Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Tufako válasza bazsy1981 (#288) üzenetére


Tufako
tag

Óra méretei: 5,5*4,7*1,4 cm
Egy jó napot bír az akku. Lehet, hogy majd csinálok egy hard resetet, hogy ne menjen a háttérben semmi más, itt a Nova launcherre gondolok. Persze, ha minden rádiós funkciót kikapcsolok, valamivel tovább bírja, ettől függetlenül esténként töltőre rakom.

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#302) Tufako válasza Black Phone (#299) üzenetére


Tufako
tag

KW88 esetében a maximum az volt, hogy a hívások esetében némán értesített, se hang, se rezgés. Így nagyon sok értelme van. :(

Az a véleményem, hogy androidot futtató okosórákat nem igazán lehet a telefonnal párosítani hívás és értesítések terén..

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#303) d.sz.ata


d.sz.ata
csendes tag

Sziasztok!
Azokhoz szólnék akik rendeltek DZ09-est, és MTK6260-as chippel jött.
Ki a megbízható eladó (ebayes stb)?
Köszi,
Attila

(#304) maczko49 válasza kgero86 (#253) üzenetére


maczko49
csendes tag

csak úgy lehet, hogy az órában vagy a kezelésiben van egy négyszögletes kód. Ehhez lekell tölteni a skenner app-ot, majd lefotózni és utnna kiadja a médiatek app- ját, azt telepíted és utána kapcsolódik. Valahol a jutubon is lehet találni hozzá videót, de elég sokáig tart.
v Próbáld meg ezt, ez a leggyorsabb. Remélem működik. A google play-ról letöltöd a telódra a Mediatek smart device-t, telepíted és kapcsolódsz. Remélem működik. Nekem bevált.

(#305) maczko49 válasza kaszibat (#300) üzenetére


maczko49
csendes tag

Lem 5, Igrn sim nélkül is lehet használni teló párosítással.

(#306) kaszibat válasza maczko49 (#305) üzenetére


kaszibat
tag

Végre valaki, aki hajlandó volt válaszolni. Köszönöm! :R

(#307) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Hello!

Lem5 (vagy egyéb, full androidot futtató órák) tulajaihoz lenne néhány kérdésem:

- endomondo tracker működik rajta? Folyamatos pulzus mérést át tud neki lökni?
- ha nincs benne SIM, mennyire jól konfigurálhatók az értesítések?
- ha van benne csak mobilnetes SIM, össze lehet párosítani a beszédhívásos SIM-mel használt mobillal?
- kijelző fényereje elegendő kültéren?
- kijelző tényleg AMOLED?
- milyen hibákat, hiányosságokat fedeztetek föl?
- watch face-eket könnyű beszerezni? Van szerkesztő hozzá?
- Android Wear-rel vagy Tizen-nel összehasonlítva mik a tapasztalatok? Jobb egy Huawei Watch vagy egy Gear S3?

Előre is köszönöm!

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#308) #40564480 válasza Kapanyél (#307) üzenetére


#40564480
törölt tag

Ez engem is érdekel mert komolyan gondolkodom egy beszerezésén.

(#309) keccsa


keccsa
aktív tag

Sziasztok!

Na, én is beszoptam ezzel az SMA-R órával... Maga az óra jól néz ki, szép a kijelzője is, a funkciói is működnek, de van néhány kisebb idegesítő, és egy piszkosul dühítő tulajdonsága!

