Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) S1M0N válasza HuMarc (#4050) üzenetére


S1M0N
senior tag

Igen, a gagyi animációs sorozat miatt kukázták a szériát, fejbe is kólintanám Lucast és a bandáját emiatt.

Amikor elkezdtem olvasni az első kötetet, nem igazán fogott meg, de ahogy egyre haladtam előre, úgy tetszett meg egyre jobban.
A tényleges befejezésre én is nagyon kíváncsi lettem volna, de kénytelenek vagyunk elfogadni a nyitott lezárást.
Mondjuk így tényleg legenda jellege van a lezárásnak, senki sem tudja, hogy hogyan végződött a történet.

Amúgy meg egy kiváló sorozatot lehetne csinálni belőle, bár ez valószínűleg már nem fog megtörténni...
Persze nem ez az egyetlen olyan Star Wars könyv(sorozat), ami remek filmes/sorozatos alapanyag lenne, nekem például nagy kedvencem az Ewan McGregor-féle Obi-Wan, szóval örülnék, ha újra felbukkanna a képernyőn/mozivásznon.

Na, kicsit elkanyarodtam a témától, a lényeg, hogy zseniális Traviss regénysorozata, erősen ajánlott elolvasni őket.

(#4052) abridabri válasza bitpork (#4045) üzenetére


abridabri
veterán

Szia !
3 Metro konyv jelent meg eddig , es igen mindharom van magyarul is !
2033/ 2034/2035

"regények alapja a nyugat démonizálása"
Igaz en csak a 2033at olvastam eddig, de semmi ilyesmi nem tunt fel nekem.

(#4053) rétisün válasza abridabri (#4052) üzenetére


rétisün
veterán

illetve jelentek meg további könyvek, amik a 'metro univerzumban' játszódnak, de más szerzőktől.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4054) bitpork válasza abridabri (#4052) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha folytatod a sort akkor a 2035 végére minden szavam magyarázatot kap :K Sajnos a 2033-2034-2035 olyan gyorsan elfogyott, hogy már a többi magyart is gyűröm. De egy hét max egy könyv úgy hogy csak este az ágyban telefonon olvasom :( Túlságosan tetszik és benne van a 'csakmégegyoldalt' faktor :D
És kifejezetten a teljes metro univerzum érdekel, mert ilyen poszt-apokaliptikára rejszoló malac vagyok :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4055) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Melyik a kedvend online könyves boltotok? Nekem eddig a bookline tűnik a legjobbnak.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#4056) leslieke válasza K1nG HuNp (#4055) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Offline vásárolok, szeretem látni a könyv állapotát, mielőtt kifizetem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4057) S1M0N válasza K1nG HuNp (#4055) üzenetére


S1M0N
senior tag

A legtöbb könyvemet a szukits.hu-ról szoktam rendelni, de az általad említett bookline.hu-val, valamint az alexandra.hu-val sem volt még problémám.

Ami részemről a szukits mellett szól, az az, hogy az esetlegesen sérülten kézhez kapott könyveket ingyen cserélik, mindenféle extra költség nélkül. Nekem eddig 1x kellett ezt igénybe vennem.
Amúgy alaposan becsomagolva küldik a könyveket, szóval nem a szállításból eredő lehetett a sérülés szerintem. De a lényeg, hogy kicserélték, szóval én 100%-ig elégedett vagyok velük.

A bookline-nal semmilyen problémám nem volt, az alexandrával is annyi, hogy ott vannak könyvek, amiket szerintem üzletből/kirakatból küldenek ki, mert az anno náluk vett Cujo lapjai (csukott könyvnél persze) kissé fakultak egy mintában, gondolom így érte a nap, plusz eleve egy régebbi kiadású könyv. De ezen kívül nem igazán volt velük problémám, karácsony előtt is vettem tőlük több könyvet, azok 100%-osak voltak.

