Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) Cheesus válasza doc (#4198) üzenetére


Cheesus
senior tag

+leslieke és devil-k
Én anno a filmet láttam, asszem tetszett is, bár meg nem mondanám, hogy miről szóltak, csak az első rész maradt meg bennem nagyjából :)) Akkor viszont lehet várok még egy kicsit vele, így is van mit befejezni :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#4202) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Rég írtam, már le is csúszott a topik a listából, a Vegyész-t olvasom éppen, eddig kellemes fantasy. Ki mi jót olvas?

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#4203) mike1334 válasza K1nG HuNp (#4202) üzenetére


mike1334
veterán

Én ezt...nagyon olvasmányos és még van belőle vagy 5 kötet... :O

Amúgy befejeztem a második Garabonciás Osztag könyvet, a Pannónia Parancsnokot....háááát a vége nekem már túl scifi volt (ami egy szuperhős könyvnél nem kis teljesítmény...), de abszolút megérte, szerintem jobb, mint a Hollóember. Mondjuk kíváncsi vagyok merre fog menni a történet így hogy megölte Pannónia Parancsnokot. Ez a Máté gyerek nemtom milyen lesz...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4204) k.kristof válasza mike1334 (#4203) üzenetére


k.kristof
őstag

A következő kötet főszerepét Alakváltó fogja kapni, úgyhogy Pannónia Parancsnokból lehet, hogy nem sokat fogunk látni.

Én Ann Leckie trilógiáját olvasom, most épp a befejező részét (Mellékes kegyelem).

(#4205) mike1334 válasza k.kristof (#4204) üzenetére


mike1334
veterán

Olvastad az első két kötetet? Végülis esély van rá, hogy róla fog szólni, hiszen eddig is mindig az volt a főszereplő, aki a címadó volt, de ő most itt a gonosz...nem hiszem, hogy megtérne vagy a körülmények áldozata lett volna, ahhoz a nemi erőszak kicsit erős...mondjuk lehet, hogy ez ilyen "darkosabb" rész lesz, ki tudja :) mondjuk nekem Ignác hiányozni fog, egész kedvelhető figura lett a végére. Mondjuk nem tűnt el teljesen, de nem hiszem, hogy folyton őt hívná majd elő Máté, akkor semmi értelme nem lett volna megölni..

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4206) k.kristof válasza mike1334 (#4205) üzenetére


k.kristof
őstag

Persze, Könyvhéten megjelenés után dedikáltattam is mindkét részt.

(#4207) gbors válasza K1nG HuNp (#4202) üzenetére


gbors
nagyúr

W. Gibson: Idoru. A Bridge-trilógia eddig valahogy kimaradt, most pótolom. Tetszik, de nem nyűgöz le.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4208) bitpork válasza gbors (#4207) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én most tettem le Gibsontól a Perifériát. Mindenhol azt olvasom hogy a kilencvenes évek végén tőle megjelent könyvek már messze nem azok mint amivel indult: sok rajongó ki is kérte magának, hogy sci-fi helyett vmi lájtos tudományos krimit írjon. Mondhatjuk h a Periféria is ... kicsit kusza lett. Sokkal izgalmasabb volt a Neuromancer v Mona Lisa overdrive- nekem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4209) gbors válasza bitpork (#4208) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem a Neuromancer és a Count Zero között nagyobb a különbség, mint pl. a Count Zero és a Virtual Light között. A CZ-tól kezdve sokkal letisztultabb a stílusa, "írástechnikailag" sokkal jobb, de átütő erő tekintetében sokat veszít.
A Blue Ant hármas nekem nagyon tetszett, mind egyenként, mind ciklusként átgondolva. Nekem nem fáj, hogy nem SF :)

A Perifériának utánanézek.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4210) bitpork válasza gbors (#4209) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Természetes, hogy valamilyen irányban alakul egy író munkássága. Ugyanakkor én nagy p&p cyberpunk 2020 és Shadowrun fogyasztó voltam-vagyok, és nehezen viselem hogy egy ilyen klasszikus nem azt hozza amit megismertem :B
Különben nagyon szívesem veszek bármilyen témába vágó ajánlást :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4211) mike1334 válasza k.kristof (#4206) üzenetére


mike1334
veterán

Van róla vmi infó, hogy mikor jön a harmadik? Csak annyit láttam, hogy 2017...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4212) gerii


gerii
addikt

Nemrég fejeztem be a Thészeusz hajóját, baromi nagy csalódás lett nekem.
A fő történet nem egységes egész, hanem különböző fejezetek katyvasza; volt pár baromi jó is, de olyan érdektelenek is, hogy majdnem letettem. Befejezés, értelmezés nincs.

