Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Quasi_modo válasza #98193408 (#1450) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ja ha mindent egyszerre akarsz és kiváltani vele a mobilt akkor kevés. De ha a mobil kiegészitőjeként használod akkor egyáltalán nem kevés. Szvsz ezeket nem a mobil kiváltására tervezték.

valami

(#1452) #98193408 válasza Quasi_modo (#1451) üzenetére


#98193408
törölt tag

Szvsz ezeket nem a mobil kiváltására tervezték.

Szerintem pedig de! Például ez az okosóra már használható okostelefon helyett teljes értékűen. Az-az, hogy mégsem. Ahoz kicsi a képernyő és kevés az akku-kapacitása.

(#1453) Quasi_modo válasza #98193408 (#1452) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem csak ez hanem ebben a kategóriában szinte mind használható okostelefonként, csak éppen nagyon nem az igazi. Pont ahogy írtad: kicsi kijelző, kicsi akku.

[ Szerkesztve ]

valami

(#1454) Libretom válasza -Bagira- (#1447) üzenetére


Libretom
aktív tag

Sajnos nem tudom, hogy telepíthető-e egyáltalán, a Wear-re. Igazából minden értesítés, üzenet megérkezik, de mintha a Gmail néha kimaradna.
A többi infot köszi! :)

(#1455) -Bagira- válasza Quasi_modo (#1453) üzenetére


-Bagira-
tag

Úgy sem hiszi el. Abban a tudatban él ha már van elég memória tud majd bármit használni. :N

(#1456) yvsmad válasza Quasi_modo (#1449) üzenetére


yvsmad
őstag

Egy vékonyabb mutató már a 400x400-as felbontáson sem túl szép, 320x320-on meg kifejezetten kockás. Ott már messziről látszik, hogy darabos a kijelzés. Az apró betűk olvashatóságát sem javítja a kisebb felbontás. Szóval nagyon is számít, hogy mi fér el és hogyan jelenik meg a kijelzőn.

(#1457) #98193408 válasza -Bagira- (#1455) üzenetére


#98193408
törölt tag

De. Elhiszem. De a fejlődés egyértelműen ebbe az irányba megy.

(#1458) Quasi_modo válasza yvsmad (#1456) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Jelzem, hogy 320x320-on nagyobbak a betük...
A vékony mutatókat meg a legtöbb szem nem látja cakkosnak. Engen spec az érdekelt hogy minél nagyobb betüket lássak ne valami hangyasz@rt. Úgysem könyvet akarok rajta olvasgatni.

[ Szerkesztve ]

valami

(#1459) kbadam4 válasza Quasi_modo (#1458) üzenetére


kbadam4
csendes tag

Sokat számít az a plusz 80 x 80, mert a 320 x 320-nál a Runtastic ill. Strava alkalmazásoknál pl.
nem fértek ki a számok, míg a 400 x 400 felbontásnál viszont szépen kifért minden szám.

Most nem tudom prezentálni, mert sajnos nem fényképeztem le, de a különbség lényeges!

(#1460) #98193408 válasza Quasi_modo (#1458) üzenetére


#98193408
törölt tag

Sokan gondolják azt, hogy a kijelző minőségére vonatkozó legfontosabb adat a képpontok száma. Ők tévednek. A minőséget a pixelsűrűség sokkal jobban meghatározza. A pixelsűrűség mértéke a ppi (pixel per inch - képpont / inch), ami azt mutaja meg, hogy egy négyzet inch területen hány képpontot látunk Könnyen megérthető a dolog, ha elképzeljük, hogy ha veszünk két kijelzőt, amik közül az egyik 5 a másik hat colos, de a felbontás megegyezik, akkor a nagyobb kijelzőn az egységnyi területen kevesebb képpontot fogunk találni, vagyis a képpontok, a számuk hiába egyezik meg, nagyobb területen "szóródnak" szét. Minél több üres területet találunk a képpontok között annál pixelesebbnek látjuk a képet, a ferde vonalak annál kevésbé lesznek szép simák. Minél nagyobb a ppi értéke a kép annál szebb lesz. A mai 4K kijelzők esetén szabad szemmel már nem is nagyon látjuk a képpontokat. El lehet képzelni, hogy az első okostelefonom - akkor PDA-nak nevezték- ami még csak 320 x 240 pixel felbontású volt, mennyire volt "pixeles".

