik voltak (az anyagot külön az én nevemre számláztattam vagy én vettem, én a helyedben szintén így kérném, szamlaztassa csak a te nevedre, vagy irasson szállítót, amit a végén kifizetsz), így az anyagról nekem csak "vállalt munkadíj" szerepel egyben. A vállalkozói szerződésben van külön tételesen megadva, hogy milyen bekezdésének feleltek meg a munkák és a végösszegből mennyit jelentettek. A végén úgy is tételesen kellett a beadásnál megadni a tételeket amit a vállalkozói szerződés alapján töltöttem ki, így a számla csak a végösszeg és az adózás szempontjából számít nálam. Meglátjuk megfelel e majd így, de őszintén szólva elvileg pont ezért van a vállalkozói szerződés és külön megadja a beadási útmutató, hogy adott számla esetén külön munkákat külön sorban kell részletezni a számlaösszesítőn, illetve sehol sem kérik tételesen a pontos adatokat, csak a szerződés szerinti adott csoportoknak megfelelő végösszeget, és az arról szóló számlát, így hogy az számlán az szerepel e hogy ajtó beszerelés munkadíj és ajtó beszerelés anyagköltség, vagy tételesen adják meg hogy vett egy ajtót szülőt keretet stb elv teljesen mindegy. De majd azonnal jelzem, ha meglesz a visszaigazolás, elvileg jövő hét vagy azutáni hét elején már várható a jelenlegi feldolgozási időt tekintve.

[ Szerkesztve ]

(#974) siege5 válasza siege5 (#973) üzenetére


siege5
aktív tag

Bocsi nem tudtam már szerkeszteni, de természetesen a munkadijról szerepel nálam "vállalt munkák" számlám.

(#975) Chal válasza siege5 (#973) üzenetére


Chal
addikt

így az anyagról nekem csak "vállalt munkadíj" szerepel egyben. A vállalkozói szerződésben van külön tételesen megadva, hogy milyen bekezdésének feleltek meg a munkák és a végösszegből mennyit jelentettek.

Az aktuális MÁK-os GYÍK szerint ez így nem jó:

70 .Ha vállalkozó állít ki nekem számlát, milyen részletezettségűnek kell lennie?

A számlán külön tételként kell megjelennie az anyagköltségnek és munkadíjnak!
A vállalkozói szerződésben már részletezett felújítási munkálatokat a számlán nem fontos részletesen feltüntetnie. Az anyagköltség vagy munkadíj a számlán egy tételként összevontan nem szerepelhet.

Ugyanakkor nekem is átment egy összevont számlám..., még ezen GYÍK frissítése előtt adtam be (akkor még nem volt benne ez a pont, és e-mailben ellentmondó információt kaptam). Ettől féltem a legjobban meg egy másik dolgoktól, aztán a végén egyikbe se kötöttek bele, viszont egy olyan dologra kaptam hiánypótlást, amire nem is számítottam.

Ebből adódóan én nem is merek már semmilyen következtetést levonni, vélhetően az adott ügyintézőtől függ (észreveszi e, milyen kedve van, stb...), szóval nem lehet általános tanácsot adni, attól hogy nekem átment, lehet hogy másnak nem fog. A legjobb tehát ha fenti pontnak megfelelő számlát kértek, és akkor nincs miért izgulni.

[ Szerkesztve ]

(#976) siege5 válasza Chal (#975) üzenetére


siege5
aktív tag

Én fogalmaztam akkor rosszul (bár kb ezt írtam én is,de magamban jobban hangzott :D, illetve nálam mivel a számlán munkadíj van így nem ütközik az általad leírt pontba, ugyanis nincs rajta anyagköltség így külön részletezni sem kell, az mármint az anyagok külön számlára lettek kérve) , munkadíj és anyagköltség természetesen külön kell legyen, de azon belül nem találtam arra vonatkozóan utalást, hogy anyag vagy munkadíj külön külön részletezve kell e legyen a legutolsó szegig a számlán.
Ettől függetlenül én is parázok tőle, hogy hiába hivatalosan van minden megcsináltatva kiskaput fognak keresni, hogy miért ne élhessek a lehetőséggel, és még csak nem is rajtam múlik majd a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#977) daviid válasza siege5 (#976) üzenetére


daviid
újonc

Azert ennyire nem kell tulparazni es osszeeskuves elmeteken agyalni! 🤪

(#978) LanyUs válasza siege5 (#976) üzenetére


LanyUs
senior tag

Feleségemnek én vezényeltem le a vállalkozóvá válás támogatását! Az árajánlatok legapróbb vesszőhibájába is belekötöttek. Közel 1 évet csúsztak az elbírálással, majd csodálkoztak, hogy kifutott addig egy adott laptop modell. Ipari szinten űzték a szívatást és a kötekedést. Nem várok többet ettől a családbarát felfogástól ennél a pályázatnál sem.

