Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) teleahocipöm válasza joghurt (#4000) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Akkor aki eddig nem kapott semmi visszajelzést, az keresztet vethet a dologra? Még valamikor december elején adtam be az ügyfélkapun, de azóta semmi válasz nem jött.

(#4002) N.otorious válasza teleahocipöm (#4001) üzenetére


N.otorious
senior tag

Az ugyfelkapun a naploba nezd meg, ha ott megnyitottak akkor biztos tudnak róla.

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#4003) exlepra válasza N.otorious (#4002) üzenetére


exlepra
tag

December 5-én adtam be, 6-án kétszer megnyitották, azóta semmi:

[ Szerkesztve ]

(#4004) teleahocipöm válasza N.otorious (#4002) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Már nem látható a beadott anyag! A Naplóban az " Esemény listában" a "megnyitva" szerepel, és a "Leírásban" a "dokumentum megnyitva" olvasható, erre gondolsz? Kicsit elkapkodtam, lejjebb olvasva: a "megnyitó: Magyar Államkincstár Kormányhivatalok Nyugdíjbiztosítás, Családtámogatás SZÜF"

[ Szerkesztve ]

(#4005) joghurt válasza teleahocipöm (#4004) üzenetére


joghurt
addikt

Akkor te szerencsés vagy. Nálunk így 65 nap után is csak annyi van, hogy Elküldve, illetve hogy "címzett: ONYFADAT". (Ugye, ez utóbbi is milyen ügyfélbarát?...) Még meg sem nyitották ennyi idő alatt. :U

A tej élet, erő, egészség.

(#4006) N.otorious válasza teleahocipöm (#4004) üzenetére


N.otorious
senior tag

Igen, de a kérdés az volt, hogy egyáltalán megkapták e? És ha megnyitották akkor biztos megkapták, az egy másik dolog, hogy nem csináltak még vele semmit. Folyamatban van.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#4007) teleahocipöm válasza joghurt (#4005) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Szerencsés akkor leszek, ha utalják az igényelt összeget :), bár ha megnyitották és nem történt vele semmi más említésre méltó, az nem sok jót jelent.

N.otorious
Mindenesetre köszi, jó tudni, hogy legalább náluk van.

(#4008) Pheonix válasza joghurt (#4005) üzenetére


Pheonix
tag

Ez az, hogy nálunk is csak elküldés szerepel, 12.e óta. És ismerősömnél is, aki 8.-án adta be.
Amúgy meg pont erről írtak, hogy nem érkezett be, eltűnt a kérelem....

[ Szerkesztve ]

(#4009) -NOKIA- válasza Gabonetta (#3998) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Most utaltak.
Támogatói okiratot én nem kaptam.
A szabadon álló mosogatógépet nem fizették ki, hiába lett beépítve, illetve a beépítésről számla. :U

(#4010) Gabonetta válasza -NOKIA- (#4009) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszi a jelzést! A Korm. rendelet beépíthető konyhai gépet ír, így jogos a döntésük.

(#4011) cd930


cd930
aktív tag

December 3-i online beadás után ma jött támogatói okirat Baranyából.

20+ éve a Prohardveren

(#4012) Gabonetta válasza cd930 (#4011) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszi a jelzést!

(#4013) 8zabi


8zabi
őstag

Nálam december 2. a beadás napja, ügyfélkapun keresztül, ma jött levél hiánypótlásról. Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Igazgatóság

(#4014) Pheonix


Pheonix
tag

Dec. 6. beadással tegnap jött meg a pénz. Viszont a táthely naplóban nem nyoma, hogy megnyitották a kérelmet... szóval azt hiába nézzük.

(#4015) Piot11


Piot11
csendes tag

Sziasztok!

