Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Mi 06.08-án adtuk be a papírokat a kormányablakba, 14.-én kértek egy hiánypótlást és végül kereken egy hónap múlva jött a pénz a számlánkra.
Napelem, klíma és egy kapumotorizálás volt.
Megizzadtunk a papírmunkával, mert gyűlöljük a bürokráciát, kételkedtünk is, hogy lesz e ebből pénz, de szerencsénk volt. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1702) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok!
Beépített konyhabútort szeretnék elszámoltatni. A számlázással kapcsolatban kérdeznék.
Az asztalos aki összeállítja, elkészíti, munkadíjat fog számlázni. Az üzletből viszont bútorlapot fognak számlázni, mert ugye azt vásárlok. Mi a módja, hogy egy ilyen konyhabútort támogassanak? Simán a bútorlap számlát és az asztalos munkadíj számláját nyújtsam be?

(#1703) Jovanny2 válasza redingitell (#1702) üzenetére


Jovanny2
őstag

Igen, mindkettő a nevedre szóljon, és legyen vállalkozói szerződés is.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#1704) redingitell válasza Jovanny2 (#1703) üzenetére


redingitell
senior tag

Köszi szépen! :R

(#1705) senki68 válasza Tigi (#1701) üzenetére


senki68
senior tag

Én is 06.08-án küldtem be, eddig semmi. Se hiánypótlás, se pénz.
Ma felhívtam őket, látják, 06-09-én érkeztették, állítólag folyamatban van egy dokumentunm kiküldése az ügyfélkapumra, de hogy mikor kapom meg, és mi van benne azt nem tudják megmondani.
Azt elmondta a hölgy nem tudják a 30 napos határidőt tartani, 2-3 hetes csúszásban vannak.

Tehát várok tovább.

(#1706) EuRopean válasza senki68 (#1705) üzenetére


EuRopean
újonc

Nálam 50 nap után érkezett az első reakció. Szóval a 3 hét csúszás az én esetemben megvolt...

(#1707) LanyUs válasza senki68 (#1705) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én a barátom beadott anyagában kapásból találtam számszaki hibát. Nem volt jelentősége, mert csak a számla és a vállalkozó szerződés nem volt 100% összhangban, de elengedték/vagy nem vették észre ( valószínű sietnek ).
A hiánypótlást is rosszul adták be, mert véletlen törölték az 1. számú nyilatkozat gyámos rész alatti nyilatkozatot is -> telefonon felhívták, hogy lehetne megoldani. Tehát összességében segítőkészek!

48 napra érkezett az első érdemi reakció, majd a hiánypótlást követő 2. nap el is fogadták

(#1708) Fetyoka0


Fetyoka0
tag

Sziasztok,

a következőben kérném a segítségeteket.
Ezen felújítási munkálatokból szeretném a támogatást visszaigényelni:
- Udvar térburkolat készítés anyag 1,2 mill munkadíj 2 mill
- Mobilgarázs anyag 700e
- Gardrób anyag 150e

Kérdés: így is visszaigényelhet a 2 mill ha a mobilgarázshoz és a gadrobhoz nem tartozik munkadíj?(én rakom össze). Vagy minden anyaghoz muszáj tartoznia munkadíjnak és külön külön adják az 50%-ot?

(#1709) LanyUs válasza Fetyoka0 (#1708) üzenetére


LanyUs
senior tag

GYIK:
"Támogatható építési tevékenységgel összefüggő kérdések

Beadható-e a támogatási igény csak anyagköltségről (mivel a munkálatokat el tudjuk végezni szakképesítésünknek köszönhetően)?
Nem adható be olyan támogatási kérelem, amely kizárólag anyagköltségről szóló számlát tartalmaz, a kifizethető támogatás összegében (ami maximum a teljes költség fele) az anyagköltségnek és a munkadíjnak 50-50%-ban kell szerepelnie.

Miként kell értelmezni az 50-50% (anyag-munkadíj) arányt?

A támogatás összegében 50-50%-ban szerepelhet az anyagköltség és munkadíj. Az anyag+munkadíjról szóló számlákat összesítetten úgy kell beadni, hogy a támogatás összegében a két költségtípus azonos arányban szerepelhessen. Ez a feltétel nem az egyes számlákra vagy munkálatokra vonatkozik, hanem az összköltségen belül a támogatással érintett részre."

Tehát rendben leszel költségarány tekintetben! A támogatható tevékenységeknél legyél nagyon alapos!

