Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) namito


namito
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy Samsung M3 Portable 1TB vinyót, de kissé elbizonytalanodtam, mivel kétféle típusszámot találtam az egyik bolt honlapján: HX-M101TCB és HX-M101TCB/G. Tudja valaki, hogy mi lehet a kettő közötti különbség? Az elképzelhető, hogy a G végűben nincs puffer?

(#17302) King Unique válasza namito (#17301) üzenetére


King Unique
titán

Szeva!

A kettő szerintem egy és ugyanaz a termék, csak egyik a modellszám, másik a cikkszám/ sorozatszám aszem. [link].
Neki STSHX-M101TCB/G , ha ez számít, valamint esetleg kérdezz rá konkrétumokra nála.

[ Szerkesztve ]

(#17303) TeeJay válasza King Unique (#17300) üzenetére


TeeJay
félisten

ASMedia 2105-öt ír az AIDA
szóval ilyesmi vezérlő van a rack-ben és jól fut vele a HDD is
annyi hogy a LED-et le kellett ragasztanom mert kb. vakított este a szobában :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17304) King Unique válasza TeeJay (#17303) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen chip nincs, csak OS jeleníti meg ilyen néven az egyes ASMedia vezérlőket. Ezért kell szemrevételezéssel megnézni, lefényképezni. Mi HDS-ben a VID-PID azonosítója?

VID: 174C, PID: 55AA = ASM1051 A0 (?? néven jelenik meg)
VID: 174C, PID: 55AA = ASM1053 (ASM1053 néven jelenik meg)
VID: 174C, PID: 55AA = ASM1053E (ASMT1053E néven jelenik meg)
VID: 174C, PID: 5106 = ASM1051 A1 (AS2105 néven jelenik meg)
VID: 174C, PID: 5136 = ASM1053 (ASMT 2105 néven jelenik meg)
VID: 174C, PID: 55AA = ASM1153E (ASMT 2115 néven jelenik meg)

Akkor vsz neked is 1053-as lehet, bár a tálca biztonságos leválasztásnál látod pontosan, mit ír rá a Windows.
LED-eket ne is említsd....amit fentebb mondtam, 2 db rack, mindegyiknek olyan erős LED-je van, hogy este zseblámpaként lehetne használni őket....vsz leragasztom őket majd én is. :DDD
Azért gyári külsőknél ez a LED dolog, ízlésesebben van kivitelezve, pl. a My Passportoknak is apró, fehér fényű van, ami kevésbé zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#17305) TeeJay válasza King Unique (#17304) üzenetére


TeeJay
félisten

ASMT 2105 ez az, ez volt AIDA infóban
bőven tökéletes amúgy, egy kis házi barkács fekete szigetelő szalag a LED-re és máris töredékét világítja csak át :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17306) King Unique válasza TeeJay (#17305) üzenetére


King Unique
titán

Akkor vsz ASM1053, de a PID kódja érdekes, mert, ha 5136, akkor azokon nem lehet firmware-t flashelni, frissíteni, hanem csak az 55AA PID azonosítójú házaknál. Bár nem akkora gond ez se, úgyse muszáj azt babrálni.
Viszont, ha meglesz hozzá a HGST vinyó, akkor egy részletes tesztnek majd örülnénk a 2,5" rack topikba, az ottani mintákhoz igazodva. :R

(#17307) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Melyik a legjobb árban lévő és még válllaható külső HDD? Számomra a célja az lenne, hogy ideiglenesen mentek rá fontos adatokat pl gép újratelepítésnél, egyik helyről másikra átvitelnél. Szóval alapdolgokra.

F.K.T.

(#17308) psg5


psg5
veterán

ŐT néztem ki. Megbízható?
Még ennyi, hogy van egy pár éves Verbatim 320GB N446-osom ami egyszer leesett. Az kicsinálhatta ugye? Ritkán használom és ma már ott tart, hogy néha felismeri a pc néha nem...gondolom javítattni nem érdemes ilyen régit.?

