Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) cocka válasza Spy89 (#18350) üzenetére


cocka
veterán

És gondolom az 5.6.5 firmware-ét már sehonnan nem lehet megszerezni. Pedig nekem is kéne. :D Vagy legalább le lehetne menteni még az elején.

(#18352) gyuri81 válasza cocka (#18351) üzenetére


gyuri81
veterán

Engem speciel nem érdekel az új rom baromságai, olvasni szoktam a pw2-n. Este kinyitom a tokot 0,5-1 óra olvasás, majd becsukom. Másnap ugyanez...ennyi

(#18353) Geripapa válasza cocka (#18351) üzenetére


Geripapa
aktív tag

túrd meg az arhivumot szerintem ott megtalálod.

itt is van....

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#18354) Degeczi válasza Geripapa (#18353) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mondjuk ha a downgrade-et egyáltalán engedi is (nem szokták), a következő megoldandó kérdés az, hogy blokkolni kell valahogyan a frissítést, különben wifire csatlakozva ismét megkapja...
Nem tudom, utóbbira most van-e jól működő módszer (a wifi állandó lekapcsolásán kívül), mert a korábbi "backdoor-lock" úgy tudom, már nem működik, nem blokkolja a frissítést.

(#18355) Degeczi válasza Degeczi (#18354) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Utánanéztem, valóban nem lehet így downgrade-elni. Ezen a fórumon írnak majd a fejleményekről, ha meg tudják oldani.

(#18356) cocka válasza Geripapa (#18353) üzenetére


cocka
veterán

Persze, csak ezzel az a bibi, hogy nekem 7. generációs PW3 van. Vagy ezek az fwk cross compatibilisek?

Most nézem kijött az 5.7.3. Kíváncsi vagyok milyen újítást tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#18357) cocka válasza Degeczi (#18354) üzenetére


cocka
veterán

blokkolni kell valahogyan a frissítést, különben wifire csatlakozva ismét megkapja...

Én nem tudom neked milyen Kindle-öd van, de nekem most a Device Infonál az 5.7.2.1-et mutatja és hiába van max.-on a wifi térerő, az Update Your Kindle továbbra is szürke. Szóval ha akarnám se tudna az eszköz csak úgy ráfrissíteni pl. az 5.7.3-ra!

(#18358) Degeczi válasza cocka (#18357) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor ismét, sokadszorra : az OTA frissítés sosem azonnal történik, hanem megvárják az első reakciókat, kiderül-e vmi hiba, és ha minden rendben, utána is csak ütemezve, nem egyszerre frissülnek a készülékek, hetek is eltelhetnek...

Tehát teljesen természetes, h ilyenkor még nem tölti le automatikusan a frissítést - de pár hét múlva már megteszi magától, ha be van kapcsolva a wifi.

(#18359) lorcsi válasza lorcsi (#18346) üzenetére


lorcsi
veterán

megoldódott
eléggé láma voltam..de kész lett :U

[ Szerkesztve ]

(#18360) ollie


ollie
MODERÁTOR

Na, érdekes dolog történt a minap velem. Lefagyott a Kindle 2 PW, amikor lapozni akartam. A háttérvilágítás is megmaradt, és csak a bekapcsoló gomb hosszas nyomásával tudtam újraindítani, és gyakorlatilag teljesen resetelődött a készülék. Legújabb rom volt rajta.

***

(#18361) gyuri81 válasza ollie (#18360) üzenetére


gyuri81
veterán

Az 5.7.3 így lefagy??? Akkor be nem kapcsolom a wifi-t, nehogy frissítsen!

(#18362) ollie válasza gyuri81 (#18361) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyszer fagyott, amióta frissítettem. Persze minden adat elveszett, csak a könyvek maguk maradtak a készüléken.

***

(#18363) GrandS válasza ollie (#18362) üzenetére


GrandS
senior tag

Miért, a könyveken kívül milyen adat van a készülékeden?

(#18364) ollie válasza GrandS (#18363) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Melyik könyvben hol tartok, wifi hálózatok, melyik accounthoz van rendelve a kindle, stb.