[ Szerkesztve ]

(#1710) Fetyoka0 válasza LanyUs (#1709) üzenetére


Fetyoka0
tag

Ez jó hír köszi a gyors választ. :R

(#1711) Tottu válasza Fetyoka0 (#1710) üzenetére


Tottu
senior tag

Ha személyesen megyek be a MÁK-hoz, akkor ott úgy fogadnak, hogy minden papírt már kitöltve kell vinnem? Vagy közösen történik azok kitöltése a számlák / szerződések alapján?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#1712) Fetyoka0 válasza Tottu (#1711) üzenetére


Fetyoka0
tag

Mák mar nincs szemelyesen max ertekpapirt vehetsz ott. Csak ugyfelkapu v kormanyablak van helyette.

(#1713) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Érdeklődni szeretnék, probléma-e, hogy anyagszámlám pl: szigetelés,konyhabútor anyagok, burkolatok stb, korábbi dátummal rendelkeznek mint a szakemberekkel megkötött szerződéseken lévő dátum?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#1714) balaaa88 válasza Gtaati (#1713) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Szerintem nem. Te betárazhattál anyagból akár év elején is, amit később használsz fel.
Csak az a fontos, hogy az anyagszámlák 2021. 01. 01-i vagy azutáni dátumúak legyenek.
Én ezt olvastam a feltételek között. Olyan megkötést nem láttam, ami a te esetedben lenne.

(#1715) Tigi válasza senki68 (#1705) üzenetére


Tigi
őstag

Akkor nekem szerencsém volt.
Az én kérelmem a Tolna megyei igazgatósághoz került egy kedves hölgyhöz, mindenben nagyon segítőkész volt. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1716) bb71


bb71
őstag

Anyagvásárláskor kártyás fizetésről is kell banki applikációból igazolást nyomtatni a benyújtáshoz, vagy csak utalásról?

(#1717) dobolan válasza bb71 (#1716) üzenetére


dobolan
senior tag

Készpénzes számlánál nem kell. Attól, hogy kártyával fizetted, az még kps számlának minősül.

(#1718) bb71 válasza dobolan (#1717) üzenetére


bb71
őstag

köszi!

(#1719) LanyUs válasza Tigi (#1715) üzenetére


LanyUs
senior tag

Kormányablak személyesen számla másolatokkal és eredeti nyilatkozatokkal? Ez valójában egy egyszerű átadás volt kb. 2 perc jól gondolom?

(#1720) ribarszki


ribarszki
őstag

Sziasztok! Hátha valaki jobban beleásta magát:

A lakásfelújítási programban a félig beépíthető mosogatógép is elszámolható? Tehát az amelyiket nem teljesen borítja a bútorlap és ékvezérelt, hanem ami szintén beépíthető, de a bútorlap a 80%-át borítja, a vezérlés az előlapon történik. Csak nem akarok lukra futni, de ezt is úgy hívják a gyártók, hogy beépíthető gép.
Köszönöm!

(#1721) ribarszki válasza ribarszki (#1720) üzenetére


ribarszki
őstag

Megkérdeztem a MÁK-ot, mehet ez is.

(#1722) Mr.QwErT válasza kardkovacsi (#13) üzenetére


Mr.QwErT
csendes tag

2021_07_16 nem kellet 8 hónap és 40 - 130% drágulás az építő anyagok árában.

[ Szerkesztve ]

(#1723) Fetyoka0 válasza Mr.QwErT (#1722) üzenetére


Fetyoka0
tag

Munkadijban mi az az osszeghatar ami mar nem fizetheto kp-ben?

(#1724) Ryder1 válasza Fetyoka0 (#1723) üzenetére


Ryder1
senior tag

Magánszemély és vállalkozás között nincs kp korlátozás, bármennyit lehet fizetni készpénzben.

(#1725) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Burkolás és festés esetén a számlán, illetve a vállalkozói szerződésben a m2-t számszerűen külön-külön fel kell-e tüntetni, vagy elég hogy glettelés, festés stb.?

Köszönöm! :R

(#1726) -NOKIA- válasza tothbe (#1694) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ide lenne nekem is egy kérdésem: ez a számla lehet egy sima anyag számla is, vagy egy teljes "csomag" kell: anyag,munkadíj,váll.szerz.?