F.K.T.

(#17309) psg5 válasza psg5 (#17308) üzenetére


psg5
veterán

Legnagyobb valószínűséggel mi mehetett tönkre leeséskor egy külső hdd-ben?
Most szétszedtem a verbatiim omat és látom, hogy SATA csatolóval lehetne valamit mókolni vele...

F.K.T.

(#17310) King Unique válasza psg5 (#17307) üzenetére


King Unique
titán

Nézegesd meg a fentebb összeszedett alternatívákat, azok közt találsz 2,5" & 3,5", valamint gyári külső és külső rack + HDD párosításra is példákat, valamint vannak tippek olcsó cuccokra is: ITT. Akár ütésállót is lehet venni [link] esetedben.
Toshiba Canvio Basics-et annyira nem ismerem, célnak megfelel, de szerintem jobbak az aluházas modelljei [link]. A nagy nyári, a megfelelő elvezetés jól jöhet.

Az, hogy "leesett, mi van vele?", ez így nagyon kevés infó.... meg kéne nézni, ha rádugod gépre, akkor felpörög-e (nem ad fura hangot?), oprendszer, HD Sentinel látja-e stb. Ha nem és fura hangot ad, el sem indul, akkor lehet mechanikailag sérült és csak adatmentő szakember tud vele mit kezdeni.
Mi? Mechanika, fejszerelvény deformálódott, belekarcolt a tányérba stb. De az csak, magát a HDD-t megbontva látszana, amit csak szakembernek szabad, laborban.

[ Szerkesztve ]

(#17311) psg5 válasza King Unique (#17310) üzenetére


psg5
veterán

Köszi válaszodat!

Fura hangot nem ad és most egy másik gépen megnézetm az viszont teljesen jól használja felismeri. Az enyémnél az előlapi és hátlapi usb-knél is vagy felismeri vagy nem. Lehet alaplapi ahiba nem is hdd...

F.K.T.

(#17312) TeeJay válasza King Unique (#17306) üzenetére


TeeJay
félisten

akárhogy nézem 4800körül volt a rack, 15700körül adják az 1TB-os Hitachi-t 3év garival, akkor jobban megéri mint egyben vásárolni HDD-t mert itt legalább SATA porton van tehát cserélhető, szétszedhető, míg a WD és Hitachi külsőknél már NYÁK-ra van forrasztva az USB3 csatlakozó és ha baja lesz akkor szopás van :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17313) psg5 válasza psg5 (#17311) üzenetére


psg5
veterán

Mégsem. Egyszer felismeri a másik gép egyszer meg nem...

F.K.T.

(#17314) King Unique válasza TeeJay (#17312) üzenetére


King Unique
titán

Igen, műszaki szemmel nézve ilyen szempontból jobb a rackes megoldás, de másik oldalról, szoftveres extrák és gyárilag beállított funkciók (leválasztás utáni leállítás, alvó mód), kompatibilitás más eszközökkel, vagy akár szolidabb LED tekintetében, a gyári külsők viszik a prímet.
SATA-ra integrált USB interfész valóban nem a legszerencsésebb, de egyrészt egy donor meghajtóról átépíthető ez a rész, másrészt, ha a HDD krepál be, akkor meg ugyan mindegy, hiába dugod SATA portra.

(#17311) psg5: ez a "vagy felismeri vagy nem", lehet kábelhiba, csatlakozó-aljzat hiba, valamint okozhatja az elégtelen USB tápellátás is. Ha csak 2.0 port, akkor PC-n alapból a hátlapi javasolt.
De mondjuk egyszerűbb lenne az élet, ha pl. ránéznél HD Sentinell is, hogy az mit ond az állapotára.

[ Szerkesztve ]

(#17315) td


td
senior tag

Hali!

Tudja valaki, hogy az elmúlt hetek HDD-áremelkedései egyedül a görög válság miatt történtek, vagy volt más oka is? Pl. még kb. június második felében néztem a WD MyPassport külső 500GB-osat, és 16 ezer körül volt, aztán egyszercsak úgy másfél ezerrel megdrágult.

