Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#38951) xtend válasza vargalex (#38950) üzenetére


xtend
senior tag

:C :C :C :R :R

(#38952) Ar+


Ar+
újonc

Sziasztok!
Még csak ismerkedem a Kodi-val, Mi Box-ra, Mi Stickre, illetve Android tv-re tettem fel.
A movieshark repo-t sikerült feltelepítenem, működnek a filmes addon-ok. Viszont nem sikerült az EPG-t működésre bírnom az onlinestream-hez.
Próbáltam beírni a remote path-nak az itt javasolt https://onlinestream.live/list.xml címet a PVR IPTV Simple-ben, de üres marad a műsorlista.

(#38953) Puro


Puro
aktív tag

Sziasztok,
Libreelec 9.28 fut egy raspberry 2-n, tudtok olyan usb wifi adaptert ami tudja az 5GHz sávot és plug&play?

(#38954) Neubauer


Neubauer
csendes tag

Helló!
A KODI 18.9 alatt hol lehet kikapcsolni az adblockert?
A stremzz.co-n azt írja az adblocker be van kapcsolva, és ezért nem játsza le a filmet.

(#38955) Aryes válasza Neubauer (#38954) üzenetére


Aryes
nagyúr

A kodi maga az adblocker :DDD

(#38956) brazos válasza Ar+ (#38952) üzenetére


brazos
senior tag

Nyilván, hiszen az a list.xml fájl az a rádiókhoz való.
Mivel új Kodi használó vagy, neked is azt kellene tenned, mint amit általában javaslunk mindig, ha probléma van egy addonnal, nevezetesen menj el a cucc weboldalára, és nézd meg, ott mi van. Jelen esetben nálad a
https://onlinestream.live/list.xml
címet beírod a webböngésződbe, és valami ilyet fogsz látni. Ha lemented az xml fájlt, végig tudod nézni, de ez nem az iptv-hez való xml fájl, ezzel ott sokra nem mész. Ráadásul a weboldalról csak ezt az xml filét tudod már csak letölteni...

[ Szerkesztve ]

(#38957) bivalyos


bivalyos
tag

Üdv, az onlinefilmek addon másnál se működik mátrix alatt? Jó ideje nem megy nálam, azt hittem átmeneti hiba.

Üdvözlettel: bivaly

(#38958) Ar+ válasza brazos (#38956) üzenetére


Ar+
újonc

FF-ban először teljesen üres az oldal betöltéskor, egy refresh után pedig ezt írja ki:
XML Parsing Error: not well-formed
Location: https://onlinestream.live/list.xml
Line Number 18749, Column 24:
          <title>Nosztalgia RÄ
--------------------------------------------^
Safariban már azt láttam, amit te mutattál a posztodban.

Ezt a linket olvastam itt, nem úgy tűnt, hogy rádióra volt javasolva.
Tehát akkor hogyan lehet életre hívni az EPG-t az onlinestream-hez?
Azon a weboldalon semmi nyomát nem találtam erre vonatkozó instrukcióknak.

(#38959) brazos válasza Ar+ (#38958) üzenetére


brazos
senior tag

Olyant ne keress, ami nincs is. :)

(#38960) xtend válasza bivalyos (#38957) üzenetére


xtend
senior tag

Onlinefilmek.me addon?
[link]

(#38961) brazos válasza bivalyos (#38957) üzenetére


brazos
senior tag

Melyik? - mert hogy van belőle kettő is.
Erre a hibára gondoltál?
- NOTE: IGNORING THIS CAN LEAD TO MEMORY LEAKS!
Error Type: <class 'IndexError'>
Error Contents: list index out of range
Traceback (most recent call last):
File "/root/.kodi/addons/plugin.video.onlinefilmek.me/default.py", line 61, in <module>
navigator.navigator().playmovie(url, host)
File "/root/.kodi/addons/plugin.video.onlinefilmek.me/resources/lib/indexers/navigator.py", line 209, in playmovie
mainContainer = client.parseDOM(url_content, 'div', attrs={'id': 'main_container'})[0]
IndexError: list index out of range
-->End of Python script error report<--

(#38962) Ar+ válasza brazos (#38959) üzenetére


Ar+
újonc

Köszönöm, nagyon kedves válasz volt, de nem értékeltem a humorodat, hanem annyira begorombultam, hogy rákerestem kicsit és találtam több megoldást is. Épp ugyanezen a fórumon.
Egyrészt van a guidex.ml
És vannak letölthető ripperes xml fájlos megoldások is, amiket itt találtam (és további hozzászólásokban).
Az M2, M3 és Duna World valamiért nem mutat műsorinfót, de majd talán erre is rájövök, ha lesz rá időm.
Fő a segítőkészség!