A mellékszereplők diskurzusa egy szintig még rendben volt, de amikor már 400 oldalon keresztül csakis az a téma, hogy ki a franc az író valójában, nem A, hanem B, azután C, de inkább A, B meghalt, C nem volt ott, de A sem hiteles, akkor E lesz, de az sem....

Egy dolgot tudok kiemelni: a kötet fizikai minőségét, ami nagyon jól sikerült.
Bár a kiegészítő fecnikből is csak kevésnek volt értelme a történet szempontjából.

Nyilván ha még egyszer beleásnám magam, és kutatómunka szerűen olvasnám szóról szóra, akkor mélyebb tartalmak is felfednék magukat, de olvasás közben is azon filóztam, hogy ezt ki a franc fogja megcsinálni egy teljesen kitalált történet fiktív személyeivel? Tényleg annyira valótlan/ kitalált minden, hogy ebbe tökéletes időpocsékolás mélyebben belefolyni, mert nincs valós haszna.

[ Szerkesztve ]

(#4213) k.kristof válasza mike1334 (#4211) üzenetére


k.kristof
őstag

Nem kérdeztem rá mostanában, de gyanítom, hogy a Könyvhétre érkezik menetrendszerűen.

(#4214) gerii


gerii
addikt

Szukits-on nagy leárazás, Asimov teljes 1-5, 6-10 csomag 11k stbstb

(#4215) spammer válasza gerii (#4214) üzenetére


spammer
veterán

Már elég régóta ennyi náluk.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4216) gerii válasza spammer (#4215) üzenetére


gerii
addikt

13,5k szokott lenni szerintem, de mindegy is, most mást vettem. Lassan kell egy új könyvespolcot is rendelnem :D

(#4217) Rypejakten


Rypejakten
addikt

sziasztok!

egy (illetve az sem baj, ha több) könyvet keresek, amely a nagy világvallásokat / vallási irányzatokat bemutatja keletkezéstörténetüket, főbb ideologiájukat, ünnepeiket részletezve.
különösebben az az iszlám és a judaizmus érdekel - nagyon keveset tudok róluk, szeretném kicsit naprakésszé tenni magam.

ha esetleg van egy nagyobb, átfogó, vagy esetleg egy-egy vallást részletesen taglaló, általatok is ajánlott mű, szívesen veszem az ajánlásaitokat.

köszönöm szépen!

(#4218) rétisün


rétisün
veterán

üdv,

rendelt valaki mostanában az alexandra webshopjából? lenne itt ez az új John Sandford csak éppen még mindig előrendelhető, holott a megjelenés jan. 20-ra van írva.
volt róla szó néhány cikkben, hogy az alexandra nem annyira jól megy újabban, asszem veszprémben be is zártak egy boltjukat (itt nálunk már régebben, pedig állítólag nyereséges is volt. lett helyette libri :((( )

tudom, ne rendeljek bankkártyás fizetéssel, csak utánvéttel, akkor nem bukok ha mégse működik a webshop.... :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4219) spammer válasza rétisün (#4218) üzenetére


spammer
veterán

Nem hogy nem megy jól, hanem konkrétan csődközeli állapotban van, többmilliárdos tartozással. :U Emiatt az Alexandrában vásárolt könyvek árából nem részesül a kiadó (és így lehet, hogy a nyomdák sem), ezért azt javasolják, hogy ezentúl amennyiben lehetséges, más boltokban vásároljanak, vagy még inkább közvetlenül a kiadótól.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4220) spammer


spammer
veterán

Itt a Harry Potter ünnepi kiadása!

