Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) mike1334 válasza leslieke (#4800) üzenetére


mike1334
veterán

Pedig nagyon jók...elismerem az első pár könyv nem az igazi..de pl az Őrség alsorozat nagyon jó :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4802) Phülöp válasza mike1334 (#4801) üzenetére


Phülöp
addikt

Az Igazi macska pedig alapmű. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4803) k.kristof válasza mike1334 (#4799) üzenetére


k.kristof
őstag

Minden általuk kiadott Pratchett könyv megvan már, és olvastam is mindet :) Gemmellből vannak hiányosságaim, de épp most szereztük be az Asimov összeset, erre a hónapra ennyi is sok :P

(#4804) leslieke válasza mike1334 (#4801) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ami anno a Cherubionnál megjelent az elég volt, az utolsókat már csak azért vettem meg, hogy ne legyen lyuk a sorozatban.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4805) gbors válasza leslieke (#4804) üzenetére


gbors
nagyúr

Meddig jutott a Cherubion a Korongvilág szériában? A huszadik résztől kezdve némileg ingadozó a könyvek minősége, van több kiváló is a későbbiekben. Nálam így festenek 20-tól , elég szigorú osztályzással (amire 3-ast adtam, azokon még mindig kitűnően szórakoztam):
20 Hogfather 3
21 Jingo 5
22 The Last Continent 3
23 Carpe Jugulum 3/4
24 The Fifth Elephant 5
25 The Truth 3/4
26 Thief of Time 5
27 The Last Hero 1/2
28 The Amazing Maurice... - fiatalabbaknak, nem osztályozom
29 Night Watch 4
30 The Wee Free Men - fiatalabbaknak, nem osztályozom
31 Monstrous Regiment 4
32 A Hat Full of Sky - fiatalabbaknak, nem osztályozom
33 Going Postal - 4/5
34 Thud! - 4/5
35 Wintersmith - fiatalabbaknak, nem osztályozom
36 Making Money - 4
37 Unseen Academicals - 3
38 I Shall Wear Midnight - fiatalabbaknak, nem osztályozom
39 Snuff 3/4
40 Raising Steam 2/3
41 The Shepherd's Crown - fiatalabbaknak, nem osztályozom

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4806) leslieke válasza gbors (#4805) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Fogalmam sincs, megvettem és azzal a lendülettel ment a polcra.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4807) rétisün válasza Phülöp (#4802) üzenetére


rétisün
veterán

na, ez nekem nagyon új.....köszi!

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4808) mike1334 válasza Phülöp (#4802) üzenetére


mike1334
veterán

Én a "Hol a tehenem?" fordítását várom, természetesen illusztrált kötetben.
Amúgy az Éjjeli őrjárat meg a Baff! a két legerősebb darabja a Korongvilág univerzumnak szerintem. Főleg az előbbi nagyon szíven ütött párszor.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4809) Phülöp válasza mike1334 (#4808) üzenetére


Phülöp
addikt

Korongvilágot valahol félúton elhagytam.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4810) mike1334 válasza Phülöp (#4809) üzenetére


mike1334
veterán

Az Őrség sorozatot ajánlom, főleg ezt a két részt. Ott már a Korongvilág csak a környezet, a mondanivalója attól függetlenül is megáll :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4811) Phülöp válasza mike1334 (#4810) üzenetére


Phülöp
addikt

Azok még megvoltak, meg a Sofőrök is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4812) brownus válasza mike1334 (#4791) üzenetére


brownus
veterán

ezt csekkold;

ez a nem semmi :Y

ASIMOV KIÁRUSÍTÁS!

és egy büdös vasam sincs pont most :(

[ Szerkesztve ]

(#4813) mike1334 válasza brownus (#4812) üzenetére


mike1334
veterán

Ez benne van abban is amit linkeltem :)
De nem veszek könyvet...hónapokkal előre be vagyok tárazva :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4814) gerii válasza brownus (#4812) üzenetére


gerii
addikt

Nyugi, tavaly láttam már ezt az árat, lesz még. Én még 15k/5db áron vettem őket 4-5 éve.

(#4815) k.kristof válasza brownus (#4812) üzenetére


k.kristof
őstag

Ez valahogy nem jön ki, mi múlt héten rendeltük meg az 1-5. és 6-10. pakkot, hétfőn érkezett meg, 17470-et kellett érte fizetni.

