Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) tothbe válasza doctorem (#299) üzenetére


tothbe
addikt

Akkor ez is változott azóta. Nekem ezt a MÁK válaszolta korábban.

By(e) Tothbe

(#302) axioma


axioma
veterán

Kaptam valaszt (inkabb csak valaszlevelet) a napelemes uj szabalyokra vonatkozoan az email cimrol, de egy betu ertelmezes sincs benne, csak kivagta azt az 5 sort a rendeletbol ami erre vonatkozik. Lehet hogy ez a biztonsagi jatek amig gozuk sincs, hogy ertelmileg ez mit jelent...

(#303) Chal válasza axioma (#302) üzenetére


Chal
addikt

Sejthető volt... :(

Viszont ezzel kapcsolatban lenne egy elméletem/kérdésem: itt is, és a napelemes topicban is elhangzott, hogy a majd a szolgáltató jól keresztbe fog feküdni a dolognak, hogy lehetőleg minél többen csússzanak át juli 1 utánra, ahol ugye már csatolni kell a nem-szaldós szerződést a támogatás igényléshez.

Viszont: jan.1 és júli 1 között mi köze van az egésznek a szolgáltatóhoz? Ha én leszerződők egy telepítő céggel, akik leszállítják az anyagok, kiállítják a számlát, aláírjuk a szerződést, majd teljesítenek (elvégzik a munkát), akkor ugye lesz egy telepített, de nem bekapcsolható rendszerem, mert a szolgáltatói oldalról még van adminisztrációs teendő + óracsere. Viszont ez miért érintené a támogatást? A rendszer kulcsrakész átadása után szerintem mehetnek be a MÁK-hoz a papírok, és igényelhetem a támogatást. Az inverter kapcsolóját meg majd ON állásba teszem, ha a szolgáltatói oldalról is elkészül minden, de az már az én magánügyem.

Rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#304) axioma válasza Chal (#303) üzenetére


axioma
veterán

Ha tamogatas nelkul is megcsinalnad, hajra. Max. majd nem kapsz tamogatast, pontosabban csak a napelemre nem ha volt mas is a szamlak kozott.
De ha neked csak tamogatassal eri meg, akkor sztem vardd meg, mire kiizzadjak magukbol, hogy mit jelent ez jul.1. elott.
[Amugy annyi volt a valaszban hogy ugy volt osszevagva, amibol ha csak vegigolvasod az jon ki, hogy a tamogatas akkor jar vissza, ha jul1 utani es nemszaldos szerzodest IS benyujtasz. Mintha elotte nem is lehetne kerni ra. De ez csak sugallatkent hallatszik ki belole. Nem is lepodnek meg, hogy oszinte legyek, ha tenyleg ezt fogalmaztak volna meg ketertelmuen.]

(#305) Chal válasza axioma (#304) üzenetére


Chal
addikt

Támogatás nélkül is megcsinálnám. De azért nyilván nem mindegy, hogy egy hét számjegyű összeg zsebben marad e vagy sem. Persze majd úgyis kiderül, pontosabb infót szerezni most úgy tűnik hogy lehetetlen. Viszont addig is ami van, az szerintem nem kétértelmű. Az eredeti rendeletben nincs ilyen kitétel (viszont egyértelműen kimondja/definiálja, a nepelemes rendszer támogatását), a módosításra pedig van egy záró rendelkezés, ami miatt nem léphet életbe júli 1 előtt. Szóval ha nem tolnak be egyéb módosítást, akkor szerintem egyértelmű a helyzet (persze sanszos hogy be fognak január elején).

Amúgy ez miért off itt? :)

[ Szerkesztve ]

(#306) axioma válasza Chal (#305) üzenetére


axioma
veterán

azert off-oltam hogy a velemenyt megkulonboztessem az erdemi informaciotol

[ Szerkesztve ]

(#307) DougButabi válasza axioma (#304) üzenetére


DougButabi
tag

Ezt én eddig nem is olvastam, de most, hogy mondod, én is úgy értelmezem, hogy kell a nem szaldós szerződés a támogatás igénybevételéhez.

Basszus, ez így nagyon nem jó!

