Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) tothbe válasza Tottu (#599) üzenetére


tothbe
addikt

Egyáltalán nem látszik sehol kamunak. Amit ír az mind egybevág a rendeletekben leírtakkal és a MÁK FAQ-val.

By(e) Tothbe

(#602) Intel fan11 válasza Tottu (#599) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ezzel a valko andrassal en befurodtem 2019ben a babavaro indulasanal! Azt hitte h segit kozbe minden infot tudtam amit o adott! Aztan kerte o altala intezzem a hitelt. Hat nem!

Battletag: hojszi#2983

(#603) Intel fan11 válasza Tottu (#600) üzenetére


Intel fan11
őstag

Bejelentkeztek allandora 2022ben is lehet felujitani!

Battletag: hojszi#2983

(#604) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#602) üzenetére


Intel fan11
őstag

Sokan itt utalnak. Megertelmetlennek neznek, de harcos vagyok szedem az infot es majd magam dontok nincs szuksegem kozvetitore! Sok az idiota ugyintezo 2 egymasnak ellent mond hasznot lehuz stb! :K babavaro hitelnel is ilyen voltam ! :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#605) gabor9991 válasza Intel fan11 (#603) üzenetére


gabor9991
őstag

A szaldós elszámolást a napelemnél már bukta, biztos olvastad, hogy már meg van írva a szerződés de 06.30után már nincs is a szaldóra lehetőség.

(#606) Tottu válasza tothbe (#601) üzenetére


Tottu
senior tag

MÁK FAQ-ban valóban benne van az, hogy ha az állandó lakcímem nincs meg 1 éve, akkor nem vagyok jogosult a támogatásra, viszont nem részletezik a számla keltét. Eddig teljesen abba a tudatban voltam, hogy elegendő a benyújtás pillanatában megfelelni a követelményeknek, addig lehet gyűjteni a számlákat.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#607) tothbe válasza Tottu (#606) üzenetére


tothbe
addikt

Igen, addig. De csak onnantól amikor az az állandó lakcímed. Ez már az eredeti rendeletben is így volt benne.

By(e) Tothbe

(#608) Intel fan11 válasza gabor9991 (#605) üzenetére


Intel fan11
őstag

Oszinten! Napelembe nem vok benne mert van fontosabb felujitani valom is, de halottam hogy maceras az egesz!

Battletag: hojszi#2983

(#609) Tottu válasza tothbe (#607) üzenetére


Tottu
senior tag

Akkor a napelem bebukott ebből a szempontból, de így legalább tuti szaldósak leszünk...

A többi felújításra pedig az lesz a megoldás, hogy a feleségem fogja beadni a támogatási kérelmet egyedüliként, mivel ő már több mint egy éve be van jelentve. Én pedig lemondok a részemről.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#610) tothbe válasza Tottu (#609) üzenetére


tothbe
addikt

De akkor miért nem adjátok be a napelemet is az ő nevén?

By(e) Tothbe

(#611) Tottu válasza tothbe (#610) üzenetére


Tottu
senior tag

A nevemen lévő Fundamenta szerződés felmondását is elindítottam már + a napelem első részlete is ki lett fizetve, utalással. Innen már nem látok sok esélyt a visszalépésre.

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#612) axioma válasza Tottu (#611) üzenetére


axioma
veterán

Funda: feleseg jogosult, mit irtal a felmondasba, megirtad hogy sajat felhasznalassal? AVISO gondolom nem jott mert sima felmondas, artatlan hangon hivd fel a szerzodesszam megadasa nelkul a 411-81-81-et, hogy ilyen esetben hol kell jelezni hogy a feleseg hasznalja fel... vagy hogy melyik ingatlanra.
Inkabb az itt a jo kerdes, hogy ki fizeti jelenleg a villanyszamlat (a szolgaltatonal ki a szerzodo)? Az problema, ha te, es neked van MGT-d. De me'g az se lehetetlen hogy atkeritek az o nevere es vagy elfogadjak h az mgt-t is atvaszi, vagy max uj mgt, remeljuk nem 1f 2.5kW feletti a kerelem...
Azert en nem adnam fel elore, igaz tobb szereplot meg kell kerni a szemelycserere, de meger annyit hogy legalabb rakerdezz.