***

(#18365) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Mégegy 5.7.2.1 nyűg: korábban pont az tetszett a Kindle szótárkezelésében, h amikor nincs találat az alapértelmezett szótárban (amire a háztáji angol-magyar szótárral nem kicsi az esély), ugrott a következőre, valamelyik angol-angol-ra, így ha más nem, ott mindig volt magyarázat.

Most azonban nem csinál ilyet, hanem a Wikipedián próbál keresni, ha nem találja a szótárban, és kézzel kell átkapcsolni másik szótárra, ami így nem túl kényelmes :(

(#18366) cocka válasza ollie (#18364) üzenetére


cocka
veterán

Mondjuk a wifi hálózatokat egyébként hajlamos elfelejteni, meg nem megtalálni egy korábbit. Az milyen, hogy amikor van kb. 15 elérhető, akkor abból láthatóvá tesz 3-mat. A rescankor is variál ezerrel a hálózatok számát illetően. Én értem, hogy változnak a hálózatok, de ilyen rapszodikusan és ennyire, azt azért nem gondolnám. :)

melyik accounthoz van rendelve a kindle

Az azért viszonylag gyorsan pótolható adat.

A hol tartasz a könyvben és a keresőkhöz indexelések, plusz szótárban kikeresett szavak elfelejtése szerintem kicsit fájóbb pont. Főleg ha gyakrabban fordul elő az adott szó. :)

Most azonban nem csinál ilyet, hanem a Wikipedián próbál keresni, ha nem találja a szótárban

Ezt nem lehet valami jailbreak hackkel visszaszakérteni rá? :DD

(#18367) fectin válasza Degeczi (#18365) üzenetére


fectin
csendes tag

A szótáraknal ki kell pipálni mindet és akkor hibátlan lesz 😉

(#18368) Degeczi válasza fectin (#18367) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Jó - de merre?

A szótárbeállítások alatt rádiógombokkal választható alapértelmezett, vagyis persze csak egy:

Egy ismeretlen szót kikeresve már valóban pipálhatóak (erről nem tudok screenshotot lőni, elugrik) - viszont amint egy másikat választok ki, a korábbi melletti pipa eltűnik, tehát valójában itt is az alapértelmezettet állítja át másikra: csak abban fog utána keresni, magától nem lép át egy következőre, ahogy azt a régebbi firmware-ek tették amikor nem volt találat az alapértelmezettben.

Vagy van valahol egy másik beállítás is?
(nem zárnám ki ezt sem, túl sokat nem játszottam még az 5.7.2-vel)

(#18369) cocka válasza Degeczi (#18368) üzenetére


cocka
veterán

Ez milyen gombokat nyomkodva jön be? Mert én nem találom.

(#18370) lorcsi


lorcsi
veterán

szeretnék egy szép, jó minőségű tokot a pw-re
egyszerűt, de mutatósat..
visszaolvastam..és még Kalandor bologbejegyzését is átnyálaztam erről,d e az már elég régi (2013)
a bepattintósról is olvastam jót rosszat..
összeszedtám párat..érdekelne kinek miylen tapasztalata van ezekkel

olcsó, de tuti leszedi a borítást a sarkain :(

minőségi hatású..de nem egyértelmű, hogy leszedi e van sem a széleit :F
erre nagyon hasonlít..és olcsóbb

szép,de kissé csicsás az eleje..élőben nem tudom miylen lehet

bőr szerű..de ugyanaz a bepattintós :(

és egy hazai tok..

ahogy nézem majdnem mind a bepattintós :(
csak az ár..és a borító kidolgozottsága a különböző..de az utóbbi nem oylan egyértelmű a képek alapján

nektek mi a tapasztalatotok?

(#18371) GrandS válasza lorcsi (#18370) üzenetére


GrandS
senior tag

Nekem a "szép, de kissé" van szürkében a munkatársam barnát vett. Egyáltalán nem csicsás, szerintem mutatós, nagyon passzol, működik a mágneses nyitás, nem kényes, jó tapintású. Nagyon tudom ajánlani.