(#308) Chal válasza DougButabi (#307) üzenetére


Chal
addikt

Félreérted kicsit szerintem, jelenleg ez nem tény egyelőre. Ha te sem olvastad a történéseket, csak ma (ahogy én is), akkor olvasd el annak a bekezdésnek a végét is a közlönyben. Van egy záró intézkedés, ami ezt a pontot július 1-től helyezi csak hatályba, előtte az eredeti (novemberi) kormányrendeletben leírtak érvényesek (azaz nem kell szolgáltatói szerződést csatolni, mondhatjuk kb., hogy az a te magánügyed).

Mi csak azon elmélkedünk most, hogy mi lehetett a jogalkotó szándéka ezzel. Ha csak félrement a dolog, és nem szándékosan maradt benne ez a fél évnyi kiskapu, akkor azt rövidesen be fogják zárni egy újabb módosítással (szerintem is erre van a nagyobb esély). Ha szándékos volt, akkor az azt jelenti, hogy gyorsan kell lépni, mert még lehet szaldós szerződésed támogatott rendszerre.

(#309) DougButabi válasza Chal (#308) üzenetére


DougButabi
tag

Jogos, viszont akkor ez azt jelenti, hogy addig be kell adni az igénylést a teljes felújításra?

(#310) Chal válasza DougButabi (#309) üzenetére


Chal
addikt

Ha az optimista verziót tekintjük (nem módosítanak már semmit, és marad a fél év "kiskapu"), akkor igen.

(#311) sztothj


sztothj
tag

Volt egy kérdésem, mégpedig:
Ha valaki 2020.04.28-ától lakik életvitelszerűen a felújításra kerülő lakás címén, akkor a számlák kiállítási dátuma is legkorábban 2021.04.29. lehet, vagy akár már korábbi (pl. januári) számla is elfogadható? A számlák benyújtásának időpontja a mérvadó vagy a lakcímre történő bejelentkezés időpontja?
A MÁK válasza:
Tekintettel arra, hogy a rendelet 10. §. (2) bekezdése alapján a támogatásra való jogosultságot és annak mértékét a kérelem benyújtásakor fennálló feltételek alapján kell megállapítani a támogatásra a bejelentkezését követő egy év letelte után lesznek jogosultak. A támogatásra való jogosultsági feltételeknek a pályázat benyújtásának napján szükséges megfelelni, a megvalósítást / számlák gyűjtését azonban megkezdhetik 2021. január elsejétől. Fontos, hogy az utolsó számla kiállítási dátuma után legkésőbb 60 napon belül, de legkésőbb 2022. december 31-ig kell benyújtani a pályázatot.
:DD

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#312) DougButabi válasza Chal (#308) üzenetére


DougButabi
tag

Szerintem nem működőlépes a terved, mert nálam már építettek napelemet, az első lépések egyike volt az engedély, anélkül nem telepítettek volna semmit.

A telepítés után már csak az óracsere volt. ELMŰ területen így működött.

(#313) Eagl3


Eagl3
veterán

Újépítésű ingatlan vásárlására is lehet igényelni ugye? 2021 július környékén kerül a nevemre a ház, akkortól számítva keletkező számlákat kell gyűjtögetnem ha jól értem.

(#314) axioma válasza Eagl3 (#313) üzenetére


axioma
veterán

ujepitesu felujitasa?? hat az azert erdekesen hangzik, bar nyilvan attol fugg mi a tevekenyseg

(#315) Gergőke88 válasza axioma (#314) üzenetére


Gergőke88
addikt

Kerítés, terasz, terko, udvar.. :)

(#316) Chal válasza DougButabi (#312) üzenetére


Chal
addikt

Az engedélyt a hálózati csatlakozásra kapod, nem a fizikai felszerelésre. A sorrend azért az, ami, mert az az életszerű.

(#317) Eagl3 válasza axioma (#314) üzenetére


Eagl3
veterán

Konyhabutor, szelloztetorendszer, redőny...

vagy uj ingatlanra nem vonatkozik?

(#318) axioma válasza Eagl3 (#317) üzenetére


axioma
veterán

Ezt nem mondtam. De a neve felujitasi tamogatas. Nekem fura lenne ha ezentul ugy epitkezne mindenki, hogy kihagy 6M-nyi tetelt a szerzodesbol es 2 nappal kesobb leadja mint felujitas.
Masik: tulajdonban kell lenni. Ez nem tudom, ma mennyi ido.