(#979) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Sziasztok! Festést (is) csináltatnánk de a talált vállalkozó csak úgy vállalja a munkát ha mindent ö hoz, az anyagokat is beleértve amik neki már raktáron vannak a saját cégébe számlázva. Azt mondja, hogy felsorolja nekem szivesen tételesen, hogy glettelés x forint, anyag y a számlán. Jó ez így? Szerinte azért lehet baj, mert neki nem lehet anyagot árulnia, nincs olyan tevékenység a cégében! Így gázos lehet, hogy ö mint anyageladást számláz nekem a nevemre. Vagy azt ajánlotta, hogy ráírja “festési munkák 300.000 forint plusz áfa”
Hogyan ne szívjam meg ezzel?

(#980) Ryder1 válasza Tamas1982.1 (#979) üzenetére


Ryder1
senior tag

Ezen kívül lesznek anyagszámláid más munkákhoz? Mert ha igen, akkor akár kiszámlázhatja neked az egészet munkadíjként. Gondolom a teljes festés kis része csak az anyag, így feltűnő sem lenne, hogy túl drága a munkadíj.

(#981) Jovanny2 válasza Ryder1 (#980) üzenetére


Jovanny2
őstag

De ilyenkor nem kérdezhetik meg, hogy "na és a festő mivel dolgozott"?

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#982) Ryder1 válasza Jovanny2 (#981) üzenetére


Ryder1
senior tag

Nem, mert nem szükséges minden munkához anyag, vagy minden anyaghoz munkadíj számla.
Miért ne lehetne, hogy te tavaly már megvetted az anyagokat és most találtál rá szakit, aki megcsinálja? :)

(#983) Tamas1982.1 válasza Ryder1 (#980) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Lesznek. Ez volt a dilemma, hogy nem fogják-e számonkérni az anyagot, de akkor meg is válaszoltad. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#984) gahor72


gahor72
aktív tag

Akkor már csak bele kell szeretni a színbe, ami a festőnek van "raktáron".
Ordas nagy kamu...

(#985) Tamas1982.1 válasza gahor72 (#984) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Mi kamu? Hogy érted? Minden van neki. A lényeg neki az, hogy a festék az ö cégére szóljon áfásan, hogy azt le tudja írni.

(#986) gahor72 válasza Tamas1982.1 (#985) üzenetére


gahor72
aktív tag

Tényleg, most, h a vissza igénylésben a kb egyensúlyról van szó, ezzel a mesterrel kell foglalkoznod? Tudom szorít az idő, de én kérnék még ajánlatot máshonnan. Ha csak nem ismerős, és nagyon jó árban dolgozik.
Üdv

(#987) tisvol


tisvol
aktív tag

Sziasztok.
Átolvastam a fórumot, de inkább kérdezek. Természetesen az anyagkölség-munkadíj a kérdés. Az államkincstár oldalán lévő vállalkozói szerződésben van két sor: anyagköltség és tervezési/munkadíj. Ezek ketten adják a Vállalkozói díjat. Ide milyen anyagkölséget kell beírni? Az ide beírt összegről kell nekem névre szóló számlával rendelkeznem?
Hogy érthető legyek: Konyhát újítunk fel. Van az asztalos munka és vannak a beépíthető gépek. Az asztalos munkának is van nyilván anyag és munkadíja, illetve van a beépíthető gépeknek is költsége. A vállakozói szerződésbe be kell írnom a konyhagépek költségét is? Valszeg nem. Akkor jelen esetnél milyen anyagkölséget kell beírni a válllakozói szerződésbe? A bútorlap és vasalatok árát? Erről kinek kell számlával rendelkezni? Nekem vagy az asztalosnak? Mivel a költségek jó részét kiteszi a beépíthető gépek ára, (ezeket én venném) lehet olyan szerződést kötnöm, ahol csak úgymond veszek az asztalostól egy komplett konyhabútort, és beépíttetem a gépekkel együtt? Így ugye nincs az asztalosnak anyagköltsége.
Tehát, ami fontos, hogy a vállalkozó szerződésben feltüntetett anyagköltségről nekem kell névre szóló számlával rendelkezni?
Remélem érthető volt a kérdésem. (nem biztos...)

Üdv:T.

(#988) axioma válasza tisvol (#987) üzenetére


axioma
veterán

A vallalkozoi szerzodesben az anyagkoltseg az, ami anyag a vallalkozoe volt, es a te munkadhoz felhasznalta. Maga az anyag abban a formaban sokszor nem is fog megjelenni (ragaszto nem lesz csak keszre szerelt butor). A vallalkozo anyagdija csak az a resz, amit a vallalkozo (neked nem kell tudni plane dokumentalni hogyan) beszerzett es felhasznalt. Amit te veszel az ugyanezen projekthez tartozik, de attol me'g masik sorba irando anyagkoltseg, akkor is ha beepiteni o fogja.