Nálam a sorrend:
1. Szukits
2. Bookline
3. Alexandra

(#4058) beherit válasza K1nG HuNp (#4055) üzenetére


beherit
tag

Bookline. Évente 7 számjegyű összegért vásárolok tőlük és nem volt még gond.

amor fati

(#4059) k.kristof válasza K1nG HuNp (#4055) üzenetére


k.kristof
őstag

A kiadók saját webshopja (deltavision.hu, agavekonyvek.hu, gabo.hu).

(#4060) spammer válasza S1M0N (#4057) üzenetére


spammer
veterán

Alexandra esetében én is kaptam már az éleinél kicsit koszos/foltos könyveket, igaz, jó pár éves megjelenésűek voltak, valószínűleg polcokon vagy raktárban porosodtak. Nem volt annyira vészes, de azért elég gáznak tartom, hogy átvételkor náluk nem lehet sem reklamálni, sem kicseréltetni helyben, hanem elállási nyilatkozatot kell kitölteni és saját költségen kell elpostázni nekik. :U

Egyébként azért nem személyesen vásároltam, mert náluk az akciós ár személyesen vásárolva nem érvényes, csak webshopból rendelve, ami szerintem ugyancsak nonszensz és kibaszás is a vásárlókkal. :U

Így is, úgy is a boltban veszem át, akkor mi a szarért nem vehetem meg ott akciós áron az akció időtartama alatt? :F

Arról nem is beszélve, hogy 15%-os engedmény van náluk alapból még a saját könyveikre is (Alexandra, Európa), míg máshol akár 20-25%.

Nem tudom, a többi boltnál ez hogyan van, de ez nem túl vásárlóbarát megoldás.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4061) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Jelenleg 4-el magam előtt vagyok az 52books kihívásban, de a jelenleg szállítás alatt lévő Hollóemberen kívül már "csak" a könyvtár és az ebookok maradnak egy jó ideig. A telefonom túl ratyi az ebook olvasáshoz, pc-n milyen programmal ajánlatos?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#4062) ígyvanferi válasza K1nG HuNp (#4061) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hát ha 4 nap alatt már 4 könyvet kiolvastál, akkor én elgondolkodnék egy ebook readeren. Vagy ebbe bármilyen könyv beleszámít? Mert pár jegyzetet én is végigolvastam az elmúlt pár napban.
Én még mindig a könyvtárra voksolok, pláne így, hogy a PC-n olvasás lehet csak az alternatívája. Kiveszel 4-5 könyvet, azzal elvagy pár hétig, egy hónapig.

(#4063) k.kristof válasza spammer (#4060) üzenetére


k.kristof
őstag

Agave Kiadó: előrendelésekre 35%, webshopban 25% állandó kedvezmény, a Gabonál 20% előrendelés és normál kedvezmény is, Delta Visionnél 15% a sima webshop kedvezmény, de van most egy kuponfüzetük, amivel személyes vásárlásnál jelentős kedvezményeket lehet leakasztani, előrendelésre 25%, de a Könyvfesztiválon és Könyvhéten van 2+1, 3+2, 4+3, 5+5 kedvezményük, ami 10 könyv fölött már fix 50% kedvezmény. Olyankor elég durván be szoktam vásárolni náluk :) Na meg decemberben szokott keményen akciózni a Delta.

(#4064) gerii válasza k.kristof (#4063) üzenetére


gerii
addikt

+ ott a book24 ami még jó akciós, kuponküldős bolt.

A Fumax-nál vártam hogy leakciózzák a Térség sorozatot, erre ikább megemelték az árát :O

(#4065) k.kristof válasza K1nG HuNp (#4061) üzenetére


k.kristof
őstag

Vegyél e-book olvasót, a szemed meg fogja hálálni. LCD kijelző nem hosszú távú olvasásra való.

(#4066) K1nG HuNp válasza k.kristof (#4065) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

eBook olvasóra saját virágbolti könyveket is pakolhatok? Milyen modell ajánlott? Ahogy most átfutottam néhányat a kindle szeria tűnik a legjobbnak? Itt a legújabbat kell megvenni?

