Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) prtvlogan válasza coolabácsi (#1497) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Ez érthető, viszont az erre vonatkozó konkrét kérdésre a válaszukat idéztem az előbb.
És nem mellesleg, kevés az olyan kvitelező, aki megcsinálja a fűtésszerelést, és ez mellett van engedélye gázt szerelni, eph-t készíteni, gáztervet készíteni, és engedélyeztetni, illetve a kazánt üzembe helyezni. Lehetséges, hogy itt is az jár jól, aki később adja be, és ezek a dolgok addigra letisztázásra kerülnek. Szerencsés helyzetben érzem magam, hogy a fűtésszerelő tudott többről számlát adni, mint amit kifizettem neki, így legalább annyit visszakaphatok, amennyibe a tényleges korszerűsítés került.

Viszont mi történik akkor, ha egy mák által el nem fogadott számla "visszadobásra" kerül? Ilyenkor a legutolsó a tevékenységhez általuk elfogadott számla kiállítási idejétől ketyeg a 60 nap beadási határidő, vagy pedig a beadott, de valamiért nem elszámolható számla határidejétől??
Nyilván nem trükközésre gondolok, hanem arra, hogyha valamiért egy beadott számla nem elszámolható kategóriába esik, mint pl a gázterv ( ami nyilván a korszerűsítés legutolsó elvégzett folyamata), és pl nálam 30 nappal a fűtés átadása után lett elkészítve.

bb71: Ha teheted, mindent a kazánt cserélő ember intézzen, és Ő számlázza ki Feléd egy számlán, ami a munkadíjjat illeti. Az anyagot veheted Te is a saját nevedre, azon senki nem fog problémázni. Amit eddig elolvastam, az alapján ez tűnik a legegyszerűbbnek. Viszont nem mindenki tud számlát adni olyan tevékenységről, amihez nincs engedélye, és hivatalosan nem végezheti. Plussz, az évi 12 millió forint adómentesség kárára nem fognak számlát adni olyan munkáról, ami nem ők csinálnak meg.

[ Szerkesztve ]

(#1502) bb71 válasza prtvlogan (#1501) üzenetére


bb71
őstag

Koszi! Akkor tenyleg az van, h egy energetikai szamitast tartalmazo tanusitvany -ami alapjan a kazant kivalasztjuk, marmint a teljesitmenyt - szamlajat, mint munkadij, nem adhatom be a mak fele? Ez nonszensz... Egy kivitelezo, valoban nem szamlazhatja le, ha nincs a cege tevekenysegi koreben. Pedig a tanusitvanyt keszito rugalmasan all a szamla adashoz - nem sumakra gondolok...

(#1503) bekesizl válasza dobolan (#1488) üzenetére


bekesizl
csendes tag

Köszönöm az információt.
Beadtam így. A hitelesítésre is rányomtam minden fájlnál.
Remélem a legjobbakat.

(#1504) bekesizl válasza senki68 (#1499) üzenetére


bekesizl
csendes tag

Alábbi link alapján és friss élményből: amikor a végén rányomsz a beküldésre, akkor fel fogja sorolni az összes mellékletet. Egyenként mindnél rá kell nyomni a hitelesítésre és kivárni, amíg megcsinálja.
[link]
És beküldés előtt nem árt PDF-be kimentetni a kérelemet, hogy legyen valami "emléked" a beküldött adatokról.

(#1505) senki68 válasza bekesizl (#1504) üzenetére


senki68
senior tag

Köszönöm

(#1506) senki68


senki68
senior tag

Van ember aki az 1. számú mellékletet értelmezni tudta?

(#1507) senki68 válasza senki68 (#1506) üzenetére


senki68
senior tag

A 4. pont feladja a leckét. Nem értem.

(#1508) zoltan6 válasza senki68 (#1506) üzenetére


zoltan6
őstag

Irodai dolgozó rokontól kértem segítséget hozzá aki jártas az ilyen dolgokban,hát ő is csak rázta a fejét az aláhúzós dolgokon.Aláhuzogatta a szerinte megfelelő részeken,de nem volt ő sem biztos benne hogy jó lesz. :(

(#1509) pyxystyx


pyxystyx
tag

Sziasztok!
A vállalkozási szerződés mellékletét ( amin a konkrét munkák részletezve vannak) alá kell írni valakinek? Mert a letölthető mintán nincs aláírás helye.