(#319) doctorem válasza Eagl3 (#313) üzenetére


doctorem
csendes tag

Persze hogy lehet, nincs a rendeletben erre vonatkozó megszorítás. Sőt arra sincs megszorítás, hogy új lakás vásárlására CSOK-ot vegyél fel + mellé igényeld az otthonfelújítási támogatást. Ezen esetekben nyilván nem a burkolatokat meg fűtési rendszereket cseréled le, hiszen azok amúgy is újak, viszont pl. klímát, konyhabútort, beépíthető szekrényeket be tudsz szereltetni, mivel azok többségében nem alaptartozékai egy újépítésű lakásnak. Fontos, hogy ilyen esetekben az 1 éves időtartamot sem kell teljesíteni, ha a támogatással érintett lakás tulajdonjogának megszerzésére a támogatási kérelem benyújtását megelőző egy éven belül került sor.

(#320) bonat válasza csemberlen (#287) üzenetére


bonat
senior tag

Igen, valószínűleg ilyen megoldás lesz....

(#321) HunChris válasza marcusa (#293) üzenetére


HunChris
senior tag

https://bankmonitor.hu/cikk/miota-kell-a-lakasodban-elned-ha-otthonfelujitasi-tamogatast-szeretnel/
Itt ezt írják: "tartózkodási hely nem megfelelő". (MÁK-tól is megkérdezheted azért.)
Átiratod állandóra, ettől függetlenül már jan 1-től lehet gyűjthened a számlákat, majd 1 év múlva leadod.

[ Szerkesztve ]

(#322) Ezekiell válasza doctorem (#319) üzenetére


Ezekiell
veterán

És vajon mi a helyzet építkezésnél? Építek egy házat generálkivitelezővel, és mondjuk kész 2022 nyarára, akkor kapom meg a lakhatási engedélyt, és költözök be, lesz állandó lakcímem. Így is játszik a dolog?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#323) SyMbioTe

Sziasztok!
Uh, de jó hogy ilyen topik is van. :D

Sokat olvasgattam ezzel a támogatással kapcsolatban, de egy dolog most nem teljesen tiszta. Napelem van gondolat szintjén ebből az támogatásból, ha ezt most 2021.06.30.-ig felkerül és beüzemelik, és beadom a számlákat, akkor ez most még szaldó elszámolásba fog kerülni, vagy ez is bruttó lesz már?

Júliustól meg már fixen csak bruttó elszámolással telepítenek napelemeket? (Akár támogatással, akár anélkül?!)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#324) Chal válasza SyMbioTe (#323) üzenetére


Chal
addikt

Ez az amit senki nem tud jelenleg, ha bárki biztosat állít (pl. az ajánlatot adó telepítő), a legjobb ha simán csak nem hiszed el.

Egy tény azért van, csak elég ingatag lábakon áll: ma 0:00-kor hatályba lépett az eredeti támogatási rendelet (518/2020), ami alapján úgy van ahogy az első bekezdésben írtad (06.30-ig lehetne támogatást kérni szaldós rendszerre is).
Csakhogy még senki nem adhat be semmit, hiszen nincs mire, illetve munkaszüneti nap van. A leginkább az várható, hogy amint beindul az élet hétfőn, jönni fog egy új módosítás.

Még nagyon kapkodni sem kell nekik amúgy, mert nem a beadás pillanata a mérvadó, hanem az elbírálásé, amire van 30 nap. Tehát ha valaki azon ravaszkodna, hogy hétfőn délelőtt telepít egy rendszert, majd délután beadja a támogatási kérvényt rá, akkor azt még simán meg lehet fúrni február 4-ig egy módosítással.

[ Szerkesztve ]

(#325) SyMbioTe válasza Chal (#324) üzenetére

Ahha, érteni, akkor ezért nem találtam erről konkrét infót.
Akkor várok és figyelek, köszönöm!

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#326) cdl válasza SyMbioTe (#323) üzenetére


cdl
senior tag

Saját erőből 2023.12.31-ig szaldós elszámolás lesz még.
A támogatással megvalósítók 2021.07.01-től bruttósak lesznek.
De 2021.06.30-ig a fene se tudja még, hogy mi lesz.

(#327) Voice24 válasza SyMbioTe (#323) üzenetére


Voice24
őstag

Nem, támogatás igénybe vétele nélkül csak 2024. 01. 01-től kezdődik a bruttós időszámítás, az időpont után telepített rendszerekre. Most július 1-től csak a támogatott rendszerekre vonatkozik a bruttó.