Szerk.: + a közeljövőben fogok venni valszeg egy komolyabb okostelefont, az eddig a kezem ügyébe került iPhoneokon kifejezetten kellemes volt az olvasás, ha esetleg hamarabb lenne telefonom mint eBook olvasóm, akkor is érdemes lenne beruházni? Nem szivesen adnék ki ennyi pénzt rá ha csak másod vagy harmadlagos opcióként használnám nagyritkán. Gondolom a legjobb lenne ha kipróbálnám, de se üzletről se ismerősről nem tudok akinek lenn egy. :(((

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#4067) K1nG HuNp válasza ígyvanferi (#4062) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Picit csaltam, a 700 oldalas regenybol pl direkt hagytam 10 oldalt másodikára, aztán tegnap elolvastam a Hasnyálmirigynaplót, ma pedig az ajándékba kapott Humbákföldi legendát ( :N )

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#4068) koncsik válasza K1nG HuNp (#4061) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

OMG, honnan van ennyi időd, ha ól emlékszem a 3ds-en is becsülettel teljesítesz... :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4069) spammer válasza k.kristof (#4063) üzenetére


spammer
veterán

Ja, ezek jók, csak én pl. az Európa kiadó könyveit vettem, azokra meg a legnagyobb akció az Alexandránál szokott lenni (pl. 40%), több könyvnél meg már nagyon nem mindegy. Ráadásul a közelemben van boltjuk is, nem kell szállítási költséget sem fizetnem. Csak hát az fentebb említett dolgokat nem szeretem velük kapcsolatban. De valamit valamiért. :)

(#4066) K1nG HuNp: van E-book topik. Egyébként én is többnyire e-bookot olvasok (Pocketbook mini), nagyon kényelmes, több ezer könyv elfér rajta (virágbolti is persze). PC-n pedig a Calibre a legjobb e-book szoftver, katalogizáló, konvertáló, olvasó egyben, minden formátumot megeszik.

De egyébként tényleg felejtsd el a telón meg a PC-n való olvasást is (utóbbit főleg), ha komolyan/sokat akarsz olvasni. Az E-book olvasó olyan, mintha papírt olvasnál, nem fárasztja a szemed (csak annyira, mint a valódi papír olvasása :) ).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4070) Phülöp válasza k.kristof (#4065) üzenetére


Phülöp
addikt

+1

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4071) rétisün


rétisün
veterán

Alexandra postaköltség nélkül küldi a könyveket olyan helyekre, ahol nincs boltjuk, pl. nálunk is megszűnt talán 2 éve, Libri lett helyette, sokkal kevesebb könyvvel a boltban :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4072) leslieke válasza K1nG HuNp (#4066) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, rá lehet tenni saját könyvet is. Kindle jó, de nem feltétlen kell a legújabbat megvenni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4073) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Rajong valaki a szépirodalomért? Miért? Hogyan? Sem a kortárs sem a régi nagy költőink műveit nem tudom értékelni annyira, mint mások. :N A barátnőm ha olvas akkor csak verseket, xy összes verseit vagy kortárs költőket olvas, és furcsán néz rám amikor én előkapok egy fantasyt vagy egy sci-fit. Nekem pedig ez fordítva.. :F

Akkor mondhatja magát műveltnek egy ember, ha szereti a költőket? Vagy ez csak sztereotípia szerintetek?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#4074) abridabri válasza K1nG HuNp (#4073) üzenetére


abridabri
veterán

"Akkor mondhatja magát műveltnek egy ember, ha szereti a költőket? Vagy ez csak sztereotípia szerintetek?"

Nem leszek nepszeru de, szerintem igen, a konyveken nem kell gondolkodni,a verseken igen. Sajnos en sem szeretem /ertem a verseket :(
Ja es a muveltseghez szerintem hozzatartozik a zenei izles is (komolyzene egyertelmuen)

[ Szerkesztve ]

(#4075) ígyvanferi válasza K1nG HuNp (#4073) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem szeretni kell a költőket, hanem ismerni a műveltséghez. Nagy különbség.