[ Szerkesztve ]

(#613) Tottu válasza axioma (#612) üzenetére


Tottu
senior tag

Köszi a tippeket. Nem fogom még annyiba hagyni az tuti. Holnap délelőtt végig kérdezem a lehetőségeket. (Egyébként az én nevemen van minden)

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#614) Begbiebike


Begbiebike
csendes tag

Sajnos ez nekünk is nagyon rossz hír.
Ősz óta megy a felújítás, még a támogatás bejelentése előtt. Amit lehetett ezért január 1 utánra hagytunk, de nem jelentkeztünk még át az ingatlanba. :(
Egyrészt mivel a covid miatt személyesen nem lehet időpontot kapni, másrészt túlbonyolítottnak tűnik online. 2 gyerekkel, úgy hogy 50/50 a tulajdonrészünk.
Úgy voltunk vele, hogy mivel új vásárlás nálunk nem számít az "egy éve legyél oda bejelentve" kitétel.
Viszont több mint 1 millió forintnyi számla már összegyűlt januárban, ezek szerint ez kuka?
Holnap akárhogy is de elintézzük a lakcím átjelentést.

(#615) Eagl3


Eagl3
veterán

Nekem még mindig nem egyértelmű, hogy az esetemben jár e támogatás.
Kivitelező építi a házunkat, tervezett májusi átadással, akkor fog édesapám nevére kerülni az ingatlan, aki ajándékozás címén azonnal a nevemre íratja a házat. Én akkor egyből atiratom a lakcímemet.
Ebben az esetben is jár a támogatás új építésű ingatlanra, gyakorlatilag a 3. tulajdonosa leszek a háznak.

(#616) claire78


claire78
senior tag

Fürdőszoba bútorra, zihanykabinra véleményem szerint jár a támogatás.
Azokhoz kivel kell szerződést írni? Asztalos, vizes?
Magam is összeraknám őket.

(#617) Chal válasza claire78 (#616) üzenetére


Chal
addikt

Ha van egyéb felújításból származó számlád és szerződésed munkadíjról, akkor leadhatsz mellé olyat is, ami nem ahhoz kapcsolódik, és nincs hozzá munkadíj (mert te magad csináltad). Ez azért van így, mert szummát néznek, tehát nem egyesével kell megfelelnie a felújítási "projekteknek" a feltételeknek, hanem összesítve. Ez utóbbi viszont fontos, tehát nem lehet ész nélkül mellé pakolni anyagszámlát, csak annyit amennyivel még megfelelsz a feltételeknek (50-50%-os szabály).

Ha más munkát nem csináltatsz (amiben lenne vállalkozói munkadíj), csak ezt, és ezt viszont saját magadnak, akkor arra nem jár támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#618) zoli03 válasza Begbiebike (#614) üzenetére


zoli03
őstag

Semmivel sem nehezebb átjelentkezni, mint a vírus előtt. Sőt, sokkal jobb lett, max 5 perc alatt online igényelsz időpontot, a kormányablakban meg nem kell semmit várnod, csak odamész a szabadon választott időpontodra.

