Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Ryder1 válasza tothbe (#549) üzenetére


Ryder1
senior tag

Elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam. Úgy értettem, hogy utalás után állítson ki előlegszámlát.
Amit linkeltél, ott jól le van írva minden.
Arra viszont figyeljen mindenki, hogy előlegszámla teljesítése a kifizetés napja. Nem minden vállalkozó tudja, vagy foglalkozik vele, főleg, ha nem is igazán szokott előleget számlázni.
Készpénzes számlánál egyszerű, mert alapesetben azt akkor állítja ki, mikor a kifizetés is történik, így minden dátum megegyezik a számlán.

(#552) tothbe válasza Chal (#550) üzenetére


tothbe
addikt

csak úgy nem vehetsz át készpénzt. Nem is tudom, milyen bizonylatra gondolsz pontosan. Max az lehet, hogy átatod mert én fizetem be valahol helyetted. de jogi személlyel ezt nem teheted meg törvényesen.

By(e) Tothbe

(#553) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Ha már felmerült az előleg és számlázás kérdése... Mi év végén, ha jól emlékszem 12.30.-án rendeltünk egy fénycsatornát, melyet csak előleg ellenében rendeltek meg, így előlegként kifizettem az egészet. január 7.-e körül jött meg és az átvételkor kaptam róla számlát. Ebben az esetben ez a tétel bevonható a támogatásba? Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#554) Chal válasza tothbe (#552) üzenetére


Chal
addikt

Egy esetet tudok, a kaució ilyen (nem számlaköteles), illetve bármi más ami visszajár a vevőnek (talán a foglaló ilyen még). Amúgy azt is lehet, hogy átveszi mint magánszemély, elismervénnyel, persze a végén papíron vissza is kell adnia egy másik elismervénnyel, mert amúgy behajthatnád rajta.

[ Szerkesztve ]

(#555) Ryder1 válasza Gtaati (#553) üzenetére


Ryder1
senior tag

Van külön előlegszámlád és végszámlád is? Ha az előleg ki lett szamlazva tavaly, akkor szerintem az már nem jó a támogatáshoz, hiába idén vetted át.

(#556) Gtaati válasza Ryder1 (#555) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Szerintem adtak előleg számlát is, de ezt meg kell néznem.... :R

(#557) Ryder1 válasza Gtaati (#556) üzenetére


Ryder1
senior tag

Akkor szerintem nem lesz jó, mivel gyakorlatilag tavaly vetted, csak idén kaptad meg. Azért még nézz utána, mert nem vagyok benne 100%-ig biztos.

(#558) Tottu


Tottu
senior tag

Elég bizonytalanok vagyunk azzal kapcsolatban, hogy milyen részleteséggel vagy hogyan kell leírni a vállalkozói szerződésben a munka leírását. Valaki írt már vagy látott ilyet?

Mi ezt gondoltuk beleírni:
Az udvaron és utcafronton lévő, összesen 73,6m2 területen történik a térburkolat cseréje. A vállalkozó generál kivitelezéssel végzi el a munkát, ami magába foglalja az alábbiakat:
- anyagok szállítását
- jelenlegi térburkolat felszedését
- sitt, törmelék elszállítását és lerakását
- szegély készítését
- alapkésztést
- térkő lerakást

Várható anyagköltségek: szegélykő, Barabás térkő 5cm, murva, ágyazó zúzalék, sóder, cement. A költségek tételesen a végszámlán lesznek feltüntetve.

(Közben írtam a MÁK-nak is, de ki tudja, hogy mikor lesz nekik idejük válaszolni.)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#559) tothbe válasza Tottu (#558) üzenetére


tothbe
addikt

Ez így jónak tűnik egy megállapodáshoz, bár szerződéshez jogilag biztosan bele lehet kötni a megfogalmazásokba ( pl. anyagok szállítását - milyen anyag?) és pl. a várható költségek-nek nevezett felsorolásban egy adag anyagtípust sorolsz fel, de költséget nem.

By(e) Tothbe

(#560) Tottu válasza tothbe (#559) üzenetére


Tottu
senior tag

Jogos... Ezeket a részleteket is, akkor még beleírjuk.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#561) Geresics


Geresics
addikt

Aki napelemes rendszert szeretne a pályázatba tenni, annak jó tudnia, hogy 1 fázisra már csak max. 2,5kVA-es (2,5kW-os) invertert csatlakoztathat!

