Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#33101) KaraDani válasza ludsimon (#33100) üzenetére


KaraDani
addikt

Tőlem mehetünk. Én talán 6 körülre tudok elkészülni. Sajnos még lámpát kell buherálnom, tegnap megint szétcsúszott a vezetékezés :F

(#33102) tekeyagd válasza Xantomas (#33075) üzenetére


tekeyagd
tag

nálam az indián üldözi a rókát :DDD

(#33103) ludsimon válasza KaraDani (#33101) üzenetére


ludsimon
veterán

Oké, nekem jó, csak menjünk!!

Mennyire durva a terep?
Slick elég?

Jön még valaki egy kellemes tekerésre? Többiek?

undefined

(#33104) KaraDani válasza ludsimon (#33103) üzenetére


KaraDani
addikt

Várjuk meg még, hogy akar e valaki jönni, aztán okoskodjunk utána útvonalat szerintem.

(#33105) fidig


fidig
tag

Vki járt már a Pilisszentlélek-Pilismarót közötti részen bringával? Erdészeti úton v túrista ösvényen?

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#33106) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Nyeregcsövet be szokás kicsit zsírozni ugye? vagy rosszul tettem?

(#33107) siti válasza Tamoo (#33106) üzenetére


siti
senior tag

én nem szoktam, végülis a súrlúdás/tapadás tartja ott ahol van, a zsír meg épp az ellenkezőjét csinálja.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#33108) Tamoo válasza siti (#33107) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

eddig (gyárilag) nem volt. De most hogy kiszedtem volt némi "fémes por" féleség bőven, meg alkalmanként kap elég nagy terhelést ott... úh úgy gondoltam kenek rá kicsit. Bár így meg félő h lecsusszan alattam. De megszorítottam elég bikán.

(#33109) KaraDani válasza Tamoo (#33106) üzenetére


KaraDani
addikt

Rosszul biztos nem tetted. :N

[ Szerkesztve ]

(#33110) venember83 válasza Tamoo (#33108) üzenetére


venember83
nagyúr

Szorítással vigyázz, nehogy a váz lássa kárát. Különben a zsírzás nem rossz, ha száraz, akkor belemehet a por és recsegni fog az egész váz, vékony rétegű zsírzás nem árt.

(#33111) amargo válasza Tamoo (#33106) üzenetére


amargo
addikt

Ha nem is zsírt, de bekenem, mert amúgy meg recsegni szokott. De most még mindig csinálja.. így nem tudom mi a baja.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33112) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

oké, köszi mindenkinek. Szorításnál próbáltam megtalálni az arany középutat, de muszáj erősen mert becsúszik.

(#33113) amargo válasza Tamoo (#33112) üzenetére


amargo
addikt

Azzal vigyáz, mert télen az Árpád kilátónál ezért szereltem majd 1 órát a bringát, mert a menetet elnyírtam.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33114) fidig


fidig
tag

Egész jó dologra bukkantam. Nem tudom ki mennyire van tisztában az erdei tekerések szabályaival, hol lehet, hol nem, stb. Pilis- és Visegrádi-hegységhez találtam a parkerdő honlapján az alábbiakat

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#33115) Meme válasza siti (#33107) üzenetére


Meme
aktív tag

aztán ha összerohad a kettő, majd a szerelők szedjék szét mi? ;]

azért illik odakenni/fujni valamit, mert össze tud ám rendesen forrni a váz és a nyeregcső.

savaztunk mi már, 3-an huztuk az összepréselt cuccot, szedtük szét a gyári ragasztást...

Szevasztok bogyókák!

(#33116) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ma megyek menni megvenni a bicót, Memétől. Kipróbáltam. (Hai Rise Bike)

Kicsit alacsonynak/elől érzem az elejét. Ugye ebben olyan stucni van, ami szinte párhuzamos a vázzal. Nekm ez előtt, egy jóval emeltebb, kb. 30 fokos emelkedésű "stucnim" volt. Kicsit fura, hogy ennyire be kell görnyedni.
Szerintetek ez mennyire fontos? Mi a jó?

A másik, hogy teleszkóp is lötyögött egy kicsit, azt lehet valahogy orvosolni? Valaminek a cseréjével.

Nem rég, egy ugyanilyen 1 éves teleszkóp volt a kezem között és az semmit sem mozgott. :F

Igazából ez nem zavaró, a mostani RST capa T6 is lötyög mint a sz@r, sokkal jobban, de arra lennék kíváncsi, hogy ennek mi a hátulütője?

