Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) cd930 válasza Nahát! (#895) üzenetére


cd930
aktív tag

Valahol olvastam, hogy a váltás miatt április 15 lesz az első félévi díj befizetésének határideje.
Rengeteget kell postázniuk, ez heteket fog igénybe venni, emiatt a haladék.

20+ éve a Prohardveren

(#902) Intel fan11 válasza cd930 (#901) üzenetére


Intel fan11
őstag

En meg megse kaptam a csekket rola!

Battletag: hojszi#2983

(#903) Jovanny2 válasza cd930 (#901) üzenetére


Jovanny2
őstag

Senki nem kapott még csekket az ismerőseim közül. Mondjuk az önkormányzat sem volt a helyzet magaslatán az elmúlt években, volt, hogy márc. 20-án kaptam meg a csekket.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#904) Gtaati válasza Jovanny2 (#903) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nekünk lassan egy hete kiküldték az egyik autóhoz tartozó levelet és csekkeket. Mi egy közepes méretű vidéki városban élünk (Kiskunhalas).

(#905) BReal válasza Chal (#37) üzenetére


BReal
addikt

Ja, csak ÁFÁ-s számlát kell kérni a szakembertől, amennyivel épp kevesebb lehetne a felújítás, meg alapból drágítja az egész munkálatot a dolog. Ha nem is olyan, mint a CSOK, (ami szinte már az elején 100%-ban beépült az új építésű ingatlanok árába, és többszörösen a használt ingatlanok árába), de hogy a 3 milliós "ingyen támogatás" jelentős része el fog veszni a végére, az hót ziher. Arról nem beszélve, hogy előfinanszírozni kell a teljes összeget.

(#906) Jovanny2 válasza BReal (#905) üzenetére


Jovanny2
őstag

Azért nézz majd be a napelemes csoportba, az jó ellenpélda szerintem.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#907) siege5 válasza BReal (#905) üzenetére


siege5
aktív tag

Ez a "támogatás" nem is azoknak készült akiknek "gondolkodnia" kell rajta hogy hogyan oldja meg. Inkább azoknak szól akik amúgy is felújítanának, akik olyasmit csináltatnak amit otthon te magadnak úgy sem tudsz. Ez lényegében tényleg a nagy egészhez képest egy szűk réteg, és nem is feltétlen az igazán "romos" lakóházak felújítását segíti, de annak aki belefér annak kapóra jön. (Főleg, hogy az eddigiek alapján egyre jobban azt érzem, hogy keveseknek fogják ezt utólag ténylegesen megadni, tehát jó ha nem csak erre tud alapozni a felújító)

(#908) Chal válasza BReal (#905) üzenetére


Chal
addikt

ÁFÁ-s számlát kell kérni a szakembertől, amennyivel épp kevesebb lehetne a felújítás

Értem én hogy default , meg hogy igény az vóna rá, de azt talán ne várjuk már el semmilyen kormánytól, hogy támogassák az adócsalást is.

[ Szerkesztve ]

(#909) Smiro válasza siege5 (#907) üzenetére


Smiro
senior tag

Ha annak a néhány kritériumnak megfelel valaki, szerintem mindenkinek visszafizetik az arányos részt. Nem hiszem, hogy lenne indok bármiért visszatartani. Magamat is nyugatom, már a negyede készen van a tervezettnek...

(#910) Jovanny2 válasza Smiro (#909) üzenetére


Jovanny2
őstag

Én sem hinném, hogy ha minden irat be van adva, és megfelelően ki van töltve (ez egyszer kell megcsinálni, de akkor jól), akkor problémáznának. Ráadásul javításra is van lehetőség egyszer, ha minden igaz.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#911) cdl válasza BReal (#905) üzenetére


cdl
senior tag

Hogy 2021-ben ez még felmerül, az nagyon jól példázza az elmaradásunkat.
A számla az természetes dolog szerintem.

Ha már itt vagyok: szeretnék beépített bútort csinálni és beadni a pályázatba.
Megvettem egy lapszabászatban az alapanyagot. Az élzárás és a vágás miatt lesz munkadíj is a számlán. Ezt beírhatom a munkadíj rovatba?
További munkadíj nem lesz, csak anyag még, Én fogom összerakni.