Október óta tudni, hogy ez be lesz vezetve, de most a január 1 óta elérhető támogatás olyan szinten növelte meg az igényeket, hogy most marginálisan kijelentették, hogy ennyi volt. Akinek az igénybejelentőre van már pozitív visszajelzése, azt elvileg nem módosíthatják, de új igény esetén már tuti nem fognak hozzájárulni

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#562) Ryder1 válasza Tottu (#558) üzenetére


Ryder1
senior tag

Sitt elszállítása nem támogatható. Én nem írnám bele a szerződésbe, illetve a vállalkozó is csapja inkább hozzá a munkadíj összegéhez. :DDD

(#563) hurenzon


hurenzon
senior tag

Kértem egy kis lakás 50 nm felújításra árajánlatot.
Munkadíj es alap anyagdíj (Glett, festék, kábelek)
7.700.000 Ft lenne.
Az anyaggal együtt kb 12-13 millió.
De szerencsére ha van gyerek, akkor visszakérhetek belőle 3 milliót, mondta moat ennyi az ára 😂😂

(#564) Ryder1 válasza hurenzon (#563) üzenetére


Ryder1
senior tag

Ez így másodszorra olvasva is elég erős. :DDD
Ez csak festés és villanyszereles? Egyes településeken ennyiből veszel egy másik lakást is.

(#565) hurenzon válasza Ryder1 (#564) üzenetére


hurenzon
senior tag

Komplett felújítás.
Glettelés, festés, ablak, ajtó csere, villanyszerelés, burkolás, laminált padló es radiátor csere.
Ennyi. Meg egy szoba 2 oldalának gioszkartonból történő falazása.

(#566) DougButabi válasza Tottu (#558) üzenetére


DougButabi
tag

Az utcafronton történő térkövezés támogatott?

(#567) Voice24 válasza Geresics (#561) üzenetére


Voice24
őstag

Ez nem csak áprilistól él? Mert eddig erről volt szó.

(#568) Geresics


Geresics
addikt

Azt hiszem volt már kérdés, de nem találom a választ.
Ha van egy ingatlan, aminek a pályázó a 2/3-ának a tulajdonosa, de az EON-os szerződés nem az Ő nevére szól, attól még Ő pályázhat napelemes rendszerrrel, ugye?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#569) Geresics válasza Voice24 (#567) üzenetére


Geresics
addikt

99%, hogy már mindent vissza fognap dobni 1f. 2.5kW felett. Ezt ugye mindig is megtehették, csak műszaki mérlegelést követően. Most szinte biztos, hogy vakon visszadobják, max odaírják, hogy műszaki mérlegelést követően jutottak erre...
A fél év türelmi idő lett volna, de (valószínűleg a pályázati extrém igény-áradat miatt) nagyon úgy fest, hogy a folyamatban lévőkön túl mást már nem fognak befogadni. Persze - mint mindig - lehetnek kivételek, ismerősök, rokonok, vagy épp szerencsések.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#570) Tottu válasza DougButabi (#566) üzenetére


Tottu
senior tag

6. § o) térburkolat készítése, cseréje

Mivel a terület az ingatlanhoz tartozik én úgy gondolom, ez is támogatott.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#571) Voice24 válasza Geresics (#569) üzenetére


Voice24
őstag

Hát, ez nem jó hír, én 3 hete rendeltem meg, a kivitelező intéz mindent, de eddig még nem értesített, hogy megjött volna az engedély vagy az elutasítás. Kb. két hete rákérdeztem, mert már akkor is lehetett olvasni a korlátozásról, de magabiztosan állította, hogy engedélyezni fogják. Hát kíváncsian várom

(#572) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Sziasztok! Volt mák felé kérdésem, hogy ha felveszek 3 millió hitelt és van 3 millió önerőm és sikerül összeszedni a 3 millió visszatérítést hova utal a mák és mennyit! Itt a hivatalos válasz!

Tisztelt Érdeklődő!

Megkeresésére az alábbi tájékoztatást adjuk a gyermeket nevelő családok otthonfelújítási támogatásáról szóló 518/2020. (XI. 25.) Korm. rendelet (továbbiakban: rendelet) alapján.

Amennyiben Ön felújítási hitelt és ezt követően otthonfelújítási támogatást igényel, akkor a jóváhagyott támogatás teljes összege a hitelintézet részére kerül átutalásra, az otthonfelújítási hitele előtörlesztésére. Amennyiben az otthonfelújítási hitel fennálló tartozás kevesebb mint a támogatás összege a hitel előtörlesztés után a különbözetet Ön megkapja folyószámlára utalva.

