Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) KamuMazsola válasza wooper91 (#200) üzenetére


KamuMazsola
őstag

No1 G6: Megérkezett, cseh postával tréfa nélkül a gearbest-től. 30$-t fizettem érte. Anyagminőség jó, nem nagy, nem kényelmetlen. Az üzeneteket nem tudom, hogy megbízhatóan kezeli-e, nekem csak a telefonkönyvet és az sms-eket sikerült szinkronizálni, el tudtam olvasni az üzenetet. A viber üzeneteket, nem tudom, hogy én bénáztam el, vagy nem viszi át. Azt tapasztaltam, hogy bekapcsolt bluetoth-szal gyorsan merül az óra és a hatótáv is kb 3-4 méter. Egy töltéssel bluetoth nélkül, illetve napi egy-két szinkronozálással 2-3 nap üzemidő. Ha kimerül az akku a beállításokat akkor is eltárolja, nem kell előről beállítani mindent. Van rajta néma - rezgő - ébresztés. Az óra számlapja jól látható még extrém betekintési szögből is. Pulzusmérő működik, de nem tudom mennyire hiteles a mérés, nekem eddig 67 és 85 közötti értékeket mért. Lépésszámláló működik, de szerintem +10%-ot mutat, lehet be kellene kalibrálni, de még nem mélyedtem bele. A pulzus és lépés adatokat tárolja, ha bluetoth-szal kapcsolódsz a telefonhoz, a fundowear appba át lehet szinkronizálni. Az alvásmonitor működik, de arról sincs infóm, hogy "hiteles"-e. Az árát úgy gondolom talán megérte, főleg ha ahhoz viszonyítok, hogy a vaterán mit árulnak ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#202) LámaZ


LámaZ
addikt

Kínai okosóra fitneszöv e-ink kijelzővel (>50$).

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#203) Tufako válasza KamuMazsola (#197) üzenetére


Tufako
tag

No1 G5 órán sikerült megoldanom a számlapok cseréjét, ha még aktuális, elmesélem.

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#204) jopek64 válasza vargaj (#131) üzenetére


jopek64
csendes tag

Hello!Ha még aktuális itt van link:XDA Golem:
https://drive.google.com/drive/folders/0B_hRh3DjuBoeblBsakZfUWFCeGM
http://www.e-boda.ro/gadget-uri/smartwatch-e-boda-smart-time-300-negru.html
http://www.e-boda.ro/gadget-uri/smartwatch-e-boda-smart-time-200-negru.html
a smarttime firmware-be van magyar nyelv a TFT kijelzőshöz.
A szerkesztő progi engem is érdekelne mert az IPS kijelzőshöz nincs magyar

(#205) KamuMazsola válasza Tufako (#203) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Érdekel. Megköszönöm!

Üdv.: KamuMazsola

(#206) Tufako válasza KamuMazsola (#205) üzenetére


Tufako
tag

Ezeken a telefonokon a számlapok három fájlból tevődnek össze. Egy .png, egy .xml, valamint egy .vxp kiterjesztésű. Ezeket kell átmásolni a telefonra, az appmanager mappába (ömlesztve másoltam, alkönyvtárak nélkül). Most jön a csavar. A fundoweart le kell törölni, és a mediatek smart device programot kell felrakni, ez is kezeli az órát, és ha itt az alkalmazásokat megnyitjuk, ott lesznek a listán a számlapok. Innen telepíthetők és törölhetők egyszerűen. Bizonyos korlátok vannak a telepítésnél, vagy a memória telik meg, vagy csak bizonyos számú plusz számlap engedélyezett, pld. az X10-nél csak ötöt enged, ha újat akarok, egyet uninstallálni kell.

VIGYÁZAT!!!!
Ha óra számlapot törlünk a mediatek smart device programmal, a törölni kívánt számlap semmiképpen ne legyen aktív, állítsunk be egy alap gyári számlapot, különben nagy valószínűséggel tégla lesz az órából. Én szóltam!

Persze én kíváncsiságból megtettem, amit nem kellett volna, aktív számlapot töröltem, majd csúnyán káromkodtam. Ilyenkor indulásnál lefagy az óra, és semmit nem lehet csinálni, hard reset tudtommal nincs. Átmenetileg volt egy egy gigás pendrájvom (X10 nevű, drágább fajta), iszonyat szenvedéssel sikerült visszahoznom az életbe, de 80 százalékban csak szerencse kérdése volt. Ilyent soha többet nem teszek, az biztos.