Bár most itt fentebb sokkal jobb árat láttam az 1 TB-os Hitachinál. (Mi a szösz, újabban a WD is a NYÁK-ra gyártja az USB-csatlakozót...?)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#17316) King Unique válasza td (#17315) üzenetére


King Unique
titán

Hi!

Nem tudom, lehet hogy az, az árak webshopokban is folyamatosan változnak.
WD már régóta NYÁK-ra integrálja az USB-t, de nem csak ők, a Samsung is, de még Adata, Toshiba és Hitachi is némely 2,5" modelljénél.
Vsz így valamivel költséghatékonyabb a gyártás, csökkenthető a hosszméret, nem tudják máshova átteni a userek a HDD-t belőle, így oda másikat kell venniük + ha arról van szó, akár adatmentő cégeknek is kedveznek vele, mármint plusz bevétel terén :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17317) psg5 válasza King Unique (#17314) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Megnézem sentinellel. Amúgy ha szeretnék hozzá mobil rack-et venni, milyent kell beszereznem. Szétszedtem és végülis ez egy kicsi hdd minden csatlakozóval vagyis rátehetem rack-re ugye?

F.K.T.

(#17318) King Unique válasza psg5 (#17317) üzenetére


King Unique
titán

Ha normál SATA csatlakozó van rajta és nem SATA-ra integrált USB, akkor át tudod tenni külső rack-be. Már ha a HDD megfelelő állapotban van benne (HD Sentinel) és a Verbatim USB vezérlője okozza a hibát, mert egyéb esetben nincs sok értelme.
2,5" külső HDD ház alternatívák pedig a neked címzett első hsz-ben meg voltak adva, azokat nézegesd meg.

(#17319) psg5 válasza King Unique (#17318) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Le lehet szerelni róla azt az integrált usb vezérlőt és ott van rendesen a SATA és táp csati.

F.K.T.

(#17320) King Unique válasza psg5 (#17319) üzenetére


King Unique
titán

Nem.
Az integrált USB csati az más, az magára a SATA csatlakozóra van rárakva [link].
Amit te mondasz, az a USB-SATA átalakító, ami lehúzható, illetve rátolható a merevlemez SATA csatlakozójára. Alap esetben minden külső racknél, de a nem integrált USB-s gyári külsőknél is.

Tehát normál, akkor vehetsz hozzá külső házat, már ha van értelme és pl.a HDD állapota is megfelelő.

(#17321) psg5 válasza King Unique (#17320) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! :R

F.K.T.

(#17322) sredna


sredna
csendes tag

Kedves Hozzáértők!

Külső HDD karbantartásával kapcsolatban szeretnék kérdezni. A cucc (egy 500GB-s Toshiba, bár gondolom ez itt lényegtelen) olyan szinten nincs használatban, hogy kb. egy éve vásároltam, akkor biztonsági mentés gyanánt felmásoltam rá néhány ezer fényképet, azóta a dobozában várja, hogy újra szükség legyen rá... A kérdés, hogy kell-e ilyenkor rendszeres időközönként karbantartás céljából bizonyos műveleteket elvégezni rajta, vagy elvan ő magának? :)
Töredezettség-mentesítésnek gondolom nincs sok értelme, hiszen adatmozgás sincs. Elnézést a láma kérdésért, és előre is köszönöm a válasz(ok)at! :R

(#17323) psg5 válasza King Unique (#17318) üzenetére


psg5
veterán

Olyan rack létezik ami valahogy 2,5 és 3,5 t is tud fogadni? Gondolva arra, hogy ha később kellene ne kelljen megint venni.

