Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) Mela Kehes válasza Proci85 (#19950) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Köszi

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#19952) soetigabor


soetigabor
tag

Sziasztok!

Csak én vagyok béna, vagy tényleg nem lehet már se USA, se német amazonról pw 3-at rendelni?
Illetve, ha már itt tartunk, innen vett már valaki egyet? Nem kell félnem tőle? :F Vagy bármelyik másik hardveraprós, jó véleményű eladótól.

Köszi előre is.

+ Azt honnan állapítom meg a csomagolásról és a készülékről, hogy az adott pw, az hanyadik gen.?

[ Szerkesztve ]

(#19953) cocka válasza soetigabor (#19952) üzenetére


cocka
veterán

Csak reklámmentes kérhető Magyarországra, ami drágább. Ha jól láttam USA-ból még az se, mert hiába választod ki, hogy reklámmentes legyen, továbbra sem engedi Magyarországra postáztatni.

Jelenleg 2 opció van: vagy német Amazonról rendelsz vagy britről.

Most a britről olcsóbb a rendelés.

Brit: 132.84 font a vége, ami kb. 44913 Ft
Német: 149.4 euró a vége, ami kb. 46006 Ft

35000-ért holt biztos, hogy reklámost kapsz.

Mivel közvetlenül az Amazontól nem vásárolhatsz korábbi Paperwhite-okat, így bármi amit közvetlenül tőlük rendelsz és Paperwhite névre hallgat, vélhetően 3. kiadás, 7. generációs lesz.
Az Amazon piactérben szereplő eladók viszont simán árulhatnak korábbi cuccokat is, ezzel valószínű 2 probléma lesz:
1. Nem szállítanak Magyarországra,
2. kifejezetten úgy kell rákeresni a cuccra, hogy te mondjuk paperwhite 2-t akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#19954) soetigabor válasza cocka (#19953) üzenetére


soetigabor
tag

Köszi szépen az infókat. Azon túl, hogy reklámos, 35-ért, van ennek más hátránya egy hivatalos amazon forráshoz képest? Pl. garancia ügyintézés, vagy bármi. A reklám egyébként sem érdekelne, de ha mégis zavar, tudtommal ingyen leszedik, nem?

(#19955) ArthurShelby válasza soetigabor (#19954) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerintem nincs, egyébként reklámmentesítésről egy kis infó. ;)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#19956) cocka válasza soetigabor (#19954) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom, mert én amazon.de-ről vettem még tavaly.

(#19957) soetigabor


soetigabor
tag

(#19955) legelek válasza soetigabor (#19954) üzenetére
Köszi szépen, visszatérek majd rá akkor, ha esetleg aktuális lesz. :)

(#19956) cocka válasza soetigabor (#19954) üzenetére
Hát, akkor a puding próbája az evés. Addig úgysem szívesen venném meg, amíg nem fogtam meg a kezemben is, mint ahogy egy rendes üzletben szoktam... mármint ott sokszor csak fizetés után látom, de még a garanciajegy lepecsételése közben meg szoktam nézni, mit veszek, miután... nem is tudom, több, mint 10 éve az Electroworldben jártunk úgy apámmal, hogy vettünk egy minihifit a doboz szerint, de még ott szerencsére belenéztünk jobban a dobozba és valami 20 évvel az előtti technológiájú hulladék rádió vagy magnó vagy mi volt benne. :DDD

(#19958) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

A Kindle megkapta az új akksiját, de az istenért se hajlandó most se bekapcsolni... :O :O
Mi lehet még hiba ok???

Samsung Galaxy S10+

(#19959) konzi válasza pcgamer01 (#19958) üzenetére


konzi
aktív tag

Alaplap esetleg kijelzo.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#19960) GrandS válasza pcgamer01 (#19958) üzenetére


GrandS
senior tag

Töltsed legalább 2 óráig.

(#19961) piocasember


piocasember
tag

Érdekes feladvány! 245 könyv van az Amazon Drive-on a Dokuments könyvtáramban, mégis csak 77 könyvet látok a Kindle eszközön a letöltésekben. Meg tudnátok mondani, mit kell tennem, hogy minden könyvet lássak az eszközön? Köszönöm!