A kisebb idegesítő dolog például, hogy az óra számlapon lévő teleptöltöttségi érték összevissza mutat. Volt olyan, hogy teljesen fel volt töltve, az ikon is ezt mutatta, de mellette azt írta a nyomorult, hogy 0%. Aztán ahogy merült (melyet az ikonon lévő pálcikák csökkenése is mutatott), egyszer csak kirta, hogy 100% (?), majd egy óra múlva meg azt, hogy 68%. A baj csak az, hogy eközben az applikáció meg a telefonon azt írta, hogy a töltöttség 50%, szóval ez a funkció kaki. Apropó applikáció: a víruskergető azt mondta rá a telepítés utáni ellenőrzéskor hogy kártevő...
A másik megszokást igénylő dolog, hogy roppant lassan kapcsolódik össze a telefonnal, és soxor el is dobja a kapcsolatot.
A kihangosítója egy vicc. Halk, de legalább torz.
Nekem, aki Pebble Steel-en szocializálódtam, a legnagyobb gondom viszont az, hogy csak a hívással együtt hajlandó átmenni a jelzés a telefonra! Ez azért baj, mert az eddig megszokott, szerintem roppant kényelmes módon nem tudom használni a telefonom. A Pebble-vel a csuklómon autón kívül úgy használom a telefont, hogy BT füles van a fülemben, telefon a zsebben, így ha jön egy hívás, akkor ránézek az órára, látom hogy ki hív, és vagy felveszem vagy elutasítom az órával, vagy a füles gombjával. Autóba ülve kinyomom a fülest, így indításkor a telefon felmászik a BT-s kihangosítóra, és azon keresztül tudok telefonálni.
Na ezzel az órával mindez kuka, mert ha ezzel kapcsolódott a telefon, akkor semmilyen más hangátviteli eszközzel nem fog, mivel az egyetlen hangátviteli eszközpozíciót lefoglalja az SMA! Vagyís vagy lemondol a BT-s füles vagy kihangosító használatáról (no way), vagy az "okos" órád tényleg csak egy egyszerű idómérővé (na jó, még esetleg mérheted vele a pulzusodat, vagy valami olyasmit). Ekkora faszságot!
Hab a tortán, hogy madzagos headset esetében sem úszod meg azt, hogy elővedd a telefont, és duplán rákoppints a kihangosító ikonra, különben játszhatod a Májkel Nájtot, és pofázhatsz az órádba.
Azt viszont nem értem, hogy ez a baromság senkinek nem tűnt fel eddig, mert sok tesztet elovastam/megnéztem az óráról, és ezt senki nem sérelmezte... :F
Abban reménykedem, hogy eccer lesz egy olyan erre is ráhúzható firmware, amelyben külön ki/be lehet majd kapcsolni a hangeszközkénti kommunikációt! :W
Addig pedig megy a legsötétebb fiók legmélyére... :O

[ Szerkesztve ]

Mindenki magának hülye!

(#310) #40564480 válasza keccsa (#309) üzenetére


#40564480
törölt tag

Nagy hiba, hogy nem jelez hívást ha a hang nincs kiküldve rá.
Viszont nem ennyire sötét a helyzet mert a noti-k akkor is átmennek.
Bár ez nem az "óra "hibájának tudom be hanem a hozzá való telefonon futó programnak.

Egyébként nem értem, hogy bármilyen beszédképes Bt eszköz csatlakoztatva van miért nem tud normálisan működni. pl:
Ha a telefon és fülhallgató esetén is mindegy hol veszem fel a fülesben beszél csak utána tudom átváltani kézibeszélőre. Nem az lenne a normális, hogy ott beszéljen ahol nyomom a "zöld" gombot?
Itt van ez a nagy boldog okos-telefonos világ és egy ilyen egyszerű dolgot nem tud.
Hányszor van az, hogy kiszállok a kocsiból de még közelében vagyok csörög a telefon és bent beszél az utastérben és nem a kezemben hiába ott vettem fel. Ez szerintem szoftveres hiba és nem foglalkoznak vele.

[ Szerkesztve ]

(#311) keccsa válasza #40564480 (#310) üzenetére


keccsa
aktív tag

Az, hogy egyszerre csak egy hangeszköz csatlakozhat a telefonhoz, az nem szoftverhiba, hanem ilyen a Bluetooth... Nekem az a bajom, hogy mijafrancér hangeszközként csatlakozik a telefonhoz a nyomorult, mikor a hívásjelzés anélkül is átmehetne. Valamiért (szvsz szimplán kib@szásként) így rajzolták meg a szoftvert a ferdeszeműek! :W

Valaki, aki ért hozzá, igazán kireszelhetné ezt a bugot, sokan megcsókolnák a lába nyomát is! ;)

Mindenki magának hülye!