Dec.12 beadásra ma érkezett hiánypótlásra felszólítás Szolnokról (Bp-i cím)...szóval ha lassan is de őrölnek a malmok. :)

A tapasztalatokra lennék kíváncsi a következő kérdésben: Sorházi lakásról van szó, tehát az egyes lakások fizikailag is jól elkülöníthetőek(külön bejárat, kerítés). Hiánypótlásként a társasházi alapító okiratot kérték, amit be is szereztem. Ebben az szerepel, hogy a falak, a nyílászárók, a födém, a tető stb. mind osztatlan közös tulajdon. A következő pontban a külön tulajdon részletezésnél a belső tereket sorolja fel tételesen, de van egy olyan megjegyzés hogy "a belső terek és a 'lakás négyzetméter'/'összes négyzetméter' arányban a hozzá kapcsolódó osztatlan közös tulajdoni hányaddal".
Kérdésem lenne, hogy ezzel a megfogalmazással elfogadják bizonyítéknak, hogy az adott házat és a felújított részeket(tető nyílászáró stb.) az kizárólag az én használatomban van vagy érdemes más dokumentumot is benyújtani? :(

[ Szerkesztve ]

(#4016) tothbe válasza Piot11 (#4015) üzenetére


tothbe
addikt

Kérni fognak egy megosztási nyilatkozatot amiben az adott tető vagy fal részt kizárólagos használatra mondja ki. Anélkül elvileg simán csak nem fogadják el ezeket a tételeket.

By(e) Tothbe

(#4017) Gabonetta válasza Piot11 (#4015) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Mit újítottál fel?

(#4018) Piot11 válasza Gabonetta (#4017) üzenetére


Piot11
csendes tag

Tetőszigetelés, napelem és redőnycsere volt ami releváns

(#4019) Gabonetta válasza Piot11 (#4018) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Szóban nekem korábban azt a tájékoztatást adták, hogy ezek rendben vannak társasháznál. Az alapító okirattól nem lesz okosabb. Kíváncsi leszek a fejleményekre. #4016tothbe: Nyilatkozat szerintem nem kell társasháznál, csak "sima" közös tulajdonnál.

(#4020) joghurt


joghurt
addikt

November végén beadottra ma jött értesítés. Hiánypótlást várnak, az anya lakcímkártyáját.

Ez azért vicces, mert sem a leírásban, sem a feltöltendő cuccok között nem szerepel, csak a kérvényező személyije, és a gyermekek lakcímkártyája. Még ha akár triviálisnak is tekinthetnénk.

Viszont örülés van, mert 1. nem dobták vissza alapból, 2. más pótolni való nincsen (hiszen csak egy alkalommal van rá lehetőség).

A tej élet, erő, egészség.

(#4021) Gabonetta válasza joghurt (#4020) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Szerintem benne van a leírásban, mert ő is igénylő. A jó hír, hogy ha elküldöd, hamarosan megkapod a TO-t és a pénzt. Elektronikusan adtad be? Melyik vármegyébe került?

(#4022) joghurt válasza Gabonetta (#4021) üzenetére


joghurt
addikt

Csak ő az igénylő.

Elektronikusan; Pécsre került.

A tej élet, erő, egészség.

(#4023) Gabonetta válasza joghurt (#4022) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Ja, akkor főleg kell, a jogszabályban benne van, és a tájékoztatóban is.
Köszi az információt!

(#4024) Piot11 válasza Gabonetta (#4019) üzenetére


Piot11
csendes tag

Köszi a választ! Felhívtam az ügyintézőt és megbeszéltem, hogy pontosan mit szeretnének. Igazából arról kellett bizonyíték, hogy sorházban lakunk és kizárólagosan mi használjuk az adott ingatlant és tetőt. Az alapító okiratban nem volt ez egyértelműen leírva, de a térkép másolatot elfogadták. Említette az ügyintéző, hogy ha a google mapsen egyértelműen megállapítható vagy fotót küldök amin látszanak a külön bejáratok a lakásokhoz az is rendben van. Biztos ami biztos alapon még írtam egy nyilatkozatot, hogy sorházban lakunk és csak mi használjuk az ingatlant és a tetőt is.

Ezt elfogadták és azóta már a támogatói okirat is megérkezett. :))

Kitartást mindenknek!