(#912) OPiiPO válasza BReal (#905) üzenetére


OPiiPO
addikt

A legtöbb szaki kisadózó/alanyi mentes, így 0%-os ÁFA tartalommal fog számlát adni a munkadíjról.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#913) tothbe válasza cdl (#911) üzenetére


tothbe
addikt

Miért ne írhatnád be. Ez a bútor része. Ők is megcsinálták volna ha ők építik be.

By(e) Tothbe

(#914) LanyUs válasza cdl (#911) üzenetére


LanyUs
senior tag

MÁK válasz:
"Csak beépített bútor beépítése lehetséges: Beépíthető bútor, ami az ingatlanba állagsérelem nélkül el nem választható módon beépítésre került, így az ingatlan részét képezi, tehát a beépített/beépíthető szekrény
(pl. hálószobába, konyhába, fürdőszobába, előszobába) támogathatónak minősül. Nem igényelhető támogatás a szabadon álló bútorok beszerzésére."

Én is összerakok egy konyhablokkot, de megpróbálom úgy, hogy ha eltávolítanám, akkor romokban tudjam csak azt megtenni :) Nehogy a végén belekössenek...

Bezzeg a sok elherdált pénz a milliós pályázatokon nem számít... Itt a szokásos kicsiket szét szívatjuk, mi meg szabadon garázdálkodunk elv érvényesül... Rosszul vagyok már ettől...

(#915) Jovanny2 válasza cdl (#911) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szerintem is mehet, viszont az más kérdés, hogy a lapszabászat köt-e veled szolgáltatói szerződést, mert azt csatolni kell munkadíjhoz.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#916) tothbe válasza Jovanny2 (#915) üzenetére


tothbe
addikt

Igen, ez jogos. Tehát vszleg nem tudja majd elszámolni.

By(e) Tothbe

(#917) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Folytatás erről: [link]

Ez csupán egy feltételezés és a kérdésre még nem érkezett hivatalos válasz, valamint én még nem láttam ezt a gyakorlatban, hogy átment volna.

Megpróbálok a forrásunknál utána kérdezni, hivatalos helyről.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#918) Jovanny2 válasza Real_Necro (#917) üzenetére


Jovanny2
őstag

Erre tökéletes lehetőség a hivatalos e-mail cím. :)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#919) Real_Necro válasza Jovanny2 (#918) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha tényleg elszámolnák, én is örülnék neki. Másik projekt miatt a munkadíj így is ki lesz maxolva, sőt..., amit majd ellensúlyozok harmadik projekt anyagdíjával, mert ott az lesz a magasabb, de azok mind vállalkozón keresztül történnek. Ugyanakkor van egy saját felújítási projekt, amiről csak anyagszámla születik, egyelőre azt nem kalkuláltam bele.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#920) DougButabi válasza Real_Necro (#919) üzenetére


DougButabi
tag

Elég sokszor leírtuk már itt a fórumban, hogy lehet vállalkozói szerződéshez nem köthető anyagszámlát leadni.

pl itt.

(#921) cdl válasza tothbe (#916) üzenetére


cdl
senior tag

Inkább be sem írom akkor, csak az anyagköltséget.
Nincs rá szükség, napelem, kazáncsere, fürdőszobából marad.

(#922) Chal


Chal
addikt

Az imént megkaptam a támogatói okiratot a Kincstártól, ezzel finisbe értem a projekttel. Azért sok óra ment bele, az elején nem gondoltam volna, hogy ennyire problémás lesz ez az egész.

Volt egy kis gond, ezért 1 hete kaptam egy hiánypótlási kérelmet. A napelemes 450eFt-s nyilatkozat nem felelet meg (nem magánszemély állította ki, mint a cég tulajdonosa/képviselője, hanem maga a cég). Írtam már erről, azt is hogy hogy jó, csak akkor az enyém már be volt adva. Pótoltam a megfelelővel (azóta tettek ki új templatet amúgy, aminél mér minden egyértelmű, és nem lehet rosszul kitölteni). E hét hétfőn adtam postára, ma jött meg a támogatói... Gyorsak.