(#619) Chal


Chal
addikt

Régebben volt itt róla szó, hogy együtt lakó házastársak esetén is érdemes egyedül igényelni a támogatást, hiszen így egyszerűsítjük a dolgot. Ebben az esetben egy lemondó nyilatkozat kellene tőle, viszont a nyilatkozat feltöltésénél ezt írja az oldal:

"amennyiben a szülők lakóhelye nem azonos és mindkettejük lakóhelye megegyezik legalább az egyik gyermekük lakóhelyével, és az egyik szülő az őt megillető támogatási részről lemond a másik szülő javára, a lemondó szülő nyilatkozata"

Ez alapján szerintetek ha közös a lakhely, akkor nem lehet egyszerűsíteni, hanem csak közös igénylés lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#620) Chal válasza Chal (#619) üzenetére


Chal
addikt

Megint túl gyorsan kérdeztem:

3 § (1) A támogatást a legalább egy gyermeket váró vagy nevelő igénylő – azonos lakóhellyel rendelkező házastársak vagy élettársak közösen, együttes igénylőként – igényelheti.

Úgyhogy ha a család minden tagja (apa, anya, támogatott gyermek) azonos lakcímre van bejelentve, akkor együttesen igényelhető csak szerintem a támogatás.

Mindig találok ebben a rohadt rendeletben újdonságot :)

[ Szerkesztve ]

(#621) Tottu válasza Begbiebike (#614) üzenetére


Tottu
senior tag

A fentiek alapján igen.

Én viszont holnap felhívom a MÁK-ot, hogy mi számít bele még az elfogadható számlák közé: ha most például átjelentkezek és az előleget már kifizettem előző héten, de a végösszeget csak 1 hónap múlva fizetem ki, akkor mi a helyzet? Jogosult vagyok még a támogatásra? Vagy a szerződés dátuma a vízválasztó?

Ha ez még járható út, akkor megnyugodtam, mert a térkövezésnél és napelemnél is még csak az előleg lett kifizetve, a tényleges munka és a végszámla kiállítása később lesz.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#622) Intel fan11 válasza Chal (#617) üzenetére


Intel fan11
őstag

Hu ez nagyon jo hir! Tehat ha veszek laminalt padlot es szomszedgyerekkel lerakjuk azt is elaszamoljak? Persze lesz csomo felujitasom munkadijjal, de ezt mi lerakjuk. Regebben ezen foliztunk de azt hittem ezt nem lehet de akkor megis?

Battletag: hojszi#2983

(#623) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

Megköszönöm, ha valaki megszakérti az én esetemet, mert bár elkezdtem olvasni a MAK dokumentumokat, de túl hosszú és túl bonyolult most az nekem. Nekifutok majd holnap, amikor nem leszek fáradt.
Szóval, kaput és utcai kerítést szeretném lecseréltetni kompletten, házat szigetelni és szinezni, némi térkövezés és végül légkondit beépíteni. Talán még 1 szobában kicserélném a padlószőnyeget parkettára és ennyi.
Na most az időrend érdekelne engem főleg.
Egyik opció szerint felvenném a 4-5-6m felújítási hitelt. Ennek nem tudom mennyi lesz az átfutási ideje, legyen 2 hónap.
Na most ilyenkor mikor kezdhetem el vajon gyűjteni a számlákat, milyen dátumozással? Amikor a hitelt utalják vagy nem számít a hitel utalásának dátuma a számla gyűjtés megkezdésénél? azt tudom, hogy utána 1 évem van az elszámolással, ezért is hezitálok a hitellel, mert több brigádot kell megbízzak és a mesterek hajlamosak csúszni, ha nagyon finoman fogalmazok
Szóval ha összefoglalom
A eset) hitel, amit megkapok mondjuk május 3-án, gyűjthetek-e számlát korábban is?
B) nincs hitel, de még semmilyen papírt nem intéztem, gyűjthetek már most is számlát vagy előbb papíroznom kell valamit és csak utána?
Tudom, lehet, hogy ezek alap egyszerű kérdések és kiderülnek majd a dokumentumból, de így átfutottam a mak doksit és nagyon nem lettem tőle okosabb. Nyilván alaposan át kell olvasni, de ha valaki leírná a gondolatait, az segítene nekem, feldolgozni ezt dokumentumot.

