Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Geo19870322


Geo19870322
tag

Sziasztok!
Ismét egy gyakorlati kérdés. Feleségemmel 2en igényeltük a támogatást, megcsináltuk a 2. számú nyilatkozatot. Minden számla, szerződés a nevemre lett kitöltve kivéve egy anyagvásárlásos webrendeléses számlát ami az ő nevére jött. (Rézkábelek+kismegszakítók+egyebek)
A kérdéseim a következők:
1. Ha az ő nevére jött a számla, de a lakcím ugyanaz,tehát közös, akkor azt a számlát (utalási igazolással együtt természetesen) el fogják fogadni?
2. A klímatelepítés miatt kellett átvezetékelni a szobát.(ezt mi oldottuk meg családon belül). Ezt a számlát elfogadják akkor is ha a vállalkozó által adott számlán nem szerepel? Végülis a keret miatt beleférne az anyagköltséges oldalba (137000 a munkadíj+325400 az anyagköltség eddig)

(#1752) erdey_a válasza Geo19870322 (#1751) üzenetére


erdey_a
őstag

röviden:
1. igen
2. igen

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#1753) solor


solor
tag

Neten keresztül beküldtem a kérelmet és a csatolmányokat és kaptam egy beküldés azonosító számot . Innentől kezdve lehet valahogy követni az elbírálást? Hova kapok értesítést a fejleményekröl és kb mikor? Köszönöm a segítséget

(#1754) Dan-szan válasza bb71 (#1750) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Köszi, akkor mielőtt belevágnék emailban megkérdezem az a legbiztosabb.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#1755) dobolan válasza solor (#1753) üzenetére


dobolan
senior tag

Szia. Nem tudod követni sajnos. Majd kapsz választ ügyfélkapura.

(#1756) solor válasza dobolan (#1755) üzenetére


solor
tag

Köszönöm. :R

(#1757) Bobbysolo


Bobbysolo
tag

Sziasztok!
Igénybe szeretném venni villanyszerelésre (is) a támogatást, a felújítás során a házban a földszinten új áramkörök kerültek kialakításra (horonymarás, vésés, kábelcsatorna, vezeték, dobozok), az emeleten nagyjából maradt minden a régi, ott csak világítás van, semmi nagyfogyasztó.
Kérdések:
1. Miről adja a munkadíj számlát a KATÁs villanyszerelő? Ha csak annyit ír, hogy "villanyszerelés" azt elfogadják? Elég a szerződés a) pontjában kirészletezni a dolgokat?
2. Nyilván lesz szerelvényezés is, kell a je) ponttal vacakolni, vagy írjuk bele az a)-ba, és kész?
3. Ha nevemre szóló számlát kért az anyagról, akkor azt fel kell-e tüntetni az vállalkozói díj anyagköltség részén, vagy csak beadjuk a számlát, és beírjuk az excelbe?

(#1758) Fetyoka0


Fetyoka0
tag

Sziasztok,

volt valakinek problémája azzal, hogy az alapanyag számlákon mindkettőnk neve szerepel? Házasok vagyunk és együtt igényeljük.

(#1759) -NOKIA- válasza -NOKIA- (#1726) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

:F

(#1760) Thoty válasza -NOKIA- (#1759) üzenetére


Thoty
senior tag

Lehet sima anyagszámla is.

(#1761) -NOKIA- válasza Thoty (#1760) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

köszi

(#1762) Fetyoka0 válasza Fetyoka0 (#1758) üzenetére


Fetyoka0
tag

Valaki?

(#1763) Fetyoka0 válasza Fetyoka0 (#1762) üzenetére


Fetyoka0
tag

Felhívtam a MÁK-ot. Elfogadják úgy is ha mindkettőnk neve szerepel rajta, úgy is ha csak egyikünké. Azt mondták ezt rugalmasan kezelik.