(#38963) Arolotifar válasza Ar+ (#38962) üzenetére


Arolotifar
őstag

Szóval megtaláltad a keresőt és sikeresen használtad is? 🙃 Szerintem erre akart rávezetni a kolléga, hogy a kereső használata nem az ördögtől való 🙂
No offense.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#38964) Ar+ válasza Arolotifar (#38963) üzenetére


Ar+
újonc

Nem a keresőt kellett megtalálnom, hanem megint az lett, hogy csak magamra számíthatok, mert valaki vagy síkhülye (mint az elektronikai és számítástechnikai boltban az eladók) és nem tudja vagy bunkó, arrogáns és nem akar segíteni.
Amiatt írtam be ide, hogy az ebben a topikban javasolt linkkel nem működött a dolog. Gondoltam, hátha valamit máshogy kell beállítani (mert ez a Kodi olyan geekre lett kitalálva, hogy mindent és annak még az ellenkezőjét is el lehet állítani, túl van komplikálva). És ha már itt tartunk, a topik elején lévő magyarázólinkeken régi verzión mutatják, hogy mit kéne csinálni, se vizuálisan, se a keresendő beállítási szavakban nem segít sokat. Nem beszélve arról, ha valaki nem magyarra állította a Kodit.

(#38965) pgemil válasza gyűrű (#38498) üzenetére


pgemil
aktív tag

Lehet, hogy láma kérdés, de mi az a "repo"?
Én úgy értelmezem, hogy egy felhőtárhely és nem program.
Letöltöttem a repository.slyguy.zip fájlt , de nem tudom telepíteni! az eszközön (magicsee) Kodi alatt ( kiegészítők-telepítés zip fájlból----)
Mit csinálok rosszul? (HBO GO ment korábban az eu-hbo n)

(#38966) gyűrű válasza pgemil (#38965) üzenetére


gyűrű
addikt

Milyen kodi fut rajta?

(#38967) zsiga68 válasza pgemil (#38965) üzenetére


zsiga68
senior tag

Próbáld innen: https://iwf1.com/kodi/script.module.slyguy
Vagy itt a repo: https://k.slyguy.xyz/.repo/
Lehet neked ez kellene? : https://k.slyguy.xyz/.repo/script.module.slyguy/script.module.slyguy-0.51.2.zip

[ Szerkesztve ]

(#38968) pgemil válasza pgemil (#38965) üzenetére


pgemil
aktív tag

Na most működik, sikerült a lelepítés.... :C

(#38969) pgemil válasza gyűrű (#38966) üzenetére


pgemil
aktív tag

19.3

(#38970) Bozek válasza Ar+ (#38964) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha valaki nem tudja, hogy "hogyan lehet életre hívni az EPG-t az onlinestream-hez", akkor az már síkhülye? Ilyen hozzáállással ne csodálkozz, ha kevésbé lesznek segítőkészek az emberek...

Egyébként nem minden elektronikai és számítástechnika boltban hülyék az eladók.

[ Szerkesztve ]

(#38971) fatalista22


fatalista22
tag

Nem igazán Kodi téma, de valahol mégis kapcsolódik. A fiamnál is próbáltam a hálózati lejátszást smb-vel megcsinálni, a könyvtárakat látja is a lejátszó, de ha belmegyek bármelyikbe, mindegyik üres. Mit kellene még beállítani, hogy lássa a fájlokat is? Tanácstalan vagyok, mert nálam gond nélkül ment.

(#38972) xtend válasza fatalista22 (#38971) üzenetére


xtend
senior tag

Más alkalmazás látja a fájlokat csak a Kodi nem? Ha pl windows az oprendszer akkor VLC, stb látja a fájlokat? Ha nem, akkor nem a Kodi a probléma...

(#38973) fatalista22 válasza xtend (#38972) üzenetére


fatalista22
tag

Ok, köszönöm, majd legközelebb megnézem. A vlc-t fel kell telepíteni még. Gyanítom, hogy win10 hiba lesz, csak tapogatózom, mi okozhatja a hibát, hogy felkészüljek rá.

