Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) gjoco1 válasza #61392896 (#1100) üzenetére


gjoco1
addikt

:R

Van itt szebb is:[link]

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#1102) szaszlaci válasza -Bagira- (#1099) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szíjban, igen. Lehúzva az antennát nincs térerő, rátéve meg max, valószínű az OK. Ha egy ideig nullan van, akkor egyszerűen úgy marad. Úgy látom, próbálták már javítani, csak nem ez a gond. Áthidaltam ott azt a pirinyó ellenállást, kapott másik antennát máshol, ugyan úgy szórakozik.

Wifi nálam se gyenge. Csak van, hogy azt mutatja, oké, aztán meg az se csatlakozik. Minden beállítást végigzongoráztam, másfél napom ment rá.
BT is jó, telefon erősségű.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1103) -Bagira- válasza szaszlaci (#1102) üzenetére


-Bagira-
tag

Mondjuk Azt sem értem hogy lehet a tieden 4,4 es android amikor mindenhol csak 5.1 el látom azt az órát.
Nem próbáltad a frissítést?

(#1104) szaszlaci válasza -Bagira- (#1103) üzenetére


szaszlaci
addikt

Pedig reméltem, hogy te megadod rá a választ. :D Próbáltam, a "rendszer naprakész".

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1105) #61392896 válasza gjoco1 (#1101) üzenetére


#61392896
törölt tag

:R

(#1106) szaszlaci válasza szaszlaci (#1104) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ja megvan. A sima X3 Android 4. Az X3 Plus meg Android 5.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1107) keszo válasza #61392896 (#1096) üzenetére


keszo
őstag

Ne keverd.
Ha telora keresel órát, akkor mint óra widget keresd a play-en
Amiket itt a fórumtársak megosztanak azok csak órákhoz használhatók.

Attila

(#1108) gjoco1 válasza keszo (#1107) üzenetére


gjoco1
addikt

Már elmondtam(linkeltem),hogy mit tegyen a telóra. ;)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#1109) nayro válasza szaszlaci (#1022) üzenetére


nayro
csendes tag

Voltam két mobil szervízben is. Az egyik azt ajánlotta, hogy vegyem ki belőle az akksit. Meg kössem ki a kijelzőt. És az felér nála egy resettel. ...Hát nem tudom...

(#1110) szaszlaci válasza nayro (#1109) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát érdekes ötlet...
Akkor úgy néz ki, marad az új firmware.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1111) -Bagira- válasza szaszlaci (#1110) üzenetére


-Bagira-
tag

A Te problémádra nem lehet megoldás az újabbik óra firmware?

(#1112) nayro válasza szaszlaci (#1110) üzenetére


nayro
csendes tag

Ki tud ilyet csinálni?

(#1113) szaszlaci válasza -Bagira- (#1111) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem találtam hozzá. Lehet, hogy hardveresen rossz a GSM rész, gyanúsan gyenge akkor is, amikor működik. Y1 sokkal erősebb, a telefon meg még jobb.
Kértem egy fél refundot, meglátjuk. Ezt meg szerintem el is adom, amennyiért tudom, SIM nélküli okosóraként minden jel szerint hibátlan. Kár érte, mert tényleg minőségi a kidolgozása.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1115) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Akkor Finow X3.

Hihetetlen, de a tok valóban tömör acél! A kialakítás iskolapéldája annak, hogy lehet a 45 mm-es átmérőt hordhatóra csinálni. Vastagsága 13 -, és látszik, hogy belül is úgy van tarvezve, hogy minél vékonyabb legyen. Felül az üveg 38 mm, ami szerintem plexi, és egy kicsit be van süllyesztve, még a hozzá adott kijelzővédő üveggel sem lóg ki. Az LCD pixelköre 33 mm.
A tok a hátlap illeszkedésnél kapott egy lapos gumi-féleséget szigetelésnek, biztosan számít.
Leszedés, visszarakás: hátlap megnyom, csavarok finomat ütközésik tekernek. Hátlap elenged. Ne a csavarral feszítsük, mert szétmegy a menet!
Szíj 22-es kényelmes szilikon, a kicsit soknak tűnő 83 gramm ellenére is.

Balra az Y1 óratelefon, ami csak 1 mm-el vastagabb! A kialkítás, ugye.

450 mAh-ás akkut ígér, kikapcsolva nulláról a teljes töltési idő kb. másfél óra, bekapcsolva több. Nyomkodással várhatóan 1.5 óra üzemidőt tud, sokat nem változik a kijelző fényerejétől, de még attól se különösebben, hogy mit csinál. Ilyenkor melegszik, a tokra jól kivezették a hőt.
Készenlétben az egy napot elvileg simán kibírja. GSM és egyéb kapcsolódással is.