Ilyent kellene néznem?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17324) TeeJay válasza sredna (#17322) üzenetére


TeeJay
félisten

én úgy fél évente szoktam lementeni róla mindent, és HD Sentinelben nyomatok egy full felület tesztet inicializálással aztán ha valahol baja lenne esetleg bad vagy gyenge szektor akkor egyből látható és tudok rá számítani. nagyjából ennyi, mást nem kell vele foglalkozni. tároló vinyónál nem sok értelme van töredezettség mentesítésnek szóval felesleges is.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17325) King Unique válasza sredna (#17322) üzenetére


King Unique
titán

Alapvetően nem igényelnek ezek karbantartást, főleg, ha ilyen ritkán van használva.
Bár, amit TeeJay fórumtárs javasolt, azt bizonyos időközönként (x év) meg lehet lépni, nem csak felület átvizsgálás, hanem a HDD lemágneseződése ellen is.
Töredezettség mentesíteni akkor célszerű, ha nagy adatmozgatás van rajta, torrentnél nincs előre lefoglaltatva a hely, mert attól az NTFS nagyon töredezetté tud válni és csökken az adatátviteli teljesítménye is.

De annyira nem feltétlen muszáj ezzel se foglalkozni (max torrentnél figyelj), az a lényeg, hogy biztonsági mentésed legyen, fizikailag különböző eszközökön.

(#17323) psg5: elvileg a külső 3,5" HDD házakba is bele lehet tenni 2,5" merevlemezt, jó esetben a SATA csatlakozón nem használja a 12 V-os tüskéket, csak az 5 V-osat és akkor ok. Vagy jobb erre a célra egy HDD dokkoló, amit te is néztél.
De hosszútávon a külső ház a jobb választás, a dokkoló azoknak előnyös, akik gyakran cserélgetik, pakolgatják ide-oda a merevlemezt belőle. Továbbá a SATA interfész a túl gyakori csatlakozást sem bírja annyira, mint az USB.

[ Szerkesztve ]

(#17326) psg5 válasza King Unique (#17325) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! Nézek egy jó 3,5-eset kb 6k-ig mit javasolsz?

F.K.T.

(#17327) King Unique válasza psg5 (#17326) üzenetére


King Unique
titán

Vannak fentebbi linkben arra is alternatívák. :K USB 3.0-ásnál a 6K kicsit szűkös, talán egy olcsóbb LC-Power.

De most eredetileg nem 2,5 colost akartál venni?? Az, hogy megemlítem, hogy a 3,5 colos házban is elvileg lehet 2,5 colos vinyót használni, az nem jelenti az, hogy az kifejezetten arra való. Illetve, ha később lesz egy 2,5" és 3,5" merevlemezed is, akkor alapesetben úgyis mindkettőnek kell külön ház. Vagy még ott a dokkoló lehetősége ilyen használatra.

(#17328) td válasza King Unique (#17316) üzenetére


td
senior tag

És mindig ekkorákat változtak az árak?

u.i.: rosszul írtam, az az Elements ára volt, azt néztem

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#17329) psg5 válasza King Unique (#17327) üzenetére


psg5
veterán

Rendben akkor vagy dokkoló vagy egy 2,5 ház lesz köszi!

F.K.T.

(#17330) King Unique válasza td (#17328) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom pontosan, nem is szoktam vele annyira foglalkozni.
Amikor múltkor rendeltem az adott webshopból, rá 1-2 napra már x 100 Ft mínusz/ plusz eltérés volt ugyanarra a termékre, de volt hogy rá pár héttel, már x 1000. Forint gyengülése / erősödése, görög válság, nem vagyok pénzügyi szakértő. :N
Viszont azt el lehet mondani, hogy pár év alatt a külső vinyók ára is nagyon lement. Egy 2,5" 1TB-os, ami ma jelenleg 20-2x ezer, az pár éve simán 30-3x ezer forintért volt kapható. Utóbbi áron meg manapság már 2,5" 2 TB-osat tudsz venni. Sőt még arra is emlékszem, hogy a 2 TB-os My Passport bevezető ára kb. 80-100k körül volt volt, aztán szépen lement 30-40k környékére. Szal annyira nem vészesek a mostani árak. :N

(#17331) kelly7


kelly7
aktív tag

Meg jött a WD Red. Vettem hozzá egy olcsóbb árfekvésű kolink reck-et. Nem lötyög benne, szál csiszolt alu, kivéve a teteje meg az alja. Két darab pici kék led van rajta ami nem zavaró. Teljesen jó lesz fontos adatok tárolására. :K A srác ahol a reck-et vettem, még a WD Purple-t ajánlotta.