Baromi jól néznek ezek a 20. évforduló alkalmából készült kötetek.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4221) K1nG HuNp válasza spammer (#4220) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Menők :DD

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#4222) koncsik válasza asuskiddd (#4191) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Sajna nem jött ezen a héten semmi meglepi... :(

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4223) devil-k válasza spammer (#4220) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem kicsit giccses. Viszont a tavalyi e-book borítók jobbak szerintem.







- mozi bolondéria -

(#4224) Apollyon válasza spammer (#4220) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Már 20 éves a Herr Riporter könyvsorozat? :F Bakker de öregszünk :DDD
Amúgy tényleg jól lettek, de nekem a réginek a borítója jobban tetszik még mindig. Az hogy az oldalak is színezve vannak, viszont nagyon jó.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4225) mike1334 válasza Apollyon (#4224) üzenetére


mike1334
veterán

Én egy illusztált kiadásnak jobban örülnék (bár lehet van már olyan is) :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4226) spammer válasza mike1334 (#4225) üzenetére


spammer
veterán

Van: Harry Potter Illustrated Edition Unboxing + Size Comparison

Egyelőre még csak az első két könyvből.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4227) mike1334 válasza spammer (#4226) üzenetére


mike1334
veterán

Nem rossz :)
Hibája talán ami a videóban is elhangzik, hogy elég nagy (legalabbis a hosszabb köteteknél ez már lehet zavaró lesz).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4228) asuskiddd válasza koncsik (#4222) üzenetére


asuskiddd
tag

Jövő héten küldik, de csak azoknak akiknek még nem érkezett meg az első előrendelői csomag. :(

gyerekemelőlvittedelakarácsonyiajándékát :DD, iPohne 20 Pro Ultra Max

(#4229) gerii


gerii
addikt

Ha láttok Alexandra akciókat akkor sikítsatok, én is így teszek majd. Remélem nem lesz nagy gáz a kiadóknál.

(#4230) rétisün válasza gerii (#4229) üzenetére


rétisün
veterán

az alapján, hogy egy (elvileg) jan. 20-án megjelenő könyv továbbra is előrendelhető a honlapon, azt mondanám, hogy valami éppen nem működik az alexandránál :( régebben ilyenkor legalább mindig kapott új megjelenési dátumot egy-egy könyv, most gyakorlatilag változatlan a honlap ki tudja mióta.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4231) k.kristof válasza gerii (#4229) üzenetére


k.kristof
őstag

Én inkább a kiadóktól vásárolok közvetlenül továbbra is, vagy legfeljebb a Szellemlovasban.

(#4232) HuMarc


HuMarc
addikt

Valaki olvasta Cixin Liu Háromtest-problémáját? (akár magyarul, akár angolul). Kíváncsi lennék rá, hátha valaki ismeri (bár mivel már fent van a listán, valószínűleg akkor is vásárlás lesz ebből, ha senki nem tud róla mondani semmit :D )

(#4233) k.kristof válasza HuMarc (#4232) üzenetére


k.kristof
őstag

Magyarul olvastam, tetszett. Remélem, hogy az Alexandra válsága nem tesz be nagyon az Európának, jók voltak a fogyások és hamar ki fogják hozni a folytatásokat is.

(#4234) devil-k válasza gerii (#4229) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pont most olvastam, hogy Matyi szerint is vége az Alexandrának.

- mozi bolondéria -

(#4235) doc válasza HuMarc (#4232) üzenetére


doc
nagyúr

Szivesen elolvasnam, tetszettek az ajanlok, de sajna nincs (legalis) e-bookban. Papiron csak nagyon-nagyon ritkan veszek mar konyvet, igy az Europa kiado valoszinuleg bele fog kenyszeriteni a kalozkodasba...

(#4236) Cheesus


Cheesus
senior tag

Ti mit gondoltok a használt/antikváriumos könyvbeszerzésről?
Édesapám csak azért képes felmenni Pestre, hogy a Múzeum körutat bejárva bemenjen a már bejáratott antikvár helyeire, és emiatt a gyűjteménye lassan meghaladja a 2800 kötetet.