(#1510) Azharel válasza pyxystyx (#1509) üzenetére


Azharel
aktív tag

Én alá írtam meg a vállalkozó is. Nem kifogásolta senki. Úgy voltam vele inkább ott legyen mint ne.

(#1511) pyxystyx válasza Azharel (#1510) üzenetére


pyxystyx
tag

Köszönöm, akkor én is így teszek. :R

(#1512) Thoty válasza pyxystyx (#1511) üzenetére


Thoty
senior tag

Nekem eddig mindegyik vállalkozó szó nélkül pecsételte és aláírta minden oldalon. Meg sem kérdezték, kell-e :)
Illetve én is aláírtam minden oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#1513) bb71 válasza pyxystyx (#1509) üzenetére


bb71
őstag

volt aki mellékletet aláírás és pecsét nélkül adott be és elfogadták?

(#1514) pyxystyx válasza bb71 (#1513) üzenetére


pyxystyx
tag

Fogalmam sincs, azért kérdeztem.
Ha már felraktak mintadoksit, illene teljesnek lennie. Ne kelljen totózni, hogy mire is gondolt a költő...

(#1515) bb71 válasza pyxystyx (#1514) üzenetére


bb71
őstag

Nem is tőled kérdeztem, csak a te kérdésedre engem is érdekel a válasz...
Egyébként az egész egy nonszensz, hogy statisztikai adatok alapján kell egy fórum tagjainak összerakni, hogy nagy valószínűséggel mit fogadnak majd el... :(((

(#1516) pyxystyx válasza bb71 (#1515) üzenetére


pyxystyx
tag

Teljes mértékben egyetértek.

(#1517) senki68


senki68
senior tag

Ezen kiakadtam.

SZÁMÚ MELLÉKLET
AZ 518/2020. (XI. 25.) KORM. RENDELET SZERINT
AZ IGÉNYLŐ BÜNTETŐJOGI FELELŐSSÉGE TUDATÁBAN TETT NYILATKOZATA

**Az 5. pont törlését kérjük amennyiben az igénylő nem kiskorú rokona gyámjaként nyújtja be a kérelmet! Amennyiben gyámként nyújtja be kérelmét, kérjük a megfelelő részt aláhúzni!

Az 5 pont a 6 pontig tart. Szerintem.

Gyakran előforduló hibák a kérelem benyújtása során

Az 1. számú nyilatkozaton az 5. pont törlése után a következő 3 bekezdés („Hozzájárulok ahhoz, hogy…) is törlésre került.

[link]

Hát persze hogy az egészet töröltem.

Tegnap delete gombal, ma közölték, hogy nemigazán deletével kellene, csak ki kell húzni.

De miért nem tudnak egyértelműen fogalmazni?

(#1518) dobolan válasza senki68 (#1517) üzenetére


dobolan
senior tag

Ne foglalkozz vele. Valamelyik kérdőívesnek ez volt a fétise. Van itt minden, aláhúzás, törlés, checkbox igen/nem/tartózkodom. Aki meg feldolgozza pont úgy tudja értelmezni, mint te.

Van itt más is, pl az ügyfélkapus kérelem nem pont ugyanolyan, mint a papír alapú. ugyanis itt kötelező kitölteni lakcím adatoknál bejelentkezés dátumot, papíron ilyen nincs. :))

(#1519) bb71


bb71
őstag

Hivatalos oldalon [link] találtam az imént egy email címet, gyorsan kérdeztem valamit, majd most ezt kaptam:

"Üzenetét nem tudtuk kézbesíteni
Probléma merült fel az üzenet otthonfelujítas@allamkincstar.gov.hu számára történő kézbesítésekor. Részletekért forduljon a távoli szerver rendszergazdájához.A válasz a következő volt:
local-part of envelope RCPT address contains utf8 but remote server did not offer SMTPUTF8
Final-Recipient: utf8-addr; otthonfelujítas@allamkincstar.gov.hu
Action: failed
Status: 5.6.7
Remote-MTA: dns; mail.allamkincstar.gov.hu. (84.206.45.194, the server for the
domain allamkincstar.gov.hu.)
Diagnostic-Code: smtp; local-part of envelope RCPT address contains utf8 but remote server did not offer SMTPUTF8
Last-Attempt-Date: Thu, 03 Jun 2021 22:49:14 -0700 (PDT)"

egész elképesztő...

(#1520) bb71 válasza bb71 (#1519) üzenetére


bb71
őstag

másik email címről. ami nem gmail elment a kérdés...

(#1521) kirkri válasza dobolan (#1518) üzenetére


kirkri
addikt

Lakcímkártyán rajta van a bejelentkezési dátum, lehet, hogy a papír alapon spórolni kellett a hellyel. :D

21 éve a Prohardveren! ™

(#1522) axioma válasza bb71 (#1519) üzenetére


axioma
veterán

nem a hosszu i nelkul van a cim? [legfeljebb: is]
En tuti sose irok magyar ekezetes betut cimbe es valtottam mar veluk emailt.

szerk. biztos a link szoveget copy-ztad amit senki nem nezett meg ennyire, mert a mailto: mogotte meg jol van beallitva (csak tipp, nem kerestem meg).

[ Szerkesztve ]

(#1523) bb71 válasza axioma (#1522) üzenetére


bb71
őstag

Ott a pont!
az email címet a hivatalos GYIK-ból copyztam ki...

(#1524) LanyUs


LanyUs
senior tag

"Nem egy darab, építési tevékenységenként összesített számlaösszesítőt csatolnak a kérelemhez, hanem többet, ahány típusú tevékenységet végeztek. A számlaösszesítőben nem építési tevékenységenként megbontva szerepel az anyagköltség és a munkadíj, hanem a számlatételek kerülnek felsorolásra."

Ha van egy számlám, amin van családi házhoz és melléképülethez is tartozó redőny anyag+munkadíj, akkor az én értelmezésem szerint azt 4 sorban kell szerepeltetni:

1. sor e) a külső nyílászáró cseréje, redőny, árnyékoló, spaletta, rovarháló, biztonsági rács felszerelése vagy cseréje, párkányok, küszöbök cseréje vagy felújítása ANYAG

2. sor e) a külső nyílászáró cseréje, redőny, árnyékoló, spaletta, rovarháló, biztonsági rács felszerelése vagy cseréje, párkányok, küszöbök cseréje vagy felújítása MUNKADíJ

3. sor k) a lakással azonos ingatlan-nyilvántartási helyrajzi számon található épület, nem lakás céljára szolgáló helyiség (így különösen: nyári konyha, mosókonyha, tároló) felújítása ANYAG

4. sor k) a lakással azonos ingatlan-nyilvántartási helyrajzi számon található épület, nem lakás céljára szolgáló helyiség (így különösen: nyári konyha, mosókonyha, tároló) felújítása MUNKADíJ

Helyesen gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#1525) Veron


Veron
őstag

Szeretném befedni a teraszt és kocsibeállót készíttetni.
Az ács veszi a faanyagot és van munkadíja, én pedig a polikarbonátot veszem.
Mi a helyes módja a számlák szeparálásának, az ácsnak adnia kell 2-2 számlát munkadíjról és faanyagról és nekem is külön meg kell vennem az anyagot a két szerkezethez?
Plusz hogyan tudom ill. kell bizonyítani, hogy az anyagok tényleg a szóban forgó elemekbe kérültek beépítésre?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1526) Jovanny2 válasza Veron (#1525) üzenetére


Jovanny2
őstag

Az ács 1 szerződést és 1 számlát ad (munkadíj és anyagköltség külön sorban), meg neked lesz 1 a polikarbonátról. Nem kell bizonyítani, ha kijönnek ellenőrizni, gondolom megsaccolják.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#1527) Bandus99