(#17332) td válasza King Unique (#17330) üzenetére


td
senior tag

Viszont az "alsó kategóriánál", az 500-asoknál én nem látok igazán nagy csökkenést.

Ha be lehet ide írni, az melyik webshop, amelyikre utaltál?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#17333) King Unique válasza kelly7 (#17331) üzenetére


King Unique
titán

Esetleg, ha belefér, akkor a 2,5" külső rack topikba írhatsz róla egy bővebb beszámolót, tesztet, mint a többiek [link].
Erről a Kolink házról van szó?

(#17332) td: áresést az egészére értettem, az elmúlt évekhez képest.
Én itt vettem, több terméknél változnak, frissülnek az árak, de szerintem máshol is.

[ Szerkesztve ]

(#17334) kelly7 válasza King Unique (#17333) üzenetére


kelly7
aktív tag

Igen ez az, csak jóval olcsóbban vettem. :)
Tesztet nagyon azért nem tudok írni, mert egyenlőre nem 3.0-án használom.

(#17335) King Unique válasza kelly7 (#17334) üzenetére


King Unique
titán

Igen tudom, hogy máshol olcsóbb, nem az a webshop az árbajnok...
Teszt/ beszámoló keretében nem is feltétlen a sebességmérések a fontosak, hanem a rack-el, benne lévő chippel, egyéb tapasztalatokkal kapcsolatos infók [link], [link].
Ha esetleg ezekre lenne kapacitásod a másik topikban, akkor azt megköszönnénk. :R

(#17336) td válasza King Unique (#17333) üzenetére


td
senior tag

Köszi a linket, ott pl. most kb. annyi is a WD, amennyiért korábban láttam. (És ott a jó öreg Toshiba is, csak már "ráncfelvarrt" formában. :) )

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#17337) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy jó USB-s 3,5"-os, SATA-s külső merevlemez házat?

Olyat ami biztos jó egy 500GB-os WD Blue-hoz és Black-hez is és megbízható. (Egyszerre csak 1-nek kell a hely.)

Gondolom jobb, ha alumínium a ház, bár nem tudom mennyit számít a hőelvezetésben pl., ha ez lehet veszély ilyen külső házaknál? :F

Elég USB 2.0-ás is, de ha van ebben az árban 3.0-ás, az se baj.

Olyan max 5-6K körül gondoltam az árát, de ha van valami tuti biztos, akkor esetleg lehet picit drágább is...

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#17338) SunMount3r válasza SunMount3r (#17337) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezeket néztem ki eddig: [link], [link], vagy esetleg ez, bár ez már drágább, de ha van annyival jobb: [link]

(#17339) King Unique válasza SunMount3r (#17337) üzenetére


King Unique
titán

Kb. 7k körül van egy 3.0-ás Rapid-Case [link], az ajánlott darab, 3,5" külső rack topikban is nagy favorit.
Ennél olcsóbbak az LC-Power házak, azok is jók, pl. 35U3, 35U3-Becrux stb. [link]
Valamint ez a Captiva rack olcsó még [link].

Sima USB 2.0-ás külső házak ára általában kedvezőbb pár ezressel, de manapság szerintem nem érdemes velük szórakozni, a mai nagyobb teljesítményű 3,5" merevlemezek és viszonylag elterjedtnek mondható USB 3.0 korában.