(#624) Begbiebike válasza zoli03 (#618) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Tudsz tippet adni esetleg, hogy hol lehet így intézni?
Mert megnéztem pár kormányablakot, az első foglalható időpont március közepe volt már múlthéten is.
Online meg lehet csinálni, sajnos tényleg az én hibám, hogy el lett hanyagolva. Csak azt nem tudom hogy pl a gyerekeknek, akiknek nincs ügyfélkapujuk hogy lehet online megoldani?

Sajnos túlságosan is arra koncentráltam, hogy ránk úgyse vonatkozik az "egy éve lakj ott" szabály, mert nyár végén vettük az ingatlant. Januártól gyűjtjük a számlákat, de akkor lehet hogy hiába. :(

(#625) hurenzon válasza Begbiebike (#624) üzenetére


hurenzon
senior tag

Budapesten 3-4 munkanapra lehet foglalni időpontot sok irodába.

(#626) zoli03 válasza Begbiebike (#624) üzenetére


zoli03
őstag

A Központi Időpontfoglaló Rendszerben, ami az első Google találat, ügyfélkapu sem kell hozzá. Pápán akár a következő napon is mehetsz, de ránéztem Győrre, ott is ez a helyzet, szóval pár napon belül mindenhova kapsz időpontot szerintem.

(#627) Chal válasza Intel fan11 (#622) üzenetére


Chal
addikt

De lehet, de csak akkor van értelme, ha a vállalkozói munkadíjas (+szerződéses) felújításoknál marad "kereted" a munkadíjból, azaz a munkadíj azoknál több mint 25%. Ha pont ennyi, vagy kevesebb, akkor semmi értelme az egésznek.

Esetemben pl. kazán+kéménycsere miatt lett egy vaskos munkadíjam (70% munka, 30% anyag jött kb. ki). Így volt lehetőségem még pár kisebb dolgot megcsinálni magamnak, amiről csak anyagszámlám van. Ha a kazános dolognál 25% lett volna a munkadíj, vagy kevesebb, akkor ezt nem tehettem volna meg (pontosabban igen, csak támogatás nélkül :D) .

[ Szerkesztve ]

(#628) Geresics


Geresics
addikt

Bocsi az ismétlésér, de hátha átsiklott felette aki tudja a választ! :R

Azt hiszem volt már kérdés, de nem találom a választ.
Ha van egy ingatlan, aminek a pályázó a 2/3-ának a tulajdonosa, de az EON-os szerződés nem az Ő nevére szól, attól még Ő pályázhat napelemes rendszerrel? :F

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#629) gabor9991 válasza Geresics (#628) üzenetére


gabor9991
őstag

Ugyanez érdekelne engem is, 1/2 -1/2 arányban vagyunk tulajdonosok de nem az én nevemre van megkötve a szerződés a szolgáltatóval
A napelemrendszer telepítéséről a számla az én nevemre lenne kiállítva a többi számlákkal együtt.
Ilyen esetben jár a támogatás?

(#630) Chal válasza Geresics (#628) üzenetére


Chal
addikt

Igazából visszakérdeznék, mert ezt te tudod jobban :) Kell bármilyen ponton a szolgáltatónál a telepítő és az ügyfél között köttetett szerződés?

Mert ha nem, akkor a telepítő egyszerűen a pályázónak számláz, vele szerződik, az EON-al meg az EON ügyfél nevében és engedélyével kommunikál. Én úgy gondolnám, hogy a két dolog nem függ össze, hiszen bárki vehetne nekem napelemet (csak nem akar senki, hogy a fene egye meg... :D), az csak egy tárgyi eszköz, szerintem a szolgáltatónak semmi köze hozzá, hogy ki finanszírozza, illetve ki rendelte meg az adott címre a telepítőtől.