(#1727) Tigi válasza LanyUs (#1719) üzenetére


Tigi
őstag

Igen, ahogy mondod.
Két percnél kicsit több volt, de tényleg hamar végeztünk. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1728) Geo19870322


Geo19870322
tag

Sziasztok. Segítsetek légyszi mert már teljesen össze vagyok zavarodva...
A kérdésem tehát:
1 munka: redőny+rovarháló - munkadíj = 110000 - 50000
2 munka: klíma beszerelés - munkadíj = 215000 - 60000
Saját számla a klíma miatt szükséges villamos kábelekről= 30000Ft (gondolom ez is anyagköltség??)
110000+215000+30000=355000 anyagköltség
50000+60000=110000 munkadíj
Az igényelhető max támogatás 232500ft lenne
De mivel a munkadíj 'csak' 110000ft ezért max 220000ft az iényelhető??
Jól tudom?
:R :R

(#1729) erdey_a válasza Geo19870322 (#1728) üzenetére


erdey_a
őstag

jól számolsz

Vérboci

(#1730) LanyUs válasza Gtaati (#1725) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen! Számlán elég a felújítás munkadíja sor, de a vállalkozói szerződésben részletesen m2 -re bontva munkafolyamatonként, áttekinthető formában ki kell számolni. Úgy nézzen ki kb. mint egy részletes árajánlat. Pl. Kaparás- gletteles egyszer vagy ketszer -festes hány rétegben stb. Ellenőrizhető legyen, hogy meg lehessen állapítani mi történt pontosan.

(#1731) Gtaati válasza LanyUs (#1730) üzenetére


Gtaati
őstag

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! :R

(#1732) Geo19870322 válasza erdey_a (#1729) üzenetére


Geo19870322
tag

Várj... Akkor tehát ha több munka is van és az egyiknél mondjuk 450ezer az anyag + 50ezer a munkadíj a másiknál fordítva akkor 500ezer a visszaigényelhető??Külön munka külön vállalkozó más témakör...

[ Szerkesztve ]

(#1733) erdey_a válasza Geo19870322 (#1732) üzenetére


erdey_a
őstag

igen...
a végső összesítésben lényegesek az arányok, nem munkánként, vagy vállalkozónként.

Nem akarok "szürke zónás" tippeket adni (de igen :D) , de pl. a klímásod adhatná kicsit olcsóbban a klímát és drágábban a szerelést, ahogy a redőny is lehet olcsóbb és költségesebb a felszerelés. Így még javíthatsz az arányokon. :K

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#1734) Geo19870322 válasza erdey_a (#1733) üzenetére


Geo19870322
tag

:R köszönöm a választ :R

(#1735) Fetyoka0 válasza LanyUs (#1730) üzenetére


Fetyoka0
tag

Szia,

a MÁK-os hivatalos vállalkozói szerződésbe hogy fér bele ennyi minden részletesen? Vagy ti más formátumot használtok? Ebből már volt rossz tapasztalat, hogy nem volt részletezve?
Link
Nekem konkrétan térburkolat lerakása lenne. Akkor írjam bele hogy ágyazóréteg lerakása, szegélykő lerakása ft/m, térmurkolat lerakása ft/m2, szikkasztó elkészítése stb?

(#1736) balaaa88 válasza Fetyoka0 (#1735) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Szikkasztó kivitelezése nem támogatott tevékenység szerintem. Én nem találtam a felsorolásban.

(#1737) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

25/75%-ban közös a ház feleségemmel.

1. Az összes számlának muszáj egy ember nevére szólnia, vagy működik az is, ha van ami az ő nevére és van, ami az enyémre szól?

2. Mennyire tanácsos együttesen igényelni vs. csak egyikőnknek? Első eset nem sokkal bonyolultabb (gondolom kétszer annyi igazolás kell)?

[ Szerkesztve ]

(#1738) LanyUs válasza Fetyoka0 (#1735) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az a cella bővíthető illetve alatta kifejthető részletesen is hivatkozva az adott sorra. A részletes tevékenységnek én nem fogadnék el egy sort mennyiségek nélkül.

(#1739) Jovanny2 válasza KilgoreTrout (#1737) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ha ugyanott él, kötelező együtt igényelni, ha jól tudom. Szóval ezen nem kell agyalni. :)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#1740) BullZeye


BullZeye
veterán

Lassan kezdünk a végére érni és jön a papírmunka MÁK felé.
Fürdőszoba felújítás, ez a ja) részben elkönyvelhető, de ahogy nézem eléggé körülményes.