Innen idéztem.

[ Szerkesztve ]

(#1461) #98193408 válasza kbadam4 (#1459) üzenetére


#98193408
törölt tag

Nekem most egy Z60-as van a bal kezemen. 240x240 pixeles kijelzőjén a hajszálvékony másodpercmutató másodpercenként ugrik egyet. Jól megfigyelhető egy nagyítóval. Nem farkasfogas.

(#1462) Quasi_modo válasza kbadam4 (#1459) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Egyértelmű hogy több fér ki. Csak a méret...

valami

(#1463) Quasi_modo válasza #98193408 (#1460) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ha az 1.53-as kijelzőmön 320 pixel az átmérő, akkor az hány ppi is? Kb 520, az azért bőven elfogadható.

[ Szerkesztve ]

valami

(#1464) #98193408 válasza Quasi_modo (#1463) üzenetére


#98193408
törölt tag

Bizony, az teljesen jó!

(#1465) Quasi_modo válasza #98193408 (#1464) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Azért mondom, hogy én nem ragaszkodtam a nagyobb felbontáshoz, jobban érdekelt hogy transzflektív legyen.

valami

(#1466) #98193408 válasza Quasi_modo (#1465) üzenetére


#98193408
törölt tag

Jó választás! ;)

(#1467) yvsmad válasza #98193408 (#1460) üzenetére


yvsmad
őstag

Hogy jött ki nagyobb képpontsűrűségűnek nálad az 1,54" képátlójú 240x240 felbontású Z60, mint az 1,39" átmérőjű, 400x400 felbontású Thor 4?
Vagy pl. szerinted miért jobb a 320x320-as felbontású Thor Pro, mint az ugyanakkora kijelzővel rendelkező 400x400-as Thor 4?

A saját magyarázatodnak mondasz rögtön ellent a saját példáddal.

[ Szerkesztve ]

(#1468) #98193408 válasza yvsmad (#1467) üzenetére


#98193408
törölt tag

Nem mondtam, hogy nagyobb. Sőt, semmit sem mondtam, csak idéztem egy cikkből. Talán olvasd el a cikket és értelmezd.

[ Szerkesztve ]

(#1469) -Bagira- válasza yvsmad (#1467) üzenetére


-Bagira-
tag

Ugyan annál a képméretnél nagyobb a felbontás de összehúzták magukat a képpontok , hogy távolabb legyenek :D :DD :DDD :C

(#1470) #98193408 válasza -Bagira- (#1469) üzenetére


#98193408
törölt tag

Most azt hiszed, hogy humorosat mondtál? Nem. Ha a képpontokat elválasztó rész vastagabb, akkor bizony jobban látszik a kockásság. :K

(#1471) yvsmad válasza #98193408 (#1470) üzenetére


yvsmad
őstag

Idézlek:
"A minőséget a pixelsűrűség sokkal jobban meghatározza. A pixelsűrűség mértéke a ppi (pixel per inch - képpont / inch), ami azt mutaja meg, hogy egy négyzet inch területen hány képpontot látunk"
Ebből a pixelsűrűség leírásban hol szerepel a képpontokat elválasztó rész szélessége/vastagsága?
A fenti képletben nem látom ezt a változót sehol sem.
Egy vékony ferde vonal megjelenítése nem a képpontok közötti rész vastagsága miatt sima vagy kockás, hanem attól, hogy hány képpont rajzolja ki és van-e lehetőség a kontúrhatároknál színátmenetekre. Ha kicsi a felbontás, akkor kevésbé lehet finomítani a kontúrhatárokat is, tehát kockásabb lesz a látott kép.
Férfi karóra méretek között azért nincs többszörös különbség mint pl. a 400x400 és a 240x240 felbontások között között. 2,77x sűrűbb az előbbi, mint az utóbbi. A Z60 kijelzője felületénél 2,77x nagyobb felületű másik karóra kellene 400x400 felbontással, hogy ugyanakkora legyen a képpontsűrűség. Minden más esetben a 400x400 felbontású nyert.
A képpontsűrűség tehát ebben a termékkategóriában elsősorban a felbontástól függ.