(#4025) Vismajor01


Vismajor01
addikt

December 27-ei leadás, elektronikusan

Február 9, Tolnai igazgatóság Támogatói Okirat

Jéj!

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#4026) Gabonetta válasza Vismajor01 (#4025) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszi a jelzést! A Tiéd extra gyorsnak számít. :Y

#4024Piot11: Korrekt.

(#4027) axioma válasza Vismajor01 (#4025) üzenetére


axioma
veterán

ez nem semmi hogy ugyanakkor van ahol nov. vege van ahol dec. vege van most _az_elektronikusakbol_ soron... [johetne mar ide is, pmap 16% kamattal szemben hogy ulnek rajta az fajo]

[ Szerkesztve ]

(#4028) Gabonetta válasza axioma (#4027) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Igen, az ügyelosztás nem sikerült a legjobban. :O

(#4029) 8zabi válasza 8zabi (#4013) üzenetére


8zabi
őstag

Ma jött a támogatói okirat.

(#4030) N.otorious válasza Gabonetta (#4023) üzenetére


N.otorious
senior tag

Amúgy a csatolandó dokumentumoknál tényleg sehol nem kéri, csak a gyerekek lakcímkártyáját. De az egyszerűsített űrlapnál (papíros) ott kéri.
Én digitálisan csináltam, és én se csatoltam a sajátom....

Lakcímet igazoló hatósági igazolványok másolata (9.§ (3) c) pont): Önnek, együttes igénylés esetén házastársának vagy élettársának is, valamint a támogatásra való jogosultságnál figyelembe vett valamennyi gyermekének lakóhelyét igazoló hatósági igazolványok lakóhelyet tartalmazó oldalának másolata szükséges.

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#4031) Gabonetta válasza N.otorious (#4030) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Mármint hol nem kérte a csatolandó dokumentumoknál? Amit linkeltem tájékoztatót, abban is, és az általad idézett szövegrészben is benne van. :F

(#4032) N.otorious válasza Gabonetta (#4031) üzenetére


N.otorious
senior tag

Jahh...tényleg kéri :D nem olvastam el figyelmesen, még harmadjára se.....majd akkor nekem is jön a hiánypótlás........ha eljutunk odáig

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#4033) Gabonetta válasza N.otorious (#4032) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Én meg elbizonytalaondtam, hgy felcsatoltam-e. :D Nem csoda, én is lassan két hónapja adtam be.

(#4034) Pheonix


Pheonix
tag

Dec. 12én adtuk le, tegnap Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei iktatásal megjött az okirat.
Köszönöm mindenki segítségét.

(#4035) joghurt


joghurt
addikt

Beadás november 30-án, pécsi ügyintéző, egynapos hiánypótlás után támogatói tegnap, pénz ma.

Kívánom, hogy nektek is mielőbb átjusson a papírmunka!

A tej élet, erő, egészség.

(#4036) Ereshkigal válasza joghurt (#4035) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Az szép. Remélem, ez nem azt jelenti, hogy a dec. végi beadással még várhatok 1 hónapot. :W

(#4037) Gabonetta válasza joghurt (#4035) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Elektronikus beadás?

(#4038) joghurt válasza Gabonetta (#4037) üzenetére


joghurt
addikt

Igen.

A tej élet, erő, egészség.

(#4039) Veron válasza Ereshkigal (#4036) üzenetére


Veron
őstag

nem 30 napjuk van? én is dec. legvégén adtam le és természetesen semmi reakció.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#4040) joghurt válasza Veron (#4039) üzenetére


joghurt
addikt

30 nap, plusz az utólag rendeletkormányzással hozzácsapott 16 napos téli szünet.

A tej élet, erő, egészség.

(#4041) N.otorious


N.otorious
senior tag

Már kezd tiszta napelem pályázattá fajulni :D

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#4042) laci06 válasza joghurt (#4040) üzenetére


laci06
senior tag

és mit csinálunk ha nincsen válasz azon belül? :) Mi december 21.-én adtuk le, már lejárt szerintem 1 hete a határidő, de még nem kaptunk semmit... nyilván várunk szépen tovább...

szerintem december legvégi leadással április a reális... én remélem, hogy mi február végére megleszünk...