(#18372) lorcsi válasza GrandS (#18371) üzenetére


lorcsi
veterán

le tudnád fotózni ?
csalósak ezek a beállított fotók
és főleg attól félek, hogy lekapja a sarkait:(

(#18373) hampidampi válasza lorcsi (#18370) üzenetére


hampidampi
senior tag

Haveromnak a második típus van. Ami elég zavaró, hogy az alsó részében egy külön mágnes van (ami látszik is, mert kilóg a fém). Ez a mágnes viszont roppant ragaszkodó. Eléggé feszegetni kell, hogy kinyíljon.
A műbőröknél szinte mindig a hajtás része a kritikus. Vékony az anyag és hamar rondára kopik.

"leszedi a borítást a sarkain"
Ezt nem is értem. Belerakáskor letöri a sarkát? Remélem ez valami vicc.

(#18374) lorcsi válasza hampidampi (#18373) üzenetére


lorcsi
veterán

nem belepattintáskor, hanem ha viszonylag gyakran ki-be teszi az ember
ahogy beleakaszkodik..bontja picit minden alkalommal

(#18375) Geripapa válasza lorcsi (#18374) üzenetére


Geripapa
aktív tag

"gyakran ki-be teszi "

Mért is tenne ilyent valaki?
Mi még egyszer nem vettük ki a tokból az olvasót mióta beletettük. Jó nekünk másfajta van.
Te tényleg érdekel hogy milyen okból kell gyakran ki-be tenni...

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#18376) Degeczi válasza lorcsi (#18374) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én sem értem, miért venné ki gyakran valaki... nyáron még csak-csak, strandon bezacskózáshoz, de az is csak pár alkalom.

(#18377) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Szállítás közben mindig tokban szoktam tartani,de ha otthon olvasok,akkor ki szoktam venni, mert úgy kényelmesebb a fogása.

(#18378) lorcsi válasza Geripapa (#18375) üzenetére


lorcsi
veterán

miylen tokot használsz ?

(#18379) GrandS válasza lorcsi (#18372) üzenetére


GrandS
senior tag

(#18380) zulu_mester válasza lorcsi (#18370) üzenetére


zulu_mester
tag

Nekem az első típusból van és nem tapasztaltam volna, hogy leszedné a borítást a sarkain. Igaz Amióta beletettem a tokba azóta nem is vettem ki és nem is valószínű, hogy egyhamar kiveszem :)

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#18381) cocka válasza cocka (#18369) üzenetére


cocka
veterán

Erre esetleg nem akarsz válaszolni?

(#18382) lorcsi válasza cocka (#18369) üzenetére


lorcsi
veterán

settings=>device options=>language & dictionaries=>dictionaries

(#18383) cocka válasza lorcsi (#18382) üzenetére


cocka
veterán

Az kevés lesz, a nyílra még rányomott, azért nem értettem nála miért más a mutatott kép. De így már értem.

(#18384) hampidampi válasza lorcsi (#18374) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ahogy előttem is írták. Ezek a tokok olyanok, hogy egyszer belerakod az olvasót oszt kész. Ha ki-be akarod tenni, akkor inkább a sleeve (becsúsztatós) tokok közt nézzél szét.

(#18377) compass1997
Mint fent. Ez akkor nem a neked való fajta.

(#18385) Sinter 008


Sinter 008
csendes tag

Sziasztok nem pont ide tartozik,de hatha tud valaki segiteni.Segitsegre lenne szuksegem.Van nalam egy modecom freetab 8010 ips 1B tablet 8.1 rendszerel.A problema az lenne,hogy a tulaj elfelejtette a jelszavat !Csinaltam mar ujra szoftolas,Hard Resetet es ezt azt androidos keszulekeknel,de ennel egyszeruen keptelen vagyok elerni a bootmenut,hogy alaphelyzetre allitsam.Otletek jol jonnenek,hogy hogyan oldjam meg a problemat,esetleg ujratelepitesel.Tud valaki tanacsot adni ?