[ Szerkesztve ]

(#1472) #98193408 válasza yvsmad (#1471) üzenetére


#98193408
törölt tag

Nos, ha temondod... :U

(#1473) -Bagira- válasza yvsmad (#1471) üzenetére


-Bagira-
tag

Kínai órák 400*400 as amoled kijelzője szerintem nagyon jó. Annál csak a samu galaxy watchban lévő kijelző erősebb fényben és színekben. ( De az kisebb )
Képminőségre rendesen szép az round androidos amoledes óráké. Konkrétan fotókat lehet nézegetni rajta és nem vesznek el a részletek. Ugyan ez miatt a watchface- ek is gyönyörűen mutatnak. Másodpercmutatók vonalélessége is rendben van. Bárcsak minden területen ilyen jól szerepelnének mint kijelzőben. Gyakorlatilag a round androidos órák legnagyobb hátránya hogy nem wear es formában futnak rajtuk az appok hanem telósan.
Így azok felületei nem jól jelennek meg. Ezt ha megoldanák még sokkal jobbak lennének és sokoldalúbban lehetne őket használni

(#1474) batai15


batai15
félisten

Sziasztok! Jelenleg amazfit bipem van, amit nagy meg elégedetten használok.
Viszont szeretnék egy jobban okos óra jellegű órát, továbbra is hívás fogadás meg szakítás, sms fb egyéb ertesitek, illetőleg óra lapok, valamint néha futáshoz tracking, zene vezérlés.
20k alatt van esetleg ajánlott óra?
Parancsnokomnak valami ds39 van nem tűnik amúgy rossznak.

[ Szerkesztve ]

(#1475) Quasi_modo válasza yvsmad (#1467) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem volt itt szó ilyesmiről. Én is csak annyit írtam, hogy a 320x320 - as thor pro felbentása is igencsak jó PPi-vel rendelkezik. Nyilvánvaló hogy az 1,39-es Thor 4 képpontsűrűsége a legnagyobb az itt emlegetettek közül.

valami

(#1476) yvsmad válasza batai15 (#1474) üzenetére


yvsmad
őstag

A DS39 gyerekeknek való óra.
Nézz szét itt a Hadveraprón, hogy van-e olyan, ami érdekel, ha kicsit drágább, legfeljebb próbáld meg lealkudni.

(#1477) batai15 válasza yvsmad (#1476) üzenetére


batai15
félisten

nem tudom pontosan mi volt a típusa.
meg kérdezem.

(#1478) #95763968


#95763968
törölt tag

Sziasztok!

Ezt a sima órás topikbanis kérdeztem, de itt is feltenném a kérdést...

Szeretnék segítséget kérni. Kaptam egy kínai okosórát. Vágytam már egy ideje egyre, de ez nem épp a legtökéletesebb, na. Persze, ajándék lónak... Az egyik problémám vele egyébként, hogy mikor zenét hallgatok a telefonon, és csatlakozom hozzá az órával, akkor az órára átvált a hang. Szóval egy teljes értékű bluetooth eszközként működik. Én olyan órát szerettem volna, amivel irányítani tudom a zene lejátszást a telefonon, léptetés, hangerő, stb. Mire figyeljek, ha ilyen órát keresek? Mindenféleképpen legyen Android operációs rendszere? Amit most kaptam, annak nincs. Igazából más funkció nem nagyon lett volna fontos. Nagyon köszönöm! :R

(#1479) Quasi_modo válasza #95763968 (#1478) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A zene lejátszásának távirányítását elég sok okosórával meg lehet oldani. De kell hozzá egy programot leltölteni a telefonra is.

valami

(#1480) -Bagira- válasza #95763968 (#1478) üzenetére


-Bagira-
tag

Az óra típusát írd be. Úgy könnyebb a válasz :K

(#1481) yvsmad válasza -Bagira- (#1480) üzenetére


yvsmad
őstag

A Thor 4 és az S99C a WiiWatch appot használja.
A Lemfo LEM6-nak az Android Assistant kellett, ha jól emlékszem.