Most töltöttem le egy csomót, Íme néhány mutatóba:

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#207) RoBos válasza Tufako (#206) üzenetére


RoBos
senior tag

Hello,

az 5. watch face-en a kis mutatók is működnek az órán?!
Ill. még azt kérdezném, h honnan látni azt, h több WF-t nem lehet már feltenni az órára?! Hiába nyomok Install-t rá, nem teszi fel a telóról, vagy honnan?! Vajon ez az 5db általános "jelenség" ezeknél az óráknál, h többet nem lehet? :F

(#208) LámaZ válasza Tufako (#206) üzenetére


LámaZ
addikt

Szép munka. :R

Legyen minden jó!

(#209) Tufako válasza RoBos (#207) üzenetére


Tufako
tag

A kismutatók nem működnek, de ezt legalább roppant dekoratívan teszik. :)

A No1 G5 esetében kiírja, hogy nem elég a memória, három számlap fér fel általában. Az X10 esetén meg egyszerűen nem jelenik meg a hatodik számlap. Memória engedné pedig itt.

Mindkettőnél kiírja az óra amúgy, hogy ha sikeres a telepítés.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#210) Tufako válasza Potrien (#189) üzenetére


Tufako
tag

14000 Ft-ig. Első kézből tudom. Persze, lehet felfelé alkudni annak, aki akar. :)

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#211) Tufako válasza Tufako (#209) üzenetére


Tufako
tag

Nem rossz szerkezet az X10 óra sem, van benne barométer, amivel mérni is lehet a leküzdött szintkülönbséget, hőmérséklet mérését is tudja, bár karóránál nem igazán működik pontosan, le kell venni, és kitenni például az ablakba, s majd meg lehet állapítani, hogy hideg lehet, mert ellopták. :) Memória is valamivel több van.
A kijelzője is korrekt, bár a G5 messze veri, egyrést az OLED miatt, másrészt a zafírüveg kijelző is sokat nyom a latban, az X10-re gyorsan fel kellett tenni a fóliát, G5-nél nincs karcolódás. Igazság szerint meg sem néztem, hogy van-e a dobozában gyárilag mellékelt fólia, nem volt rá okom.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#212) Potrien válasza Tufako (#210) üzenetére


Potrien
senior tag

És fölötte árban van valami tuti?

[ Szerkesztve ]

(#213) Tufako válasza Potrien (#212) üzenetére


Tufako
tag

Az X10 olyan húszezer forint körül mozog. Nagyobb összeg esetén már androidos órák vannak, s csak halványan jegyzem meg, amikről eddig szólt a fórum, messze vannak attól. A KW88 például 5.1 Android rendszerrel érkezik, kíváncsiságtól vezéreltetve felraktam rá a Nova launchert, az is működik. Az óra számlapok ügyében még egy helyben tipródok, nekem úgy tűnik, mint ha az Android Wear kissé más valami lenne, az oda készült számlapok nem működnek a KW88-on, de néhány használhatót már találtam hozzá. Ebbe is bele fogok mélyedni lassan. Amúgy a KW88 sokat tudó, nano SIM kártyát fogad, természetesen wifi, gps is van benne. Ja, és az én gyengém, az AMOLED kijelző. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#214) G-Bali


G-Bali
senior tag

Nem ismerem a boltot de itt most a Dz09 6000ft!

(#215) eriklili válasza GéBé (#133) üzenetére


eriklili
tag

Szia!
Kérdezném tőled,hogy micro sd-t nem említettél a leírásodban.Tettem bele egy 8GB mikro SD-t,de nem látja.
Többször formáztam,csak háttérképet akartam letölteni,mert az enyimben csak 1 van és az nem tetszik.
2 napja van egy ilyen GV18-m,sajnos nem igazán tudok angolul.
Megköszönném,ha segitenél nekem,sok mindent beállitottam,de nem mindent.
Előre is köszi a segítséget! :R

Eriklili /Anna

(#216) KamuMazsola válasza G-Bali (#214) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Én nem vennék ilyen kínai cuccot magyarországon, mert kb ők is kintről rendelik, csak jó kis haszonnal adják tovább. Ilyen párezer forintos rendelésnél meg lehet tanulni a kínából rendelés mikéntjét, az ebay+paypal kombóval nemigazán kockázatos.