(#38974) ®abstract® válasza Ar+ (#38964) üzenetére


®abstract®
őstag

EPG-ezt ird be,nekem jo.
http://guidex.ml/all/guide.xml

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#38975) dethroner válasza ®abstract® (#38974) üzenetére


dethroner
veterán

Tudom, buta kérdés :) De ha beírom az PVR IPTV Simple cliensbe ezt az EPG-t, akkor abból hogy lesz műsorújság? Mit kell még csinálni? :B

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38976) ®abstract® válasza dethroner (#38975) üzenetére


®abstract®
őstag

utana mehet a restart majd ezt fogod latni:

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#38977) bivalyos válasza xtend (#38960) üzenetére


bivalyos
tag

Igen, remélem sikerül megoldani, jó kis addon volt, köszönöm :R

Üdvözlettel: bivaly

(#38978) brazos válasza fatalista22 (#38973) üzenetére


brazos
senior tag

Többször leírták már, hogy W10-nél az oprendszerben külön be kell kapcsolni/engedélyezni a régebbi smb verziót a Kodi használatához.

(#38979) brazos válasza dethroner (#38975) üzenetére


brazos
senior tag

Az m3u fájlban a csatorna id tagjánál, illetve a csatorna nevévél úgy kell azt megadni, ahogy az xml-ben is meg van adva, tehát nem lehet a névben semmilyen eltérés, kisbetű, nagybetű, szóköz, csak úgí, ahogy azt az epg-t szolgáltató webhely xml-jében meg van adva. egy példa m3u file tartalma:
#EXTM3U
#EXTINF:-1 tvg-id="M4 Sport HD" group-title="" tvg-logo="",M4 Sport HD
http://152.66.115.226:33391/bysid/101
a tvg-idben a macskakörmök közötti név, illetve az extinf-ben a csatorna neve egyezzen meg az xml-ben lévővel, ekkor, ha újraindítod a Kodi-t a tv részben az M4 Sport HD név alatt ott lesz az epg meglétére utaló kis csík.... A képen az is jól látható, ha agy csatorna nevét nem úgy adod meg az m3uban, ahogy az az epg-xml-jében van, akkor nem lesz epg-d.
A kodi saját műsorújságában meg így néz ki a példa m3u-ban megadott csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#38980) dethroner válasza brazos (#38979) üzenetére


dethroner
veterán

Őőő, én ezt nem értem :B Én csak telepítettem a onlinestream kiegészítő által felajánlott pvr manager-t, beírtam a javasolt szöveget, restart és működik. Nekem nincs m3u fájlom, nem is foglalkoztam vele.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38981) viperabácsi válasza dethroner (#38980) üzenetére


viperabácsi
addikt

Bocs , de melyik " javasolt szöveget " írtad be ? Nekem sincs epg

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#38982) Ar+ válasza Bozek (#38970) üzenetére


Ar+
újonc

Ezt a kérdést ide írtam be, nem a bolti eladótól kérdeztem. Némi szövegértelmezési problémád lehet. A bolti eladóktól szinte semmit nem érdemes kérdezni, mert kb. annyit tudnak, hogy hogyan töltsék ki a számlázó programban a vásárló adatait, oszt annyi.
A csúcs az volt, amikor egy elvetemült pillanatomban betértem az iStyle-ba, hogy megkérdezzem, tudnak-e megoldást arra, hogy Mail appban jelezze a listanézetben is, ha van csatolás (ahogy Big Sur előtt még működött), és a csávóka azt közölte, hogy ő soha nem használt Mail-t, mert ők Outlookot használnak, egy apple boltban.