Bandus99
őstag

Hat en nem ertem ezt a szamla osszesitest :(

A vallalkozo 2 reszletben szamlazott, egy szamla a munka kezdese elott es egy szamla a munka elvegzese utan.
Az elso szamlan szerepel a munka megnevezese illetve, hogy szerzodes szerinti 1. reszlet)
A masodik szamlan szerepel szinten a munka megnevezese es szerzodes szerinti 2. reszlet, illetve azon rajta van reszletezve mennyi az anayag koltseg es mennyi a munkadij.
Namost ezt hogy tudom felvinni az online feluletre? Hogy tudom megmondani neki a szamla vegosszegebol mennyi az anyag es mennyi a munkadij?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1528) bb71 válasza Bandus99 (#1527) üzenetére


bb71
őstag

Én úgy értelmezem, hogy a számlán külön tételként kell feltüntetni a munka- illetve anyagdíjat, ezeket kell a számlaösszesítőbe írnod... :U

(#1529) Bandus99 válasza bb71 (#1528) üzenetére


Bandus99
őstag

Tehat akkor ugyanaz a szamla több sorban is szerepel?
Meg igy sem teljesen tiszta mert az elso szamla a vegso ar fele ezen nincs bontva csak hogy szerzodes szerinti elso reszlet
A masodik szamlan pedig szerepel mintegy megjegyzeskent a teljes koltseg megbontasa, de az a ket szamla osszegerol szol.

Na ezt nem tudom mennyire sikerult jol leirnom.

Elso szamla osszege 100 ft
szerzodes szerinti 1 reszlet szerepel rajta

Masodik szamla osszege 100ft
itt reszletezi, hogy
Munkadij 150ft
Anyagkoltseg 50ft
Vagy akkor 4 sorban fog szerepelni es en elsztom aranyosan ?
Elso szamla sorszama anyagkoltseg 33Ft
Elso szamla sorszama munkadij 66Ft
masodik szamla sorszama anyag 33Ft
masodik szamla sorszama munkadij 66Ft
Igy kb kijon ez igy jo lehet ?

Na ezt hogy viszem fel?
Ugyanigy van 2 Extrem digitalos szamlam is
elso szamla Eloleg aru vasarlasahoz, ennek van osszege, ugye ezt kaptam rendelesnel
masodik szamla, itt reszletezi mit is vettem (meg van benne szallitasi koltseg is), de ennek vegosszege 0 ft mert levonja belole az eloleg szamla osszeget. Ezt pedig atvetel utan kuldtek.

Ez a hazastarssal kozosen/egyedul igenylem sem tiszta szamomra.
A gyermek kozos, kozosen elunk kozosen neveljuk, kozos a lakcim, viszont a haz csak az en nevemen van nincs az Ő nevén semmi. Akkor ez egyedul igenyles ?

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1530) dobolan válasza Bandus99 (#1529) üzenetére


dobolan
senior tag

A második számla gondolom a végszámla az első meg előleg számla. Szerintem a végszámlán technikailag lennie kell egy -100 Ftos tételnek is -amit rendeztél az előlegszámla alapján-, és így jön ki a még fizetendő 100 Ft. Ebben az esetben jó a megbontás, mert annak összege 200.

[ Szerkesztve ]

(#1531) EuRopean válasza Bandus99 (#1529) üzenetére


EuRopean
újonc

MÁK GYIK doksi:
"24. Mit jelent az együttes igénylés?

Az azonos lakóhellyel rendelkező házastársak vagy élettársak csak közösen, együttes igénylőként igényelhetik a támogatást."

A tuljadoni hányad itt tökmindegy, csak együttes igénylés lehetséges az esetedben.

(#1532) Bandus99 válasza dobolan (#1530) üzenetére


Bandus99
őstag

Sajnos nem. Mindketto szamla es a ketto osszege adja ki a tenylegesen fizetett osszeget

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1533) dobolan válasza Bandus99 (#1532) üzenetére


dobolan
senior tag

Ebben az esetben akkor a második számlán a megbontás matematikailag hibás, hiszen 100 != 150+50.

