Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) phedi77 válasza faki_ (#18300) üzenetére


phedi77
tag

Szia!

Köszönöm válaszod :)
Hogy teszed be első oldalra a metaadatokat - ebben esetleg tudnál nekem segíteni - ha nem idevág akkor privátban?
Köszönöm!

(#18302) zsola32 válasza Degeczi (#18295) üzenetére


zsola32
őstag

nekem is megjött a frissítés (pw3)
mondjuk szokni kell az új menüt...

(#18303) faki_ válasza phedi77 (#18301) üzenetére


faki_
senior tag

Konvertálás > Struktúra felismerés > Metaadatok beszúrása a könyv elejére külön oldalként

(#18304) phedi77 válasza faki_ (#18303) üzenetére


phedi77
tag

Köszi - már próbálom is :)

(#18306) phedi77 válasza faki_ (#18303) üzenetére


phedi77
tag

Nagyon szuperek amiket írtál - valóban hasznos ha látom 1-1 sorozatnak hányadik részét olvasom épp.

VALAKI esetleg még aki javasolna JB-elt Kindlere egyéb programokat? :) :)

(#18307) hampidampi válasza phedi77 (#18306) üzenetére


hampidampi
senior tag

Itt nézz körbe.

(#18308) phedi77 válasza hampidampi (#18307) üzenetére


phedi77
tag

Köszi :)

(#18309) zsola32 válasza faki_ (#18303) üzenetére


zsola32
őstag

ez nekem is jól jött - köszi szépen

(#18310) phedi77


phedi77
tag

Sziasztok!

Sikerült a jailbreak - erről az oldalról néztem, itt szerintem sokkal egyszerűbben le van írva, mint a mobileread.com weboldalon:
Kindle Jailbreak 5.6.5

Esetleg tudnátok rá olyan "progit" javasolni ami olvassa az epub formátumot?

Köszi

(#18312) hampidampi válasza phedi77 (#18310) üzenetére


hampidampi
senior tag

(#18313) cocka válasza phedi77 (#18310) üzenetére


cocka
veterán

Egy kérdés, ezzel a jailbreak mizériával meg lehet oldani, hogy fussanak a Kindle Active Content programok?

Vagy valami módszer a "csak USA-ban működik" dolog kijátszására?

Note: Some active content titles may not be available for all Kindle models that support active content. Kindle active content is currently only available for U.S. customers.

Forrás: [link]

(#18314) DQ válasza phedi77 (#18310) üzenetére


DQ
tag

Én meg pont tegnap frissítettem 5.7.2.1-re...
JB után van megoldás a kisebb margóra? Voyage-om van...
Ha lehetne kisebb margóm, akkor van lehetőség downgrade-re? (tudom, utána olvashatnék, de írnak ilyet is, meg olyat is)

(#18315) Looserke


Looserke
őstag

Frissült a Kindle pw3 a legújabb firmware-re és azóta hiába változtatom meg a betű típust nem történik semmi. Méret, margó, sorköz változtatás az működik.

(#18316) Looserke


Looserke
őstag

mea culpa, csak a könyv hibája volt...

(#18317) phedi77 válasza cocka (#18313) üzenetére


phedi77
tag

Szia!
Sajnos nem tudok segíteni - teljesen laikus vagyok - annyit tudok amennyit a "Google" elárul ;)

(#18318) phedi77 válasza DQ (#18314) üzenetére


phedi77
tag

Szia!
Mint alább már írtam sajnos teljesen laikus vagyok - Google esetleg tud Neked segíteni (angol nyelven biztos van rá megoldás valahol - ha létezik rá megoldás)....

(#18319) phedi77 válasza hampidampi (#18312) üzenetére


phedi77
tag

Köszi!
Közben találtam mégegy jó oldalt JB-elt Kindlehez - ez még Neked is jól jöhet :)

Kindle Hacks
Ez esetleg minden Kindlesnek jól jöhet

(#18320) hampidampi válasza phedi77 (#18319) üzenetére


hampidampi
senior tag

Köszi, de nekem egy régi Keyboardom van, annál nincsenek ilyen problémák. :)

Asszonynak van PW2-je, de neki meg jó a gyári rendszer negatív margós könyvekkel.
A könyveket megcsinálom magunknak is, nem probléma a konvertálás.