(#19962) wardemi válasza piocasember (#19961) üzenetére


wardemi
senior tag

Szerintem a két szolgáltatás nincs egybekötve. Ahol szinkronizál a kindle azt a amazon.com/mycd éred el. De szerintem ez külön van, ide töltődik be automatice a megvásárolt ebook-ok stb. De lehet rosszul tudom :)

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#19963) piocasember válasza wardemi (#19962) üzenetére


piocasember
tag

Köszönöm szépen! Itt már kevesebb könyvet látok -csak 109-et-, de ez még mindig kevesebb, mint amennyit a Kindle megtalál :(

(#19964) Degeczi válasza piocasember (#19963) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A könyvlista szűrését ne "books"-ra vagy "docs"-ra állítsd, hanem "all items"-re, akkor mutat mindent.

(#19965) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Hogyan lehet az eszközről a User's Guide-t eltüntetni?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#19966) piocasember válasza Degeczi (#19964) üzenetére


piocasember
tag

Köszönöm a választ! Arra van állítva :((

[ Szerkesztve ]

(#19967) piocasember válasza Degeczi (#19964) üzenetére


piocasember
tag

Ott lehet a probléma, hogy az Amazonon az "Accounts and lists" menüben van egy olyan lehetőség, hogy "Your content and Devices" és egy olyan, hogy "Your Amazon drive". Ez utóbbiban sokkal több könyv van és én ezeket nem látom a Kindle eszközön. Nem is értem, hogy milyen tárhelyen lehet akkor az előbbi. Teljesen meg vagyok kavarodva. A Drive-on nem is találok semmilyen beállítást, amivel az eszközre küldhetném az ott található fájlokat. Csak letöltés és megosztás van! :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#19968) Degeczi válasza piocasember (#19967) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Drive-on eddig nem is néztem, mindig a "your content & devices" alatt, ott a Docs-ra szűrés nekem egyezik a készüléken láthatóval (a Books már nem pont, a Drive alatt meg tényleg kevesebb látszik. Annyira azért nem érdekel, mert az utóbbi időben az elválasztás miatt csak AZW3-akat szoktam fölrakni, azokat pedig persze USB-n)

(#19969) cocka


cocka
veterán

Van valami leírás arról, hogy miben tér el az azw3 és a mobi?

Illetve hogy a kfx mennyiben nyújt többet az azw3-nál?

Plusz a fontok kezelése hogy megy itt azw3-aknál, mert sikerült htmlből olyan ebookot generálnom, ami bár egyedi és több fontot használ egyszerre, nem jelenik meg a font menüben a Publisher Font, ugyanakkor nem is engedi megváltoztatni a betűtípust. Hiába választom ki akármelyik másikat a 8 közül, akkor is ugyanaz marad. (PW3)

(#19970) Degeczi válasza cocka (#19969) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A MOBI/PRC a létező legbutább, bináris (lényegében adatbázis, rekordokként tartalmazva a szöveget) formátum, amiben alig van formázásra lehetőség, míg az AZW3 éppúgy html alapú, mint pl. az EPUB (azzal nagyjából egyenértékű is)
Ebből adódóan biztosan nincsen ilyen összehasonlítás, annyira totálisan eltérő formátumok, a rossz lehetőségek (különösen pl. a feltételes elválasztás hiánya) miatt pedig kerülendő a MOBI.

Amikor utoljára néztem, a KFX az Amazon saját formátuma volt, Calibre vagy más programok által nem támogatva, ezért (ha ez változatlanul így van) ott sincs értelme ilyesmiről beszélni, hiszen nem tudsz magadnak abban anyagot gyártani.

Marad az AZW3.

(#19971) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Egy kérdés: az amazon európai oldalán olyan valós akció Kindle-re szokott lenni, mint az ember 11.11, fekete péntek, stb kapcsán szeretne látni?

Megéri esetleg ilyesmit várni? Vagy 36kHUF körül jó ér ez a hardveraprón érte?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#19972) cocka


cocka
veterán

Szerintetek nem furcsa egy kicsit, hogy ez a Kindle Previewer nevezetű program képes az epubot megnyitni? Talán az egyik legelterjedtebb formátum az azw3 után, szóval talán bele lehetne írni gyárilag is az fwkbe, hogy képesek legyenek epubot megjeleníteni. Miért olyan nehéz ez? Úgy értem miért nem hajlandóak erre?

(#19973) vegyszer válasza cocka (#19972) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez pont olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy mikor lesz mikroUSB a következő iPhone-on.