(#4816) Phülöp válasza gerii (#4814) üzenetére


Phülöp
addikt

én meg 1500/db áron adtam el őket 6 éve ;)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4817) chubii


chubii
senior tag

Sziasztok!

Mennyire kell tartani most akkor az utolsó darabos Asimov gyűjteménytől szukits-en?
Régóta tervben van a vétel, csak időm nem lett volna elkezdeni, ezért halogattam. Most se sok, de mivel nem kér enni, ha tényleg elfogynak inkább megrendelném mielőtt elfogy.
Bár kicsit sokallom az árat annak fényében, hogy pár hete 4k-val olcsóbban vehettem volna meg az egész pakkot... de hát ha most ennyi, akkor ennyi...

Előre is köszönöm :R

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#4818) Phülöp válasza chubii (#4817) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha nem olavastam volna az egészet, de tudnám, hogy mekkora élményt ad ez az életmű, szerintem a dupláját se sajnálnám érte. Fantasztikus fél évet töltöttem el Asimov világában - és egyszer még megismétlem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4819) mike1334


mike1334
veterán

No befejeztem az Ambrózy báró esetei sorozatot (4 regény és 2 kisregény).

Hát hű, rég volt ilyen jó "olvasmányélményem". Mindenkinek ajánlott, aki kicsit is érdeklődik a boldog békeidők (dualizmus) kora, vagy a századfordulós (1900) Budapest iránt. Nagyon precíz és nagyon kreatív az egész történet, pedig alapvetően egy romantikus "lányos" sztori.

Váncsa István kritikája írja le a legjobban: "Cselekményvezetése furmányos, alakjai élnek, a helyszínek, a szituációk és a történések minuciózus gonddal kidolgozva. Noha ez egy lányregény Böszörményi Gyula az az ember, aki, ha sárkányt akar eregetni, azt úgy készíti elő, hogy hét feje legyen, valódi tüzet okádjon és tudjon beszélni is."

Szóval megéri beszerezni, remélem, hogy bár ez a sorozat lezárult, de akár a mellékszereplőkkel valamilyen formában még lesz "folytatása". (Amennyi munkát belefeccölt a korabeli Budapest történetének megismerésébe, kétlem, hogy csak úgy hagyná veszni...)

Vannak jó kortárs magyar írók, és vannak jó magyar kortárs könyvek, de lehetne több is a szórakoztató irodalom terén is. (Meg jöhetne már az új magyar szuperhős könyv is, tavalyra ígérte Hernád Péter :P )

Van még ilyen dualizmus idején játszódó alapvetően szórakoztató irodalmi könyv, amit érdemes elolvasni?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4820) k.kristof válasza mike1334 (#4819) üzenetére


k.kristof
őstag

Nem készült el időben a kézirat, tán év végén adta le, úgyhogy idén jön majd az Alakváltó. Már én is nagyon várom, valahogy nem volt az igazi a Könyvhét nélküle :)

Nem épp dualizmus, de nekem A szivarhajó utolsó útja tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#4821) mike1334 válasza k.kristof (#4820) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi, ez meg van, de már el is felejtettem...előkeresem :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4822) sztanozs


sztanozs
veterán

Most, hogy jönnek ez előzetesek a filmhez végre elolvastam a Ready Player One-t (angolul), és rögtön utána elkezdtem magyarul is. A magyarnak még csak kb az ötödénél tartok, de meg kell mondjam, hogy a könyvet biztos nem egy kocka lektorálta.
Nem egy fura elírást/fordítást találtam benne - pl. "Gyűrű világ" külön írva -, vagy az, hogy az OASIS OS-t OASIS OR-re (OperációsRendszer) magyarították (tök feleslegesen).

Amúgy a könyv maga, nagyon tetszett - valószínüleg azért mert én is egy "kicsit" ilyen kocka vagyok (talán, ha nem is annyira, mint a főszereplő, vagy Morrow).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4823) k.kristof válasza sztanozs (#4822) üzenetére


k.kristof
őstag

A Tanenbaum-féle Számítógép-architektúrákban is simán lefordították B/K-ra az I/O-t. :)

(#4824) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Már elolvastam egy ideje Andy Weir: Artemis-ét, de gondoltam várok a véleményezéssel, amíg emésztgetem.