Üdv.: KamuMazsola

(#217) LámaZ válasza KamuMazsola (#216) üzenetére


LámaZ
addikt

Ezt a 6k ft-os okosórát speciel megéri megvenni, mert gyorsabban megkapod, mint a kínai bizonytalanra várni.

Legyen minden jó!

(#218) Potrien válasza Tufako (#213) üzenetére


Potrien
senior tag

Nagyon köszönöm a választ!

(#219) G-Bali válasza LámaZ (#217) üzenetére


G-Bali
senior tag

Ezért is gondoltam hogy picit drágább de kevesebb kockázat (hogy megjön vagy sem) illletve és pár nap és nálad a óra...

(#220) KamuMazsola válasza LámaZ (#217) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Hogy érted, hogy bizonytalanra? Ugye paypal-lel fizetünk, az ebay-nek és a normálisabb boltoknak, meg az aliexpress-nek is van megfelelő vásárlóvédelme - igaz ott nem játszika a pp - szóval nem veszett fejsze nyele, ha nem jönne meg.
Az tény hogy hamar megkapja, de ennyi. Az az ár akkor is a duplája. Én egy No1 G6 órát vettem nem egész 8 ezer forintért, igaz a tréfát megúsztam, de szerintem jobban jártam vele, mint az említett darabbal 6 ért. Amúgy van itthon egy olyan is, van viszonyítási alapom és így biztosan mondom, hogy nem ér hat ezret.
Tudom hogy nem egy seikot vettem, nem is vagyok tőle hasra esve, csak ha már kínai okos órák, hát adjuk meg a módját és rendeljük kínából! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#221) Sanyesz.


Sanyesz.
őstag

Urak! Zeblaze Blitz kategóriában milyen alternatívák vannak még? Pl. a Lemfo LF16 vagy KW88?
Aki birtokol ilyent, ossza meg a tapasztalatait. :R
Tervezek egy ilyen kütyüt venni és nem szeretnék mellényúlni.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#222) LámaZ válasza Sanyesz. (#221) üzenetére


LámaZ
addikt

Sanyesz, először határozd meg az igényeid, mert ezek nem egyformák.

Legyen minden jó!

(#223) Sanyesz. válasza LámaZ (#222) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Értem. Alapértelmezésként a Zeblaze-t néztem.
Igények? Legyen benne GPS, legyen elég hosszú a szíja (min. 25cm), ha tud magyarul, az előny, normális felbontású legyen. SIM foglalat nem kell(ene), nem ezzel fogok telefonálni.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#224) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Üdv, ma beredeltem egy Lemfo Lem5-öt. 36ért adják az ebayen.[link] Állítólag Spanyolo.-ból jön, a gyártó lerakatából. Azért erre kiváncsi leszek. Ha megjön akkor beszámolok.

Romanes eunt domus

(#225) gaster


gaster
csendes tag

Sziasztok!
10k alatt lehet találni értelmes okosórát kínai androidos mobilhoz (Xiaomi)?

(#226) cadtamas válasza gaster (#225) üzenetére


cadtamas
tag

Ha rövid választ vársz, akkor nem.

Egyébként nekem eddig a a legpozitívabb csalódásom egy M26-os okosóra volt 4e-forintért.
De igazság szerint csak azért, mert kb pont ennyit ér az összes.

(#227) eriklili


eriklili
tag

Sziasztok!Már említettem,hogy vettem egy GV18 okosórát.Sajnos angolul tud én kevésbé.
Szinte minden beállításra rájöttem, vodás vitamax kártya van benne, próbáltam a netet beállítani,de nem sok sikerrel!
Valaki segíteni tudna nagyon megköszönném!Csak kíváncsiságból kéne beállítani,nem ezen akarok netezni?! :K

[ Szerkesztve ]

Eriklili /Anna

(#228) Tufako válasza gaster (#225) üzenetére


Tufako
tag

Nem teljesen homályos előttem, hogy mit takar az "értelmes" kitétel.