(#1482) #95763968 válasza -Bagira- (#1480) üzenetére


#95763968
törölt tag

Megtaláltam végre.

Ez lenne a szóban forgó óra.

Quasi_modo: Melyik appot?

Köszönöm! :R

(#1483) -Bagira- válasza yvsmad (#1481) üzenetére


-Bagira-
tag

Én Watchdroid-ot használok az s99c hez.

(#1484) #98193408 válasza -Bagira- (#1483) üzenetére


#98193408
törölt tag

Én meg külön SIM-kártyát használok.

Nem értem ez ebben a topikban miért nem vetődik fel mint lehetséges megoldás? Na-ja, persze ehhez SIM-kártyás okosórát és SIM-kártyát kell hozzá kell hozzá venni. De akkor ezt kellene ajánlgatni, nem pedig feltétlenül szinkron-szoftvereket. :K

(#1485) -Bagira- válasza #98193408 (#1484) üzenetére


-Bagira-
tag

Nem a szinkronizálásról van szó hanem a médiavezérlésről.

(#1486) #98193408 válasza -Bagira- (#1485) üzenetére


#98193408
törölt tag

Ja akkor bocs!

(#1487) ildikó04


ildikó04
újonc

Sziasztok
W Q50 gyerek nyomkövetős okosórával kapcsolatban kérek segítséget Tőletek.
Vettem egy Dominó sim kártyát, amivel egy telefonról indított hívás esetén kijelzi az én telefonomra érkező hívásnál a hívószámot. Viszont az órába helyezve, ha az óra hív, akkor privát hívót jelez, nem írja a számot. Ezen kívül az óra helyét nem ott mutatja a térképen ahol van, hanem 500-800 méterrel arrébb. Tudtok segíteni? köszönöm előre is. :)
Mit csináltam rosszul? :W

[ Szerkesztve ]

(#1488) -Bagira- válasza #95763968 (#1482) üzenetére


-Bagira-
tag

Ezzel a médiavezérlés csak akkor fog menni ha oda küldöd ki a hangot. (telefon bt menüben)
Szerintem ez csak a szabványos Bt utasításokat tudja,(mintha egy bt füles vagy hangszóró lenne) nincs külön szoftver ami kezeli a lejátszót.

(#1489) #95763968 válasza -Bagira- (#1488) üzenetére


#95763968
törölt tag

Köszönöm szépen! Gondolom minden no OS tipusú okosóra ilyen, tehát minimum egy Android OS azért legyen, hogy max utólag lehessen telepíteni rá a megfelelő sw-t?

Köszönöm!

(#1490) yvsmad válasza -Bagira- (#1483) üzenetére


yvsmad
őstag

Az az.

(#1491) yvsmad válasza yvsmad (#1420) üzenetére


yvsmad
őstag

Szerintetek mennyi lehet a reális ára egy S99C órának? (lásd az előzményben #1420 hsz.)

(#1492) Quasi_modo válasza #95763968 (#1482) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ez vagy benne van az óra leírásában, vagy valahol az óra menüjében ott a bádkód ami alapján a mobil letölti a szükséges programot.

valami

(#1493) #95763968 válasza Quasi_modo (#1492) üzenetére


#95763968
törölt tag

Leírásban semmi erre utaló infó nincs. A kód csak egy link volt, amire a mobilra lehetett tölteni appot, sima BT noti, meg lépésszámlálóhoz cucc, vagy fun run app. Semmi más.