Amíg valaki úgy nem dönt, hogy legyen, vagy éppen, hogy ne legyen, és kitart a döntése mellett, nem fog a helyzet változni. Mert csak. Megcsinálni egy este, és közel sem biztos, hogy okosba nem készítettek el, de ha a főni azt mondja, nem kell változás, akkor nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#19974) Degeczi válasza cocka (#19972) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert értelmetlen pénzkidobás lenne az Amazon részéről:
- jelentősen megnőne a fejlesztés, és főként a support költsége is
- pont azért hozták létre az AZW formátumot, h abban saját DRM-et tudjanak használni, ne kelljen a jogtulajdonosnak (EPUB-nál azt hiszem az Adobe) fizetniük a használatáért

Ráadásul miért tennék? Elfejted, h ez egy céleszköz, az Amazon könyvesboltjában kapható könyvek olvasására! Ott pedig nem forgalmaznak EPUB-ot...

(#19975) silver-pda


silver-pda
aktív tag

1 hónap után reklámmentes lettem. :)
Sógoroknál szereztem be a PW3-at és azt nem az amazon.com-on kell mentesíteni, hanem a ...co.uk oldalukon.

(#19976) cocka válasza Degeczi (#19974) üzenetére


cocka
veterán

Te meg elfelejted, hogy vannak nem magyar ebookok, amiket nem tesznek közzé az Amazon Kindle store-ában.

ez egy céleszköz, az Amazon könyvesboltjában kapható könyvek olvasására!

Azért az vicces, hogy ezt pont te írod nekem, miután szerintem vettem már pár könyvet az Amazontól, azaz tisztában vagyok vele, hogy erre való. Másoknak viszont az is mindegy, hogy regisztrálható-e a készülék, mert majd úgy is magyar könyvet fognak rajta olvasni. Akkor meg tényleg minek erre Kindle?

(#19977) Degeczi válasza cocka (#19976) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pedig ezek szerint továbbra sem vagy tisztában azzal, h ez az Amazon célkészüléke a saját boltjához: baromira nem érdekli őket, h Kovács B. Géza milyen warezolt magyar könyveket pakolna rá, és milyen egyéb formátumokat szeretne még használni. Nem ő a célcsoport, ezen fölösleges nyafogni, érthető okokból sosem fog megváltozni, csak értelmetlen veszteség, pénzkidobás lenne az Amazonnak.

Nem a készülékeladás számukra az üzlet (sőt, az akciókban ráfizetéses is lehet), hanem a könyvesboltjukból vásárlás.

(#19978) cocka válasza Degeczi (#19977) üzenetére


cocka
veterán

milyen warezolt magyar könyveket pakolna rá,

Ez a feltételezés most sajnos nem nyert, ugyanis vásárolt epubról van szó. A kereskedő pedig nem is volt hajlandó más formátumban küldeni.

(#19979) Degeczi válasza cocka (#19978) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze lehet olyan hülye könyvesboltos, aki pont a legelterjedtebb márkát nem támogatja, de még hülyébb ötlet lenne az Amazontól elvárni, h más szekerét tolja.
Ez továbbra is célkészülék az Amazon boltjához.

(#19980) cocka válasza Degeczi (#19979) üzenetére


cocka
veterán

Tudod nem foglalkoznék ezzel a kérdéssel, ha olyan borzasztó egyszerű és zökkenőmentes lenne az azw3-ba való konverzió, de sajnos nem az.

Valami mindig elqródik és ha esetleg képeket vagy egyéb "összetettebb" formázást, rendezést, publisher fontokat tartalmaz a cucc, akkor már esélyes hogy fos lesz a konverzió is.

Na igen, gondolom a többi nem Kindle készülék pedig pont az azw3-akat nem támogatja.

Azt egyébként lehet tudni, hogy az enhanced typesetting azonkívül hogy fejlesztett betűszedés valójában mit takar?

Másik kérdésem, hogy az update-eket vajon hány évig biztosítják a PW3-hoz?

A text to speech elérhetősége hogyan "kapcsolható be" egy adott ebooknál? Mert van olyan könyv, amit konvertáltam, sideloadoltam és alapból elérhető, van amit meg a Kindle Store-ból töltöttem, a terméklap állítja, hogy van text to speech, de mikor a könyvet megnyitom mégsincs.

(#19981) cocka


cocka
veterán

Hát ugye van itt ez a cikk:

[link]

De ebből nem sok semmi derül ki:

Dióhéjban kb.:

1. elválasztás, nem tudjuk, hogy ez automatikusan történik-e a Kindle Store-ból vásárolt könyvek esetén vagy könyv és formátumspecifikus

2. kifinomultabb szóközhasználat

3. fejlettebb karakterpozícionálás

4. Az iniciálék, a szöveg és a képek automatikusan idomulnak a megfelelő képernyőmérethez, mondjuk nem tudom, szerintem ez eddig is így volt, ha növelted a betűméretet vagy változtattad a betűtípust stb..