[ Szerkesztve ]

(#33117) Tamoo válasza Vasinger! (#33116) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

megszokás kérdése + ki hogy szereti. Ha később kényelmetlen, vagy nem jön be, akkor lecseréled.

(#33118) Ariadne válasza KaraDani (#33093) üzenetére


Ariadne
őstag

Na most akkor ki hol merre? Én lelkileg készülök, de mi tagadás, idén kissé nehéz elhatároznom, hogy tényleg el is induljak... :B Most ebédeltem, szóval ha legalább két óra eltelik az indulásig, mehetünk. Persze egy kiindulásból többfelé, az erőnléteket megnézve. :D

Nekem a tervem az, amit írtam valahol korábban: fogassal :B Janihegyre (aki bírja, tekerhet is...), le a sárga terepesen, Szépjuhásznénál egy kör a Hárs-hegyen, vagy több is (itt fel lehet mászni erőseknek a kilátóba is), aztán sárgán le Hűvösvölgybe, és le a gyermekvasút felé egészen a Szilágyi Erzsébet fasorig. Mutatni tudok nehezebbet is, mert ez tényleg pite így.

mod: Ja és dqdb-vel beszéltük, hogy megyünk most, remélem ő is jelentkezik, hogy megvan. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#33119) dqdb válasza Ariadne (#33118) üzenetére


dqdb
nagyúr

Megvagyok :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33120) fidig válasza Ariadne (#33118) üzenetére


fidig
tag

Te, mint a Pilisben jártas személy :) Pilisszentlélek és Pilismarót között nem tudod milyen az út? :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#33121) Vasinger! válasza Tamoo (#33117) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mármint egy állítható szögű stucnira? Nem drágább az egy ilyennél?
Úgy hallottam, hogy azok recsegnek, vagyis pl.: amit Te árultál, ezt olvastam róla.

[ Szerkesztve ]

(#33122) KaraDani válasza Ariadne (#33118) üzenetére


KaraDani
addikt

Én 6 előtt nem tudok indulni :N De ettől függetlenül az csordaszellemre szavaznék, jó lenne együtt menni többen. Azt megcsinálhatjuk, hogy erősebbje janihegyre, gyengébbje fogas, onnan meg tovább együtt pl, nem? Amúgy meg cserélj gépet DH-ra, mert ahogy nézem felfelé nem sokat fogsz így menni :P

(#33123) dqdb válasza Vasinger! (#33121) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mármint egy állítható szögű stucnira?
Szerintem ilyet itt senki sem fog neked ajánlani, mert úgy tűnik praktikusnak, hogy valójában nem az. Egyszerűen egy másik szögű stucnira gondolt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33124) Ariadne válasza fidig (#33120) üzenetére


Ariadne
őstag

Ööö, mi tagadás, most már elég kevéssé érzem magam járatosnak, legalább egy éve nem voltam a Pap-rétnél messzebb, sőt talán több. :B De megkérdezem. :)

KaraDani: Naná, ez volt a cél. :D Most mér' há' nem jó déházni ez az én gépem? Hát összteleszkópos, nem elég az? :P
Simán tudok olyat mondani, amivel ti is kihajthatjátok magatokat, meg elmentek még nagyobb körre. Janihegyről is lehet a piroson is lezúzni, ahol a DH-sok szoktak... Csak a lépcsőkkel kell vigyázni. :DDD
Egyrészt Budakeszin és utána a mellette lévő földúton (majd elregélem élőben, hogy találjátok meg) van a lehetőségekhez képest terepes út is felfelé, aztán felmásztok a sárgán, és együtt lemegyünk, illetve aki durvulni akar, az megy a piroson le.Amíg én egy Hárs-hegy kört végigszenvedek, addig ti a körön túl még fel is tudtok menni a kilátóba szerintem, a kicsibe meg a nagyba. Aztán a sárgán lezúzni az mindenkinek jó, a Stop Shopnál át a gyermekvasút állomásra, és le Hűvösvölgybe. Nektek meg még kitalálunk közben valami durvábbat, főleg ha megtalálom a térképet...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#33125) Vasinger! válasza dqdb (#33123) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Lehet ilyen kormányátmérőben kapni nagyobb szögű stucnit? Én elég sok helyen néztem már és mind ilyen döntött volt, ami nem állítható.

(#33126) Tamoo válasza Vasinger! (#33121) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem állíthatóra gondolok. Azt nem ajánlom. Nekem nem recsegett, ilyen baj nincs vele, viszont baromi nehéz.
Lehet kapni különböző dőlésszögűt, illetve lehet variálni a hosszal is. De szvsz meg fogod szokni ami rajta van.