(#312) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Vettem egy LEM5-öt, ha van kérdés, kipróbálok mindent rajta.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#313) #40564480 válasza keccsa (#311) üzenetére


#40564480
törölt tag

Így van, egy 10 soros android app kellene hozzá.
Az olcsó okosórák több mint fele ilyen chipel van szerelve nem hiszem, hogy nem készül hozzá egy jó.

(#314) #40564480 válasza Kapanyél (#312) üzenetére


#40564480
törölt tag

Szia!

A LEM5 hogy tudja kezelni a híváskijelzést telefonról. A fentebb említett dolgot tudja? (hívás jelzés órán de beszélni telefonon vagy bt fülesen?)
Üzenetek és értesítések átmennek telefonról?
Tényleg annyira erős kontrasztos a kijelzője mint videón látni? Igaz hogy AMOLED?

(#315) Kapanyél válasza #40564480 (#314) üzenetére


Kapanyél
őstag

A hívásjelzésre, kezelésre később részletesebb választ tudok adni, egyelőre nem ültem még autóba, nem tudom, dobja-e a kapcsolatot akkor, stb.
Egyébként meg nem csörög ki, csak a jelzés jön át, hogy hívás van, meg hogy nem fogadott hívás volt.
Tehát BT headsetként nem használható. (én legalább is nem találtam olyan beállítást).
Azt kipróbáltam, hogy híváskor a telefonon rányomtam a BT ikonra, amivel át tudja adni a hívást a kihangosítónak, de elkezdte keresni az eszközt és a listában nem volt ott az óra. Azaz híváskor dobja a kapcsolatot és vélhetően átugrik a kihangosítóra (ezt még le kell tesztelnem).

Üzenetek, értesítések tehát átmennek, de csak a címek olvashatók el alkalmazás híján. Azaz egy GMail levélnek a tárgyát mutatja csak a Notification-ben, de elolvasni nem tudod az órán, csak ha föltelepíted magát az appot az órára is.
Ezt az órát egy autós (klón) SIM-mel lehetne jól használni igazán.

Appokról: szinte mindent föl lehet tenni Play Store-ból, pár dolog nem működik csak. Pl. FB Messenger fc-zik. Viber-t nem érdemes föltenni, mert kiléptet a telefonról (és töröl mindent a rohadék).
A legtöbb app nehezen használható a lekerekítés miatt (a sarkokban van a menü), de átállítható négyzetesre, akkor látszik, csak még kisebb az elérhető felbontás.

A kijelző valóban AMOLED, pazar képe van! A hangszóró elég hangos, a vibra motor is jó erős.
Az egész tok kidolgozása színvonalas, nem nagyon lehet belekötni. A szíj már más téma, szerintem az LF16 kaucsuk szíja a legjobb, de azt nem lehet külön kapni. Most azon szarozok, hogy le lehessen cserélni valami szebbre. Két kis drót lóg ki, mint antenna, ezeket kellene elrejteni az új szíjban.

Sportolásra ezek az eszközök egyelőre alkalmatlanok. A pulzusmérő - a híresztelésekkel ellentétben - nagyon jól működik, de semmivel sem kompatibilis. Endomondo nem ismeri föl akkor sem, ha az órán fut, akkor sem, ha a telefonon és csak BT-eszközként csatlakozik.

Ezeket az órákat úgy kell kezelni, mint értesítésre jó kütyük, amiken mellesleg "teljes értékű" Android fut.
Elég sok számlapot lehet találni hozzá, a watchface makerekkel most kezdek ismerkedni.
Ha lenne hozzá támogatás, hogy bármilyen sport trackerrel kompatibilis legyen, über cucc volna.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#316) Kapanyél válasza Kapanyél (#315) üzenetére


Kapanyél
őstag

Na autóztam egyet. Furcsa, hogy a telefonom kapcsolódik a kihangosítóhoz IS és az óra sem nyivákolt, hogy elveszítette a kapcsolatot. A Lemfo app is azt mutatta mind a telón, mind az órán, hogy él a kapcsolat.
Szóval tudják azt, amit kell.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#317) #40564480 válasza Kapanyél (#316) üzenetére


#40564480
törölt tag

Biztatóan hangzik!