5. Oldalkép és margók a legoptimálisabbak még a legnagyobb betűméret esetén is. Miért, ez eddig nem így volt?! LOL

6. Bookerly

Hát ezek közül talán az elválasztás az aminek van értelme, bár tudtommal az angolok kerülik az elválasztásokat, csak akkor nem, ha már nagyon muszáj.

Mondjuk az is egy érdekes kérdés, hogy a 2. és 3. vajon a Bookerly nélkül is működik?

(#19982) pcgamer01 válasza GrandS (#19960) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Bevittem a Kindle shop-ba, alaplapcserés ami 15K munkadíjjal....
Mondtam a nőnek akkor dobják ki :((

Samsung Galaxy S10+

(#19983) cocka


cocka
veterán

Köszönöm a kioffolásokat, de ha a legutóbbi téma sem vág úgy mond témába, akkor mi? Csak a Kindle vásárlásról szóló infók?

Az enhanced typesetting mióta off topic?! :W

A mobileread.com-on valahogy normálisabb a hozzáállás.

(#19984) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Erre valaki?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#19985) cocka válasza Mela Kehes (#19965) üzenetére


cocka
veterán

Letörlöd, utána meg a Manage your content and devices oldalon a Dictionaries & User guides kategóriát kiválasztva letörlöd a felhőből is. Kész.

[ Szerkesztve ]

(#19986) Mela Kehes válasza cocka (#19985) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Köszi. Néztem már itt, csak Books-ra volt állítva és azért nem találtam.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#19987) csatacsita


csatacsita
tag

Sziasztok!
A kindle paperwhite a linux minttel mennyire kompatibilis? Néha amikor rámásolok valamit, nem jeleníti meg a kindlemen, pedig egyszerű formátumokat használok és a documents mappába másolom. Valaki járt már hasonlóképpen?

(#19988) Degeczi válasza csatacsita (#19987) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nincs köze az oprendszerhez, egyszerű háttértárként jelenik meg.
De a legegyszerűbb Linux alatt is a Calibre-t használni, és abban az eszközre küldés gombot.

(#19989) csatacsita válasza Degeczi (#19988) üzenetére


csatacsita
tag

Ezer hála, köszönöm! :)

(#19990) cocka válasza csatacsita (#19989) üzenetére


cocka
veterán

Ja, de ha esetleg nem mobit vagy azwt akarsz rá küldeni, akkor vannak egyéb lehetőségek is a Calibre-on kívül.

Például Send to Kindle for PC program:

Hátránya, hogy HTML pl. nem küldhető és csak 50 megás lehet a fájl.

Email küldős szolgáltatás a @kindle.com-ra, itt meg ugye a csatolmány méretének maximuma szab határt. Itt már lehet küldeni HTML-t is, viszont nem teljesen értem hogy képzelték, mert általában képek vagy css fájl is szokott tartozni hozzá, amit így nem tudsz átküldni a dokumentum részeként.
Teszteltem, ha zip fájlba becsomagolod a htmlt meg a járulékos fájljait, akkor sem esik le neki, hogy összetartozó fájlokról van szó, hanem a képeket pl. külön-külön küldi a Kindle-re.

Van ugye a kindlegen ami parancssoros cucc és Kindle kompatibilis mobi generálható vele. Támogat HTML-t is.

Meg van a Kindle Previewer ami amellett, hogy képes megnyitni natívan pl. docxet, htmlt, epubot, át is tudja őket konvertálni mobiba vagy a maces azkba.

Meg ugye ezenkívül vannak böngésző bővítmények, amikkel egy adott honlapot lehet sallangmentesíteni és olvashatóvá tenni a Kindle-ön.

(#19991) Proci85 válasza cocka (#19990) üzenetére


Proci85
senior tag

Annyit sem kell tökölni. El kell küldeni az általadválasztottnév@kindle.com mail címre, beleírva a tárgyba, hogy convert ls frankón átalakítja kindle specifikus formátumra + lesynceli a kindle eszközre. Az összes könyvemet igy tettem rá. Nem tudom, hogy mekkora könyveket olvastok, de 1000 oldalas műszaki könyveim (sok ábra) max 20-30Mbyte-osak voltak. Gond nélkül vitte. 2x szoktam elküldeni, convert tárggyal és anélkül. Amelyik jobban olvasható, azt tartom meg. Műszaki könyvek az ábrák miatt általában pdfként jobbak, az a convert nélküli változatban hagyom fent.

