Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) escsé válasza hampidampi (#18699) üzenetére


escsé
tag

[calibre fórum]

A végén pont arról van szó, hogy hálózati megosztással lehet vezeték nélkül csemegézni a gépről.

(#18702) hampidampi válasza escsé (#18701) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ok, de hogy jön ez a kommentemhez?

(#18703) salapp


salapp
addikt

Android eszközre leszedtem kindle programot, sync és mégsem látja a touch tartalmát. Ennek nem úgy kéne működnie, hogy még azt is tudná, hol hagytam abba az olvasást?

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#18704) Degeczi válasza salapp (#18703) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az e-book olvasós tartalmát nem is fogja látni, hanem a felhőben lévő anyagaidhoz fér hozzá, onnan tudsz letölteni magadnak.
A pozíciószinkronnak Androidos eszközön működnie kell, igen (ha engedélyezve van, és persze adott a wifikapcsolat is).

(#18705) salapp válasza Degeczi (#18704) üzenetére


salapp
addikt

Akkor rendeltetésszerűen működik, köszi.
Felnyomom felhőbe akkor őket.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#18706) hampidampi válasza hampidampi (#18699) üzenetére


hampidampi
senior tag

...vagy a Kindle Previewer.

[ Szerkesztve ]

(#18707) escsé válasza hampidampi (#18702) üzenetére


escsé
tag

#18697 re szerettem volna válaszolni.
"Arra nincs valami vezeték nélküli megoldás?"

+1

[ Szerkesztve ]

(#18708) megyer11


megyer11
tag

Sziasztok, ezt ismeri valaki, tapasztalat?
http://toepub.com/

(#18709) Heavyrain válasza megyer11 (#18708) üzenetére


Heavyrain
őstag

Calibre-vel nem egyszerűbb? :F

(#18710) Degeczi válasza Heavyrain (#18709) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Néha nem: akadnak olyan PDF-ek, amin elhasal (nem az AZW-be, MOBI-ba kiírás, hanem már a legelején, a PDF2HTML meghívása ad rossz eredményt, pl. hibás karakterkódolást)

(#18711) megyer11 válasza Heavyrain (#18709) üzenetére


megyer11
tag

Nem tudom, ezért kérdeztem, hogy használja-e valaki. Mennyire egyszerű, jól tördeli e szöveget, stb. Nincs telepítés csak feltöltöd és letöltöd. Ebből gondoltam hogy jóval egyszerübb mint a Calibre.

(#18712) megyer11 válasza Degeczi (#18710) üzenetére


megyer11
tag

Köszi Degeczi, ilyen válaszokat vártam. :K

(#18713) ollie válasza megyer11 (#18712) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igazából semmi infót nem írt az általad kérdezett weboldalról.

***

(#18714) megyer11 válasza ollie (#18713) üzenetére


megyer11
tag

Igaz, félreértettem. Kissé fáradt vagyok már...

(#18715) Degeczi válasza ollie (#18713) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Így van, azt nem használtam még. Amikor Calibre PDF problémába futottam bele, a PDFtoEPUB segített, abban hülye kódolású PDF-ekhez megadható, melyik karakterből mi legyen.

(#18716) HoryThePooh


HoryThePooh
aktív tag

Srácok, ha valaki nagyon profi Calbre-ben megköszönném ha tudna segíteni.

Outlander 2. részével nem boldogulok , PDF-ről csak borzalmasan darabolt könyvet tudok gyártani

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#18717) hampidampi válasza HoryThePooh (#18716) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha egy picit visszaolvastál volna, tudnád, hogy bár a Calibre kiváló program, de a pdf konvertálás egy külön műfaj. Ráadásul van külön Calibre topik is.
Szöveges pdf-ekre a Degeczi kolléga által ajánlott pdftoepub a legjobban bevált, scanneltekre meg ocr program (pl. ABBYY FineReader).

[ Szerkesztve ]

(#18718) cocka válasza hampidampi (#18717) üzenetére


cocka
veterán

Sokszor nemcsak szkennelt pdfekre, hanem a többire is jobb megoldás az újra OCR-ezés docba vagy docxbe vagy valami hasonló formátumba, mert azt utána már sokkal könnyebb azw3-ba konvertálni. Persze a pdfekkel rengeteg meló van még az OCR-ezés során. Szóval kb. lefonod a hajad, mire egy összetettebb pdfből használható verzió készül.