[ Szerkesztve ]

(#631) amargo válasza Chal (#630) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem a kérdés arra irányult, hogy ha xy vesz neked egy napelemes rendszert és te vagy leszerződve az áramszolgáltatóval, akkor xy nem fogja tudni igénybe venni a támogatást (?). Vagy is az a kérdés, hogy ebben az esetben igényelhető-e vagy sem a támogatás?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#632) axioma válasza Chal (#630) üzenetére


axioma
veterán

Ahogy amargo is irja, ezt nem lehet kilogikazni, valaki vagy megkerdezte mar a MAK-ot es valaszoltak valami jogszaballyal, vagy nem hivatkoztak semmire ami relevans, ezen mulik.
(Az, hogy "mindent szabad amit nem tilos" sajnos nem egyertelmu ebben az esetben, mert siman rafoghatjak, hogy az igenylo a foszereplo, tehat mindent arra kell erteni.)
Amugy a jogszabaly nyilvan egy csomo esetet nem fed le, mert nem jut eszukbe (vagy ha eszukbe is jut, nem gondoljak szabalyozni). Peldaul egy csomo esetet emlitenek elvaltakrol, meg ujrahazasodottakrol, de arrol nem ha feleseg is felesben meg ferj is felesban sajat ex-eikkel nevelik a gyerekeket (de kozos nincs), akkor az a haztartas ket kulon igenylesben ket felet vehet igenybe? Es ha mindket ex lemond? (Bonyolitva: mi van ha me'g epp osszehazasodva sincsenek, de 4 db lakcimkartya van a kozos ingatlanban... ekkor nem is kotelezoen kozosen igenylok. En egy ilyet ismerek, de ott mas miatt nem lesz igenyles, amugy szerintem ahanyszor kerdezne'k annyifele valaszt kapnanak, melyik ugyfelszolgalatos mikor mit olvas ki a jogszabalybol.)

[ Szerkesztve ]

(#633) luckyboi82 válasza luckyboi82 (#439) üzenetére


luckyboi82
tag

Azért betrollkodtam a máknál :DDD . Természetesen nem elszámolható tétel az alulétra.

(#634) Geresics válasza Chal (#630) üzenetére


Geresics
addikt

Hát, a helyzetet itt bonyolítja, hogy a pályázat kér a szolgáltató felé beadott nyilatkozatot, nem? (Nem követtem a pályázatot, mivel HMKE rendszerekkel már csak elvétve foglalkozom.)
A szolgáltató (legyen az EON, ELMŰ, akármi) persze nem kérdezi meg, hogy közted és a telepítő között milyen szerződés van, és az kinek a nevére szól, de a MÁK mindent is megkérdez, és ezért vagyok bajban, és bízom benne, hogy valaki, aki nálam jobban követi a dolgokat segít benne, mert az gyorsabb, mint megvárni, hogy a MÁK 2 hét múlva válaszoljon. :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#635) Chal válasza amargo (#631) üzenetére


Chal
addikt

Igen, ugyanazt mondjuk: az támogatást igénybe vevő venne napelemet, de a ingatlan másik tulajdonosa nevén van az áramszolgáltatói szerződés. Lehet hogy félreérthetően fogalmaztam?

Nem látom, hogy július 1 előtt mitől lenne ezzel a gond, hiszen nem kell a MÁK-nak szolgáltatói szertődés.

geresics: júli 1. után kell csak bármilyen szolgáltatói írat, de akkor sem feléjük leadott nyilatkozat, hanem tőlük származó kell majd, mégpedig arról, hogy bruttós elszámolással kötötte meg a szerződést az ügyféllel.

Persze az a biztos ha megkérdezed, de ez totál életszerűtlen lenne abba belekötni egy együtt élő család esetén, hogy pl. a feleség nevén van az EON-os szerződés, de a férj veszi a napelemet.

[ Szerkesztve ]

(#636) tothbe válasza Chal (#635) üzenetére


tothbe
addikt

igen, szerintem is ez a helyes válasz, amit Chal írt. De én még Július után sem látom problémásnak a dolgot, hiszen a támogatást együtt is be lehet adni (ha egy lakcímen vannak), illetve lemondani is lehet róla. De még osztottan is igénybe lehet venni. Szóval ennyi variáció mellett kizárt, hogy az egyikbe ne férjen bele ez a setup, amit geresics kérdezett.