Egy tanács még, aztán szerintem én elhagyom a topicot: ha valaki mostanában adja be, akkor NE használja az online módot. Nincs ugyanis lefejlesztve a hiánypótlás funkció, 1 hónapja ígérgeti a NISZ a MÁK-nak, és nem tudni jelenleg hogy mikor lesz kész (ezt az infót kaptam a MÁK callcenterétől). Viszont van egy olyan szabály, hogy csak azon a módon lehet hiánypótlást beadni, ahogy az eredeti kérelmet is beküldte valaki. Namost erre kicsit ráparáztam, szóval addig hívogattam őket, amíg ki nem bökték hogy jó lesz postán is. Rögzített hívás volt, szóval felírtam az időpontot, a hiánypótlás mellé pedig írtam egy kísérőlevelet ezzel az információval. Nem tudom hogy szükség volt e rá, lehet hogy csak én aggódtam túl, de az biztos hogy postázva vagy kormányablaknál leadva zökkenőmentesebb a dolog jelenleg.

Aki később adja le (hónapok múlva pl.) azt persze ez nem érinti.

[ Szerkesztve ]

(#923) gabor9991 válasza Jovanny2 (#918) üzenetére


gabor9991
őstag

Teljesen hülyék ülnek az email cím mögött is.
Feltettem nekik egy konkrét kérdést hogy válaszoljanak rá igennel vagy nemmel, csatoltam hozzá minden létező dokumentumot amit majd a támogatás igénylésekor is be tudok nyújtani és képesek voltak a hülyék a sablon választ kiküldeni. [kép] úgy hogy a konkrét kérdés megválaszolásával meg sem próbálkoztak.
És ez már valami külön okos csoport, a telefonos ügyfélszolgálat adott egy erre a célra létrehozott email címet ahová írnom kellett.
És ezekre van bízva hogy eldöntsék, az ember majd többmilliós visszatérítésre jogosult vagy nem...
.

(#924) Elemental válasza Chal (#922) üzenetére


Elemental
addikt

Tehát nem elég a számla, kell egy nyilatkozat a cég egy képviselőjétől, hogy 450k/kw alatt van?

(#925) Jovanny2 válasza Elemental (#924) üzenetére


Jovanny2
őstag

Igen, erre van egy külön nyomtatvány. A cégvezető bűnügyi felelőssége tudatában kijelenti...

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#926) Elemental válasza Jovanny2 (#925) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

(#927) Chal válasza Jovanny2 (#925) üzenetére


Chal
addikt

Az volt benne a vicces, hogy én szóltam hogy nem oké szerintem. A kivitelező kért állásfoglalást, copyzta a választ. Az volt benne, hogy tévedésből rosszul írták meg a nyilatkozatot, EV-k szemszögéből nézték, természetesen egy Kft. esetén nem kellenek bele az ügyvezető személyes adati, töltsék ki úgy, hogy a névhez cégnevet írnak, jó lesz. Ezért is mentem bele, és adtam be. Hát nem lett jó, azóta pedig tettek fel újat, ami ugyanolyan, csak már egyértelműbb.

Ja és egy jó hír az ilyen esetekre: csiki-csuki szerencsére nincs, azaz olyat nem játszanak, hogy bekérnek egy ilyen apró hiánypótlást, teljesíted, ülnek rajta heteket, majd előjönnek vele, hogy de XY számla se jó, ezért buktad a támogatást, mert csak egyszer lehet hiánypótlást beadni. Megkérdeztem: az egész kérvényt átnézik, az összes nyilatkozattal, számlákkal, mindennel, és listát adnak. Szóval pl. ha annyi van csak benne, hogy lemaradt egy lakcímkártya bescannelése, akkor lehet nyugodtan örülni, mert azt jelenti, hogy scannelsz egy lakcímkártyát, és nyertél.

[ Szerkesztve ]

(#928) Kozy10


Kozy10
tag

Sziasztok, a munkadíj számlán "kiszállási díjat" is feltüntetett a vállalkozó. Ezt el fogják fogadni?

(#929) daviid válasza Chal (#922) üzenetére


daviid
újonc

Első beküldés után mennyi idő után reagáltak egyébként? Előre is köszi!