Nos, a történet alapja tök jó is lehetne, de a megvalósítás sajnos nem az. Nyilván számíthattunk rá, hogy nem egy újabb Marsit kapunk, de színvonalban azért meg lehetett volna simán közelíteni. Ha az előző könyvére 10 pontot adnék, akkor az Artemis kapna 2-t, vagy jóindulattal 3-at. A marsi nagyon tetszett, kb. letehetetlen volt, és ahhoz a könyvhöz képest túl nagy a kontraszt.

Elég erőteljesen érezni, hogy egyes szereplők tulajdonságai (vagy akár maguk a karakterek) a mai PC, illetve egyéb, sjw lobbi nyomására kerültek bele, nem pedig azért, mert az író valóban így képzelte azokat el. Az volt a benyomásom, hogy 1-1 karakternél a mai negatív trendeket sulykoló, hangos kisebbségnek is meg "akar" felelni. (Pl. metrós jelenet trololo.) Néha érezhetően kínos volt ez, és rendkívül erőltetett. Mintha eredetileg nem is akarta volna beleírni ezeket, csak engedett egy kényszernek. Talán a kiadó ennyire beleszólt volna?

Mindenesetre nekem ez több, mint csalódás volt. A következő könyvéhez (ha lesz), már nem fogok ekkora bizalommal nekikezdeni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4825) ígyvanferi válasza Apollyon (#4824) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez egy tudatosan, a legapróbb részletekig előre tervezetten, a mai kor igényeinek, elvárásai alapján felépített regény. Minden csavar a helyén van, mégpedig azért, hogy minél fogyaszthatóbb legyen a termék. A karakterek, az etnikumok, a sztereotípiák szépen el vannak helyezve, mindnek megvan a pontos célja.
Én azért jól szórakoztam rajta, izgalmas volt. Bejött, hogy nő a főszereplő (nyilván ez sem véletlenül).

(#4826) beherit válasza sztanozs (#4822) üzenetére


beherit
tag

Én az easter egg-> húsvéti tojásnál tettem le.

amor fati

(#4827) doc válasza beherit (#4826) üzenetére


doc
nagyúr

most mar orulok hogy angolul olvastam annak ellenere hogy magyarul is megvan :D

egyebkent ha mar Artemis vs Marsi:
Ernest Cline masodik konyve, a Ready Player One utan erkezo Armada nekem hatalmas csalodas volt, nulla eredetiseg, nulla fordulat, elcsepelt minden egyes szava, egyaltalan nem jo. Az egyetlen pozitivuma hogy rovid :(

(#4828) gerii válasza doc (#4827) üzenetére


gerii
addikt

Én a Scalzi: Összeomló birodalommal (is) így vagyok.
Annyira érdektelen, semmilyen lett, tele hülye nevekkel, mintha el sem olvastam volna.

Remélem Pierce Brown új könyve nem lesz ilyen.

(#4829) Apollyon válasza doc (#4827) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem az Armada nem volt annyira borzalmas. De valóban, itt is lehetett érezni már az elején, hogy ez nem fog nagyot szólni. A Ready Player One egy jó ötlet, klasszul kidolgozva, leírva. A marsi könyvhöz meg azért kellett némi research, meg utánajárás, tehát feltételezem, hogy abban jóval több munka van. Ez persze nem rontja a Ready... erényét.
Szóval úgy gondolom, hogy az Artemis sokkal nagyobb gáz egy Marsi után. Az Armadát olvasva azért még mindig több bizalmam van az íróban, kiindulva abból hogy ő nem kezdte egy könyv után egyből nyomni a píszí bullshitet. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4830) doc válasza gerii (#4828) üzenetére


doc
nagyúr

en imadtam az Osszeomlo birodalmat, es mar nagyon varom a folytatast :)
a nevekre mar nem nagyon emlekszem, de nem nagyon szokott zavarni ha nem a megszokott stilusuak (ha mar ugyis messze vab az idoben es terben...), a sztori pedig nagyon szepen alakul, csak pont akkor lett vege mikor igazan beindult volna :D