(#4076) Phülöp válasza K1nG HuNp (#4073) üzenetére


Phülöp
addikt

Van pár szépirodalmi mű, amit szívesen olvasok, de nem az a jellemző.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4077) mike1334 válasza K1nG HuNp (#4073) üzenetére


mike1334
veterán

Szerintem ez nem ilyen egyszerű...mi a szépirodalom? Ami fantasy vagy sci-fi az már nem is lehet szépirodalom? Mi a helyzet Tolkien-nal, Asimovval, Mary Shelleyvel, de akár Marquezzel vagy Bulgakovval? Nem feltétlenül csak a költészet a szépirodalom..én pl nem szeretem a költészetet, persze, ami alap azt olvastam, de magamtól nem kerestem sose. Egyedül Poetól a hollót szeretem, meg Karinthy paródiáit, azokat is főleg akkor, ha vmi tehetséges színész adja elő. Hauman Törpe fejűek előadása pl örök kedvenc.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4078) beherit válasza mike1334 (#4077) üzenetére


beherit
tag

En nem is ertem hogy volt ez a költészet szépirodalom párhuzam, ilyen nincs. Javarészt próza a szépirodalom, azon belul nem mindig egyszeru határt huzni, de szerintem siman latszik egy könyvön, hogy valami szépirodalmi mű, vagy ponyva.

amor fati

(#4079) mike1334 válasza beherit (#4078) üzenetére


mike1334
veterán

Könyvet borítója alapján megítélni? :DDD
Amúgy nálam változó...van, hogy vmi komolyabbra vágyok, de sokszor csak kikapcsolódnék a nap végén mindenféle szenvedés vagy erkölcsi tanulság nélkül :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4080) spammer válasza mike1334 (#4077) üzenetére


spammer
veterán

A sznobizmus eléggé belejátszik a szépirodalmi határ meghúzásába. Ha valami fantasy vagy sci-fi vagy horror, akkor az már nem is lehet szépirodalmi, csak ha 1500 oldalon keresztül regélnek az orosz társadalomról vagy ha a költő a saját nyomorát írja le valami versben. :))

Mondjuk nálam (ahogy előttem is és azóta is sok más diáknál) az elbaszott oktatási rendszer is közrejátszott anno, hogy ne szeressem meg se az irodalmat, se a költészetet. Szerencsére az olvasást nem tudta velem megutáltatni, de a kötelező olvasmány rendszerét mindig is utáltam. Gaimannek ebben is igaza volt: hadd olvasson a gyerek azt, amit akar. A lényeg, hogy olvasson. Attól senkit sem fog jobban érdekelni egy mű, hogy "kötelező".

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4081) abridabri válasza spammer (#4080) üzenetére


abridabri
veterán

"de a kötelező olvasmány rendszerét mindig is utáltam"
En is feltettem a kerdest nagynenemnek aki irodalomtanar , mi lenne ,ha minden gyerek azt olvasna amit akarna pl nyari olvasmanynak ?
Azt mondta ,nem tudna annyi kulonbozo fajta dolgozatot javitani . O ugy szokta, hogy ad 3 konyvcimet amik kozul valaszthatnak a diakok , a semminel ez is jobb.

(#4082) K1nG HuNp válasza spammer (#4080) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Nekem "a kötelezők röviden" kívül csak a tankönyvek akadtak a kezembe sok sok évig, az általad is említett megutáltatás miatt. Általános iskolás koromban már kockának mondhattam magam, és nem tudtam a könyveket hova tenni, ódivatúnak tűntek.. Még szerencse, hogy egyrészt a barátnőm miatt másrészt a felnövésem(?) miatt adtam még egy esélyt a könyveknek, és mondani sem kell, beszippantottak. Mostmár csak azt sajnálom, hogy kevés az időm rá :DDD

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#4083) beherit válasza mike1334 (#4079) üzenetére


beherit
tag

A szovegre ranezve gondoltam. De a boritorol is meg lehet amugy siman, nagyon nagy százalékban :)

#4080 sajnos ez a sznobizmus mindenben megvan, bor, zene, film, stb.