(#318) Mappa válasza Kapanyél (#312) üzenetére


Mappa
addikt

Üdv. Én is szemezek ezzel a típussal. Első kérdés, hogy hol vetted? áfát+vámot pakoltak rá ha nem EU-n belül vetted?

nem kötelező megadni

(#319) Kapanyél válasza Mappa (#318) üzenetére


Kapanyél
őstag

Aliexpress-ről vettem volna, ha nem találok egy friss hirdetést helyben. Így ez lett.
Egyébként rendszeresen vásárolok onnan (kb. heti szinten) és a drágábbak is simán átjönnek vám+áfa nélkül. Legutóbb egy $50-os mediabox.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#320) Mappa válasza Kapanyél (#319) üzenetére


Mappa
addikt

:R

nem kötelező megadni

(#321) #40564480 válasza Kapanyél (#319) üzenetére


#40564480
törölt tag

Mennyire bumszli kézen? Van kép hogy áll valójában csuklón?

(#322) emmericus


emmericus
újonc

Szeretném megkérdezni, akik használják No1D5+ ill. Lem5 okosórákat
- lehet telefonálni SIM nélkül bt. kapcsolattal összekötve,
- lépésszámláló mennyire pontos(futás közben megtett méterek),
- telepíthető rájuk pl. S Health,
- alvásmonitorozás elérhető?

Köszönöm

(#323) Kapanyél válasza emmericus (#322) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nem működik kihangosítóként, nem lehet alapból telefonálni vele így.
Lépésszámláló nem annyira pontos (nem számoltam). 4km-t futottam, 3600 lépést számolt rá... nap közbeni mászkálásnál passz.
Telepíthető az S Health és a Google Fit is, de az S Health sok esetben SIM-et kér. Van, akinél akkor is, ha van benne SIM. Nálam is is kérte, de nem tettem bele, mert nem kezeli a pulzusmérőt.
Alvásmonitorozásra nem jó.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#324) Kapanyél válasza #40564480 (#321) üzenetére


Kapanyél
őstag

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#325) #40564480 válasza Kapanyél (#324) üzenetére


#40564480
törölt tag

Köszi!

Ezt jó látni mert a gyári képeken kis kínai kislányok kezén sokkal nagyobbnak tűnt.

(#326) Kapanyél válasza #40564480 (#325) üzenetére


Kapanyél
őstag

Kn: 48mm, 39mm a kijelző, a látható kép pedig 35mm, tehát a megadott 1,39" korrekt.

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#327) -conrad- válasza Kapanyél (#323) üzenetére


-conrad-
addikt

Ejj, alvásmonitorozásra nem jó :( Ez rossz hír. Egy olyan telefont keresnék, ami:
-üzeneteket megjelenít (messenger, email)
-át lehet vele irányítani a hívást BT fülesre vagy elutasítani
-lépésszámlálós, esetleg strava-szerűen tudom vele a bringázást is monitorozni, vagy max a telefonnal a hátamon, ezzel meg irányítani (nemtom bármelyik okosóra tudja-e ezt)
-design-ra nem a kocka flepni a kezemen, hanem "hagyományos" óra-formája van.
-.. és alvásmonitorozásra is jó. :( Esetleg ébresztésnél figyeli a fázisokat, vagy nem ébreszt ha már fenn vagyok.

Nagyon bíztam ebben az órában, kár, hogy nem olyan szuper az érzékelője. :(
Van egyáltalán megfizethető áron ami tudja ezeket? (a samsung gear3 130-ért túlvan azon a határon amit tudnék rá szánni)

(#328) Janesz1981 válasza siscom (#282) üzenetére


Janesz1981
tag

ha 6261 6260 helyett és 60-asnak volt hirdetve lazán full refund.. Nekem volt már ilyen azért írom.

Más:
x10-es okosórával valakinek tapasztalat?

(#329) #40564480


#40564480
törölt tag

Mire jó a lépés számlálás? Ha futni vagy bicózni mész, GPS alapján minden adatot tudsz. Távolság, idő és ezek hányadosa a sebesség, Az előbbiekből és a súlyod alapján kalória

(#330) emmericus válasza Kapanyél (#323) üzenetére


emmericus
újonc

Köszi!
Ezek szerint amit szerettem volna pont azokat nem tudja.
30000Ft fölé nem szeretnék menni, keresgélek hátha találok.