A 360x360 pixeles IPS kijelző szép és jó, a világosabb tartalom napfényben is látható. A kifejezetten sötétebb, alacsony kontrasztú számlapok már kevésbé. A feketéjével sincs gond sötétben.

Ez a két számlap innét tölthető.

A menüje nem 30 fps-en megy, lassabb, talán húsz, de semmi gond nincs. Jól, gyorsan reagál, programokat is tölti hamar. Érintőkijelző meglepően jól használható akár szöveg írására is. Mármint ahhoz képest, hogy mekkora, hogy csak pepecselés, és nem kínszenvedés. Netkapcsolattal válthatunk a billentyűzetek között (hosszan a szóköz) hangfelismerésre is, ami kitűnően működik, remkül érti a magyar nyelvet. Bárhol lehet vele diktálni, ahol folyamatos szöveg kell. Viszont a váltás miatt nem ideális például Whatsapp párszavas üzenetekhez. (Ami egyébként megy, hanghívás is, headsettel is.)
Google Voice nem tudom, hogy használható-e ezen a rendszeren, jelenleg csak angol nyelvi beállításokkal működik bármin is, nem volt kedvem próbálgatni. (A menüjében van Voice search, talán ott.)
Telefonhangszórója picit talán halk zajosabb környezetben, cserébe a mikrofonja meglepően jó.
WiFi egészen erős.
Bluetooth telefon szintű.
GPS önmagában semmit nem talál. Ha kap mobilnetet vagy wifi kapcsolatot, akkor gyors és erős (talál jó pár műholdat), kb. tíz méter pontosságú.
Pulzusérő megy, lépésszámláló is úgy látom. Döntésérzékelő elég jól működik, ilyenkor három másodpercre kapcsol be a rendes óra számlap.

Akkor a gondok.
Ez a készülék egy friss Telekom SIM kártyával elég gyenge térerőt produkál ha felcsatolom, és ha lemegy, gyakran úgy is marad nullán, nem megy vissza. Vagy azt mutatja, hogy van térerő, de valójában elérhetetlen. Esélyes, hogy hibás, beállításokkal nem sikerült megoldani.
Android és iOS telefon híján a velük való párosítást és értesítések átvitelét nem tudtam kipróbálni az órán lévő 4.4.2 Android rendszerrel. Valószínű összehozható. (Windows telefonról BT-on gond nélkül átküldte az összes névjegyet.)

Van Play áruház, sok minden felmegy, de a használatuk nem túl jó. Vagy nem is indulnak esetenként. Nem lehet váltani, hogy teljesen kitöltse a képernyőt, vagy szögletes maradjon!
A menüből magyar nyelv is választható, egészen érthető, néhol azért angol marad. Szoftveres téren is ez jellemző az egészre: benne van a kína gagyiság, meg az általam csak hírből hallott androidos szenvedés. Persze húszezer forintért és acéltokkal, értelmes készenléttel erre lehetett számítani.
Egyik ilyen idegesító dolog, hogy ha rezeg és/vagy csörög, akkor nem lehet megoldani, hogy a 30 % akku alatti hangjelzés ne szólaljon meg. (Le lehet némítani teljesen, de akkor se nem csörög, se nem rezeg.)

Két dolog, amivel sokat kínlódtam:

Megfelelő időzóna. Rossz órát ír ki, ha minden automatikus. Megoldás, hogy NEM az időzónát kell manuálisan beállítani. Helyette CSAK az automaikus idő- és dátumbeállítást kell kikapcsolni.

Telekom mobilnet. Ha jól emlékszem, itt lesz: Beállítások, Kapcsolatok, Mobilhálózatok, ... (De lehet, hogy Beállítások, Device manager, SIM kezelés, ... )
APM, azaz Hozzáférési pont neve: internet
Azonosítás: CSAK a default legyen kipipálva!

Megéri-e?
Ha telefonnak kell, és működik normálisan a SIM, vagy rájön valaki, mit kell beállítani, akkor persze hogy megéri.
Android / Apple telefon mellett feltehetően minden működik jól, akkor egy nem nagy, jó minőségű, szerintem szép óra a márkásak árának ötödéért, vagy még kevesebbért. Persze hogy megéri.
Nekem megérte-e? Mivel SIM-el akartam használni, és nem jött össze, nem. Kicsit nézegetem még, aztán gondolom eladom.

Ez a saját készítésű, S03 ihlette számlap számomra igen jól bevált, egy minimális korrekcióval itt van újra. Ha valaki változtatná a háttérszínt, akkor back c.png fájlt kell átrajzolni.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1116) gjoco1 válasza szaszlaci (#1115) üzenetére


gjoco1
addikt

Akkor ezek után,hogy elolvastuk a részletes leírásod-tapasztalatod,akkor nem is mondhatjuk,hogy használd egészséggel! (?) :F
A lapokat köszi!

Én meg bocsánat,de adós vagyok egy lappal.