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#229) gaster


gaster
csendes tag

Erről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#230) cadtamas válasza gaster (#229) üzenetére


cadtamas
tag

Van egy hasonló készülékem.
Ha párosítod a mobiloddal jó esetben a mobil üzemideje is meg az óra üzemideje is lecsökken max. egy napra.
A helyzet az, hogy mind a mai napig pusztán kompromisszumokat kaphatsz ha okosórát veszel.
Kaphatsz 3-4e forintért okosórákat. Ha azokat megnézed kb. képben leszel, hogy szeretnél-e ilyet.
(legtöbbször kiderül, hogy nem)
Melyik funkció amit ténylegesen szeretnél? Hátha tudunk valamit javasolni.
A színes kijelző nagyon baba, kivéve napsütésben, mert akkor kb. semmi sem látszik belőle.
A kihangosított telefonbeszélgetés is frankó az első egy-két alkalommal. Utána már inkább zavaró.
Zenéket ezen nem fogsz tudni tárolni, ha párosítod a telefonoddal kihangosítja majd a telefonodról a zenét.
Pont olyan minőségben, mint ami várható...
A 30m life waterproof szerintem inkább nedvességálló, nem merném víz alá tenni.
A mágneses töltőt meg úgy képzeld el, hogy ha az asztal megmozdul miközben töltöd máris disconnect.
Felejtős.

(#231) LámaZ válasza cadtamas (#230) üzenetére


LámaZ
addikt

Ezek menőzésre valók.
Ha az embernek nincs elég pénze, hogy vegyen egy drága svájci órát, akkor megvesz egy ilyent, hátha valaki összetéveszti őt egy menő alakkal. :DD

Legyen minden jó!

(#232) androklész válasza gaster (#225) üzenetére


androklész
csendes tag

GV08s szerintem egy igen jó óra, 500-as akkuval, sim és sd hellyel, a dz 09 nél sokkal jobb minőségű....én 5 ezerért vettem, annyiért ajándék.

(#233) RoBos


RoBos
senior tag

Hello,

egy olyan kérdésem volna, h ezekhez az órákhoz ugye csak usb kábelt adnak, de hálózati töltőt már nem!
Azt honnan lehet megtudni, h ezekhez milyen töltőt lehet használni?!
A mobiltelók töltői ezekhez vajon túl sok lenne, csak mert ugye azokba 2-3000 mAh-es akkuk vannak, az órákba meg 2-300 mAh! Ha a sz.gépről töltőm az órát, ott egy usb-nek mekkora az áram leadása, hány mAh?! :F
Köszi!

(#234) m4csk4fogo válasza RoBos (#233) üzenetére


m4csk4fogo
tag

Szia,

usb2.0 max. 500mA portonként.

(#235) wooper91 válasza KamuMazsola (#201) üzenetére


wooper91
tag

Sziasztok!

Megjött a G6-om. Köszi a leírást, segített dönteni abban, hogy megrendeljem-e egyáltalán. Alátámasztom amit írtál, nekem akcijóba $27-ért jött, ugyan onnan. Kiegészítésként, a pulzusmérő nagyjából pontos, egy miband 1s-sel, és egy digitális vérnyomásmérővel vetettem össze, 3-4 bpm eltérés van a mérések között maximum. Alvás monitor nekem nem volt fontos, nem is fogom használni, nem szeretek órával a kezemen aludni, max akkor lesz így, ha szükségem van a néma ébresztésre. Viber-t nem használok, de nekem a messengeres üzeneteket notification-ként átdobja a teló, el lehet olvasni. A kijelző tényleg gyönyörű, megmondom őszintén rosszabbat vártam. Lépésszámlálót még nem teszteltem, de ami késik.... Ma délután otthon kipróbálom, hogy tudok-e dobni rá 1-2 új watchface-t, mert a beépítettek annyira nem jönnek be...

Szóval köszi még egyszer, hogy segítettél dönteni.

Más: rendeltem egy DZ09-et is, csak mert bagóért adták, arra még várok, de lehet, hogy a héten megjön. Arra is kíváncsi vagyok, hogy mit bír, majd felváltva hordom :D

(#236) LámaZ válasza RoBos (#233) üzenetére


LámaZ
addikt

Én egy fali USB elosztós töltőt használok, annak a csövén 2 A is kijön.
Ezek az órák vannak annyira intelligensek, hogy szabályozzák a töltésüket, a lényeg, hogy 5 V legyen a töltőfeszülség.

Legyen minden jó!

(#237) KamuMazsola válasza wooper91 (#235) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Szívesen! Ám kíváncsi leszek, hogy ehhez képest hogyan értékeled majd a DZ09-est.