Egyebkent nekem a szepirodalomrol mindig Charles Dickens jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

amor fati

(#4084) mike1334 válasza spammer (#4080) üzenetére


mike1334
veterán

Én böcsülettel elolvastam (majdnem) minden kötelezőt, még az Aranyembert (Vaskapu leírás blöeee) meg a Bűn és bűnhődést is...talán csak az Iliászt (később pótoltam Odüsszeiástól) meg az Egri csillagokat (azt a mai napig nem tudtam elolvasni...) hagytam ki. Szerettem mindig is olvasni, és volt egy időszak amikor csak "komoly" könyveket olvastam...de ahogy elkezdtem dolgozni, úgy tértem át a könnyebb könyvek felé is :) Mondjuk nem előzmény nélküli, tiniként rengeteg fantasyt olvastam :)
Azzal egyetértek, hogy mindegy mit, de olvasson a gyerek...ha Harry Pottert, akkor azt...ha megszereti az olvasást, akkor már úgysincs megállás :)

beherit
Tudom, csak vicceltem :) Amúgy itt egy válogatás elrontott borítókról :D

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4085) gerii válasza mike1334 (#4084) üzenetére


gerii
addikt

A Kőszívű ember fiai-t is olvastad? Az Egri csillagokat megértem, szenvedős volt, na de a Kőszívű... - elégetném mindet. Talán ott utáltam meg az olvasást, mígnem huszonévesen rájöttem, hogy a sci-fi jó :D

(#4086) devil-k válasza ígyvanferi (#4075) üzenetére


devil-k
nagyúr

Bárcsak ilyen "egyszerűen" lehetne mérni azt a bizonyos műveltséget :)

- mozi bolondéria -

(#4087) ígyvanferi válasza gerii (#4085) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az az egyetlen kötelező, amit nem olvastam végig. Ez talán sokat elmond szerencsétlen Jókai nagyregényéről.

(#4088) spammer válasza abridabri (#4081) üzenetére


spammer
veterán

Miért kell dolgozat, miért kell javítani? Van olyan, hogy olvasónapló, vagy még egyszerűbb megoldásként, élménybeszámoló. De akár le sem kell írni, ha fejből el tudja mesélni órán, röviden, hogy miről szól, miért tetszik neki, mit értékel benne stb. Közben lehet, hogy más diákok is kedvet kapnak hozzá. Vajon a fórumok és közösségi oldalak miért működnek olyan jól, amikor pl. könyvekről, filmekről stb. van szó? Mert élményeket, véleményeket osztanak meg az emberek, beszélgetnek, megvitatnak dolgokat stb. Elindul egy "szellemi megosztás". Ezt nagyon szépen át lehet ültetni a tantermekbe is, ahol nem az számítana, hogy határidőre írj dolgozatot, meg az legyen, hogy majd a tanár eldönti, hogy a véleményed, gondolataid megfelelnek-e az ő szempontjainak/értékrendjének, aztán ha szerinte rosszul gondolod, akkor így jártál. Ismerjük a "mire gondolt a költő?" témát, meg a műelemzések értékeléseit... Ki kellene törnie a kőkorból a hazai oktatási rendszernek is.

(#4084) mike1334: én nem. Volt, amit igen, volt, amit csak rövidítettben, de voltak olyanok, amiket nem, pl. a Kőszívű és az Egri Csillagok pont felejtős nekem. Egyébként attól, hogy magyar mű, meg hogy kötelező, számomra még nem lesz érdekesebb és értékesebb sem. Felnőtt fejjel egyébként az ember valószínűleg úgyis belekóstol a szépirodalomba, de az igazán jó művekhez kell is egy életkor és egy érettségi szint, na meg élettapasztalat, ami középiskolában még nincs meg, vagy csak elég kis mértékben. Továbbá azt is gondolom, hogy amikor annyi remek mű van, akkor mi a francért akarnék a pl. a Kőszívűvel szenvedni, mikor helyette olvashatok 1000 jobb/érdekesebb, ugyancsak szépirodalmi könyvet (és akkor a szórakoztató irodalomra még rá sem tértünk).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4089) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk nekem kellett kb 4 év mire végeztem a Gyűrűk Ura első cca 50 oldalával - szeretem a fantasy és sci-fi regényeket de megszámolhatatlanul sokadik alkalomra ment. Utána már nehéz volt letenni :) De a Dűne is így indult.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4090) abridabri válasza spammer (#4088) üzenetére