(#1764) BullZeye válasza Fetyoka0 (#1763) üzenetére


BullZeye
veterán

Ahhoz képest év elején még az volt a kommunikáció, hogy mindkét fél nevének szerepelnie kell a számlán.

(#1765) Jovanny2 válasza BullZeye (#1764) üzenetére


Jovanny2
őstag

Én ilyenre nem emlékszem. Tudsz mutatni erre vonatkozó kommentet/infót? Csúnya lenne, ha két névre kellene íratni minden számlát. :U Csak a közös igénylés a kötelező, ha egy háztartásban élnek.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#1766) tothbe válasza Jovanny2 (#1765) üzenetére


tothbe
addikt

nincs ilyen és nem is volt. már az elején az volt, hogy csak egyre lehet, az igénylőre. de aztán egy Q&A-ban azt írták, lehet a házastársra is. ennyi.

By(e) Tothbe

(#1767) luckyboi82


luckyboi82
tag

Mixerbeton , mint anyagvásárlási számla az alábbiak szerint van tételesen sorolva:

Beton X Ft/m3
Konzisztencia váltás díja X Ft/m3
Mixeres szállítás 0-3 km - x Ft/m3
Pumpa kiállás óradíj x óra
Beton pumpálás óradíj x óra

Ez most akkor így anyag vagy munkadjí, vagy mindekttő, vagy egyiksem?! :F

(#1768) tothbe válasza luckyboi82 (#1767) üzenetére


tothbe
addikt

a munkák órában vannak, az anyag pedig köbméterben. Ergo ehhez kell szerződés is, ha ezt akarod elszámolni, mert van rajta munkadíj tétel. Kettő is. Vagy csak az anyag sorokat tudod elszámolni róla szerződés nélkül.

By(e) Tothbe

(#1769) luckyboi82 válasza tothbe (#1768) üzenetére


luckyboi82
tag

Akkor marad a m3-es sorok elszámolása, köszönöm. :R

(#1770) Balázzs


Balázzs
senior tag

Sziasztok!
Adott már be valaki a MÁK felé olyan elszámolást, amiben MFB-s hitelel finanszírozott munkát számolt el? Mik a tapasztalatok? A gondom, hogy a hitelintézet kiválasztásánál nincsen lehetőség az MFB-t kiválasztani.
üdv
B.

(#1771) senki68


senki68
senior tag

Ha támogatással telepítettem napelemes rendszert azt meddig ellenőrízhetik?
Úgy döntöttem bővítem a napelemeket, ehhez viszont invertert kell cserélnem.
Nem lesz e probléma, ha nagyobb inverter lesz fenn, mint amire a támogatást adták?

(#1772) claire78


claire78
senior tag

Sziasztok!
A MÁK szerződés minden oldalát alá kell íratni a vállalkozóval?
Azt olvastam, cella bővíthető, gondolom a nem releváns táblázat sorok törölhetőek is..?
Egy burkolást milyen részletességgel szükséges kifejteni?
X nm burkolat cseréje, ez nem elegendő?

(#1773) Rönó


Rönó
tag

Sziasztok!
Az excel táblázatot hogy lehet bővíteni? Nekem azt írja hogy írásvédett, és jelszót kér.....
Üdv: rönó

(#1774) Zolee897


Zolee897
tag

Sziasztok!

Egy SOS kérdésem lenne, nincs sajnos időm végigolvasni az egész topicot, már itt vannak a szakik a lakásban... A MÁK Gyakran ismételt kérdések Otthonfelújítási támogatás pdf-et elolvastam, de nem vagyok biztos a dolgomban.

A lakásomban MA felújítást végeznek, melynél szeretném igénybe venni a támogatást. A munkadíjról a vállalkozó kiállít számlát (legyen mondjuk 100 ezer forint), amin az ő neve lesz és az enyém.

Az anyagköltségről viszont nem ő állít ki számlát, hanem az a bolt, akitől megveszi ő is a fűtőtestet, ilyesmit. Tehát az anyagköltség számlán a bolt neve lesz és az enyém.