Írtam korábban,hogy keresem az Androidon jól működő dátum kijelzést.Ugyanis a hónap napja nem ment.Írtam a G+.ra a készítőnek és a két szép szememért meg csinálta. :D

Igaz Én picit bele pancsoltam,nagyobbra vettem picit a számokat(esetlege szintén kicsit rosszabbul látóknak,mint Én).

A készítő lapja [link]
Az Enyém,amin nagyobbra vettem a napok nagyságát [link]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#1117) #61392896 válasza szaszlaci (#1115) üzenetére


#61392896
törölt tag

Igényes leírás! :R

Az Y1-ről nincsen véletlen egy ilyen leírásod?

(#1118) #61392896 válasza gjoco1 (#1116) üzenetére


#61392896
törölt tag

Bocs, hogy nem figyeltem, de mivel is szerkeszted ezeket a lapokat?

(#1119) keszo


keszo
őstag

Sziasztok

Segítsetek, több szem többet lát alapon, nem találkozott már valaki ezzel az óralappal véletlenül.
Androidos kellene, mert ahogy nézem ezen a videón ez wear os. rendszerben van.
Itt van a videó részlet:
[link]
ha minden igaz akkor ez Beel & Ross Desert
hasonlót találtam,de mutatja a napot, hónapot, a hét napját és alul az akku töltöttséget

[ Szerkesztve ]

Attila

(#1120) gjoco1 válasza #61392896 (#1118) üzenetére


gjoco1
addikt

Nem figyeltél rendesen arra,amit írtam. :)
Sajnos nem vagyok akkora mágus,hogy ilyenet készítsek.Csak a dátum napját vettem nagyobbra.Viszont itt van egy rövidke leírás,arról hogy kell(ene).[link] Ha a telefonod témázásáról volna szó,abban tudnék segíteni. ;) Abban otthon vagyok:[link]

keszo Rákérdezek a G+-on,hátha......Nekem is tetszik.

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#1121) #61392896 válasza gjoco1 (#1120) üzenetére


#61392896
törölt tag

Köszönöm, lehethogy élek is majd vele egyszer.

(#1122) keszo válasza gjoco1 (#1120) üzenetére


keszo
őstag

Köszönöm

Attila

(#1123) gjoco1 válasza #61392896 (#1121) üzenetére


gjoco1
addikt

;)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#1124) szaszlaci válasza #61392896 (#1117) üzenetére


szaszlaci
addikt

De van.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1125) #61392896 válasza szaszlaci (#1124) üzenetére


#61392896
törölt tag

:R

(#1126) szaszlaci válasza szaszlaci (#1115) üzenetére


szaszlaci
addikt

Eladó, 15 k + posta, ha valaki elég bátor hozzá.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1127) -Bagira-


-Bagira-
tag

Akit érdekelnek a skinek nyitottam neki csoportot azFb-n

(#1128) Martin97 válasza szaszlaci (#1094) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Nem használtam még spiátertokos órát. Eddig csak egy acél órám volt. Na az több 10 éve megy már és még ma sem ronda. :K
Általában sikeresen vigyázok a dolgaimra, szóval annyira nem félek ettől. Nem ez lesz a fő kérdés a döntésben.

Gratulálok az órához, olvastam az írásodat. Ez a méret egész jónak tűnik meg az acéltok is. Szép óra. :C
Csak hát ugye a bosszantó dolgok. Egy hasonló kínai óránál ezektől tartok a legjobban, hogy valami apró dolga ellehetetleníti majd a megfelelő használatot.

Kicsit szerintem elbeszélünk egymás mellett. Nem azt várom el, hogy egy középkategóriás okosteló szintjén tudjak rajta olvasgatni, fényképezni, stb. Első sorba annyit várok, hogy BT-n tudjon telefonálni és lehetőleg vissza lehessen lépni a számlapig illetve, hogy néhány dolgot/képletet meg tudjak nézni rajta 1-2 dokumentumban esetleg a neten. Ez eddig szerintem nem annyira hajmeresztő igény. :U
Ezen felül meg jó volna, ha tudnák készíteni 1 oldalról legalább egy kicsit olvasható képet és azt tovább küldeni, de ez már nem létszükséglet, csak jó ha ezt is tudja. Ez a része kritikus inkább úgy érzem.

Emellett a jó akku, gps és egyéb dolgok nagyjából már mellékesek. Talán ezek miatt a szempontok miatt a legjobb a THOR 4 volna, de ott van még az S99C és a DI06 esetleg I4 amik szintén jók is lehetnek. A lemfot a korábban beszéltek miatt inkább hanyagoljuk. Igaz az új LEM7 szemrevaló darab.