[ Szerkesztve ]

(#989) Chal válasza tisvol (#987) üzenetére


Chal
addikt

Ahogy axioma is írta, + a gyakorlati megvalósítása ennek úgy néz ki, hogy a számlaösszesítő táblázatban az adott munkánál 3db sort rögzítesz, valahogy így:

1 - a te bolti számlád sorszáma, anyagköltségként megjelölve
2 - a vállalkozó által adott számla sorszáma, anyagköltségként megjelölve, az értékhez csak a vállalkozói anyagköltség összegét írd
3 - a vállalkozó által adott számla sorszáma (ugyanaz mint a 2-es pontban, tehát ez duplikálva lesz), munkadíjként megjelölve, az értékhez csak a munkadíj összegét írd

Hozzáteszem most már mindig: nekem ez így volt logikus, és nekem át is ment olyan felújítási porjektem aminél ugyanígy volt a számlázás. Hogy másnál jó lesz e, azt nem tudom :)

[ Szerkesztve ]

(#990) Real_Necro válasza Chal (#989) üzenetére


Real_Necro
veterán

Létezik olyan eset, hogy pl.:

1. számú projekt: vállalkozói szerződésekkel készül egy felújítás, ahol a munkadíj kb 2,3MFt, az anyag kb 850eFt
2. számú projekt: vállalkozói szerződés nincs, mert a felújítást én végzem, de van 1,2Mft anyagszámlám?

Milyen módon lehet (ha lehet) felvezetni a mák oldalán megadott dokumentumokra?
Ugye ez az az eset, ahol a munkadíj eléri a 1,5MFt-ot, de az anyagköltség kisebb, ugyanakkor elvileg elszámolható ezen felül anyag egy másik projektből munkadíj nélkül, de azt hogyan jelölöm?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#991) Chal válasza Real_Necro (#990) üzenetére


Chal
addikt

Semmi extra, a második projektet felviszed munkadíj nélkül. Mikor mindennel végeztem, akkor elkezdtem összerendelgetni egy csomó apróságot, villamos hálózat felújításához, és redőnypalást cserékhez, amiket én végeztem el saját kezűleg. A webshpoktól kapott számlákat egyszerűen felvezettem mint anyagköltség, és ennyi. Többlet persze nekem is volt munkadíj oldalon másik projekt miatt, azért tudtam ezt így megtenni.

(#992) Real_Necro válasza Chal (#991) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm, akkor majd így fogok tenni, bár nálam a projektek majd áprilisban kezdődnek és júniusban érnek véget.

Még egy kérdés. Csaptelepek tudtommal elszámolhatóak, meg gondolom szaniter is, de pl egy fürdőszobaszekrény (mosdóval, csappal egybeépített) is?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#993) cdl


cdl
senior tag

Egy apró kérdés:
A vállalkozói szerződés mintának minden oldalát alá kell írnia a válalkozónak és le kell pecsételnie?
A mellékletekre gondolok, ahol be kell írni az árat és a munkát.
Vagy elég az első oldalán,(a szerződés) ahol megvan a helye ennek?

(#994) Ryder1 válasza cdl (#993) üzenetére


Ryder1
senior tag

Elégnek kell lennie ott, ahol jelölve van, különben máshol is hagytak volna neki helyet. Persze biztos nem árt, ha minden oldalon van.
Pecsét amúgy csak akkor kötelező, ha a cég aláírási címpéldányán is rajta van. Könyvelőként dolgozom, de még egyik ügyfélnél sem láttam, hogy rajta lett volna a bélyegző, mindegyiken csak az ügyvezető aláírása van. Főleg, hogy cégalapításkor még szinte biztosan nem csináltatott bélyegzőt, tehát rá sem tudja nyomni, max ha azóta készült új aláírási címpéldánya. Ettől függetlenül persze a legtöbb vállalkozó rányomja a számláira, szerződéseire, de nem kell kétségbe esni, ha nincs rajta, mert valószínűleg nem is muszáj rajta lennie.

(#995) cdl válasza Ryder1 (#994) üzenetére


cdl
senior tag

Köszönöm szépen.

(#996) tisvol


tisvol
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Üdv:T.

(#997) amargo válasza amargo (#941) üzenetére


amargo
addikt

Sziasztok,

Jelenleg még hetekig csak online rendelésre van lehetőség, több helyen próbáltam utánanézni, de megnyugtató választ még nem találtam csak annyit, hogy a MÁK-nak nem feltétlen kell, hogy szerepeljen rajta a beépíthető megjegyzés.

Kérdés, aki már vett IKEA konyhabútort, annak írtak rá ilyet?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#998) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Mi most fogunk térkövezni, meg napelemet feltenni,és az a kérdésem, hogy az probléma-e, ha a napelemes cégtől úgy kapom a számlát, hogy a saját nevemre szól, a térkőről + munkadíjáról pedig úgy kapom, hogy a saját nevem+feleségemé?

A házunk 50-50%-ban az övé és az enyém.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

Üdv! :)

(#999) daviid


daviid
újonc

siege5! Azóta se kaptál te se választ a kincstártól? Van aki márc. 8-án küldte be és már reagáltak neki 1 hétre rá.

[ Szerkesztve ]

(#1000) zoger


zoger
tag

Sziasztok!

Kapunyitó motort ill. a kivitelezését vajon el lehet számolni a támogatásba?
Valaki érdeklődött már ez iránt a kincstárnál?
(nem garázsra lenne hanem a kerítés kapura)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.