Azt szeretném kérdezni, hogy ettől még igénybe vehetem az támogatást, ha nem ugyanattól van az anyag és munkadíj számla?

(#1775) LanyUs válasza Zolee897 (#1774) üzenetére


LanyUs
senior tag

Természetesen! Arra figyeljetek, hogy ha az anyagszámla a Te nevedre szól, akkor a vállalkozói szerződésben se szerepeljen az anyag soron az a tétel, csak az Ő munkadíja. Ott csak és kizárólag azok az anyagok szerepelhetnek, amikről Ő ad számlát.

Az ugye megvan, hogy munkadíj számla mellé kötelező kellék a vállalkozói szerződés!

[ Szerkesztve ]

(#1776) Zolee897 válasza LanyUs (#1775) üzenetére


Zolee897
tag

örök hála és köszönet!

"Az ugye megvan, hogy munkadíj számla mellé kötelező kellék a vállalkozói szerződés!"
Igen, megvan, de azért kösz, hogy figyelmeztettél. Előtte leegyeztettük, hogy számla és szerződés lesz a melóról, csak a számlánál lehet, hogy nem figyeltem, hogy akkor ki állítja ki kinek, mert azt mondtam, hogy az én nevemre kell, gondoltam, hogy akkor alap, hogy az ö neve lesz a másik. De ezek szerint nem alap de így is működik.

És azért nincs még kész a szerződés, mert a srácot ismerem, csinált már nálunk sokmindent, szóval azt beszéltük vele, hogy nézek majd egy ilyen template szerződést is aláírjuk a meló után 1-2 héttel (szóval ez az az eset, amikor megvan a max bizalom közöttünk).

Csináltam már napelemes rendszert idén ilyen támogatással, szóval láttam már ilyen szerződést, valamennyire képben vagyok, de remélem, találok majd valami egyszerű template-et.

(#1777) LanyUs válasza Zolee897 (#1776) üzenetére


LanyUs
senior tag

MÁK honlapon ott van a szerződés minta -> a szerződés kötés ( kelte ) természetesen megelőzi a teljesítést majd az azt követő számlázást!

(#1778) Zolee897 válasza LanyUs (#1777) üzenetére


Zolee897
tag

Kösz, már le is töltöttem, kitöltöttem és ki is nyomtattam és meg is beszéltük a szakival. Ez a template tök pozitív, főleg, hogy ott vannak tételesen a leheséges opciók, nekem csak az adatokat kell kitöltenem meg részleteznem, hogy mi is a munka.

(#1779) senki68


senki68
senior tag

06.08-án adtam be a kérelmet. Mindent csatoltam hitelesítettem.
07.21-én kaptam felszólítást hiánypótlásra.

Meg is lepődtem, én már a pénzt vártam.

Nem lehet tanú egyik papíron sem aki érintett az ügyletben. /Feleségemmel együttes igénylés/.
Nem csatoltam a feleségem személyi igazolványát. /a gyerekét sem mert nem kérték/
Állítólag nem hitelesítettem 3 papírt. És még igazolni sem tudom, de, minden papírt hitelesítettem.

De már van egy ügyintéző telefonszámmal.
Felhívtam, megbeszéltük.
07.27-én este beküldtem. /új vállalkozói szerződés kellett tanúzás miatt. Aztán kiderült a vállalkozói szerződésen és az 5. számú nyomtatványon nem stimmel az ügyvezető. 2 van, testvérek /

07-28-án reggel hívtam az ügyintézőt, beküldtem mindent megcsináltam. Azt mondta akkor már biztos látják. Kért egy telefonszámot, ha esetleg valami zűr lenne.

07-28-án este megjött a támogatói okirat.
07-30-án megjött a lóvé.

Nagyon korrekt ügyintézés.

(#1780) 5teve válasza senki68 (#1779) üzenetére


5teve
senior tag

hol jön a felszólítás?
hova kapod a támogatói okiratot?