A szkennelésről meg annyit, hogy az csak egy plusz nehezítés az OCR-ezés szempontjából. De sokszor a túl nagy DPI sem megoldás, mert akkor az összes létező szöszmöszt, porszemet is felismeri az Abbyy. :DD

(#18719) HoryThePooh válasza hampidampi (#18717) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Visszaolvastam és tudom. Oktatást örömmel veszem de kioktatni nem elegáns. UFF & Peace

btw, megoldottam. PDF->Word->docx és onnan már a Calibre szépen, mondjuk 97%-osan rendben konvertálta.

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#18720) megyer11 válasza HoryThePooh (#18719) üzenetére


megyer11
tag

Ha szabad kérdezni mire konvertáltad a docx-et a legvégén?

(#18721) HoryThePooh válasza megyer11 (#18720) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Ráhagytam Caibre pajtásra. Beolvastam doxc-t mint új könyv, hozzáadtam borítót és utána küldés eszközre, jóváhagyva, hogy alakítsa át ami Kindle pajtásnak jó.
Konvertálás kimenet beállítva azw3-ra van, bemenet default, oldalbeállítás Kindle PW3. Remélem érthetően írtam le :B

[ Szerkesztve ]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#18722) megyer11 válasza HoryThePooh (#18721) üzenetére


megyer11
tag

Teljesen érthető, köszönöm.

(#18723) Oneironauta


Oneironauta
csendes tag

Rossz hír annak, aki jailbreakelni akar...
Ma érkezett, (Kindlewebshop.hu-tól) gyári, bontatlan Kindle Paperwhite 3-ason már 5.7.4-es firmware volt, nem az 5.6.5-ös...

(#18724) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Abban amúgy mi a logika, hogy Kindle Keyboardon van ugye alapból az Oxford Dictionary of English, a New Oxford American Dictionary meg a Duden. Na most ezek ugye letörölhetetlenek a felhőből, viszont a Dudent kivéve a másik két szótár már a Kindle-ön is rajta van gyárilag szintén letörölhetetlen módon. (fájlban sem lehet megtalálni usbn) És ebből adódik az anomália, mivel ugye úgy kéne működnie, hogy amit törölsz a készülékről, az átkerül az Archived Itemsbe és ott is marad egész addig, míg rá nem nyomsz, hogy add to home. Ekkor ugye letöltődik a fájl újra a kindle-re és törlődik az Archivedból. Ez történik a Duden esetében és ez így van jól.

De a két angol szótár esetében ha rányomsz az add to home-ra, akkor a már letörölhetetlen verziók mellé letölti ugyanazt újra. Azaz mindkettőből két-két példányod lehet, csak minek.

Paperwhite-on már nincs ilyen anomália.

(#18725) #29810176


#29810176
törölt tag

Sziasztok!
A Kindle webböngészője támogatja a HTML 5-öt? PDF-ekkel menyire áll hadi lábon? Van rajta szótár? A 3G-s verzióval normálisan lehet netezni? Pl. Wikipédia, Prohardver
A/5-es pdf-eket milyen olvasni rajta?
Zenét lehet rajta hallgatni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18726) hampidampi válasza #29810176 (#18725) üzenetére


hampidampi
senior tag

"A Kindle webböngészője támogatja a HTML 5-öt?"
Igen, de nem egy népünnepély. Nem arra való.

"PDF-ekkel menyire áll hadi lábon?"
Eléggé megnyitja, de reflow nincs, sokat kell lapozgatni. Nem arra való.

"A 3G-s verzióval normálisan lehet netezni? Pl. Wikipédia, Prohardver"
Nem. Wikipédia van.

"A/5-es pdf-eket milyen olvasni rajta?"
Jobb, mint az A4-et, de nem arra való.

E-könyv olvasót e-könyv olvasásra használd.

(#18727) #29810176 válasza hampidampi (#18726) üzenetére


#29810176
törölt tag

Az új iskolában a szakkönyveket pdf-ben kapjuk (1-1 szakkönyv lenne amúgy 12K körül) meg és így is szemüveges vagyok és nem akarom a szemem még jobban tönkre tenni.