Nálunk sok minden történt
1) Gipsztégla falat cseréltük Ytongra, de se bontás se építkezés nem számolható el, akkor ezt milyen módon tudom úgy megfogalmazni, hogy ne hazudjak, de elfogadják? :) A fal ugyanott van, csak stabilabb.
2) Gipszkarton dobozolás a WC-ben (beépített polcok, beépített tartály stb) valamint gipszkartonból polcok kialakítása a fürdőben, ezek mind drágábbak mint a m2 burkolás, ezeket hol lehet feltüntetni?

Iszonyat ramaty állapotban volt a falunk, így nagyon sok munka volt vele (1 hét száradással) amíg odáig jutottunk, hogy egyáltalán burkolható legyen, de ezt miként tudom MÁK kompatibilisen feltűntetni?
Mert oké, hogy a burkolás megvan 7-8ezerből, de az kb 4 napos művelet, mégis a komplett burkolás eltart 2,5 hétig napi 6-8 óra munkával.

(#1741) erdey_a válasza BullZeye (#1740) üzenetére


erdey_a
őstag

a bontás menjen a munkadíjba, oszt jóvan.

Vérboci

(#1742) BullZeye válasza erdey_a (#1741) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez a terv, de van egy 670ezer forintos számlám amiben már most van sok olyan ami nehezen fér bele.
És gondolom részletezni kell, hogy mi történt és miért ekkora a számla.
Csak 20m2 falra meg 5m2 padló burkolásra nem tudom mennyire fogják engedni ezt az összeget.

Meg a fő problémám, hogy elméletileg a fal építés sem fér bele.
Meg azt se tudom beírni, hogy derékszög és párhuzamos készítése 40 éves panelba. :)

Aki esetleg már megkapta a pénzt tud adni ötleteket miket miként kell megfogalmazni fürdőszoba és wc felújításnál, hogy ne kössenek bele?

[ Szerkesztve ]

(#1743) LanyUs


LanyUs
senior tag

Egy kis technikai segítség sok számla esetén:

Kérdésem volt:

Tisztelt Államkincstár!

Kb. 40 db számlával rendelkezem. Hogyan tudom megkönnyíteni az ügyintézést?

1. Ha az eredeti számlák másolatát személyesen nyújtom be az Államkincstárnál?
2. Vagy ha a másolatokat 1 db pdf file-ba szkennelem? "Ez a jó megoldás. Köszönjük szépen."-MÁK VÁLASZ

3. Vagy ha a 40 számlát külön-külön 40 db pdf file-ba szkennelem?

Köszönöm válaszukat!

(#1744) Thoty


Thoty
senior tag

LanyUs: köszi az infót.

Ha már számla téma: ti hogyan szkennelitek be az ilyen 1-2 méter hosszú Praktiker meg Obi számlákat?

(#1745) LanyUs válasza Thoty (#1744) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én másolok az A4-es egyik szélére, majd visszarakom a papírt és a másik szélére a számlát behajtva folytatom. Tehát 2 hasáb lesz egy oldalon -> így már elvileg elfér.

(#1746) Geo19870322


Geo19870322
tag

Sziasztok, gyakorlati kérdésem lenne.

Amennyiben házas vagyok és közösen igényeljük a támogatást, kitöltjük a 2. sz nyilatkozatot (EGYÜTTES IGÉNYLÉS ESETÉN A HÁZASTÁRS/ÉLETTÁRS NYILATKOZATA). Után elég ha a számlára, vállalkozói szerződésre, kérelemre csak az én nevem kerül? :F

[ Szerkesztve ]

(#1747) erdey_a válasza Geo19870322 (#1746) üzenetére


erdey_a
őstag

elég ha a számlára, vállalkozói szerződésre, kérelemre csak az én nevem kerül?

igen

Vérboci

(#1748) Geo19870322 válasza erdey_a (#1747) üzenetére


Geo19870322
tag

Köszi az infót! :) :R

(#1749) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv!

Lehet valahol már szóba került, bár a kereső nem dobott találatot.
Szóval a H tarifa igénylése a cél, a velejáró költségek elszámolhatóak a programban?

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#1750) bb71 válasza Dan-szan (#1749) üzenetére


bb71
őstag

Szerintem csak a villanyora atalakitasa/korszerusitese, de maga a szolgaltato altal kert befizetes osszege nem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.