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#1781) senki68 válasza 5teve (#1780) üzenetére


senki68
senior tag

Mivel elektronikusan nyújtottam be az ügyfélkapun, oda jött a tárhelyemre.

[ Szerkesztve ]

(#1782) senki68 válasza 5teve (#1780) üzenetére


senki68
senior tag

Tisztelt Ügyfelünk!
Ezúton értesítjük, hogy tárhelyére küldemény érkezett.
A dokumentumot a beérkezéstől számított 30 naptári napon belül megtekintheti vagy lementheti számítógépének egy tetszőleges könyvtárába. A 30 nap elteltével a dokumentum automatikusan törlődik.
Amennyiben rendelkezik Tartós tárral, a dokumentumot oda is áthelyezheti.
Értesítő kiállításának időpontja: 2021.07.28. 14:58:45
Befogadás időpontja: 2021.07.28. 14:58:44
Feladó: Magyar Államkincstár Kormányhivatalok Nyugdíjbiztosítás, Családtámogatás SZÜF (ONYFADAT)

Dokumentum főbb adatai
Dokumentum érkeztetési száma:
Dokumentum típusa: MÁK elektronikus küldemény – Otthonfelújítási támogatás
Elküldött fájl neve: Tamogatoi_otthon.PDF
Dokumentum elektronikus lenyomata (Hash hexadecimális formában):
Dokumentum Hash-algoritmusa:
Üdvözlettel:
NISZ Biztonságos Kézbesítési Szolgáltatás

(#1783) berbatov2 válasza senki68 (#1779) üzenetére


berbatov2
senior tag

Szia
Mit jelent pontosan a hitelesítés? :R

(#1784) senki68 válasza berbatov2 (#1783) üzenetére


senki68
senior tag

Mikor beadod a kérelmet elektronikusan, a végén az összes dokumentumot elektronikusan hitelesíteni kell. Egyesével.
Az, hogy mit csinál vele nem tudom, de rá kell kattintani ki kell várni, és oda lesz írva, hitelesítve.

(#1785) LanyUs válasza senki68 (#1779) üzenetére


LanyUs
senior tag

Érintettnek én a megbízót és vállalkozót értem. Úgy érted?

A feleségemmel én is együttesen igényeljük. A vállalkozó szerződésen a szüleimet gondoltam tanúnak. Az úgy megfelel nem?

(#1786) berbatov2 válasza senki68 (#1784) üzenetére


berbatov2
senior tag

Koszi, itt meg akkor nem tartok.

(#1787) berbatov2


berbatov2
senior tag

Napelemes szamla eseten ugye fel van tuntetve a szamlan h x anyagkoltseg y munkadij. Amikor a szamlaosszesitot toltom ki, akkor ezt a szamlat 2x kell felvinni? Egyszer kivalasztom az anyagktgt egyszer pedig a munkadijat? :R

(#1788) senki68 válasza LanyUs (#1785) üzenetére


senki68
senior tag

Nem.

Én igénylem, együttes igyénylés a feleségemmel, akkor a feleségem az érintett és az a gyermek akire kérem. Nekem már nagykorú az érintett gyermek.

A vállalkozói szerződésen a feleségem volt az egyik tanú. Nem lehet. Egyik papíron sem. A gyerek sem.

Szüleid lehetnek tanúk. Gondolom más lakcímen laknak.

(#1789) ifjszj


ifjszj
újonc

Sziasztok!
Most vágnék bele a felújításba, és a számlákkal kapcsolatban kérnék segítséget! Villanyszerelés a példa. A beépítendő anyagokat (Led panel) megvehetem én a boltban a saját nevemre, vagy a villanyszerelő vegye meg az Ő nevére és számlázza tovább nekem? Kicsit zavaros ez nekem...

(#1790) LanyUs válasza senki68 (#1788) üzenetére


LanyUs
senior tag

így tiszta köszönöm! :R

(#1791) ifjszj


ifjszj
újonc

Áfa mentes számlánál a nettó a bruttó, ugye?