(#18728) pjen válasza #29810176 (#18727) üzenetére


pjen
félisten

Akkor inkább egy tényleg jó és elég nagy tabletet vegyél.A szemüvegre tetessél "monitor szürő" bevonatot.

(#18729) #29810176 válasza pjen (#18728) üzenetére


#29810176
törölt tag

Legmagasabb van (minden védelemből, Hoya lencse), de így is rohamosan romlik. 1 év alatt több, mint egy értéket. Vagy érdemes lenne inkább monitorból venni egy komolyabbat? (Nyár végén veszem az új gépem. Jelenleg laptopom van. Így monitort is kell vennem. Érdemes lenne inkább a monitorhoz hozzá vágni az árát?)

Akkor nekem nem jó az e-book olvasó?

[ Szerkesztve ]

(#18730) cocka válasza #29810176 (#18729) üzenetére


cocka
veterán

Szemet jobban kíméli, mint a tablet, mert nincs tükröződés. Pontosabban tükörként hála jó istennek nem használható, de az éles fények ugyanúgy visszaverődnek a felületéről. Ezt a problémát annyival lehet orvosolni, hogy kicsit oldalra döntöd az olvasót.

Ez a visszaverődés különösen akkor igazán szembetűnő, ha mesterséges a fényforrás és relatíve kis területet világít be. Szóval értelemszerűen ez napfénynél egyáltalán nem gond. Fényerőt tekintve erős napsütésnél tök mindegy a beállítás (max. a "papír" fehérségét tudod növelni), sötétben nekem kelleni szokott a 0-24-es skáláról minimum 11-es, mert egyébként kb. szart se látni.

Az "újabb" kindle-ök közül mp3 lejátszást csak a Keyboard és a Touch tud, meg valami méregdrága felokosító eszközzel a paperwhite 3 is.

(#18731) hampidampi válasza #29810176 (#18729) üzenetére


hampidampi
senior tag

Az e-inkes e-könyv olvasók a mai fejlettségi színvonalon folyószöveg (tehát gyakorlatilag regények) olvasására a legalkalmasabb. Minden más csak több-kevesebb kompromisszummal lehetséges.
Nem tudsz vele tabletet, telefont, számítógépet kiváltani. Regény olvasásra jó. Arra viszont a legjobb.

(#18732) #29810176 válasza hampidampi (#18731) üzenetére


#29810176
törölt tag

Köszönöm akkor marad a monitor.

(#18733) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok!
4-es Kindle-hez milyen tokot javasoltok, amit vettem, annak sajnos a műanyag sarkai letörtek... :(
Köszi a válaszokat! :)

Papa

(#18734) szekzol válasza A_Papa (#18733) üzenetére


szekzol
tag

Én egy ilyen tokot használok PaperWhite 3-hoz: [link]
Barna színben rendeltem, műbőr, de igényes kidolgozású, mágneses zárral. Van benne egy pici mágnes ami becsukáskor kikapcsolja, kinyitáskor bekapcsolja az olvasót.

Nem tudom milyen volt az eltört tokod de Kindle 4-hez én valami hasonlót vennék mint amit most használok a PW-hez.
Pl.: 1 , 2

(#18735) A_Papa válasza szekzol (#18734) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Szia!

Köszi a választ! :) Az első linken lévőt használtam, a sarkoknál lévő kis műanyag tartók töredeztek le, úgy másfél év alatt.

Papa

(#18736) szekzol válasza A_Papa (#18735) üzenetére


szekzol
tag

Szia,
Ez elég szomorúan hangzik, kíváncsi vagyok az enyém meddig bírja.
Ha nem műanyag pántos akkor még két féle tokot láttam, gondolom te is megtaláltad őket:
1. ahol szalagok tartják a 4 sarkot pl: [link]
2. az egész keret előlapjára ráhajlik az anyag pl: [link]
Ezek olcsóbbak, de nem is tűnnek olyan jónak mint aminek letöredeztek a sarkai. Ilyen tokokat használ valaki?

(#18737) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Hogy lehet a könyvek indexelését "siettetni"?