Üdv.: KamuMazsola

(#238) Black Phone


Black Phone
senior tag

Horror forumtárs üzenetével kapcsolatos a kérdésem, énis ilyen orát tervezek rendelni, olyan app kellene ami jo az óra és a telefon kommunikációjához, előző órámat is ez miatt adtam el mert nem működött az üzenet átvitel---
ORDRO SW16
Viszont nem tudom, hogy kell rávenni arra hogy a telómról érkező üziket mutassa! BTnotification progira nem reagál ...a link amit ő megosztott play áruházbol már nem él, sw app a neve...

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#239) Black Phone válasza Black Phone (#238) üzenetére


Black Phone
senior tag

szoval olyan notificatio app kellene ami megy androidos wifis orákon :) :R

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#240) snowdog válasza Black Phone (#239) üzenetére


snowdog
veterán

Én ezt használom, és nálam működik: [link]

A megjelenő oldalon válaszd a: "Smart Watch for Android" pontot, az letöltött BTNotification_ex_v4.1.3.apk-t telepítsd fel a telefonodra.

(#241) Black Phone válasza snowdog (#240) üzenetére


Black Phone
senior tag

irok privit

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#242) Black Phone


Black Phone
senior tag

használ valaki ilyet: NO.1 G3 Sports Smartwatch

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#243) Tufako válasza Black Phone (#239) üzenetére


Tufako
tag

Mediatek Smartdevice volt a legjobb eddig. Még a számlapokat is simán tudtam kezelni vel. (Olvass vissza fentebb! 206. hozzászólás.)
A BT notification többek között az M8-hoz kellett, de például a No1 G5 nem működött vele, itt a fenti volt a legjobb. A Fundowear sem rossz, először azt használtam, de a számlapokat nem tudtam vele cserélni. Érdekesség, hogy az M8 simán le tudott fagyni, ha ezzel találkozott. Neki csak a BT notification volt jó.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#244) Black Phone válasza Tufako (#243) üzenetére


Black Phone
senior tag

ment pü :R

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#245) depe95


depe95
tag

Sziasztok,
tud esetleg valaki olyan viszonylag olcsó (10-es körül max) órát, ami tud PDF fájlokat olvasni?
A DZ09-ről találtam olyat, hogy tud, viszont nem tudom milyen az az óra kezelhetősége.

(#246) brava1 válasza wooper91 (#235) üzenetére


brava1
újonc

Szia !
Nekem is megjött egy ilyen óra .. tulajdonképpen nem rossz,de én nem tudom rávenni hogy hívásnál a telefont tudjam használni , csak KITT-üzemmódban megy ... mint egy kihangosító:-(
Neked sikerült ??

(#247) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Sziasztok,

a 23-án rendelt LEMFO LEM5 10-én megérkezett. Elég jó időt futott, ahhoz képest, hogy végül is nem Spanyolból küldték, hanem Kínából. Pár napos tapasztalat:

Nagyon jó néz ki, ezüstöt rendeltem, a korábbi Huawei Watchhoz képest sokkal jobban bejön. Ráadásul az 2,5 x drágább volt. Teljes értékű android van rajta. Telóhoz bluetoothon lehet csatlakozni, QR kód alapján pedig egy appot kell letölteni a telefonra, amiben engedélyezni lehet, hogy miről jöjjön értesítés. Ahogy látom az összes app ami a telefonon van kijelölhető. Üzemideje, a szokásos okosórás funkciók esetén (wifi, sim) 2-3 napot lazán bír. 10-én este feltöltöttem és most 35 %-on állt. Persze én éjszakára kikapcsolom.Ha ennél sűrűbben nyomogatod, akkor este már szerintem tölteni kell.

Amikor beüzemeltem már OTA-n jött is rá frissítés.(bugfix) Úgy látszik a gyártó odafigyel a supportra.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#248) Black Phone válasza FіkuszKukіsz (#247) üzenetére


Black Phone
senior tag

szia
milyen andoid van rajta, nekem korábban qw09 volt hiába tettem rá az appot nem jöttek le
az sms ek értesítések semilyen másikkal appal sem...

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#249) FіkuszKukіsz válasza Black Phone (#248) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

5.1. van Play áruház meg a saját app centere is. egyelőre ami szükséges SMS, gmail, hívások simán átjönnek.

Romanes eunt domus

(#250) Black Phone válasza FіkuszKukіsz (#249) üzenetére


Black Phone
senior tag

amit rendeltem 5.1 van rajta szintén, ha megjön az óra lehet kereslek :)

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.