(#331) 19Petya83


19Petya83
tag

Sziasztok!

Van olyan okosóra, ami mutatja a telefonra érkező viber üzeneteket? Persze úgy értem, hogy nem csak a feladót, vagy az üzenet előnézetét, hanem a teljes üzenetet.
Nagyon tetszik a LEM 5, de ahogy olvasom nem olyan jó mint elsőre tűnt.
Valaki le tudná írni nekem pár szóban, hogy mi a különbség a különböző operációs rendszerek között? (android, android wear, tizen)
Azt is megköszönném, ha ajánlanátok valami jó órát.
Ami fontos:
- kerek számlapos legyen (mint pl. LEM 5)
- ha felemelem a kezem, hogy megnézzem hány óra van bekapcsoljon a kijelző
- viber és céges email (nem gmail) olvasható legyen rajta sim kártya nélkül
- hívás fogadás/indítás/elutasítás a BT headsetre
- legyen benne alvás monitor
- szenzorok nagyjából pontosak legyenek

A keret kb 50.000 HUF. Ha ennyiért nem lehet, akkor azt is tudomásul veszem.

(#332) -conrad- válasza 19Petya83 (#331) üzenetére


-conrad-
addikt

Ugyanezek a paraméterek érdekelnének engem is, a lem5 olyan jónak tűnt. :(

(#333) 19Petya83


19Petya83
tag

Ezt esetleg ismeri valaki?: [link]

Az lenne a fontos, hogy az email és a viber üzenetek egy az egyben megjelenjenek rajta.
Szerintetek?

(#334) Kapanyél válasza 19Petya83 (#333) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ez ugyanaz, mint a LEM5 vagy a Finow X5/Plus, csak más a tok és a szíj. Szerintem ennek a legjobb a szíja, viszont ebből nincsen 1GB RAM-os változat.
Szoftverre is megegyezik a LEM5-tel.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#335) cellpeti válasza Kapanyél (#334) üzenetére


cellpeti
veterán

LES1? Ez már 1GB RAM-os! Igaz árba húzósabb

Tigris, tigris, csóvafény...

(#336) #40564480


#40564480
törölt tag

Lemfo lem5-nek mennyire stabil a bluetooth kapcsolata a telefonnal ?

(#337) Kapanyél válasza #40564480 (#336) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nekem nem dobálja el.
Ma voltam egy panelban és a lakás egyik végén hagytam a telefonom: na azt már nem bírta. De nálam otthon az emeletre is fölér, nem nyafog, hogy elvesztették egymást.
Mást meg ugye nem lehet vele BT-on. Illetve zenét lehetne szerintem kiküldeni vele BT-fülesre, de azt nem próbáltam.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#338) Tufako válasza Janesz1981 (#328) üzenetére


Tufako
tag

X10 az egyik órám, nekem bevált, nincsenek túlzott igényeim, nem Amoled a kijelző sajnos, és a fóliát is hamar ráraktam, nem túl kemény az üvege. Jobbára telefon nélkül, szimpla óraként használom, de természetesen kapcsolódik a telefonhoz, ha akarom. Alvásmonitor, lépésszámláló van, de ezeket nem használom. Hőmérő akkor ér valamit, ha nincs a kezemen az óra, de ez logikus. Barométer, altiméter van, ébresztő funkciót is telefon nélkül használom, képes felrázni az embert.

Mindenesetre ezt tartom meg, a KW88-at hirdettem meg eladásra, lényegesen nagyobb a tudása, de inkább önálló telefonként válik be, Android 5.1 van rajta, és persze az Amoled kijelző, néhány jó kis számlappal roppant látványos. A kamerája nem igazán alkalmas színvonalas művészi képek készítésére. :)

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#339) 19Petya83 válasza cellpeti (#335) üzenetére


19Petya83
tag

A LES1 4 nap múlva erősen le lesz akciózva. Lehet, hogy annyiért már érdemes beruházni. Nagyon gondolkozom rajta, hogy kellene venni, de egy kicsit elbizonytalanodtam, amiatt hogy a viber üzenetek nem jelennek meg bluetooth kapcsolattal.
Néhányan megtennétek nekem, hogy leírjátok, hogy mire szoktátok használni az órát? Meg annyit, hogy ha egy telefonhoz csatlakoztatva van egy BT füles és egy óra, akkor az óráról fel lehet-e venni a telefonra érkező bejövő hívást, úgy hogy a fülesen tudjak beszélni. Telefonra érkező emaileket lehet rajta olvasni? Az alvásmonitor mire jó? Esetleg lehet az alvásciklusokhoz igazítani vele az ébresztést?
Ne haragudjatok a sok kérdésért, de el akarnám most már dönteni ebben a következő négy napban, hogy érdemes-e megvenni.