Ez így tök szívás! Sztem én inkább felveszek 1 személyi kölcsönt hagy döntsem el én mit akarok a pénzemmel ne a mák döntse el!

Battletag: hojszi#2983

(#573) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#572) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ja es multheten erre a kerdesemre az erstebankos ugyintezo azt mondta nekem utal a mak es eldonthetem mennyit torlesztek elo! Mak szerint nekem fognak utalni! :W :W :W :W :W :W

Battletag: hojszi#2983

(#574) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#573) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nem nekem utal a mak!

Battletag: hojszi#2983

(#575) tothbe válasza Intel fan11 (#574) üzenetére


tothbe
addikt

Ezt már anno megírtam neked itt. Ez az alap. A hitelt csak addig adják kedvező kamattal amíg muszáj. Ha lehet akkor lezárják.

By(e) Tothbe

(#576) Intel fan11 válasza tothbe (#575) üzenetére


Intel fan11
őstag

En igy nem veszem fel! Sok macera az egesz hitellel. Sok indulo koktseg. Szemelyi koltson nincs indulo macera. Jelzalog se.

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#577) Gergőke88 válasza Intel fan11 (#576) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem lehetne kérni, hogy értelmesen fogalmazd meg a mondatokat?
koszi..

(#578) Intel fan11 válasza Gergőke88 (#577) üzenetére


Intel fan11
őstag

Sztem a lényeg érthető! Ha felveszed a kamattámogatott hitelt! Máknak benyujtod a papírokat nem neked fog utalni a mák, hanem a banknak! Ergó nem te döntessz a pénzed felől!

Battletag: hojszi#2983

(#579) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Van ez a mákos vállalkozási szerződés! Tanu bárki lehet? Pl Édesapám feleségem is? a Hozzá tartozó mellékletben a szerződött konkrét felujítási munkát ki kell választani és x-et rakni hozzá? Vagy abba a kicsi rublikába részletezni kell?

Ezt a szerződést előre meg kell írni? vagy jó úgyis mikor kész a munka számlaíráskor kitöltjük ezt is! Azért kérdezem, mert van ilyen rész benne felújítási munka teljesítésének határideje! pl ajtó cserénél megrendeljük az ajtókat ez lehet 4 hét is de lehet 8 hét is meg igazából nem vagyunk határidőhöz kötve!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#580) tothbe válasza Intel fan11 (#579) üzenetére


tothbe
addikt

Igazából van egy ésszerű és szabályos módja. De valójában kb úgy csinálod, ahogy szeretnéd, csak a végén összejöjjenek a leadható doksik mind.

By(e) Tothbe

(#581) amargo válasza Chal (#550) üzenetére


amargo
addikt

Alapjában egy vállalkozóval szemben sajnos semmit nem érnek ezek. Nincs a néven semmi, hiába lesz egy határozatod évek múlva, hogy neked x millió visszajár.
Most is rengeteg ilyen van a piacon a 3+3 pedig csak szaporítja ezetek.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#582) axioma válasza Intel fan11 (#578) üzenetére


axioma
veterán

Sokkal tobbet buksz a 3M szemelyi kolcsonon mintha 6M-t veszel fel a tamogatottban - ha nem is kene annyi - es abbol hagyod h elotorlesszek a 3M-t. Persze lehet onerzeteskedni - bar akkor csinald az 50% nelkul is...- -, en csak a matekjat mondom.

(#583) OPiiPO válasza Gergőke88 (#577) üzenetére


OPiiPO
addikt

én is nehezen tudom értelmezni mit ír . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#584) Intel fan11 válasza axioma (#582) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ceges kolcsont vettem fel 3 milliot. Ezt vegetjuk oneronek! 3 milliot szeretnek banktol. Ha teszem fel a mak adna 3 milliot ezt mind a banki hitelbe rakja. Persze ertem en h kifut a hitelem, de mas tervem volt ezzel a 3 millioval. Pontosabban 1,5 millio elotorlesztes. 1,5 millio egyeb masra koltenem, de igy ergo elveszik a penzem.