Az utolsó mondatod csak nem tapasztalatból írod? :DDD

(#1129) szaszlaci válasza Martin97 (#1128) üzenetére


szaszlaci
addikt

A bosszantó dolgok biztos, hogy meglesznek. Nálam a GSM hiba nagyon valószínű, hogy egyéni; hibás terméket kaptam. Itt az olcsókínai + android találkozására gondolok. Többé-kevésbé mindenki szív vele, aztán vagy sikerül az igényeket és az órát közös nevezőre hozni, vagy nem.

Az lehet, hogy a támasztott igényeid nem nagyok, de mégsem biztos, hogy teljesülnek. Mert nem olyan kényelmes és gördülékeny a kezelése, a használata, főleg észrevétlenül. Így (is) értem, hogy ez nem telefon. Nem hogy középkategória, de a leggagyibb sem. Persze szükséghelyzetben ez is jó, sőt, egyáltalán nem rossz, csak – az írásod alapján – valószínű más, mint gondolod.
Úgy tűnik, nekem ez az okosóra nem vált volna be akkor sem, ha hibátlan. Sokkal inkább ez a Skmei 6918 a favorit most. És mivel vettem végre a bátorságot, hogy egy hőlégfúvóval kijavítsam az egyetlen hibáját, miszerint oldalt egy kicsit nyomta a csuklómat, ezért le is taszította a trónról az F91-et.
Na jó, egy Casio Royale valószínű beszerzésre fog azért kerülni. Csak hogy le ne maradjak a válogatás kazettáid mellett. :)

Ami az akkut illeti, az enyémben működő kijelzővel úgy látom, 2.5 órát bír, és nyomkodással se nagyon kevesebb. Készenlétben meg nagyon bíztató, úgy tűnik, GSM kapcsolattal is ilyen -1 % / óra.

A nyári munkára vonatkozó mondatot nem tapasztalatból irom. Hanem tapasztalatokból. :) Azokban az a jó, hogy pár hónapnál nem tartanak tovább..

Ja, a hívásindításra. A headset gombját kétszer megnyomva hívja az utolsót. Ha esetleg újdonság lenne.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1130) nayro


nayro
csendes tag

Sziasztok,

Van rá mód hogy a KW88 S99A normálisan kommunikáljon IOS11-el? Vagy erről tegyek le?
A gyári apnak a wiiWear van megadva, de szánalmas. Össze se csatlakozik. Ha meg sikerűl neki, akkor is pár percig tart, ledobál.

(#1131) szaszlaci válasza nayro (#1130) üzenetére


szaszlaci
addikt

Akkor sikerült megoldani a resetelést?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1132) nayro válasza szaszlaci (#1131) üzenetére


nayro
csendes tag

Szia

Igen...

Flash tool -al újra telepítettem. Kicsit megváltozott a menüje, de ennyi baja legyen.

(#1133) -Bagira- válasza nayro (#1132) üzenetére


-Bagira-
tag

Újabb firm-ware-t raktál rá?
Ha lefrissítem akkor vissza lehet állni a régire?

(#1134) -Bagira-


-Bagira-
tag

(#1135) SaGa59


SaGa59
őstag

Sziasztok!

Akkor most egy rövid (bocs, inkább iszonyat hosszúra sikerült) beszámoló a Microwear H5 órámról.
Előre kell bocsátanom, nekem arra kell az óra, hogy második telefon legyen, a fitness funkciók nem nagyon érdekelnek, ellenben telefonálni akarok vele, lehetőleg minél ritkábban tölteni, jól hallani, BlueTooth fülessel is használni. Más célokra ott a céges mobil. Van egy céges és egy magán kártyám, eddig kétkártyás telefont használtam, de a továbbiakban a cég biztonsági szabályváltozásai miatt csak az onnan kapott egy kártyás (a típus van megkötve, lehetne saját is de abból nem létezik két kártyás még mindig) telefonról tudom elérni a levelezést meg bizonyos belső szolgáltatásokat, ami a munkaköröm miatt számomra létfontosságú, viszont két telefont semmi kedvem hurcibálni, így maradt az ötlet, hogy akkor legyen egy óra, ami önállóan is alkalmas telefonálásra, ebbe megy a magán kártyám. Ezen beszélek a családdal, ismerősökkel, azokkal, akikkel nem céges ügyekben kell beszélnem.

Ezek majdnem maradéktalanul teljesülnek is ennél az óránál, de nem egészen.