(#930) daviid


daviid
újonc

Sziasztok!

Nektek beküldés után hány nap múlva reagáltak a kincstártól?

(#931) cdl


cdl
senior tag

Felmerült egy kérdés.
Szeretném hangszigetelni az egyik szobát a szomszéd felöl.
Kétfajta kőzetgyapot, elé blue gipszkarton.
Gipszkartonos EV-vel kötök válalkozói szerződést.
Ti melyik sorba írnátok?
1.
lakás helyiségeinek belső fali, padló-, födém- vagy álmennyezeti burkolat cseréjét, felújítását,
festését, tapétázását
2. az épület szigetelése, ideértve a lábazatszigetelést, a hő-, hang-, illetve vízszigetelési munkálatokat.
Természetesen a második a jobb első ránézésre, de a gipszkartonos EV csinálhat szigetelési munkálatokat?
Most utánaolvasva más ÖVJT szám alatt fut a hangszigetelés mint a gipszkartonozás.
Szóval ha nincs meg Neki, akkor az első sorba lesz beleírva, remélem elfogadják.

(#932) amargo válasza cdl (#931) üzenetére


amargo
addikt

Csak kérdés az egész szoba belesz fedve? Mert a hangot a vasbeton födém viszi a legjobban.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#933) cdl válasza amargo (#932) üzenetére


cdl
senior tag

Tudom, hogy nem egyszerű, meglátjuk.

(#934) Chal válasza daviid (#929) üzenetére


Chal
addikt

22 nap, a hiánypótlásra pedig szerintem a kézhezvétel napján, szóval elég gyorsak voltak. De szerencse kérdése, van olyan ismerős akivel együtt adtuk be (illetve ő egy nappal előbb), és nem kapott még se hiánypótlást, se egyéb választ, és már 30 napon túl van.

[ Szerkesztve ]

(#935) daviid válasza Chal (#934) üzenetére


daviid
újonc

Ertem. En ugyfelkapun keresztul kuldtem be, kivancsi leszek mennyi idobe fog nekik tartani.

(#936) -NOKIA- válasza Jovanny2 (#925) üzenetére


-NOKIA-
Ármester


Nekem ilyet adtak, remélem jó lesz. :U

(#937) Chal válasza -NOKIA- (#936) üzenetére


Chal
addikt

Hát ez biztosan nem lesz jó. Töltsd le a nyilatkozatot a MÁK oldaláról, és azt töltesd ki velük. Ha értetlenkednek, hogy miért kellenek a cégvezető vagy képviselő személyes adatai, akkor ne hagyd magad, büntetőjogi felelősség tudatában csak ő nyilatkozhat, a cég nem.

(#938) -NOKIA- válasza Chal (#937) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

oké,intézem: Kérelem_5sz_nyilatkozat (napelem vállalkozói díj)
Ilyet kinek kell kitöltenie? Kérelem_6sz_nyilatkozat (napelem bruttó elszámolás)
Aki kicsúszik a nyári határidőből? :U

(#939) Jovanny2 válasza -NOKIA- (#938) üzenetére


Jovanny2
őstag

A június 30-ai utániaknak kell ilyet (6.sz), de csak ha addig nincs készre jelentve. Ha jövőre adod le, de a napelem kész addig, akkor sem kell.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#940) Chal válasza Jovanny2 (#939) üzenetére


Chal
addikt

Így van, viszont közben eszembe jutott, hogy régebben beszéltük itt, hogy ezek a nyilatkozatok biztosan tévedésből lettek így megírva, hiszen a bruttósnál is ügyvezető/vezérigazgató kellene hozzá. Namost ahogy esetemben is kiderült, a 450eFt-snél is teljesen komolyan gondolták, annyira, hogy vissza is dobták azt, ami nem így lett kitöltve.