(#18321) zsola32 válasza phedi77 (#18319) üzenetére


zsola32
őstag

milyen jó lenne, ha a PW3 tudna magyarul felolvasni. gyerekeknek néha hasznos lenne

(#18322) Degeczi válasza zsola32 (#18321) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sem hangszóró nincs benne, sem füles kimenet rajta: hogyan gondolod?

(mondjuk egyébként sem hiszem, h bárkinek is vonzó lenne a szintetizált hangon fölolvasás... akkor már inkább a színészek által előadott hangoskönyvek)

(#18323) gyuri81 válasza hampidampi (#18320) üzenetére


gyuri81
veterán

negatív margó? óhh segítenél, hogy hogyan kell ezt beállítani? :) köszi

(#18324) phedi77 válasza zsola32 (#18321) üzenetére


phedi77
tag

Van egy Onyx Boox Lynx T68-as olvasóm is, benne van TTS (hangfelolvasás) - hát valami rettenet: nem hangsúlyoz, gépies, szaggatott.
Amúgy telefonra is tudsz letölteni TTS magyar hangot (Androidos telóm van) és ott meg tudod hallgatni - ha jól emlékszem a Moon+ Reader-ben is van ilyen funkció -- de nagyon mű...-szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#18325) hampidampi válasza gyuri81 (#18323) üzenetére


hampidampi
senior tag

Jó párszor ki lett már tárgyalva. Keress rá a fórumon.

(#18326) gyuri81 válasza hampidampi (#18325) üzenetére


gyuri81
veterán

közben meg is lett a dolog! thx

(#18327) phedi77


phedi77
tag

Sziasztok!

2 napig voltam JB-elt Kindle PW3 "tulajdonos". Letöltöttem rá többféle programot (CoolReader, KoReader, Collection Manager és az ezekhez tartozó kiegészítők) próbálgattam, mivel nekem a legtöbb könyvem epub formátumból indul ki - de az igazat megvallva nem jött be, mivel túl macerásnak találtam a kezelését. Igaz, hogy van egy Androidos olvasóm is (Onyx Boox) és ahhoz hasonlítottam ezt a "törést" - ahhoz képest nagyon macerás.
Gondoltam leírom nektek, hogy szerintem aki frissített az ne bánkódjon annyira.
Tegnap én is frissítettem - hát nekem nagyon nem jön be az új kezelőfelület. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem a korábbi jobb volt...

(#18328) GrandS válasza phedi77 (#18327) üzenetére


GrandS
senior tag

Mi a bajod vele?
Ha a My Library-ra kattintasz, ugyanaz a felület jön elő, mint a réginél.
Szerintem szebb.

[ Szerkesztve ]

(#18329) phedi77 válasza GrandS (#18328) üzenetére


phedi77
tag

Szia!

Na majd otthon megnézem - épp csak lefrissítettem és olvastam tovább a könyvem - nem igazán nyomogattam.
Nekem a fejléc nem tetszik konkrétan. Jobb volt az a vastaggombos kialakítás :)

(#18330) Degeczi válasza phedi77 (#18329) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, nekem sem kedvecem amikor nem kapnak keretet a gombok (pl. a virtuális billentyűzet is ilyen lett). Modern, mostanában divatos, de nem tetszik.

Mondjuk ennél zavaróbb a könyvlista változtatása, hogy elvették a korábban könyvek hosszával arányban álló apró pöttyöket.

(#18331) Geripapa válasza Degeczi (#18330) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Igen, azok a pöttyök nekem is hiányoznak! És az a három pötty ami a könyv jobb alsó sarkaban megjelent az mit jelenthet?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#18332) cocka válasza GrandS (#18328) üzenetére


cocka
veterán

Csak egy példát mondok. A webböngészőben nem lehet elforgatni fekvőbe a nézetet, így kapásból többet kell összevissza scrollozgatni. Nem kóser.