(#33127) dqdb válasza Vasinger! (#33125) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem tudom, mekkora a kormányátmérő, ezért találomra egy: [link]

Szerintem kérdezt meg memétől, hogy ő mit ajánlana, de mielőtt megvennéd, adj a mostaninak 50-100 km esélyt, hátha hamar megszokod.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33128) fidig válasza Ariadne (#33124) üzenetére


fidig
tag

Köszönet. :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#33129) ludsimon


ludsimon
veterán

Jelentem én 1 óra múlva szalon képes vagyok, még lezuhanyzom.
Elmaradt az utolsó óra.

Jaj de jó! Ariadne is jön! :C
Végre nincs semmi kifogás. :D

Én igazodok a többiekhez, KaraDani 6-kor végez, Ariadne-t nem tudom.

Amargo, Te nem jössz?

Egy helyet, időpontot akkor megbeszélünk?

Meg persze akkor össze kéne egyeztetni a dolgokat, hogy akkor lehet számítani terepre, vagy sem.
Mert ha aszfaltoztozunk, akkor egyértelmű, hogy Scottal megyek, ha gyenge terep, akkor slick és Neuzer, de ha valami nagyon durva terepet néztetek ki akkor külsőt cserélek?
Nos?
Igényeket most kérem szépen. :))
aszfalt, laza terep, terep (de azért ésszel, mert én full merevvel vagyok. :D)

+1 a laza terep, a többiek szemszögét is beleszámítva.
Amúgy aszfaltra szavaznék.

undefined

(#33130) venember83 válasza ludsimon (#33129) üzenetére


venember83
nagyúr

Ariadne össztelós "DH" bringával megy. Valamiért kétlem, hogy aszfaltozás lesz. :))

(#33131) KaraDani válasza venember83 (#33130) üzenetére


KaraDani
addikt

És KaraDani is össztelós "DH" bringával jön akármerre megyünk, most a Cross kicsit mellőzve lesz ;]

ludsimon: nem merevebb az a bringád terepre, mint az én crossom ( a rajta levő első teló szart se ér), budai hegységben elég sok helyen el tudsz vele boldogulni szerintem.

(#33132) venember83 válasza KaraDani (#33131) üzenetére


venember83
nagyúr

Ja, a külön bejáratú hófehérkédről el is feledkeztem. Melóba ugye nem azzal jársz? :U

Különben meg diszkrimináció, hogy engem mindig kihagytok. :U

[ Szerkesztve ]

(#33133) fidig válasza venember83 (#33132) üzenetére


fidig
tag

Tuti nem, sztem 1 méternél távolabb még álmában sem helyezkedne el tőle :) de lehet sokat mondtam :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#33134) ludsimon válasza venember83 (#33130) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezt olvastam, és kezdtem is megijedni, azért írtam be. :U

Nem kinyírni megyek én a Neuzert, egy Csóványos félét kibír.

De ha ilyen 'elvetemült' terepen akarnak lemenni, akkor felejtős.
Nekem ha fullym lenne, még azzal se kockáztatnék, főleg a bringát sajnálnám...
Nem kedvelem a DH-zást, mint magát 'sportot'.
Ott már nem csak a bicikli van kitéve veszélynek, hanem az is aki a nyeregben ül.

undefined

(#33135) ludsimon válasza KaraDani (#33131) üzenetére


ludsimon
veterán

Az 'tök jó'.
Akkor szétszakadás lesz? :((
Akkor minek szervezgetünk? :(((

Vágyom már még egy hasonló túrára, mint tavaly a Csóványosi volt, tr00p3r-el, amargo-val, és Xantomas-al.

undefined

(#33136) dqdb válasza venember83 (#33132) üzenetére


dqdb
nagyúr

Különben meg diszkrimináció, hogy engem mindig kihagytok.
Helikopter? Teleport? ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33137) venember83 válasza ludsimon (#33135) üzenetére


venember83
nagyúr

Rosszul értetted. Ha aszfaltozás lesz, akkor is a cápával megy.

(#33138) ludsimon válasza venember83 (#33137) üzenetére


ludsimon
veterán

Jó, csak félek, hogy vadulásba megy a dolog. :U

undefined

(#33139) Ariadne válasza ludsimon (#33134) üzenetére


Ariadne
őstag

Csak vicc volt, pláne én meg a DH, még nem tudod, mennyire félős vagyok... Nagyon nyúl, sajnos mostanság külön rossz a helyzet, de ha sokat megyek, megint jó lesz. És kb. minden helyen lehet aszfalton kerülni, ha nagyon rossz lenne, de szerintem simán kibírja a Neuzer.