(#4831) Phülöp válasza doc (#4830) üzenetére


Phülöp
addikt

nekem az indulással volt bajom, több is
amire hirtelen emlékszem, hogy már rendesen benne voltak a lázadás sűrejében, amikor valamelyik tiszt "asszonyomnak" szólította a kapitányt. Addigra már képzeletben minden szereplőről kialakult bennem egy kép, és a kapitányt nem nőnek képzeltem el. Zavaró volt egy darabig. Nem az, hogy nő, hanem hogy korábban utalás se volt erre.
ami még eszembe jutott, és talán írtam is ide miatta (valószínűleg a fordító vétke): volt az elején néhány olyan mondat, ami elég magyartalanra sikerült. Többször el kellett olvasnom ezeket, hogy azt lássam, mit akart leírni - ahelyett, amit leírt (lefordított).
A későbbiekben már nem volt bajom, magam is várom a folytatást.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4832) doc válasza Phülöp (#4831) üzenetére


doc
nagyúr

magyarul olvastad, ugye? mert akkor ez egyertelmuen a fordito hibaja, angolban azonnal kiderul hogy milyen nemuek a szereplok. az meg hogy a tiszt asszonyomnak szolitja a kapitanyt, szinten forditoi hiba (angolul a feljebbvalot akkor is 'sir'-nek hivjak, ha nonemu)

ja latom lejjebb irtad is hogy magyarul, ezekkel a panaszokkal erdemes a kiadohoz menni, legkozelebb hatha valasztanak hozzaerto forditot (illetve erdemes angolul olvasni, akkor nincsenek ilyen gondok :D)

(#4833) Phülöp válasza doc (#4832) üzenetére


Phülöp
addikt

teljesen jogos, amit írsz

közben rákerestem, 17. oldal:

– Megvan a pozíciónk – jelentette Dunn. – Huszonhárom fényévnyire vagyunk a Mezsgyétől, hatvanegyre Shiraktól.
– Helyi gravitációs kutak?
– Semmi, asszonyom. A legközelebbi csillag egy vörös törpe, tőlünk három fényévnyire. Azonkívül semmi jelentős a környéken.

ez a legelső utalás a kapitány nemére a magyar fordításban

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4834) gerii válasza Phülöp (#4833) üzenetére


gerii
addikt

Na igen, a nemekkel én is gondban voltam, a fordítónak köszönhetően.
Viszont legalább nem tájszólással fordított.

(#4835) leslieke válasza gerii (#4834) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A nemek ezek szerint mindnekinek gond volt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4837) gerii válasza brownus (#4836) üzenetére


gerii
addikt

Megyek!!! :Y

(#4838) Phülöp


Phülöp
addikt

Selma Lagerlöf: Nils ​Holgersson csodálatos utazása

Talán emlékeztek még a rajzfilmsorozatra. Nos, a könyv sokkal többet ad ennél - nem csak az utazás, a kalandok Márton lúd hátán a vadludakkal, de teljes földrajzi leírás a bejárt tájakról (Svédország és Finnország), azok regéivel, mondáival, és az 1800-as évek második felében élt ottani parasztok, bányászok, halászok történeteivel, napi gondjaival. A küzdelem a szegénységgel, a mindennapok túléléséért ugyanúgy megelevenedik a könyv lapjain, mint a svéd tájegységek kialakulását övező mondák, és a vadludakkal utazó Nils jellemfejlődése.

"A Nils Holgersson után, amely először 1907-ben jelent meg, még sok könyvet írt Selma Lagerlöf. Több műve felnőtteknek szól, de mindegyikben megtaláljuk más-más formában azt, amit a Nils Holgerssonban: a svéd táj festői ábrázolását, a szülőhaza mérhetetlen szeretetét, a hagyományok ápolását és az országhatáron túl nyúló emberiesség eszméjét."