(#1534) Bandus99 válasza dobolan (#1533) üzenetére


Bandus99
őstag

Ez a két számla az érintett rész. Ha ez így nem jó (gondolom nem) akkor utólag mit tudok tenni? Mindkét számla utalás

[kép]

[kép]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1535) tothbe válasza Bandus99 (#1534) üzenetére


tothbe
addikt

Akkor ezt most vagy nem számolod el, vagy jöhet a teljes macera. LE kell stornózni a számlát. Visszautalni az összeget. Új számlát készíteni, ahol az első és a második is bontott. És nem csak megjegyzésben, hanem ténylegesen külön soron szerepel az anyagköltség és a munkadíj. Újra utalod az összeged. És leadod a megfelelő számlát.
Nem lesz egyszerű dolgod. Főleg megértetni vele, hogy ez neked nem jó és csinálja újra.
Kitartást kívánok hozzá.

By(e) Tothbe

(#1536) SteeWe válasza Jovanny2 (#1526) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Sziasztok,
A szerződésen a anyag és munkadíj valamint a teljes összeg szerepel. De a számlán csak a teljes összeg.
Ezt el fogják-e fogadni vagy a számlán is anyag és munkadíj külön kell hogy szerepeljen?

(#1537) bb71 válasza SteeWe (#1536) üzenetére


bb71
őstag

Külön.

(#1538) Bandus99 válasza tothbe (#1535) üzenetére


Bandus99
őstag

Miutan nem kis osszegrol van szo, nem opció hogy nem szamolom el :(Probalkozom..

akkor mar kerdezek, van egy masik vallalkozo masik szerzodes, az a vallalkozo csak munkadijjat szamlaz, a mellekletben is csak munkadij szerepel, az O altala kiallitott szamlan egyetlen tetel szerepel, de kulon nincs megnevesitve hogy vallalkozoi dij vagy mukadij csak ennyi Beepitett Konyhabutor. Itt ugye mar ki tudom valasztani a szamla osszesitoben, hogy ez a szamla vallakozoi dij, akkor ez jo lehet, vagy itt is szerepelnie kell a buvos szonak?

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1539) bb71


bb71
őstag

Beszéltem telefonos üsz-tal:

- energetikai tanúsítvány nem számolható el (ő is bizonytalan volt), mivel nem törvényi előírás a felújítással kapcsolatban - ez egyértelmű. Én a kazán teljesítményét alapoznám erre, de akkor nem nyújtom majd be a számlát...

- az 1. melléklet 5. pontra rákérdeztem - azt sem tudom mi az, csak írtátok, hogy kihúzni vagy törölni és egyik sem jó ;] -, nos azt mondta, hogy húzzam ki, mondom húzzam át tollal keresztbe a szöveget? válasz: igen, húzzam ki.

(#1540) tothbe válasza Bandus99 (#1538) üzenetére


tothbe
addikt

Nézd. Az, hogy beépített konyhabútor az nem egy munka hanem egy termék. Ergo azt munkadíjnak elfogadtatni igen nehéz lesz. Helyette konyhabútor beépítés kellene szerepeljen.

By(e) Tothbe

(#1541) luckyboi82


luckyboi82
tag

Sziasztok,

olyan esettel valaki már találkozott, hogy meglévő épület mellé garázst ( is) építek és arra adta be a max támogatást? 45 m2 , alapozás, falazás, vakolás, festés, villany, ácsmunka, terrán zenit fedés, 38as fal, 10 szigetelés stb. Ez elszámolható?