És most felkenem az újonnan lőtt Rohloff láncolajat a bicóra, mert megérdemli.

Találkozó hol mikor? Hozét viszek. Ligetben találkozhatnánk esetleg. Ó, elfelejtettem, hogy Margit-híd felejtős, akkor viszont Árpád-híd marad, arrafelé kellene menni talán.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#33140) fidig válasza Ariadne (#33139) üzenetére


fidig
tag

Én is a Rohloffot használom, csaknem ugyanott szereztük be? :) (Vác) :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#33141) ludsimon válasza Ariadne (#33139) üzenetére


ludsimon
veterán

Rendben, kezdtem lemondani a mai napról, de ismét megjött a kedvem. :)

Mondjuk KaraDani-nak is jó, Neked is, nekem is, és szerintem dqdb-nek is, akkor legyen fél 7, a Róna, Mogyoródi út sarka, ahol a bringaút megy, az MINDENKINEK jó?

A további útvonalat azt inkább ne rám bízzátok, mert arrafelé még sosem voltam.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#33142) Ariadne válasza ludsimon (#33141) üzenetére


Ariadne
őstag

Bosnyák inkább? Nem azért, mert nekem közel, csak úgyis az Árpád-híd felé érdemes menni. :) Fél 7 jó, de akkor lámpa kell mindenkinek, felőlem lehet korábban is bármikor.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#33143) ludsimon válasza Ariadne (#33142) üzenetére


ludsimon
veterán

Jó, én az útvonal tervezést azt rátok bízom, mert én elvesztettem a fonalat ott, hogy az Árpád-híd felé megyünk.
Nem mintha nem ismerném, többször jártam arra, de szvsz ha a Hűvösvölgy felé megyünk kerülő.
Fél 7, a Bosnyákon hol?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#33144) dqdb válasza Ariadne (#33142) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerintem is inkább Bosnyák, az időpontot találjátok ki ti. Lámpa természetesen lesz nálam, de az elsővel nem sok mindent fogok látni sajnos :( Cserébe a hátsóval retinát tudok lyukasztani :)

ludsimon: piac bejárata előtt? Olyankor ott már üres a terület, gyalogos is alig jár.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33145) Ariadne válasza ludsimon (#33143) üzenetére


Ariadne
őstag

Piac bejárata előtt mondjuk, mert aztán esetleg továbbmegyünk a Lőcsein az Árpád-híd felé. dqdb meg tud csatlakozni egy sarokkal arrább, hogy ne kelljen visszafele jönnie. :)

Egy erősebb Cateye első lámpát tudok vinni, azt oda tudom adni kölcsön, akinek van hozzá konzolja.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#33146) ludsimon válasza Ariadne (#33145) üzenetére


ludsimon
veterán

Tök jó, hogy azt se tudom hol van a bejárata. :D
Gondolom a Thököly úton van a bejárat.
Vagy mégse, oldalt van a Lőcsei úton?

KaraDani, valami életjelet adj magadról. :D

undefined

(#33147) dqdb válasza ludsimon (#33146) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az már Csömöri út :) De a Lőcseiről is van bejárat, a kettő között 15 méter távolság van csak.

Ariadne: nekem HL-EL135 van az ahhoz tartozó konzollal együtt. Ha nem túl nehéz az a lámpa, akkor megköszönném, bár Hozéval és a Fenixszel bevilágított terepen utánatok tekerve elképzelhető, hogy simán elég lesz ez is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33148) KaraDani


KaraDani
addikt

Majd csörgök Ariadnenak hogy várjatok e vagy sem. Per pill nem biztos hogy szabadulok egy órán belül. Fel kéne mondanom a p****ba :(((

[ Szerkesztve ]

(#33149) ludsimon


ludsimon
veterán

Oké, akkor fél 7, Bosnyák tér, piac bejárata előtt.
Én ott leszek.

undefined

(#33150) Ariadne válasza ludsimon (#33149) üzenetére


Ariadne
őstag

Ja és most látom a kérdésedet, hogy slick elég-e, egyértelműen nem, csak szólok, ha az eddigiből nem lett volna egyértelmű. Lehet aszfalton menni a terep helyett majdnem mindenhol, de egy land cruiser pl. már egész jó lenne, akkor tudsz jönni terepen.

mod: És fogasra bérlet jó, bicónak meg kell egy jegyet lyukasztani elvileg.
dqdb: A Cateye-ban nincs elem sajnos, és nem is találok most itthon, szóval 4 db ceruzaelem is kellene ahhoz, hogy használni tudd. A konzol szerintem jó lesz, remélem.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.