Chal: ezzel vitatkoznék, hogy nem a benyújtás, hanem az elbírálás időpontja számít. A rendelet is ezt mondja:
"(2) A kérelem elbírálása során a Kincstár ellenőrzi a támogatás igénybevételi
feltételeinek meglétét, és a feltételek fennállása esetén megállapítja a
támogatás összegét. A támogatásra való jogosultságot és annak mértékét a
kérelem benyújtásakor fennálló feltételek alapján kell megállapítani."

(#328) amargo válasza Voice24 (#327) üzenetére


amargo
addikt

Ugyan ezt írta.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#329) Voice24 válasza amargo (#328) üzenetére


Voice24
őstag

Mármint ki? SyMbioTe vagy Chal? Előbbinek válaszoltak már, mire én megírtam, utóbbi meg nagyon nem azt mondta, amit én.

(#330) amargo válasza Voice24 (#329) üzenetére


amargo
addikt

hopp, cdl írta ezt szinten SyMbioTe-nek csak még nem szoktam meg ezt a felületet, bocsi 😊

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#331) SyMbioTe válasza Voice24 (#327) üzenetére

Igen, azt láttam, hogy akkor lesz kivezetve.

Ha Júli 1-ig is csak bruttó elszámolással lehet majd igénybe venni, akkor meg úgyis megvárjuk milyen támogatást indul nyáron.

Köszi mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#332) Chal válasza Voice24 (#327) üzenetére


Chal
addikt

Hoppá, bocsi, tényleg. Most nem nyitottam meg, és valamiért az elbírálás rémlett mint "referencia időpont". Akkor viszont nagyon gyorsnak kell lenniük a módosítással, hiszen nem dobható vissza addig egyik szaldós (pontosabban szolgáltatói szerződés és nyilatkozat csatolása nélküli!) napelemes igény sem, amíg a jelenlegi ellenkezőjéről nincs rendelet.

[ Szerkesztve ]

(#333) Voice24 válasza Chal (#332) üzenetére


Voice24
őstag

Így van, és azt remélem, június 30-ig nem nyúlnak már hozzá a rendelethez.

(#334) gabor9991


gabor9991
őstag

Mi a helyzet azzal a számlával amit az építőanyag házhozszállításáról állítottak ki?
100-120m2 térkő az úgy 10 raklap+szegélykő+a térkő alá is kell még pár tonna anyag.
Na ennek a szállítása sincs ingyen, erről a számla elszámolható?

(#335) ha3fis


ha3fis
tag

Aki még esetleg nem nézte, felkerült a nyomtatványok közé a KÉRELEM - kitöltési útmutatóval - és hozzá 4 db melléklet.

(#336) axioma válasza ha3fis (#335) üzenetére


axioma
veterán

:R

(#337) biker


biker
nagyúr

Férj és feleség, lakás 50/50% tulajdonosok. Melyik megoldás szükséges?
- együttes igénylés
- egyik fél lemond a másik igényli?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#338) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Udv. Ha festetek pl 2 ember csinalja. 800ezer a munkadij. Felesbe ad mind2 szamlat 400-400 ezerrol az ugy mukodhet? Kulon kulon kell szerzodeses papirt irni?

Battletag: hojszi#2983

(#339) Voice24 válasza biker (#337) üzenetére


Voice24
őstag

Ha egy címen laknak, akkor csak együttes igénylés megy, ha jól tudom.

(#340) n@p@lm válasza Voice24 (#339) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ha az asszony is velem él egy címen de az ingatlan 100%-ban az enyém akkor én "futtathatom" az egészet, ugye?

(#341) tothbe válasza n@p@lm (#340) üzenetére


tothbe
addikt

igen, illetve ott kell majd az asszonytól egy lemondó nyilatkozat, hogy ő nem veszi igénybe más címen.

By(e) Tothbe

(#342) bonat válasza n@p@lm (#340) üzenetére


bonat
senior tag

Hát nem egészen, mert a kérelemben ez szerepel:
"Az alábbi (B) blokk kitöltése akkor szükséges, ha Ön és házastársa vagy élettársa azonos lakóhellyel rendelkezik. Ebben az esetben Önök közösen, együttes igénylőként igényelhetik a támogatást."
Ez a Kérelem.docx 6.oldal tetején szerepel.
Nálam is ez van és együttes igénylésként csináltam a papírokat eddig.