(#4043) sz.zs. válasza laci06 (#4042) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Csak a munka napokat számolva ma jár le…

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#4044) Gabonetta válasza laci06 (#4042) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Megkeresed a felügyeleti szervet, aki felhívja a MÁK-ot, hogy teljesítse a feladatát.

(#4045) joghurt válasza laci06 (#4042) üzenetére


joghurt
addikt

Örülj, ha végül majd megjön az ajándék pénz!

A tej élet, erő, egészség.

(#4046) Gabonetta válasza joghurt (#4045) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Ez elég rossz hozzáállás. :U

#4042laci06: Igazad van, lejárt.
#4043sz.zs.: De nem munkanap. Lejárt az ő esetében (is) az elbírálási határidő.

[ Szerkesztve ]

(#4047) joghurt válasza Gabonetta (#4046) üzenetére


joghurt
addikt

Pedig nettóban ennyiről van szó.

Odamehetsz verni az asztalt, Kovács 23. Gizike al-ügyintéző munkatempóján ez nyilván nem fog segíteni. A szemlátomást totál barom ügy-elosztáson sem, ami egyértelműen rendszer szintű anomália. Ennek megfelelően azon sem fogsz tudni változtatni, legfeljebb a rendszerrel együtt.

Ha jól érzem, a MÁK felett egyedül a közigazgatási bíróság áll. Tehát oda adhatsz be keresetet (ügyvédi költség a tiéd), hogy megítéljék az egy-másfél hónap határidő-túllépésre járó késedelmi kamatot, ami saccra 100.000 körüli összeg - azaz kevesebb az ügyvéd díjánál. Plusz esetleg kimondják, hogy a MÁK a jövőben tartsa be a rá vonatkozó határidőket. Ettől majd nyilván mindig be is fogja tartani. Egy olyan országban élünk, ahol személyi felelősség nem létezik, tehát sem a hivatal vezetőjét, sem az illetékes osztály vezetőjét nem fogja retorzió érni.

A tej élet, erő, egészség.

(#4048) rushmoon válasza joghurt (#4047) üzenetére


rushmoon
csendes tag

Emiatt miért kellene hogy retorzió érjen bárkit? Jobban éreznénk magunkat tőle? Talán valami csodát várunk? Vagy ne nézzék át az igényléseket, csak perkáljanak? Vagy vegyenek fel (honnan?) tízszer annyi ügyintézőt csak emiatt? Őket is a mi adónkból kellene kifizetni.

Az meg külön vicces hogy elosztják az ügyeket az egész országon belül, és ebből egyből levonjuk azt a következtetést, hogy Szegeden már biztosan a lábukat lógatják, Szolnokon meg dolgoznak még másfél hónapot, mert "rajtam kívül ugye mindenki hülye"..

Igen, kellemetlen hogy várni kell. De van logikus magyarázata, nem tudok rá észszerű megoldást határidőn belül, így elfogadom.

(#4049) Gabonetta válasza joghurt (#4047) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Az emberi erőforrások minisztere* gyakorolja a szakmai és törvényességi felügyeletet. Így nem a közig. per az egyetlen út, amúgy közig. perben nincs kötelező jogi képviselet. Szerintem itt elvekről van szó, nem csak az egyéni sérelemről.
#4048rushmoon: Csak ez nem így működik. Felelőssége van a MÁK-nak abban, hogy nem készültek fel. Várható volt ez a leterheltség, az ügyelosztás meg nevetséges.

*szerk.: vagy a pénzügyminiszter, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#4050) exlepra


exlepra
tag

Engem múlt hétfőn hívtak, az egyik szkennelt szerződésen nem volt vmi olvasható, de szerencsére nem dobták vissza hiánypótlásra, adtak egy emilt, hogy küldjem el újra. Azóta megint semmi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.