(#1542) Jovanny2 válasza luckyboi82 (#1541) üzenetére


Jovanny2
őstag

m) gépjárműtároló építése vagy nyitott gépkocsibeálló kialakítása

Ebbe belefér szerintem, de gondolom ez engedélyköteles. Engedélyeket intéztél?
Nekem egy garázs felújítása (fal marad, gipszkartonozás belül), tetőcseréje lesz a legnagyobb projekt (a napelem után) + a hozzá épített tároló (nevezzük nyári konyhának) teljes újraépítése szendvicspanelekből, közös tető a garázzsal. Próba-szerencse leadom az anyagszámlákat, meglátjuk elfogadják-e felújítás alatt a teljes újraépítést. De nekem ezek mind szerepelnek a földhivatali térképeken.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#1543) bb71 válasza Jovanny2 (#1542) üzenetére


bb71
őstag

100m3-ig nem kell engedély, csak bejelentés köteles és építményadót kell rá fizetni! Legalábbis a mi önkormányzatunknál.

[ Szerkesztve ]

(#1544) Jovanny2 válasza bb71 (#1543) üzenetére


Jovanny2
őstag

Valóban....
Szép új világ. :)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#1545) luckyboi82 válasza Jovanny2 (#1542) üzenetére


luckyboi82
tag

Nincs térképen még semmi, egysz. bejelentés viszont van, persze ezen kívül még nappali, szobák, fürdő, folyosó is épül az új garázs és meglévő ház közé ( egy tetőszerkezet alatt az egész ) . Tehát a régi vityillónak van haszn. vételije, ennek a toldásnak még nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1546) Veron válasza bb71 (#1543) üzenetére


Veron
őstag

Én nyitott kocsibeállót tervezek, rögtön a kerítés tövébe. 2,3 m magas, 20 m2 alapterületű, oldal nélküli beálló.
A zöldterület arányát nem befolyásolja, mert térkő van alatta.
Ezt valahol be kell jelentenem?

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1547) bb71 válasza Veron (#1546) üzenetére


bb71
őstag

Az önkormányzatnál, építményadó köteles. (hogy ki, mit jelent be, az ugye a lelkiismeretére van bízva, és hogy ezt ki tudja, akarja ellenőrizni egy másik kérdés. És nem, nem arra buzdítok, hogy ne jelentsd be, én is előtte állok. Abba is gondoljunk bele, mégis annak a településnek a javát szolgálja az a 2,3*20*200Ft=9200,- / év, ahol élsz. 200,- Ft nálunk a nem lakás célú építmény adója.)

[ Szerkesztve ]

(#1548) senki68


senki68
senior tag

Itt vagyok az ügyfélkapun egy órája.
Beküldeném a papírokat.

Ezt írja ki.

A beküldés sikertelen volt.<br/><br/>Kérjük, próbálja meg újra!<br/>Ismételt sikertelenség esetén a hiba bejelenthető a 1818 kormányzati ügyfélvonalon keresztül.<br/><br/>Hiba azonosítója: 4eb01dfc-0776-46f7-a707-153c35bff1d1#szuf-pb-pub-kitolt02; Időpont: 2021-06-08 19:23:48.432.<br/><br/>Mivel a beküldés közben hiba történt, ezért az űrlap adatai piszkozatként lementésre kerültek volna, viszont ez sikertelen volt.

Na ilyenkor mi van?

(#1549) Veron válasza bb71 (#1547) üzenetére


Veron
őstag

Ez nem tétel, persze.
ugyanúgy vonatkozik a fedett teraszra is?

És hol találok leírást, szabályzatot az építésre vonatkozóan? Órák óta túrom a netet, de nem egyértelmű pl. milyen távol kell lennie a szomszéd háztól.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1550) TheBerzerker


TheBerzerker
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy ikerház, amit szigetelni szeretnénk és lenne nyílászáró csere. Szerződések megvannak a vállalkozók hozzák az anyagot is, ami külön részletezve van egy külön mellékletben, az adott részszámla pedig tartalmazza a részletes munkanemeket bontva. Házasok vagyunk, szerződéseken, számlálkon mindkettőnk neve szerepel. Eddig nincs hiba ugye?

Viszont...ikerház, úgy vettük, hogy volt megosztási szerződése az előző tulaj és a szomszéd nevére, ez az adásvételi szerződés része volt. A kérdésem, hogy ikerház esetén kell-e új megosztási szerződés a mi nevünkre, vagy mivel "ezzel vettük" ezért jogfolytonosnak minősül? Így elfogadják ezt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.