(#1792) senki68 válasza ifjszj (#1791) üzenetére


senki68
senior tag

Nincs ÁFA mentes számla csak fordított Áfánál, ahhoz meg adószám kell, adószámmal meg nem elszámolható.

(#1793) ifjszj válasza senki68 (#1792) üzenetére


ifjszj
újonc

Hogyan? tehát ha a vállalkozóm - a számláján alanyi adó mentes-nincs Áfa tartalma a számlájának, akkor az nem elszámolható?

(#1794) LanyUs válasza ifjszj (#1793) üzenetére


LanyUs
senior tag

De elszámolható! Csak pontatlanul tetted fel a kérdést! Nem alanyi mentest kérdeztél, hanem áfa mentest. Alanyi mentes oké!

Az ÁFA egy bonyolult témakör:

1. Normál áfa kulcs 27 % = általános adómérték
2. A kedvezményes adókulcsok jelenleg 5 és 18 %
3. Ha áfa nélkül értékesítünk valamit azzal, hogy az áfát a vevő fogja bevallani és megfizetni = fordított áfás értékesítés
4. Eladó választ adómentességet = alanyi adómentesség
5. A tevékenység mentes az áfa alól = tárgyi adómentesség

(#1795) erdey_a válasza senki68 (#1788) üzenetére


erdey_a
őstag

A vállalkozói szerződésen a feleségem volt az egyik tanú. Nem lehet. Egyik papíron sem. A gyerek sem.

Nem létezik olyan törvényes passzus, ami kizárná a feleséget a tanúk közül, ha ő nem alanya a szerződésnek. Márpedig nem alanya.
A támogatásnak igen, de a vállalkozói szerződésnek nem.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#1796) esemes1 válasza berbatov2 (#1787) üzenetére


esemes1
újonc

Pontosan, ahogy írod, kétszer felvinni a táblázatba. Egyiknél munkadíjat választasz, másiknál anyagköltséget és azt az összeget írod be. Nekem az EON 450e nyilatkozatát nem akarták elfogadni 45 nap után. Másnap felhívtam őket, elnézést kértek, hibáztak. Egy hét múlva támogatói okirat, rá két napra pénz a számlán. Korrektek voltak, manapság igen ritka, hogy egy hivatal bevallja, hogy tévedett. Azt mondták vegyem semmisnek a hiánypótlást.

(#1797) senki68 válasza erdey_a (#1795) üzenetére


senki68
senior tag

Valóban nem létezik, mert mielőtt aláírta megkérdeztem jogászokat, de az Államkincstár mégis belekötött.
Nem fogok pereskedni, inkább csináltattam egy új vállalkozói szerződést.

Csak azért írtam le, hogy más okuljon belőle ugyanazokat a hibákat mint én, ne kövesse el.

(#1798) senki68 válasza ifjszj (#1793) üzenetére


senki68
senior tag

A számlának akkor is van Áfa tartalma, csak bruttósítva van, nem visszaigényelhető.

(#1799) bb71 válasza senki68 (#1797) üzenetére


bb71
őstag

Akkor bármilyen vállalkozói szerződésen nem lehet tanú:

- feleség (kötelező az együttes igénylés)
- 25 év alatti gyermek, akire nézve kérem a támogatást

Másik gyermek lehet (18 év feletti), aki ugyanott lakik?

???

Vagy ez a napelemes szerződésre írtad?
Az le van/volt írva, hogy feleség nem lehet tanú?

[ Szerkesztve ]

(#1800) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Bocs, ha nem ide való, de hátha valaki épp utána járt ennek nemrég (a felújítások miatt).
Kb 26kW -os gázkazánra lenne szükség. Melyik márka és/vagy típus ami ajánlott? Szerviz hátteret, alkatrész árakat is figyelembe véve. Hajdú, Vaillant, Ariston, Westen ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.