LEMFO akció

(#340) bogarfull27


bogarfull27
tag

Helló!
Most rendeltem egy Lemfo lem5 órát az Allyról!
Olvastam hogy nem tud n
magyarul a kütyü! A kérdésem az, hogy valahogy lehet rá magyar nyelvet varázsolni? Na meg sim nélkül tudok vele telefonhívást kezdeni a telefonomon keresztül?

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#341) Kapanyél válasza bogarfull27 (#340) üzenetére


Kapanyél
őstag

Android van rajta, ami tud magyarul. Nem kell varázsolni, csak a menüben kiválasztani a magyar nyelvet és mosolyogni.
SIM nélkül nem tudsz telefonhívást kezdeményezni, sem fogadni az órával. Én nem is keresnék hozzá semmilyen appot, mert csak órákat vernék el rá a semmiért. Leginkább, mert nem kihangosítóként kapcsolódik a telefonhoz, hanem BT LE profilú kiegészítőként.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#342) bogarfull27 válasza Kapanyél (#341) üzenetére


bogarfull27
tag

Köszönöm! Ez lesz az első okosórám! Nagyon kezdő vagyok ezen a területen! Mittakar az Le rövidítés? Am egy Huawei Mate 8 párja lesz!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#343) bogarfull27 válasza Kapanyél (#341) üzenetére


bogarfull27
tag

Nézegettem róla videókat, meg olvasgatok róla! Hát eléggé.megoszlanak a vélemények! Mondjuk ár-érték arányban verhetetlen! Remélem gyorsan megérkezik és nem lesz vele semmi gondom!

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#344) Kapanyél válasza bogarfull27 (#342) üzenetére


Kapanyél
őstag

Low Energy - a folyamatosan kapcsolódó eszközökhöz fejlesztették ki.

Tapasztalataim a LEM5-tel:

PRO
- minőségi kialakítás
- AMOLED kijelző, használható fényerővel
- teljes értékű Android
- sok watch face (ingyenes ClockSkin maker)
- jobb a töltője, mint a többi kínainak (egész hátlapot fedi, nem csak az érintkezőket)
- GPS (sport trackerként és WAZE-val tökéletes)
- fordításra bekapcsol a kijelző néhány másodpercre
- 3G mobilnet / GSM telefonálás lehetősége
- hangszórója jó
- mikrofonja érzékeny
- a hozzá adott telefonos szoftverrel részletesen beállítható, miről menjen át értesítés
- automatikusan figyelmeztet mindkét eszközön, ha elhagyod valamelyiket

CON
- a szíj nem cserélhető (könnyen, mert benne van két drót antenna), de legalább jobb az átlagos műbőröknél
- szíjat nem lehet utánrendelni
- a töltő dokkoló bár jobb, mint a többi kínaié, nem fogja körbe az óratokot, ezért könnyen elmozdul
- nem lehet vezérelni vele a telefont (nincs hívás indítás és -elutasítás, vagy egyéb telefon baszkura (némítás, SMS küldés, stb.)
- az akkuja gyenge, de használható (8-10-12 órát kibír karon, ha nem használod, amúgy 1-2 óra a max SoT)
- nincs multitouch (nincs kétujjas nagyítás, meg húzás)
- az alsó gomb nem programozható át
- nincs a gyári launcher-ben task váltó, vagy futó programok megtekinthetősége
- nem lehet a gyári launcher-ben átrendezni a parancsikonokat, nem lehet kitenni a gyakran használtakat (csak ha telepítesz egy lebegő eszköztárat mondjuk)
- lépésszámláló nem annyira pontos, pedig digitális giroszkópos, mint bármelyik telefonban lévő
- pulzusmérő nem pontos, főleg magasabb értékek esetén, azaz sport közben/után
- pulzusmérő nem kompatibilis semmivel (ergo az adatait nem tudod fölhasználni semmilyen programban, még a saját trackerében sem)