Eleve kissé kalandosan indult a kapcsolatunk. Sokáig keresgéltem, melyiket válasszam, a 4G LTE (van B20) és az Android 6 (meg az iránytű, nyomásmérő, bár megindokolni nem tudnám, ezek miért ragadtak meg, de pl iránytűhöz egy telefonnál is ragaszkodom) miatt választottam ezt a típust. Megrendeltem (mivel valami, érthetetlen okból sem az alin, sem a banggoodon nem tudtam fizetni a kártyámmal, maradt az ebay) egy fülessel együtt. Egész gyorsan ide is ért, nem kellett három hét sem, és 22 rugóba került.
Szép fekete fém dobozban érkezett, sima buborékfóliás zacsiba csomagolták, egy kisebb horpadás a dobozon mutatta, hogy a rakodók nem bántak vele kesztyűs kézzel, de belül sok, formatervezett szivacs között volt az óra, így sérülés nem volt rajta. Viszont az első bekapcsolása kissé furára sikeredett, megjelent egy szép nagy világító négyszög (a háttérvilágítás) az órán, felharsant az indulási szignál, de sehol semmi. Két-három nekifutásra csak elindult rendesen, de miközben állítgattam, szétesett a kép, majd eltűnt, maradt a nagy világító négyszög. Elemlámpának jó. Lenne, ha nem esett volna végtelen reboot ciklusba. Míg le nem merült, vidám zeneszóval 10-15 percenkélt újraindult. Lemerült, feltöltöttem, újra kezdte…
Megírtam az eladónak, mi a helyzet, kértek videót, elküldtem, türelmet kértek. Vártam. Küldtek levelet, felajánlottak 20CAD visszatérítést és keressek egy szervízt, ahol kijavítják, bár ötletük nincs rá, mi a baj. Megírtam, hogy esélytelen, hogy találjak ilyet a közelben, döntsék el, visszautalják a pénzt, vagy küldenek egy működő példányt és szerintem valami szerelési hiba lehet, kontakt, vagy szakadás.
Innen kissé szürreálissá vált az egész, úgy tűnik valami robot kezdett el levelezni velem, mert ugyanazt a két levelet küldözgették többször is, felváltva, bár az egyikben a 20CAD ajánlat egy alkalommal 60-ra emelkedett.

Úgy döntöttem, ez lesz a tanulópénz, visszaküldeni biztos nem fogom a magyar posta tarifájával, így szétszedtem. Kiderült, hogy az egyik soklábú csatlakozó kilazult, mert az öntapadó fémszövetszerű ragasztószalag, aminek a helyén kellett volna tartania, nem ragad eléggé és valószínűleg annál az ütközésnél, ami a kis horpadást eredményezte a dobozon, kilazult. Visszanyomtam a helyére, az óra beindult ahogy kell. Szétszedés közben egy vezeték sajnos leszakadt a forrasztásról (ennyit a forrasztás minőségéről), ezt visszaforrasztottam. Tulajdonképpen minden működött, kivéve a rezgést, az egyáltalán nem akart. Egy hét használat után ma reggel, kipihenten, ismét szétkaptam, kiderült, hogy a korábban visszaforrasztott vezeték párja is leszakadt, miközben szerelgettem, csak nem vettem észre. Visszaforrasztása után bebizonyosodott, hogy az a rezgőmotor vezetéke, így most már a rezgés is működik, bár kissé gyenge. Kifejezetten vékony a csuklóm (18 cm, ezt dobta a genetika), nincs kipárnázva, de még így is esélyes, hogy ha nagyon elfoglal valami, nem fogom észrevenni, ha rezeg. Szerencsére a csengőhangja viszont olyan erős, hogy eszement zaj kell hozzá, hogy ne halljam meg, még kabátujj alatt is. Kipróbáltam.

Ennyit a műszaki hibáról és elhárításáról. Most nézzük az órát.

Mint írtam, a csuklóm nem túl vastag, de még így sem néz ki rajta aránytalannak, bár elég hosszú a tok (55mm). Viszont kiderült, hogy a szögletes okosóra, főleg ez, aminél a hátlap széle nincs lekerekítve igazán, kissé kényelmetlen számomra, vágja a csuklóízület kidudorodását. Egy kerek óra valószínűleg nem érne hozzá.

Telefonálásra használható, a mikrofonja elég érzékeny még ahhoz is, hogy az asztalon fekvő kézzel, vagy gépelés közben beszéljek rajta és a hangereje is elég, hogy irodai környezetben, vagy egy nem túl zajos utcán hallható legyen még ilyen körülmények között is. Engem is jól hallanak és én is hallom a másikat, bár kissé fémes, de jól felismerhető hangon. A metrón, gyanítom már használhatatlan lenne. Sebaj, ott a BT füles.
Nos, ezzel van egy kis baj. A hívások kb 10%-ában gond nélkül át tudok váltani rá, sőt a bejövő hívást egyből azzal veszi fel, de a 90% csak az órán érhető el, amikor át akarok kapcsolni BT-ra, hallani, hogy egy pillanatra sikerül, majd visszaugrik. Az xda H5 fórumán olvastam, hogy ez eléggé általános hiba lehet, valaki állítólag meg tudta javítani az MTK enginering mód BT beállításaival játszva, de a pontos lépéseket nem tette közzé, nekem meg még nem sikerült.