[ Szerkesztve ]

(#343) bonat


bonat
senior tag

Nekem a Kérelem.docx 32.pontjára vonatkozóan lenne kérdésem.
"Több lakásból álló közös tulajdonú ingatlan-e? "
1. Itt ha nekünk 3/4 hányadunk van a helyrajzi számon, a másik 1/4 nem a mienk.
2. Van ügyvédi megosztási szerződés is.
Akkor is ezt igennek kell jelölnöm és alul beírnom a 75%-ot ugye?
Mert ettől még közös, csak osztott.
????
Mondjuk itt lakást ír, nálunk meg 2 külön álló ház van. 90m2 a másiknak meg 35m2.

[ Szerkesztve ]

(#344) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#338) üzenetére


Intel fan11
őstag

Errol vkinek van velemenye hogy ez mukodhet igy?

Battletag: hojszi#2983

(#345) OPiiPO válasza Intel fan11 (#344) üzenetére


OPiiPO
addikt

minden 6 órában rá fogsz kérdezni amíg választ nem kapsz? :P

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#346) Chal válasza Intel fan11 (#338) üzenetére


Chal
addikt

Ez független a támogatástól. Olyat senki nem csinálhat, hogy másnak a szerződése alapján számláz. Szép is lenne, ha én számláznék egy totál másik cég munkájára. Szóval nem, nem lehet ilyet, de nem a támogatás miatt, hanem amúgy sem.

Erre az a megoldás hogy adjanak 1db számlát, és 1db szerződést, a többit pedig oldják meg egymás között (az egyik legyen alvállalkozója a másiknak pl., neked ehhez már nem kell hogy közöd legyen). Vagy ha ténylegesen két független munkáról van szó, akkor írasd meg velük külön-külön, és legyen benne, hogy X-nek a nappali kifestésére adtál megbízást, Y-nak meg a hálóra.

[ Szerkesztve ]

(#347) Voice24 válasza n@p@lm (#340) üzenetére


Voice24
őstag

Nem, úgy tudom, azonos lakcím esetén kizárólag együttes igénylés megy, mindegy, hogy kinek a nevén van a 100%. Az egyik vagy másik fél javára történő lemondás pedig csak eltérő lakcím esetén játszik.
Több oldalon is szerepel ilyen tárgyú kérdés és válasz is.

(#348) Chal


Chal
addikt

BTW kurvajó ez az egész itt a nagy hazai iparos valóságban :D Én kazáncserében vagyok, és már az kicsapta a biztosítékot a vállalkozónál hogy csak annyit kértem, hogy a VALÓSÁGOT számlázza le. Teljes értetlenség és káosz, szerintem sose csináltak még ilyet, és 20 éve működő cégről van szó. Persze közben azon röhögök, hogy a legnagyobb fájdalom az nekik vélhetően, hogy így meglátom a tényleges munkadíjat (mindezt az internet korában, ahol amúgy is forintra pontosan meg tudom nézni, hogy mennyiért vette a kazánt meg az egyéb anyagokat).

[ Szerkesztve ]

(#349) bonat válasza Chal (#348) üzenetére


bonat
senior tag

:DDD
jaja, ez egyébként kiveri náluk a biztosítékot, hogy írják le a valóságot.....

(#350) bonat válasza Chal (#348) üzenetére


bonat
senior tag

Egyébként vicces ez a kazáncsere dolog....
Pár éve mikor csináltuk a fűtést, akkor megvettem a kazánt (Immergas) + kémény kitet hozzá.
Felraktam a helyére a kazánt meg a kéményt is összeraktam. :))
Kezdett hideg lenni Novemberben, a szerelő meg azt mondta, hogy csak 1 hónap múlva tud jönni garanciálisan beüzemelni, addig dugjam be magától fog menni úgy is minden.
Úgy is volt. A kazán magát bekalibrálta és 1 hónapig vígan fűtött meg melegvizet adott.
Utána csak finom hangolni kellett pár dolgot rajta.
Szóval ezek a modern új kondenz kazánok szerintem már Plug & Play kategória. :DDD

A kéményseprőknél meg kiverte a biztosítékot, hogy én raktam össze a kéményt! :Y
"Csak megfelelő papírral rendelkező szakember rakhatja össze", mint ők.
Utána meg megkérdeztem, hogy akkor nekik talán van Immergas kémény certificate papírjuk vagy gyakorlatuk? :DD
Erre az volt a válasz, hogy ilyen berendezést még nem is láttak...... :Y
No comment....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.