abridabri
veterán

Had vedjem meg akkor nagynenemet ,ha mar kokorszakinak bejegzed. (Egyebkent Szabadkan tanit ,nem MOn)
Sajnos a tanaroknak is meg van adva egy tananyag amibol tanitaniuk kell , hovatovabb meg van hatarozva, hogy milyen tankonyvbol tanithat.
Persze ,kiegeszitheti ki-ki belatasa szerint . Nagynenem pont nem az begyopesedett tanar, probalja az orait ugy szervezni ,hogy erdekes is legyen a diakjainak.
Itt egy irasa ,amiben az altala versmondo versenyre keszitett diakjait vedi , a kokorszaki "zsuritol"
[link]

(#4091) S1M0N


S1M0N
senior tag

Kövezzetek meg, de nekem A kőszívű ember fiai, az Egri csillagok és Az aranyember is tetszettek, nem is beszélve a filmekről.
Én anno még A két Lottit is valamennyire élveztem a végére, de az elején nagyon nehezen vettem rá magamat, hogy "lányos" regényt olvassak. Mondjuk még így is ez volt az egyik olyan könyv, amit nem értettem, hogy miért tartanak olyan nagyra és miért kötelező olvasmány.

Az viszont biztos, hogy versesköteteket nem fogok soha sem olvasgatni, ezek a sokszor csak beleképzelt jelentések számomra olyanok, mint amikor a 2 vonal meg egy pöttyből álló festménynek olyan sokrétű jelentést tulajdonítanak, amiből könyvet lehet írni...
Persze tisztelet a kivételnek, de én a verselemzéseket mindig is utáltam, mert jó néhány alkalommal tényleg túldimenzionálják 1-1 mű jelentését.

Én mindig is imádtam olvasni, a videojátékos hobbi csak később jött, bár jó ideje már utóbbi van előtérben, de amikor lehet, én is próbálom csökkenteni az el nem olvasott könyveim számát. Bár megvenni őket gyorsabb, mint elolvasni. :))

(#4092) mike1334


mike1334
veterán

A kőszívű ember fiait azt hiszem általános iskola 7. osztályában kellett olvasni, de nekem tetszett. Legalább abban volt egy szabadságharc meg minden :) az Aranyember szenvedősebb volt. Jaaaaj, de a legrosszabb olvasmányélményem az az Ifjú Werter(passz, lehet nem így írják) szenvedése és halála volt. Hát ott vele szenvedtem és nagyon vártam, hogy meghaljon :DDD meg az Arany virágycserép, de akkor még nem voltam fogékony a mágimus realizmusra :) amúgy sztem az a kapocs vhol a szépirodalom és a fantasy között. Ha egyikből akar vki a másikba átlépni, akkor jó "kapu-drog" :)
Egy Mester és Margarita vagy Száz év magány nagy élmény tud lenni sztem :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4093) beherit válasza S1M0N (#4091) üzenetére


beherit
tag

Sokszor az a baj a versekkel, hogy akiknek szolna, azok nem értik, akik meg értik azok meg maguktól is tudjak azokat a dolgokat, amiket közölni akar.
Egyebkent nem azt kell nézni, mennyire lehet dimenzionalni meg mit magyaráznak bele masok, hanem elolvasni es hagyni aramlani a gondolatokat, érzéseket es akkor történhet csoda. De eleg réteg-dolog, egy kezemen meg tudom számolni, hany embert olvasok aki ismer verset.