(#1494) Quasi_modo válasza #95763968 (#1493) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A DZ09 klónom a BT notificationt használja ha jól emlékszem.

valami

(#1495) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Sziasztok!Az mennyire normális,hogy a KingWear KW 88 órám merül,mint a nyeletlen fejsze készenlétben is?
Igazából semmi nem mutatja,mi eszi az akksit,watch droidot használok,minden szép,jó,csak merül.Mindenhogy,repülőben is.Fél napot bír ki egy töltéssel,nem tudok elmenni 1 napra vele,2x töltöm...
Ez lehet akkugond?Anomália nincs,az utolsó cseppig működik az akksi,nem kapcsol le hamarabb...
Olyan mintha különösen az aktivitásmérés,lépésszámláló lenne gond,ki van kapcsolva a gestures-nél,nincs semmi app az órán,lepucoltam,de hogy is lehetne BÁRMIRE használni ennyi standby idővel?Nem tudom,mit tehetnék,a gyári appja már FC-zik 8.1 Oreo alatt,nem tudom használni...óraszámlapot próbáltam mindenfélét,nem befolyásol.
Várnám a tippeket szoftveres téren,esetleg hogy másnak mit bír...xda developers halott ezzel az órával kapcsolatban :(
Szeretem,jó meg minden,de így...vennem kellett mellé egy okoskarkötőt(pesze a meló miatt is,10$,és mindent mér,szines,1 hét aktív idő,úszáshoz is jó),mert ez nemfrankó.Annyit tettem még,hogy berendeltem egy pótakksit,nem drága az sem.De jó lenne tudni,hogy ez ilyen-e...alig 3 hónapos.Fénykorában azért ha nem volt noti-hegy,este még volt 30%-om,ez most stabilan 6-7 óra készenlétre apadt,és nem tudom,miért.
Teló is lett alatta cserélve,semmit nem befolyásol. :R

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#1496) -Bagira- válasza BandiHUN (#1495) üzenetére


-Bagira-
tag

Szerintem nem normális. Nekem lazán kibír egy teljes napot. SIM nélkül, Bt kapcsolattal, wi-fi bekapcsolva, GPS kikapcsolva. Közepes fényerőn. Szintén WatchDoridot használok. Hívások, értesítések email stb.. megy.
Gestus és Pedo kikapcsolva. Értesítésekkor, hívásokkor rezgés hang nélkül és 5-10 mp kijelzőélesztés.
Azt észrevettem, hogy kikapcsolva töltve és utána bekapcsolva sokkal tovább bírja.
Neked melyik KW88 van? Andorid 4,4 - 5.1 vagy 7?

[ Szerkesztve ]

(#1497) BandiHUN válasza -Bagira- (#1496) üzenetére


BandiHUN
veterán

5.1 van az órán,de közben megjött az USB teszterem,és kiderült,hogy összevissza ingadozik a töltés is...hátlapot levettem,panelon töltőcsati takarítás plusz az akksicsatlakozó,és már én is 26%-nál tartok mostanra reggel 7-től! :C
De amikor vettem se volt kerek...mostmár koppkopp jó a töltés,és bírja is. :R

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#1498) -Bagira- válasza BandiHUN (#1497) üzenetére


-Bagira-
tag

Nekem az akksi csatlakozója nem volt a helyén amikor megjött az óra.
Gondolhatod, megérkezett és nem tudtam bekapcsolni. Azt hittem hibás.
Levettem a hátlapot észrevettem mi a hiba és visszaraktam.
Akkor azt gondoltam, milyen jó ötlet a hosszú szállításra tekintettel nem csatlakoztatják.
Aztán egyszer leesett az óra és azzal együtt a csatlakozó is, vagyis szállításkor is úgy dobálhatták a dobozban, hogy elengedte.
Most duplán van a szivacs a csatlakozón ami rászorítja az alaplapra. :K

(#1499) taschner


taschner
aktív tag

Kérdezném van egy q18 órám hogyan tudnék másik szoftver verziot raknirá?Segítséget meg köszönném.

A motorozás egy élmény!!!

(#1500) -Bagira-


-Bagira-
tag

Watchdroid felhasználók figyelem!!!
A mostani adatvédelmi google play szabályozás értelmében az új verzió nem tartalmazza a híváskezelést és az SMS küldést.
Akinek ez fontos, az NE frissítse le. Illetve aki volt olyan béna mint én, hogy mégis megtette, a fejlesztő nagyon készséges és elküldi annak a verziónak a telepítőit ami még tartalmazza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.