[ Szerkesztve ]

(#19992) Degeczi válasza Proci85 (#19991) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A korszerű formátumokkal ez sajnos nem egyszerű (amikor már eleve AZW3-ban szerezted be a könyvet valahonnan, azt így nem küldöd át)

(#19993) Degeczi válasza cocka (#19990) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Írta, h Linuxot használ, arra nincsen Send to Kindle alkalmazás.
(ugyan Wine-al lehet próbálkozni, de emiatt fölösleges. A Calibre natívan fut, és abban is be lehet lőni az emailes átküldést)

[ Szerkesztve ]

(#19994) Proci85 válasza Degeczi (#19992) üzenetére


Proci85
senior tag

[link]
Supported File Types:
Microsoft Word (.DOC, .DOCX)
HTML (.HTML, .HTM)
RTF (.RTF)
JPEG (.JPEG, .JPG)
Kindle Format (.MOBI, .AZW)
GIF (.GIF)
PNG (.PNG)
BMP (.BMP)
PDF (.PDF)

Epub mondjuk nincs a listában, de úgy látom, hogy azw mehet.

(#19995) Degeczi válasza Proci85 (#19994) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Próbálj meg küldeni emailben AZW3-at, nem fog menni, és ilyen választ kapsz (most próbáltam, gondoltam hátha végre változtattak ezen - de nem):
The Kindle Personal Document Service can convert and deliver the following types of documents:
Microsoft Word (.doc, .docx)
Rich Text Format (.rtf)
HTML (.htm, .html)
Text (.txt) documents
Archived documents (zip , x-zip) and compressed archived documents
Mobi book

Az általad idézett oldal nyilván a régi AZW-re vonatkozik, ami a MOBI-val azonos.

(#19996) cocka válasza Proci85 (#19991) üzenetére


cocka
veterán

El kell küldeni az általadválasztottnév@kindle.com mail címre

Gondolom az nem zavart, hogy a 4. bekezdésben ugyanerről írtam. A convertnek egyébként kizárólag pdfek esetén van értelme, mivel a cucc natív pdf megjelenítésre is képes, választhatsz, hogy pdfet vagy azw3-ba konvertált pdfet küldesz.

A többi HTML-XML alapú formátumnál alapból konvertálás történik.

Azt persze halkan hozzáteszem, hogy csak egy nagyon alapszintű, text layert is tartalmazó pdfet merek így átküldeni, mert összetett dokumentumok esetén inkább csak vicces a végeredmény, mintsem olvasható.

1000 oldalas műszaki könyveim (sok ábra)

Háh! Arra azért marha kíváncsi lennék, hogy a képleteket (ami műszaki könyveknél szerintem nem kevés) illetve egyéb témaspecifikus jelöléseket hogy konvertál. A LaTeXben megírt és többek közt pdfbe exportált dokumentumomat (dugig képletekkel, itt-ott ábrákkal is) ez a konverzió gyakorlatilag tönkretette. A végeredmény: használhatatlan.

Magát a PDF olvasást Kindle-ön meg szerintem el lehet felejteni. Pontosabban jó volna, ha támogatna valamiféle text reflowt, ahogy más olvasóknál ez elérhető, de alapvetően a legfőbb gondom, hogy egy 6 colos kijelző picike ahhoz, hogy pdf oldalakat görgessen rajta az ember. Az érintőképernyőn nehézkes a pdfek scrollozása, a nem érintőn pedig kapsz egy keretet, amivel nagyítható az oldal adott területe, aztán lehet nyomkodni meg kurzorral ide-oda mászkálni a lapokon. Agyrém.
Ide széljegyzetként még megemlíteném, hogy egy esetleges webböngészésnél viszont nagyon hiányoznak a nem érintősökön feldobott opciók: 150%, 200% és 300%, mivel ezekkel általában (ha az oldal csse is úgy van kialakítva vagy mobilra is optimalizálva van) sokkal precízebben rögzíthető az oldalkép és baromi kényelmes a lapozógombokkal a nagyított verziót olvasni, míg érintőnél minden mozdulatnál vízszintesen is elmozdulhat az oldalkép, ami baromi zavaró. Ez utóbbinál legalább az Article mód olvashatóbb.