Amiket kinéztél, azok se néznek ki rossznak, bár én nem vennék csak 2.0-ás verziót, de ha neked elég, akkor hajrá. Speciel nem ismerem az általad linkelteket, amiket fentebb mondtam, azokat tudom magam részéről biztosabban ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#17340) SunMount3r válasza King Unique (#17339) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, köszi. Ezek közül a LCPOWER LC-35U3-Becrux (ez kicsit drága), meg főleg az ára miatt a Captiva tetszik. De az a Sharkoon kinézetre nem kelt valami túl csábító benyomást... (Attól még lehet jó, csak szerintem nem kimondottan szép, ha már itt fog figyelni az asztalomon... :U )

Amúgy a 2.0 elég a laptopom limitációja miatt, sajna nincs rajta 3.0-ás csati... :(

Azt kérdezném még, hogy ezek a külső USB-s winyó házak mennyire jól/megbízhatóan működnek powered (tehát tápos) USB hub-ról? Sajnos csak 3 USB port van a notimon, így mindenképp egy ilyenre lenne kötve, egy notebook hűtővel együtt és a hubon keresztül csatlakoznának a notim szabad USB portjához... Ajánlott így működtetni őket, lehet valami hátránya? :F

(#17341) King Unique válasza SunMount3r (#17340) üzenetére


King Unique
titán

Jó, te döntöd el, hogy melyiket veszed és 2.0/3.0 típust választasz-e.
USB hubra kötve természetesen használható, nincs vele semmi gond. 3,5" lévén van saját külső tápja, amit bedugsz a hálózati aljzatba, USB kábele meg mehet a hubon lévő aljzatba, ok így. :K

(#17342) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Lenne egy-két kérdésem:

WD MyPassport Ultra külső vinyóm van, de a notim-al összekötve nem mindig működött az "Eszköz biztonságos eltávolítása" amikor le akartam választani a vinyót (azt írta ki, hogy az eszközt még használja valamelyik program és hiába csuktam be mindent amit lehet, akkor is ezt írta ki). Na, gondoltam akkor ez driver eredetű lehet és, hogy nem elég neki az amit a Win7 alapból felrakott neki, ezért elkezdtem kutakodni olyan WD-s driverek és szoftverek után, amik működnek az én típusommal. Magán a winyón, pontosabban a gyökér könyvtárában találtam is párat, gondoltam ezeket biztos "ajánlott" felpakolni hozzá, ha már gyárilag rá vannak mentve. Így is tettem, mondanom se kell, hogy tök feleslegesen a fent említett leválasztásos dolgot nem oldotta meg egyik sem és most csak foglalják a helyet/memóriát/registry-t. Tehát szeretném őket eltávolítani. A gond csak az, hogy van egy jó pár belőlük és nem igazán emlékszem már melyik volt az amit én tettem fel külön és melyik az amit a rendszer magától amikor először csatlakoztattam (tehát, hogy melyik kell biztosan a rendes működéséhez). Az uninstaller-ben ezeket a WD-s programokat látom most:

Windows Driver Package - Western Digital Technologies (WDC_SAM)
WD SmartWare Installer
WD SmartWare
WD QickView
SES Driver

Ezek közül melyiket lehet biztosan leszedni és melyik lenne amelyik biztosan kell a winyó működéséhez és bekavarhat valamit, ha esetleg leszedném? :F

Nincs valami izmos gépem, ezért lenne fontos, hogy ne foglalja semmi fölöslegesen az erőforrásokat.

Lehet kicsit specifikus a kérdés, de szerintem sokaknak van itt My Passport Ultrája és hátha valaki tudja erre a választ is...

A válaszokért köszönet! :)

(#17343) King Unique válasza SunMount3r (#17342) üzenetére


King Unique
titán

Hi!

Ha nem engedi leválasztani, arra Windows alatt Unlocker jó lehet, az képes feloldani az eszközt zároló folyamatokat.
De, ha felrakod a SmartWare-t, akkor annak felületén, valamint a tálcán megjelenő Qiuck View-ben is le lehet választani, ami talán jobban működik a Windows beépített megoldásánál.