Ajánlom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4839) Cheesus válasza brownus (#4836) üzenetére


Cheesus
senior tag

Pont tegnap rendeltem meg a Vörös Lázadást, ha úgy van lehet felmegyek dedikáltatni :D

https://www.twitch.tv/csehla

(#4840) mike1334


mike1334
veterán

Betegség miatti kényszerszabi okán több időm jutott olvasni, és ha már így alakult, úgy döntöttem magyar hetet tartok. Elolvastam Gerlóczy Mártontól A csemegepultos naplóját, illetve Cserna-Szabótól a Szíved helyén épül már a halálcsillagot. Előbbi úrtól még semmit nem olvastam (nagy hiba!), utóbbitól pedig pont a Sömmit. Mind a kettő trendi, "mai harmincas értelmiségi férfiaknak" szóló könyv, minden előnyével és hátrányával. Nekem tetszett mindkettő, de A csemegepultos messze megnyerte a versenyt. Nagy mennyiségben nem ajánlott magyar irodalmat fogyasztani (plusz még megnéztem melléjük a Testről és lélekrőlt), mert fura, borongós, nihilista magyar hangulatot tud teremteni, pláne,ha még esik is és a fejed is fáj.

Igazából ez mostanában a kedvenc stílusom...nincs konkrét sztori, nincs eleje, nincs vége, slice of life, karakterek, helyeztetek, adomák hosszú sora. Ha tudtok hasonlót, ne tartsátok vissza :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4841) doc válasza mike1334 (#4840) üzenetére


doc
nagyúr

letezik ez A ​csemegepultos naplója valahol e-book formatumban (marmint legalisan, megvasarolhato modon)?
Nem talalok...

(#4842) mike1334 válasza doc (#4841) üzenetére


mike1334
veterán

Ez?

Kicsit profán a stílusa, de sok helyen hangosan röhögtem rajta :)

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4843) doc válasza mike1334 (#4842) üzenetére


doc
nagyúr

neeeeee
kerestem a kedvenc dibook.hu-mon, meg guglival, de eszembe sem jutott hogy a sajat e-book olvasom boltjaban megnezzem :D
:R

MOD: megvasarolva, koszonom a tippet

[ Szerkesztve ]

(#4844) mike1334 válasza doc (#4843) üzenetére


mike1334
veterán

Szívesen, remélem Neked is tetszeni fog, csak a végére meg ne kívánd te is a lókolbászt...eskü keresek következőleg a piacon...vagy egy kis párizsit :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4845) doc válasza mike1334 (#4844) üzenetére


doc
nagyúr

parizsit biztos nem, lokolbaszt mar kostoltam, nekem izlett :D

(#4846) mike1334 válasza doc (#4845) üzenetére


mike1334
veterán

Akkor biztosan tetszeni fog a könyv is :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4847) mike1334


mike1334
veterán

Ja és végre úgy tűnik rendeződik a hányattatott sorsú Dresden-akták hazai kiadása is. LINK.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4848) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Nem tudjátok Pierce Brown legújabb könyvét elő lehet rendelni papír vagy e book formátumban már ?

El. Psy. Congroo.

(#4849) S1M0N válasza adamkaa777 (#4848) üzenetére


S1M0N
senior tag

Tegnap írták (facebook): "Pierce Brown: A káosz évei
megjelenés: április 16. (Könyvfesztivál)

A Könyvfesztiválunk talán legjobban várt újdonsága lesz Pierce Brown új regénye. A káosz évei januárban jelent meg az USA-ban, és rögtön New York Times bestseller lett belőle, a rendkívül pozitív kritikák pedig mutatják, hogy jól tette Brown, hogy újabb részt írt a sorozathoz.

Meglehetősen vaskos kötettel lesz dolgunk (600+ oldal), az epikus történetben Darrow mellett három új szereplő is bemutatkozik, ráadásul állítólag még idén megjelenik kint az ötödik rész - természetesen, amint tudjuk, ki fogjuk adni mi is.

Pierce Brown a könyv megjelenése alkalmából ellátogat hozzánk a Könyvfesztiválra, ahol lesz közönségtalálkozó és dedikálás. Ezeknek a menetrendje már majdnem végleges, lehet hogy akár már holnap be tudjuk jelenteni az időpontokat.

Előrendelés várhatóan 1-2 héten belül."

[ Szerkesztve ]

(#4850) k.kristof válasza adamkaa777 (#4848) üzenetére


k.kristof
őstag

E-booknál nincs előrendelés, de az Agave gyorsan beküldi a DiBookhoz a könyveit, a papírhoz képest legfeljebb 1-2 nap különbséggel digitálisan is meg lehet venni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.