By(e) Tothbe

(#637) Chal válasza tothbe (#636) üzenetére


Chal
addikt

Így van, ha pedig egy lakcímen él a két fél, akkor pedig eleve csak közösen tudják igényelni (lásd tegnapi kommentem).

(#638) ayo


ayo
addikt

sziasztok,

olyan lakásra lehet igényelni, amiben gyerekkel él a család, viszont nem az ő nevükön van, hanem a szülei v egyéb rokonság?

http://jateknaplo.blog.hu

(#639) tothbe válasza ayo (#638) üzenetére


tothbe
addikt

nem, legalább 50% tulajdon kell a szülőknek együtt, akik igénylik

By(e) Tothbe

(#640) Chal válasza ayo (#638) üzenetére


Chal
addikt

Az igénylőnek és/vagy a gyerekeknek összesen legalább 50%-os tulajdoni hányaddal kell rendelkezniük. Ha mindkét szülő együtt igényli, akkor összeadható a tulajdoni hányaduk, és ez esetben is elég az 50% összesítve.

Szóval ha nincs tulajdoni hányaduk vagy van, de 50%-nál kevesebb, akkor nem tudják igényelni a támogatást.

[ Szerkesztve ]

(#641) ayo válasza tothbe (#639) üzenetére


ayo
addikt

+ #640 Chal Köszi nektek!

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#642) amargo válasza tothbe (#636) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem nem ennyire egyértelmű a helyzet. A kormány és a szolgáltatókat ismerve, simán beleköthetnek, hogy nincs azonos néven az a szerződő és a vevő. Az, hogy házasok és azonos címen is élnek már jó pont, de ez geresics kérdéséből nem derült ki számomra. Azaz a telepítői szerződés a kérdéses, mert tudomásom szerint a MÁK elbíráláskor azt is nézi. Kérdés ott milyen nevek lesznek és az megfelel-e?

Én nem tudom a választ, de ezt mindenképpen a MÁK-tól érdemes megkérdezni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#643) Chal válasza amargo (#642) üzenetére


Chal
addikt

De milyen szerződésre gondolsz? Nem kell szerződés. Ezt több helyen, többször is leírták, felesleges újra megkérdezni. Júli 1 után kell egy nyilatkozat (akkor sem a szerződés), hogy bruttós az elszámolás, de addig semmi.

[ Szerkesztve ]

(#644) Geresics válasza amargo (#642) üzenetére


Geresics
addikt

Igen, hasonló aggályaim vannak nekem is. Az ingatlan 2/3-ának a tulajdonosa a beruházó (vagy jogosult), akinek van gyermeke, meg minden, ami kell. Az ingatlan 1/3-ad tulajdonosa a beruházó édesanyja, és az ő nevén van az EON szerződés. Ilyenkor az EON-nal a "nagyinak" kell szerződnie, de a MÁK és a kivitelező pedig az "apukával" fog szerződni.

#643 Chal
Na ez az, amiben nem voltam biztos (mondom, nem követem a témát ilyen mélységig), ezért is kérdeztem! :K

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#645) tothbe válasza amargo (#642) üzenetére


tothbe
addikt

De az adott esetben a telepítői szerződés az igénylő nevére fog szólni, hiszen ő veszi a napelemet aki vissza is igényel majd. Itt egyedül a szolgáltatói szerződés szól a másik tulajdonos nevére, de azt meg nem kell leadni sehol a támogatáshoz, legalábbis június 30-ig semmiképpen. Június 30 után is egy szolgáltatói nyilatkozat kell majd, amiben a szolgáltató kijelenti, hogy nem köt ezen a címen már szaldós, hanem csak bruttó alapú szerződést. És itt az ezen a címen a fontos, mert akkor semelyik tulajdonosnak sem köt, ergo nincs miért belekötnie a MÁK-nak.
De ha 1000%-ra akarnak menni, akkor július előtt meg kell csinálni és akkor fel sem merül a probléma.