Jelenleg órának, telefonos értesítőnek, fitness trackernek (futás), navigációra és egyéb apróságokra (számológép, Shazam, Kore-Kodi távirányítás) használom.
Endomondo-val tökéletes, fut a háttérben szépen, jól rögzíti az útvonalat. Mellé telepítettem egy vibrálni is képes metronóm appot, amivel tudom diktálni is a tempót. Így már nem kell magammal vinnem a telefont.
Rendeltem hozzá egy rendes pulzusmérőt, azt BT-on csatlakoztatom majd hozzá, amit felismer és támogat az Endomondo is, így teljes lesz az öröm! :)

Szeretem a rengeteg jó watchface-t, minden napra jut egy-két jó, amivel nem lehet megunni.
Van hozzá egy direkt ilyen órákhoz készült launcher is (Eric's Launcher), de én csak az új beta-t próbáltam, az szar volt. Azzal testre szabható a menü, benyeli a legtöbb watch face formátumot, kezeli a widgeteket, stb.
De szerintem a millió és egy launcher meg side dock program közül biztosan lehet találni olyat, amivel durván jól átalakítható a felület.

Szerintem megéri az árát nagyon, ha van időd és kedved, affinitásod foglalkozni vele kicsit többet is. Tehát nem egy jó out of the box eszköz, az tény. Ha nem ezt veszed, akkor
- Android Wear órát drágábban
- Gear S3-at sokkal drágábban
- Gear Fit 2-t drágábban
- vagy egy minőségi fitnesz karpántot, ami rendesen méri a pulzust (optikai szenzorral szerintem semmivel nem lehet csuklón)

A többi nem támogatott a fitness tracker szoftverek által.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#345) bogarfull27 válasza Kapanyél (#344) üzenetére


bogarfull27
tag

Huhhh! Van imput bőven! Sok dolog kínai, mint az óra maga! Na de majd meglátjuk! Puding próbája... Remélem dobnak rá majd valami frissítést, ami javít a negatívumokon! Én nem teszek bele külön simet! Az kicsit lelombozó, hogy nem tud hívást fogadni és kezelni, na de értesíteni tud róla! A sok kinézet nagyon megfogott! Sms? Ez is negatívum! Bár nem vsgyok nagy sms guru! Ja és még 1 kérdés? Mennyire bírja a vizet? Gondolom nem egy úszóbajnok.
Köszönöm a részletes leírásod!

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#346) Kapanyél válasza bogarfull27 (#345) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nem merem víz alá tenni egyáltalán. A gomboknál érződik a tömítés és a csavarral rögzített hátlap is jól zárhat. A hangszóró is vízállónak tűnt, de hogy be nem merítem, az tuti! :N

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#347) bogarfull27 válasza Kapanyél (#346) üzenetére


bogarfull27
tag

Hát igen! Ip55-nek írják! Az úgytudom csepp és porálló! Úszni, de még zuhanyozni sem fogok majd vele!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#348) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok erről az óráról tud valaki bővebben írni?
no.1 g6 smartwatch

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#349) htom127 válasza Kapanyél (#344) üzenetére


htom127
tag

Köszönet a részletes szösszenetért, jó volna több ilyet olvasni.

" Bazinga !"

(#350) Tufako


Tufako
tag

Minap szoftverfrissítés érkezett a KW88 órámra. Egyelőre annyit látok, hogy egy rohadt jól mutató animált számlap is van, továbbá az internetről jó néhány pofás számlap letöltésére is mód lett.

Lassan már össze fogom kapni magam, erről a kütyüről is írni pár fotóval illusztrált sort, az eladási hirdetésembe úgyis kell. (Nem szoktam semmit egy angol oldalról angolul, vagy googlefordított magyarsággal bemásolni, hanem a saját részletes tapasztalataimat írom mindig, tárgyilagosan.)

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.