Telekom kártyám van, az LTE tökéletesen működik, ám eléggé eszi az akkut, így visszaállítottam az említett engineering módban, hogy a 3G legyen a default. A proboard lemfo lem 7 topikjában olvastam, hogy ezek az órák (lehet, hogy csak a lemfo-k, de tartok tőle, hogy mind) telefonálásra csak a 2G-t használják, így nem veszítünk vele, ha ebben a módban használjuk és csak akkor váltunk LTE-re, ha tényleg szükséges.
Az biztos hogy miután ezt beállítottam, az akku élettartama megsokszorozódott. Az első két napban délután három körül már fel kellett tennem tölteni, úgy, hogy semmi extra nem történt, nem nézegettem ötpercenként.
Az első nap be volt kapcsolva a BT, a 4G, a csukló elfordítására kivilágítás, este kilenc körül feltöltöttem, reggelig (kiteszteltem az alvásmonitort), lement 82%-ra, délután fél három körül már csak 11% volt benne, rá kellett tölteni egy keveset. Notebook USB-ről fél óra alatt 60%-ra tolta.
Harmadnapra megtaláltam azt a javaslatot, hogy vegyem vissza 3G-re, kapcsoljam ki a csukló elfordításra kivilágítás funkciót és csak akkor legyen bekapcsolva a mobilnet, amikor épp használni is akarom, mert ezek a legakkugyilkosabb funkciók.
Ez utóbbit nem kapcsoltam ki, csak azt a funkciót, hogy életben tartsa a hálózatot kikapcsolt kijelző mellett is. Így estére még több mint 50% volt a töltöttsége úgy, hogy gyakorlatilag pont ugyanúgy használtam, mint az első két napon, vagyis este kilenc előtt feltöltve, éjszakai alvásmonitor, napközben meló, néhány telefonhívás, óraként használat, időnként bekapcsoló mobilnet, hogy az időjárási adatokat frissítse… A lépésszámláló folyamatosan működik, ha akarom, ha nem…

A GPS-e elég pontos de csak nyílt terepen, épületben egyáltalán nem működik, pedig az antenna a „szíjban” van. Erre egyébként javasolták, hogy érdemes a szíj belső oldalára, oda, ahol az antennazsebek vannak, felragasztani egy-egy öntapadó fémfóliacsíkot, ezzel csökkentve a kar térerő tompító hatását. Majd kipróbálom.
Ha kültéren aktiválom a „nyomkövetős” fitness funkciók valamelyikét, kb 10-15 másodpercig szuttyog a pozíció megtalálásával, aztán már megy rendesen. Akkor is, ha a device only (ilyenkor nem használja sem a wifi-t, sem a BT-t a helymeghatározás pontosításához) módban van.

A fitness funkciókat ezen túl nem próbálgattam, nálam nem ez a célja, az alvásmonitor látszólag jól működik, bár vannak kisebb tervezési hibái. Gyakorlatilag este 9 és reggel 9 között aktív, nem lehet ki vagy be kapcsolni. Ha nincs kézen ebben az időszakban, akkor nem mér, ám ha kézen van, akkor igen, így nálam megállapította, hogy reggel öt és hét között ébren voltam, ám héttől kilencig felületes alvásban, miközben a melóhelyen dolgoztam az asztal mellett ülve. Vagyis azt, hogy egy helyben vagyok és a kezem gépelés közben csak alig mozog, felületes alvásnak veszi.

Ha zenehallgatásra használom a BT fülest, nagyjából 5 méter a hatótáv, de ez lehet a füles korlátja is. Telefonnal is összepárosítottam, de csak annyira, hogy átküldjem rá a névjegyeket, btcall vagy egyéb „okosóra funkciókat” nem próbáltam, nincs rá szükségem. Viszont hiába vettem fel a google accountomat az órára, onnan nem szinkronizálta a telefonkönyvet, de lehet, hogy csak én nem tudok valamit.

A specifikáció szerint van benne iránytű, hőmérő, légnyomás mérő, magasságmérő, de ebből természetesen csak az iránytű valóság, a többit a földrajzi helyzet alapján az accuweathertől kéri le, ha megy a mobilnet vagy a wifi. Ez utóbbi elég stabil, ám nem tudok (nem találok ilyen funkciót) rejtett SSID-jű hálózatot hozzáadni, sőt az után sem találta meg az itthoni hálót, hogy láthatóvá tettem, hozzá adtam, majd a sikeres kapcsolódás után ismét elrejtettem. A WPA2 viszont működik ahogy kell.

Google playról telepíthetők az appok, de a méret miatt ez igazából úgy kényelmes, ha pc-n lépek be, megadom, mit akarok a h5-re rátolni és telepíti, amikor megy a mobilnet vagy a wifi.

A kijelző fényereje állítható, a látószög jó, de mivel nem oled, napsütésben árnyékolni kell és még úgy is csak a világosabb részek látszanak. Jól megválasztott órakép látható, de azt, hogy ki hív, már macerás leolvasni.