By(e) Tothbe

(#646) Chal


Chal
addikt

Amúgy nekem is vannak félelmeim néha, hogy vajon mit hogy értelmeznek. Ez, ismerve a hazai jogalkotást és bürokráciát, többnyire azért jogos bármelyikünk részéről.
Viszont ez az eset elég egyértelmű szerintem, én nem aggódnám túl. Ezzel az erővel egy kazánt se lehetne kicseréltetni, mert a nagypapa/nagymama/akárkik nevén van a gázszolgáltatás, aki szintén a házban lakik és tulajdonos.

A napelem annyiból extra, hogy van (LESZ!) egy kis kavarás a szaldó/bruttó körül, ami miatt majd kelleni fog egy nyilatkozat azoknak akik júli 1 után telepíttetnek, de ez jelen pillanatban irreleváns. De kincstár itt sem kíváncsi a szerződésre (szerintem a GDPR miatt), ezért csak egy nyilatkozat kell (abban persze benne lesz a szerződő neve, és ebből lehet gond, és erre én is rákérdeznék, de majd akkor, és nem most).

[ Szerkesztve ]

(#647) amargo válasza Chal (#643) üzenetére


amargo
addikt

Amit a napelemes céggel kötsz, nem kell ezt sem leadni, abban nem szerepel a szolgáltatóval szerződésben álló neve? Ha ilyen nem kell, akkor nagyon lemaradtam az eseményekről elnézést, én eddig mindenhol azt olvastam, hogy munkadíj elszámolása esetén kell a kivitelezői szerződés. Bár itt még mindig azt írják, hogy kell a kivitelezői szerződés: [link]

Ha a kivitelezői szerződésben nincs más név csak a rendszer telepítésre szerződő(k), akkor alapjában véve nem kéne, hogy gondot okozzon a támogatás érvényesítése.

A kazán csere kicsit szerintem más történet, oda is kell pl gázterv, én értem, amit írtok és logikusan értelmezünk, de ezekbe simán bele köthetnek. Rengeteg pontosítást/szigort bele raktak, hogy nehéz vagy csak az arra jogosultak tudják igénybe venni. Szerintem ilyen esetekben jobb biztosra menni és kérdezni.

A bruttó-szaldót nem keverném ide bele, teljesen más téma kör, de az is megér majd egy misét :)

tothbe: Szerintem a bruttó-szaldót felesleges ebbe a témakörbe belekeverni, ha jól veszem ki itt magáról a felújítási támogatás igénybevételéről van szó és nem arról, hogy majd az áramszolgáltatóval ebben az esetben milyen elszámolásba esik.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#648) Geresics válasza amargo (#647) üzenetére


Geresics
addikt

a bruttó/szaldó elszámolás nem kikerülhető, hiszen 2021.07.01 után létestett rendszerek esetén előírás, hogy nem lehet szaldós!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#649) axioma


axioma
veterán

Ezert kene szerzodes/mgt elott atiratni, ahol idoben rajonnek a problemara. Annak talan dija sincs csak a maceraja, vinni kell egy elszamolasi oraallast aztan annyi.

(#650) inferno88


inferno88
őstag

Feleségemmel 50-50% arányban vagyunk tulajdonosok a házban. A nyílászárókról a számlát úgy állították ki, hogy "Gipsz Jakab és Gipsz Jakabné". Jól gondolom, hogy az összes többi számlát is ugyanígy kéne vagy elég, ha Gipsz Jakab szerepel rajta. Ha mindkét fél szerepel a számlákon, akkor a szerződésbe is be kell venni őt a megrendelő felek sorába, ugye?

Semper fi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.