Na most esetemben arról volt szó, hogy vettem egy játékkönyvet (amiben kis millió dokumentumon belüli ugrásnak KÉNE lennie) epubban, ami nem tartalmazott ilyen ugrásokat. Képek is szoktak lenni ezekben, szóval nem olyan egyszerű ez a konverzió ám!

HTML-be kellett konvertálnom, mert már az epubban lévő XHTML is egy kalap szar volt, a linkeket meg nemes egyszerűséggel kifelejtették. Szóval ott kezdődött, hogy átkonvertáltam a cuccot és ki kellett gyomlálnom a bugyuta formázásokat + linkesítenem kellett az egészet, hogy használható legyen. És amikor ez kész ugye akkor van általában plusz egy mappád, amiben benne vannak a képek és a css meg az esetleges fontok, de mivel azok másolásvédettek, azoknak a konverziójáról már az elején lemondtam.

És akkor örökké volt valami hiba: negatív margó, szövegre rácsúszó képek, a publisher fontok importálásának hiánya, a képek érthetetlen módon átméreteződtek (holott HTML-ben teljesen jók voltak az arányaik és az elrendezésük a szöveghez képest), hol túl kicsik lettek, hol túl nyúltak stb... (mindez Calibre konverzióval)
Amikor a Calibre-ba beimportáltam a végeredmény HTML mappát, akkor bár végre sikerült valamiféle értelmes konverziót alkotni és bár a betűtípusok közül nem mindet sikerült importálni a végleges azw3-ba, a többit viszont úgy beleimportálta, hogy nem is lehet betűtípust váltani!

Amikor PDF-ből konvertáltam azw3-ba, akkor már jók voltak a képek méretei és az elrendezésük, de akkor meg a szöveg elrendezésében keletkeztek anomáliák.

Amikor meg docxbe konvertáltam, akkor meg kiírta a Word, hogy addig nem engedi a dokumentumot szerkeszteni, míg a védett betűtípusokat el nem távolítom.

Persze a kiadónak kellett volna összekapni magát és valami értelmes epubot kiadni, nem ilyet, hogy szar formázás, se linkek se semmi és még nekem kell utómunkákat csinálni, hogy használható legyen az, amiért fizettem. Röhej.

És akkor ne legyek ideges. :DD

(#19997) Proci85 válasza cocka (#19996) üzenetére


Proci85
senior tag

"Gondolom az nem zavart, hogy a 4. bekezdésben ugyanerről írtam"

Ö..nem :), mert a convertet nem tetted bele + egyéb megoldásokat említettél, amik egy része nem megy linuxon. Erre írtam, hogy én, mint linuxos hogy csinálom. A felhasználási módom is ugyanaz, hisz ahogy a linuxos kolléga írta: "egyszerű formátumokat használok" Én is: txt, doc, rtf, pdf, stb vackokat tolok rá, hol converttel, hol anélkül.

Az ezer oldalas doksit pedig arra írtam, hogy nehogy már holmi 50MB-s korlát bárkit is zavarjon. A kindle alapból folyószöveg (könyv, regény) olvasására van kitalálva, ami ritkán lépi át a pár MB-s méretet.

A műszaki könyvet arra írtam, hogy az a sok képpel ábrával teli _pdf_ sem haladta meg a 30MB-t. (nem irtam, hogy _azt_ konvertáltam, sőt említettem is h converttel és anélkül is feltolom rá, amelyik jobb az olvasom.) A Cisco 2x 1000 oldalas doksiját speciel pdf-ként olvastam. Néha bele kellett nagytani, de elmegy kategória. Javítja a központi fókuszt az apró betű.
Tény, a text reflowt hiányzik. Csak convert-nél jön elő vmi ilyesmi, de akkor sok ábrát eltör, ahogy te is írod.

[ Szerkesztve ]

(#19998) galbi1972


galbi1972
tag

Üdv.
Ha ezt innen megveszem:

[link]

Akkor ez új, reklámmentes lesz és kezelni fogja a magyar ékezetes betüket ?

[ Szerkesztve ]

(#19999) hampidampi válasza galbi1972 (#19998) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ne a kosarad linkeld be, hanem az eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#20000) Degeczi válasza galbi1972 (#19998) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mindenesetre az látatlanban is biztos, h kezeli az ékezeteket, másrészt közvetlenül az Amazontól magyar címre csak reklám nélkülit tudsz rendelni, tehát ha végigengedi a folyamatot, akkor az (aminek továbbra sincs semmi jelentősége, mert pár perc alatt ingyen reklámtalanítja a support)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.