Én viszont amióta dolgozom nem kell rá hagyatkoznom, hogy vegyen nekem valami könyvet (mert amit úgyis tud h tetszene inkább elrakja, hogy jó lesz az ajándéknak :D), mivel magam is meg tudom venni, és ezen idő alatt kettő dologra lettem figyelmes:

1: Párszor belenyúltam, hogy olyan könyvet vettem, amit már ő megvett korábban, csak épp elrejtette előlem
2: Az árakat összehasonlítva az én új (de akciós) példányom jobb áron volt (szukits.hu), mint az ő antikvár könyve.

Nyilván ez egyedi eset, hogy van lehetőség összehasonlítani így a két könyv árát, tehát ha valaki türelmes, akkor nagyon jó dealeket ki lehet fogni kellő idő ráfordításával az antikváriumokban, viszont én nem is vagyok türelmes, meg valamilyen szinten azért szeretném támogatni a hazai könyvpiacot, mivel ugye ha antikváriumba vásárolnék énis mindent, akkor csak az a bolt járna jól.

https://www.twitch.tv/csehla

(#4237) k.kristof válasza Cheesus (#4236) üzenetére


k.kristof
őstag

Régi könyveket honnan szerzel be, aminek már esetleg a kiadója is megszűnt? :) Mondjuk egy Gyilkos idő antológiát? :)

Amit lehet, nyilván a kiadótól veszek meg (legfeljebb akcióban jó olcsón), de ha valahol látok jó áron valamit, megveszem, még ha meg is van, és legfeljebb lepasszolom valakinek. A fenti példánál maradva, az első példányomat a Corvin negyednél vettem a Mozgó Könyvek kocsijáról, ami több helyen is ott van Budapesten, és minden könyv 300 forint náluk. A kínálat persze főleg régi könyvekből áll, de pont az olyanokat már csak antikváriumban kapni főleg. A második példányt, amit elajándékoztam, azt meg a Múzeumok Éjszakáján szereztem, egy szakközépiskolában, ahol csak úgy mellékesen kiraktak egy padra pár könyvet (gondolom könyvtári selejtezés), amiket darabonként 100 forintért árultak. Alig hittem a szememnek, persze hogy rögtön lecsaptam rá, még ha utána órákon keresztül a kezemben is kellett tartanom, mert nem volt nálam táska.

A duplikátumok elkerülésére meg használjátok esetleg a Moly.hu-t, még ha két külön felhasználót csináltok is, lehet csinálni közös magánkönyvtárat, ahol látszik, melyik könyv kié, és később szét is lehet választani.

(#4238) spammer válasza Cheesus (#4236) üzenetére


spammer
veterán

Nekem az a véleményen, hogy sok antikvár könyv pofátlan áron megy. Akciós áron a zsír újat olcsóbban megkaptam, mint a megtört gerincű antikvárt. De az még hagyján, viszont az, hogy 20-25 éves, megsárgult, foltos könyveket (pl. régi Stephen King) 1000+ Ft körüli árakon kínálnak, az számomra vicc kategória.

Mindeközben más országokban (pl. USA, UK) gyakran fillérekért vágják az emberekhez a jó állapotú, akár keménytáblás használt könyveket. Nyilván más gazdaság, más piac, előjönnek a szokásos különbségek ilyenkor is, de azért na... :U

De amúgy az árak is elég húzósak itthon, ahhoz képest, hogy 5% ÁFA van a könyvekre és nem 27%. Nyilván ez a folyamatosan akciózások miatt van (meg az árverseny miatt is), hogy tudjanak nagy százalékokat adni a listaárból, de igazából lehetne alacsonyabb az ára alapjáraton, és akkor nem zavarna, hogy ritkábban van akció vagy kisebb árengedmény van.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4239) mike1334 válasza spammer (#4238) üzenetére


mike1334
veterán

És az antikváron már nincs is áfa teher...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4240) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jómagam , az ártól függetlenül, szeretek antikváriumozni. Nagyon sok könyv amit veszek már nem kerül újranyomásra. A régieknél meg az az ár ami. A kicsi patinát is szeretem (ha nincs lehányva).

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4241) HuMarc válasza k.kristof (#4233) üzenetére


HuMarc
addikt

k.kristof, doc köszi az ajánlásokat, meggyőztetek :) Egyébként közben már meg is szereztem a trilógiát (angolul), de ha tetszik az eleje, akkor úgyis vásárlás lesz belőle, ha meg nem, akkor shift+del.