Battletag: hojszi#2983

(#585) tothbe válasza Intel fan11 (#584) üzenetére


tothbe
addikt

Akkor ez egyszerű. Vegyél fel 4,5 milliót a támogatott hitelre.
Melléteszel a cégesből másfelet és abból felújitasz.
MÁK törleszt vissza 3-at a hitelbe és neked megmarad a céges 1,5 milliód másra. Miközben a MÁK hitelen is marad másfél.
Ergo a végeredmény pont az amit akartál.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#586) Intel fan11 válasza tothbe (#585) üzenetére


Intel fan11
őstag

Köszi! Te milyen okos vagy :))

Battletag: hojszi#2983

(#587) amargo válasza Intel fan11 (#584) üzenetére


amargo
addikt

Milyen pénzed veszik el, ha hitelből van az a pénz? Ha jól értem nincs egy filléred se, csak kérsz innen onnan.
A legrosszabb amit tehetsz, hogy azt hiszed ez a te pénzed.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#588) biker válasza Intel fan11 (#584) üzenetére


biker
nagyúr

ez sajnos nem szabad felhasználású hitel, csak a törlesztésbe mehet a támogatás

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#589) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Szerintem engedjétek el. 1 hónapja ezen pattog, nem érti ah egész lényegét.

(#590) biker válasza Intel fan11 (#572) üzenetére


biker
nagyúr

"Ez így tök szívás! Sztem én inkább felveszek 1 személyi kölcsönt hagy döntsem el én mit akarok a pénzemmel ne a mák döntse el!"

hajrá, igaz hogy 4-6x akkora kamatot fogsz fizetni.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#591) Intel fan11 válasza amargo (#587) üzenetére


Intel fan11
őstag

Enyem mivel nekem kell a hitelt fizetni nem masnak. Okoskodni a legkonyebb!

Nem mind1, hogy az okos hulyeskedik vagy a hulye okoskodik! :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#592) Intel fan11 válasza Gergőke88 (#589) üzenetére


Intel fan11
őstag

Akkor a bankba is idiotak ulnek ugyintezo szerint nekem utal a mak. Nem a banknak! Else indult ezaz egesz osszevissza beszelnek!

Battletag: hojszi#2983

(#593) DoItYourself válasza Gergőke88 (#589) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ahhoz képest nagyon szorgalmas, a topikban a hsz-ek 11,6%-át ő generálta.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#594) Gergőke88 válasza DoItYourself (#593) üzenetére


Gergőke88
addikt

És ennek a 99^%-a törölhető lenne.

(#595) Intel fan11 válasza DoItYourself (#593) üzenetére


Intel fan11
őstag

:DD :DD :DD :DD infót tolni kell. Az a baj aprosagon elmehet az egesz. At kell ragni az egeszet. Hallom papir kitoltese se egyertelmu minden. Kitudja mibe kotnek bele.

Battletag: hojszi#2983

(#596) tothbe


tothbe
addikt

Szerintem hagyjuk ezt most. Már adtam megoldást Intel kérdéseire, a többi pedig csak felesleges Hsz gyártás, ami elveszi a fókuszt a topic lényegéről. Maradjunk továbbra is a topic témájánál és csak arra érkezzenek hsz-ek. Köszi.

By(e) Tothbe

(#597) emre válasza tothbe (#585) üzenetére


emre
veterán

Hát erről nekem valamiért ez jutott az eszembe.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#598) Intel fan11 válasza tothbe (#596) üzenetére


Intel fan11
őstag

Koszonom szepen ez tenyleg megoldas!itthon atbeszeljuk!

Battletag: hojszi#2983

(#599) Tottu


Tottu
senior tag

Remélem, hogy ez csak egy kamu cikk... [link]

"De ez nem elég, a lakcímbejelentésnek is meg kell lennie, és csak az azután kiállított számlák vehetőek figyelembe. Ez úgy derült ki, hogy több támogatást kérő ügyfél kapott a MÁK-tól a héten olyan levelet, amelyben ez szerepelt – mondta Valkó András. Vagyis ezek szerint csak a lakcímbejelentés után lehet elkezdeni gyűjteni a számlákat. Tartózkodási hely címére nem lehet felvenni a támogatást."

Erről van valakinek infója?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#600) Tottu válasza Tottu (#599) üzenetére


Tottu
senior tag

Sajnos bárhogy is próbálom értelmezni a dolgokat, jól megszívtam ezzel az "apró" kiegészítéssel. Én most fogom magam átíratni ideiglenesről címről, állandóra. Egyébként maga az ingatlan már 2,5 éve a tulajdonunkban van. De ezek szerint hiába íratom magamat át, csak 1 év után kiállított számlákat fognak el a nevemben.

A napelem telepítést természetesen már megrendeltem, leszerződtünk, hogy beférjünk a szaldó elszámolásba, de ezek "bukom" az 50%-os támogatást.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.