A kamerája érdekes elhelyezésű. A kijelző fölött van, de 45 fokban felfelé néz, ráadásul, ha normálisan tartom az órát, akkor a kép fejre áll benne. Akkor is ha megfordítom és a kijelző teteje, vele a kamera alulra kerül. Ha 90 fokban fordítom el, akkor egyenesen áll a kép, mindegy melyik oldalra döntöm. Az elkészült kép a még elfogadható kategória és még viszonylag gyenge fény mellett is látszik rajta, hogy mit akartam fotózni. Papíron 5, valójában 2 megapixel az érzékelő, bár nekem még ez is gyanús adat. Egy kínai fórumtárs szerint ez az elhelyezés és a kép átfordítása azért jó, mert náluk gyakorlatilag minden tele van ragasztgatva QR kódokkal, azokról rendelnek kaját, vásárolnak, tájékozódnak, stb és ezek leolvasásához ez a legkényelmesebb pozíció a kamera számára. Viszont NFC hiányában fizetni nem lehet vele, emiatt kissé féllábúnak érzem ezt a magyarázatot és funkciót. Mivel én még az iPhone-nal is csak végszükség esetén fotózok, ez számomra tulajdonképpen egy „ártani nem használ” funkció… Fényképezésre egy méretes optikájú fényképező gép való, nem egy két milliméteres, műanyag valami, szerintem mióta kamerás mobilok vannak, összesen ha 50-60 képet lőttem velük, amikor tényleg nagyon muszáj volt megörökíteni valamit.

Tud magyarul is, bár néhány menüpont nincs lefordítva, vagy nem igazán tiszta, mit is jelent, míg ki nem próbálja az ember, mert a fordító, valószínűleg közelebb állt a google translatorhoz, mint egy magyarul beszélőhöz.

Van SOS funkció, ide három számot lehet megadni, gombnyomásra felhívja szép sorban mindet, egymás után.

A telefonkönyve eléggé fapados, a gyakrabban hívott számokat hamarabb fel lehet hívni a híváslistából, mint onnan.

Megpróbáltam rátenni a kedvenc true phone dialerem, meg a nova launchert, de nem igazán váltak be. Nem erre a méretre vannak kitalálva.

Némelyik „gyári” oldal (help, magyarázat, stb) elolvasása is gondot okoz, nem túl jó a betűk méretezése (ez köszönhető talán a viszonylag nagy kijelzőhöz képest elég kicsi, 240x240-es felbontásnak is) az oldalak tördelése, és néha legörgetni se lehet az aljukig. Nem tragikus, inkább csak szépséghiba, de jobb lenne nélküle. A kijelző képe nem pixeles, de a betűk kissé szögletesek és vaskosak.

Az üveg minősége nem specifikált, így nem tudom, mennyire fog karcolódni, a ház műanyag. Tölteni micro USB-vel lehet. Arra nem találtam infót, hogy ezen át fájlokat is lehetne rá tölteni.

Az említett MTK Engineering Mode előcsalása, hátha máshol is használható:
a tárcsázóba be kell gépelni a *#*#3646633#*#* kódot. (*#*#EngMode#*#*)

Szerintem, ha eltekintek az én példányom kezdeti nyavalyáitól, ezért a pénzért elég jó vétel, ha valakinek pont ilyen kell, de én keresem az utódját, ez meg megy tartalékba…

Van néhány jelöltem:
Lemfo LEM 7
Thor 4
KW98
a még csak beharangozott AllCall W2
a még szintén csak beharangozott KW68
Huawey Watch 2 esim

Ez utóbbitól az tart vissza kissé (az árán túl, de azt most nem akarom figyelembe venni, hogy ne vigye félre az összehasonlítást, ráadásul nem kizárható, hogy a minősége miatt talán még úgy is megérné, hogy másfél kétszer annyiba fáj, mint a többiek), hogy bár 4g, a B20-at nem tudja, ami talán nem ártana, főleg, hogy a T árulja.

Gyanítom, tapasztalat egyikről sincs, de azért véleményeket szeretnék olvasni, hogy a specifikációk alapján melyiket ajánlanátok a fentiek figyelembevételével. A LEM 7 tetszene, ráadásul a proboard fórumon ott az egyik szoftver fejlesztő is, láthatóan foglalkoznak vele, ám a mérete kissé elriaszt. Illetve erősen gondolkodtat az is, hogy ha már veszek egy másikat, akkor jó lenne cserélhető szíjjal. Kissé tartok ezektől a műanyag, az antennával egybe épített szíjaktól. Ha elszakad, napok, hetek míg pótolni tudom, míg egy cserélhetőhöz a szomszéd órásnál is kapok szíjat (míg van szomszéd órás)… Meg valahogy nem érzem kényelmesnek a PU szijat… A LEM 6 is bejönne, ha lenne rá esély, hogy lesz rá A7. Állítólag az sokat dob az akku élettartamán.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#1136) szaszlaci válasza SaGa59 (#1135) üzenetére


szaszlaci
addikt

vegyem vissza 3G-re
Oké, akkor vedd vissza 2G-re. :)

kapcsoljam ki a csukló elfordításra kivilágítás funkciót
Ezt meg kapcsold vissza, ha használod. Három másodperc gondolom egy bekapcsolás. Ötven bekapcsolás két és fél perc, az pár százalék akku.

a LEM 7 a mérete miatt kissé elriaszt
48 mm-t ír, nem hinném, hogy a mostani szögletesednél ez túlméretesebbnek tűnne.