(#18333) GrandS válasza cocka (#18332) üzenetére


GrandS
senior tag

Hát az lehet, én olvasásra használom...

(#18334) cocka válasza GrandS (#18333) üzenetére


cocka
veterán

Nyilván a webböngésző is alkalmas lenne olvasásra, csak így az elforgatás megszűnésével lényegében elkezdtek egy kvázi leszoktató programot. A webes tartalom Kindle-re küldése pedig nem minden esetben zökkenőmentes. Pontosabban nem maga a küldés, hanem az azw3-ba konvertált végeredmény hagy némi kívánnivalót maga után. :)

(#18335) Degeczi válasza cocka (#18334) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mármint konkrétan mikor okoz gondot?
Szöveges anyagokkal, weboldalak (akár képeket is tartalmazók) Send-to-Kindle küldésével csak jó tapasztalataim voltak.

A beépített böngésző használatához meg amúgyis kell némi mazochizmus, így korábban sem sokan használták.

(#18336) cocka válasza Degeczi (#18335) üzenetére


cocka
veterán

Mondok pár példát a hibákra:

Ha némi képet is tartalmaz az oldal, azoknak a tördelése botrányos, sokszor a szöveg tördelése is az, mert sorközben kezd új bekezdést, ráadásul "dupla enterrel", ami a szemnek nem túl szokványos. Van hogy nincs ékezet vagy szimplán baromságra konvertálja a szót, ami bár alakilag majdnem egyezik az eredetivel, de olyan, mintha elgépelték volna.

Nagyobb táblázatoknál meg ugye van a külön zoomolhatóság opció, ami azért parádés, mert a táblázaton belül a görgetés ugyanolyan botrányos, mint egyébként. Meg mondjuk a zoomolásnál is nem tudom ki hogy van vele, de én még nem voltam képes úgy zoomolni, hogy az finom legyen, alig 1-2 centi van a két ujjam közt és már olyan vadul belezoomol a dolgok közepébe, hogy utána nem győzöm zoom outolni, de ott is elég nehézkes a megfelelő méret eltalálása.

Na most annyi eszük legalább lehetne, hogy betesznek egy opciót, hogy mondjuk a vízszintes scrollozást lockolhatod, így amikor görgetsz lefelé nem kell állandóan még oldalról is visszascrollozni, hogy olvasható legyen a szöveg. LOL

Ja meg sokszor azw3-nál olyanok vannak, hogy az oda-vissza lapozgatás közben is újrarendezi a szöveget, azt nézem, hogy ez az előbb még nem is itt volt, most miért került át ide. LOL

(#18337) Degeczi válasza cocka (#18336) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez PDF, ugye?

(#18338) cocka válasza Degeczi (#18337) üzenetére


cocka
veterán

Nem feltétlen. DRM-es azw3-ba konvertált weblap pl. Ott is vannak ilyen marhaságok.

(#18339) gy.selmi válasza ollie (#18165) üzenetére


gy.selmi
csendes tag

Szeretném a Kindle 3-ban alkalmazni a fontméreteket bővítő FONT-RAMP-ot, de segítséget kérnék hozzá. Honnan tudnám letölteni, és a Kindle-re hova másoljam be.
Előre is köszönöm.

(#18340) lorcsi


lorcsi
veterán

Mától én is csatlakozom a kindle táborhoz, egy pw2-vel

eddig egy nook st-t használtam..lett egy kis update

első bekapcsolás menüben nézegetés megvolt..
amazonra is regisztráltam, de a fizetéses részt már nem..mivel nem is onnan szeretnék vásárolni

hogyan lehet könyveket rátenni?
korábban emailes küldözgetésre emlékszem..ez így van még most is?

annyit látok hogy két rész is van:
cloud/on device

inkább a készülékre tennék fel könyveket, hogyan kell ?

valamint a szótárak közt sem találtam magyart :(

[ Szerkesztve ]

(#18341) lorcsi válasza lorcsi (#18340) üzenetére


lorcsi
veterán

kábellel összekötöttem és a documents mappában létrehoztam egy mappát..ide átmásoltam néhány könyvet
de nem mindet mutatja a listában (eddig csak a főoldalról tudom elérni...a nooknál a belső és a sd memória külön volt)

elég fura ez a felület a nook után

jó minőségű tokot hol találni hozzá?
ebay-ről van tuti eladó ?