A Kodi addon-okkal kapcsolatban még a google keresésekkel is nagyon necces választ találni a felvetődő kérdésekre, mivel rengeteg kamu oldalba, lejárt megoldásba, nem működő javaslatokba fut az ember.
Pl. szerettem volna hozzáadni csatornákat az onlinestream-es listához. Sajnos ennek az addon-nak nem hozzáférhető a saját gépen elmentett fájlokból a lista, amihez hozzá tudnám aplikálni a kívánt stream ip címét. Másik playlist-et sem igazán sikerül hatékonyan csinálni, mert hiába készítek m3u fájlt és max. berakhatom favoritnak és ott elérhetem, de ha így elindítok egy streamet, adás közben a balfelső sarokban nem fogja megjelentetni a csatorna nevét, hanem a link végén lévő playlist.m3u8 fog megjelenni. Egyéb infó sem lesz ott, pláne nem a műsor leírása. És léptetni sem lehet streamek között így.
Ezzel az erővel inkább egy .strm favoritba tevése egyszerűbb.
És még lenne egy csomó ilyen jeleggű kérdés, de úgy nem sok jóra számítok, ha valaki azzal reagál, hogy "Olyat ne keress, ami nincs is", miközben a konkrét kérdésben volt válasz és miután megtaláltam, voltam olyan rendes és megosztottam itt másokkal.
Meg még kioktat, hogy újoncként miért nem kerestem a megoldást az addon weboldalán, miközben ott pont semmi válasz ezzel kapcsolatban nincs.
-----------------------
®abstract®
Igen, én is elsőre ezt találtam, és be is írtam ide.
Bár ennél több infót sikerült a epg_ripper_HU1.xml letöltésével elérnem, most inkább azt hagytam beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#38983) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Egy KIplus mediabox-on CoreElec 9.2.8-as rendszeren KODI-val zenét szoktam hallgatni (Music-Fájlok-Forrásként hozzáadott hálózati mappa kiválasztása-Egy almappába belépve /gyak. Album/ indítom a lejátszást), de az adott mappában lévő számok lejátszását követően nem ugrik a következő mappára.

Milyen módon vagy esetleg kiegészítővel lehetne megoldani, hogy az adott mappa tartalmának lejátszását követően ugorjon a következő mappában lévő zenefájlokra? Ha egyáltalán megvalósítható ez...

read-only mode on the forum

(#38984) consono válasza Ar+ (#38982) üzenetére


consono
nagyúr

Hát jobb is az Outlook Mac-en is, mint a Mac Mail :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#38985) dethroner válasza viperabácsi (#38981) üzenetére


dethroner
veterán

[link]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38986) Bozek válasza Ar+ (#38982) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, és itt síkhülyéztél le mindenkit. A bolti eladós rész már külön bekezdés volt, nem tartozott az első bekezdéshez.

(#38987) brazos válasza Ar+ (#38982) üzenetére


brazos
senior tag

Először is némi szövegértési problémád inkább neked van, hiszen azt az ominózus választ azért kaptad, mert arról a kérdezett weboldalról ilyen epg adatfolyamot nem fogsz tudni letölteni, erre vonatozott, az olyat ne keress..., de az már nem az én problémám, ha ezt te nem tudod, megérteni, vagy helytelenül értelmezed.(mint a fenti válaszodban)
Ráadásul nem is lettél kioktatva, pedig oda akartam még írni, hogy jobban tennéd, ha visszaolvasnál a fórumban, mert erről ott már volt szó, és többek közt meg lett említve, hogy saját m3u fájlba neked kell kigyűjteni a saját két kezeddel az oldalakra, tv csatornákra beírt linket, persze csak azokat, amik még működnek is, és azután ahhoz az m3u fájlhoz kell keresned egy olyan epg szolgáltatót, (mivel az onlinestream oldalon nincs) ahol az általuk adott xml fájlokban léteznek azok a csatornák, (vagy legalább a nagyobb része) amiknek a címeit te arról az online-s oldalról kigyűjtöttél, és egyberendeztél egy fájlba! Arról is volt szó, hogy ehhez az m3u fájl szerkesztéshez milyen programokat tudsz használni a legegyszerűbb Wines notepadtól kezdve, vagy linuxnál az alap Leafpad text editorán át. És a kérdéses pvr addon epg beállítását is megadtuk már, léppel megtámogatva. Csak aki nem olvas vissza, hanem inkább élből lehülyézi a másikat, ahelyett hogy értelmesen viselkedne, azzal nem lehet mit kezdeni. Azt is leírtuk itt már ezerszer, én is, hogy a kérdéses PVR IPTV Simple cliens csak egyetlen forrás m3u fájlt, vagy egy távoli linket tud csak egyszerre kezelni, és ezen progi beállítását is megadtuk, én is, meg más is, képekkel mellékelve, de, ha valaki ezekből nem képes tanulni, az nem a mi problémánk, és nem a mi hiányosságunk, bármennyire is lehülyézel érte. Én még azt is megírtam ide, mert kérdezte valaki, -úgy mint fentebb most te is- ha több m3u fájlod van, azt hogyan lehet megjeleníteni kodin belül. Erre való a Live Stream Pro addon, ami nem csak egy m3u fájlt kezel, hanem többet, és ennek képpel megtámogatott beállítását is megadtuk itt, én is, nem is egyszer. Csak éppen senki nem figyelt oda, és ez a több m3u fájl lejátszás azóta is téma. Végül a normális m3u fájl formai kinézetére, és annak jó kitöltésére is adtunk itt már tanácsot, hogy biztosan megjelenjen az adott csatornákhoz az epg adat. De úgy látszik, hiába....