amor fati

(#4094) spammer válasza abridabri (#4090) üzenetére


spammer
veterán

Nem a nagynénédet bélyegeztem kőkorszakinak, hanem az oktatási rendszert. Nagyon jól tudom, hogy kötött a tananyag és ezáltal a tanítási módszerek/lehetőséget is beszűkültek/korlátozottak. Ezért mondtam, hogy a rendszernek kellene kitörni a kőkorszakból, és akkor lenne lehetőség, hogy szabadabban válasszanak a diákok és a tanárok is nyitottabbak lehessenek, elfogadhassanak olyanokat is pl., mint a Harry Potter, ha a diák azt szereti, azt olvasta. Vagy akár Gaiman, Tolkien, de akár kortárs sci-fi író is lehet, tök mindegy. A gyerek élvezi az olvasást, elmondja az órán az élményeit, gondolatait róla és kész. Erről szól az irodalom, nem arról, hogy szenvedni kell egy dögunalmas könyvvel, csak mert régen valaki kitalálta, hogy ez kötelező lesz és kész, aztán generációk óta ez a mantra megy és senki nem meri azóta sem azt mondani, hogy "baszki, cseréjük már ki ezt erre". Az nem számít, hogy a diákokat soha nem érdekelte, nem kötötte le, sokan el sem olvassák, akkor is be kell vasalni, mert kö-ve-tel-mény. Tudom, hogy máshol is vannak kötelező olvasmányok, csak nem mindegy, hogy milyen anyagból merítenek, és az sem, hogy milyen oktatási rendszer kapcsolódik hozzá.

szerk: a cikkhez:

"Azt is tudom azonban, hogy a 28 év című Radnóti-vers, bár gyönyörű, és nem tudom meghatódás nélkül olvasni, egy 16 vagy 18 éves diák szájából sokkal hiteltelenebb, mint pl. Erdős Virág Na most akkor című verse."

Na igen, nagyjából erről beszéltem én is, amikor azt mondtam, hogy ezekhez a dolgokhoz kell egy életkor/érettség/élettapasztalat. Ezért is felesleges erőltetni őket középiskolában. Csak hát a dogmák...

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4095) beherit válasza spammer (#4094) üzenetére


beherit
tag

Rémesen elavult itthon. A Legy jo mindhalalig ha jol emlékszem egy adminisztratív jellegű hiba miatt kotelezo tobb mint 50 éve es ugy maradt.
Nincs bevonva maga az irodalomoktatasba az olvasás. Aki tanárokat ismerek azok közül egyet erdekel kb az egesz, no offense.
Amugy a tanárok is annyit olvasnak, mint a diákok, sőt.

amor fati

(#4096) Apollyon válasza spammer (#4088) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Dettó, kötelező olvasmány nekem már általánosban is volt, Pál utcai fiúk, Egri Csillagok stb. Semmit nem olvastam el, egyszerűen annyira nem kötött le 10-14 évesen, hogy sehogy. Mindig valami olvasónaplót olvastam inkább, hogy abból szerezzek valami tudást.

A kötelezőkből egyedül talán a Pál utcai fiúkat olvastam el (nem sok maradt meg), a Szent Péter esernyőjét és középiskolában egyedül a Candide-ot. A Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője gyakorlatilag érthetetlen nyelvezetű, nagyon régies, és ez nagyon akadályozott a folyamatos olvasásban pláne a megértésben, amikor azt sem tudod mit olvasol... Legalábbis 11-12 évesen nekem ilyen érzés volt. Középsuliban egyedül a Candide-ot voltam hajlandó végigolvasni, az legalább tetszett (igaz, rövid is volt). Szóval én kibekkeltem ennyivel, mást azért olvastam, pl. Bogáti Péter: Az utolsó ember. Ezt a könyvet többször is elolvastam már, annyira tetszett anno...