(#4242) Phülöp válasza bitpork (#4240) üzenetére


Phülöp
addikt

Ráadásul ha találsz egy jó arc antikváriust, nagyokat lehet vele beszélgetni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4243) bitpork válasza Phülöp (#4242) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Várja, már az is nagy szám, hogy van fizikálisan antikvárium! Múltkor rendeltem gyerekkoromból egy sorozatot, szótak átvehetem. Bementem egy pincehelyiségbe, és az ott dolgozókon és pár ezer könyvön kívül más nem volt csak én. Kérdeztem és mondták h már nem jár le senki, hanem postáztatják... :F

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4244) Phülöp válasza bitpork (#4243) üzenetére


Phülöp
addikt

Látszik, hogy nem mostanában jártam antikváriumban. Sajnálom, hogy így alakult.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4245) Cheesus válasza k.kristof (#4237) üzenetére


Cheesus
senior tag

Hát ha szerencsém van, a régi könyveket édesapám már rég beszerezte, de jogos amit mondasz, ha már kikerült a forgalomból a kiszemelt könyv, akkor már csak antikváriumban, vagy épp a neten lehet megtalálni.
Ennyi könyvet nem lesz egyszerű rendszerezni, édesapám külön füzetbe írta le őket szerzővel együtt nyilván, és ha valamit nem tud akkor felcsapja azt, és megkeresi hogy az adott kötet épp hiányzik-e neki vagy sem.
Jó lenne digitális formába átvinni a listát, de lehet én maradnék valami puritánabb Excel megoldásnál a Moly helyett, mivel az lehet átláthatóbb lenne számomra.

(#4238) spammer:
Az árkérdés is érdekes, fura látni, hogy a könyv hátoldalára pl 1450Ft van írva (régi bolti ár), az utolsó oldalra mondjuk már csak 900 van ceruzával firkantva (régi antikvár ár), közben ha most akarnám megvenni, akkor már 2000-et zokszó nélkül elkérnének érte. Sokszor mindezt azért, mert pl első kiadású a könyv, vagy más borítója van stb, elég sokszor nincsenek összhangba az árak az adott könyv valódi értékével.
Nem ismerem a hazai könyvfogyasztási szokásokat, de talán ha nagyobb lenne a kereslet az antikváriumi könyvekre, akkor talán az árak is mérséklődnének, viszont ez meg lehet, hogy ez a tendencia meg az újonnan megjelenő példányok árára lenne kihatással.

https://www.twitch.tv/csehla

(#4246) devil-k válasza Cheesus (#4245) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Moly alapvetőleg egy átláthatatlan, fos oldal, de egy direkt linkkel inkább ott tárolnám ezt a sok könyvet, mint füzetben, Excelben. :)

- mozi bolondéria -

(#4247) spammer válasza devil-k (#4246) üzenetére


spammer
veterán

Szerintem egyáltalán nem átláthatatlan. Menü fent és menü oldalt is, minden fontosabb elérhetőséggel/funkcióval. Súgóban el kell olvasni az elsőre nem egyértelmű funkciókat, aztán ennyi.

Mi a problémád vele, mit nem találsz meg, vagy mi nem egyértelmű?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4248) k.kristof válasza devil-k (#4246) üzenetére


k.kristof
őstag

De lehet beküldeni ötleteket a meta.moly.hu-ra, ahol aztán kellő szavazat után bekerülhet a Molyra is a változtatás.

(#4249) devil-k válasza spammer (#4247) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hát ha neked ez az átlàtható. :N

k.kristof
Egy 1-2-t küldtem már be; amit meg is valósítottak.

- mozi bolondéria -

(#4250) spammer válasza devil-k (#4249) üzenetére


spammer
veterán

Igen az, ezért kérdeztem, hogy számodra mi nem egyértelmű, miért tartod fosnak és átláthatatlannak. Csak gondoltam írsz egy-két példát, hogy értsük. :)

szerk: feltéve ha a weboldalról van szó, mert látom van mobil alkalmazás is, azt viszont nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.