Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60239) Interceptor válasza jansky1 (#60237) üzenetére


Interceptor
addikt

Helyzetfüggő, ha látod a felszínen rabolni akkor először próbáld meg minél magasabban vezetni a csalit, vagyis magasabbra tartani a botot, aztán ha nem jön be próbálkozhatsz alacsonyabb szögekkel is. Ahogy közeledik a parthoz a csali egyre lejjebb nyomod a bot végét, hogy ne bukjon ki a csali a vízből túl hamar. Ki kell vezetni a csalit ameddig csak tudod az utolsó cm-ig(nem vicc tényleg az utolsó cm-ig), ez akkor fontos ha a Nagy Dunán horgászol, mert a legtöbb kapásod teljesen a szélén lesz ahol még éppen van víz. Pár halat már elbuktam úgy korábban, hogy a balin már nem érte el rendesen a csalit mert kiemeltem a vízből előle. Ha nem látod rabolni őket, de tudod, hogy ott vannak akkor tartsd lejjebb a botot(esetleg dobás után süllyeszd le a csalit egy kicsit), de ezt is próbálgasd, hogy mennyire, ebben az esetben nyilván arra kell figyelni, hogy a partszélhez közelítve fokozatosan emelni kell a bot végét, egyrészt nehogy leakadj, másrészt ahogy írtam kiemelten fontos, hogy teljesen a part széléig tekerd a csalit a Nagy Dunán :) Az Öbölben pedig a minél nagyobb dobás a lényeg, ott a part szélen 99%, hogy nem fogod meg a balint, szinte minden hal messze bentről vagy középtávról fog jönni mert szerintem ott még nem érzékelnek. Öbölben csak olyan csalik jók szerintem, amiket messzire el lehet dobni, nekem a thrillen kívül a wave(bár ez nagyon rosszul akad kapásnál) vagy a különféle tail spinnerek is beválltak, a sima pilkerekbe annyira nem hiszek. A többi csalival szerintem nem sokra mész napközben, lehet akármilyen drága meg profi, ha egyszerűen nem tudod elég messzire eldobni. A Balatonon persze nem tudom, hogy működik ez. Fonott főzsinór meg fluro én ugyanígy csinálom. De mostanában gondolkodom azon, hogy balinozáshoz kb 20-as monofilt kellene használni, egy db kis kapoccsal a végén amibe a csalit kötöm. Lehet eredményesebb lenne.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.