A verseket hagyjuk... Régi idők divatja volt, mára már elmúlt. Én már úgy látom ezeket hogy megfogalmaznak valamit úgy, hogy rímeljen, azt kész. Az mondjuk oké hogy meg kell ismerni Petőfi műveit, de a verselemzés kit érdekel? Meg honnan tudod, hogy ki mit gondolt, mi járt a fejében ~200 évvel ezelőtt? Tippelni lehet max., így még azt is ki kell találni mi jár a tanár fejében ezzel kapcs.

Millió jó könyv van, az internet korában ami megzombítja az embereket meg aztán pláne nem fog a többség könyveket olvasni. Mondjuk az e-book egy kisebb gyógyír lehet ezekre a dolgokra.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4097) brownus válasza gerii (#4085) üzenetére


brownus
veterán

+1 :DDD (meg a fantasy)

(#4098) beherit válasza Apollyon (#4096) üzenetére


beherit
tag

Na hát azért az nem egészen úgy van, hogy bármit gondolhatott, a legtöbb költő akit tanítanak, nem a vakvilágba írt, hanem valamilyen célzattal, aminek az a lényege, hogy mások is megértsék amit költ egy művészi formában. A kellő ismeretekkel (költő élete, adott társadalmi viszonyok, blabla) igenis lehet tudni, hogy mit akart. Mint a többi művészeti ágazatban, itt is van egy stilisztikai szépség, meg egy mögöttes tartalom. Ez is az oktatás hibája, hogy az emberek nem tudnak művészetet értelmezni/érteni, de nincs is olyan jelentősége mint régen, amikor nem volt rádió, film, stb., akkor ezek a dolgok segítették át az embereket a hétköznapokon. Ilyen szinten valóban elavult.

A másik dolog igaz, hogy van manapság annyi kontár költő, hogy két folyóit is be lehet rekeszteni velük. Kb. két hetente keresnek meg a köteteikkel random költők, hogy vegyünk belőle és 95%-ban tényleg csak annyi, hogy rímeljen, de még az se feltétlenül, mert ha nem jön össze, akkor rámondja, hogy hát ez szabadvers.

amor fati

(#4099) doc


doc
nagyúr

most mar csak belevauzok...
Meg kell hogy vedjem az Egri Csillagokat, rengetegszer olvastam fiatalkoromban es imadtam :)
Izgalmas, kalandos, nekem bejott.
Jokait viszont gyuloltem, brutalisan elnyujtott, tulirt, unalmas, elcseszett nevu 'muanyag' szereplokkel :(

Altalanos iskolai kotelezokbol mindent elolvastam, voltak koztuk kedvenceim (pl. Tuskevar, Egri csillagok), a kozepsulisok kozul alig valamit...

Sajnos nagyon rossz az irodalomvalasztas, sokkal jobb lenne egy amolyan francia-szeru rendszer, ahol sok kotelezobol valaszthat a diak hogy mit akar elolvasni. A teljesen szabad 'olvass amit akarsz' is jobb a semminel, de tartok tole hogy nagyon rossz iranyba vezetne

(#4100) brownus válasza doc (#4099) üzenetére


brownus
veterán

na, és milyen a főzés tudománya könyv? kézbe vetted-e már? ha igen, hasznosnak bizonyult? :)

én már kétszer is, mert elb.sztam a borjú húst, kicsit cipőtalp lett (csíkokra vágtam, mellé rizs)
meg valami szószt, csatni izét is elcsesztem. olyan lett mintha odahánytam volna és még jól rá is f.stam volna... :F bár ízre nem volt rossz :D

sütöttem kacsamellett is az ünnepek alatt (tegnap is vettem a sikeremen felbuzdulva az adliban :) ) és tökéletes lett! azaz majdnem, mert Zsu szerint a bőrét kicsit tovább kellett volna, kicsit ropogósra.

az a baj ezzel a könyvvel, hogy rájöttem, hogy naggggyon kevés vagyok én ebben az ágazatban :D kis naivan azt hittem tudok főzni, aztán kiderült, hogy nem. nem beszélve arról, hogy nem csak csirkepörköltből meg rántott húsból áll a világ :D meg abból, hogy a jénait bevágom a sütőbe és majd kisül belőle valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.