A bruttóson is változtattak azóta, formázták, kapott szebb fejlécet, de a tartalma maradt, így az is validnak tűnik, szóval ez rohadtul vicces lesz júliustól. Gyakorlatilag egy Zrt. vezérigazgatójának/felhatalmazottjának büntetőjogi felelősséget kell vállalni x ezer alkalmazott munkájáért? Diákmunkás Pistike a hajágaröcsögei üfsz-en kiad egy ilyen nyilatkozatot, de véletlenül szaldós szerződést köt, a dirit pedig a BTK alapján fogják elővenni ha kiderül? :D

[ Szerkesztve ]

(#941) amargo


amargo
addikt

Nem tudom, hogy volt-e itt már infó, de IKEA-nál online rendelés és szállításnál jelenleg nem tudnak kiadni igazolást arról, hogy a megrendelt konyhabútor beépíthető. Ezt csak a kasszások tudják ráírni a számlára.

Ez pedig kell a MÁK-nak, ha jól tudom.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#942) senki68


senki68
senior tag

Állami támogatásra telepítenék napelemes rendszert.
Azt nem tudom, hogy ezt most előre be kell jelenteni, vagy ha minden kész van akkor beadom a papírokat?

(#943) Jovanny2 válasza senki68 (#942) üzenetére


Jovanny2
őstag

Semmit sem kell előre bejelenteni, mindent a legvégén kell leadni. De az a te és a szolgáltatód (napelemes cég) kötelessége, hogy minden kritériumnak megfeleljen a rendszer, a számla és a szerződés.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#944) cdl válasza Jovanny2 (#943) üzenetére


cdl
senior tag

Mik ezek a kritériumok?
Most hozta a postás épp a napelemes rendszer papírjait a telepítő cégtől.
Van 3 külön számla a három részletről. De ezekben csak anyag és munkadíj van megadva, nincs tételes anyag felsorolás benne.
A válalkozói szerződésben van viszoglag tételesen felsorolva.
De árak ott sincsenek tételesen, csak végösszeg.
Az elég lehet?
Aki csinált most ilyet, kapott tételes végszámlát?

(#945) senki68 válasza Jovanny2 (#943) üzenetére


senki68
senior tag

Köszönöm.

(#946) Blackmate


Blackmate
senior tag

1. Jogosult-e és ha igen ki az alábbiak szerint a lakásfelújítási támogatásra?

anya: állandó lakcímmel és társtulajdonosként rendelkezik az ingatlanon
apa: tartózkodási lakcímmel és társtulajdonosként rendelkezik az ingatlanon

Nem házasok, de életvitelszerűen az ingatlanban élnek 2 (25 év alatti) gyerekkel, akiknek állandó lakcíme az ingatlan.

2. Számít-e a társtulajdonosi arány?

(#947) ggeleven válasza Blackmate (#946) üzenetére


ggeleven
őstag

Az igénylés feltétele, hogy az igénylő/együttes igénylők saját, vér szerinti vagy
örökbefogadott gyermeket neveljenek háztartásukban és valamennyien legalább egy éve a
felújítással érintett lakásban rendelkezzenek lakóhellyel, amelyben az igénylő vagy igénylők,
valamint velük együtt élő kiskorú gyermekeik együttes tulajdoni hányada érje el legalább az
50%-ot.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#948) axioma válasza Blackmate (#946) üzenetére


axioma
veterán

Szerintem ha nem hazasok, akkor anya mint egyedulallo siman igenyelheti a teljeset, minden teljesul ra. En ha meg is kerdeznem, ebben a formaban, hogy ilyenkor ha anyaval egyutt elnek 100%-ban (felteteleztem jogilag is!), akkor apatol nem kell ugye papir (azt meg se emlitenem hogy apa hol el papiron/tenylegesen). Csak igy anyara kell legyen minden szamla es o lesz az igenylo (TB ra kell teljesuljon).

[ Szerkesztve ]

(#949) Blackmate válasza ggeleven (#947) üzenetére


Blackmate
senior tag

ggeleven :
apa tulajdoni aránya 2/3, anyáé 1/3
"legalább egy éve a felújítással érintett lakásban rendelkezzenek lakóhellyel
Ezek szerint a tartózkodási hely is elfogadott apának?

axioma: Nekem is az a meglátásom, hogy anya nevére kell minden számla.

[ Szerkesztve ]

(#950) Jovanny2 válasza Blackmate (#949) üzenetére


Jovanny2
őstag

A tartózkodási hely != lakóhely, szóval azt nem fogadják el.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.