A hozzá adott programokból igazából egyik se létszükséglet, talán a SES driver, az ami jó, ha fent van, illetve a többi progi működéséhez kell aszem. De az illesztőprogramot és talán még a SES-t is felpakolja a Windows alapból, ahogy néztem, valamint utóbbi akkor is feltelepül, ha pl. SmartWare-t rakod fel.

Én SmartWare-t nem használom, az talán kissé foghat is egy gyengébb gépet. Quick View leválasztás miatt esetleg felmehet és Drive Utilities / Security. Utóbbiakat akkor célszerű, ha használod a hardveres titkosítását és pl. üresjárati kikapcsolás idején akarsz állítani.
Amúgy minden fent van a gyártói oldalon [link], de a telepítőből vmi egyedi van a Passporton, így azt érdemes lementeni, berakni az egészet 1 mappába, ha zavar. Mert az a pár száz megabájt azért elfér egy x GB/ TB külső vinyón. :)

[ Szerkesztve ]

(#17344) King Unique válasza SunMount3r (#17342) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb kicsit elbambultam....te már feltelepítetted és ezeket látod a Windows Programok és szolgáltatások listában.

- Windows Driver Package - Western Digital Technologies (WDC_SAM) —► maradjon
- WD SmartWare Installer —►opcionális*
- WD SmartWare —►opcionális*
- WD QickView —►opcionális*
- SES Driver —► maradjon

* backup, leválasztás, titkosítás, meghajtó diagnosztika, alvó mód állítás stb.

(#17345) tiempo


tiempo
tag

Üdv!
Szeretnék CAD programokat telepíteni egy külön meghajtóra amire windowst is telepítenék, felötlött bennem, hogy külső merevlemezre megoldható lenne-e a dolog..ha igen milyen külső hdd-ket tudnátok ajánlani? 20-30ezres kerettel, 500gb - 1tb-s kapacitással kellene.
köszönöm

(#17347) SunMount3r válasza King Unique (#17344) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

OK, köszi! :) Még csak annyi, hogy én hiába raktam föl a Smart Ware-t mert ott sem működött rendesen a leválasztás. Most uninstall-áltam a felesleget és most pl. működik, a pőre Windows-os módon.

(#17348) King Unique válasza SunMount3r (#17347) üzenetére


King Unique
titán

Pedig sokan épp azért használták Passportokhoz, mert abban leválasztva teljesen leállította, míg a gyári megoldás nem mindig, főleg egyes Win7 verziók (Ultimate) esetében.
Az, ha nem engedi leválasztani, arra ott az Unlocker mint mondtam. Illetve ez a Windows hibája, mert sokszor vmi rendszerfolyamat használja a külső meghajtót és amiatt nem engedi leválasztani.

Már azt hittem nem is válaszolsz... :)

(#17349) King Unique válasza tiempo (#17345) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Leírtam neked a másik topikban erről a véleményem [link].
Ha mégis bele akarsz vágni, akkor hajrá. WinToUSB-vel működik simán a dolog.

Általában EZEKET szoktam ajánlgatni, a 2,5" megoldásokból válassz. Viszont én ilyen célra a melegedés miatt nem választanék gyári külső, műanyagházas megoldást. Csakis vmi jó hőelvezető full alu jöhet szóba.
Én Hitachi TravelStar 7K1000 + LC-Power 25U3-Becrux kombóval próbáltam. ITT leírtam róla röviden a tapasztalatomat.
Lehet elég lenne neked egy kicsit lassabb, de alapból külső házba ajánlottabb 5400-as modell, pl. Tavelstar 5K1000, vagy más márkájú hasonló. De, ha kicsit gyorsabb kell, akkor gondolom úgysem tudlak lebeszélni a 7200-asról? :)

(#17350) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Az olyan 3Tb-os HDD-k ára, melyeknek elég az USB az áramellátáshoz, mikor fog lejjebb menni? A MyPassport iszonyat drága még mindig.

2Tb-s RED + rack-et gondoltam lecserélni, hogy könnyebb legyen hurcolászni, meg akkor már legyen is nagyobb a tárhely, de így nem éri meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.