Lehet elkerülte a figyelmem, de mintha nem írtad volna, hogy mióta is van használatban a H5. Bevált neked ez az irány? Hogy nagy, hogy minden nap tölteni kell?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1137) SaGa59 válasza szaszlaci (#1136) üzenetére


SaGa59
őstag

Írtam, hogy két hete van nálam, egy hete használom, mert addig vacilláltam, hogy megpróbáljam az eladóra uszítani a PayPalt, vagy inkább próbáljam megjavítani.

A csuklófordításra kivilágítás funkciót nem azért ajánlották kikapcsolni, mert sokat fogyasztana a napi néhánytízszer tizenöt másodperc világítás, (bár amekkora fényerőt produkál és amilyen kicsi az akku, még az is lehet, ez nem oled, tft), hanem azért mert az érzékelő folyamatos figyelése meríti az akkut rendesen. Állítólag. Nem értek hozzá ennyire, de a tapasztalat szerint van benne ráció…

A napi töltéssel nincs gondom, a telefont is rádugom a töltőre esténként, pedig bírná még egy napig minimum, a mérete határeset. Lehetne kicsit kisebb (mint írtam, nekem igencsak vékony a csuklóm), de még belefér.

A szögletes forma – bár mostanában egyre divatosabb lesz, ahogy elnézem –, már nem jön be annyira, de lehet, hogy csak ez a típus zavar, mert a széle nyomja az ízületemet kissé, ami néhány óra után már kellemetlen.
Egy kerek óránál ez valószínűleg nem állna fenn, az nem tudna ráfeküdni ennyire.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#1138) nayro


nayro
csendes tag

Sziasztok,

valaki el tudná mondani érthetően, hogy hogyan kell letöltött Clock Skint feltelepíteni?

Köszi

(#1139) gjoco1 válasza nayro (#1138) üzenetére


gjoco1
addikt

Nagyon egyszerűen.Kicsomagolod-óra rádug a számítógépre és azt az egy mappát(álltalában 2-ben van)bemásolod az óra clockskin mappájába.Újra indítod az órát és örülsz. :D

Ja,ha .watch kiterjeszstésűt szeretnél,akkor kell az UniversalLauncher.
[link]

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#1140) -Bagira-


-Bagira-
tag

Amoled vs IPS Lcd
Összehasonlítás azonos beállítással. (közepes fényerőn)
Egyforma méretű készülékházban egyikben 1,39"-es amoled 400*400
másikban 1,3"-as lcd 240*240.

[ Szerkesztve ]

(#1141) nayro válasza gjoco1 (#1139) üzenetére


nayro
csendes tag

Szia,

nincs clockskin mappa az órán. :) A progit azt gondolom az órára kell feltelepíteni?

(#1142) tahepa válasza nayro (#1141) üzenetére


tahepa
senior tag

Akkor csinálj olyan mappát.

(#1143) gjoco1 válasza tahepa (#1142) üzenetére


gjoco1
addikt

Persze az órára.Ha nincs olyan mappád,akkor csinálsz egyet,ahogy tahepa mondta. ;)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#1144) keszo válasza nayro (#1141) üzenetére


keszo
őstag

milyen órád van:
android os?
wear os?
vagy valamilyen egyéni?

Attila

(#1145) nayro


nayro
csendes tag

Kw88 S99A 5.1Android

(#1146) -Bagira- válasza nayro (#1145) üzenetére


-Bagira-
tag

Így másold fel, kicsomagolva a zip file-t.:

Ha kész, újraindítás!

[ Szerkesztve ]

(#1147) keszo válasza nayro (#1145) üzenetére


keszo
őstag

Ahogy itt előttem írják, de csak androidra valót tegyél fel.
A többi nem fog működni.

Attila

(#1148) gjoco1


gjoco1
addikt

Első önálló CSM munkám..watch-ból át dolgozás.

[link],használjátok egészséggel,akinek tetszik. ;)

Még gyakorlom és jövök. :D

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#1149) #61392896 válasza gjoco1 (#1148) üzenetére


#61392896
törölt tag

:C

(#1150) gjoco1 válasza #61392896 (#1149) üzenetére


gjoco1
addikt

:R

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.