Letöltöttem egy mobit, amiben szerettem volna keresni, de hiába volt fél órán keresztül folyamatosan "bekapcsolva", még mindig azt írja, hogy title not indexed yet. MIKOR LESZ MÁ' KÉSZ?! :DDD

(#18738) zoli.22


zoli.22
tag

Sziasztok!

Feleségemnek van egy Kindle Paperwhite könyvolvasója, és legnagyobb meglepetésemre nem ismeri fel újabban a gép, egyáltalán nem látja, csak tölteni tudom.
Valami ötlet esetleg, hogy mit tudnék vele kezdeni?

Előre is köszönöm!

(#18739) pjen válasza zoli.22 (#18738) üzenetére


pjen
félisten

Másik kábellel nem próbáltad,esetleg másik USB alj ban?

(#18740) wayne1


wayne1
senior tag

Eljött az ideje, hogy lecseréljem a tokomat. Erre gondoltam :

tok

Érdemes lehet ezt megrendelni? Mert más oldalakon 2x ennyiért láttam hasonló tokokat, és nem tudom hogy megbízható -e ez ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#18741) Gabás válasza wayne1 (#18740) üzenetére


Gabás
addikt

egyszerű műanyag + műbőr, tart, ameddig tart (az enyémen eltört a mágnest rögzítő műanyag keret, megragasztottam:) )

[ Szerkesztve ]

(#18742) sesshou


sesshou
senior tag

Paperwhite 1. gen-t 5.6.1.1 es fw vel lehet jb-elni?
Akár úgy hogy downgrade elem(ha ilyet lehet) akár nélküle

Olvasgattam utánna egy kicsit de a válaszok alapján nem egyértelmű a dolog valahol azt írják hogy csak hárdveresen valahol azt hogy dowgradelni kell valahol meg azt hogy már dg-vel sem lehet megoldani.

Eddig teljesen elégedett voltam vele de most felmerült az igénye hogy pdf-et ovlassak rajta sé hát mondanom sem kell katasztrüfális élmény. emiatt úgy gondoltam hogy felteszek egy Duokan-t mert ott ugy hallotam hogy egész vállalható ez az egész. De mikor felteszem a dk file-jait a kindle re akkor nem történik semmi hanem a kindle simán csak letörli a bin filet ezért gondolom jb-elni kell mielőtt feltenném.

(#18743) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Van aki már rendelt ilyen, vagy hasonló tokot? Mi a véleményetek róla, mennyire használható a "fogantyúja"?

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#18744) huberpe válasza dni (#18743) üzenetére


huberpe
aktív tag

én nem használom ezt a "bebújós" részt, barátnőm viszont csak úgy olvas rajta. :) minőségileg teljesen rendben van egyébként.

(#18745) szekzol válasza dni (#18743) üzenetére


szekzol
tag

Én is nézegettem ezt a fajtát, de attól féltem, hogy becsukva hozzá ér a kijelzőhöz ez a belebújós rész és előbb-utóbb nyomot hagy rajta. Pl. apróbb karcok stb...

(#18746) Gabás válasza szekzol (#18745) üzenetére


Gabás
addikt

nem ér hozzá, mert nem annyira vastag a pánt, és a képernyő pedig süllyesztett

(#18747) huberpe válasza szekzol (#18745) üzenetére


huberpe
aktív tag

a kijelzőhöz valóban nem ér hozzá, de a kindle keretét kicsit dörzsöli.

(#18748) hampidampi válasza sesshou (#18742) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Paperwhite 1. gen-t 5.6.1.1 es fw vel lehet jb-elni?"
Lehet.

"felmerült az igénye hogy pdf-et ovlassak rajta"
Ha rám hallgatsz, ez az igény merüljön is szépen vissza oda, ahonnan jött. Csak szenvedni fogsz vele.

(#18749) pjen válasza huberpe (#18747) üzenetére


pjen
félisten

az baj?

(#18750) huberpe válasza pjen (#18749) üzenetére


huberpe
aktív tag

nem vész. épphogy látszik csak, mikor törölgetem (mondjuk én ilyen törölgetésmániás vagyok, ép ember szerintem nem is venné ezt észre. :) )

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.