(#18386) lorcsi válasza hampidampi (#18384) üzenetére


lorcsi
veterán

végül is erre jutottam én is

egy becsúsztathatós és egy könyv szerűt is találtam jó áron
aztán majd kiderül melyik a jobb

(#18387) cocka válasza Sinter 008 (#18385) üzenetére


cocka
veterán

És mi a rákos kárét akarsz egy ebook olvasó topicjában ezzel? :DD

(#18388) Sinter 008 válasza cocka (#18387) üzenetére


Sinter 008
csendes tag

Tabletek, E-bookok!Rák mentesen kérdeztem valamit,ott ahol aktivitást láttam mivel tabletekről is szó lehet itt,és találkozhatott már valaki hasonló hibával.Ha annyira zavar hagyd figyelmen kívül,nem unalmamban kérdeztem,hanem azért mert elakadtam a ``rákba``

(#18389) Degeczi válasza Sinter 008 (#18388) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kétségtelen, h a topiktárs stílusa meglehetősen sajátos, ettől még ez egy specifikus e-book olvasó család topikja - aminek valóban semmi köze a táblagépekhez (eleve más az oprendszer is). Sok táblagép topik van, azokban nagyobb eséllyel kaphatsz választ is.

(#18390) ollie válasza Sinter 008 (#18388) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt kérdezd meg, amennyiben a 8.1 windows-t jelent. Ha nem, keress rá az androidos tablet topikra.

***

(#18391) cocka válasza Sinter 008 (#18388) üzenetére


cocka
veterán

Mellesleg gondolom észrevetted, hogy ez a topic végképp nem a tabletekről szól. Még ha Kindle Fire topicban kérdezted volna.. :U

(#18392) hampidampi válasza Sinter 008 (#18385) üzenetére


hampidampi
senior tag

Az ilyeneknél általában az F7 a boot menü és a DEL a BIOS setup. Ha mégsem, akkor próbálgasd végig a funkciós gombokat.
Mivel valószínűleg UEFI rendszerű a firmware-e, sima pendrive-ról sanszos, hogy nem tudsz bootolni. A telepítő pendrive-ot Rufusszal kell formázni, úgy ahogy a linkbeli képen van.

(#18393) FeRkE válasza lorcsi (#18370) üzenetére


FeRkE
őstag

Nekem ilyen van, masszivnak tunik, minosegre is jo, nem gagyi hatasu, altat-ebreszt: Inateck Kindle Paperwhite Cover Case

(#18394) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Nekem ilyenem van a PW3-hoz, kb. fél éve, mióta megvan az olvasó. Teszi a dolgát és vékony is.

BÚÉK!

(#18395) HoryThePooh válasza lorcsi (#18378) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Én meg azt mondom támogassuk a magyar kézműveseket ;-)

Nekem ilyen van [link]
Én Lintu-tól vettem, de van jó pár másik jópofa a honlapon.

Maga a termék teljesen jól használható, olyan mintha a könyv lenne beborítva, árát bőven megéri.
Szerintem.
És pont kalózosat olvastam.. :-D

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#18396) r3dsnake válasza HoryThePooh (#18395) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Azokkal a gumis átkötésekkel nekem biztos nem kéne.

(#18397) Degeczi válasza r3dsnake (#18396) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Praktikus megoldás pedig, sok nagy gyártó is alkalmazza.
Régen, az alul billentyűzetet tartalmazó típusok esetén kissé nehezíthette a használatot, de a mai érintőképernyősöknél már nincs ilyen szempont.

(#18398) r3dsnake válasza Degeczi (#18397) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Inkább csúnya, mint praktikus. Bár nem értem miben praktikusabb, mint egy igényes, belepattanós tok, ami rásimul a kindle-re, minimálisan vastagítva csak azt.

(#18399) Degeczi válasza r3dsnake (#18398) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mivel sötét előlappal szerelt eszközökhöz készül, nem föltűnő, így csúnyaság sem komoly szempont.
Ha vki időnként (pl. bezacskózáshoz) kiveszi, akkor sokkal egyszerűbb a dolga, másrészt egy esetleges sarokraejtésnél a védelem is jobb, mert az ütközés energiáját jól csillapítja a gumis felfüggesztés.

(#18400) HoryThePooh válasza r3dsnake (#18398) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Én is idegenkedtem mikor elöszőr láttam. De hidd el praktikus és egyáltalán nem zavaró.
De a Te döntésed a vásárlás vagy nem vásárlás persze, csak ne "csúnyázd" le másét kérlek. :B :P

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.