(#18342) GrandS válasza lorcsi (#18341) üzenetére


GrandS
senior tag

Ezt melegen ajánlom, nagyon jó.

Frissítsd le a firmware-t, hasonlítani fog (egy kissé) a ST-hoz.

(#18343) lorcsi válasza GrandS (#18342) üzenetére


lorcsi
veterán

letettem az asztalra..egyszer csak kiviláglott..és frissíti magát :Y

jó ez a tok :)

felmásoltam mindenféle formátumú könyveket..de nem mind jelenik meg :F
(nyilván olyat amit megeszik)

(#18344) koncsik válasza lorcsi (#18343) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Mobi, azw, prc - pdf is, de nem ajánlott.
Mindent a documents könyvtárba ömlessz, a kütyün magán tudsz collection-öket csinálni és belerendezgetni a könyveidet (linkelni gyakorlatilag).
Szótárakat is a kindle menuben tudod beállítani, de persze előbb fel kell tölteni, itt a topic-ban keresgélj szótárakra.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#18345) gyuri81 válasza lorcsi (#18341) üzenetére


gyuri81
veterán

Pár napja tettem fel egy nagyon jó minőségű tokot. Illetve a kérdéseire van válasz ha használod a keresőt és visszaolvasol. ( nekem is ezt tanácsolták) ;)

(#18346) lorcsi válasza koncsik (#18344) üzenetére


lorcsi
veterán

csak ezekkel operálok én is
epub-ból van egy csomóm a nook miatt
de azt egyáltalán nem értem, hogy az átmásolt 30-40 könyvből miért csak 15-20-at lát :F
és ez nem függ attól, hogy doc/xyz mappába tettem e vagy sem

a szótárat megoldottam közben :)
tx!

gyuri81:
puha a tok hátulja?
elég puha, érzékeny felületű a pw hátlapja..nem szeretném, ha felsértené..vagy a széleit, ahol megfogja

[ Szerkesztve ]

(#18347) gyuri81 válasza lorcsi (#18346) üzenetére


gyuri81
veterán

A hátuljában van egy mű velúr betét, ami puha. De a széleinél ahol fogja ott nincs semmi, de én az életben nem fogom kivenni ebből a tokból! Tehát nincs ami koptassa.

(#18348) Spy89


Spy89
aktív tag

Sziasztok!

Frissítettem a firmwaret a pw3-asomon. Nem tudom beállítani, hogy a lista nézetben legelől a collection-ök, utánna pedig sorban, az összes többi oda be nem sorolt könyv (books, docs) mind látszódjanak egyszerre, mint a frissítés előtt lehetett. :F
Valaki ötlet?.
Az ALL/Downloaded kapcsolónak szintén semmi értelme, az olvasó/felhő értelmesebb volt. :(((

[ Szerkesztve ]

Jön még boardosra lavina! :D

(#18349) cocka válasza Spy89 (#18348) üzenetére


cocka
veterán

Ja valójában az 5.6.5-ös verziót kellett volna továbbfejleszteni, nem újragondolni az egészet. Mert nekem ez verzióban inkább hajlik egy 6.0 felé, mint sem egy 5.7 felé.

(#18350) Spy89 válasza cocka (#18349) üzenetére


Spy89
aktív tag

Sok anyázás után csak rájöttem nagy nehezen. :W
Az előző verzióban legalább a gyüjtemények felirata vastagon volt szedve, a mostaninál teljesen egybeolvad, nehezen átlátható melyik a könyv és melyik a gyüjtemény. :(((
Nem értem miért kell a bevált elemeket is átvariálni, még ha jó irányba is indul el sok téren a fejlesztés.
Egyszerűen értelmetlen.
:W :W :W

Jön még boardosra lavina! :D

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.