[ Szerkesztve ]

(#38988) ®abstract® válasza Ar+ (#38982) üzenetére


®abstract®
őstag

köszi, megnéztem de ahogy latom kb.ugyanannyi az info.

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#38989) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

Kerestem , de senki sem panaszkodik, egy en megteszem . Napok ota az rtlMost ( híradó) nagyon pufferel. kb 30 mp kent.. más is járt/jar igy?
elvileg bivaly netem van. de mondjuk külföld.. ( ha szamit)
mit próbáljak. merre induljak. mert igy élvezhetetlen .

Köszi

(#38990) vargalex válasza cpt rodgi (#38989) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Első körben nézd meg, hogy böngészőben hibátlanul megy-e. Ha igen, akkor lehet tovább kutakodni.

Alex

(#38991) cpt rodgi válasza vargalex (#38990) üzenetére


cpt rodgi
tag

sajna böngésző hibátlan .. amit elfelejtettem írni, h nem aRPi 4 LibreELEC-RPi4.arm-10.0.2.img.gz van fenn a pi 4 en hanem LibreELEC-RPi4.arm-9.2.8.img.gz , mert az istennek nem települ fel a 10 es . próbáltam libreelec usb sd creator, próbáltam api imager. sehogy sem megy a 10 es..

(#38992) vargalex válasza cpt rodgi (#38991) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Esetleg egy régebbi widevinecdm-el lehet érdemes próbálkozni.

Alex

(#38993) fatalista22 válasza brazos (#38978) üzenetére


fatalista22
tag

Mivel már két lejátszón is be tudtam állítani az smb-t, így az volt az első dolgom, hogy megnéztem: be van-e kapcsolva. Be volt, szóval a hiba máshol lehet. Gondoltam, hogy esetleg valamelyik w10 frissítést nem tette fel.

(#38994) robi12ster


robi12ster
tag

Hi. Megpróbáltam mégegyszer feltenni a kérdést. Autoban , launcherként használnám a kodit. Be lehet állítani, hogy automatikusan, indulásnál indítsa a zeneszámoka

(#38995) gyűrű válasza robi12ster (#38994) üzenetére


gyűrű
addikt

Szia, igen.

(#38996) robi12ster válasza gyűrű (#38995) üzenetére


robi12ster
tag

Hogy?

(#38997) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

-es annak mi lehet az oka, h pi4 re nem tudom feltenni az eredeti pi 4 es imaget?

(#38998) gyűrű válasza robi12ster (#38996) üzenetére


gyűrű
addikt

Kell egy app ami elindítja bootnál a kodit, boottokodi, vagy lauch on boot..
a Kodi beállításokban pedig settings> interface>startup, itt beállítan a startup window-t zenére.

(#38999) Arolotifar válasza cpt rodgi (#38997) üzenetére


Arolotifar
őstag

Próbáld meg a Rufust, csak azt használtam, amíg volt Pi4 a birtokomban. [link]
Ezzel írd ki, majd utána telepítsd.

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#39000) brazos válasza cpt rodgi (#38997) üzenetére


brazos
senior tag

https://libreelec.tv/2021/08/26/libreelec-matrix-10-0/
Ha meg valóban akkor célszerű lenne a Libre saját vélszerszámát használni erre a célra.
LibreELEC USB-SD Creator
https://libreelec.tv/downloads/
A linkelt oldalon a leírás alatt ott vannak a klf.rendszerekhez a creator linkjei, én pl. egy linuxos creatorral csináltam egy usb kulcsra telepítést, teljesen jól működik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.